PDA

View Full Version : Ligue 1 2017/2018



Pages : [1] 2

delaparis
22nd July 2017, 15:28
Incepe vineri 4 august 2017

Claudiu96
23rd July 2017, 14:18
Delaparis , poate tu stii mai bine , dar auzisem ca de la anul echipele din primele 5 campionate ale lumii nu vor mai juca tururi preliminare in UCL , toate fiind calificate in grupe.
In legatura cu topicul , Lyon sper ca va termina in top 3 :cool:

delaparis
23rd July 2017, 19:38
Primele 4 echipe din primele 4 campionate din Europa vor intra direct in grupe CL incepand din editia 2018/2019.

YoNuTzz
24th July 2017, 09:42
monaco vinde mult: bernando silva, bakayoko, mendi, probabil intr-un final si mbappe...anul asta ia PSG lejer de tot titlul.

Claudiu96
24th July 2017, 21:26
Primele 4 echipe din primele 4 campionate din Europa vor intra direct in grupe CL incepand din editia 2018/2019.

Eh, chiar si asa , Lyon terminand pe 3 are sanse mai mari la UCL. Mai joaca preliminarii locul 3 in Franta , nu ?

Eddy DoubleD
24th July 2017, 22:34
Dijon, pentru ca imi place mustarul :D

YoNuTzz
3rd August 2017, 23:23
ce penibil ptr bordeaux...sa fie eliminati de videoton inainte sa inceapa EL :)))
doamne fereste.

delaparis
3rd August 2017, 23:35
In plina traditia echipelor mediocre franceze Bordeaux se scapa de povara EL. Ies pe pierdere in competitia asta si isi obosesc /accidenteaza jucatorii fara rost. Cluburile din Franta renunta voluntar la EL, exceptie Lyon si Marseille care au ceva blazon de aparat. :cool:

delaparis
5th August 2017, 20:30
Dupa victoria chinuita ieri Monaco in fata lui Toulouse cu 3-2 azi PSG a castigat la pas in fata noilor veniti Amiens. Neymar a fost prezentat publicului inainte de meci dar nu a avut drept e joc.

El Pistolero
13th August 2017, 18:45
Monaco face show si sezonul asta. Ar fi ceva sa le-o tragă si sezonul asta qatarezilor. Falcao e fabulos, aduce în multe momente de Falcao de la Porto/Atletico.

delaparis
13th August 2017, 20:12
Mda o victorie contra mustarilor 1-4...
De notat victoria Strasbourg cu 3-0 contra Lille a lui Bielsa

delaparis
13th August 2017, 21:10
Neymar titular /hello/hello/hello

Guingamp :
Johnsson - Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Rebocho - Camara, Didot, Deaux, Coco - Salibur, Briand.

PSG :
Areola - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa - Verratti, Thiago Motta, Rabiot - Di Maria, Cavani, Neymar.

Claudiu96
15th August 2017, 20:43
5 echipe cu 6 puncte ... cred ca va fi un campionat interesant :rolleyes:

El Pistolero
19th August 2017, 13:57
Falcao rupe tot. Monaco a ajuns la 15 victorii consecutive, record in Franta.

delaparis
19th August 2017, 15:55
Ieri Mbappe nu a fost pe foaia meciului dupa ce etapa trecuta a stat pe banca. Asta inseamna clar ca e pe plecare dar unde?
Trei cluburi sunt interesate. PSG, Real si City. Din astea doar PSG ofera cele 180 milioane cerute de Monaco, celelalte doua nu dau mai mult de 100. Cum in plus Mbappe a declarat ca prefera PSG e din ce in ce mai clar ... ca vom trage la finala CL :)

El Pistolero
20th August 2017, 10:57
Ce goluri fabuloase au fost ieri la Lyon cu Bordeaux.

messi19
20th August 2017, 11:35
Ieri Mbappe nu a fost pe foaia meciului dupa ce etapa trecuta a stat pe banca. Asta inseamna clar ca e pe plecare dar unde?
Trei cluburi sunt interesate. PSG, Real si City. Din astea doar PSG ofera cele 180 milioane cerute de Monaco, celelalte doua nu dau mai mult de 100. Cum in plus Mbappe a declarat ca prefera PSG e din ce in ce mai clar ... ca vom trage la finala CL :)

prostia aia cu fair playul financiAR trebuie scoasa din fotbal, daca tot nu se aplica pt unele cluburi.

delaparis
20th August 2017, 20:55
Sa ne intelegem bine. In primul rand a fost o inventia a lui Platini sa le faca pe plac bosilor de la Bayern care-l sustineau orbeste la capul UEFA acolo. Imediat ce Platini a cazut UEFA nu mai aplica abuziv cum s-a facut in 2014
Juridic UEFA a riscat o amenda de se desfiinta si doar negocierile ulterioare au scos-o.

Deci ce zice masura asta: un club nu are dreptul sa cheltuiasca mai multi bani decat are, cu alte cuvinte interzis sa functionezi pe credit. Daca are atunci cheltuieste cat vrea. PSG a fost sanctionata deoarece un contract de sute de milioane sponsoring din Qatar nu a fost considerat desi banii erau in cont.
Azi nu mai e posibil asa ceva deoarece UEFA nu are ce sa caute sa califice contracte de sponsoring etc ...
Asa ca azi daca PSG are 4 sute de milioane sa dea pe Neymar si Mbappe o poate face. E cam nebunie recunosc deoarece nici Neymar nu merita 220 milioane si nici Mbappe 180.

messi19
20th August 2017, 21:07
pai a fost o inventie, proasta. ideea buna, aplicarea proasta. de altfel, cam ca toate regulile din cel mai corupt sport din univers.
cele mai multe reguli interpretabile, la atitudinea arbitrului, pt a favoriza granzii cand au nevoie. reguli in afara stadionului la fel de interpretabile. amenzi si suspendari primite doar de unele echipe, care deranjeaza prin manifestarile anti uefa si altele. cel mai bine ar fi sa se faca superliga pe care si-o doresc atat de mult si sa isi vada de coruptia lor si gata. deja fotbalul nu mai este un sport pt toata lumea. ii doare in cot pe aia de sus de restul echipelor mai mici. trebuie sa ne intereseze doar sa iasa bani din asta.

YoNuTzz
21st August 2017, 00:01
cum au fost golurile lui pastore si ultimul a lui neymar :ok:

Eddy DoubleD
21st August 2017, 00:02
Mickey Mouse league

delaparis
21st August 2017, 12:07
Se pare ca efectul Neymar este peste asteptari. Ca tipul e talentat se stia dar a adus la echipa ceva ce nu avea nici pe vremaa lui Zlatan. A imprimat viteza in joc, deplasari si schimbari de post in fazele de atac si stimularea celorlalti jucatori pt a se autodepasi. Pur si simplu a ridicat nivelul jocului si a pus pe treaba pe cei care erau suficienti cu nivelul ligue 1. Cu Neymar e clar ca nu se opreste jocul cand conduci cu doua goluri diferenta. Dai categoluri poti pana in utimul minut.

delaparis
25th August 2017, 23:41
Asta seara am avut un PSG palid cu un Neymar relativ adormit dar tot victorie categorica.
PSG - Saint-Etienne 3-0
Cavani doua goluri si ... Motta :o:/hello

YoNuTzz
25th August 2017, 23:58
vreti 36 de victorii din 38 anul asta sa inteleg :))

delaparis
26th August 2017, 00:05
Si anul trecut am castigat cam tot cu astiaa mici ... problema a fost cu candidate la titlu. Am luat 1 punct cu Nice si 1 punct cu Monaco tur/ retur :rolleyes:
Sa vedem anul asta ce o sa fie cu Monaco si ... Lyon deoarece Nice e slaba se pare

Johnny D
26th August 2017, 00:40
Mickey Mouse league

Lyon 3 votes!:))



Sa vedem anul asta ce o sa fie cu Monaco si ... Lyon deoarece Nice e slaba se pare

You impudent jerk!:jerk:
Catre ce e acontat titlul inca de dinainte de-a incepe campionatul, mai ai si cutezanta sa faci un taraboi gen Cip pe aici zi de zi! Not cool!:no:

Srdjan
26th August 2017, 13:06
Neymar pleaca din umbra lui Messi ca sa ajunga in umbra lui... Cavani :D

El Pistolero
27th August 2017, 22:52
Ireal ce joaca Monaco. Fara Mbappe.
De-abia astept sa vad cum se pi*a si sezonul asta pe PSG.

delaparis
27th August 2017, 23:16
Joaca joaca dar sa vedem cu cine. Marseille? :))

YoNuTzz
27th August 2017, 23:29
marseille parea pe drumul cel bun..

mda..monaco fara mendy, fara bakayoko, fara b. silva si acum fara mbappe are 5-0 min 70 cu marseille..

wtf...

Lordul
27th August 2017, 23:45
e macel 6-1 !!!! totusi ar fi ireal parca sa se pise pe PSG si Neymar , mai ales ca au si vandut multi jucatori

delaparis
27th August 2017, 23:57
Deocamdata PSG a castigat supercupa acum o luna contra Monaco cu 2-1. Si fara Neymar iar la Monaco a jucat Mbappe titular. Deci e mult pana departe :D

Johnny D
28th August 2017, 15:12
Neymar pleaca din umbra lui Messi ca sa ajunga in umbra lui... Cavani :D

:)):))



Monaco aia nu-s normali, ii ciuntesc latifundiarii parizieni cum pot mai tare de frica, ii taie, ii cumpara, ii felieaza si astia tot joaca de rup!:))


Deocamdata PSG a castigat supercupa acum o luna contra Monaco cu 2-1. Si fara Neymar iar la Monaco a jucat Mbappe titular. Deci e mult pana departe :D

Pai stai asa ca nu stim cine e Mbappe inca, poate e one season wonder si va luati teapa cu el pe cand Monaco gaseste scula sculelor prin Lucas! De fapt aia nu e poate, e sigur, Lucas Moura e scula de jucator, si la FC Ciorogarla daca-ti joaca, face cat 5 jucatori, la Monaco sau PSG face doar cat 2-3!:sneaky:

delaparis
8th September 2017, 21:24
Metz : Kawashima - Balliu, Niakhaté, Bisevac, Philipps, Assou-Ekotto - Cafu, Cohade - Roux, Dossevi - Rivière

PSG : Areola - Meunier, Marquinhos, Kimbembe, Berchiche - Motta, Rabiot - Draxler, Neymar, Mbappé - Cavani

Bravo Unai. Neymar si Cavani tocmai au coborat din avion si ii bagi titulari cu Metz perfect sa se accidenteze inainte de CL saptamana viitoare. :no:

Johnny D
8th September 2017, 21:36
Normal ca i-a bagat, c-am pariat pe ei acum, nu saptamana viitoare!:ciocan:

Leo
8th September 2017, 22:14
In afara de bara lui Cavani nimic spectaculos.

Leo
8th September 2017, 22:16
Drace, mai bine taceam. A venit golul, Cavani inscrie.

delaparis
8th September 2017, 22:18
Aici s-a vazut clar ca Mbappe si Cavani se calca pe picioare. Ambii au avut aceeasi cursa

Leo
8th September 2017, 22:22
Hopa... 1-1 :D

delaparis
8th September 2017, 22:24
In afara de bara lui Cavani nimic spectaculos.
Sa vezi ce spectacol va fi aici pe thd daca se accidenteaza Neymar si PSG mai si pierde meciul. Mi-am pregatit injuraturile pt Unai si le am pe masa :D

Leo
8th September 2017, 22:29
Pana una alta neamtul vostru intra la intimidare.

Leo
8th September 2017, 22:51
Cand va luati portar? :D

delaparis
8th September 2017, 22:55
Nu a fost vina lui Areola :)
Marquinhos a dat pasa cu bolta in careu la portar ceea ce nu se face nici la juniori

Leo
8th September 2017, 23:03
A venit si primul gol al lui Mbappe.

Johnny D
8th September 2017, 23:04
Aici s-a vazut clar ca Mbappe si Cavani se calca pe picioare. Ambii au avut aceeasi cursa

Doar ca unul din ei e mult mai slab!;)

Pasa lu Neymar... scula.

delaparis
8th September 2017, 23:06
E clar, Mbappe merita 30 de milioane transfer pana acum :D

Leo
8th September 2017, 23:09
Il vreau la Dinamo. :))

Johnny D
8th September 2017, 23:11
:)) Si eu la Rapid, cu el am fi favoriti la promovare in a 3-a!:))



Dar l-as prefera pe Neymar, scula ca Neymar doar Messi mai e!;)

Leo
8th September 2017, 23:12
Opriti fiara! :D

Johnny D
8th September 2017, 23:14
Locu 1 si 2 sunt rezolvate in acest sezon, muritorii se bat de la locu 3 in jos.
PSG e una din primele 4 favorite la CL acum, nu vrei sa joci cu ei indiferent cine esti.


Delaparisul poate in fine jubila ca PeSeJale-ul sau de care-i tot ziceam ca n-are vreo treaba in CL, in fine a reusit sa si-o cumpere si pe aia!:)) Acuma nu mai e jale.

Eddy DoubleD
8th September 2017, 23:15
"The awkward moment" cand platesti 400 mil pentru doi jucatori, dar trebuie sa mai platesti si arbitrii :))

iulian_1976
8th September 2017, 23:15
Ce gazon are Metz tocmai ce am urmarit Botosani-Astra.

Ma uit numai la tricourile alea galbene :)

Johnny D
8th September 2017, 23:17
Carpa e Cavani ala, cand e singur, e mort, ba-n bara, ba-n portar, doar ca fura golurile altora, la asta e bun, deja doua!:rosu:

Daca ar sta asta dracului pe banca de rezerve, PSG ar avea mult mai multe sanse de calificare cu Bayern, Barca sau Real. Sper ca totusi p-atunci Mbappe va fi titularul si rahatul asta nu va mai avea treaba acolo.

iulian_1976
8th September 2017, 23:24
Cei doi se calca in picioare in Ligue 1 nu prea conteaza :)

Portarul "chinez" plange ce sa faca si el nu se astepta sa ia 3 la foc automat.

delaparis
8th September 2017, 23:26
"The awkward moment" cand platesti 400 mil pentru doi jucatori, dar trebuie sa mai platesti si arbitrii :))
Cumparam tot, incepand la fair play financiar pana la UEFA si FIFA daca necesar :drak: . Fotbalul e al nostru :D

Johnny D
8th September 2017, 23:34
Pt c-aveti cei mai scumpi 2 jucatori din lume la ora asta necompensati in vanzari, ca sa se compenseze corect treaba o sa aveti interzicere la transferuri asa vreo... 200 de ani, nu mai mult!:))

delaparis
8th September 2017, 23:57
E randul nostru :rolleyes:
In trecut cine avea cei mai scumpi? Real? Manchester? Barcelona? :pace:

Johnny D
9th September 2017, 11:05
Cu mici sau ieftine exceptii, Barcelona si i-a crescut, nu exista nici o lege impotriva crearii fotbalului!;) Daca ar fi ceva, ar trebui sa fie pentru incurajarea lui! Cand vrei doar sa-l cumperi ca si gunoaiele de Real Madrid, City, Chelsea si acuma PSG, atunci nu ne mai intelegem...:rolleyes:

Johnny D
9th September 2017, 11:27
Lucas Moura inca e tot la voi?:o:


N-am vazut finalu meciului si vad ca Lucas a dat gol!
Pai daca inca-l aveti pe Moura acuma va dau io trofeul CL, nici nu mai are rost sa se joace.

YoNuTzz
9th September 2017, 21:16
wtf...nice o umileste pe monaco, dupa ce monaco ii daduse 6 lui marseille...

cum a fost meciul delaparis, l-ai vzt ? ii vedeam pe monaco, cumva usor contra-candidati cik :))

delaparis
9th September 2017, 22:34
Nu am vazut, astept rezumatul. Da, Monaco se pare ca a jucat cu frana de mana dar si Balotelli s-a trezit in sfarsit. Lui ii cam trebuie trei saptamani sa inteleaga ca vacanta s-a terminat

YoNuTzz
9th September 2017, 22:55
singurul lucru interesant de vazut in ligue este cine dintre: monaco, lyon, nice - rateaza ucl-ul... :))

delaparis
10th September 2017, 22:55
Marseille se face de ras 0-2 la pauza

delaparis
10th September 2017, 23:27
0-3 ... masacru

Johnny D
11th September 2017, 07:25
singurul lucru interesant de vazut in ligue este cine dintre: monaco, lyon, nice - rateaza ucl-ul... :))

Parca am zis inca dinainte de infrangerea lu Monaco ca anu asta locurile sunt clare:
1. PSG
2. Monaco
Pentru 3 se lupta acolo Lyon cu Nice, poate si Marseille, cine stie.

Lordul
14th September 2017, 18:53
ce si-a luat-o Monaco de la Nice !!

delaparis
17th September 2017, 22:54
PSG - Lyon la pauza 0-0.
Lyon joaca bine partitura. Se apara retras in 20 metri aglomerat dar imediat ce au minge alearga repede 5-6 pe contra deci sunt foarte periculosi. Joaca "italieneste" si au potential.
PSG in schimb e cam lent si fara curaj. Sigur ca talentul e prezent cu Mbappe si Neymar care pot in fiecare moment sa inscrie dar cam telefonat pana acum. Draxler nu e plasat bine in post de mijlocas stanga. Asta e atacant deci ori pe banca ori in locul lui Mbappe sau Neymar :rolleyes:

Johnny D
17th September 2017, 23:36
Cavani! Zero barat tot meciul dar calcai cand trebuie si meci castigat.:)
De fapt gresesc, ca de obicei la 0-0 spre final da cu curu dar de data asta bulan total ca i-a intrat!:))

Asta e atacant deci ori pe banca ori in locul lui Mbappe sau Neymar :rolleyes:
Ori cel mai bine Cavani si poate aveam 2-0 la pauza!;)



Ai tremurat serios la bara aia transversala de la 30 de metrii de acu 7-8 minute a negroteiului ala de la Lyon!:))

delaparis
17th September 2017, 23:37
Cavani e genial. Face exact ce ii cerem toti :) ... inscrie

Johnny D
17th September 2017, 23:38
Pelanty si 2-0 salut.


Nu l-a lasat pe Neymar sa bata, porcul!:))


Am zis 2-0 c-am crezut ca bate Neymar, varza!:rolleyes:


Nu Cavani a dat gol bai Delapule, ci unu de la amaratii astia si-a dat autogol, s-a speriat de curu lu Cavani probabil! Asta nu da gol nici din penalty daca e scoru strans!:))

Johnny D
17th September 2017, 23:48
Cat de urat Delapule, cu 2 autogoluri sa-i bateti 2-0!
Mbappe chiar a facut-o pervers, cu 2 mante, parca a calculat rusinea!:))



Centrarea aia a lu Cavani pe contra-atac cand era singur-singurel i-a aratat valoarea, nici macar careul nu l-a gasit!:))

delaparis
17th September 2017, 23:57
Sigur golurile nu sunt ale PSG :D ... dar serios ocaziile sunt. Si Lyon nu putea rezista mult in conditiile astea.
Probabil Lyon ar fi avut ocazia sa schimbe destinul meciului cu transversala aia la 0-0... :rolleyes:

Scor final PSG - Lyon 2-0

Johnny D
18th September 2017, 00:06
Na, ma rog, felicitari pentru ca sunteti inca in curs pentru un sezon cu nr maxim de puncte.:)
Pt altceva chiar n-are sens, titlul e acontat de cand l-ati luat pe Neymar! Fara Mbappe tot acolo era daca-l aveati pe Moura.

delaparis
18th September 2017, 00:32
E cam devreme dar tare imi vine sa zic ... Mbappe e mai bun decat Neymar. Si Neymar e senzational :ok:

Johnny D
18th September 2017, 00:49
Da, dar un jucator ca Moura care poate rupe terenul din aparare in atac e foarte valoros in echipa.;)
Eu tocmai am primit unu la Arsenal care nu e la fel de bun ca Moura, Kolasinac si diferenta se vede cu el pe teren sau fara.:)

messi19
18th September 2017, 20:23
la penalty-ul respins de Lopes in transversala, mingea cade 1,5 metri in fata liniei portii si Cavaniurla ca disperatul ca a fost gol. cred ca a fost socat, saracul, ca nu le-a dat gol la faza aia. probabil ca, daca meciul se termina altfel, depuneau contestatie parizi.... arabii si le punea golul :) .

delaparis
18th September 2017, 23:11
Nu a cerut gol acolo ci a atras atentia ca portarul era la un metru in fata liniei portii cand a lovit mingea. Dorea sa se reexecute penalty. Dpdv regulament avea dreptate dar toti portarii fac asta si arbitrii tolereaza desi nu e regulamentar. La fel si jucatorii care intra in careu inainte ca mingea sa fie lovita...

YoNuTzz
19th September 2017, 01:58
penibil ce au facut cocalarii de neymar si alves acolo...

trebuie desemnat un executant inainte de meci, peste care nu se baga absolut nimic.

Johnny D
19th September 2017, 07:24
Cocalarii aia sunt cu 3 case peste nimrodul ala de-a executat penalty-ul.

YoNuTzz
19th September 2017, 10:20
or fi...dar nu le da dreptul, mai ales noi veniti la echipa sa ia balonul...
antrenorul trebuie sa decida cine bate penalty-urile si restul sa se supuna.

Johnny D
19th September 2017, 10:26
I se opune lu Neymar?:o: Antrenorul trebuie sa plece.:rosu:

YoNuTzz
19th September 2017, 10:27
mai da-l in plm pe neymar..si pe el si pe taica-su :)) cred ca e insuportabil ca si coechipier...

Johnny D
19th September 2017, 10:37
Du-te bai d-acilea!
YRgz_SqkkQo

:))

delaparis
19th September 2017, 12:26
Dupa meci in vestiar Cavani si Neymar au fost la un pas de bataie.
Problema se pare ca vine de la clauza de un million din contractul lui Cavani in caz ca termina pe primul loc la goluri. Cavani stie ca Neymar nu i va face cadou in joc deoarece brazilianul vrea si el sa straluceasca pt a cstiga ballon d'or deci se refugiaza in postura de tragator de penalty. Stie ca PSG va avea multe penalty anul asta la ce atac are.
Mafia braziliana tinde sa puna stapanire pe vestiarul PSG dar se pare ca uruguaianul nu se lasa impresionat.

Johnny D
19th September 2017, 14:24
Foarte bine, cel mai bine pt PSG ar fi sa-l dea pe ciumetu ala afara, io va dau scris ca luati CL in acel moment.

Srdjan
20th September 2017, 19:24
Nu stiu daca sa imi para rau intr-un fel sau bine, ca toate investitiile masive ale Qatarului din aceasta tara se pot duce de rapa din cauza fitzelor unui brazilian mucos :))

delaparis
20th September 2017, 21:54
Problema se pune altfel. Probabil Cavani va fi sacrificat si asta e trist ... pt el nu pt club sau banii arabilor.
Cavani, la fel ca multi inaintea lui, Pastore, Lucas, Ibra, Menez, a acceptat PSG cu conditia sa devina nr1 la club. Altfel se duceau pe bani mai putin dar la cluburi mai mari dpdv rezonanta. Toti au luat teapa in afara de Ibra care s-a impus singur prin talent si fizic :cool:
Cavani sezonul trecut a fost nr 1 si doar atat deoarece e clar ca arabii azi il pun pe Neymar acolo. Este trist dar si logic pana la urma. Nu poti avea capra si varza. Incasezi o avere pe an salariu si vrei sa fii jucatorul nr 1 din lume nu merge in fiecare an.
Azi clar nr 1 la echipa e Neymar. Imposibil de detronat desi Cavani contesta energic cu argumente de bun simt dar omitand valoarea intrinseca a jucatorului.
Pariul meu este insa ca peste un an chiar Neymar va lua teapa deoarece Mbappe se va instala nr1 la club din toate punctele de vedere. Valoare, pret, eficacitate etc ... fiecare cu nasul sau :rolleyes:

YoNuTzz
20th September 2017, 22:31
cavani este ceva de genul #rezist...

iar cat despre marele neymar...f simplu...mai da-l in plm..

delaparis
20th September 2017, 22:37
Recunosc ca e cam nesuferit pustiul dar e talentat pana la Dumnezeu. Il dam in ... dar dupa ce castiga CL cu noi :D

Johnny D
21st September 2017, 07:22
Problema se pune altfel. Probabil Cavani va fi sacrificat si asta e trist ... pt el nu pt club sau banii arabilor.

Te certi cu cel mai smecher jucator de pe planeta la penalty si nici nu esti instare sa dai gol din el... ti-ai pariat cariera gresit amice.;)


Cavani sezonul trecut a fost nr 1 si doar atat deoarece e clar ca arabii azi il pun pe Neymar acolo.

Absolut! Doar au zis c-a venit cel mai bun jucator al lumii la ei. Aia a pus punct trebii, Neymar stie ce face.;)


Pariul meu este insa ca peste un an chiar Neymar va lua teapa deoarece Mbappe se va instala nr1 la club din toate punctele de vedere. Valoare, pret, eficacitate etc ... fiecare cu nasul sau :rolleyes:

Mai putin acolo unde conteaza, la atitudine, Mbappe niciodata nu va avea tupeul sa treaca peste Neymar, brazilianul va fi sheful vestiarului.;)



Cand il auzi pe Dudogry ala, handicapat mai mare nici c-am auzit ca zice "Ce-a realizat Neymar la PSG?" Pai ai grija bai muuie ca ala e aici de o luna si echipa are 100% nr de victorii din nr de meciuri in toate competitiile, intrebarea care ar trebui sa ne-o pui nu noua ci tie ca esti mut vad ca e: ce-a realizat Cavani care e de 4 ani?:confused: Nici macar o finala de CL, asta a realizat, ba a mai si reusit sa piarda un titlu avand cea mai buna echipa din Lighean! Ala da jucator, veteran de rasa!:))



PS: Anu asta PSG, Barca sau Bayern iau CL, restu sunt muti pe langa astia 3.
Bulanul rahatilor care nu joaca nimic de Real Madrid s-a incheiat, cu tot cu furtul lor grosolan de arbiraj.

Srdjan
21st September 2017, 20:40
Recunosc ca e cam nesuferit pustiul dar e talentat pana la Dumnezeu. Il dam in ... dar dupa ce castiga CL cu noi :D

Problema este ca e greu sa faci performanta cand e un mediu toxic in interiorul clubului, mai ales intre jucatorii de top ai echipei. Neymar si Cavani sunt "pilonii" echipei pana la urma, e ca si cum Messi si Neymar nu s-ar fi inteles.

delaparis
21st September 2017, 21:26
Cavani nu mai face parte din pilierii sau pilonii echipei incepand din sezonul asta. Sigur e foarte util cand inscrie sau daca inscrie dar fortat sa constatam ca inscrie doar /sau mai ales/ din penalty.
Cum am spus, nu va fi problema deoarece Cavani e sacrificat. Neymar este buricul petrolului PSG'ului. El aduce sute de milioane la club prin sponsor deci el salveaza fair play financiar, nu Cavani :rolleyes:

YoNuTzz
21st September 2017, 21:28
in ritmul asta neymar ii va face echipa lui unai si va decide transferurile...nici un jucator nu ar trebui sa fie mai presus decat clubul...el e angajatul, nu clubul.

Johnny D
22nd September 2017, 10:03
Problema este ca e greu sa faci performanta cand e un mediu toxic in interiorul clubului, mai ales intre jucatorii de top ai echipei. Neymar si Cavani sunt "pilonii" echipei pana la urma, e ca si cum Messi si Neymar nu s-ar fi inteles.

:happy Sigur nu Dumnezeu si Neymar? :happy :happy


in ritmul asta neymar ii va face echipa lui unai si va decide transferurile...nici un jucator nu ar trebui sa fie mai presus decat clubul...el e angajatul, nu clubul.

Eu daca as fi suporter parizian si ma scapa de Cavani, i-as suge pwla cu tot cu club.
Cavani a fost scula cat a fost la Napoli, la PSG n-a aratat nici jumate din fotbalul ala.

sannicola
23rd September 2017, 08:44
Se pare ca Falcao ruleaza fin de tot sezonul asta.
Are deja 11 goluri in campionat dupa 7 etape...
A marcat in 6 etape din 7,doar la acea infrangere cu Nice nu a inscris.

delaparis
23rd September 2017, 17:57
Azi Neymar nu e pe foaia meciului. Oficial e accidentat :rolleyes:.
Draxler il inlocuieste in primul 11

Sevilla86
23rd September 2017, 18:17
PS: Anu asta PSG, Barca sau Bayern iau CL, restu sunt muti pe langa astia 3.
Bulanul rahatilor care nu joaca nimic de Real Madrid s-a incheiat, cu tot cu furtul lor grosolan de arbiraj.


Eu daca as fi suporter parizian si ma scapa de Cavani, i-as suge pwla cu tot cu club.

Perle una dupa alta :))


Neymar este buricul petrolului PSG'ului. El aduce sute de milioane la club prin sponsor deci el salveaza fair play financiar, nu Cavani :rolleyes:

Ahem, hai sa nu exageram. Nici un jucator de pe planeta nu aduce sute de mil la un club.
"Sponsorii" lu' PSG ar finanta clubul cu sume obscene de bani indiferent daca e Neymar acolo sau nu.

delaparis
23rd September 2017, 18:58
Ahem, hai sa nu exageram. Nici un jucator de pe planeta nu aduce sute de mil la un club.

Nici un jucator in afara de Neymar ... daca e sa credem ce zice presa prin Franta. ;)

La pauza Montpellier - PSG 0-0. Ca de obicei inaintea unui meci important in CL PSG nu joaca nimic.

Johnny D
23rd September 2017, 19:47
Cum n-a jucat Neymar, cum ati fost carpe, ocazii ioc, goluri si mai putine.
Ce va ziceam ca ala e nr. 1, de departe?:rolleyes:



Cavani saracu.... vai de capu lui.

delaparis
23rd September 2017, 19:55
A fost un penalty neacordat la Cavani ... ca tot il pomeneai.

Asta e. PSG cu gandul la Bayern a plecat cu un singur punct de la Montpellier

YoNuTzz
23rd September 2017, 19:58
slabut parisiene, slabut...

carcotasii vor spune ca e din cauza ca nu a jucat neymar.

delaparis
23rd September 2017, 20:06
Eu tare cred ca mai e si o problema in vestiar dupa incidentul intre Cavani si Neymar. Brazilianul a fost dat accidentat dar e posibil sa fie si un capriciu de star. :rolleyes:

YoNuTzz
23rd September 2017, 20:29
accidentat, adica menajat ptr meciul cu bayern.

iulian_1976
23rd September 2017, 20:35
Mda vor sa macelareasca pe Bayern :)

delaparis
23rd September 2017, 21:59
Macelareasca nu. Dar daca nu se prostesc ca in curtea scolii cu mingea "trag eu ... ba eu trag ... nu" etc, PSG poate invinge Bayern la Paris.

Sevilla86
24th September 2017, 00:06
Parizienii probabil au o mentalitate mai slaba, putin ca a romanilor.
Vrem sa impresionam, sa nu ne facem de ras.

Ma uit la Real si pare sa joace slab, exact cum vrea Zidane. Din nou, sezonul asta ca si cel precedent, Real isi va atinge varful de forma in primavara. Practic joaca acum cu frana de mana trasa. Nu conteaza meciul cu Bayern, chiar nu conteaza. Aveti o grupa slaba in afara de Bayern si este imposibil sa nu terminati in primele doua. Dar PSG chiar o sa faca pe dreq in patru sa castige grupa. De-aia nu sunteti pregatiti sa ajungeti nici macar in semifinale de CL.

Mentalitate slaba, băbălăilor! :D

delaparis
24th September 2017, 00:54
Saracie mare in glasul tau observ ... :D

Johnny D
25th September 2017, 10:33
Mda vor sa macelareasca pe Bayern :)

:))


Sunt convins ca si Delaparis apreciaza gluma, el insa e mai retinut in exprimare asa.:D

YoNuTzz
25th September 2017, 11:12
According to a piece in El Pais, the PSG dressing room has become a fragile place since Neymar's arrival, last month, which has been evidenced by the problems with Cavani and, in a bid to settle the penalty dispute, Al-Khelaifi offered the Uruguayan a staggering €1 million sweetener to give up spot kick duties to the £198 million man.

daca e real si s-a ajuns ca lui cavani sa i se dea bani sa-l lase pe cocalarul brazilian sa bata penalty-urile, clubul psg devine o gluma.

delaparis
25th September 2017, 13:29
Cavani vrea banii aia din prima pt golgheter Ligue 1. Daca nu e lasat sa traga penalty sigur nu va fi in frunte mai ales cu Falcao in plina forma deci o sa-l asa. PSG nu e o gluma ci pur si simplu un club cu un patron extrem de bogat. :)

Johnny D
25th September 2017, 13:53
Ci pur si simplu va fi impuscat si pe urma ghilotinat de poporul sarac cand aude poporul cum isi satisfac astia disputele si el moare de foame, se cearta doi si pe ala supilici il impaca cu 1 milion de euro! Iiuses Cristoase, chiar si coaiele tale sfinte cred ca nu s-ar vinde pe un asa pret la licitatie!:shock:

YoNuTzz
25th September 2017, 13:55
daca eram in locul lui cavani ii bagam o intrare foarte foarte tare lui neymar la antrenamente cat sa-l scot din circuit 2-3 luni...
nu mai conteaza..oricum cu sau fara, va fi vandut...

Johnny D
25th September 2017, 14:02
Vine la noi sa-mi faca in ciuda, si-l dam in schimb pe Giroud! Si de pe 4-5 cat terminam acuma o sa terminam pe 7-8 ca ala spre deosebire de Giroud e un rahat cand sa te salveze c-o lovitura miraculoasa de cap pe final de meci cum face francezul, ala nu e bun de absolut nimic in astfel de situatii grele.:rolleyes:

delaparis
30th September 2017, 12:40
Azi ma duc la meci sa-l vad pe Neymar :yeah:

Johnny D
30th September 2017, 16:47
In fine ti-ai dat si tu de rand ca Neymar e nr. 1, nicidecum Mbappe!;)



Acum ca ma gandesc mai bine, Sanchez mai degraba sa mearga la PSG, e echipa care fix atacant central ar avea nevoie de superclasa daca il vor da afara pe Cavani, ceea ce nu e exclus daca nu se pune bine pe langa Junior N.



Daca ar avea in atac Neymar, Sanchez, Mbappe nu-i mai opreste nimeni la anu.
Si cum sunt greu de oprit, Lucas Moura se pare ca n-a plecat, e tot aici. Atunci parizianul ce-ati dat la schimb pentru Mbappe? Promisiuni?:))

Johnny D
30th September 2017, 18:48
5-1 la pauza, urat, latifundiarii isi bat joc.



Bravo PSG! Allez Allez!/hello


In lipsa lui a trebuit sa postez io! -_-
Ce scarbos e sa le zici asa la astia de-au cumparat aproape jumate din fotbalul mondial, cealalta jumate fiind la Madrid. Da, mergeti cu curaj razboinicii mei, impotriva... cui? Amaratilor care n-au nici 10% din forta voastra, da, foarte motivant! -___-

Srdjan
1st October 2017, 01:06
Haideti ma sa fim seriosi acum... PSG-ul oricum era si anul trecut cu o clasa peste orice din Ligue 1, inafara de Monaco, cand nu avea jucatorii pe care ii are acum. In UCL au batut un Bayern muribund sub Ancelotti, asa ca inca astept sa ii vad in fata unei echipe adevarate ca sa cred ca Neymar&Co. pot trece peste orice obstacol. Barcelona, Madrid, City si poate si United la ora actuala, tot vor sterge cu ei pe jos

delaparis
1st October 2017, 01:24
Azi am vazut ce doream. PSG cu Neymar este top clar peste ce a fost cu Zlatan. Toti am vazut fotbal in curtea scolii cu un jucator iesit din comun remarcat. Eh bine asta e Neymar. Pare superior ca la scoala pe teren azi in Ligue 1. Este un fotbalist exceptional. Punct

Johnny D
1st October 2017, 12:34
Q.e.d.:)

YoNuTzz
1st October 2017, 21:33
cum a fost la penalty ? l-a lasat cavani sa bata ?

delaparis
1st October 2017, 23:59
E clar ca penalty se trag de Neymar vs 1 milion euroi in buzunar Cavani. Asa se organizeaza ballon d'or pt brazilian si avere pt uruguayan. Oricum Cavani nu are sanse sa obtina trofeul deci e mai bine un milion. Astfel toata lumea, in afara de suporteri "cavanesti", e multumita :)

YoNuTzz
2nd October 2017, 00:05
ballon d'or se da, daca jucatorul respectiv ia UCL-ul sau Mondialul. In 2017 deja l-a luat Cristiano pe al 5-lea. In 2018, va fi si mondialul...sa vedem...

crezi ca Neymar ia UCL-ul cu PSG, si mondialul cu Brazilia :))

delaparis
2nd October 2017, 00:21
Daca face finalele respective plus golgheter in Europa are sanse. Doar daca Messi nu castiga mondialul si CL.

YoNuTzz
2nd October 2017, 00:24
Franta, Spania si chiar si Germania, ca nationala sunt peste Brazilia. vom vedea.

Srdjan
2nd October 2017, 00:34
Argentina n-are echipa pentru Cupa Mondiala. Messi nu poate sa o castige de unul singur, s-a vazut in 2014 ca a reusit sa duca echipa pana intr-un punct, iar cand a avut nevoie si de colegii sai din teren a fost parasit.

delaparis
2nd October 2017, 00:42
Di Maria accidentat in finala si Pastore la fel neselectionat ... Argentina a avut ghinion. Argentina, desi e o echipa care practica un joc care nu-mi place, merita titlul in 2014

Sevilla86
14th October 2017, 19:27
Goooooooooooooooooooooooooooooool PSG! :D

Johnny D
14th October 2017, 19:28
Crapa-o-ar Chelsea cu avionul toti barbecue in shantz la urmatoarea deplasare!
Cu antrenoru lor de kkt imputit italian ca mai toti italienii, care nu stie juca cu echipe care se apara tot meciul cu tot!/hello


_|_ Celsoc imputit!

Sevilla86
14th October 2017, 19:58
Bravo, bah! Fabulos, incredibil, mirific, aprioric, mastic, etc :D

delaparis
14th October 2017, 20:35
Dijon - PSG 1-2 si PSG se distanteaza la 6 pct de Monaco care a pierdut ieri la Lyon cu 3-2 /hello

delaparis
16th October 2017, 19:53
Test

YoNuTzz
22nd October 2017, 17:42
nice pierde tot :)) daca mai continua sa joace si in Europa si in campionat, retrogradeaza :))

Johnny D
22nd October 2017, 19:41
Menphis se pare ca nu e chiar de Paye, de paie e cineva de la MU care nu l-a stiut utiliza.:rolleyes:

YoNuTzz
22nd October 2017, 19:47
meh...jucator care se descurca la echipe de plan secund...gen psv, lyon etc...

adu-l din nou la o echipa cu pretentii si iti face kkt-ul praf...

Johnny D
22nd October 2017, 20:03
Un fel de Ben Arfa sa-nteleg?:)

delaparis
22nd October 2017, 20:08
Asta seara avem un OM - PSG de foc. De mut timp nu am mai avut un clasico asa echilibrat. Sau, ma rog, de mult timp Marseille nu a fost asa aproape de PSG.

YoNuTzz
22nd October 2017, 20:36
marseille si-a luat 6 de la un monaco f slabit...nu cred ca va fi DELOC echilibrat.

Johnny D
22nd October 2017, 20:46
Eu tot mai sper sa-i incurce Marseille, sa nu fi pierdut doar pe Neagu si retarzia ei mentala banii.

Sevilla86
22nd October 2017, 22:25
Nu-i nimic, revine PSG :D

delaparis
22nd October 2017, 22:36
1-1 ... bravo Neymar

Sevilla86
22nd October 2017, 23:35
Se joaca in Giulesti? :D

Sevilla86
22nd October 2017, 23:39
Nu-i nimic, revine PSG :D

delaparis
22nd October 2017, 23:41
Dupa greseala lui Areola in prima repriza vine cea a lui Rabiot. Apoi arbitrul nu a vazut penalty clar mai devreme pt PSG deci azi e canci :)

YoNuTzz
22nd October 2017, 23:48
ar fi rusinos ptr PSG sa piarda azi.

Johnny D
22nd October 2017, 23:48
1-1 ... bravo Neymar

1-2 si rosu, bravo Neymar!:))

Ce bine ca n-a fost asta ultimu meci pe bilet, pe FCSB normal c-aveam dar ala nici nu l-am luat in calcul!:))
E mult mai bine Sevi, cand ultimu meci e defapt al 2-lea care nu iese! Cum ar zice niponu, TASKATAAAA!:D
Multumesc retarziei complete a lu Neagu ca nu m-a lasat sa mor aici cu a lu Delaparis de gat cu toti!:))

delaparis
22nd October 2017, 23:52
Hai ca l-au lovit salbaticii astia pe Neymar mai mult decat a luat in un campionat intreg in Spania. Lasa ca vin ei in retur pe PdP :drak:
Uite asa se relanseaza adevaratul clasico francez :cool:
Bine Cavani :pace:

Johnny D
22nd October 2017, 23:52
Cavani!:no:

Dar de batut nu mai au cum bate da-i dracu, ca si inebunesc!:))

Sevilla86
22nd October 2017, 23:52
Cred ca nici in Romania nu se dadea al doilea galben pentru asa ceva. Arbitrul era atat de aproape incat cred ca atingea unul dintre jucatori. Nu a existat intensitate si cu siguranta nu l-a lovit in fata.

Dupa 6 ani, fara o luna si 5 zile, Marseille era la doua minute de a o bate din nou pe PSG.

YoNuTzz
22nd October 2017, 23:53
sa te mai aud johnny ca zici ca e praf cavani...

i-a scos grav pe psg azi.

Johnny D
22nd October 2017, 23:53
N-o mai bate-n veci amin acu.

De la 5 in sus o sa ia pe Stade de Paris sau cum ii zice la ala, atata e de cunoscut de nici nu stiu.:D


sa te mai aud johnny ca zici ca e praf cavani...

i-a scos grav pe psg azi.

Mai zic deoarece ei oricum sunt campioni anu asta, nu era nici o presiune, vezi-ti de treaba.
Daca face asta in CL pe final cand e nevoie de gol intr-o dubla mansa, atunci da, ar fi altceva.


Sau daca ar face-o jucand nu la cea mai buna echipa din Anglia, oriunde decat la City anu asta de exemplu sa te mentina in lupta la titlu! Acolo se vede presiune nu cand joci la de departe cea mai buna echipa intr-un campionat, e de kkt atunci. Ca dai, ca nu dai, oricum toti sunt campioni iar.

delaparis
22nd October 2017, 23:54
De la 5 in sus o sa ia pe Stade de Paris sau cum ii zice la ala, atata e de cunoscut de nici nu stiu.:D
Parc des Princes ... allo :D

Sevilla86
22nd October 2017, 23:55
De la 5 in sus o sa ia pe Stade de Paris sau cum ii zice la ala

O sa aiba cota de 1.01 la 1X, favorita ta :))

delaparis
22nd October 2017, 23:56
Mbappe iar a ratat un meci :rolleyes:

Johnny D
22nd October 2017, 23:57
O sa aiba cota de 1.01 la 1X, favorita ta :))

Puntem 1 solist acolo pe biletul cu bani multi, cota 1.20 si handicap 1 pe ala cu bani putini, mai nesigur, cota 1.60.;)


Parc des Princes ... allo :D

Pentru tine pare usor, dar pt noi astia din restul Europei care doar acu de 2-3 ani auzim de Franta c-ar fi un campionat tare...
Si-n plus campionat fara derby-uri, PSG bate tot, Monaco bate tot cu exceptia PSG nu prea face lobby la stadioane/televizari internationale!:))


La cum merge treaba, in curand il schimbati in Parc des Sheics!:rasc:


Mbappe iar a ratat un meci :rolleyes:

Sper ca-ti vei aminti pe tot parcursul sezonului dispuna noastra Neymar vs. Mbappe.;)
Amu stiu ca unu e francez si alalalt nu-i:)), dar asta nu-nseamna ca are o importanta-n plus la calitatile de fotbalist treaba asta.

Sevilla86
23rd October 2017, 00:02
Il vezi parise, face caterinca. Dupa ce ca e moderator si nu face nimic pe aici... :D
Io zic sa-l dai afara. Nu de alta, dar varsa-ti nervii pe el nu pe mine dupa egalul asta :D

Johnny D
23rd October 2017, 00:04
Apropo Sevilla, Mbappe ala are o moaca de FRANCEZ get-beget de bunicii sai cred ca n-au vazut Franta nici macar in poze pana n-au emigrat in vechiul continent in premiera din cocotier!:rasc:


Ce-ai cu mine, sunt si eu fericit ca-n fine PeSeJale face un rezultat bun pentru biletele mele, ca niciodata! Altfel nici nu intram p-aici!:))

Sevilla86
23rd October 2017, 00:09
Esti sigur ca vrei sa-l enervezi pe parisele la ora asta? :))

Vechiul continent? Parca asa era numit cu 100 de ani in urma, inainte sa-si dea lumea seama ca homo sapiens origineaza din Africa. Nu prea mai auzi expresia "vechiul continent" in zilele noastre. Sunt curios de unde o stii tu :D

delaparis
23rd October 2017, 00:10
Eu sunt multumit cu egalu' asta. Scenariul meciului a fost catastrofal iar jocul lui PSG, desi a dominat in posesie, a fost jalnic ca eficacitate. Arbitrul nu isi face datoria sa prezerve integritatea fizica a jucatorilor si a permis salbaticilor din sud sa dea la glezne ca in divizia sapte din Albania. Penalty clar la hent in careul sudistilor dar orbul cocosului galic a fost prezent.
Asta e. Din pacate avem doar 4 pct in fata :)

Johnny D
23rd October 2017, 00:11
Esti sigur ca vrei sa-l enervezi pe parisele la ora asta? :))

Vechiul continent? Parca asa era numit cu 100 de ani in urma, inainte sa-si dea lumea seama ca homo sapiens origineaza din Africa. Nu prea mai auzi expresia "vechiul continent" in zilele noastre. Sunt curios de unde o stii tu :D

Pai faza e ca astia "francezi" de unde e originar Mbappe sunt atat de dezvoltati de au auzit dupa europeni ca sunt mai vechi ca ei!:))
Leaganul civilizatiei e unde ea se dezvolta cel mai mult Sevi, nu unde are originea, uite ca mai inveti cate ceva in seara asta dincolo de FCSB e superechipa c-a umilit niste desculti suparati pe fotbal. Stai pe langa mine si mai prinzi din cand in cand cate ceva.;)


Arbitrul nu isi face datoria sa prezerve integritatea fizica a jucatorilor si a permis salbaticilor din sud sa dea la glezne ca in divizia sapte din Albania.

Pai nu stii cum e cu rascoalele taranilor, capitalule de Paris? Nobilii parizieni cara pe spinarea lor secole de extravagante si perversitati luxuriante, insa din cand in cand cand apuca si ei pe nobilul nesimtit la interval pe liber, mai dau si ei cat pot inapoi. Poti sa-i acuzi?:))


De acuzat, acuza FIFA de lipsa de fair play financiar, alti nobili de data asta europeni!
Pana si pe aia i-au scarbit gradul vostru de nesimtire nobiliara, ati fost mai nobili chiar decat ei! Este ceva de neimaginat sa te crezi chiar mai nobil decat bossii fotbalului mondial!:))

Sevilla86
23rd October 2017, 00:15
Nu cred ca intelegi pe deplin sintagma "leaganul civilizatiei" si oricum este mai bine sa nu il aduci in discutie pentru ca leaganul ala a fost undeva prin Africa, Egiptul de astazi, nu Europa. Abtine-te de la a mai face afirmatii fara sens care sa-ti tradeze intelegerea limitata a unor concepte de altfel simple.

Johnny D
23rd October 2017, 00:18
Tu faci referire la un leagan de trestie sau de lemn, eu vorbesc de din asta modern, inox, cu nox, supraetajat si cu deschidere laterala!:rasc:

Sevilla86
23rd October 2017, 00:24
Ti-am spus ca folosesti cuvinte pe care nu le intelegi. Ai 32 de ani, nu pot sa te invat eu la varsta asta ce inseamna "leaganul civilizatiei". Sunt lucruri elementare. Ia de aici si citeste pentru ca nu am timp si nici rabdare sa-ti explic:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cradle_of_civilization#Rise_of_civilization
https://en.wikipedia.org/wiki/Fertile_Crescent

Probabil ca nici depre "cornul abundentei" nu ai auzit vreodata :D

Noapte buna, creier de rapidist :D

El Pistolero
23rd October 2017, 18:55
Cat de fraierii au fost aia, puteau face 3-1 lejer. Cavani e bomba.

Johnny D
23rd October 2017, 20:11
Cu efect intarziat in meciuri care chiar conteaza pentru un obiectiv.:D


PS: Ce faci Paulica, imi dai cu copy-paste de pe net!?:o:
Creierul rapidist te crede pe cuvant.:D

YoNuTzz
28th October 2017, 13:35
1/15 nice :))

delaparis
4th November 2017, 19:53
Angers - PSG 0-5.... si fara Neymar, va rog frumos :ok:

YoNuTzz
4th November 2017, 22:19
monaco a facut 95 de puncte si 107 goluri anul trecut.
e obligatia voastra sa depasiti si nr. de puncte si nr de goluri.

cred ca o veti face.

Srdjan
5th November 2017, 12:33
Angers - PSG 0-5.... si fara Neymar, va rog frumos :ok:

Pai l-ati avut pe cavani :D

YoNuTzz
6th November 2017, 01:44
ce i-a rupt lyon pe st etienne

delaparis
6th November 2017, 01:49
Circ la meciul asta. Rusine sudistilor pt spectacol ridicul.

Johnny D
6th November 2017, 07:15
Angers - PSG 0-5.... si fara Neymar, va rog frumos :ok:

Nu poti sa-l bagi pe Neymar chiar la orice kkt de echipa sa te scoata.
Se zvoneste ca d-astia cei mai slabi dintre cei slabi se poate ocupa si Cavani, cum zice Srdjan.

YoNuTzz
6th November 2017, 10:45
Circ la meciul asta. Rusine sudistilor pt spectacol ridicul.

am vzt ca au intrat suporterii pe teren dupa ce a dat gol fekir.

YoNuTzz
18th November 2017, 20:34
am vzt ca le-a cam gafat tataruseanu cu psg.

delaparis
18th November 2017, 20:56
3 greseli pt 4 goluri :))
Practic ne-a dat victoria

Johnny D
19th November 2017, 19:02
Nu stiu de ce naiba nu inchizi thread-ul asta?
Ce-ar mai fi de comentat?:P

am vzt ca le-a cam gafat tataruseanu cu psg.
Sclaban! Eu mereu am zis. Pantilimon sau Nitza titulari la nationala!:ok:

El Pistolero
26th November 2017, 15:28
Dacă PSG castiga deseară, omoară campionatul. Sper sa facă un meci bun Monaco si sa nu piardă măcar.

YoNuTzz
26th November 2017, 18:22
ultimele 3 deplasari ale lui lyon

troyes - lyon 0-5
st etienne - lyon 0-5
nice - lyon 0-5

probabil diseara monaco isi ia omor grav

delaparis
26th November 2017, 18:32
Da, Lyon merge brici.

Daca PSG castiga se distanteaza la 9 pct deci nu e nimic jucat. Sa nu uitam ca Monaco nu mai are nimic de jucat in Europa iar PSG va trage tare in prioritate pt CL

Johnny D
26th November 2017, 21:07
Dacă PSG castiga deseară, omoară campionatul. Sper sa facă un meci bun Monaco si sa nu piardă măcar.

Auzi la el, campionatul era mort inca decand latifundiarii practic i-au eviscerat pe campioni de tot ce-au avut de mare valoare de ciuda c-a fost un an unde ei n-au luat titlul.



Daca PSG castiga se distanteaza la 9 pct deci nu e nimic jucat. Sa nu uitam ca Monaco nu mai are nimic de jucat in Europa iar PSG va trage tare in prioritate pt CL

Simpatic parizianul, ca de obicei.:)) Cred ca nici el nu se crede pe el insusi.
Si daca Neymar isi ia juma de an vacanta din primavara, tot n-au cum fi ajunsi daca se duc la 9-10p avans.

delaparis
26th November 2017, 22:24
Gol Cavani /hello

Sevilla86
26th November 2017, 22:28
Parizienii chiar asa joaca, 4-1-2-3? Nu cred ca am mai vazut asa ceva.

https://www.flashscore.ro/meci/fRuupUpO/#echipele-de-start;1

delaparis
26th November 2017, 22:29
De fapt joaca 4-6

Johnny D
26th November 2017, 23:30
Gol Cavani /hello

Cum a dat? Putea da si Sevilla de acolo?

YoNuTzz
26th November 2017, 23:31
singurul lucru de urmarit este cine dintre: lyon, monaco si marseille va rata UCL-ul...probabil marseille.

Sevilla86
26th November 2017, 23:32
Da' tu stii ca poti sa vezi golurile pe flashscore? Mereu te vad intreband cum a fost golul de cate ori pierzi vreunul.

delaparis
26th November 2017, 23:34
Cum a dat? Putea da si Sevilla de acolo?
Nu stiu cine e Sevilla :D
Deci PSG conduce linistit cu 2-0 in deplasare si se pregateste pt finala CL :ok: E clar ca echipa asta castiga la pas toate meciurile de trei luni deja. Ar fi un accident sa nu castige CL sezonul asta.

Sevilla86
26th November 2017, 23:38
E clar ca echipa asta castiga la pas toate meciurile de trei luni deja.

Mai putin egalul cu Marseille... si egalul cu Montpellier... si victoria chinuita cu Dijon... in rest, da :D

Johnny D
26th November 2017, 23:42
Neymar n-a prea jucat in meciurile alea, de aia. Cu Neymar pe teren, sunt prea buni.

Sevilla86
26th November 2017, 23:46
Neymar n-a prea jucat in meciurile alea, de aia. Cu Neymar pe teren, sunt prea buni.

Cu Marseille a jucat 87 de minute pana a luat rosu si cu Dijon a jucat tot meciul.
Din contra, cu Marseille, PSG a egalat dupa iesirea lui Neymar :D

Imi place cum faci afirmatii la plezneala...

Johnny D
27th November 2017, 07:35
Cu Marseille a jucat 87 de minute pana a luat rosu si cu Dijon a jucat tot meciul.
Din contra, cu Marseille, PSG a egalat dupa iesirea lui Neymar :D

Imi place cum faci afirmatii la plezneala...

N-ai inteles, nici in meciurile alea nu fu pe teren, nu joaca mereu omul la potentialul sau optim, unu din 10 meciuri tot le joaca prost!;)
Si asta pentru un jucator e o statistica formidabila, majoritatea joaca unul din 2 prost. Cei care joaca doar unul din 3, sunt scule!:)


Intamplator sau nu, se reafirma, cand Neymar nu joaca, echipa e mult mai slaba, e de departe cel mai important jucator din echipa, un fel de Messi!
Chiar daca in restul posturilor nu poti compara Barca cu PSG, degeaba, fara el PSG e vulnerabila, asta spune multe despre cine e Neymar.

delaparis
29th November 2017, 20:01
Azi puteti sa urmariti meciul lui PSG live gratis. C8 transmite PSG - Troyes la ora 21.00
Daca nu aveti canalul la tv atunci dati aici http://www.c8.fr/pid5323-c8-live.html# :ok:

YoNuTzz
29th November 2017, 21:53
lol...lille bate la lyon...asta da surpriza...

marseille incepe sa mearga bine bine...
ar fi frumos sa avem: psg - marseille - lyon in UCL :D

delaparis
29th November 2017, 21:55
Au pierdut toti in afara de Marseille :))
Monaco, Lyon Toulouse desi juca in 11 contra 10 si conducea cu 1-0 ... nebunie.
Sper ca PSG sa nu se prosteasca acum

YoNuTzz
29th November 2017, 23:14
am vzt pe flashscore ca a ratat cavani penalty...iar...cum draq nu a batut neymar...

delaparis
29th November 2017, 23:19
Neymar nu e in apele lui. Nu stiu ce poveste prin presa il da plecat in iarna asta la mercato ... aiureli peste aiureli dar tipul se pare ca e sensibil.
Cavani a tras ca un fundas. Tare pe portar :))

delaparis
29th November 2017, 23:33
hai ca a bagat-o Neymar pana la urma. E exceptional jucatorul asta pe cuvant. Cand echipa nu mai joaca nimic, se balbaie si e chiar in pericol sa nu mai lege doua pase, asta gaseste solutia singur :ok:

Johnny D
29th November 2017, 23:35
Eu ce ti-am zis din start?;) Tu Batman, Batman, cand toti sunt niste impiedicati in frunte cu A Lu Maria care e carpa totala si Cavani, Neymar salveaza din nou Parisul, inventeaza un gol chiar inainte ca timpul sa se scurga pe picioarele jucatorilor si la revedere!;)



Singurul jucator care mai are stilul asta inainte s-o plaseze pe langa portar, sa faca fenta de sut e Alexis de la Arsenal!:ok: Si dupa o astfel de fenta eficienta portarului scade vizibil, daca o dai din prima e posibil s-o scoata cu varful degetelor, insa daca faci o fenta inainte ii tai practic plonjonul la jumate. Cine e geniu, e!:ok:

delaparis
29th November 2017, 23:38
Eu nu te-am contrazis. Am spus doar ca PSG cand joaca bine nu sta in Neymar. Cand se inscriu 7 goluri nu numai Neymar joaca bine. Dar cand e 0-0 si se trage sa moara atunci omul asta salveaza meciul.

Johnny D
29th November 2017, 23:39
Ala e omul!;)

Restul sunt doar mikidutze!:D

PS: M-ai contrazis ca Mbappe e mai important, e o pwla, ti-am zis doar ca e francez d-aia iti fura ochii, n-are peste Neymar nimic.

YoNuTzz
30th November 2017, 01:58
hai ca a bagat-o Neymar pana la urma. E exceptional jucatorul asta pe cuvant. Cand echipa nu mai joaca nimic, se balbaie si e chiar in pericol sa nu mai lege doua pase, asta gaseste solutia singur :ok:

din pacate, veti avea de suferit din cauza asta in fazele grele din UCL...de ex...neymar cu juve nu a miscat anul trecut...
si mijlocul vostru nu mi se pare wow...

messi19
30th November 2017, 11:49
Neymar nu e in apele lui. Nu stiu ce poveste prin presa il da plecat in iarna asta la mercato ... aiureli peste aiureli dar tipul se pare ca e sensibil.
Cavani a tras ca un fundas. Tare pe portar :))

pai ce ti se pare asa greu de crezut??
oamenii au semnat prelungirea cu Barca, au cerut vreo 26 de milioane bonus pt taticul si la nici un an plecau in alta parte pe alte bonusuri. si faceau scandal ca vor si alea 26 mil de la Barca, ca ei chipurile au prelungit :)) .
de ce acuma nu ar pleca in alta parte, pt alte bonusuri??

delaparis
30th November 2017, 12:11
La salariul sau nu multi isi pot permite sa-l ia. In Europa doar Man City si probabil Real iar in lrestul lumii probabil la chinezi sau in MLS. Nu prea cred ca va pleca acum inainte de Mondial.

YoNuTzz
30th November 2017, 15:17
la pretentiile de super vedeta ale lui neymar si la salariul + bonusurile astronomice pe care le cer el si taica-su...pe langa PSG, doar city il poate lua si poate real...dar la el nu va merge cat va mai fi marele cristiano ronaldo acolo..

Johnny D
2nd December 2017, 18:43
E de neinteles de ce nu-l dati pe A lu Maria asta afara din echipa odata, macar Cavani mai da goluri chiar daca nu neaparat in cele mai necesare momente, dar rahatu ala e varza non-stop!:))

messi19
2nd December 2017, 19:53
cum nu a jucat Cavani de la inceput, cum sunt probleme. :D

delaparis
2nd December 2017, 19:59
PSG a pierdut :))

El Pistolero
2nd December 2017, 20:31
Pierd si astia un meci cand nu mai conteaza.

delaparis
2nd December 2017, 20:38
Am mai spus, inainte de un meci important in CL PSG o comite in campionat. De asta avansul de 10 pct acum nu e relevant deoarece in primavara va mai pierde cateva deci titlul se joaca.

YoNuTzz
3rd December 2017, 03:54
nu se joaca nici un titlu...pur si simplu au mai pierdut multi la pariuri weekendul asta cu barca si psg...cam atat :))

ps - pierdeti la bayern acasa...

Johnny D
3rd December 2017, 07:40
cum nu a jucat Cavani de la inceput, cum sunt probleme. :D

Ca de obicei, cand il bagi si e nevoie de gol, varza.
Insa e corect, daca ar fi jucat in locul rahatului rahatilor, Maria sa, probabil ar fi castigat.


Am mai spus, inainte de un meci important in CL PSG o comite in campionat. De asta avansul de 10 pct acum nu e relevant deoarece in primavara va mai pierde cateva deci titlul se joaca.

Ce duma buna!:))

messi19
3rd December 2017, 14:02
pai el a jucat 15 minute. Neymar, pe care il lingi atata in cur, de ce nu a dat vreo 2 boabe in 90+ minute??

daca vad eu bine, Cavani are 17 goluri in campionat iar Neymar 9. dar Cavani e varza iar Neymar e Dumnezeul limbii tale.

delaparis
9th December 2017, 22:13
Fusei la meci si io :D
PSG castiga cam penibil contra Lille cu 3-1 fara Neymar dar cu Di Maria si Pastore. Frig si fotbal putin.
Mbappe e genial la golul din ultimul minut. Are asta o viteza cu mingea la picior de ramai masca.


Acum se joaca alte meciuri printre care Monaco - Troyes si scorul e 0-2 in min 55 :o:

delaparis
10th December 2017, 00:09
Monaco castiga cu 3-2 :))

Johnny D
10th December 2017, 18:03
pai el a jucat 15 minute. Neymar, pe care il lingi atata in cur, de ce nu a dat vreo 2 boabe in 90+ minute??

daca vad eu bine, Cavani are 17 goluri in campionat iar Neymar 9. dar Cavani e varza iar Neymar e Dumnezeul limbii tale.

Evident, Neymar da cand trebuie, muia aia da mai mareu cand nu mai conteaza, meciul e rezolvat.

Unde a dat gol? Intr-un campionat care era castigat dinainte sa inceapa? Sa-l vad daca da goluri mai multe ca Neymar incepand din optimile CL unde dau de echipe tari! Acolo se vede valoarea, cand e presiune, nu intr-o competitie care e semi-amicala, castigata din start.


Monaco castiga cu 3-2 :))

Era cat pe ce sa mi-o traga! Spiderman-ul ala de e in poarta lor s-a facut de ras de 2 ori, zici ca e ilaLoris.

delaparis
20th December 2017, 22:21
GOOOOOOOOOOLLLL CAVANIIIII /hello/hello/hello

Johnny D
26th December 2017, 17:23
._.'

delaparis
17th January 2018, 23:46
Cand a fost ultima oara un meci pe care l-ati vazut terminand cu scorul de 8-0 ?

Hingherul
18th January 2018, 00:27
In septembrie: CSA Steaua 8-0 AS dinamo, de ce intrebi? :D

YoNuTzz
18th January 2018, 01:53
o gluma ieftina camp frantei ptr psg...si cu toate astea degeaba, daca iesiti al 2-lea an la rand in optimile UCL..

Johnny D
19th January 2018, 10:28
Cand a fost ultima oara un meci pe care l-ati vazut terminand cu scorul de 8-0 ?

Cum sa-l huidui pe Neymar ca nu ti l-a lasat pe gunoiu ala sa-l depaseasca pe Ibrahimovic la nr. de goluri? Compari tu Ibra cu rahatu ala? Si oricum il va depasi, care e tragedia? In plus ala e cel care rateaza singur cu portaru ocazia de-a trimite PSG mai departe in CL anu trecut, dar vad ca astia toti au uitat!:rolleyes: Pentru kktu ala care-ti rateaza cand ai nevoie de rezultat il huidui tu pe al 2-lea cel mai tare jucator al planetei dupa Messi? Singurul jucator care va face din echipa aia super-echipa, altfel n-ar fi niciodata decat o echipa mare si atat! Asemenea gunoaie de francezi nu merita un asemenea jucator!:rosu:

delaparis
21st January 2018, 23:05
Lyon - PSG la pauza 1-1 :cool:

Arbitrul trage pt Lyon clar. Areola la fel :)

delaparis
22nd January 2018, 00:01
2-1 rezultat final, gol in minutul 94 :sneaky: ... arbitrul e tare :drak:
Bun. PSG tot campion o sa fie si se * peste toti gelosii din campionat :drak::drak::drak:

YoNuTzz
22nd January 2018, 00:09
haha...depay...erou la lyon...oricum frumos golul...

sper ca lyon si marseille sa mearga in UCL...monaco nu merita dupa umilinta din grupa cu porto si besiktas...

delaparis
22nd January 2018, 00:31
Meciul asta trebuia castigat de PSG. In 10 eram mai buni dar arbitrul s-a kk pe el de francez unic. Tara de de kk vorba lui Ibra. Nu merita asa echipa

Leo
22nd January 2018, 00:40
Va despart 8 puncte, nu ajung?

Sevilla86
22nd January 2018, 00:53
Poate ajung, dar e rusinos :D
Cel mai mare buget din istoria fotbalului, intr-un campionat relativ slabut, mult sub Anglia, Spania, Italia sau Germania, au pierdut titlul sezonul trecut, Monaco i-a depasit pana si in CL, n-au vazut semifinala de CL in toata istoria lor si s-ar putea sa aiba emotii si anu' asta.

City, in Franta, ar fi avut maxim de puncte si cu investitii mult mai mici :D

Leo
22nd January 2018, 00:56
Umbla vorba prin targ ca Neymar va pleca. Atunci sa vezi dezastru.

Sevilla86
22nd January 2018, 00:58
Pai daca l-a huidiut tot stadionul la un meci in care a dat 4 goluri si doua pase de gol :))

delaparis
22nd January 2018, 01:01
Umbla vorba prin targ ca Neymar va pleca. Atunci sa vezi dezastru.
Da?
Ok. Targul e f**ut in c* atunci. Vom vedea ce si cum :))

Leo
22nd January 2018, 01:02
Doamne ce urat vorbesti... :))

Johnny D
22nd January 2018, 07:26
2-1 rezultat final, gol in minutul 94 :sneaky: ... arbitrul e tare :drak:
Bun. PSG tot campion o sa fie si se * peste toti gelosii din campionat :drak::drak::drak:

Cum n-a jucat Neymar, cum ati luat-o-n piZzda! Si sa-l mai critici ca da penalty in fata gunoiului ala inutil!:))


Doamne ce urat vorbesti... :))

The other one dropped, finally!:D


Pai daca l-a huidiut tot stadionul la un meci in care a dat 4 goluri si doua pase de gol :))

Handicapati mai mari n-am vazut.:confused:

El Pistolero
22nd January 2018, 11:08
Ce gol si ce victorie importanta pentru Lyon. Va fi interesanta lupta pentru locul 2.

delaparis
27th January 2018, 19:59
PSG a spulberat Montpellier cu 4-0 scurt

El Pistolero
27th January 2018, 22:51
Cavani l-a depășit pe Ibra, singurul lucru de reținut după meciul asta.

delaparis
27th January 2018, 23:03
In plus Cavani i-a dat mingea lui Neymar sa traga penalty desi tot stadionul dorea ca uruguyanul sa bata acolo... :rolleyes:
Clasa :ok:

Johnny D
28th January 2018, 11:20
PSG a spulberat Montpellier cu 4-0 scurt

Altfel e cu fluieratul pe teren, estem?:rolleyes:


In plus Cavani i-a dat mingea lui Neymar sa traga penalty desi tot stadionul dorea ca uruguyanul sa bata acolo... :rolleyes:
Clasa :ok:

I l-a dat sa-l pupe-n cur, ca-i tremura chilotu pe el de frica! Si-a dat seama impotriva cui s-a pus initial si-acu nu mai stie pe unde sa scoata camasa, cu stadionul ala de nimurici cerebrali cu tot!:rolleyes:

delaparis
28th January 2018, 23:23
Cavani are record absolut de goluri marcate la PSG. L-a depasit pe Ibra, este un fotbalist exceptional. :ok:
Nu stiu ce ai cu el, probabil faptul ca a refuzat Arsenal si Barcelona :)

Acum se joaca Marseille - Monaco, meci placut. 2-2 in minutul ... in a doua repriza :D

delaparis
29th January 2018, 00:08
Final egal :D

Monaco trebuia sa castige deoarece a marcat un gol valabil anulat de arbitru pe ofside imaginar

delaparis
2nd February 2018, 23:03
Marseille defileaza cu Metz

5-0

Johnny D
3rd February 2018, 18:41
Rar mi-a fost dat sa vad handicapat mai mare decat Cavani ala cand scoru e 0-0...


Daca ar avea un atacant decent in fata sa nu futa de-amiaza toate fazele cand scoru e strans, PSG ar rezolva meciuri grele foarte usor.


Gol PSG la ultima faza dar Doamne prost e Cavani ala, in primu rand nu stia ca e in offside de 2m, in al 2-lea rand nu stia unde e mingea dar a vrut s-o joace, in al 3-lea rand a fost ca un jalon acolo in centru careului si l-a fortat pe fundasul central sa nu reuseasca sa intervina si sa degajeze perfect si singurul jucator in afara de Cavani care nu stiu ce cauta in primul 11 al PSG-ului inscrie. Prost sa fii, noroc sa ai!:))

delaparis
3rd February 2018, 19:49
Nu ma tem eu de Lille.... mai degraba de Irlandezi :rolleyes:

YoNuTzz
5th February 2018, 00:35
lol...monaco ii intoarce pe lyon dupa 0-2 si un om in minus :))

delaparis
5th February 2018, 00:42
Vor locul 2 si se vede clar. Marseille le pune probleme

Leo
8th February 2018, 14:26
Se amana meciul de sambata? Fermierii anunta apocalipsa.

delaparis
8th February 2018, 15:12
Foarte bine, ne odihnim pt Real.
Ce d.obitoci :)) Au si ei ocazia sa vada PSG o data pe an in pustiul ala de Toulouse si se apuca de blocat sosele si aeoroport

delaparis
11th February 2018, 23:19
Pana la urma s-a jucat si PSG a castigat.
Acum si Lyon pierde deci totul perfect :)

delaparis
12th February 2018, 00:01
Lyon - Rennes 0-2

S-a dus calificarea in CL?

Johnny D
12th February 2018, 15:23
Ce ti-am zis acu 2 meciuri parizianule? Care 0-3? Victorie simplu e suficient, vazushi ca n-ati dat 3 etapa asta?
Nu merita pariat pe ce e in plan 2, doar in plan 1: ii intereseaza victoria, c-o fi cu 6-0, cu 1-0... aia e tot ce conteaza!
Si anume sa vina vacanta de vara cat mai repede! Sa se termine o data campionatu, iar ala se joaca pe puncte, nu pe goluri!:))

Iulian.
25th February 2018, 17:22
PSG - Marseille la ora 22, pe Digi Sport 3

Marseille e neînvinsă în ultimele 8 meciuri. Parisul în ultimele 4.
Merg clar pe victorie a PSG.

delaparis
25th February 2018, 21:05
Cam nasol pica meciul asta intre cele doua intalniri cu Real. Nu prea avem timp de sudisti saraci, noi ne pregatim pt CL :D