PDA

View Full Version : STEAUA in Europa/sezon 2017-2018!



delaoltenia
13th July 2017, 21:34
Componenta urnei din care se va alege adversarul Stelei din turul 3 al Ligii Campionilor:

-Dinamo Kiev
-Ajax Amsterdam
-Viktoria Plzen
-TSKA Moscova
-FC Brugge

delaoltenia
13th July 2017, 21:35
Tragerea la sorti va avea loc maine, de la ora 13:00.

Johnny D
13th July 2017, 22:34
Ce frumos! Abia astept pe Ajax, TSKA sau Kiev. Sanse 60%, strangem din tzur Capitane?:D

delaoltenia
13th July 2017, 22:58
fa o cerere pe RA, semnata si stampilata, schimbare nume. avand in vedere trecutul mai mult sau mai putin indepartat cred ca te-ar prinde de minune "Orfanul". :D

delaoltenia
14th July 2017, 14:35
Steaua - Viktoria Plzen (turul 3 preliminar UCL)

Primul meci se va juca pe 25 sau 26 iulie, returul va avea loc pe 1 sau 2 august.

delaoltenia
14th July 2017, 14:47
FC VIKTORIA PLZEN este un club care a reusit sa castige 4 titluri nationale, o Cupa a Cehiei si 2 Super Cupe. Infiintata in 1911, Viktoria Plzen isi disputa partidele de pe teren propriu pe Doosan Arena, iar in ultimii ani le-a intalnit pe Petrolul Ploiesti si Astra Giurgiu, prima eliminandu-i pe cehi in turul 3 preliminar al UEFA Europa League, in timp ce Astra a obtinut 4 puncte din doua meciuri contand pentru grupele aceleiasi competitii, in sezonul trecut.

delaoltenia
22nd July 2017, 07:08
Partida se disputa Marti, 25 iulie 2017, de la 20:30, pe National Arena.

delaoltenia
26th July 2017, 09:05
FC STEAUA - FC VIKTORIA PLZEN 2-2 (1-1)
Au marcat: Budescu 37, Teixeira 61/ Krmencik 23, Kopic 53

FC Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Larie, Balasa, Momcilovic - J. Morais, Pintilii - Teixeira, Budescu (Achim 66'), Tanase (De Amorim 46') - Alibec (Gnohere 57').
Antrenor: Viorel Tanase.

FC Viktoria Plzen: Bolek - Limbersky, Reznik, Hajek, Havel - Zivulic, Hrosovsky - Petrzela (Zeman 69'), Kolar (Reznicek 84'), Kopic - Krmencik (Bakos 67').
Antrenor: Pavel Vrba.

Cartonase galbene: Pintilii 47', Alibec 52', Gnohere 79'/Petrzela 26', Hajek 36, Krmencik 38', Havel 44', Kopic 90+1'.

Arbitri: Aliyar Aghayev (centru), Zeynal Zeynalov si Rza Mammadov (asistenti), Orkhan Mammadov (rezerva), toti din Azerbaidjan.

delaoltenia
31st July 2017, 22:42
Victoria Plzen - FC STEAUA

Miercuri, 2 august 2017, de la ora 21:15, pe Plzen Stadium.

delaoltenia
31st July 2017, 22:45
O brigada din Spania va arbitra returul.
Arbitru principal va fi Alejandro Hernandez, la cele doua margini se vor regasi Teodoro Sobrino si Jose Naranjo, iar Ricardo De Burgos va fi cel de-al patrulea oficial.

Sevilla86
31st July 2017, 22:52
Alejandro Hernandez ne-a mai arbitrat si in turul cu Trencin. Atunci castigam cu 2-0 in Slovacia. Acum jucam tot in deplasare in Cehia.

delaoltenia
3rd August 2017, 11:38
Victoria Plzen - FC STEAUA BUCURESTI 1-4 (0-1)
Au marcat: Krmencik 64' / Balasa 27', Teixeira 71', Tanase 76', Alibec 79' pen

FC Viktoria Plzen: Bolek - Reznik, Hejda, Hajek, Havel - Zivulic (Horava 63'), Hrosovsky - Petrzela (Zeman 56'), Kolar (Bakos 77'), Kopic - Krmencik.
Antrenor: Pavel Vrba.

FC Steaua Bucuresti: Nita - Ov. Popescu (Achim 73'), Balasa, Momcilovic, Jr. Morais - Pintilii, Teixeira - Enache, Man (Larie 46'), Fl. Tanase (Gnohere 83') - Alibec.
Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Petrzela 24', Reznik 26', Zivulic 39', Havel 47', Krmencik 61', Hrosovsky 73', Bolek 79', Bakos 82' / Ov. Popescu 50', Balasa 67', Alibec 84'

Cartonase rosii: Krmencik 89' / -.

Arbitri: Alejandro Hernandez (central), Teodoro Sobrino si Jose Naranjo (asistenti); rezerva: Ricardo De Burgos (toti din Spania).

Observatori: Denis Bastari (Albania), Patrick Kelly (Irlanda)

delaoltenia
3rd August 2017, 11:47
Avem ce alege din urna campioanelor: Sevilla, Napoli, TSKA Moscova, Sporting Lisabona sau Liverpool.

Sevilla86
3rd August 2017, 12:12
Ar fi bun un Sporting sau TSKA. Sevilla si Liverpool de evitat. Napoli undeva intre bine si rau.
Nu am timp acum sa vad ce transferuri au facut si cum se prezinta, dar nu cred ca o sa schimb ceva.

delaoltenia
3rd August 2017, 12:24
Sevilla, la nivelul asta cam greu sa spunem ca alegem intre x sau y. Problemele sunt doar la noi, din pacate foarte multe, plecand de lotul actual pana la stafful tehnic si buricul pamantului. Cred ca mai mult de grupele EL nu se poate, poate la anul daca acest club va fi condus de profesionisti.

delaoltenia
3rd August 2017, 12:39
alb-roșii merg în play-off-ul Champions League. Pohta ce-a pohtit-o Borcea? Nu, bre, viță-vercea! Că as` seară pârdalnicii lui GgB și băutorii de bere Pilsen parcă-mbrăcară invers tricourile
 Și, pe bune, mi-a luat ceva timp pân` să mă obișnuiesc cu faptul că băieții lui Dică aveau tricouri ca la
 Sevilla, atunci, știți voi

Aproape juma` d-oră am tremurat, văzând că ai noștri jucau ca-n meciurile din Liga noastră. Cehii ăia n-or prea avea-o ei cu mingea, cam rudimentari, da` erau zdraveni, dădeau vârtos la gioale și se prăvăleau peste apărarea-n piuneze a rumânașilor. Teama de după meciul tur părea că se adeverea. Nu vedeam cum să bată steliștii, darămite să sper la un 3-3 sau 4-4

Ca să mă contrazică taman Bălașa, care nu pricepeam neam ce-o căuta el la echipa noastră! Buf, i-a pălit una bășicii, de n-o prindea Bolek nici cu Lolek lângă el. 0-1, doliu-n Groapă, în Giulești și-n alte locuri așijderea
 Dar, ca să nu uit că avem, probabil, cea mai slabă apărare din istoria noastră de șapte decenii, a venit egalarea (parcă fu și niscai offside
). Goangă marcă înregistrată, cum am tot văzut în ultima vreme.
Am mai tras un gât de bere, nu, nu cehească, nu mergea în seara asta, nu? Am băut a jale, că iar vedeam cum mă culc negru de supărare. Negru că până și Harlem ar fi părut blond pe lângă mine
 Dar te pui cu Texeira și Tănase, pe care i-am beștelit atâta după primele trei etape? Cu Alibec Bramburel lângă ei, au punctat sec: 2! 3! 4! După 1-4 cu Petrolul, 1-2 cu Astra, 1-4 cu Steaua. Cred că ăia din Plzeń o să pună potera la porțile orașului, să nu mai calce picior de rumân pe-acolo. Și să nu vă mire dacă orașul va fi împânzit cu afișe mari cu Texeira și prețiosul îndemn: WANTED, DEAD OR ALIVE

Iar noi să ne vedem de treabă, că urmează derby-ul cu Chiajna. Cât despre play-off, cum o vrea Dumnezeu. Și sper să vrea ce vrem și noi


https://sammuraysports.wordpress.com/2017/08/03/ros-albastrii-umiliti/

Paul Atreides
3rd August 2017, 13:16
CHi-M2mBcv0

Paul Atreides
3rd August 2017, 13:33
Steaua a reusit să elimine miercuri seara Viktoria Plzen (4-1 în deplasare după 2-2 acasă) si va juca în ultimul tur preliminar al Ligii Campionilor 2017-2018.

Chiar dacă vor pierde în acest tur, bucurestenii sunt calificati automat în grupele Europa League, astfel că patronul FCSB, Gheorghe Becali, poate fi sigur că în contul clubului va intra o nouă sumă, acordată de organizatorii celor două competitii continentale.

Conform datelor oficiale publicate pe site-ul UEFA, la editia anterioară a Europa League 2016-17, echipele calificate în grupe au primit 2,6 milioane euro, sumă la care s-au mai adăugat 360.000 euro pentru fiecare victorie și 120.000 de euro pentru fiecare meci încheiat la egalitate. De asemenea, câstigătoarea grupei a mai încasat 600.000 de euro, iar ocupanta locului secund - 300.000 de euro.

Tot în editia trecută, calificarea în grupele Ligii Campionilor a adus fiecărei echipe participante un bonus de 12,7 milioane de euro, la care s-au mai adăugat primele de victorie (1,5 milioane de euro) si meci egal (500.000 de euro). FCSB va ajunge în acest stagiu dacă va elimina adversarul din turul preliminar.

UEFA nu a publicat bonusurile aferente editiei 2017-2018 pentru Liga Campionilor si Europa League. De obicei sumele sunt în usoară crestere de la an la an.

delaoltenia
6th August 2017, 23:42
Sporting Lisabona - FC STEAUA

Partida tur din play off pentru Champions League, 15 August, transmis de ProTV de la 21:45.

Johnny D
7th August 2017, 00:22
Va fi o partida spectaculoasa cu 0 sanse FCSB sa scoata puncte.
Intrebarea care se pune e doar daca va scoate un rezultat care sa-i permite sa mai joace calificarea in retur, tind sa spun ca nu.



LE: Doamne fute-va, am crezut ca e pe intern. Nu m-a facut dracu FCSB-ist intre timp, pentru asta trebuie sa fii initial stelist, evident.:))



Nu v-am pupat si am plecat!:rasc:

delaoltenia
7th August 2017, 01:26
Bilete online pentru Steaua-Sporting, de maine seara.


PELUZE - INELUL 3 - 30 LEI
PELUZE - INELUL 1 SI 2 - 35 LEI
TRIBUNA I SI II - INELUL 3 - 40 LEI
TRIBUNA I SI II - INELUL 2 - 60 LEI
TRIBUNA II - INELUL 1 PERIFERIC - 60 LEI
TRIBUNA II - INELUL 1 CENTRAL - 100 LEI
VIP 3 - 250 LEI
VIP 2 - 275 LEI
VIP 1 - 300 LEI

Biletele sunt disponibile pe www.biletesteaua.ro

delaoltenia
20th August 2017, 19:43
Steaua Bucuresti - Sporting Lisabona
Miercuri, 23 august 2017, de la ora 21:45, pe Arena Nationala.

delaoltenia
20th August 2017, 19:48
Steaua Bucuresti - Sporting Lisabona
Miercuri, 23 august 2017, de la ora 21:45, pe Arena Nationala.

Daca meciul se va termina fara gol inscris de nicciuna dintre cele doua competitoare, poate fi o sansa. Si loteria loviturilor de departajare poate aduce victoria. Asa am eliminat Valencia cu ani in urma. Pintilii stie. Reamintesc faptul ca meciul jucat de Steaua la Lisabona s-a incheiat cu o remiza alba.

Forza Steaua!

delaoltenia
24th August 2017, 22:37
Steaua Bucuresti - Sporting Lisabona 1-5 (1-1)
Au marcat: Junior Morais 20/ Doumbia 13, Acuna 60, Martins 64, Dost 75, Battaglia 88

FC Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Larie, Momcilovic, J. Morais - O. Popescu, L. Filip - Teixeira, Budescu (Tanase 46), Golofca (Gnohere 62) - Alibec (Man 81)
Antrenor: Nicolae Dica

Sporting CP: Rui Patricio - Piccini, Mathieu, Coates, Coentrao - Battaglia, Adrien Silva (Petrovic 71) - Gelson Martins (Bruno Cesar 80), Bruno Fernandes, Acuna - Doumbia (Bas Dost 59)
Antrenor: Jorge Jesus

Cartonase galbene: Ovidiu Popescu (35), Filip (41)/ Bruno Fernandes (35).

Arbitru: Cuneyt Cakir; arbitri asistenti: Bahattin Duran, Tarik Ongun; arbitri aditionali: Huseyin Gocek, Baris simsek; arbitru de rezerva: Esat Sancaktar (toti din Turcia)

Observator UEFA pentru arbitri: Uno Tutk (Estonia)

Delegat UEFA: Peter Lundstroem (Finlanda)

JJ
25th August 2017, 00:20
Va pronostichez Copenhaga, Lugansk, Lugano.

delaoltenia
25th August 2017, 10:58
Astazi de la ora 14:00 tragerea la sorti pentru grupele Europa League. FC Steaua in urna 2.


Componența urnelor la tragerea la sorți:

URNA 1:

Arsenal 105.192
Zenit St. Petersburg – 87.106
Lyon – 68.833
Dinamo Kiev – 67.526
Villarreal 64.999
Athletic Bilbao – 60.999*
Lazio – 56.666
AC Milan – 47.666
Viktoria Plzen – 40.635
FC Salzburg – 40.570
Copenhaga – 37.800
Sporting Braga – 37.366

URNA 2:

STEAUA BUCURESTI – 35.370
Ludogorets Razgrad – 34.175
BATE Borisov – 29.475
Everton – 29.192
Young Boys – 28.915
Olympique Marseille – 28.333
Real Sociedad – 27.499
Maccabi Tel-Aviv – 23.375
Lokomotiv Moscova – 20.606
Austria Viena – 17.070
Hertha Berlin – 16.899
OGC Nice – 16.833

URNA 3:

FC Astana – 16.800
Partizan Belgrade – 16.075
1899 Hoffenheim – 15.899
1.FC Köln – 15.899
NK Rijeka – 15.550
Vitória GuimarĂŁes – 14.866
Atalanta – 14.666
Zulte Waregem – 14.480
Zorya Luhansk – 13.526
Rosenborg – 12.665
Sheriff Tiraspol – 11.150
Hapoel Beer-Sheva – 10.875

URNA 4:

Apollon Limassol – 10.710
Istanbul Basaksehir – 10.340
Konyaspor – 9.840
Vitesse Arnhem – 9.212
Slavia Praha – 8.135
Steaua Roșie Belgrad – 7.325
Seknderbeu Korce – 6.825
Fastav Zlin – 6.635
AEK Atena – 6.580
FC Lugano – 6.415
Vardar Skopje – 5.125
Ostersunds – 3.945

delaoltenia
25th August 2017, 15:35
EUROPA LEAGUE 2017-2018

Grupa G:

Viktoria Plzen
STEAUA BUCURESTI
Hapoel Beer-Sheva
FC Lugano

delaoltenia
25th August 2017, 16:23
VIKTORIA PLZEN (CEHIA)

Stadion: Doosan Arena (11.722)
Anul înfiintării: 1911 (106 ani)
Antrenor: Pavel Vrba
Clasare în sezonul trecut: Locul 2
Valoarea lotului: 23,55 milioane de euro
Titluri in Cehia: 4 (ultimul in 2016)
Cupe ale Cehiei: 1 (2010)

Echipa tip Viktoria Plzen: Bolek - Reznik, Hubnik, Hejda, Limbersky - Cermak, Hrosovsky - Petrzela, Kolar, Kopici - Kremncik
Antrenor: Pavel Vrba


HAPOEL BEER SHEVA (ISRAEL)
Stadion: Turner Stadium (16.126)
Anul înfiintării: 1946 (68 ani)
Antrenor: Barak Bakhar
Clasare în sezonul trecut: Locul 1
Valoarea lotului: 14,68 milioane de euro
Titluri în Israel: 4 (ultimul în 2017)
Cupe ale Israelului: 1 (1997)

Echipa tip Hapoel Beer Sheva: Haimov - Bitton, Taha, Tzedek, Korhut - Radi, Elhamed, Ogu - Cuenca, Pekhart, Tony
Antrenor: Barak Bakhar


LUGANO (ELVETIA)
Stadion: Cornaredo Stadium (15.000)
Anul înfiintării: 1908 (109 ani)
Antrenor: Pierluigi Tami
Clasare în sezonul trecut: Locul 3
Valoarea lotului: 13,53 milioane de euro
Titluri în Elvetia: 3 (ultimul în 1949)
Cupe ale Elvetiei: 3 (1993)

Echipa tip: Lugano: Da Costa - Rouiller, Sulmoni, Golemici - Piccinocchi - Mariani, Ledesma, Sabbatini, Mihajlovici - Gerndt, Marzouk
Antrenor: Pierluigi Tami

delaoltenia
26th August 2017, 16:30
Programul meciurilor echipei noastre este urmatorul:

14 septembrie, ora 22:05
FC Steaua Bucuresti - FC Viktoria Plzen

28 septembrie, ora 20:00
FC Lugano - FC Steaua Bucuresti

19 octombrie, ora 20:00
Hapoel Beer-Sheva - FC Steaua Bucuresti

2 noiembrie, ora 22:05
FC Steaua Bucuresti - Hapoel Beer-Sheva

23 noiembrie, ora 20:00
FC Viktoria Plzen - FC Steaua Bucuresti

7 decembrie, ora 22:05
FC Steaua Bucuresti - FC Lugano

delaoltenia
6th September 2017, 12:21
Lotul Stelei pentru grupele Europa League:

Portari: Florin Nita, Andrei Vlad

Fundasi: Romario Benzar, Ionut Larie, Mihai Balasa, Junior Morais, Marko Momcilovic, Bogdan Planic, Ovidiu Popescu

Mijlocasi: Gabriel Enache, Mihai Pintilii, Dragos Nedelcu, Lucian Filip, Florin Tanase, Constantin Budescu, Catalin Golofca, William Amorim, Filipe Teixeira

Atacanti: Dennis Man, Denis Alibec, Harlem Gnohere, Florinel Coman

Dante7
10th September 2017, 19:46
Steaua nu joaca in Europa in acest sezon...

Sevilla86
10th September 2017, 20:35
Joaca, joaca. E acolo in Europa League.

Echipa departamentala nu este club de fotbal. In liga a 4-a sunt amatori. Cand o sa scoata marca la licitatie si devine club de fotbal, mai vorbim.

Dante7
10th September 2017, 20:48
Cine e in Europa League ? N-am auzit sa se rosteasca numele Stelei la tragerea la sorti...


Echipa departamentala nu este club de fotbal.

Da, e club de sah.
Mai inteleg sa fii ironic, dar chiar sa ignoram realitatea...


In liga a 4-a sunt amatori.

Poate da, poate nu. In orice caz, ce am zis mai sus ramane valabil. FC Fcsb e fix Fc Fcsb, nicidecum Steaua. Asa cum Napoli si Rangers au revenit in primul esalon, la fel o sa revina si Steaua.

Sevilla86
10th September 2017, 20:52
Nu o sa ajunga in prima liga iar acea marca nu va fi niciodata scoasa la licitatie.

Ai observat cum se vorbea intens despre marca si licitatie, iar de un an de zile nu s-a mai auzit absolut nimic?

delaoltenia
10th September 2017, 21:01
Argumentele lui Dante sunt deciziile unei justitii corupte care a primit ordin sa distruga fotbalul romanesc. De amintit ca in situatia Stelei sunt si alte cateva cluburi cu (re)nume. Suntem stelisti mai Dante, stergi cu buretele mult prea usor un trecut mai mult sau mai putin indepartat.

Dante7
10th September 2017, 21:08
Nu o sa ajunga in prima liga

E asa de ,,solid" sistemul incat se stie de pe acum ca Steaua nu va fi lasata sa promoveze ?
Altfel, astea sunt doar presupuneri...


Ai observat cum se vorbea intens despre marca si licitatie, iar de un an de zile nu s-a mai auzit absolut nimic?

Din cate am inteles, marca va fi scoala la licitatie cand Steaua va ajunge in liga a 2-a si va fi necesar un parteneriat cu un privat. Pana atunci, nu vad rostul unei licitatii. CSA e proprietarul marcii si poate sa se foloseasca de ea cum doreste.

Nu stiu toate chichitele juridice, dar mai sunt procese pe rol, Becali are de platit un prejudiciu... Trebuie luate si astea in considerare.

Sevilla86
10th September 2017, 21:10
Legile Uefa sunt clare. Un club in proprietatea statului nu poate evolua in prima liga sau a doua.
In vagauna ligii 4 se poate orice. Pana nu se scoate marca la licitatie, echipa departamentala nu este club profesionist de fotbal.

delaoltenia
10th September 2017, 21:17
Cand vine vorba de prejudiciu doar ciobanul este capo dei tutti capi. Nu tu un general/generali, Paunescu s.a. Ca asa suntem noi romanasi, ne place sa terfelim, dezbinam...

Dante7
10th September 2017, 21:20
Argumentele lui Dante sunt deciziile unei justitii corupte

Hai mai Dario, nu incepe si tu acum cu gogosile ciobanului :)) S-a incercat o privatizare ilegala, ca un cioban idiot sa puna mana pe un bun al statului si acum ca manevra a fost descoperita (si sanctionata), noi luam partea infractorului ? WTF ?!


care a primit ordin sa distruga fotbalul romanesc.

Fotbalul romanesc e cum e din cauza lui Sandu, Dragomir, Borcea, clanul Becali samd...


Suntem stelisti mai Dante, stergi cu buretele mult prea usor un trecut mai mult sau mai putin indepartat.

Pai sa ne hotaram, stelisti sau fecesebisti ? Ca eu nu ma regasesc intr-un nume idiot precum FC Fcsb, in fani analfabesti care il venereaza pe becali sau intr-un club care nu mai are legatura cu istoria Stelei. Imi pare rau sa vad ca sunt si oameni ok care inca nu vad adevarul. Nu-mi convine nici mie ca Becali a furat 14 ani din istoria Stelei. Moral, anii aia sunt anii Stelei. Dar pe acte, obiectiv vorbind, daca Talpan nu reuseste sa castige si palmaresul post-2003, ma tem ca e alta poveste.


Sevilla, gresesti, nu esti bine informat: http://www.prosport.ro/sport-life/special/exclusiv-uefa-raspunde-solicitarii-prosport-nu-exista-restrictii-de-niciun-fel-pentru-cluburile-detinute-de-stat-de-ce-nu-poate-totusi-csa-steaua-sa-joace-in-liga-1-16220319

delaoltenia
10th September 2017, 21:23
Hai mai Dario, nu incepe si tu acum cu gogosile ciobanului :)) S-a incercat o privatizare ilegala, ca un cioban idiot sa puna mana pe un bun al statului si acum ca manevra a fost descoperita (si sanctionata), noi luam partea infractorului ? WTF ?!



Fotbalul romanesc e cum e din cauza lui Sandu, Dragomir, Borcea, clanul Becali samd...



Pai sa ne hotaram, stelisti sau fecesebisti ? Ca eu nu ma regasesc intr-un nume idiot precum FC Fcsb, in fani analfabesti care il venereaza pe becali sau intr-un club care nu mai are legatura cu istoria Stelei. Imi pare rau sa vad ca sunt si oameni ok care inca nu vad adevarul. Nu-mi convine nici mie ca Becali a furat 14 ani din istoria Stelei. Moral, anii aia sunt anii Stelei. Dar pe acte, obiectiv vorbind, daca Talpan nu reuseste sa castige si palmaresul post-2003, ma tem ca e alta poveste.


Sevilla, gresesti, nu esti bine informat: http://www.prosport.ro/sport-life/special/exclusiv-uefa-raspunde-solicitarii-prosport-nu-exista-restrictii-de-niciun-fel-pentru-cluburile-detinute-de-stat-de-ce-nu-poate-totusi-csa-steaua-sa-joace-in-liga-1-16220319

Este punctul tau de vedere, te respect dar nu inseamna ca ne punem de acord. App, chiar asa, analfabeti si gigisti??!! :mda:

edit.
Bine ai revenit! Aici ai doar prieteni.

Sevilla86
10th September 2017, 21:29
E asa de ,,solid" sistemul incat se stie de pe acum ca Steaua nu va fi lasata sa promoveze ?

Ti se pare un proiect serios? Au cumparat la pachet un lot intreg de jucatori de la Regal Sport Club Ferdinand. Au buget record pentru liga a 4-a, dar sunt amatori si nu stiu sa-l foloseasca.

Sistemul este compromis complet. PSD controleaza CSU, Dinamo, marca Steaua iar acum incearca sa controleze si marca Rapidului. Burleanu a venit la Federatie de mana cu Ponta. Se incearca politicizarea in totalitate a fotbalului. Ai vazut si tu ce a patit Mititelu cand s-a intervenit politic. Crezi ca deciziile din instanta au foat intoarse la 180 de grade ca prin minune? Daca nu intervenea PSD, Becali inca ar fi avut marca Steaua. PSD este o influenta din ce in ce mai puternica in fotbal. Pana si galeria lui Dinamo merge acum la mitinguri de partid.

Nu sistemul ii impiedica pe ei. Sistemul este controlat in favoarea lor.

Felicitari, unii dintre voi sunteti fanii unei echipe departamentale, echipa de partid.

delaoltenia
10th September 2017, 21:34
http://www.fcsteaua.ro/identitatea-noastra/#comments

Dante, citesc/scriu pe fc steaua.ro. Prieteni si stelisti ca si aici.

Dante7
10th September 2017, 21:50
App, chiar asa, analfabeti si gigisti??!! :mda:

Unii (poate chiar majoritatea), da. Din pacate sunt si oameni ok, printre ei.


Ti se pare un proiect serios?

Tu efectiv pui problema gresit !
Nu are NICI O RELEVANTA modul in care CSA se ocupa de marca, echipa samd intr-o discutie cu privire la adevaratul proprietar. Sunt subiecte separate, CSA poate sa fie compusa doar din oameni incompetenti, hoti samd, asta nu schimba faptul ca ei sunt proprietarii. E ca si cum as veni eu sa-ti spun ca FC Fcsb nu e Steaua doar pt s-a facut de ras cu Sporting Lisabona. Wtf, ce treaba are una cu alta ?!?!?! Serios, neserios, ei (CSA) sunt Steaua !

1. Nu au cumparat doar de la Regal. Chiar si FC Fcsb a transferat de la Regal. Si sa nu uitam cum Becali a transferat la pachet jucatori de la Urziceni, Viitorul, Astra samd.
2. Nu e un buget record, am inteles ca Academia Rapid are un buget chiar si mai mare.
3. Spui ca nu stiu sa-l foloseasca... ai si argumente ? Ca din cate vad, sunt pe primul loc, la egalitate cu Rapid.
4. Spui efectiv doar bazaconii legate de PSD :)) Nu vezi padurea dincolo de copaci. Hotul e in fata ta (ciobanul), wake up ! Ma mir ca nu-mi spui de iluminati si reptilieni... Ce treaba are Burleanu, care apropo il sprijina 100% pe Becali ?(uita-te ce a zis initial despre palmaresul Stelei si cum s-a sucit brusc, cum nu mai tine cont de hotararile jud) Nu ma intereseaza celelalte echipe. Iar Mititelu... e un mic Becali.



delaoltenia, mai bine ai citi/scrie pe Steaualibera. Oameni ca xray sunt de o calitate indoielnica. Cenzureaza cam tot, ataca neprovocat, dezinformeaza samd. Si ce mielusel era pe vechiul suportersteaua.net

delaoltenia
10th September 2017, 21:56
Doar citesc Steaua libera, din pacate si acolo sunt mici xray care pe langa faptul ca cenzureaza jignesc ca la usa cortului.

Sevilla86
10th September 2017, 21:58
Tu efectiv pui problema gresit !
Nu are NICI O RELEVANTA modul in care CSA se ocupa de marca, echipa samd intr-o discutie cu privire la adevaratul proprietar. Sunt subiecte separate

Stai ca nu ne intelegem. Eu prin asta argumentam de ce nu cred ca vor promova in prima liga. Propria incompetenta o sa-i opreasca. Pentru ca despre asta vorbeam in acea parte a postarii, despre promovare. Eu cred ca o sa-i opreasca si regulamentele Uefa, chiar daca tu nu esti convins. Cel putin, o echipa trebuie sa se sustina singura d.p.d.v. financiar. Nu poti sa ai infuzii nejustificate de bani de la stat. Vezi Fair play financiar.

Pe langa asta, mai ai si confluctul de interese. Statul are marca Steaua, statul are marca Rapidului, statul controleaza CSU, Dinamo. Astea joaca intre ele, deci conflict de interese.

delaoltenia
10th September 2017, 22:15
Dante, aici (OLS) nu vei fi cenzurat si jignit.

http://forum.onlinesport.ro/threads/656771-CSA-STEAUA-BUCURESTI-(echipa-Armatei)!

Dante7
10th September 2017, 23:31
Doar citesc Steaua libera, din pacate si acolo sunt mici xray care pe langa faptul ca cenzureaza jignesc ca la usa cortului.

Mda, m-au facut si pe mine oaie la inceput, dar pune-te si in locul lor. Sa tot explici aceleasi lucru de n ori, la un moment dat ti se ia... iti pierzi rabdarea...

Pe cand fcsteaua s-a transformat in cuib de postaci. Se posteaza numai intr-o directie, dezinformeaza si provoaca/jignesc userii stelisti (daca le raspunzi pe masura, sar ca arsi) si desi se declara neutri, ei ironizeaza, denigreaza si terfelesc imaginea Stelei. Ca sa-ti dau un exemplu... articol cu Belo (sau Ienei, nu mai tin minte), titlu mare in ghilimele ,,Pt mine, FCSB e Steaua" (sau ma rog, ceva asemanator, nu asta e ideea) + un videoclip cu interviul. Bineinteles, daca urmaresti clipul, vezi ca persoana in cauza nu a zis niciodata ce aparea in titlu. Dezinformare marca sport.ro...


Stai ca nu ne intelegem. Eu prin asta argumentam de ce nu cred ca vor promova in prima liga. Propria incompetenta o sa-i opreasca. Pentru ca despre asta vorbeam in acea parte a postarii, despre promovare. Eu cred ca o sa-i opreasca si regulamentele Uefa, chiar daca tu nu esti convins. Cel putin, o echipa trebuie sa se sustina singura d.p.d.v. financiar. Nu poti sa ai infuzii nejustificate de bani de la stat. Vezi Fair play financiar.

Pe langa asta, mai ai si confluctul de interese. Statul are marca Steaua, statul are marca Rapidului, statul controleaza CSU, Dinamo. Astea joaca intre ele, deci conflict de interese.

Ok, my bad, poate n-am fost eu atent, in fine. Din pacate, f multa lume fix asa argumenteaza, Fcsb e Steaua pt ca Gigi baga bani.
Ideea e ca UEFA le permite sa joace. Obstacolul consta in acea prevedere din legea sportului, daca nu ma insel. Fapt care e mai mult un obstacol aparent... totul se va rezolva cu o asociere intre CSA si un privat. Un nou AFC Steaua, poate. Sa speram ca atunci lucrurile se vor face corect. Legal, sportiv samd, Steaua are drumul deschis spre Liga 1 / Europa. Important e sa joace bine, frumos si sa castige meciurile !:)

iulian_1976
11th September 2017, 00:22
UEFA asimileaza FcsB cu Steaua ceea ce este normal.
https://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2014/clubs/club=50065/matches/index.html

Sa ajunga acel club in liga a 2-a macar si discutam.

delaparis
11th September 2017, 00:29
Sa ajunga acel club in liga a 2-a macar si discutam.
Adica "discutie" inseamna schimbare de punct de vedere ?
Nu ma bag in "discutia" voastra dar mi se pare cam versatil sa spui asta... :rolleyes:

PS: pt mine Steaua si FCSB e tot una. Nu aici e prblema ci la Becali :cool:

iulian_1976
11th September 2017, 01:26
Mda daca ajungi ca patronul lui Hoffenheim adica inventezi ceva deosebit un soft-minune,un concept nu uita sa investesti la Steaua treaba este ca si rezolvata :)
...probabil ai baga bani in fu...l lui Mutu :)

Discutia este prea ampla pe scurt in Romania greu apare un investitor sa bage bani intr-un club fie el si Steaua.

Dante7
11th September 2017, 01:38
UEFA asimileaza FcsB cu Steaua ceea ce este normal.
https://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2014/clubs/club=50065/matches/index.html

Sa ajunga acel club in liga a 2-a macar si discutam.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/raspunsul-dat-de-uefa-la-intrebarea-daca-fcsb-este-steaua-16685284

Ziare.com le-a solicitat celor de la UEFA să răspundă la întrebarea dacă FCSB este Steaua. ”Doar FRF poate face comentarii despre acest subiect", a fost răspunsul UEFA.


Nu ma bag in "discutia" voastra dar mi se pare cam versatil sa spui asta... :rolleyes:

:ok:

delaoltenia
15th September 2017, 13:41
Etapa 1 EL: FC STEAUA - Victoria Plzen 3-0 (2-0)
Au marcat: Budescu 21 si 44, Alibec 72

FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar, Planic, Balasa, J. Morais - Pintilii, Nedelcu - Golofca, Budescu (D. Man 83'), Coman (O. Popescu 57') - Alibec (Gnohere 74').
Antrenor: Nicolae Dica.

FC Viktoria Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Hajek, Limbersky - Zivulic (Horava 61'), Hrosovsky - Petrzela (Zeman 80'), Kolar, Kopic - Reznicek (Bakos 61').
Antrenor: Pavel Vrba

Cartonase galbene: Budescu 55'/Hrosovsky 34', Bakos 90+3'.

Arbitri: Andris Treimanis (centru); Haralds Gudermanis si Aleksejs Spasjonnikovs (asistenti); Aleksandrs Golubevs si Edgars Malcevs (aditionali); Raimonds Tatriks (rezerva) - toti din Letonia.

delaoltenia
29th September 2017, 15:02
Etapa 2 EL: FC Lugano - FC STEAUA 1-2 (1-0)
Au marcat: Bottani 14/ Budescu 58, Jr. Morais 64

FC Lugano: Da Costa - Mihajlovic, Sulmoni, Golemic, Daprela - Sabbatini, Ledesma, Mariani (Culina 75') - Crnigoj (Bnou 75'), Gerndt, Bottani (Milosavljevic 71').
Antrenor: Pierluigi Tami.

FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar, Planic, Balasa, Morais - Pintilii, Ov. Popescu (Man 46') - Teixeira, Budescu (Filip 81'), Tanase - Gnohere (Coman 66').
Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Daprela 15', Mihajlovic 85' / Pintilii 52'.

Arbitri: Serhiy Boiko (centru), Oleg Pluzhnyk si Oleg Pluzhnyk (asistenti), Mykola Balakin si Oleksandr Derdo (aditionali), Oleksandr Korniyko (rezerva)

Sevilla86
19th October 2017, 21:40
Suntem calificati in primavara din octombrie /hello

YoNuTzz
19th October 2017, 21:58
incredibil...

victorie in elvetia si in israel...

si jocul rezultatelor fac ca grupa sa arate 9 3 3 3

calificare dupa 3 etape...wow...

Hingherul
19th October 2017, 22:03
Vine, vine, priiiimavaaaaraaaaa....

delaoltenia
20th October 2017, 12:39
Etapa 3 EL: Hapoel Beer Sheva - FC STEAUA 1-2 (0-0)
Au marcat: Cuenca 88/ Gnohere 70 si 75

Hapoel Beer Sheva: Goresh - Bitton (Cuenca 74'), Taha, Elhamed, Korhut - Brown, Ogu (Radi 29'), Einbinder - Melikson, Sahar (Pekhart 68'), Nwakaeme.
Antrenor: Barak Bakhar.

FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar (Enache 25'), Planic, Balasa, Momcilovic - Nedelcu, O. Popescu - Man (F. Coman 58'), Budescu, Teixeira - F. Tanase (Gnohere 69').
Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Melikson 90', Elhamed 90+2'/F. Tanase 52', Teixeira 62', Coman 72', O. Popescu 90+4'.

Arbitri: Kevin Blom (centru), Charles Schaap si Joost van Zuilen (asistenti), Bas van Dongen (rezerva) - toti din Olanda.

delaoltenia
3rd November 2017, 12:28
Etapa 4 EL: FC STEAUA - Hapoel Beer Sheva 1-1 (1-1)
Au marcat: Coman 31/ Ben Sahar 37

FC Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Larie, Balasa, J. Morais - Pintilii, Filip - Man (Teixeira 46'), Budescu, Coman (Tanase 65') - Alibec (Gnohere 71').
Antrenor: Nicolae Dica.

Hapoel Beer Sheva: Goresh - Elo, Vitor (Ohana 71'), Taha, Korhut - Radi, Elhamed, Einbinder - Cuenca (Melikson 77'), Sahar (Barda 82'), Nwakaeme.
Antrenor: Barak Bakhar.

Cartonase galbene: Man 45', Pintilii 83'/Elo 6', Vitor 15', Nwakaeme 25', Radi 36', Taha 74'.

Arbitri: Halis Ozkahya (centru); Cem Satman, Ekrem Kan (asistenti); Ali Palabiyik, Yasar Kemal Ugurlu (aditionali); Kerem Ersoy (rezerva) – toti din Turcia.

delaoltenia
3rd November 2017, 12:30
Steaua Bucuresti a intrat in careul de asi al UEFA Europa League, alaturi de SS Lazio, Zenit Sankt Petersburg si Arsenal, acestea fiind singurele echipe calificate in primavara europeana a competitiei dupa primele patru etape ale grupelor.

delaoltenia
24th November 2017, 15:05
Etapa 5 EL: Viktoria Plzen - FC STEAUA 2-0 (0-0)
Au marcat: Petrzela 49, Kopic 76

FC Viktoria Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky - Horava, Hrosovsky - Petrzela (Zivulic 88'), Kolar (Cermak 84'), Kopic - Reznicek (Bakos 66').
Antrenor: Pavel Vrba.

FC Steaua Bucuresti: Vlad - Enache, Planic, Balasa, Junior Morais - Popescu, Filip (F. Tanase 46') - Golofca (Nedelcu 46'), Man, Coman (Budescu 64') - Alibec.
Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Man 45', Enache 67', Budescu 84'.

Arbitri: Ivan Bebek (centru); Goran Pataki, Miro Grgic (asistenti); Mario Zebec, Goran Gabrilo (aditionali); Ivica Modric (rezerva) - toti din Croatia.

delaoltenia
9th December 2017, 10:02
Etapa 6 EL: FC Steaua Bucuresti - FC Lugano 1-2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Daprela (3), 0-2 Vecsei (32), 1-2 Gnohere (60)

Steaua: Vlad - Enache, Larie, Balasa, Morais - Popescu, Nedelcu - Golofca (D. Man 46), F. Tanase (Momcilovic 61), De Amorim (Gnohere 41) - F. Coman

FC Lugano: Da Costas - Koffi Yao (Bnou-Marzouk 87), Kovacics, Golemic, Daprela - Milosavljevic, Piccinocchi (Sabbatini 41), Vecsei - Culina (Mihajlovic 74), Bottani, Mariani.

Aribtri: Nikola Dabanovic (central), Milutin Djukic, Jovica Tatar (asistenti) si Vladan Todorovic (rezerva).

Stadion: Arena Nationala, spectatori: 13.231.

Johnny D
9th December 2017, 12:59
incredibil...

victorie in elvetia si in israel...

si jocul rezultatelor fac ca grupa sa arate 9 3 3 3

calificare dupa 3 etape...wow...

Si locu 2 dupa alte 3 cu doar 1p.
Si oprire in turul urmator datorita jocului cu echipa secunda in meciurile 4 si 5!:))
Daca nu respecti competitia, te scoate afara imediat.


Cu exceptia lu Arsenal care a dat 6-0 cu echipa a 2-a in ultima etapa jucand toate meciurile cu echipa a 2-a, dar ma rog, aia e de alt nivel, echipa a 2-a a lu Arsenal e peste nivelul de grupe EL cu mult.

delaoltenia
11th December 2017, 17:14
STEAUA - Lazio
Turul pe 15 februarie, returul pentru data de 22 februarie 2018.

delaoltenia
16th February 2018, 13:35
FC STEAUA - SS Lazio 1-0 (1-0)
A marcat: Gnohere 29

FC Steaua Bucuresti: Vlad - Benzar, Gaman, Planic, J. Morais - Pintilii (Teixeira 46'), Nedelcu - Man, Budescu, Tanase (F. Coman 58') - Gnohere (C. Tanase 82).
Antrenor: Nicolae Dica.

SS Lazio: Strakosha - Bastos, Luiz Felipe, Caceres - Basta, Murgia, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, J. Lukaku (Lulic 75') - Nani (F. Anderson 56'), Caicedo (Immobile 56').
Antrenor: Simone Inzaghi.

Cartonase galbene: Pintilii 26', Vlad 64', Gaman 78'/Milinkovic-Savic 9', Caceres 45+1', Luiz Felipe 52', Immobile 90+1'.

Meciul a fost arbitrat de germanul Deniz Aytekin, ajutat de asistentii Eduard Beitinger si Rafael Foltyn si de aditionalii Daniel Siebert si Benjamin Brand. Arbitru de rezerva a fost Marco Achmuller.

delaoltenia
23rd February 2018, 11:48
S.S. Lazio - FC STEAUA 5-1 (3-0)
Au marcat: Immobile 7 43 71, Bastos 43, F. Anderson 51/ Gnohere 82

S.S. Lazio: Strakosha - Patric, de Vrij, Caceres (Bastos 26') - D. Basta, M. Parolo, L. Leiva, L. Alberto (Murgia 67'), Lulic - F. Anderson (Caicedo 74') - Immobile.
Antrenor: Simone Inzaghi.

FC Steaua: Vlad - Benzar, Gaman (Balasa 61'), Planic, Morais - Nedelecu (L. Filip 46'), Teixeira - Man, Budescu, F. Tanase (F. Coman 46') - Gnohere.
Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Basta 30', Immobile 33'.

Meciul a fost arbitrat de slovenul Slavko Vincic, ajutat de asistentii Tomaz Klancnik si Andraz Kovacic, iar aditionali au fost Rade Obrenovic si Roberto Ponis. Al patrulea oficial a fost Grega Kordez.

delaoltenia
23rd February 2018, 11:54
O seara neagra pentru Steaua! Felicitari pentru primavara europeana si victoria din tur!