PDA

View Full Version : Etapa 3: FCSB - CS U Craiova 1-1



Leo
24th July 2017, 13:32
Duminica, 30 iulie, ora 21.00.

Sevilla86
24th July 2017, 13:36
O sa-i bage Milanu' in depresie pe-astia, plus ca l-au pierdut si pe Ivan.
Puncte usoare.

delaoltenia
25th July 2017, 21:56
1.

Leo
26th July 2017, 12:50
Egal.

Lordliv
28th July 2017, 02:18
oile fecesebiste malai viseaza.:happy:))

Sevilla86
28th July 2017, 11:18
O sa vedeti ca Steaua nu e Milan, o sa joace serios cu voi :D

delaparis
28th July 2017, 11:50
Craiova nu e Plzen sa incaseze alea doua goluri :D

cip
28th July 2017, 12:03
o sa fie amuzant aici...oltenii si regatenii,tusea si junghiul...:rasc:

Johnny D
28th July 2017, 12:07
Nu bate FCSB de data asta, prea i-au tot batut pe unde i-au prins pana acu, se mai intoarce roata, si fara Budescu e mult mai greu.

Sevilla86
28th July 2017, 16:24
O sa fie greu in prima repriza, da' in a doua intra bizonul. Ii ia direct cu bitch slap, gang bang cu negri ca o sa fie si De Amorim... Becali o sa spuna ca ce-i frumos ii place si lu' d-zeu, MM se plictiseste ca a vazut faze mai misto la Poarta Alba, Dica da indicatii, Marko filmeaza, Alibec o sa fie ceva de genu' "mama ce figuri ai in cap" "te crezi Roxana Vancea" si daca vine si Prodanca, n-o sa mai aiba Olguta nici macar 11 jucatori apti pentru returu' din Italia, iar Mititelu o sa dea Like.

Johnny D
30th July 2017, 00:25
Cota lu FCSB e o gluma, recomand X2 pariat pe meciul asta!:ok: Apararea FCSB-ului e o gluma proasta iar Craiova-clone are echipa buna de contra-atac, viteza, tehnica, totshivrei. Desi eu n-o sa pariez deloc ca mi-e frica ca-i fute FCSB-ul misheleste ca anu trecut in tur cu arbitrii!:D

Sevilla86
30th July 2017, 13:07
Oltenii aia ciumegi care au facut egal cu Chiajna acasa?

Pana si Milan i-a batut :D

Johnny D
30th July 2017, 14:14
Am pus si io 1X pe meciu asta luand in considerare arbitrajul, parca mi-a dat greu la mana sa pun X2 desi cred ca ala era de jucat.:))

delaoltenia
30th July 2017, 14:25
Arbitrii meciului si obsevatorul:

A: Kovacs Istvan (Carei)
A1: Marinescu Vasile (Bucuresti)
A2: Artene Ovidiu (Vaslui)
R1: Radulescu George (Bucuresti)
Obs: Mirt Irina (Bucuresti)

Johnny D
30th July 2017, 15:30
Ungur?:o: 2 solist, ma duc sa pun contra!:D

delaoltenia
30th July 2017, 15:52
Echipele probabile:

Steaua: Nita - Enache, Balasa, Momcilovic, Morais - Pintilii, Ov. Popescu - Man, Tanase, De Amorim - Gnohere

U Craiova: Calancea - Dimitrov, Barthe, Ferreira, Briceag - Mateiu, Screciu - Barbut, Baluta, Bancu - M. Roman

Sevilla86
30th July 2017, 16:43
Kovacs trebuia interzis la meciurile Stelei, chiar interzis din fotbal, castrat si dus la munca silnica in ocna pentru restul vietii sale. CUM PANA MEA SA NI-L DEA IAR PE-ASTA?

delaoltenia
30th July 2017, 17:13
Bozgorul si clona Stiintei!

Intreb doar, echipa frf & psd Craiova, clona "U" Craiova, joaca si azi cu rezervele? Aducere aminte trecuta editie cand pregateau meciul din cupa.

Sevilla86
30th July 2017, 17:19
Daca ar fi avut si cea mai mica speranta la calificare, ar fi odihnit niste titulari. Dar joaca la Milano dupa ce au pierdut acasa fara gol marcat. S-au mai vazut minuni in fotbal, dar nici chiar asa. Pot sa se concentreze linistiti pe campionat si sa foloseasca cea mai buna echipa. Sa vedem la noi ce strategie adopta Dica. Miercuri jucam in Cehia.

Paul Atreides
30th July 2017, 17:49
Momcilovici in centru apararii? Experimentele continua.

Hingherul
30th July 2017, 18:44
tragem juvetii pe falus ca pe prezervativ! :D

delaparis
30th July 2017, 20:02
Azi avem doua victorii in deplasare :D

Capitanu.Burcea
30th July 2017, 20:12
Un meci f greu de anticipat. Va castiga -conform traditiei, minciuna din 2007 sau, in premiera, cea din 2013? :D :D

Sevilla86
30th July 2017, 20:14
Am vazut un meci ca-n curtea scolii, urmeaza un meci de fotbal adevarat, profesionist.

Capitanu.Burcea
30th July 2017, 20:14
:happy

delaoltenia
30th July 2017, 21:21
Dica, du-te Dica...si nu sta pres in fata ciobanului.
fmm GgB!

Sevilla86
30th July 2017, 21:23
A fost fault la Tanase. L-a impins in fata cu mana si a ratat intalnirea ideala cu mingea.
Trebuia penalty.

Capitanu.Burcea
30th July 2017, 21:29
Alibec se pregateste sa-l alapteze pe Bidescu, de asta si-a tras tricoul ala cu decolteul pana la buric :happy

Cred ca-l si spovedeste :D

GOOOOOOOL???

Leo
30th July 2017, 21:29
Ups... Baluta marcheaza.

delaparis
30th July 2017, 21:30
:))
Balutaaaaa :D

phife
30th July 2017, 21:32
bine ma, treaca de la mine, baluta ala stie ceva fotbal.

Capitanu.Burcea
30th July 2017, 21:33
fecesebeaua pisata in gaoz numarata in picioare :D

delaoltenia
30th July 2017, 21:37
undefined......

delaparis
30th July 2017, 21:39
Tanase a cam pus talpa la glezna lui Calancea acolo :sneaky:


undefined......
Tu ce cauti la meci in loc sa moderezi pe forum? :D

Sevilla86
30th July 2017, 21:42
Fara Alibec si Budescu si tot avem un atac de mare calitate. Problema este in aparare.
Sper sa se rezolve problemele cu fundasul ala neamt.

delaparis
30th July 2017, 21:45
Fara Alibec si Budescu si tot avem un atac de mare calitate.

Normal ca aveti atac de calitate ... fara Alibec gras, in vacanta si total iesit din forma

Sevilla86
30th July 2017, 21:50
Ce vrei daca nu a putut sa faca pregatirea cu echipa?
Nu stiu daca este si gras, cred ca este in forma fizica mai buna decat era la Astra.

delaparis
30th July 2017, 21:55
Nu stiu daca este si gras, cred ca este in forma fizica mai buna decat era la Astra.
61852

Ess
30th July 2017, 21:57
oboseala multa'n trup.
deh...calificari in cupe.

pffff :happy:

delaoltenia
30th July 2017, 21:58
Tu ce cauti la meci in loc sa moderezi pe forum? :D

sa.l ****sc pe GgB. din pacate am langa mine ciufuti care.l ling pe paula... :(

delaoltenia
30th July 2017, 21:58
Tu ce cauti la meci in loc sa moderezi pe forum? :D

sa.l ****sc pe GgB. din pacate am langa mine ciufuti care.l ling pe paula... :(

Ess
30th July 2017, 22:00
dario tata..e vremea sa te hotaresti!
mergi cu spurkacimea veche, sau cu cea noua & luminoasa? :)

Sevilla86
30th July 2017, 22:01
Lasa-ma bre, parise, ca echipamentul ala e de sezonul trecut.

phife
30th July 2017, 22:04
undefined......

ce frumos, lume-n cur la peluza.

Sevilla86
30th July 2017, 22:07
Eu zic ca a stricat echipa cu schimbarile astea... au iesit Teixeira si Pintilii... nu pot sa inteleg de ce.

Ess
30th July 2017, 22:07
ce frumos, lume-n cur la peluza.

ba ce heitar te-ai facut! huuooo!

:happy

phife
30th July 2017, 22:20
am fost de mic :D

intra bancu, nu e de gluma.
ii spune cineva lu junior morais ca arata ca dracu sau asteapta sa-l ridice baietii de pe aeroport cand mai pleaca prin Brazilia sub pretextu ca ei nu au acceptat refugiati arabi? pompadour cret si toata barba care i-a crescut din frageda pruncie, e probabil cea mai urata aparitie de la televizor.

Ess
30th July 2017, 22:23
gooooooooooooooooooooooooooool!!!!

:happy

Ess
30th July 2017, 22:25
hai hinghere, ca-i netu' pe tzeava! :D:D:D

phife
30th July 2017, 22:25
calancea sau cum sa castigi o paine cinstita fiind un simplu maturator de strazi din republica.

Sevilla86
30th July 2017, 22:27
Exact din locul ala s-a facut Tucudean ca da pe langa.
Fara Alibec, Budescu, Teixeira si Pintilii si tot ii cam calarim.

Cand se intoarce Budescu, nu mai pierdem un punct, ii macelarim pe toti. Daca isi mai revine si Alibec... deja incalcam niste conventii ale ONU.

delaparis
30th July 2017, 22:29
Ce porcarie!!!
Spahija a degajat mingea si a cazut rau ... tot el ia galben plus lovitura libera pt FCSB, faza din care iese gol.
De cand tot furati trebuie sa fiti miliardari ... mai rai decat Nea Marin :rosu:

Leo
30th July 2017, 22:30
hai hinghere, ca-i netu' pe tzeava! :D:D:D

Si-a luat Octavia. De fericire nu intra o saptamana. :D

Sevilla86
30th July 2017, 22:33
Cred ca Teixeira si Pintilii au fost odihniti pentru miercuri, asta ar fi singura explicatie.
Acum iese si Bizonul, probabil tot pentru a fi menajat.

E adevarat ca meciul de miercuri este mai important, dar poate batem clonatii astia si cu echipa a doua.

Ess
30th July 2017, 22:33
Cand se intoarce Budescu, nu mai pierdem un punct, ii macelarim pe toti. Daca isi mai revine si Alibec... deja incalcam niste conventii ale ONU.

clar! fc volutari a cerut deja insolventa. juventus va pune la dispozitie baza, iar chiajna a facut stoc suplimentar de socata numa' sa nu le dati mai mult de 5.
va de pla noastra. ce tzunami spurkacesc ne asteapta pe toti. :happy

phife
30th July 2017, 22:33
Exact din locul ala s-a facut Tucudean ca da pe langa.
Fara Alibec, Budescu, Teixeira si Pintilii si tot ii cam calarim.

Cand se intoarce Budescu, nu mai pierdem un punct, ii macelarim pe toti. Daca isi mai revine si Alibec... deja incalcam niste conventii ale ONU.

meme, tu esti?

cred ca e miop calancea sau ceva..

Ess
30th July 2017, 22:37
Si-a luat Octavia. De fericire nu intra o saptamana. :D

no ma! bravo!
km multi si fara incidente! :ok:

dar parca-l auzim, leutzo: "pfoai: octavia! a fost numita masina anului in 1986, intrecand lada 1100 si trabantul! in 1989 a fost intrecuta doar de lancia delta! niciodata un suporter dinamovist nu va visa la asa ceva!" :D:D:D:

Sevilla86
30th July 2017, 22:37
clar! fc volutari a cerut deja insolventa. juventus va pune la dispozitie baza, iar chiajna a facut stoc suplimentar de socata numa' sa nu le dati mai mult de 5.
va de pla noastra. ce tzunami spurkacesc ne asteapta pe toti. :happy

Baza avem, inaugurata in vara asta in Berceni. Cica sunt conditii de 5 stele.
Nu stiu cati vor scapa doar cu 5 odata ce avem echipa completa. Pana si City spera sa ne evite anu' asta.

phife
30th July 2017, 22:56
liverpool.
ba..ia, calfiicati-va si voi cu plzen sa ma duc si eu la meci.

Ess
30th July 2017, 22:58
no pla.. x...
sevilla, lasand caterinca jos, singura sansa e sa nu apucati sa-l vedeti pe dica in palton.

cam atat...

Sevilla86
30th July 2017, 23:00
A sacrificat doua puncte in seara asta si a jucat cu echipa a doua.
E ok, sper sa ne dea un avantaj miercuri.

Plzen a castigat cu 4-0 ieri cu o echipa de jumatatea clasamentului a sezonului trecut.

phife
30th July 2017, 23:01
da:)) de parca e dica antrenor. cum a eliberat postul cum vin oameni peste care nenea gigi nu trece.

Sevilla86
30th July 2017, 23:06
sevilla, lasand caterinca jos, singura sansa e sa nu apucati sa-l vedeti pe dica in palton.

La cum joaca echipa, o sa-l vedem in palton, apoi pantaloni scurti si palton din nou.
Sa vina neamtul ala in aparare ca-i nevoie de o plomba. In rest nu ne lipseste nimic. Avem calitate in atac si optiuni multe. Cu echipa completa, nici nu stiu pe cine lasa pe banca.

Leo
30th July 2017, 23:06
A sacrificat doua puncte in seara asta si a jucat cu echipa a doua.
E ok, sper sa ne dea un avantaj miercuri.

Plzen a castigat cu 4-0 ieri cu o echipa de jumatatea clasamentului a sezonului trecut.

S-ar putea sa va coste astea 2 puncte pierdute in seara asta.

delaparis
30th July 2017, 23:08
FCSB e slaba rau. Daca analizam bine au avut doua victorii cu arbitrii plus un egal cu ... arbitrul. In mod normal ar fi avut pana acum, hai delamine, 1 punct in clasament in loc de 7. Plzen e si ea slaba rau deci iluzia va continua cateva saptamani. Sa va pregatiti pt Play-out ... parerea mea :cool:

Sevilla86
30th July 2017, 23:16
Parise, iti tremura putin vocea cand spui asta :D
La ce am vazut pana acum, Steaua este mare favorita la titlu. Cu Budescu in teren nu avem rivali in Liga 1.

delaparis
30th July 2017, 23:21
Cu Budescu in teren nu avem rivali in Liga 1.

Cu Budescu ati fi avut 4 puncte in loc de 7 ... hai parerea mea :D
Si serios, nu va e rusine sa ... nu sa furati ci sa cumparati in halul asta?

Sevilla86
30th July 2017, 23:42
Te referi la cum am cumparat cei mai buni jucatori :D exact, asta e secretul succesului.
L-ai vazut macar pe Budescu jucand? Nu ai cum sa spui asa ceva.

delaoltenia
30th July 2017, 23:43
A sacrificat doua puncte in seara asta si a jucat cu echipa a doua.
E ok, sper sa ne dea un avantaj miercuri.

Plzen a castigat cu 4-0 ieri cu o echipa de jumatatea clasamentului a sezonului trecut.

Cand vei intelege ca echipa o face ciobanul? Dica continua pur si simplu mandatul lui Reghe, antrenor fara personalitate care stie doar "sa traiti sefu". Doar experimente si haos girate prin telefon de cioban, ma uit si plang de mila pentru anumiti jucatori care cu buletinul in mana nu mai stiu cum ii cheama.

fmm GgB! :mda:

delaparis
30th July 2017, 23:57
Te referi la cum am cumparat cei mai buni jucatori :D exact, asta e secretul succesului.
L-ai vazut macar pe Budescu jucand? Nu ai cum sa spui asa ceva.

Ma refer la cum ati cumparat pe cei mai buni arbitrii ... stiu, e antinomic, scuza-ma deoarece sunt supermoderator :D
Budescu? Da. Recunosc ca e bun si joaca la voi. Oricum daca nu era la echipa voastra tot la voi juca :sneaky:

Capitanu.Burcea
31st July 2017, 06:33
Adica ce, ba, veniti sa faceti antijocul ala la noi in mall, ba, fir-ati ai dreacu' de olgutoi! Jucati, ba, folbal, baa! La doua porti, baa, nu doar la una! Adevarul e ca echipa de la periferie a avut doua zile de pauza in plus fata de juveti, insa si inainte de meciul cu Plzen au fost programati cum s-a stabilit la palat, cu meci la 5 zile, sa le stea in puf antricoatele baietilor lu' nea gigi. Sa nu se surmeneze saracii, ca e vorba de punga cu coeficient. Bineinteles ca n-a fost suficient, aici era nevoie de un arbitru competent care sa ia mingea din aut de poarta si sa dea penalty, probabil ca aia e tactica de deplasare, din retur. Deci, o mizerie totala, liga in genunchi in fata puscariasilor. Care-s domni cu multa carte, ba, nu mai sunt cum ii stiati voi! 'ti-ai dreacu' de hahalere!

Johnny D
31st July 2017, 07:25
A fost fault la Tanase. L-a impins in fata cu mana si a ratat intalnirea ideala cu mingea.
Trebuia penalty.

Am zis eu ca se-ntoarce roata, in turul anului trecut i-ati furat voi, acum va fura ei.
Daca se respecta traditia, in play off o sa furati voi. Dar o sa fie suficient sa treceti de CFR, asta e intrebarea?:)


dario tata..e vremea sa te hotaresti!
mergi cu spurkacimea veche, sau cu cea noua & luminoasa? :)

:o: I-ai (in)frant inima! :ciocan:


Eu zic ca a stricat echipa cu schimbarile astea... au iesit Teixeira si Pintilii... nu pot sa inteleg de ce.

Pentru ca CL primeaza, exact ce ti-am zis si de Viitorul.



Cand se intoarce Budescu, nu mai pierdem un punct, ii macelarim pe toti. Daca isi mai revine si Alibec... deja incalcam niste conventii ale ONU.

:)) Si cand va luati si antrenor. :D


liverpool.
ba..ia, calfiicati-va si voi cu plzen sa ma duc si eu la meci.

:)) Spectacol.

Johnny D
31st July 2017, 07:37
Te referi la cum am cumparat cei mai buni jucatori :D exact, asta e secretul succesului.
L-ai vazut macar pe Budescu jucand? Nu ai cum sa spui asa ceva.

Selectionerul nu l-a vazut, altfel nu se explica cum a putut juca cu mortaciunea aia de Stanciu permanent costandu-ne si locul 2 cu Danemarca.:rolleyes:

Hingherul
31st July 2017, 10:16
teoretic ne-am pisat pe ei. practic, a cam batut vantu` :D

Sevilla86
31st July 2017, 10:46
Practi ne-a furat iar Kovacs.

Minutul 18, penalty si cartonas rosu neacordate:

https://media.giphy.com/media/gg6hCyFVHUl6E/giphy.gif

De fapt, asa se deplaseaza oltenii, cu mana drept inainte. Ii ajuta la alergare...

Sevilla86
31st July 2017, 11:09
https://imgflip.com/gif/1tc7as

Hai ca am facut si una in slowmotion, pentru aia mai greu de cap.
Olteanu se duce in cadere dupa Tanase din solidaritate, nu pentru ca ar fi avut mana inclestata in el.

Am incredere in astia mai greu de cap ca stiu sa dea singuri zoom. Nu pot sa fac si asta pentru ei.

cip
31st July 2017, 11:15
cam gata cu pisDica...:rasc:

Johnny D
31st July 2017, 11:34
Tu n-auzi ca-i neinvins?:o: Dupa 1-1 cu Plzen tot neinvins va ramane.:D De batut il bate doar Becali!:)):happy

Sevilla86
31st July 2017, 11:47
Neinvins a fost Rapidu' in sfertu' ala de... :D
Ramane de vazut daca ne calificam sau nu, viitorul inca nu a fost decis.

Johnny D
31st July 2017, 11:51
Si am fost usor mai buni.;) Cum ati fost voi pe urma cu Boro, roata se-nvarte.:D

Sevilla86
31st July 2017, 12:03
Cum dreq ati fost mai buni? V-a facut Carlos cadou un gol ca nici nu trebuia sa avem emotii pana la final.
Am avut echipa si jucatorii mai buni. Stii care este ultimul roman care a marcat pentru Real? Nicolita! :D

Ehe, ce jucatori aveam...

cip
31st July 2017, 12:23
Tu n-auzi ca-i neinvins?:o: Dupa 1-1 cu Plzen tot neinvins va ramane.:D De batut il bate doar Becali!:)):happy
becali ca becali,dar am vazut ca mimi e mai aprig la manie...:o:
pai cine l-a pus sa se inhaite cu puscariasii aia de la fcsb? :))

Johnny D
31st July 2017, 14:30
Cum dreq ati fost mai buni?
Ia cauta niste statistici la meci, sa rada de tine si Cipel aici, nu ca el n-ar rade de toata lumea.:D

Sevilla86
31st July 2017, 15:15
Cred ca o sa rada de tine. Te impusti in picior daca pui pret pe statisticile alea pentru ca-mi dau mie dreptate.

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2005/matches/round=2212/match=84044/postmatch/statistics/index.html
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2005/matches/round=2212/match=84045/postmatch/statistics/index.html

Hai sa "ne radem" de Ionel :D

Tur/Retur, ambele echipe cate 6 suturi pe poarta, 21 suturi la poarta pentru Steaua, 17 pentru Rapid.
Steaua a dominat returul, 4 suturi pe poarta pentru Steaua, 0 pentru Rapid :D
13 suturi la poarta Steaua, doar 6 Rapid.

cip
31st July 2017, 16:32
pai ce facusi ma Ionica ma...:D

Ess
31st July 2017, 16:37
Cred ca o sa rada de tine. Te impusti in picior daca pui pret pe statisticile alea pentru ca-mi dau mie dreptate.

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2005/matches/round=2212/match=84044/postmatch/statistics/index.html
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2005/matches/round=2212/match=84045/postmatch/statistics/index.html

Hai sa "ne radem" de Ionel :D

Tur/Retur, ambele echipe cate 6 suturi pe poarta, 21 suturi la poarta pentru Steaua, 17 pentru Rapid.
Steaua a dominat returul, 4 suturi pe poarta pentru Steaua, 0 pentru Rapid :D
13 suturi la poarta Steaua, doar 6 Rapid.

da!
...dar rapidul a avut echipament mai fain si antrenor mai secsos!

cip
31st July 2017, 18:35
de cand o fi visiniul culoare frumoasa,numai voi franarii kvsc-isti si aia care au jucat cu soarele pe piept stiti...:o:
bine,nu zic ca ros-albastru ar fi o combinatie grozava,care sa nu-ti dea dureri de dinti...:D

Novac
31st July 2017, 18:53
da, da! cip = moderator :D

Sevilla86
31st July 2017, 19:00
Nu ma pronunt eu la secsozitatea barbatilor, da' Oli e cel mai ciumeg. Toata lumea stie.

Acum, cu asta stabilita fara nici o urma de indoiala, as mentiona ca Rapizii au jucat in alb returu'. Aceste dovezi si argumente covarsitoare dovedesc ca Steaua a avut echipamentul mai fain.

Io unul il astept pe Ionel acum, vreau sa vad pe unde scoate camasa :D

cip
31st July 2017, 19:06
Ionel cred ca-i ocupat momentan,fac pariu ca baga suplimentare si e cu serpisoru-n mana si la ora asta relativ tarzie pentru un bugetar...:D

cip
31st July 2017, 19:15
da, da! cip = moderator :D
pai n-auzi ca nu ma lasa frantuzul? :o:
cica nu stiu ce le tot fac nemtii de-un secol incoace,de-aia e si cam bose-tafnos...:D

pana mea,in afara ca i-au batut pe frantuji pe unde i-au prins n-am vazut nimic rau...chiar si cand i-au ocupat au platit vinul,ca frantuzoaicele erau ocum gratis...:D

Sevilla86
31st July 2017, 19:41
N-are treaba cu frantuzii, s-a dat cu altii de la o vreme.
Io cred ca-i suparat pentru cruciada din 1197.

Novac
31st July 2017, 19:52
:floricica: Io auz da nu prea vreau sa inteleg cum de unii, care nici macar nu vorbeste bine romaneste sau, mai rau :o:, nu intelege despre ce e vorba 'ntr-o propozitie simpla (zic asa - de ex, k sa nu se simte "astia"vizati: unul de pe la C-ta ) ajunge sa decide cine scrie bine si cine ba, care primeste penalizare sau nu ... etc

am rabdare ... sunt abia la jumatatea vietii :sleep:

Hingherul
31st July 2017, 21:03
ca tot vorbeati de echipamente, ati vazut ce roz bombon sunt "baietii" lu` nea Popica in seara asta? :))

Ess
31st July 2017, 22:17
da, da! cip = moderator :D

nimic! asta doar ma "jicneste " de o vreme incoa' :D
mnezo'u lui de culturalist! si asta si tim! huo ba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

delaoltenia
31st July 2017, 22:21
mult, cam prea mult offtopic aici. :D

Ess
31st July 2017, 22:23
mult, cam prea mult offtopic aici. :D

pretene oltean> nu!
nu mi-ai raspuns la intrebare! :D

Novac
31st July 2017, 22:24
ce-ti mai merge al dreac' da unghiur /hello


cica salariul mediu pt IT-sti la Clooj este 52 bulioane. zicea o tuta la stirile DIGI24 as'dimi :o:

oaminii moare da arsita/ seceta prin holtenia iar voi nu va impliniti cu jdemilioane - acu's va mutati pe intra comp ... in "insula lunga" sau cinestie unde

ps. sa-ti fie de bine p'acolosa!

delaoltenia
31st July 2017, 22:25
pretene oltean> nu!
nu mi-ai raspuns la intrebare! :D


pui prea multe virgule? :)

Ess
31st July 2017, 22:28
bre, nu stiu...doar ca mi'o fo' dor sa ma cert cu voi. :)

ashe. o tzara. :D

Ess
31st July 2017, 22:50
52 bulioane. zicea o tuta la stirile DIGI24 as'dimi :o:



amu serios: tu te-ai scula din pat pt banii aia? la varsta mea?

Ess
31st July 2017, 22:56
...unde mai pui ca tre' sa alimentez 3 monitoare?

servus lordlive! drept'ui?







stadionu, ba...

Ess
31st July 2017, 22:57
...si sa nu mai fac consecutive, doar atat am de spus:

delaparis
31st July 2017, 23:09
Mare moderator Ess asta. :ok:
A simtit el ca voi trece la boxat Novac imediat ce se termina meciul la Astra si a bagat repede consecutive sa-l salveze pe bietu' scremat pierdut in logica :cool:

Ess
31st July 2017, 23:19
tu cu novacul nu prea aveti ce sa boxati.
va mai prindeti si voi intr-o hora al andropauzei de genul: "tu ai fost primul care n-ai mai satisfacut, - ba tu!"
cam asta am vazut eu de-afara. :)

mai bine va umpleti vietile cu hobby-uri :D:D:D

Ess
31st July 2017, 23:21
scuze de offopic.
ba...mare echipa fecesebehehe-ul asta! :ok:

delaoltenia
31st July 2017, 23:26
tu cu novacul nu prea aveti ce sa boxati.
va mai prindeti si voi intr-o hora al andropauzei de genul: "tu ai fost primul care n-ai mai satisfacut, - ba tu!"
cam asta am vazut eu de-afara. :)

mai bine va umpleti vietile cu hobby-uri :D:D:D



:))

ca bine le zici frate ardelean!

delaparis
31st July 2017, 23:35
tu cu novacul nu prea aveti ce sa boxati.
va mai prindeti si voi intr-o hora al andropauzei de genul: "tu ai fost primul care n-ai mai satisfacut, - ba tu!"
cam asta am vazut eu de-afara. :)

mai bine va umpleti vietile cu hobby-uri :D:D:D
Nu esti departe de adevar ... dar iti mai lipsesc cativa ani de analiza.
Novac tipa tare ca un frustrat din lipsa ce a dorit sa devina iar eu tac linistit si nu spun nimic din ce am devenit. Ma amuza postura asta :)
Este chiar foarte interesant, de pilda, sa observi ca indivizii care vorbesc cel mai mult stiu cel mai putin. Frustrarea este un drog halucinant.
Cu ani scursi am observat ca se spune despre mine mai mult decat incape in zece vieti :)) ok deoarece viata trebuie traita cu umor.
Imi plac sobolanii. Sunt ascunsi, discreti si se hranesc de resturi din inalta societate :D

delaoltenia
31st July 2017, 23:43
vai de pla novacului, lovitura in plina figura, cu buletinul in mana nu stie cun il cheama. mai intai cipanul, acum novacul, e rost de bascalie in asta seara. dotat cu tigari, 2-3 beri inca la rece, ceva alune...astept provincia. :))

delaoltenia
31st July 2017, 23:48
bah, si sa va mai spui ceva, o fi el dinamovist da' se trage din inima olteniei. vai de pla voastra... :))

Ess
31st July 2017, 23:49
le zic bine pa dracu' preten dario, numa' constat cu capatana asta a mea limitata.

pariziene> sunt un *******, deci te intreb in vazul lumii: tu decand ai trecut "la dusmani"?
adica decand a inceput un pixel, o entitate virtuala, un semnal "|0" sa-ti determine tastatura sa vorbeasca in locul tau?

inchipuie-ti o intalnire ad-hoc cu novac. cu lordliv. cu ice, cu angelina, sau cu mine (cum am avut eu cu "uly"): crezi ca mai are de-a face ce citesti /scrii tu aici cu persoana, cu "dusmanul, aliatii si guest-ii" cu morbida dimensiune monosilabica, rece si "#"-uita a realitatii?

ce dracu' ma? am ramas singurul tanar din grupul vechi?
'au am avut doar eu noroc?

Ess
31st July 2017, 23:56
in fine...
shfotzza steaua!

pfff...ols-ul imi face rau.

fizic.
psihic.
paradontozic.

Novac
1st August 2017, 00:03
asta-i asa suparat de cand am scris ca o sa se cace porumbeii pe statuia lui ... dupa ce-o sa plece de pe aici/ :D


edit. vezi ca si ionel e crudutz

delaoltenia
1st August 2017, 00:07
daca doriti, fara jena! :D
61856

delaparis
1st August 2017, 00:12
bah, si sa va mai spui ceva, o fi el dinamovist da' se trage din inima olteniei. vai de pla voastra... :))
Eu nu ma revendic asa decis dar sigur am ceva din caracterul lui Irimescu sau Beldeanu ... :rolleyes:;)
Adica ala care ma "musca" sa vina sa ne uitam ochi in ochi si ne explicam clar ...



pariziene> sunt un *******, deci te intreb in vazul lumii: tu decand ai trecut "la dusmani"?
adica decand a inceput un pixel, o entitate virtuala, un semnal "|0" sa-ti determine tastatura sa vorbeasca in locul tau?

inchipuie-ti o intalnire ad-hoc cu novac. cu lordliv. cu ice, cu angelina, sau cu mine (cum am avut eu cu "uly"): crezi ca mai are de-a face ce citesti /scrii tu aici cu persoana, cu "dusmanul, aliatii si guest-ii" cu morbida dimensiune monosilabica, rece si "#"-uita a realitatii?

Nu ma feresc de nimeni. Problema mea este ca sunt prea departe de posibili prieteni deoarece ... distanta, viata si incompatibilitate nefericita al comportamentului social, uman intre occident si Est. Sa nu uitam ca sunt un tip din generatia Ceausescu deci nu se compara cu Eddy sau alti tineri emigranti azi membri si moderatori pe forum. E trist dar foarte adevarat. Distanta face parte din ADN al meu din pacate. Instinctual o impun.

Ess
1st August 2017, 00:12
daca doriti, fara jena! :D
61856

meretz ba maine la lucru!
aduceti bunastare lui homo teleormanius si homo bisericescus!

daca nu voi,cine??? :D:D:D

caci together we stand, divided we fall... tu leano...:(

https://www.youtube.com/watch?v=ymgYEQgSqLI

delaparis
1st August 2017, 00:17
asta-i asa suparat de cand am scris ca o sa se cace porumbeii pe statuia lui ... dupa ce-o sa plece de pe aici/ :D


edit. vezi ca si ionel e crudutz
Tot nu iese, asa-i?
Curaj, poate data viitoare :D

Ess
1st August 2017, 00:21
Eu nu ma revendic asa decis dar sigur am ceva din caracterul lui Irimescu sau Beldeanu ... :rolleyes:;)
Adica ala care ma "musca" sa vina sa ne uitam ochi in ochi si ne explicam clar ...


Distanta face parte din ADN al meu din pacate. Instinctual o impun.

nu stiu detalii, dar o ingrop aici.
dar...

doar atat: am mai vazut scuze de genul "a fugit burghiul" "presiunea noroiului e peste cea a extractiei", "scuza-l ca-i prost, trebuie sa-l tolerezi ca-i musulman", etc.
scuza asta, pt mine, este o premiera. mie, unul, imi ia mai mult timp si bani sa merg la smida (in apuseni) decat sa-mi asez curul pe c de gaulle la check in.
esti sigur? distanta? o consideri alteva decat o banala unitate de masura a lungimii?

intreb ca nu inteleg.

novace> tu ce exact urmaresti? "admiratia" altora? :)

le: delafranta: nu exista incompatibilitate. exista limitare, intoleranta, pilde si dari de exemple.
si voluptate. oh, da! asta ne facem sa avem nevoie, virtual de 3 monitoare, distante si incopabilitati.

nu ocupam acelas val pe ale noastre surf-uri? :)

Novac
1st August 2017, 00:27
pai pe aici nu prea mai am treaba de ceva vreme ... vanez uneori fazani ca fraieru din Deva.

dar just for fun :)

Ess
1st August 2017, 00:33
dar just for fun :)

just for fun a a ajuns si van gogh fara urechi. si nici macar nu s-a bucurat de asta. :)
cine-i de la deva?

delaparis
1st August 2017, 00:33
esti sigur? distanta? o consideri alteva decat o banala unitate de masura a lungimii?

intreb ca nu inteleg.



:)):ok:

Bun hai sa zicem ca o dam la o bere la un PUB irlandez prin cartierul Opera din Paris (doar alea irlandeze imi plac in ultimul timp)
dar te previn, sunt la Paris doar in we sau probabil saptamana viitoare. In rest sunt tot timpul .. in avion :)

Ess
1st August 2017, 00:48
apai no...io aici sa am pardon da' nu-mi intra in zona de toleranta (dobandinta in timp, cu multe tolerante la mediul vamaiot, gura portitiei, etc, etc) :chestii mai josnice de marasti cluj, regie bucuresti, sau antibes - c d'azur nu prea ma fuck sa consum.
un pub irlandez din paris, unde barmanul imi vorbeste in franceza doar...ce dracu' ma? :) am steag alb la mine tot timpul? :)

delaparis
1st August 2017, 00:53
Vezi? Ata ete ... distanta si lovezii ... desi e chiar ieftin sa dai o tura la Paris in 2 h de avion :rolleyes:
La ocazie poate ne vedem

delaoltenia
1st August 2017, 00:54
meretz ba maine la lucru!
aduceti bunastare lui homo teleormanius si homo bisericescus!

daca nu voi,cine??? :D:D:D

caci together we stand, divided we fall... tu leano...:(

https://www.youtube.com/watch?v=ymgYEQgSqLI

ma lasi, cand aud de munca ma apuca voma. :))
muncesc si tot muncesc de ani buni, de pe timpul impuscatului si cat mi-o mai da cel de sus sanatate, pentru copii, pentru familie, vecini :D , pentru bunastarea natiei romane. asa-i ca suntem golani? ;)

edit.
sunt in concediu, bre. :)

Novac
1st August 2017, 01:01
)
cine-i de la deva?

eh, stii tu - e unu' de are o terasa Timisoara ... oaminii pe acolo-i zic, vinitura, ca-i bastinas dp langa deva si-i doar aciuiat in orasu mare :)


mai ceteste din urma daca tot ai un gap in schedula si vrei sa stii :o:. nu prea vaz la ce-ti foloseste - aici au ramas doar muribunzii si "specialii" ca Paul, dar nah - poate ca-i timpul sa o faci, numai tu poti stii asta. io ma bag la somn. enjoy!

si daca tot m-ai intrebat ce urmaresc hai sa zicem ca raman sa sting lumina si sa zavorasc usa (lasata de perete) dupa astia. si sa le scrijelesc numele "meseriasilor" pe cruce :D am dremmel da parca-i pacat sa nu o fac cu un ciob sau un fier ruginit.


* ma bucut ca ti-a fost dor de noi :)

Johnny D
1st August 2017, 07:27
Cred ca o sa rada de tine. Te impusti in picior daca pui pret pe statisticile alea pentru ca-mi dau mie dreptate.

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2005/matches/round=2212/match=84044/postmatch/statistics/index.html
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2005/matches/round=2212/match=84045/postmatch/statistics/index.html

Hai sa "ne radem" de Ionel :D

Tur/Retur, ambele echipe cate 6 suturi pe poarta, 21 suturi la poarta pentru Steaua, 17 pentru Rapid.
Steaua a dominat returul, 4 suturi pe poarta pentru Steaua, 0 pentru Rapid :D
13 suturi la poarta Steaua, doar 6 Rapid.

Si posesie nimic? Acolo se vede cine a dominat in primul rand, doar in al 2-lea rand la ocazii.:)


pai ce facusi ma Ionica ma...:D

Asa faci cand n-ai chef de munca si vrei sa-l pui pe altu sa caute. L-am provocat si omul a raspuns pozitiv, imi place de el.:D
Acu sunt curios de unde mai scoate si posesiile, daca reuseste, ii dau un biscuite.:))

Novac
1st August 2017, 11:21
!, iarasi variaza sevill-ul

macar tura asta sa te prefaci ca nu_ti place. de ochii lumii zic :ok:

Sevilla86
1st August 2017, 18:40
Este chiar foarte interesant, de pilda, sa observi ca indivizii care vorbesc cel mai mult stiu cel mai putin.

Posts 55,525 :D


Si posesie nimic? Acolo se vede cine a dominat in primul rand, doar in al 2-lea rand la ocazii.:)

Uefa nu a considerat relevanta posesia si nu o mentioneaza. Cine sunt eu sa-i contrazic? :D


Asa faci cand n-ai chef de munca si vrei sa-l pui pe altu sa caute.

Fiecare cu ce se pricepe. Ai incercat tu sa bagi sarpele pe google, da' nu merge asa.

Bun, m-ai mani****t/controlat si am facut ceva pentru tine. Hai sa pornim de la premiza asta. Dar concluzia este ca informatia gasita pe site-ul oficial Uefa te contrazice total si imi da mie dreptate. Avantaj Nastase. Plus ca odata ce am gasit informatia, daca m-ar fi contrazis aveam tot interesul sa nu o postez. In ambele cazuri, tu nu castigai argumentul. Te-ai pus singur intro situatie de lose-draw, care e mai buna decat lose-lose, da' tot proasta. Pricepi? :D

In concluzie, Steaua a dominat dubla din sferturile Uefa impotriva Rapidului, conform statisticilor oficiale publicate de catre Uefa.

Johnny D
1st August 2017, 21:47
La posesie am dominat noi, acolo se vede cine domina pe urma la suturi si ocazii, alea pot veni si pe contre.;)

!, iarasi variaza sevill-ul

macar tura asta sa te prefaci ca nu_ti place. de ochii lumii zic :ok:
Novacelul buclucas foloseste si cuvinte pt adulti, ma-ntreb daca le si intelege!:o:

Ess
1st August 2017, 23:49
La posesie am dominat noi.:

stii cum e cu posesia asta, bre ionica?
eu am 1.94 inaltime (greutate specifica inaltimii). eu bat in masa si hotarasc cam 70-80% din deciziile de zi-cu-zi: ce preparam la cina, la ce film ne uitam, etc.
cand e vb de decizii de gen "facem rata aia", "acolo mergem in concediu" "acum taci cca 3 zile ca dracu' te ia" o face o entitate de 1.70 inaltime, care stie sa traga la poarta, are chiloti rosii, porjartier albastru si lapte matern uscat de cca 9 ani pe sutien..

serios: si eu am tinut cu rapidul, dar...man: accepta. "am" pierdut atunci :)

las' ca o sa intelegi astea dupa ce te mariti si te ia dracu'. :evil::))

Johnny D
2nd August 2017, 00:02
Pai eu n-am zis ca n-am pierdut, nu eram de acord cu Sevilla care a comentat cand am zis c-am dominat, asta e tot. Posesia decide cine domina partida in primul rand.;) In fotbal nu cel ce domina castiga, ci cel care o baga-n poarta, ala e mai bun, dar asta e alta discutie.

las' ca o sa intelegi astea dupa ce te mariti si te ia dracu'. :evil::))
Slabe sanse, la mine femeile pana pe la 23 de ani s-au impartit in 2 categorii: care nu-mi plac, si care nu ma plac, atat.:))
Iar de-atunci pana azi, aproape un deceniu nici nu mai simt mai nimic pentru ele, a murit emotia, salut. Eu traiesc pentru a comunica si atat.:) Decat sa ma marit cu una care nu-mi place, mai bine-mi tai pla jos si ma fac calugar, si cum sansele-s maxim 0% sa ma marit cu una care-mi place, deoarece sunt slabe sanse si sa-mi mai placa vreuna acum daramite sa ma placa si ea, e clara treaba.:P
Am avut 2 prieteni buni, ambii s-au casatorit cu femei bunoace si au trecut la viata de castrat matrimonial, salut prietenie reala, vorba aia: toti ne nastem si murim singuri. Dar doar cativa dintre noi au tupeul sa si traiasca singuri de la cap la fine.;)


Si-n plus, daca se-ntampla miracolul sa ma marit, o sa fie in fapt o casatorie, nici maritis, nici insuratoare, la mine femeia nu e nici superioara, nici inferioara barbatului. N-o sa las niciodata o femeie sa ma controleze, asta e clar. Mai bine-mi tai si pwla si capu jos decat sa fac asa un pacat. In acelasi timp nici eu nu as incerca niciodata s-o controlez. Doar suntem egali.:)

Johnny D
2nd August 2017, 00:25
Cu cat interes citeste Novacelul p-aici, zici c-a descoperit Oul lui Columb.:))

Novac
2nd August 2017, 00:36
si'n tot timpul asta ... cale de 10 ani, tu doar ai frecat-o,

trist trist/ prosta generatie a iesit in anul ala :nope:

Sevilla86
2nd August 2017, 06:22
Sa spui ca-ti tai pla de doua ori intr-o postare este overkill, parerea mea. Si o singura data este destul de disturbing.


Si posesie nimic? Acolo se vede cine a dominat in primul rand, doar in al 2-lea rand la ocazii.:)

Vezi ca era unu' care spunea ca Bayern merita sa se califice pentru ca a dominat pe Real 15 minute din 210 minute, doua meciuri plus prelungiri. Mai bine te contrazici cu el.

Johnny D
2nd August 2017, 07:17
Pai eu n-am zis ca meritam sa ne calificam, Bayern merita lejer, ci doar c-am dominat.
Tu te-ai faultat singur intelegand altceva.:)

si'n tot timpul asta ... cale de 10 ani, tu doar ai frecat-o,

trist trist/ prosta generatie a iesit in anul ala :nope:
Gresala de copil, din nou. Nu judeca toata recolta doar dupa ce-ai verificat productia unui singur spic de grau!:))

Novac
2nd August 2017, 10:37
laba multa'si pune vizibil amprenta pe relationarea cu secsulu opus, documenteaza-te in directia asta. Da ce zic eu amprenta

- cicatrice lasa, rani :yes:/ tu chiar crezi ca degeaba te'mpingeau prietenii tai spre purcica aia de Roxi? :o:/hello











ps. 0preste-te eonica, opreste-te pana nu-i prea tarziu; ajungi, Doamne fereste!! ca a3des care acum xani brusca minorele pe ols :happy


:D

Johnny D
2nd August 2017, 11:30
Atat de mult stii tu cine e Roxi cat stiu si io. Ei stiu mai bine se pare.:))


PS: Bah da bine dispus mai suntem astazi, ce-ai fumat asa de bun?:))

delaoltenia
2nd August 2017, 11:34
o dai cotita, omul intreba cum stai cu laba piciorului... :D

Duba
3rd August 2017, 09:53
Rezultat mincinos. Din pacate ratam f.f. mult.