PDA

View Full Version : Poll: Barclays Premier League 2017/2018



Pages : [1] 2 3 4 5 6

Johnny D
7th August 2017, 00:04
Vad ca iar nu vrea nimeni sa-l faca, oricum acum facem poll-ul mai interesant, ca asa cu cine iese campioana e cam dull.:sneaky:




THIS WEEK PREMIER LEAGUE IS BACK, MF-ers! BEST FOOTBALL LEAGUE ON THE PLANET!/hello





Desi vad pe 4 pe Chelsea nu pe Spurs, mi-e prea scarba de echipa aia, mai bine votez cu Miril.:ok: Cu sufletul!:D

Johnny D
7th August 2017, 07:12
Eddy, vezi ca era multiple choice poll. -_-'

Toate carpele au acolo voturi doar Arsenal nu... si tu dai un singur vot.. plm.

Puteam pune la vot si anu trecut: cine ia cupele Angliei, cupa si supercupa si tot acolo eram, doar eu vot.:rolleyes:

Eddy DoubleD
7th August 2017, 15:59
Daca n-ai pus si Brighton in poll...tot degeaba

El Pistolero
7th August 2017, 19:02
Ce vise are Ionica. Sunteti a 6-a favorita la pariuri si probabil acolo o sa terminati, nu mai visa CL, ca nu mai pupa Arsenal asemenea meciuri degraba.

Chelsea, United si City se bat sezonul asta pentru titlu.

Eddy DoubleD
7th August 2017, 19:07
Esti subiectiv pana in maduva oaselor. Chelsea nu rezista anul asta cu lotul pe care il are si in campionat si in UCL.

Johnny D
7th August 2017, 20:19
Ce vise are Ionica. Sunteti a 6-a favorita la pariuri si probabil acolo o sa terminati, nu mai visa CL, ca nu mai pupa Arsenal asemenea meciuri degraba.

:happy Si gatu unde-ti e? Hai pe pariu ca nu prinde Arsenal CL, iti dau cota 3 la 1! 3!;)
Ce stiu aia cu pariurile? Leicester avea cota 10 mii ca ia titlu!:))


PS: Cotele alea au fost facute cand toti prostii in frunte cu unii de pe forum au tot zis ca Alexis pleaca.
Ce va tot intreb de vreo 2 luni, unde a plecat?;):rolleyes:


Voi ultima data cand ati jucat in CL, ati terminat pe 11 bah!:o::happy Uite cine vorbeste, partea a 74-a!:happy


Esti subiectiv pana in maduva oaselor. Chelsea nu rezista anul asta cu lotul pe care il are si in campionat si in UCL.

Nu e subiectiv, i-am violat in 3 din ultimele 4 meciuri asa din intamplare, doar de-acu o sa fie meciurile pe bune!:rasc:





E suparat rau pe viata asta Eddy, daca tii bine minte dupa sferturile de la Halle eu am zis c-as cere la casa de pariuri sa-mi dea o cota ca Federer nu mai pierde meci pe iarba anu asta si tot asa mi-a zis s-o las cu visele! Cand colo, ce sa vezi, Federer n-a mai pierdut set de-atunci!:))

Eddy DoubleD
7th August 2017, 20:24
PS: Cotele alea au fost facute cand toti prostii in frunte cu unii de pe forum au tot zic ca Alexis pleaca.
Ce va tot intreb de vreo 2 luni, unde a plecat?;):rolleyes:


Tu si gurata ta spurcata, poate vad ca maine pleaca. Nu mai vorbi inainte sa se inchida perioada de transferuri.

Johnny D
7th August 2017, 20:29
Doamne fereste, crezi si-n zane, Eddy?:))
Eu desi pariez pe zeci de milioane, nu sunt absolut deloc superstitios, asa ceva nu exista, evenimentele se-ntampla logic, nu pe baza de jinx. Daca era sa plece, nu incepea campionatu aici.


PS: Daca e s-o luam pe superstitie, e bine cand zice el s-o las cu visele, e de bine, bine, nu doar bine.:))

Eddy DoubleD
7th August 2017, 20:33
De fiecare data cand sustii ceva pe topicul asta, mereu se intampla pe dos :)) Nu vreau sa risc.

Johnny D
7th August 2017, 20:34
Anu trecut(o data) doar cu top 4 s-a intamplat. Ce, Ings a dovedit ca e vreo mare scula?
De Vardy am zis ca e one season wonder, nu asa a fost? Acuma, pe toate nu le poti nimeri.:P
Giroud continua sa fie peste carpa aia de Cavani care rateaza singur cu portaru si te costa calificari.:cool:


Sansele ca Arsenal sa nu prinda top 4 anu asta sunt mici. Doar ale lu City sunt mai mici, atat. Cine are o problema cu asta, gatu jos, nu ca anu trecut cand s-au tot futut unii pe altii cu morcovii care mai de care mai mare si n-au pariat ca la final sa apara zmei cu ce-au stiut ei! Yonutz tradatorul nu ne-a dat in top 4, dar de el sunt absolut convins ca n-are tupeul sa parieze pe treaba asta, a kknit-o acolo de-o idee degeaba si el, n-ar fi prima.:))

YoNuTzz
9th August 2017, 21:30
@Johhny...daca liverpool il pierde pe coutinho, atunci aveti mai multe sanse voi decat liverpool sa prindeti top 4.

phife
9th August 2017, 21:35
neah, nu stam chiar asa mult in cou.
daca luam ceva cm/cam/st in loc nici nu ma supar. da' sa fie bun. daca il vindem si banii merg pe virgin van dick si alti anonimi then fsg out.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 21:44
Daca il luati pe Lanzini, v-ati facut. Si ramaneti si cu bani in plus.

phife
9th August 2017, 21:47
ceva zvon? lanzini e..bleah, nu-mi place deloc.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 21:53
Mai degraba pare inventat. Nicio sursa credibila. Dar daca ar fi sa fie, nu cred ca i-ar fi greu lui Liverpool sa-l atraga (cu West Ham avand acum Chicharito, Arnie, Antonio, Ayew, Snodgrass, pretty stacked) si Lanzini ar fi primul jucator care se potriveste perfect pe profilul lui Coutinho (Evident, mai are de crescut). Nu stiu cine altcineva l-ar putea inlocui.

phife
9th August 2017, 22:23
cine a zis ca e nevoie de un jucator pe profilul lui?
lanzini niciodata, nu mi se pare nimic de capu lui.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 22:43
Pentru ca n-aveti niciun creier la mijloc fara Coutinho.

phife
9th August 2017, 22:54
uhm, firmino?

Eddy DoubleD
9th August 2017, 23:05
Eh, la naiba, ala e false 9. Nu creeaza, el face spatiu pentru Mane si Salah. Va duceti la dracu daca il puneti pe Firmino coordinator de joc :)) Trebuie jucatorul ala care leaga jucatorii printre ei, care are de cele mai multe ori mingea si tine jocul in frau in treimea adversa.

phife
9th August 2017, 23:06
am impresia ca l-am vazut mai mult pe firmino ca tine.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 23:19
Eu am impresia ca nu :))

Uite exemplu in ultimul meci de sezonul trecut cu Middlesbrough, cand Coutinho a jucat in pozitia in care ar trebui sa joace sezonul asta, mai retras din linia de 3 (https://www.fourfourtwo.com/statszone/8-2016/matches/855547/player-stats/84583/OVERALL_02#tabs-wrapper-anchor) si uite ce face Firmino (https://www.fourfourtwo.com/statszone/8-2016/matches/855547/player-stats/92217/OVERALL_02#tabs-wrapper-anchor). Nu o sa joace niciodata Frimino rolul lui Coutinho.

phife
9th August 2017, 23:48
am impresia ca l-am vazut jucand cu vreo 4 ani inainte sa stii ca el exista. e format ca playmaker, ca mai are si finalizari bune e alta.
a, ca el joaca mai direct si nu o freaca gen cou asta e altceva. normal, cou a tot tinut-o acolo, el a fost chinuit prin alte pozitii, deprinderile se recastiga.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 23:49
Nu stiu ce a jucat in Germania. Daca imi amintesc bine, acolo juca in spatele unui varf la Hoffenheim. Eu vorbesc de joaca acum in echipa lui Klopp.

phife
9th August 2017, 23:56
nope, tu imi vorbesti de ce poate el. la hoffe a jucat in spatele unor varfuri cu fizic sub al lui.
e absurd sa crezi ca daca pleaca cou o sa joace in continuare f9. mai bine cumpar un varf decat un lanzini, bine, nu prea-s varfuri. sturridge ce o mai face?
apropo, nu e 433 ce vezi la klopp, e tot 4231.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 23:58
De unde varf? :)) Uite cat s-a chinuit Chelsea sa gaseasca unul; si nici ala grozav dupa parerea mea. Nu e nimic pe piata. Sturridge nu poate sa joace ce vrea Klopp. Nici nu zic de accidentari/fitness. In pen-ultimul meci din presezon a dat gol si la un minut dupa se plangea de hamstring. N-are rost sa strici ceva ce merge. Ce a construit Klopp acolo in fata merge, e filozofia lui. Daca se reapuca deja de reconstruit alt sistem de la 0, ce naiba faceti?

phife
10th August 2017, 00:06
e treaba lui ce face.
nu e un sistem, ce dracu, nu e vreo filozofie. e mai asa, cavalerie usoara. a luat niste jucatori cu viteza si i-a pus in fata, pressin sus, echipa foarte compacta si mingi directe din mijlocasii centrali in fata. studge daca ar avea passing ability s-ar plia perfect pe joc.
ce a reusit el a fost sa-l retraga putin pe cou si sa-l impinga pe firmino -si mie mi se pare ca nu dau deloc randament mai bun asa- ca sa nu se mai calce pe picioare, de ce? pentru ca pana sa se intample asta si sa se blendeze firmino el juca pozitia lui, care era fix aia a lu cou. daca in momentul venirii lu beto pleca asta mic la barca sau unde mai pleaca el acum nu aveam nici teoretic discutia asta, ii prelua rolul.

incearca sa te uiti pe niste highlights ale bvb prin anii de titlu sa vezi ca era aproape acelasi joc, insa acolo era un sistem. bine, pentru asa ceva e nevoie de timp, jucatori care sa inteleaga ce sange le zici si un program de sportiv, nu suprapo****t. sa nu faci doar marketing si nopti albe in putinul ala timp liber

Johnny D
10th August 2017, 07:53
@Johhny...daca liverpool il pierde pe coutinho, atunci aveti mai multe sanse voi decat liverpool sa prindeti top 4.

Chestia asta poate fi scuza perfecta pt tine sa-ti schimbi pronosticul la concurs, iti poti salva pielea ca oricum pierdeai, si de nu pleca Coutinho.;)


neah, nu stam chiar asa mult in cou.

De acord. El e omul cu sclipirile si care face diferenta uneori, dar nu el face jocul si nu el duce echipa in spate cand aceasta sufera.

cr7luci
11th August 2017, 21:00
Am un presentiment ca Arsenal va face *****ul praf in seara asta cu Leicester.O s-o ia pervers la partzzzzz.Imi pare rau de aceasta echipa.Decat Chelsea si City...prefer Arsena si Liverpool in lupta ptr. titlu.Tunarii nu au facut transferuri.Prevad 2-1 ptr. vulpi. :(


ggmu !!! :)

Eddy DoubleD
11th August 2017, 21:33
Incepe circul :yeah: Jucam cu un singur fundas central de meserie, si ala are nici un an de experienta in PL. Bine bah :))

phife
11th August 2017, 21:50
cum e sa ai atacant nu frezat .
na :)) circu pe bune. zici ca e hunger games.

Eddy DoubleD
11th August 2017, 21:56
Acum avem atacant, n-avem aparare :))

phife
11th August 2017, 21:57
ce e argintiu ala pe umeri la kitul leicester ma? urat rau.

Eddy DoubleD
11th August 2017, 22:03
Corect, arata naspa rau la TV.

Eddy DoubleD
11th August 2017, 22:17
Asa e pentru Ionica, care a zis de Vardy ca e one-season wonder :))

aLLiin
11th August 2017, 22:24
Superb meci !

Eddy DoubleD
11th August 2017, 22:34
Lacazette si Kola, doua transferuri bine facute :ok:

YoNuTzz
11th August 2017, 23:00
i think jamie vardy is having a party

Eddy DoubleD
11th August 2017, 23:13
Bah, jucam fara fundas central :happy Incredibil :))

Eddy DoubleD
11th August 2017, 23:29
I-am pus pe labe :yeah:

YoNuTzz
11th August 2017, 23:31
haha 1-2 2-3 si acum 4-3

o fi penibil Premier League in Europa, dar macar intern e awesome :))

phife
11th August 2017, 23:31
ramsey fotbalist..nu wilshere :happy

Johnny D
11th August 2017, 23:31
Giroud le-a mai dat o pwla peste fleanca habarnistilor care zic ca nu e jucator foarte bun! Din nou iti scoate dintr-o pozitie aproape imposibila, tras de adversar, 3p pe final, clar peste Cavani care daca da 1 gol intr-un sezon pe egalitate la final de meci, e bine!:))

ramsey fotbalist..nu wilshere :happy
Pana la faza aia a fost carpa, trebuia sa egaleze imediat dupa ce-a intrat, avea toata poarta doar s-o plaseze cu capu central stanga, dar s-a kkt pe el de adversar care a venit de la distanta si n-a dat cu capu, a lasat sa-i cada mingea-n cap.:))

Johnny D
11th August 2017, 23:39
Kolasinac a fost Dumnezeu meciu asta, incredibil ce forta are jucatoru asta indiferent de scor sa impinga, sa impinga mereu catre poarta adversa jocul imediat dupa aparare sau chiar dupa ce el insusi recupereaza si slalomeaza 20-30 de metrii printre adversari! Avem un nou Wilshere, de data asta pe linia de fund!:))


4-3 din nou ca-n prima etapa din sezonu trecut de pe Emirates, de data asta pentru echipa mai buna!:ok:

Eddy DoubleD
11th August 2017, 23:40
Nebun meci :))

Johnny D
11th August 2017, 23:42
Valoarea echipei condusa maxim de Kolasinac a invins retarzia lu Wenger de-a juca cu Monreal fundas central. Ce idiot!:rosu:
Daca nu era Kolasinac azi in teren niciodata n-am fi batut cu idiotu asta facand asa echipa, maxim egal si ala greu l-am fi luat, daca.

Johnny D
12th August 2017, 00:00
27-6 la ocazii de gol, te doare pwla!:)) Bine, alea-s semiocazii, la ocazii adevarate a fost ceva-n gen 12-3, frustrant rau sa nu castigi un asa meci in care adversarul tau are doar 3 ocazii si da toate 3 golurile din mingi aruncate din lateral pe centrul careului ca tu n-ai fundasi centrali, plm. Si din cei 3, doar 2 seamana a fundasi centrali si tu-i joci semilaterali si il joci central fix pe ala care n-are nici o treaba cu asa ceva. Zici ca Wenger futa-l pwla a vrut sa piarda meciul asta!:))


A fost un meci exceptional de spectaculos pentru privitorul de rand de care te-ai putut bucura, insa ca fan Arsenal tre sa-l intreb pe Eko ce-a simtit, eu m-am ales c-o durere de cap la final de meci, doar bucurie n-am simtit la porcaria asta de meci gandita de Wenger si totusi scoasa la capat pe final cand l-a scos pe El Nimeni ce oricum n-are ce cauta in teren niciodata cand joci cu adversar clar inferior, pe teren propriu. Tre sa fii retard sa ai o asemenea echipa ofensiva si sa joci cu 2 distrugatori la mijloc. Total retard nu usor retard, cum a schimbat, cum meciul a fost intors. Nu doar de asta, mai tre si ceva bulan, dar mai ales de asta. Prost antrenor, senil rau, si intr-o vreme era scula!:jerk:

Johnny D
12th August 2017, 00:23
Asa e pentru Ionica, care a zis de Vardy ca e one-season wonder :))

Si ce plm a facut in meciu asta? S-a demarcat bine si bagat-o-n poarta semigoala, 1000 de atacanti stiu asta, toti ar veni sa joace in locu lui la fel.:D
Nu zic ca e slab, e de Leicester, atat. De a 2-a jumatate a clasamentului, in viata lui nu poate da cu capu din pozitiile de unde Giroud trimite genial.;)



PS: Si executia cu capu a lu Lacazette a fost mai grea decat ambele lui goluri la un loc, de SF-ul lu Giroud nici nu mai are rost sa discutam.

Eddy DoubleD
12th August 2017, 01:08
Si ce plm a facut in meciu asta? S-a demarcat bine si bagat-o-n poarta

Da, chestii pe care atacantii trebuie sa le faca :happy

phife
12th August 2017, 12:57
azi deschide liverpool, astia care trag la titlu cu cel mai slab lot.
totusi, azi o sa vedem cel mai bun brazilian din istoria noastra pe teren :D

YoNuTzz
12th August 2017, 14:59
ma uitam pe lotul de azi a lui liverpool...slaba echipa...pe departe cel mai slab lot din primele 6

sannicola
12th August 2017, 15:03
Hai ca ii funny meciul.
2-1 pentru Watford dupa 30 de minute.
Liverpool sunt pe val in aparare :)).

phife
12th August 2017, 15:08
next year is ours.
cred ca avem interzis sa cumparam fundasi.

jo27
12th August 2017, 15:23
Nasol si fara atacant central. Si mai ales cind cel mai bun creator al tau (dupa unii) nu e in stare sa dea o pasa elementara (de fapt pe aia elementara a dat-o in minutul 44, singura lui pasa buna intr-o repriza, in rest, desi era laudat ca nu freaca mingea ca Coutihno, pina nu era inconjurat de 3 adversari nu dadea drumul la minge, o pierdea, bineinteles).

phife
12th August 2017, 15:34
da, el joaca atacant cenral impotriva a 2 inchizatori si 2 fundasi centrali ca nu are pe nimeni in spate, ca noi jucam cu 3 inchizatori dar e vina lui ca nu face printre 4 oameni 5 braziliene si nu da hattrick. ba, nu va mai chinuiti ma daca nu stiti sa va uitati. luati exemplu de la jd, stai cu livescore, te bucuri, te superi si aia e.

YoNuTzz
12th August 2017, 15:47
2-3 acum...funny inceput de campionat cu arsenal si liverpool in prim plan.

Johnny D
12th August 2017, 15:48
3-2 Pool dar nici pe departe la fel de bun meciul ca cel de ieri. Pool a dat gol din toate ocaziile pe care le-a avut.
5 suturi pe poarta, 5 goluri. Daca am translata eficienta meciului asta in cel de ieri, trebuia sa fie ceva-n gen Arsenal - Leicester 10-4!:))


Firmino nr. 9? What's next, Mane midfielder?:))


ma uitam pe lotul de azi a lui liverpool...slaba echipa...pe departe cel mai slab lot din primele 6

Si atunci cum plm ii vezi tu peste noi?
Mai ales ca noi acum ne-am intarit cu 2 superjucatori si pt prima data ne concentram aproape exclusiv pe PL?:rolleyes:



Bara transversala!:))



Mai e o similitudine intre Arsenal si Liverpool dupa apararile visatoare din aceasta prima etapa: starurile lor stau spectatori la meci.:rolleyes:
Si totusi, echipele castiga meciurile, fara staruri.:):rolleyes::rolleyes:

phife
12th August 2017, 16:06
emre can.

Johnny D
12th August 2017, 16:06
E decent, merge. Salah ala insa e mai degraba gen Arsenal, rapid, voios, tehnic dar ratalau cat incape. Asa ca sa stiti si voi cum e sa fii Arsenal, partea naspa.:D

phife
12th August 2017, 16:11
wijnaldum e mort. mijlocul l-a tinut can singur.
iar intra origi, va rog, rog echipele care-si permit sa ne dea 10 milioane pe origi sa scapam in plm de el. arnold e ok. moreno titular smooth, nu ai cum sa-l lasi rezerva doar pentru ca asa vrea publicu.

Johnny D
12th August 2017, 16:22
3-3!:)) Foarte bine, c-am X2 pe meciu asta, mai bine de-atat, nici ca se putea!:D

phife
12th August 2017, 16:23
autogol mingolet. mars in pwla mea, cel mai prost portar din istoria clubului
mnah, e offside. ieri au fost 2 goluri din offside, azi 1.
cei mai ratati arbitrii every year.

Johnny D
12th August 2017, 16:25
Ai avut dreptate sa-l critici pe Wajnaldum, parerea mea e ca respingerea cu capu se face in sus, nu lateral.:P


Wajnaldum cand jucat f bine, nu era fundas? Face si Klopp ce-a facut Wenger cu Eboue si-si bate joc de el?:rolleyes:

Eddy DoubleD
12th August 2017, 16:25
Ai uitat de Bogdan :))

phife
12th August 2017, 16:31
Ai avut dreptate sa-l critici pe Wajnaldum, parerea mea e ca respingerea cu capu se face in sus, nu lateral.:P


Wajnaldum cand jucat f bine, nu era fundas? Face si Klopp ce-a facut Wenger cu Eboue si-si bate joc de el?:rolleyes:

ba, tu la ce plm fotbal te uiti ma? wijnaldum a fost doar cm si cam + ceva wing la psv. la livescore acolo nu-ti arata jucatorii pe pozitii?
oricum, de la transfer am zis ca o sa fie un mare flop. a si fost, a dat un gol cu city. wow.
ma rog, bogdan era scula. macar ala nu reactiona. lua golul ca un portar orb, el nu vedea mingea, nici macar nu o scotea el din plasa, cred ca nu stia ca fotbalul se joaca cu asa ceva. dar mingolet e si cu pieptu inainte. oricat de prost e si karius, il prefer de 1000000 de ori. daca ii mai vad fata aia de prost, fata aia de copil caruia sa-i furi banii nu ma mai uit la meciuri, de fiecare data cand il vad stiu ca se intampla ceva nasol.

jo27
12th August 2017, 16:35
da, el joaca atacant cenral impotriva a 2 inchizatori si 2 fundasi centrali ca nu are pe nimeni in spate, ca noi jucam cu 3 inchizatori dar e vina lui ca nu face printre 4 oameni 5 braziliene si nu da hattrick. ba, nu va mai chinuiti ma daca nu stiti sa va uitati. luati exemplu de la jd, stai cu livescore, te bucuri, te superi si aia e.

Ce-am zis eu si ce ai inteles tu. Dar asa e cu fanboy-ii. gfy.

phife
12th August 2017, 16:40
tu nu ai zis nimic. omul a jucat slab azi, nu-s fanboy, il apreciez ca jucator pentru ca lume a dat in el de cand a venit. inclusiv tu. ca nu puteti sa intelegeti ce e ala compromis, ce e aia out of position. voi vreti sa faca scheme.
unde voiai tu sa fie direct daca pana si salah si mane stateau central? cui sa ii dea directe cand el e ST?

YoNuTzz
12th August 2017, 16:44
so 3 goluri luate de arsenal, 3 de liverpool...inceput puternic...sa le vedem pe restul...in special pe apararea de 1 miliard de euro a lui pep.

jo27
12th August 2017, 16:57
tu nu ai zis nimic. omul a jucat slab azi, nu-s fanboy, il apreciez ca jucator pentru ca lume a dat in el de cand a venit. inclusiv tu. ca nu puteti sa intelegeti ce e ala compromis, ce e aia out of position. voi vreti sa faca scheme.
unde voiai tu sa fie direct daca pana si salah si mane stateau central? cui sa ii dea directe cand el e ST?

Nene, adu-ti aminte ce ai zis despre el zilele trecute. Eu nu i-am cerut nimic azi, avind in vedere ca intreaga echipa a fost la pascut. Doar am tinut sa scot in evidenta cit de penibil a fost cu mingea la picior, lucru pe care l-am mentionat si in caracterizarea pe care i-o facusem pt sezonul trecut. Tocmai, ca nu aveam pretentia sa faca nu stiu ce combinatii geniale, doar sa nu mai tina dracului atit de minge, ca s-o piarda, inevitabil. Da, a fost izolat, nu putea scoate un iepure din palarie, joaca simplu atunci. Ma rog, s-a scos in repriza a doua (desi fara legatura cu situatiile prezentate de mine).

Wijnaldum, nota 0, intr-adevar. Nu sint de acord, totusi, ca e chiar over-rated, mie mi-a placut pe finalul sezonului trecut. Sper ca e vorba doar de o revenire in forma mai inceata.

phife
12th August 2017, 17:14
pai cand nu are cu cine normal ca tine de ea. a fost prin a doua o faza, te durea capu, venise in spatele mijlocasilor centrali si toti stateau pe loc cu oameni pe ei. nimeni nu se misca. ce putea sa faca?
wijnaldum nu stiu ce joaca. pare ca nu vrea sa supere pe nimeni. de aparat nu prea stie sa se apere, in ofensiva nu misca decat ca finalizator, foarte rar da o pasa mai lunga de 10 m in fata, e si el pe acolo.


lol, rosu la cahill in min 14.

El Pistolero
12th August 2017, 17:15
Ce bolovan Cahill.

phife
12th August 2017, 17:32
hudder, misto de urmarit.

Eddy DoubleD
12th August 2017, 17:35
Echipa frumoasa Huddersfield

Clau7_D
12th August 2017, 17:43
KO Chelsea :groggy: opriti macelul!

YoNuTzz
12th August 2017, 17:44
deci...dupa nebuniile de la arsenal si liverpool

avem: chelsea - burnley 0-3...burnley care in afara sez trecut au avut 14/19 infrangeri :)) si doar 1 victorie.

El Pistolero
12th August 2017, 17:48
Apărarea e praf, iar Courtois e la păscut.

miril
12th August 2017, 17:52
Cahill trebuia eliminat inca din finala FA Community Shield cu Arsenal.

resita
12th August 2017, 17:56
funny inceput de campionat cu arsenal si liverpool in prim plan.

... hai sa o bagam si pe chelsea acolo, 3 goluri in 45 min. :D

Clau7_D
12th August 2017, 18:05
Remember the name, Wayne Rooney :yes:

phife
12th August 2017, 18:15
Remember the name, Wayne Rooney :yes:

hm..nu-l cunosc. e nou?

Clau7_D
12th August 2017, 18:17
hm..nu-l cunosc. e nou?

Hai ca a fost misto faza cand a marcat cu Arsenal : https://www.youtube.com/watch?v=yNOszAgzuxQ

Srdjan
12th August 2017, 18:27
Wenger a aratat din nou aseara ca a ajuns sa fie un tactician inapt la ora actuala, noroc ca l-au salvat jucatorii. Liverpool a aratat bine, insa in continuare are probleme in aparare, care nu ii va lasa sa traga la titlu, parerea mea. Oricum, Salah ala pare un transfer foarte bun, iar Mane e scula de jucator.

Vad ca Chelsea se face de ras, iar Rooney a marcat. O etapa buna!

YoNuTzz
12th August 2017, 18:30
ok...arsenal 3, liverpool 3 chelsea 3 :)) luate...

macar au inscris si lacazette, si salah si morata.

Eddy DoubleD
12th August 2017, 18:38
Mounie :ok:

YoNuTzz
12th August 2017, 18:39
palace, numai cu "vedete" haha

phife
12th August 2017, 18:44
alonso mi se pare scula-scula.

YoNuTzz
12th August 2017, 18:48
morata chiar face treaba...nu as fi crezut.

phife
12th August 2017, 18:52
nici eu. e totusi doar un joc. cu burnley.

Srdjan
12th August 2017, 18:53
Morata e un jucator excpetional, care n-a avut loc la cea mai buna echipa din lume la ora actuala. Nu vad de ce lumea e surprinsa ca joaca bine intr-o liga in care defensivele sunt de multe ori uitate

YoNuTzz
12th August 2017, 19:11
anyways eu inca sunt socat ca cele 3 echipe din top 6 au luat 9 goluri in total pana acum :))

YoNuTzz
12th August 2017, 19:36
ps - doamne ce banca de rezerve are city...lol...

phife
12th August 2017, 20:16
brighton chiar pare prima retrogradata.
1/3 imi iese sigur :D

phife
12th August 2017, 21:00
frumos public la brighton.

Srdjan
13th August 2017, 01:03
Nici City n-a jucat cine stie ce, dar fata de restul contracandidatelor pe care le-am vazut pana cum, ar trebui sa ia titlul la pas!

Eddy DoubleD
13th August 2017, 01:25
brighton chiar pare prima retrogradata.
1/3 imi iese sigur :D

Astia sunt un fel de Burnley 2. O sa vezi ca o sa se salveze jucand pragmatic cu echipele de top si luand puncte in fata contracandidatelor.

Johnny D
13th August 2017, 03:49
ba, tu la ce plm fotbal te uiti ma? wijnaldum a fost doar cm si cam + ceva wing la psv. la livescore acolo nu-ti arata jucatorii pe pozitii?
oricum, de la transfer am zis ca o sa fie un mare flop. a si fost, a dat un gol cu city. wow.

Pai tocmai asta-mi amintesc ca m-am uitat in debut de sezon anu trecut si l-am vazut funadsh central... poate mi s-o fi parut!:thinkso:


deci...dupa nebuniile de la arsenal si liverpool

avem: chelsea - burnley 0-3...burnley care in afara sez trecut au avut 14/19 infrangeri :)) si doar 1 victorie.

Si-am pierdut 24 de milioane pe carpele astea de Chelsea 1X. De-aia m-am si asigurat la X in ciuda faptului ca Burnley e cea mai slaba echipa in deplasare din PL, dar se pare ca sunt mai carpe decat m-am asteptat!:)) Ce ti-am zis eu ca Chelsea are sanse mici sa termine in fata noastra anu asta? In afara de faptu ca-n PL e f greu sa joci 2 ani la rand f bine, mai e si faptu ca ultima data cand au jucat in CL au terminat pe 11. La noi daca aduni suma clasarilor ultimelor 3 sezoane tot nu-ti da numarul 11!:))


ps - doamne ce banca de rezerve are city...lol...

Pai de ce-am zis eu ca doar City termina in fata noastra anu asta? Ca sanse, ma rog.:rolleyes:


brighton chiar pare prima retrogradata.
1/3 imi iese sigur :D

Moi meme.:)

Johnny D
13th August 2017, 12:59
Acuma intra Mucister in scena, de ce-i zic asa? Pai a reusit o performanta grozava: in ultimii 4 ani doar o singura clasare in top 4!:))

Sir. Eko
13th August 2017, 14:48
ma rog, bogdan era scula. macar ala nu reactiona. lua golul ca un portar orb, el nu vedea mingea, nici macar nu o scotea el din plasa, cred ca nu stia ca fotbalul se joaca cu asa ceva. dar mingolet e si cu pieptu inainte. oricat de prost e si karius, il prefer de 1000000 de ori. daca ii mai vad fata aia de prost, fata aia de copil caruia sa-i furi banii nu ma mai uit la meciuri, de fiecare data cand il vad stiu ca se intampla ceva nasol.

Deci ce bine am ras cand am citit asta.

cr7luci
13th August 2017, 16:00
Acuma intra Mucister in scena, de ce-i zic asa? Pai a reusit o performanta grozava: in ultimii 4 ani doar o singura clasare in top 4!:))


Nu-mi jigni echipa te rog fiindca o sa-ti para rau cand va dam 7 - 0.

2 la mana...poti sa imi spui de unde ai atatia bani sa bagi la pariuri....ce lucrezi de bagi sume asa de mari ?.Eu bag biletul saracului....2 lei,3 lei maxim.Imi baga taica-miu ca sunt prea micut.De unde ai atatia bani sa rulezi ? Ajuta-ma fiindca vreau si eu.

Sevilla86
13th August 2017, 16:42
poti sa imi spui de unde ai atatia bani sa bagi la pariuri....ce lucrezi de bagi sume asa de mari ?

Pai tu il crezi? Sa posteze biletele sa vedem si noi :D

cr7luci
13th August 2017, 16:49
Pai tu il crezi? Sa posteze biletele sa vedem si noi :D

Nu prea il cred.Eu cu 2000 de ron bag 2 ani la pariuri.El ii baga pe-un bilet.As vrea sa aflu si eu reteta succesului ca-s tare ghinionist. :(

ggmu !!! :)

Johnny D
13th August 2017, 16:58
Nu-mi jigni echipa te rog fiindca o sa-ti para rau cand va dam 7 - 0.

2 la mana...poti sa imi spui de unde ai atatia bani sa bagi la pariuri....ce lucrezi de bagi sume asa de mari ?.Eu bag biletul saracului....2 lei,3 lei maxim.Imi baga taica-miu ca sunt prea micut.De unde ai atatia bani sa rulezi ? Ajuta-ma fiindca vreau si eu.

Pai am castigat tot la pariuri atatia bani, cu precadere la tenis in Roland Garros si Wimbledon, mai ales la RG.:)
Nu ti-am jignit echipa, e o stare de fapt ca n-ati prins top 4 decat o data in ultimii 4 ani. 7-0 doar lu Burton mai puteti voi sa le dati acum.:))


Pai tu il crezi? Sa posteze biletele sa vedem si noi :D

N-am mai postat de mult timp de suparare, aproape doar am pierdut in continuu in ultimele 2 saptamani cu un ghinion incredibil majoritatea biletelor. Dar am postat biletele din RG si imediat dupa si castigatoare si pierdute pe sectiunea de pariuri sportive, bilete pierdute si bilete castigatoare ca sa vezi ca sumele pe care pariez sunt mai mari de 100-300 cat am spus eu p-aici in ultimele zile. Dar alea-s meciuri serioase nu carpele de Chelsea - Burnley pe care pun eu atatia bani.;)

cr7luci
13th August 2017, 17:09
Sa-mi dai si mie cateva pronosticuri,te rog :)din seara asta de preferat

Johnny D
13th August 2017, 17:15
Pai io am pus asa azi:
Victorii MU, Porto, Monaco, PSG, Svitolina, Federer. Dinamo, Juventus, Besiktas nu pierd, deci X2 si 1X, 1X.
Plus 2 meciuri cota 1.01 care-s aproape gata, le-am pus ca sa maresc cota la Monaco de la 1.5 la 1.7, ca e nevoie de minim 11 meciuri pt asa ceva. L-am pus cu 250 de lei, daca ies meciurile castig 32 de milioane.:)
Dar la ce noroc am de vreo 20 de bilete in continuu, probabil O sa piarda Dinamo in minutu 93!:))



Spurs profita de omul in plus si castiga. Altfel sincer nu stiu daca ar fi castigat meciul asta la Newcastle.

phife
13th August 2017, 17:21
wijnaldum nu a jucat fundas niciodata.
brighton retrogradeaza.
atat.
nu mi-a placut spurs.

Sevilla86
13th August 2017, 17:23
Plus 2 meciuri cota 1.01 care-s aproape gata

Sunt ateu, dar ma inchin cand aud pe cineva ca pariaza pe cote de 1.01...
Este aproape de neconceput. Nici la Easy-Money nu se baga pe cote de-astea.

Johnny D
13th August 2017, 17:24
Pai altfel pierzi milioane, ia imparte cu 32 de milioane la 1.01, la 1.01 si la 1.1 sa vezi cat rezulta, ca nu mai poti mari Monaco la 1.7 doar la 1.6! Sau mai corect, imparte suma la 1.7 si apoi inmulteste-o cu 1.6, sa-ti dea mai exact.

phife
13th August 2017, 18:02
Pai altfel pierzi milioane, ia imparte cu 32 de milioane la 1.01, la 1.01 si la 1.1 sa vezi cat rezulta, ca nu mai poti mari Monaco la 1.7 doar la 1.6! Sau mai corect, imparte suma la 1.7 si apoi inmulteste-o cu 1.6, sa-ti dea mai exact.

zR1ag0i884M

Clau7_D
13th August 2017, 18:37
Dupa debutantii de ieri si vineri, a marcat si Lukaku azi :yes:

A.Puscas
13th August 2017, 18:43
Tocmai am ajuns din concediu, nu am vazut meciurile, nu ma uit la United ca am vazut echipa.

Iar MATA ma? Jur ca fac atac cerebral in curand. Ce naiba trebuie sa faci sa scapi de rebutul asta?


Lingard in Supercupa, Mata azi. Iti bati joc de Martial, il terfelesti. Nu se poate asa ceva, e inadmisibil.

A.Puscas
13th August 2017, 19:48
Lucica, anul asta pe langa GGMU, te rog sa zici FREE MARTIAN inainte de fiecare meci.

Cum sa tii asemenea jucator pe banca, SI SA JOCI CU LINGARD SI MATA? Blasfemie.


3-0, un fleac. Martial/Miki/Rashford/Lukaku trebuie sa joace meci de meci. Cand aud ca asta mai vrea un winger, si se zvonesc jucatori gen Perisic, imi vine sa ma impusc.

A.Puscas
13th August 2017, 19:49
4-0, pregatiti-va chilotii de rezerva, anul asta nu ne jucam.

cr7luci
13th August 2017, 19:54
ggmu !!! :)


Scorul putea fi 7-8 ptr. noi.Am vazut jucand o echipa smechera de tot azi care si-a facut o sumedenie de ocazii.Nu ne trebuie Ivan Persici atat timp cat avem Martianul care joaca fenomenal si accelereaza ca un Bugatti Veyron.Lukaku mai putea baga 2-3 boabe insa a ratat mult.Apararea de fier....nu stiu cum naiba ni l-a dat Chelsea pe Matic.Jucatorul este fenomen....dar in fine,prostia lor.Pogba bun....Rashford bun dar mare ratangiu.Una peste alta rezultatul e incorect...mai puteam da 4 goluri.Lukaku e o forta a naturii. :)

ggmu !!! :)

phife
13th August 2017, 21:57
trebuia sa propun whu la retrogradare. de departe cel mai prost cuplu de mijlocasi centrali si cea mai proasta aparare

cr7luci
13th August 2017, 22:00
trebuia sa propun whu la retrogradare. de departe cel mai prost cuplu de mijlocasi centrali si cea mai proasta aparare


West Ham termina peste Liverpool in clasament :)

ggmu !!! :)

YoNuTzz
13th August 2017, 22:15
nu am vazut meciul, dar avand in vedere ca noi in general nu inscriem, mi se pare socant rezultatul...anyway...e binevenit :))

deci marcheaza si lacazette, si morata, si salah si lukaku...sa vedem cati o vor tine tot asa...
bine sa nu-i uitam pe clasicii aguero si kane...

Johnny D
13th August 2017, 22:43
zR1ag0i884M

Atata intelegi tu din matematica de clasa a 3-a?:))


West Ham termina peste Liverpool in clasament :)

ggmu !!! :)

:)) Fugi la concurs! Se accepta si dupa prima etapa daca esti minor! :D

cr7luci
13th August 2017, 22:51
Sper sa dea Lukaku 50 de goluri in Premier League.E o bestie :)


ggmu !!! :)

phife
13th August 2017, 23:28
ti-am zis jd, diferenta intre mine si tine e ca eu chiar stiu matematica. si de aia nu-mi dau impresii si nu o folosesc aiurea.

Johnny D
14th August 2017, 07:29
Si ce e aiurea acolo?:)

Srdjan
14th August 2017, 11:30
Matic ala a fost bomba la mijloc, Chelsea a pierdut un super jucator vara asta. Pogba a aratat parca de ce a valorat 100 de milioane vara trecuta ieri :D

phife
14th August 2017, 13:50
Si ce e aiurea acolo?:)

e ampwlea cum alegi tu sa folosesti un instrument de genu. sau cum intelegi tu sa-l folosesti,

Johnny D
14th August 2017, 19:03
Hai sa vorbim cifre: 32 mil : 1.01 : 1.01 : 1.7 * 1.6 = 29.5 mil.
Deci castigi practic 2.5 mil la suma aia punand 2 cote benigne de 1.01 daca stii sa le alegi. Ce e asa aiurea la asta?:)

cr7luci
15th August 2017, 14:35
https://www.youtube.com/watch?v=DKM7PsEgw14


Cine vrea sa comande albumele mele sa-mi dea mesaj privat pe facebook :)

ggmu !!! :)

cr7luci
19th August 2017, 10:50
https://www.youtube.com/watch?v=4flRAfZXo8w

Eu cu fratele Rapha Saec si cu fratele Dilimanjaro :)

Big Up Coiosi !!!

ggmu !!! :)

cr7luci
19th August 2017, 12:34
Glorie Marelui Manchester United !!!
Echipa cu istorie si cu traditii timpurii
Mai veche ca strabunicii vostri cand erau copii !!!

ggmu !!! :)

https://www.youtube.com/watch?v=T_Ad0qFSZSA

Johnny D
19th August 2017, 12:41
Lucica, va cam luati nasul la purtare! Asteapta sa aveti si voi primul adversar veritabil si-atunci sa vedem!:evil:

cr7luci
19th August 2017, 12:59
Lucica, va cam luati nasul la purtare! Asteapta sa aveti si voi primul adversar veritabil si-atunci sa vedem!:evil:


Suntem umili frate John :)

ggmu !!! :)

A.Puscas
19th August 2017, 13:45
FREE MARTIAN!

Aceeasi echipa ca si saptamana trecuta, sper sa nu mearga idiotul pe principiul, "Victorie, deci nu schimb nimic", ca avem in primele 7 etape adversari facili.

Herrera din nou rezerva, interesant. Stiu ca a fost accidentat pe final de sezon si s-a recuperat mai greu, dar e mult prea bun sa nu joace cand e 100%.
Spre binele echipei mele de fantasy, sa revina Herrera cu Matic la mijloc, Pogba mai sus si cu 15 goluri/15 assists anul asta. :).....Pe Mata sa-l calce trenul, gunoi ambulant ce e.

phife
19th August 2017, 14:31
gata ma, prostu copiilor a dat de jurat ca el nu mai joaca la lpool.
barca in momentu de fata e un *****, daca picam cu ei in grupele ucl ii calcam in picioare tur-retur. si pep vrea sa-i foota permanent.
daca nu aduc nimic important vara asta, aproape ca nici nu mai conteaza daca e cou, dembele sau alt nume mare atunci o sa o ia pe un path foarte trist pentru ea si prostu copiilor chiar daca ajunge acolo singur o sa si-o ia crunt pentru ca trebuie sa fie curva lu messi.

inteleg ca e lipsit de educatie si prost dar alegerea nu e grea: fie mergi la un club unde faci pe tarfa pentru un star in retragere, oricat de mare fotbalist A FOST el, unde nu o sa iti permiti mai nimic din ce iti permiteai in anglia si perspectivele nu-s din cele mai luminoase ori iti ceri scuze in genunchi si ramai in anglia unde ti-ai conturat stilul de joc si am impresia ca o sa ai ceva mai multe perspective.

cr7luci
19th August 2017, 15:19
Goooooooooooolllll Bailly...unu din 10 negri mititei a dat gol.

ggmu !😈

A.Puscas
19th August 2017, 16:11
A doua etapa la rand cand dupa ce iese Mata ne pisam pe adversar.


FREEE MARTIAL!!!!!!!!!



RATATATA
TGUSGFBRLEKJFMREKNFM

Mourinho, esti un jeg uman. Joaca-l ma pe baiat, are 10 clase peste Mata.

phife
19th August 2017, 16:11
miki bitch.
ai de plm, au invatat astia sa joace pe spatii.
swansea relegated. period.

YoNuTzz
19th August 2017, 16:13
8 goluri in 2 etape...wtf...anul trecut dadeam 8 goluri in 8 etape...

orice dar nu mata sau lingard titular...

A.Puscas
19th August 2017, 16:14
Lukaku 3 goluri in 2 meciuri.
Miki 4 assists in 2 meciuri.
Pogba 2 goluri si 1 ast in 2 meciuri. 2 goluri si 3/4, si primu de azi e al lui in mare parte.
Martial 2 goluri si 1 assist in vreo 20 min jucate sezonul asta.


Mata ...ZERO.

YoNuTzz
19th August 2017, 16:20
oricum martial nu va juca niciodata titular cu mourinho...ar trebui sa fie si mata si lingard accidentati pentru a se intampla asta.

cr7luci
19th August 2017, 16:25
4 negri mititei au punctat astazi.Am jucat ok....Swansea e o nuca tare pe teren propriu.Vor incurca multe echipe de top.


Avem o super echipa.

ggmu !!! :)

phife
19th August 2017, 18:18
un mare rahat ce face klopp. insista cu wijnaldum despre care am uitat ca joaca de la prezentarea echipelor si-l scoate pe studge care arata dorinta si chef de joc.

Johnny D
19th August 2017, 18:32
8 goluri in 2 etape...wtf...anul trecut dadeam 8 goluri in 8 etape...

orice dar nu mata sau lingard titular...

Pai io ti-am zis ca MU e a 3-a favorita la titlu dupa City si Arsenal.;)

Pool dezamagitoare rau, joaca chiar mai prost aici acasa decat a jucat la Watford, lucru surprinzator ca macar acasa era vorba ca joaca bine!
Insa Mane salvator ca de obicei, daca n-ar avea jucatorul asta cred ca n-ar prinde nici Europa League!:))

Totusi e ok, Arsenal ramane ultima echipa daca nu singura care a batut aici de 4 ori la rand, cristalistii se multumesc cu 3.:cool:



West Ham egaleaza la Southampton de la 0-2 si om in minus, pot sa si bata!?:))

phife
19th August 2017, 18:53
am jucat oribil, ma rog, de inteles.
e nevoie de un cm, wijnaldum e cel mai slab jucator de pe teren de fiecare data cand joaca. de fiecare data cand s-a deschis crystal i-am calcat in picioare, asta inseamna ca o sa avem palmaers iar impotriva rivalelor si o sa ne tot cacam pe noi cu echipele mici.
sper sa ramana studge si la club si in echipa pentru meciurile alea, e nevoie de el.

Johnny D
19th August 2017, 18:55
Simpatic foc Klopp!:))

Palace azi a facut un meci rau de tot, o singura ocazie pt ei la o patrundere pe langa fundasul lateral stanga al cormoranilor.
Daca joaca astia asa cu noi, le dam de la 4 in sus, cam ce-a facut azi United cu Swansea cam acolo, dar tre sa mai ai si bulan cand jocul nu-ti merge bine, Liverpool azi a avut si s-a rascumparat pt ghinionul de etapa trecuta.

Se pare ca Southampton a primit mila de la arbitru si-a batut in prelungiri... nici astia nu par foarte rasariti sezonu asta.
Probabil se vor bate acolo la locurile 10-15.




Mirileee! Voteaza acolo cu Spurs si Arsenal ca tot omu decent, am incredere in tine!:D

YoNuTzz
19th August 2017, 18:59
burnley bate la chelsea ca sa piarda acasa :))

westham...cu toate vedetele lor..0 puncte

Johnny D
19th August 2017, 19:00
Stiam ca-s varza, de-aia nu i-am pus in top 10 care se bat la Big 4!:rasc:

Sir. Eko
19th August 2017, 19:18
Sa ne intelegem, cum a ajuns Wenger. Doi fundasi centrali ii lasa la Londra, Chambers si Holding. Pe Gabriel il vinde. Pe Mertesaker il lasa pe banca si in deplasare la Stoke joaca cu doi fundasi stanga pe pozitia de fundas central. Wow. Is curios cate luam.

Srdjan
19th August 2017, 19:25
gata ma, prostu copiilor a dat de jurat ca el nu mai joaca la lpool.
barca in momentu de fata e un *****, daca picam cu ei in grupele ucl ii calcam in picioare tur-retur. si pep vrea sa-i foota permanent.
daca nu aduc nimic important vara asta, aproape ca nici nu mai conteaza daca e cou, dembele sau alt nume mare atunci o sa o ia pe un path foarte trist pentru ea si prostu copiilor chiar daca ajunge acolo singur o sa si-o ia crunt pentru ca trebuie sa fie curva lu messi.

inteleg ca e lipsit de educatie si prost dar alegerea nu e grea: fie mergi la un club unde faci pe tarfa pentru un star in retragere, oricat de mare fotbalist A FOST el, unde nu o sa iti permiti mai nimic din ce iti permiteai in anglia si perspectivele nu-s din cele mai luminoase ori iti ceri scuze in genunchi si ramai in anglia unde ti-ai conturat stilul de joc si am impresia ca o sa ai ceva mai multe perspective.

Barca si in momentul de fata ar da cu terenul in cap la orice echipa din Premier League, doar United cu Mou poate ca ar mai misca ceva. Reveniti-va la realitate, ultima echipa engleza care a pus probleme Barcei a fost Chelsea, iar asta era acum aproape 10 ani


LE: Foarte bun Pogba azi, dupa ce a luat acel cartonas galben. Parca l-a mai calmat si l-a facut sa joace bine. United pare cu o clasa peste orice echipa din EPL momentan, insa e inca devreme, mai sunt destule echipe ce trebuie sa isi gaseasca ritmul

phife
19th August 2017, 19:27
ce a fost a fost. pe mine ma intereseaza ce e acum, se prea poate sa picam cu voi in grupe s sunteti "la multi ani". de mult nu am vazut o echipe a barcutei asa slaba si nu zic asta doar pentru ca a plecat neymar.
realitatea e acum, nu acum 10 ani.

Johnny D
19th August 2017, 20:04
Sa ne intelegem, cum a ajuns Wenger. Doi fundasi centrali ii lasa la Londra, Chambers si Holding. Pe Gabriel il vinde. Pe Mertesaker il lasa pe banca si in deplasare la Stoke joaca cu doi fundasi stanga pe pozitia de fundas central. Wow. Is curios cate luam.

Nu asta e problema principala, problema nr. 1 e de ce tot joaca cu Bellerin, ala e carpa, varza, carnatz imputit.
Aveam cel putin 1-0 acum daca nu era pe teren!:headbang:


Problema nr. 2, daca am putea juca fara Ozil iar ar fi f bine, dar mult mai bine fara Bellerin.


Problema nr. 3 e doar cu aranjamentul fundasilor centrali.

cr7luci
19th August 2017, 20:13
Avem cei mai multi negri in echipa....parca suntem africani :

01. Smalling
02. Bailly
03. Antonio Valencia
04. Paul Pogba
05. Ashley Young
06. Jesse Lingard
07. Marcus Rashford
08. Anthony Martial
09. Romelu Lukaku

Mai e si Fosu Mensah imprumutat...

Johnny D
19th August 2017, 20:16
Avem cei mai multi negri in echipa....parca suntem africani :

01. Smalling
02. Bailly
03. Antonio Valencia
04. Paul Pogba
05. Ashley Young
06. Jesse Lingard
07. Marcus Rashford
08. Anthony Martial
09. Romelu Lukaku

Mai e si Fosu Mensah imprumutat...

:)) ggMU sau go go deMaimutzu' United! :rasc:

A.Puscas
19th August 2017, 20:17
Timmy prinde la Crystal Palace, imi place....cel putin pana intra Riedewald, dar si atunci sper sa joace, sa sara unu' din Tomkins/Dann din schema.

Asta o sa fie un monstru daca joaca un sezon intreg ca titular.

A.Puscas
19th August 2017, 20:29
Lucica, mai e Tuanzebe pe care l-am pastrat pentru cupe.

cr7luci
19th August 2017, 20:34
:)) ggMU sau go go deMaimutzu' United! :rasc:

Sa aveti mare grija cand jucati cu Maimutzu United ca va dam ,,Banana Africana,,.Cand v-o infigem in dos se cutremura planeta :))))

Gooooooooooolllll Stokeeeeeeee...v-au dat ei inainte banana...dar e banana alba....stai sa vezi cand va dam banana lui Lukaku :))))))))))))))))

phife
19th August 2017, 20:35
jese merita sa revina in fotbal dupa ce s-au pisat pe el si real si psg. cap mare asta stie ceva fotbal.

A.Puscas
19th August 2017, 20:45
Nu-i ajuta nici arbitrii pe astia, dupa ce nu joaca nimic.
Au avut vreo 2 penaltiuri neacordate.

Potol oricum, dau vreo doua dupa minutul 80 si aia e.....ala e Arsenal in ultimii doi ani.

A.Puscas
19th August 2017, 21:04
Nu am urmarit Ligue 1 foarte des, dar nu stiam ca Lacazette ala e asa mic....pai pare un lightweight pe langa ciumagii aia de fundasi centrali ai lui Stoke.

Si cica e mai bun decat Lukaku pentru unii :happy....ala trage dimineata *****i care-s mai mari decat piticu' asta intunecat.

YoNuTzz
19th August 2017, 21:04
am trait-o sa o aud si pe asta...

pana sa ajunga vreo echipa din anglia la nivelul barcelonei din perioada 2009-2017 le mai trebuie ani...

chiar si acum si orice echipa din anglia isi ia de la 4 in sus pe camp nou...

haideti sa fim seriosi totusi

e acel top 3 - real, bayern, barca, intangibil momentan de echipele din anglia.

cr7luci
19th August 2017, 21:11
Neah cane !!!

phife
19th August 2017, 21:13
in momentu de fata daca-l scoti pe messi sau pe suarez din teren (ceea ce se poate intampla usor, o accidentare, whatever) barcelona ramane cu pla in mana.
eu nu vorbesc de 2009, 1998, 1986, vorbesc de momentul actual. daca astia nu iau 2 jucatori seriosi si o tin cu paulinho asa nici nu miros semifinale ucl. voi l-ati vazut pe pique jucand in 2017?

cr7luci
19th August 2017, 21:16
Imi pare rau de Arsenal.Wenger ala e un idiot...ramanerea lui inseamna distrugerea echipei,putin cate putin
:(

YoNuTzz
19th August 2017, 21:20
@johnny...o tot dadeai ca anul asta fara UCL va bateti la titlu...

uite ca acum jucati din sambata in sambata si ramaneti acelasi arsenal dintotdeauna...

asta cu voi si titlul..sa fim seriosi...daca prindeti eternul loc 4, eu as zice mersi in locul vostru.

e greu fara antrenor.

cr7luci
19th August 2017, 21:23
Stau foarte prost la finalizare jucatorii...trebuie un distrugator la Arsenal...nu numai mingicari care lalaie mingea dintr-o parte in alta :)

Stoke e o echipa care o sa incurce multe echipe...mai ales la ei acasa.

Sir. Eko
19th August 2017, 21:27
mari decat piticu' asta intunecat.

Doar pe mine ma enerveaza cand cineva e rasist? Nu se sesizeaza nimeni niciodata pe forumu asta si se intampla des. Sa iti zic ceva, candva o sa iesi din catunul in care locuiesti, o sa cunosti lume noua si o sa iti fie rusine de felul in care gandesti acum.

Golul lui Lacazette a fost valabil, au fost si doua faze clare de penalty. E irelevant oricum. Noi plutim in gol pana pleaca batranu.

phife
19th August 2017, 21:34
in romania rasismul e pe vorbe, nu pe fapte. oamenii in vorbesc pe negrii/asiatici whatever, dar se comporta ok cu ei, ceea ce e mai important decat sa nu ii spui nigga.
asta nu intelege lumea.

A.Puscas
19th August 2017, 21:37
Cred ca tu ai ceva ochelari de cal si observi doar postarile mele, nu e prima oara cand ma citezi pentru chestii care se posteaza non stop si de mai multe persoane, convenabil neobservate.

Am de a face cu negri zilnic la locul de munca, musulmani, evrei, etc...nu-s nici pe departe rasist, incearca sa nu mai caracterizezi pe cineva dupa postarile pe care le face pe un forum oarecare, mai ales dupa o perioada in care s-a facut caterinca severa pe seama jucatorilor de culoare(nu zic negri, ca iar ma cataloghezi)...tine minte, DE INCA 2-3 PERSOANE!!

A.Puscas
19th August 2017, 21:40
in romania rasismul e pe vorbe, nu pe fapte. oamenii in vorbesc pe negrii/asiatici whatever, dar se comporta ok cu ei, ceea ce e mai important decat sa nu ii spui nigga.
asta nu intelege lumea.

Ii spun nigga', negricios, intunecat, cum vrea **** mea in discutiile de aici, la caterinca mai mult sau mai putin. Ceea ce face si el probabil in anturajul lui ocazional, si tu, si toti. Asa cum ne iau si ei la **** cu crackas' etc.

Nu in interactiune personala si directa, si mai ales prin fapte, cum ai zis si tu.

Astuia i se scoala cand postez ceva semi-dubios, de ceva vreme, ca iau Arsenalul la misto de oricate ori am ocazia. :))....M-am obisnuit, stai linistit.

messi19
19th August 2017, 23:03
in momentu de fata daca-l scoti pe messi sau pe suarez din teren (ceea ce se poate intampla usor, o accidentare, whatever) barcelona ramane cu pla in mana.
eu nu vorbesc de 2009, 1998, 1986, vorbesc de momentul actual. daca astia nu iau 2 jucatori seriosi si o tin cu paulinho asa nici nu miros semifinale ucl. voi l-ati vazut pe pique jucand in 2017?

Suarez s-a accidentat. sta o luna. numai bine sa vedem ce e de capul echipei.
bine, deja s-a vazut in meciurile cu Real. poate o sa bata ceva echipe mici pe la inceput cu actualul lot, insa in CL nu au sanse mai sus de sferturi.
acuma Messi chiar e singur. si nu zic asta pt ca a plecat Neymar, ci pt ca pur si simplu nu are nimic in lot, de la mijloc in sus.
il are pe Umtiti care cred ca tinde spre a ajunge unul dintre cei mai buni fundasi centrali din lume si pe Suarez care mai marcheaza, da are prea multe meciuri de rahat.
in rest, jucatori mediocri si sub mediocri. nu stiu ce e de capul lui Semedo, nu l-am vazut jucand.
pe Pique tu l-ai vazut in supercupa Spaniei?? 3 goluri marcate in tur de langa el. :)) daca l-ar vinde cred ca ar scoate vreo 50 mil pe el. ar fi in castig sa joace cu Marlon si sa ia 50 mil pe el.

phife
19th August 2017, 23:11
va trebuie un fundas central pentru ca e pamant pique si are si foarte mult tupeu jegos, el exista doar pe net, semedo ala iti spun eu ca nu e mare schema si iniesta e batran, rakitic -desi imi placea mult- nu e ce trebuie, busquets (care bate spre 30! de ani) de mult nu e cel mai bun dm din lume iar in fata langa messi e cateodata suarez. si nici messi nu prea mai e messi.
de asta spun ca acum, in momentul asta barca are probleme cu orice echipa din epl in grupe. si-s mici sansele sa nu fie una cu ea. de aia cou e un cretin cand cere sa plece de la liverpool la barca.

delaparis
19th August 2017, 23:21
Doar pe mine ma enerveaza cand cineva e rasist? Nu se sesizeaza nimeni niciodata pe forumu asta si se intampla des. Sa iti zic ceva, candva o sa iesi din catunul in care locuiesti, o sa cunosti lume noua si o sa iti fie rusine de felul in care gandesti acum.

Mie mi-a sarit in ochi chestia cu "maimutzu " dar ma simt cam singur sa ma tot ratoi pe subiectul asta. Esti moderator pe sectia asta , actioneaza si esti in adevar deci sustinut.

Reivan, sa pui la egalitate negru cu maimuta este cel mai penibil mod de comparatie. Si Johnny la fel. Este un regulament aici pe forum si cred eu ca merita sa fie respectat. E bazat pe bun simt.

phife
19th August 2017, 23:39
da' cine a facut asta?
rasismul prin fapte e rasism, prin vorbe e lasitate. a, de sanctionat pe forum bineinteles, da nu "intunecatu ala mic", asta nu e de sanctionat. si despre irlandezi am facut caterinca, spuma laptelui, ala nu e tot rasism? daca ii zicea cioara, maimuta, whatever da, altfel nu a fost jignitor imho.

delaparis
19th August 2017, 23:52
rasismul prin fapte e rasism, prin vorbe e lasitate.
Hmm
Prin fapte este criminal, prin vorbe e rasism... parerea mea. De la vorbe la fapte e distanta mica se zice in popor. Rasismul este de fapt o stare de spirit care zace in sine si se manifesta in fapte la un moment dat sau nu. Daca da atunci e criminal. Uite eu consider rasism actiunile ISIS deoarece ideea lor este ca toti absolut toti cei care nu sunt ca ei sunt ... diferiti. :rolleyes:

cr7luci
20th August 2017, 10:07
Ioane....am o prietena din Nigeria.Vrei sa-ti fac combinatia cu ea ? Doar ochii si dintii se fac remarcati si pasarica rozalie atunci cand e dezbracata.

Te ia aia Ioane la o partida de amor violent si intens de-ti sar flocii si se infig in pereti. :)
Ramai fara penis...ti-l desurubeaza si il baga in pasarica....fuge cu cucu tau nebuna.


ggmu !!! :)

cr7luci
20th August 2017, 12:31
https://www.youtube.com/watch?v=aedbxwWyaSQhttps://www.youtube.com/watch?v=aedbxwWyaSQ


ptr. Ionica :)


ggmu !!! :)

A.Puscas
20th August 2017, 12:56
Cred ca Ioan vrea pe altcineva din Nigeria....pe miliardarul ala ce vrea sa cumpere Arsenal, iar ca prima mutare vrea sa-l expedieze pe Wenger. :happy
Doar asa mai scapa de bosorog vreo 2 ani, e clar ca sub actuala conducere, singura modalitate de a scapa de el este daca se retrage el singurel.

YoNuTzz
20th August 2017, 18:32
ce debut ptr huddersfield.

YoNuTzz
20th August 2017, 19:48
ce gafe in lant la golul 2 a lui alonso...

le va fi f greu lui tottenham pe wembley anul asta...infrangere cu monaco, infrangere cu leverkusen, infrangere cu chelsea...


fapt divers - acum citeam...sa imi bag pl in alonso...

On 2 May 2011, Alonso was arrested following his involvement in a car accident in Madrid. He was the driver of a car that collided with a wall, killing one of the passengers, a 19-year-old woman, having been driving at 112.8 km/h (70 mph) in wet conditions in a 50 km/h (30 mph) zone, with a blood alcohol level of 0.93 mg per litre.[23][24] He faced 21 months in prison when sentenced in February 2016, but his punishment was changed to a €61,000 fine and a driving ban of three years and four months, which had already been spent.[25]

ce inseamna sa ai bani...

El Pistolero
20th August 2017, 20:02
Alonso e deja world-class. In schimb Lloris a aratat inca o data ca e o gluma de portar.
O victorie importanta, avand in vedere ca avem un inceput de sezon greu, iar Hazard inca lipseste.

miril
20th August 2017, 20:10
Lloris este o gluma de portar cu Chelsea. Capitanul a pierdut meciul, are doua goluri pe constiinta. Wanyama a jucat nerefacut, s-a vazut. A da vina ca se joaca pe Wembley este o gluma prosta. Dier si Alli, inexistenti, pacat de Kane, Eriksen, si, mai ales, Dembele. Spiritul de echipa al lui Chelsea castigat meciul. COYS!

Eddy DoubleD
20th August 2017, 20:13
Conte a castigat meciul, a aratat si sezonul trecut ca trateaza foarte bine momentele de cumpana ale echipei inainte de meciuri importante.

miril
20th August 2017, 20:16
Chelsea a catigat pe greselile unor jucatori de la Spurs, cu experienta. Conte a asezat echipa la dispozitie, corect dar nu a fortat prin joc greselile adversarului.

cr7luci
20th August 2017, 21:17
Vreau cat mai repede duel cu Chelsea sa vedem cine pe cine penetreaza la caca. :)))

YoNuTzz
20th August 2017, 21:51
Lloris este o gluma de portar cu Chelsea. Capitanul a pierdut meciul, are doua goluri pe constiinta. Wanyama a jucat nerefacut, s-a vazut. A da vina ca se joaca pe Wembley este o gluma prosta. Dier si Alli, inexistenti, pacat de Kane, Eriksen, si, mai ales, Dembele. Spiritul de echipa al lui Chelsea castigat meciul. COYS!

nu cred ca e o gluma proasta faza cu wembley...
conteaza sa joci pe propriul tau teren..stii totul la perfectie acolo...

miril
20th August 2017, 22:57
Mai este si atmosfera care va sa zica ca nu este dar prefer sa nu dau vina pe stadion. Oricum, mai sunt 36 de etape, din care, pentru Spurs, 18 sunt... acasa.

YoNuTzz
21st August 2017, 22:54
oups..panica la city 0-1 si walker eliminat...

El Pistolero
21st August 2017, 23:00
Alt bolovan. Everton are echipa buna, ar trebui sa castige aici.

Clau7_D
21st August 2017, 23:15
Un link la meci baieti? :bere:

delaparis
21st August 2017, 23:17
http://livetv.sx/frx/eventinfo/554361_manchester_city_everton/#webplayer_alieztv|44394|554361|755817|1|1|fr

Clau7_D
21st August 2017, 23:23
Multzam fain de la Sibiu :yes:

bogdan_nj
21st August 2017, 23:43
Nu era de a 2-lea galben.

delaparis
21st August 2017, 23:47
Multzam fain de la Sibiu :yes:Sepsi ha? :drak::D

Xaviesta
22nd August 2017, 02:16
Ce meci.bun a facut City in 10. Walker i-a ingropat.

cr7luci
22nd August 2017, 07:08
Ce meci.bun a facut City in 10. Walker i-a ingropat.

ggmu !!! :)

Johnny D
24th August 2017, 11:17
Pe City tocmai pierdusem 400 de lei, pusesem 200 pe Dinamo, City si Edmund in ziua aia, cota de 2.:ok:
Acu 5 zile pierdusem 45 de milioane pe Arsenal fara egal, 30 si ceva daca se termina egal, penalty in minutu 10 pt Arsenal si gol valabil egalizator in minutu 72 a lu Lacazette nedat de gunoaiele alea de arbitrii. N-am mai putut intra pe forum in seara aia de nervi, cred ca 50 de minute in sir i-am injurat pe rahatii de Wenger cu Bellerinu lui cu tot si cu Ozilu care nu era instare sa creeze o faza buna. Ma rog, cam atat cu Arsenal a 2-a favorita la titlu cu astfel de antrenor handicapat, colo pe 3-4 e bine, ca de obicei.
Iar ieri am pierdut 14 mil pe Southampton se califica mai departe in Cupa McDonalds, am gresit acolo ce-i drept ca trebuia sa-mi dau seama ca-i doare-n pwla de cupa aia si Wolves traditional da tot ce poate in cupa, mai ales in asta mica, cupa echipelor mici unde echipe de Championship au sanse bune.:rolleyes:
Dar, din greseli invatam, cred ca am pierdut vreo 250 de milioane in ultima luna tot pe un meci, trebuie ca-s al dracu de cunoscator deja, frate Lucica. :))

YoNuTzz
24th August 2017, 11:42
@johnny - nu ai castigat 250 de mil...in nici un caz nu i-ai pierdut.

Johnny D
24th August 2017, 11:48
Luand asa, am pierdut vreo 60-65 de mil, tot nu e rau.:))
Si mai am vreo 25 doar din 140 cate am avut dupa primu tur de Wimbledon. Erotic.

dardar_3
24th August 2017, 14:41
Ionica, ia-ti o femeie mai bine :D Tot asa cheltui insa nu mai stai crispat. :))

Johnny D
24th August 2017, 22:25
Pun pe Milan castiga campionatu 100 de lei... cred ca-mi dau o cota de 100...





Value.
:D

El Pistolero
26th August 2017, 14:46
Ai de plm ce gol a luat City!

A.Puscas
26th August 2017, 16:26
Al dracu de bulanosi, imi salveaza biletu' in minutul 95. :)

El Pistolero
26th August 2017, 16:31
Trebuia oprit meciul demult. Noroc pe City. Nu au jucat mai nimic azi.

Johnny D
26th August 2017, 16:37
Nu au jucat nimic in ultimele 2 meciuri... si totusi 4p, de asta sunt principalii favoriti la titlu.

Xaviesta
26th August 2017, 16:44
What? Cu Everton au facut super meci avand in vedere ca au jucat in 10. Iar comentezi meciurile de pe flashscore?

miril
26th August 2017, 16:57
Chiar super nu au jucat iar astazi nu au rupt gura targului dar calitatile sunt acolo iar potentialul imens. Poate Guardiola ar trebui sa se concentreze mai mult pe jucatori decat sa se lamenteze arbitrilor.

A.Puscas
26th August 2017, 18:31
Over/under

1 Noiembrie, data in care Frank De Boer a fost concediat anul trecut de Inter, dupa 85 de zile de cand a fost numit in functie.
Same story anul asta, la Palace.

Under zic eu. :))

A.Puscas
26th August 2017, 18:43
La United, Martian e titular...dar zboara Rashford, nu Mata. :))

O sa fie o zi glorioasa cand scapam de asta, nici nu stiu cum o sa reactionez.

In rest aceeasi echipa din primele doua etape. Herrera nu merita asta, joaca in mortii tai cu Herrera/Matic la mijloc, Pogba mai sus, Mata zboara ca oricum e degeaba.
Daca pui in balans ultimele 3 sezoane, slabe ce-i drept in PL....Herrera e clar no.1 ca si jucator de camp pentru United, poate depasit doar de De Gea ca si impact overall.

phife
26th August 2017, 19:51
cum e lukaku babaiatule. stie sa si paseze de cand are cu cine

A.Puscas
26th August 2017, 20:15
Greu pana la primul gol. Ii omoram pe contraatac daca ies si aia la joc.

cr7luci
26th August 2017, 20:21
ggmu !!! :)

cr7luci
26th August 2017, 21:58
Cum am jucat baieti.Am fost plecat si nu am vazut meciul ? Importanta e victoria.Am vazut ca jegurile alea de plastic de City,au dat gol in minutul 97 cand se dadusera 5 minute de prelungire.Ne cacam pe ei. :)

ggmu !!! :)

YoNuTzz
26th August 2017, 22:20
victorie grea, dar victorie..

ps - mor cand il vad pe herrera pe banca...

as juca asa

matic herrera

martial mkhitaryan pogba

lukaku

btw..ce detest golurile din min 95, 96, 97...

cr7luci
26th August 2017, 23:05
victorie grea, dar victorie..

ps - mor cand il vad pe herrera pe banca...

as juca asa

matic herrera

martial mkhitaryan pogba

lukaku

btw..ce detest golurile din min 95, 96, 97...


Mersi :)


Poezie


Astazi chiar nu mai disper
I-am batut pe Leicester
Am dat goluri cam tarziu
Fericit,voios va scriu


ggmu !!! :)

delaparis
26th August 2017, 23:08
ggmu !!! :)
Normal. Chiar ma intrebam daca nu postai ceva de genu' :D

cr7luci
26th August 2017, 23:20
Normal. Chiar ma intrebam daca nu postai ceva de genu' :D

Asta e o incurajare catre echipa si totodata o rugaminte ptr. divinitate sa faca in asa fel incat sa castigam meciul.

ggmu = Glory Glory Man United !!! :) sau ggmu = GiGi MUschi ! :)


Asta e ritualul...il spun din suflet...95% a castigat echipa cand am spus asta...iar restul de 5% am fost foarte obosit si am zis in graba fara sentimente. :)


ggmu !!! :)


https://www.youtube.com/watch?v=IkaQznIL4nM

Dedicatie ptr. bajetii mei de la United. :)

delaparis
27th August 2017, 00:23
Esti un tip convins :)
Sigur esti adevarat decent?

cr7luci
27th August 2017, 08:46
Esti un tip convins :)
Sigur esti adevarat decent?


Sunt decent ca descendent al dacilor :)

La tine cred ca ar fi mandria la cote inalte daca PSG-ul ar avea istoria si trofeele lui United.Cum ar fi ca Psg sa fie infiintata in 1878 (printre primele cluburi de fotbal aparute in lume :)...sa aiba 2 antrenori care au stat vreo 50 de ani la carma echipei....20 de titluri...zeci de cupe si cupite....trofee Champions League,Europa League....sa joace intr-un campionat tare :).Sa vina banii in valuri cand clubul merge prost si ocupa pozitii inferioare in clasament.


https://www.youtube.com/watch?v=vHjpztO0e7E


https://www.youtube.com/watch?v=pskeeSmqqI8&list=PLxoet8DpXrioh7xprkA-gTDThwOI3Jlqs

Dedicatia de la mine ptr. dumneavoastra domnule:)

dardar_3
27th August 2017, 14:09
Over/under

1 Noiembrie, data in care Frank De Boer a fost concediat anul trecut de Inter, dupa 85 de zile de cand a fost numit in functie.
Same story anul asta, la Palace.

Under zic eu. :))

Este probabil cel mai slab antrenor in viata. Sub Petre Grigoras sau Cartu. :D
Se pare ca pana va fi demis olandezul (probabil Big Sam e deja contactat) pe faras e Bilic, alt antrenor depasit. WHU merita ceva mai bun pt ca lot au :)) Cum plm sa joci cu Hart cand ii ai in lot pe Adrian si sa-l dai pe Randolph?! Mi s-a parut o ipocrizie din partea lui Bilic...

United a aratat foarte bine ieri si in ciuda ratarilor lui Lukaku si Pogba, s-a impus impotriva unui Leicester care joaca mult mai bine ca anul trecut. Pogba e zeu in teren pt United iar Lukaku va trece sigur de 30 de goluri sezonul asta.

YoNuTzz
27th August 2017, 15:23
dezastru ptr palace si westham la ce jucatori au...

de boer si bilic trebuie sa plece...

imi amintesc acum ca de boer a pierdut titlul cu o retrogradata la ajax, in ultima etapa...erau socati si cei de la psv :))

El Pistolero
27th August 2017, 18:30
O victorie importanta azi pentru Chelsea. Revine Hazard săptămâna viitoare se pare si defilam si sezonul asta.

YoNuTzz
27th August 2017, 18:37
top 3 oricum va fi chelsea, city, united...acum sa vedem ordinea :))

YoNuTzz
27th August 2017, 18:45
2-0 liverpool la pauza...johnny..si ma certai ca de ce nu am votat ca arsenal prinde top 4 :))

A.Puscas
27th August 2017, 18:48
Am zis United/City/Chelsea/Liverpool inainte de prima etapa, da? Aleatoriu.

Nu se supara nimeni, nu?:))

phife
27th August 2017, 18:52
au fost azi la lpool dupa primul gol vreo 10 minute in care am vazut cea mai buna reprezentatie fotbalistica de ..mult timp in epl. pana la al doilea gol au fost 10 minute in care arsenal nu a iesit din jumatatea sa, joc demn de peakul lui klopp la bvb unde nici pe consola nu-ti iesea ce le iesea baietilor. in mare pentru ca s-a intamplat ceva foarte rar - toti mijlocasii centrali au mers foarte bine (da, pana si wijnaldum)

acum datorita faptului ca nu avem depth si ca am jucat si miercuri exista sansa ca scorul sa se intoarca. dar daca facem niste transferuri, revin lallana (god, nu-mi vine sa cred ca vreau sa revina lallana) si cou si mentinem nivelul din prima repriza...well, it might be our year.
bine, pana pierdem cu burnley ca nu avem cum sa-i atacam in stilul asta but a boy can drea.

El Pistolero
27th August 2017, 19:17
Echipa de pluton Arsenal. Ma asteptam la o victorie lejera pentru Liverpool.

YoNuTzz
27th August 2017, 19:27
au fost azi la lpool dupa primul gol vreo 10 minute in care am vazut cea mai buna reprezentatie fotbalistica de ..mult timp in epl. pana la al doilea gol au fost 10 minute in care arsenal nu a iesit din jumatatea sa, joc demn de peakul lui klopp la bvb unde nici pe consola nu-ti iesea ce le iesea baietilor. in mare pentru ca s-a intamplat ceva foarte rar - toti mijlocasii centrali au mers foarte bine (da, pana si wijnaldum)

acum datorita faptului ca nu avem depth si ca am jucat si miercuri exista sansa ca scorul sa se intoarca. dar daca facem niste transferuri, revin lallana (god, nu-mi vine sa cred ca vreau sa revina lallana) si cou si mentinem nivelul din prima repriza...well, it might be our year.
bine, pana pierdem cu burnley ca nu avem cum sa-i atacam in stilul asta but a boy can drea.

don't forget the rule - next year will be your year :D

cr7luci
27th August 2017, 19:39
Arsenal...Arsenal...imi pare rau...sincer.Ma asteptam sa bata Liverpool dar nu la scorul asta.Wenger e ca Tutankamon.Are 3000 de ani si nu vrea sa predea stafeta si sa fie imbalsamat ptr. cosciugul din pirmaida. :)

El Pistolero
27th August 2017, 19:42
Salah e meserias. Bun transfer.

Xaviesta
27th August 2017, 19:46
Nu inteleg de ce a ramas Alexis

jo27
27th August 2017, 19:53
Nu inteleg de ce a ramas Alexis

Mai are inca timp sa plece.

Acum vine Johnny si-o injura pe Liverpool, ca a pus el + 4.5 la pariuri.

phife
27th August 2017, 20:02
la arsenal un singur jucator nu a fost azi aganist his own club si ala a fost cech. fara el se luau 6/7 lejer. foarte rar mai vezi o echipa unde toata lumea din camp sa fie pamant de floare.
nu e numai vina jucatorilor - wenger a facut greseli...incredibile. 3 fundasi centrali contra celei mai bune echipe pe wings din anglia, holding la marcaj mane, bellerin in stanga, fara kolasinac si cu ozil si xhaka tot meciul care au fost ..la nivel de ovidiu popescu si gabi giurgiu. iar intrarile lu giroud si lacazette cu pastrarea lu welbeck si scoatere singurilor jucatori care au produs putin pericol..i can't even.

A.Puscas
27th August 2017, 20:17
Mai are inca timp sa plece.

Acum vine Johnny si-o injura pe Liverpool, ca a pus el + 4.5 la pariuri.

:happy

Xaviesta
27th August 2017, 20:43
Arsenal a jucat cu Bayern in optimile UCL. De aia are 2 infrangeri si o victorie miraculoasa.

YoNuTzz
27th August 2017, 21:59
arsenal...echipa care si-a luat 10 de la bayern..cum draq mai e wenger acolo..nimeni nu stie..

ps: ce ma bucur ca spurs si-au luat-o in prelungiri...e greu pe wembley.

phife
27th August 2017, 22:22
credeti ca jd stie ca arsenal a tras 0 suturi pe poarta in meciu asta?
ii arata pe livescore acolo?

Cristy RVD
28th August 2017, 01:24
scrie, scrie ceva de 9-0, vede el...

initial voiam sa intru si sa spun ca arsenal va lua anul asta PL + UCL + macar o cupa in anglia + supercupa europei, dar e cam fumata :D

ce nu inteleg eu...sa te cheme wenger, sa ai atatea milioane de ani de fotbal in spate si tu sa-l lasi pe kolasinac pe banca si sa joci cu holding si monreal. nu ca ma depaseste, trece cu prea mult peste posibilitatea mea de a gandi. trebuie sa fii idiot complet sa faci asa ceva. plus ca de la inceputul sezonului il joci pe kolasinac in linia de trei ca sa-i faci loc unui amarat ca OX. joaca-l, ba, sus, ca e masina de centrari si-ti rupe in doua banda aia daca-l lasi.

cat despre noi, incepem sa aratam a masinarie de fotbal ofensiv, dar....ma uit la aparare si-mi revin. nu se poate nici anul asta :(

Johnny D
28th August 2017, 07:22
Mai are inca timp sa plece.

Acum vine Johnny si-o injura pe Liverpool, ca a pus el + 4.5 la pariuri.

Nu, ieri am pierdut pe carpele de Real Madrid.:))


Noi suntem prastie, dar mai ales din cauza antrenorului, nu e vina lu Alexis.
In primul rand habar n-avem sa jucam cu 3 fundasi, poate e o strategie buna cand joci cu echipe clar inferioare, nu cu echipe egale cu tine cu jucatori care pe pozitional intra peste fundasul semilateral/central sau ce o fi si-l ia la pwula si apoi e gol. Mai safe e cu 4 fundasi cand joci cu echipe de genu asta si se joaca de la egal la egal, sau asa s-ar gandi lumea ca se joaca macar.
In al 2-lea rand, insisti cu panarama aia de Bellerin... n-ai cum, si-l duci pe Welbeck saracu varf impins cand e sclaban rau. Trebuia Giroud titular acolo in fata, n-ai jucat din 3 meciuri nici unu cu el si in singuru meci in care ai jucat ceva, el te-a salvat. Nu avem varf impins peste valoarea lui, dar daca esti prost, trebuie sa fii si fudul.
In al 3-lea rand, Lacazette nu are ce sa caute pe banca de rezerve, ii scoti pe Welbeck si pe Bellerin dintre titulari si ai loc berechet sa-l bagi si pe el.
Considerand cele 3 "randuri" de mai sus, cea mai mare gresala e ca Wenger a ramas antrenor in ciuda dorintei suporterilor. Orice club care nu ia act de dorinta suporterilor sai e un club condus de idioti. Dar e clubul nostru, chiar daca e condus de idioti, castigam si noi vreo 10 meciuri si nu retrogradam macar, tot e ceva.:ok:



ce nu inteleg eu...sa te cheme wenger, sa ai atatea milioane de ani de fotbal in spate si tu sa-l lasi pe kolasinac pe banca si sa joci cu holding si monreal. nu ca ma depaseste, trece cu prea mult peste posibilitatea mea de a gandi. trebuie sa fii idiot complet sa faci asa ceva. plus ca de la inceputul sezonului il joci pe kolasinac in linia de trei ca sa-i faci loc unui amarat ca OX. joaca-l, ba, sus, ca e masina de centrari si-ti rupe in doua banda aia daca-l lasi.

Da, asa este, am si uitat de Kolasinac. Asta era randul 4. Nu ai cum sa-l joci rezerva ca sa joace Holding, Monreal, Bellerin sau Ox.
Ox e bun ca rezerva si atat, odata, demult credeam ca trebuie sa fie titular, am crezut prost.


credeti ca jd stie ca arsenal a tras 0 suturi pe poarta in meciu asta?
ii arata pe livescore acolo?

Scrie dar nu era nevoie, m-am uitat 10 minute la meci, intre minutu 25 si 35 si mi-a ajuns sa-mi dau seama ca antrenorul ala saracu nu mai poate, a scapat lucrurile de sub control si partea proasta e ca nu suporterii, ci jucatorii sunt cei care o stiu cel mai bine. Daca n-ar sti-o jucatorii macar, tot ar mai fi ceva de sperat.


Nu e problema, batem pe Burnley, Stoke, Brighton, etc. pe teren propriu si ne salvam de la retrogradare!:ok:
Dar probabil vom juca bine in momentul cand nu vom mai avea sanse la titlu, vom gasi formula si asezarea ideala, vechea poveste.:))

dardar_3
28th August 2017, 09:39
2 vorbe despre prestatia lui Arsenal de ieri: Wenger In :))

Imi pare rau de Everton ca a pierdut cu Chelsea dar ce sa faci... se pare ca deplasarea cu Haijduk i-a costat. Sper ca in EL sa ruleze rezervele si sa pastreze titularii pt campionat. Cateodata are blackout si Koeman. Bine, ieri Morata a prins cel mai bun meci de cand e la Chelsea.

Doctor_Satan
28th August 2017, 09:47
Mai are inca timp sa plece.

Acum vine Johnny si-o injura pe Liverpool, ca a pus el + 4.5 la pariuri.
Ce sa-i faci? Are si Liverpool zile mai proaste, cand le intra doar o treime dintre ocazii.

Johnny D
28th August 2017, 09:50
:)) Doctore, nu te-a batut nimeni demult si ti-e dor? :D


Una peste alta, am avut 2 deplasari la rand... si suntem extrem de buni in deplasare, acum... se mai intampla si accidente...:))

YoNuTzz
28th August 2017, 10:16
ce se intampla este ca wenger isi bate efectiv joc de fani...si nu se poate asa ceva.

ai mourinho, ai klopp, ai conte, care chiar au schimbat lucrurile in bine...chiar si pep mai incearca ceva...
in schimb wenger...mi-ar fi rusine in locul lui.

Johnny D
29th August 2017, 07:28
Omul n-are rusine, daca ar avea, ar pleca. Se agata de propria sa importanta prea mult sa-si dea seama ca nu mai are vreo treaba.

Doctor_Satan
29th August 2017, 11:23
Din ce stiu eu, Arsenal este singura echipa din Premier League care are lichiditati in conturi si nu ruleaza pe incasari viitoare.
Ma gansesc ca asta-i motivul pentru care patronul se multumeste cu locul 4 si o cupa la 10 ani, altfel nu i-ar mai prelungi contractul.

Johnny D
29th August 2017, 11:59
6 cupe in 4 ani!:ciocan:

YoNuTzz
29th August 2017, 13:18
2 trofee conteaza

1. Uefa Champions League
2. Premier League

retsul sunt vrajeli, daa, chiar si FA CUP-ul.

Johnny D
29th August 2017, 13:22
Dar nu e vorba despre o cupa la 10 ani. Asta era subiectul, nu ce fel de cupa.
Oricum pe Celsoc l-a afectat ca i-am suflat cupele de sub nas, mai ales FA Cup, ca nu-s instare s-o prea castige si le e ciuda!:))

FA Cup conteaza, imi amintesc anu trecut ca eram in careul de asi cu Spurs, Celsoc si City si toti spuneau ca n-avem nici o sansa, eu totusi speram acolo ca avem o sansa cat de mica si uite ca am fost mai buni ca ei. Premiu de consolare! Mai bun decat nimic! Conteaza!:ok:

dardar_3
29th August 2017, 14:28
FA Cup conteaza o lae :)) Alexis e ca si plecat la City. Inca nu se vorbeste de suma de bani insa Wenger il vrea pe... Sterling frate... Eddy... ia-ti rezerve de distonocalm :D

Eddy DoubleD
29th August 2017, 16:15
Nu stiu ce se intampla :))

El Pistolero
9th September 2017, 11:13
Revenim azi cu meciuri super interesante. City vs Liverpool, Everton cu Spurs, Leicester cu Chelsea si Stoke vs United.

Johnny D
9th September 2017, 11:13
Si noi nu mai jucam in deplasare, da, ne apropiem!:D

A.Puscas
9th September 2017, 11:48
Leicester au cu Arsenal, United si Chelsea in 3 din primele 4 etape. Cine dracu e responsabil cu scheduling-ul, cred ca stie pe cine sa dea vina cand sughita subit. :))

Uitandu-ma si in fata, au cu Liverpool peste 2 etape...deci 4 din 6 etape cu 4 granzi.
Plus ca au tot cu Liverpool in Cupa Ligii peste 10 zile.

A.Puscas
9th September 2017, 11:56
Zicea cineva de numarul de views per topic de PL anul trecut. 254 mii a fost topicul din sezonul trecut, anul asta dupa o luna deja sunt 138 mii pe topicul asta. :))

Obscen, face Ioan ceva murdar pe-acolo, doar sunt topicurile lui. :))

YoNuTzz
9th September 2017, 13:44
chiar..quick question care probabil a mai fost pusa de multi...

voi aveti idee de ce premier league-ul nu se transmite decat in SD la Eurosport la noi...i mean exista si Eurosport HD dar mereu e altceva acolo.

Clau7_D
9th September 2017, 14:15
Premier League e luat de Eurosport doar pentru Romania parca (si pentru unguri), de aceea e dat pe Eurosport Romania si nu pe canalul HD :) eu asa tin minte de anul trecut, sa ma corecteze cineva daca gresesc