PDA

View Full Version : Etapa 4: Chiajna - FCSB 1-2



Leo
30th July 2017, 22:02
Duminica, 6 august. ora 21.00.

delaparis
30th July 2017, 23:31
Ieftin aici. Arbitrul e gratis, doar gazonul nou va costa ceva maruntis :)

delaoltenia
2nd August 2017, 08:43
2.

Leo
2nd August 2017, 15:29
Se stie. :))

Leo
6th August 2017, 20:53
Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tipurici, Albu, Bucurică - Kortzorg, V. Gheorghe - Grădinaru, M. Cristescu, Fota - Pena
Rezerve: Drăghia, Deaconu, Batin, Răducanu, Zeba, Spehar, Munteanu


FCSB: Nită - Plească, Larie, Bălasa, Momcilovici - Morais, Achim - Grecu, Benzar, De Amorim - Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Alibec, Filip, Fl. Tănase, Ov. Popescu, Enache, Man

Leo
6th August 2017, 22:34
Hopa... Chiajna conduce?

delaoltenia
6th August 2017, 23:05
hopa...Steaua invinge!

Johnny D
7th August 2017, 00:19
FCSB invinge.... bulanos. Ca de obicei in campionat.

Sevilla86
7th August 2017, 11:43
Trei puncte si ne mentinem pe locul 1.

Al 6-lea meci consecutiv in care Steaua marcheaza sezonul asta.

Duba
7th August 2017, 11:46
FCSB invinge.... bulanos. Ca de obicei in campionat.
Ce meci ai vazut, ma amaratule? Stii ce posesie a fost la meciul de aseara? 67-33, bineinteles in favoarea Stelei. Stii care a fost numarul ocaziilor? 20-2, decedatule, bineinteles in favoarea Stelei. Stii care a fost raportul suturilor la poarta/pe poarta? 20-2 si 8-1, tot in favoare Stelei, specie de frustrat. Asta a fost bulan, ma trogloditule???!!!!!

P.S.
Si inca ceva, arbitrul Tudor, stii tu ala care l-a eliminat, intr-un meci disputat in Giulesti, scor 0-0, gratut pe Banel, dar n-a facut acelasi lucru si cu Rada pt. un faultul violent la Radoi, acesta iesind accidentat si lipsind dupa aceea o luna, a mai comis-o inca o data, defavorizand Steaua aseara. Este ca a fost penalty la Man? Dar la Moncilovici? De ce oare nu se dau reluari din mai multe unghiri la acele faze? De ce oare nu se scoate o vocala, nu se scrie un cuvintel cand Steaua este dezavantajata?

Leo
7th August 2017, 12:11
''Am jucat aproape perfect aproape 70 de minute, i-am închis bine în prima repriză, am marcat acel gol foarte frumos. Am pierdut pe mâna noastră, dar pe viitor vom încerca să conservăm mai bine rezultatul.

Trebuia să fim mai atenti, Pufi (n.r. Bălgrădean) a avut mingea în mână, nu stiu dacă a fost împins sau nu. Am jucat de la egal la egal cu ei, e păcat de acest gol de pe final, pentru că eu cred că e o victorie nemeritată a Stelei'', a spus Miriută la finalul partidei, la LookTV.

Duba
7th August 2017, 12:27
Cainele romano-maghiar Mitrita habar n-are ce a vazut. Sau, cine stie, este si el la fel de frustrat ca si cei care guita pe aici fara niciun argument. In loc sa-si ceara scuze ca l-a batut Dica cu copiii, el, saracutu', cade in penibil, ca orice orice maidanezo/decedat frustrat. Repet, numărul ocaziilor a fost 20-2 in favoarea Stelei, 20-2 și 8-1, numarul suturilor la poarta si pe poarta, bineinteles tot in favoarea Stelei, iar posesia a fost 67-33. Ce meci o fi vazut Mitrita ...

Sevilla86
7th August 2017, 12:37
''am marcat acel gol foarte frumos''

Cred ca se gandea la golul lui Benzar cand spunea asta.

Duba
7th August 2017, 12:45
erata: Miriuta in loc de Mitrita.

Ferko
7th August 2017, 13:01
Cainele romano-maghiar Mitrita habar n-are ce a vazut. Sau, cine stie, este si el la fel de frustrat ca si cei care guita pe aici fara niciun argument. In loc sa-si ceara scuze ca l-a batut Dica cu copiii, el, saracutu', cade in penibil, ca orice orice maidanezo/decedat frustrat. Repet, numărul ocaziilor a fost 20-2 in favoarea Stelei, 20-2 și 8-1, numarul suturilor la poarta si pe poarta, bineinteles tot in favoarea Stelei, iar posesia a fost 67-33. Ce meci o fi vazut Mitrita ...

Cat poti fi de penibil !!! Sa confunzi un jucator de la o echipa cu antrenorul de la alta echipa. Ce-i tot dai cu steaua in sus, steua in jos, cand este vorba doar de o amarata de fcsb ! Mai ai ceva amintiri de pe vremea Rapidului ?

Ferko
7th August 2017, 13:03
Parca Tudor s-a retras, asa am auzit. Sau trebuia sa revina sa de-a 'un fluier de smecher' ajutor fcsb-ului ? Poate da ciobanul mai multa branza.

Duba
7th August 2017, 13:51
Ferko, tot un amarat frustat antistelist ai ramas. Doare adevarul, este? Baga la dovleac: FCSB = STEAUA in vecii vecilor! Amin! :D

cip
7th August 2017, 14:49
Ete ciuciu,FCSB n-a fost niciodata Steaua,n-ai vazut ca nici macar emblema nu e aceeasi? :o:
Baga la scufita! :rasc:

Johnny D
7th August 2017, 15:21
Ce meci ai vazut, ma amaratule?

Ati batut a 2-a oara chinuit, dupa prelungiri acu a venit minutu 85, chinuiala mare cu 1 gol avans meci de meci, si ala la bulan, cat pe ce sa nu iasa! Asta se numeste chinuiala, in caz ca nu stiai, te-nvat io!:)) CFR in schimb bate lejereanu, nu chinuianu bre Dubel, asta am vazut.;)


Ferko, tot un amarat frustat antistelist ai ramas. Doare adevarul, este? Baga la dovleac: FCSB = STEAUA in vecii vecilor! Amin! :D

Si aia din Liga a 4-a/5-a cu Lacatus, Pitzurca, Balint cine-s? Nueva Steaua? Steaua Junior? Steaua de rezerva?:)):))


Ete ciuciu,FCSB n-a fost niciodata Steaua,n-ai vazut ca nici macar emblema nu e aceeasi? :o:
Baga la scufita! :rasc:

Pai stai asa ca n-am inteles noi, emblema si numele au fost de la origini FCSB si globu ala spart de-o cruce intr-o stea cu 97 de colturi.
Emblema aia originala de-o stiai tu e defapt frauda, e mucea.:rasc:

Sevilla86
8th August 2017, 23:27
Ati batut a 2-a oara chinuit, dupa prelungiri acu a venit minutu 85, chinuiala mare cu 1 gol avans meci de meci, si ala la bulan, cat pe ce sa nu iasa! Asta se numeste chinuiala, in caz ca nu stiai, te-nvat io!:))

Bre, Steaua a dominat clar la posesie cu 58% si a si bagat-o in ate de doua ori, deci Steaua a fost clar echipa mai buna. Johnny D ar fi de acord cu mine:


Posesia decide cine domina partida in primul rand.;) In fotbal nu cel ce domina castiga, ci cel care o baga-n poarta, ala e mai bun, dar asta e alta discutie.

Vezi ce spunea stimabilul. De ce nu poti si tu sa fii ca el?

Duba
9th August 2017, 12:56
Ati batut a 2-a oara chinuit, dupa prelungiri acu a venit minutu 85, chinuiala mare cu 1 gol avans meci de meci, si ala la bulan, cat pe ce sa nu iasa! Asta se numeste chinuiala, in caz ca nu stiai, te-nvat io!:)) CFR in schimb bate lejereanu, nu chinuianu bre Dubel, asta am vazut.;)

Colivare, e vai de soarta ta daca asta ai vazut in meciurile respective, dar mai ales in cel cu Chiajna, cand am dominat de o maniera cum nu prea s-a mai intamplat in acest inceput de campionat. De suturi la poarta si spre poarta nu-ti mai amintesc ca observ ca ai memoria slaba.
Colivare, ce spui de meciul cu prazarii clonati, cand am ratat in repriza secunda cat pentru doua partide, este ca n-am avut ghinion???? Hai mars si plange la mormantul primei echipe comuniste de la noi, rapid!

Johnny D
9th August 2017, 13:16
Ocazii prea mari n-ati avut cu Chiajna in ciuda dominarii. Tot bulan se numeste ala. Tin sa-ti amintesc Dubel ca primele etape n-ati jucat mare lucru si-ati batut la 1 gol, era normal acolo daca respectam proportia, sa va egaleze aia pe final, daca e s-o luam dupa joc cum iti place tie.:)
Cu clonarii sa zicem ca da, acolo s-a compensat nitel dar nici acolo n-ati fost egalati, voi ati fost cei care au egalat.:))

Tyler Durden
9th August 2017, 14:49
Domnule Petre Radulescu, stimate domnul Radulescu, du-te-n gatu' mamitzei tale...

Tim
9th August 2017, 16:12
Colivare, e vai de soarta ta daca asta ai vazut in meciurile respective, dar mai ales in cel cu Chiajna, cand am dominat de o maniera cum nu prea s-a mai intamplat in acest inceput de campionat. De suturi la poarta si spre poarta nu-ti mai amintesc ca observ ca ai memoria slaba.
Colivare, ce spui de meciul cu prazarii clonati, cand am ratat in repriza secunda cat pentru doua partide, este ca n-am avut ghinion???? Hai mars si plange la mormantul primei echipe comuniste de la noi, rapid!Salve Dubo, tie cum ti se misca noul server?:D

Sevilla86
9th August 2017, 18:36
Ocazii prea mari n-ati avut cu Chiajna in ciuda dominarii. Tot bulan se numeste ala.

Ahem...


La posesie am dominat noi, acolo se vede cine domina pe urma la suturi si ocazii, alea pot veni si pe contre.;)

Pai spune sa stim si noi cum decurge discutia. Ce anume face dovada echipei mai bune, posesia sau ocaziile? Oricum, Steaua a avut ocazii mai multe si mai bune si posesie mult mai buna.

Johnny D
10th August 2017, 07:43
N-am zis ca n-ati meritat victoria, interpretezi usor eronat, ci doar ca pana la urma a venit cu ceva bulan.
Norocul face parte din joc, fara el poti merita multe si sa nu le obtii.;)