PDA

View Full Version : Bun venit, Sorin Cârțu !



alecsis
3rd December 2006, 09:20
Sa le uram domnilor Cirtu si Irimescu un bun venit si luni seara sa debuteze ca antrenori ai lui FC National cu o foarte frumoasa victorie in fata lui Dinamo !!!:ok: :ok: :ok:

miril
3rd December 2006, 10:19
Sper sa faca treaba buna, dar daca-i au in spatele lor pe Netoiu si Ioan Becali...

krapulax
3rd December 2006, 13:24
daca ii au pe astia in spate, cu atat mai mult vor face treaba buna. pacat ca n-o sa ne mai intereseze. asta cred ca e problema. adica, sigur, hai progresul, dar sa mai existe o mica legatura cu progresul de care ne-am indragostit, ca altfel....

Bancaru
3rd December 2006, 13:29
Bun venit si tie, Alecsis. Chiam ma gandeam la un nou topic in care sa contabiliyam reyultatele lui Cartu. Asa sa fie si la mai multe si marete.

Platanu
3rd December 2006, 13:34
Bancarule,ai putea schimba titlul threadului.
De exemplu:"Bun venit lui Cartu si Irimescu",sau "Nationalul supt Cartu si Irimescu",sa se vada ca despre ei e vorba.

krapulax
3rd December 2006, 17:42
sau doar 'nationalul supt'
am auzit ca suntem pe ultimul loc. ce sa mai zic.... zic asa- turul frantei, 1995. etapa de la..... hautacam? poate. in fata, toti greii- indurain, olano, rominger, ullrich, escartin, riis. riis ramane in urma, contempla un pic situatia, iar cand ataca, o face pentru a castiga tricoul galben. in rolul cuplului netoiu/bkl erau substantele dopante.

herculis
3rd December 2006, 17:56
Multy succes Nationalului! Dar cat priveste Netoiu si Becali.. parca este un cosmar. Nicu Gheara ce-o face, nu vrea si el sa se implice?

Netoiu o fi cum o fi. Dar Becali este un mafiot si daca este adevarat ca va veni si el.. Acest club mai bine si-ar inceta istoria acum, inainte de a fi terfelita cu totul. Insa eu sper ca este doar un zvon cu Becali.

Bancaru
3rd December 2006, 19:36
Eu as vrea sa vina Teoctist.

miril
3rd December 2006, 21:24
Nu pot spune "Doamne ajuta"!

krapulax
3rd December 2006, 21:46
pot sa spun eu?

as cam zice....


Doamne ajuta!

herculis
4th December 2006, 09:28
Imipare rau. In cazul lui Teoctist se zice: "Corbu ajuta!"

Bancaru
4th December 2006, 12:29
Șarona, poate. Eu vreau sa vina oricine scapa echipa. Asa cum am mai zis e mai bine sa fii viu decat mort. Apoi vedem. Daca nu retrogradam suntem in continuare interesanti pentru cineva. Interesanti dar condusi, poate, de banditi. Vor fi oameni care ne vor dori. Daca o labarim in B.... acolo murim si cu ea in mana.

herculis
4th December 2006, 12:44
Banditi au fost, banditi sunt inca, etc etc.
Si eu sper ca Sron Cartu va face ceva cu echipa. Insa cind aud de numele astea Netoiu, Becali, Gino, ma apuca o greatza de zile mari. Iacov saracul este ca o fecioara pe langa astia. De asta si am ajuns unde am ajuns.

Oare ce semi-oligarh rus nu si-o fi luat echipa de fotbal in UE? Ca poate ii trimitem o scrisoare de incurajare, subliniind ca pentru noi Lumina vine de la Rasarit. Daca tot o comitem, barem s-o facem in stil mare.

starsteel
5th December 2006, 17:55
Eu sper ca Sorinacio sa aiba succes in Cotroceni.....singurele conditie pt. a-mi mentine aceasta dorinta ar fi sa nu ajunga acolo Netoiu sau Ioan Becali iar Iacob sa se lupte in continuare cu dinozaurul de Corleone.

krapulax
5th December 2006, 18:04
va multumim pentru vizita, dragi rosalbi. trebuia sa anuntati ca veniti, sa fi dat si eu cu matura putin. miril, te duci tu repede dupa niste beri? sau are herculis niscai metaxa? bancare, facem ceva placintele? avem oaspeti dragi.

miril
5th December 2006, 18:08
Nu, Krap! Am adus guma de...sters! Oamenii au uitat sa spuna buna ziua, putem intra? Altfel, suntem bucurosi de oaspeti!

Rossi
5th December 2006, 18:20
adevarul e ca nu am nimik cu FC National ... doar cu fostul parnaist Iacov ...si cu Cartu care nu a fost fair play sa recunoasca ca am fost mai buni si ca am meritat victoria

O fi un antrenor bunicel Sorinacio ... dar nu cred ca va poate scapa de Liga a 2 a ....

miril
5th December 2006, 18:31
Iacov nu este parnaias, caci nu are cazier. Odata il apreciai! Ce ai cu el? E prea mic pentru un razboi asa de mare si, din pacate, si-a dat seama prea tarziu. Pacat, si pentru el si pentru noi.

Bancaru
5th December 2006, 20:37
Iote, eram cu capul la dus si nu am vazut ca am avut vizita. Au plecat?

alecsis
8th December 2006, 23:11
felicitari Sorin Cirtu si FC National pentru frumoasa victorie in fata Bistritei , doamne ajuta sa fie prima victorie dintr-o serie de vreo zece !!!!!!!!!!!!!

Bancaru
9th December 2006, 00:15
Victorie frumoasa? Am murit si am inviat, cam asa zicea mamaia mea. Daca se poate zice asa - a fost o victorie boccie. Sluta!

herculis
9th December 2006, 14:35
Am luat trei puncte importante, dupa o seceta... de multe etape. Am ratat exasperant si am cam tremurat putin, dar este victorie. Care ne da putina liniste sa pregatim returul, si asta este important!!

carlo
10th December 2006, 13:06
Am luat trei puncte importante, dupa o seceta... de multe etape. Am ratat exasperant si am cam tremurat putin, dar este victorie. Care ne da putina liniste sa pregatim returul, si asta este important!!
Exact,e bine ca inca se poate!:ok:

miril
10th December 2006, 20:44
Bun (re)venit si lui George!

Bancaru
11th December 2006, 10:47
Care George?! George... ? Acel George? A revenit la alte sentimente? Bine ai revenit!

miril
11th December 2006, 12:08
Am observat sa "s-a uitat" si nu mai era sters cu...rosu!

herculis
11th December 2006, 12:21
Pai atunci, bine ai revenit, George. Sincer, mi-ar placea sa o mai vedem si pe Be@ pe aici. Tot acel conflict/discutie cu asa-zisul robby a fost cel putin ciudat.

miril
11th December 2006, 12:27
Din pacate nu l-am citit decat saptamana trecuta, cand din intamplare am aflat de...mesaje. Dubios, foarte dubios! Nu se face! Imi cer scuze colegilor de suferinta ca nu am...reactionat, dar repet, am citit mesajul joi care a trecut, cand deja... Sper sa reveniti printre noi, caci va ducem lipsa. Venim aici pentru Progresul nostru nu pentru altceva si suntem un grup unit, care se simte bine impreuna. Ar fi pacat sa fim mai putini din cauze... externe. HAI PROGRESUL!

Platanu
11th December 2006, 17:36
Lui George i-a fost ridicat bannul pentru ca a fost la Forum Meeting.

miril
11th December 2006, 18:00
Bine a facut! Acum este un vlastar liber sa aleaga cum il trage sufletul lui de progresist.