PDA

View Full Version : Baraj pt Liga 1: ACS Poli Timisoara - UTA (2-1 TUR)



Leo
5th June 2017, 00:19
Turul se va juca la Timisoara pe 12 iunie ora 20.30, iar returul pe 15 iunie pe stadionul Otto Greffner, din comuna Siria.

delaparis
5th June 2017, 01:57
Deci ACS contra "baba" ? :)

Johnny D
5th June 2017, 10:20
4-0 fara istoric si fara probleme, ca Voluntariu anu trecut.

Tim
5th June 2017, 11:52
Este incredibil, e neverosimil sa avem si noi noroc odata.


Am cateva lucruri de zis:

zicerea 1: mafiotii de la federatie si liga trebuie sa schimbe de urgenta regulamentul. sa dovedit ca -14 puncte penalizare nu sunt suficiente ca sa scape de Timisoara!!!!!!!

Tim
5th June 2017, 11:55
zicerea 2: moldovenii cei mai romani dintre romani. am auzit pentru prima data scandandu-se pe un stadion din tara " TIMISOARA,TIMISOARA" si nu "TIMISOARA-rusinea tarii". Se pare ca moldovenii ne respecta mai mult decat verisorii ardeleni medieseni!

Multumim Botosani !

Tim
5th June 2017, 11:59
zicerea 3: echipele din voluntari si chiajna ar trebui desfiintate imediat pe cale administrativa si toti cei ce au participat la mizeria de la finalul acestui campionat ar trebui scosi din viata sportiva!!!!!

MWIE alexa!! De moralitatea lui niculescu vor dezbate cu to'asu Capitan!

Tim
5th June 2017, 12:02
zicerea 4: Am (noi, suporterii romani iubitori de fotbal) scapat de adunatura dura a lui Condescu.Recunoasteti, e o realizare!Dupa ceahlaul si gloria bistrita, s-au dus si astia, greu dar s-au dus!

Tim
5th June 2017, 12:07
zicerea 0: Poli Timisoara nu a scapat inca de retrogradare, eu nu subestimez jocurile cu babaciunea din Arad si nici forta mafiei de a il delega pe Avram care sa rezolve treaba!!!!!!!!!

Tim
5th June 2017, 12:14
Alte ziceri: fie-i gura aurita lui Ionica, ca le-a nimerit rapidistul:)

scarba si sila pentru Eric, sper ca banii incasati pt care s-a bucurat asa sa nu ii foloseasca la nimic!

Tim
5th June 2017, 12:14
AM ZAS!!!i!! :D

Leo
5th June 2017, 13:36
Johnny, aseara spuneai ca timisorenii vor bate cu 4-0 si acum votezi cu UTA?

Johnny D
5th June 2017, 14:37
Stiam ca cineva va baga de seama, m-am grabit in draci ca la mine e rezolutie f mica la ecran si erau una langa alta si-am apasat rapid de 2 ori, vot si submit, si din gresala am pus pe kktii aia impotenti de la UTA!:)) Daca as putea mi-as schimba votul dar n-am insistat pentru ca stiu ca nu se poate. Cimishoreni - mUTAalezi 4-0, ramane cum am stabilit!;) '



Aveau cota 1.07 BAH ISSSUSE CRISTOASE sa bata acasa o echipa pe care o distrusesera in sezonul regulat de 2 ori, si trebuiau sa bata ca sa promoveze direct si-au pierdut! Sunt niste pushlamale mentale!:)) Eu nu vorbesc de valoarea din teren care e clar sub Timisoara, ci de cea mentala, de joc decisiv care e practic inexistenta, asta dupa ce-au acumulat frustrari si-n barajul trecut unde i-a desfiintat Voluntariul! Si mai e si dubla mansa sa fie sigur ca echipa mai buna trece mai departe.

Johnny D
5th June 2017, 14:49
Rezolutie mare la ecran, nu mica, se vede foarte mic. Uneori nici nu vad ce scrie, tre sa dau la 150% zoom!:P



Servus Tim, nu intrii pe meci sa vezi ce s-a comentat?:D Am crezut ca ma kak pe mine de ras cand s-a pus ala de la voi jos pe teren sa traga de timp in minutu 91 si-a venit Popa la el sa-i traga vreo 2 Dumnezei ca nu mai merge cu statu pe jos cum mergea pana in urma cu vreo 30 de secunde!:))


Apoi dupa ce-a fluierat arbitrul, toti au murit, au cazut in cap pe teren.
Gol Botosani imediat, toti s-au sculat din morti si-au revenit la viata radiind a fericire! In viata mea n-am mai vazut asa ceva!:))
Zici c-aveau antena parabolica sub cerebel si prindeau posturi in HD!:rasc:

Tim
5th June 2017, 14:59
toti s-au sculat din morti si-au revenit la viata radiind a fericire! In viata mea n-am mai vazut asa ceva!:))
!:rasc:
nici eu nu am mai vazut asa ceva de cand ma duc pe stadion la Timisoara,se pare ca blestemul s-a rupt!

Nu ma intreba de meci, nu am putut sa ma uit, am dat P2P pe celelalte meciuri.

iulian_1976
5th June 2017, 16:06
Ce este interesant Botosaniul un oras sarac are un investitor privat intrat in fotbal iar Timisoara un oras bogat plin de investitori privati nu pot incropi o echipa si un stadion de ani de zile.:)

Hingherul
6th June 2017, 00:59
forzza doamna UTA!
sa mai vedem si ce stiu altii. bragadireni tot am avut prin liga 1 si nu au facut mare branza :D

cip
6th June 2017, 17:18
forzza doamna UTA!
asa se intampla cand pui muraturi impreuna cu mama soacra si mai iasa si bune,ajungi sa te atasezi pana la urma de toate babaciunile si nu-i ok...:))

bate ACS aici...basca ii mai si scuturam un pic de orgoliile alea taranesti cu selfi-uri la gara...:D

Ferko
7th June 2017, 12:15
Se intalnesc doua NEVOI ! Rezultatul ? Numai Dumnezeu stie !
Daca ACS nu era urmasa urmaselor lui Bragadiru si al lui Iancu cel puturos, as fi tinut cu Timisoara. La Arad nu se vrea promovarea, deci nu am niciun motiv sa tin cu ei. Dovada ? Simplu : de cand este la primarie Falca in Arad pe plan "sportiv" s-a realizat un singur lucru : DISTRUGERI DE STADIOANE SI DE BAZA SPORTIVE. Cine nu crede poate verifica foarte usor.

cip
7th June 2017, 12:45
pai tocmai ca nu e urmasa Bragadirului si a Iancului,e urmasa Recasului :)

asa cum UTA e urmasa celor de la Liberty Salonta :rasc:

Clau7_D
7th June 2017, 19:32
Deci meci intre echipa din Arad si cea de la suburbia Aradului :D aici tre sa se decida primarul pe cine vrea sa finanteze in prima Liga :sneaky:

cip
7th June 2017, 19:53
Deci meci intre echipa din Arad si cea de la suburbia Aradului :D aici tre sa se decida primarul pe cine vrea sa finanteze in prima Liga :sneaky:
bai dar aceleasi poante alb-rosii rasuflate...:rasc:
nu ti-ai alege si tu o echipa onesta cu care sa tii,doar babaciunea si ciocanul ai in cap:ciocan:

uite Soimii Sibiu de exemplu,pai ce fel de patriot local mai imi esti? :D

Clau7_D
7th June 2017, 20:16
bai dar aceleasi poante alb-rosii rasuflate...:rasc:
nu ti-ai alege si tu o echipa onesta cu care sa tii,doar babaciunea si ciocanul ai in cap:ciocan:

uite Soimii Sibiu de exemplu,pai ce fel de patriot local mai imi esti? :D

Avem FC Hermannstadt acum in Liga a II-a, iar de la anul intram in Liga 1 lejer :D abia astept sa va bem berea din oras :D

cip
7th June 2017, 20:25
pai asa mai da,altfel suna Hermannstadt si altfel Dinamo,chiar daca asta din urma vine direct din greaca veche...dynamikos,am auzit ca s-au gasit si ceva placute minoane pe tema asta sau scrieri pe cilindru,n-am retinut exact...in orice caz,un fel de epopee :D

delaparis
7th June 2017, 20:45
Vine de la dynamis in greaca veche (putere, forta etc ...). ACS Poli e din banateana noua (Bragadiru, AEK, smecherie etc ...). Nu prea avem puncte in comun :D

cip
7th June 2017, 20:47
luni la 20.30,turul pe El Monumental...:)
rupe-i Poli ASC! :D

cip
7th June 2017, 20:52
Vine de la dynamis in greaca veche (putere, forta etc ...). ACS Poli e din banateana noua (Bragadiru, AEK, smecherie etc ...). Nu prea avem puncte in comun :D
dynamis nedynamis,dar eu am auzit ca voi v-ati infiintat direct in liga I in anii '48...:o:
e adevarat? :rasc:

Clau7_D
7th June 2017, 20:56
Gresit, Liga I s-a infiintat in acelasi timp cu venirea lui Dinamo :sneaky:

delaparis
7th June 2017, 21:01
Gresit, Liga I s-a infiintat in acelasi timp cu venirea lui Dinamo :sneaky:

Corect. Ce vina avem ca Liga asta se tot tine dupa noi? :D

cip
7th June 2017, 21:37
Liga I s-a infiintat in acelasi timp cu venirea lui Dinamo

Corect.

doi dinamovisti...:rasc:

delaparis
7th June 2017, 21:44
Turul se va juca la Timisoara pe 12 iunie, iar returul pe 15 iunie pe stadionul Otto Greffner, din comuna Siria.

Va bombardeaza Trump daca va citeste pe aici, teroristilor batrani ce sunteti :)

cip
7th June 2017, 21:54
nu bombardeaza nimic Trump aici in vest,am auzit ca-i cam rasist...daca e sa bombardeze in Romania,bombardeaza undeva in sud...unde oamenii seamana cat de cat cu mexicanii,mici,creoli si cam lenesi ca sa nu zic de-a dreptul puturosi si degraba cersetorii de asistente sociale :D

Clau7_D
7th June 2017, 22:01
doi dinamovisti...:rasc:

De unul sunt sigur...celalalt e doar moderator :pace:

delaparis
7th June 2017, 22:01
nu bombardeaza nimic Trump aici in vest,am auzit ca-i cam rasist...daca e sa bombardeze in Romania,bombardeaza undeva in sud...unde oamenii seamana cat de cat cu mexicanii,mici,creoli si cam lenesi ca sa nu zic de-a dreptul puturosi si degraba cersetorii de asistente sociale :D
Crezi?
Vezi ca majoritatea americanilor se pare ca inca amesteca orasele intre tari pe care nu stiu exact daca exista. Am colegi IBM care inca sustin ca Budapesta e capitala Romaniei iar Ungaria e Austria :))
Le spun sa se uite pe Google dar imi raspund ca pe net numai tampenii citesti ... :D


De unul sunt sigur...celalalt e doar moderator :pace:
Pe ce forum esti moderator? :D

cip
7th June 2017, 22:05
De unul sunt sigur...celalalt e doar moderator :pace:
adevarul e ca si eu as fi mefiant :D in locul vostru,la urma urmelor a boxat cu soarele pe maiou cand era mic...:o:
pai ce incredere sa mai ai...:rasc:

delaparis
7th June 2017, 22:28
adevarul e ca si eu as fi
Daca ma opresc aici jur ca am inteles fan UTA :))

cip
7th June 2017, 22:42
Daca ma opresc aici jur ca am inteles fan UTA :))
ce ai inteles numai tu stii,important e ca te amuzi copios,mai important de asa nu exista :))
sa-ti bagi totusi mintile-n pantaloni pana maine dimineata,asta e un thd serios pana la urma...pai ce facem aici,ne batem gioc? :D

delaparis
7th June 2017, 23:13
Ce batrana esti ... nici simtul umorului nu l-ai pastrat. Ma rog ... esti stresat deci te inteleg pana la urma. Nu va jucati in fiecare zi cu astia "deladerbi" :)

iulian_1976
8th June 2017, 03:27
Doua echipe muribunde. :)

UTA va promova cand isi termina stadionul,iar Tmisoara va avea echipa cand unul/mai multi investitori vor prelua Ripensia si vor contrui un stadion al lor.

Calandrinon
8th June 2017, 10:09
In caz de promovare UTA va sustine meciurile de acasa pe Dan Paltinisanu, iar cum tot ce joaca pe DP este...
Sa-i vezi atunci pe cimiseni scandand "UTA, UTA..."

phife
8th June 2017, 12:42
pentru o echipa de liga a doua la ce nivel avem noi in liga a doua uta numai muribunda nu e.

Leo
8th June 2017, 15:47
Preturile tichetelor vor fi:

Tribuna 1 – 15 lei

Tribuna 2 – 15 lei

Peluză oaspeti – 15 lei

Tribuna 0 – 25 de lei

Lojă – 50 de lei

Leo
8th June 2017, 15:59
Cum se mobilizeaza aradenii:


"Gladiatori ai clubului UTA!

Vă aflați, mulți dintre voi, în fața celor mai importante 180 de minute din cariera voastră. Pentru orice fotbalist, visul de a evolua pe prima scenă este unul care nu poate fi cumpărat sau dat la o parte. În condiții normale o asemenea dublă confruntare n-ar fi necesitat nicio mobilizare suplimentară. Dar, pentru că atmosfera din jurul echipei n-a fost una foarte bună în ultimele zile, dorim să vă adresăm următoarele cuvinte pentru a știi în ce măsură credem în voi și vă puteți baza pe sprijinul nostru.

Da, există suporteri care nu cred că vă doriți promovarea, care pun la îndoială motivația voastră sau poate tăria de a rezista la presiunile unor jocuri de culise care ar încerca să ne pună piedici extrafotbalistice. Acestor oameni le puteți răspunde într-un singur fel: cu un deget arătător peste buze, la capătul unei duble manșe în care vă veți surclasa adversarul!

Da, există suporteri care sunt supărați pe voi pentru că în această primăvară, atât în teren cât și în afara lui, nu ați fost suficient de serioși și profesioniști. Acestor oameni le puteți răspunde într-un singur fel: arătați că aveți caracter, arătați că sunteți capabili să reparați lucrurile pe care tot voi le-ați stricat. Nu există om sau echipă perfectă; dar cei care reușesc în viață sunt cei care își asumă greșelile și le îndreaptă!

Da, există suporteri care nu cred că sunteți suficient de buni. Voi însă trebuie să-i faceți pe acești oameni să regrete fiecare clipă în care s-au îndoit de voi. Există doar două alternative și nimic între ele: fie au dreptate, fie nu! Dovediți că sunt în eroare, arătați-vă valoarea!

Nu există niciun motiv pentru ca promovarea să nu fie singurul obiectiv care contează pentru fiecare dintre voi. Sunteți la un club care are tradiție, public și stabilitate financiară. Sunteți la un club care își dorește promovarea. Ținând cont de aceste aspecte există doar două căi pentru fiecare dintre voi: CÂȘTIGAȚI și veți dovedi că meritați să jucați în continuare la un astfel de club și veți face un salt atât sufletesc cât și material. În caz contrar, clubul va merge mai departe spre obiectivul său dar doar alături de oameni care dovedesc că sunt ÎNVINGĂTORI.

O altă motivație pe care considerăm că trebuie să o aveți în minte ca fotbaliști este orgoliul profesional. Dacă aveți orgoliu ca profesioniști și ca oameni, veți învinge și veți demonstra țării întregi că sunteți fotbaliști care au reușit să scrie istorie!

Și, dacă mai era nevoie să vă spunem asta, amintiți-vă tricoul pe care îl purtați. Acest tricou nu e o povară ci un imbold. UTA s-a născut pentru performanță și calitate iar orice jucător care poartă acest tricou înseamnă că are calitățile necesare pentru a străluci și nu pentru a se zbate în mediocritate. Nu contează ce auziți din tribune de la oameni care au uitat de ce sunt acolo. Contează infinit mai mult că de sus, BARONUL vă privește și nu vă vede ca pe o sumă de calități și defecte ci ca pe o ECHIPĂ; ECHIPA LUI, UTA! Rostiți conștient acest nume pe tunel înainte de meci și veți vedea că adversarii vor păli iar în mintea și trupul vostru se va produce transformarea care vă va duce la succes.

În final, vă spunem doar atât: în viață există oameni care REUȘESC și oameni care găsesc scuze și explicații. Fiți din prima categorie. Astfel de meciuri nu se joacă, se câștigă! Noi nu avem nicio îndoială că peste o lună ne vom pregăti împreună de prima ligă. Să nu aveți nici voi!

ÎMPREUNĂ PENTRU UN VIS
NU DĂM NICIODATĂ ÎNAPOI
FORZA UTA!

Suporter Club UTA"

cip
8th June 2017, 16:27
Cum se mobilizeaza aradenii:


"Gladiatori ai clubului UTA!

Vă aflați, mulți dintre voi, în fața celor mai importante 180 de minute din cariera voastră. Pentru orice fotbalist, visul de a evolua pe prima scenă este unul care nu poate fi cumpărat sau dat la o parte. În condiții normale o asemenea dublă confruntare n-ar fi necesitat nicio mobilizare suplimentară. Dar, pentru că atmosfera din jurul echipei n-a fost una foarte bună în ultimele zile, dorim să vă adresăm următoarele cuvinte pentru a știi în ce măsură credem în voi și vă puteți baza pe sprijinul nostru.

Da, există suporteri care nu cred că vă doriți promovarea, care pun la îndoială motivația voastră sau poate tăria de a rezista la presiunile unor jocuri de culise care ar încerca să ne pună piedici extrafotbalistice. Acestor oameni le puteți răspunde într-un singur fel: cu un deget arătător peste buze, la capătul unei duble manșe în care vă veți surclasa adversarul!

Da, există suporteri care sunt supărați pe voi pentru că în această primăvară, atât în teren cât și în afara lui, nu ați fost suficient de serioși și profesioniști. Acestor oameni le puteți răspunde într-un singur fel: arătați că aveți caracter, arătați că sunteți capabili să reparați lucrurile pe care tot voi le-ați stricat. Nu există om sau echipă perfectă; dar cei care reușesc în viață sunt cei care își asumă greșelile și le îndreaptă!

Da, există suporteri care nu cred că sunteți suficient de buni. Voi însă trebuie să-i faceți pe acești oameni să regrete fiecare clipă în care s-au îndoit de voi. Există doar două alternative și nimic între ele: fie au dreptate, fie nu! Dovediți că sunt în eroare, arătați-vă valoarea!

Nu există niciun motiv pentru ca promovarea să nu fie singurul obiectiv care contează pentru fiecare dintre voi. Sunteți la un club care are tradiție, public și stabilitate financiară. Sunteți la un club care își dorește promovarea. Ținând cont de aceste aspecte există doar două căi pentru fiecare dintre voi: CÂȘTIGAȚI și veți dovedi că meritați să jucați în continuare la un astfel de club și veți face un salt atât sufletesc cât și material. În caz contrar, clubul va merge mai departe spre obiectivul său dar doar alături de oameni care dovedesc că sunt ÎNVINGĂTORI.

O altă motivație pe care considerăm că trebuie să o aveți în minte ca fotbaliști este orgoliul profesional. Dacă aveți orgoliu ca profesioniști și ca oameni, veți învinge și veți demonstra țării întregi că sunteți fotbaliști care au reușit să scrie istorie!

Și, dacă mai era nevoie să vă spunem asta, amintiți-vă tricoul pe care îl purtați. Acest tricou nu e o povară ci un imbold. UTA s-a născut pentru performanță și calitate iar orice jucător care poartă acest tricou înseamnă că are calitățile necesare pentru a străluci și nu pentru a se zbate în mediocritate. Nu contează ce auziți din tribune de la oameni care au uitat de ce sunt acolo. Contează infinit mai mult că de sus, BARONUL vă privește și nu vă vede ca pe o sumă de calități și defecte ci ca pe o ECHIPĂ; ECHIPA LUI, UTA! Rostiți conștient acest nume pe tunel înainte de meci și veți vedea că adversarii vor păli iar în mintea și trupul vostru se va produce transformarea care vă va duce la succes.

În final, vă spunem doar atât: în viață există oameni care REUȘESC și oameni care găsesc scuze și explicații. Fiți din prima categorie. Astfel de meciuri nu se joacă, se câștigă! Noi nu avem nicio îndoială că peste o lună ne vom pregăti împreună de prima ligă. Să nu aveți nici voi!

ÎMPREUNĂ PENTRU UN VIS
NU DĂM NICIODATĂ ÎNAPOI
FORZA UTA!

Suporter Club UTA"niste tarani...:rasc:

Tim
8th June 2017, 16:30
Taranii din Siria (Shiria) se simt jigniti ca trebuie sa fie alaturati acestor tarani....!:D

Tim
8th June 2017, 16:42
Cum se mobilizeaza aradenii:


"Gladiatori ai clubului UTA!

Vă aflați, mulți dintre voi, în fața celor mai importante 180 de minute din cariera voastră. Pentru orice fotbalist, visul de a evolua pe prima scenă este unul care nu poate fi cumpărat sau dat la o parte. În condiții normale o asemenea dublă confruntare n-ar fi necesitat nicio mobilizare suplimentară. Dar, pentru că atmosfera din jurul echipei n-a fost una foarte bună în ultimele zile, dorim să vă adresăm următoarele cuvinte pentru a știi în ce măsură credem în voi și vă puteți baza pe sprijinul nostru.

Da, există suporteri care nu cred că vă doriți promovarea, care pun la îndoială motivația voastră sau poate tăria de a rezista la presiunile unor jocuri de culise care ar încerca să ne pună piedici extrafotbalistice. Acestor oameni le puteți răspunde într-un singur fel: cu un deget arătător peste buze, la capătul unei duble manșe în care vă veți surclasa adversarul!

Da, există suporteri care sunt supărați pe voi pentru că în această primăvară, atât în teren cât și în afara lui, nu ați fost suficient de serioși și profesioniști. Acestor oameni le puteți răspunde într-un singur fel: arătați că aveți caracter, arătați că sunteți capabili să reparați lucrurile pe care tot voi le-ați stricat. Nu există om sau echipă perfectă; dar cei care reușesc în viață sunt cei care își asumă greșelile și le îndreaptă!

Da, există suporteri care nu cred că sunteți suficient de buni. Voi însă trebuie să-i faceți pe acești oameni să regrete fiecare clipă în care s-au îndoit de voi. Există doar două alternative și nimic între ele: fie au dreptate, fie nu! Dovediți că sunt în eroare, arătați-vă valoarea!

Nu există niciun motiv pentru ca promovarea să nu fie singurul obiectiv care contează pentru fiecare dintre voi. Sunteți la un club care are tradiție, public și stabilitate financiară. Sunteți la un club care își dorește promovarea. Ținând cont de aceste aspecte există doar două căi pentru fiecare dintre voi: CÂȘTIGAȚI și veți dovedi că meritați să jucați în continuare la un astfel de club și veți face un salt atât sufletesc cât și material. În caz contrar, clubul va merge mai departe spre obiectivul său dar doar alături de oameni care dovedesc că sunt ÎNVINGĂTORI.

O altă motivație pe care considerăm că trebuie să o aveți în minte ca fotbaliști este orgoliul profesional. Dacă aveți orgoliu ca profesioniști și ca oameni, veți învinge și veți demonstra țării întregi că sunteți fotbaliști care au reușit să scrie istorie!

Și, dacă mai era nevoie să vă spunem asta, amintiți-vă tricoul pe care îl purtați. Acest tricou nu e o povară ci un imbold. UTA s-a născut pentru performanță și calitate iar orice jucător care poartă acest tricou înseamnă că are calitățile necesare pentru a străluci și nu pentru a se zbate în mediocritate. Nu contează ce auziți din tribune de la oameni care au uitat de ce sunt acolo. Contează infinit mai mult că de sus, BARONUL vă privește și nu vă vede ca pe o sumă de calități și defecte ci ca pe o ECHIPĂ; ECHIPA LUI, UTA! Rostiți conștient acest nume pe tunel înainte de meci și veți vedea că adversarii vor păli iar în mintea și trupul vostru se va produce transformarea care vă va duce la succes.

În final, vă spunem doar atât: în viață există oameni care REUȘESC și oameni care găsesc scuze și explicații. Fiți din prima categorie. Astfel de meciuri nu se joacă, se câștigă! Noi nu avem nicio îndoială că peste o lună ne vom pregăti împreună de prima ligă. Să nu aveți nici voi!

ÎMPREUNĂ PENTRU UN VIS
NU DĂM NICIODATĂ ÎNAPOI
FORZA UTA!

Suporter Club UTA"Fix pix, pe ai nostril ii mobilizeaza nea Popica in max 3 cuvinte!:D

cip
8th June 2017, 19:06
ma intreb pe unde umbla precenul Coolifrici de nu-i prezent aici...:cool:
o fi coada acolo la Atrium pentru evenimentul aradean al deceniului dar nici chiar asa...pai cat sa-ti ia sa probezi niste opincute nou-noute cu care sa te prezinti relativ decent la bariera din Giarmata...:rasc:

Johnny D
8th June 2017, 22:46
Pe colina lui nu-l atinge nimeni!:D L-a urcat si pe Tim acolo, ne-au omorat!:))

Fedayn
9th June 2017, 08:41
daca tot se poarta moda "zicerilor"....

zicerea 1...si singura: FORZA "BABA" !!!! :rasc:

Tim
9th June 2017, 15:41
zicerea replica: sa ai bafta doar de babe!:evil:

cip
9th June 2017, 16:09
tot ce e alb-ros
sa luam pe caltabos.

n-am gasit alta rima :rasc:

Tim
9th June 2017, 16:15
Sa bati o baba in Siria nu e terorism?:D

Clau7_D
9th June 2017, 16:44
tot ce e alb-ros
sa luam pe caltabos.

n-am gasit alta rima :rasc:

Alo alo :ciocan:

cip
9th June 2017, 16:51
Alo alo :ciocan:
da,ce-i?
Matzisor,s-a intamplat ceva? :D

Clau7_D
9th June 2017, 17:18
da,ce-i?
Matzisor,s-a intamplat ceva? :D

Sibiul - capitala culturala europeana, saluta provincia - Timisoara :sneaky:

cip
9th June 2017, 18:50
Sibiul - capitala culturala europeana, saluta provincia - Timisoara :sneaky:
bine,salut! :cya:

si acum lasati-ne sa ne pregatim de 2021! :D

Clau7_D
9th June 2017, 20:01
Tot astept autocarele cu oameni din TM venind aici sa invete cum se face asa ceva :D

cip
10th June 2017, 09:07
Tot astept autocarele cu oameni din TM venind aici sa invete cum se face asa ceva :D
n-ai decat,parca te si vad cu palma facuta cozoroc si privind in departare,spre vest...:rolleyes:
nu venim bre,am auzit ca e periculos,cica vi se prabusesc dealurile pe autostrada pe-acolo pe la voi,intre Orastie si Sibiu...:o:
pai ce-ati facut voi pe-acolo numai voi stiti,bine macar ca ati fost capitala europeana inainte de autostrada,mai murea naibii vreun turist japonez facand ceva selfie pe-acolo si vi se ducea vestea de nu va vedeati...:o:
parca si vad stire pe tabloide,turist asiatic inghitit de deal in Romania la punctul zero,zero si ceva...pai era frumos? :D

Fedayn
12th June 2017, 08:13
deh....nexam cultura pe malurile baltii :rasc:

cip
12th June 2017, 11:49
ce-i Fedeo,iar ai iesit la picnic la Fundulea? :o:
eu ti-am mai spus,vino la Crivaia sa vezi civilizatie imperiala! :D

Johnny D
12th June 2017, 14:55
Ba cand pusesem biletu la 11 era cota 1.60 marita, apoi cand am ajuns in agentie la 11.30 doar 1.45 cu tot cu marita!:o::headbang:

Tim
12th June 2017, 15:44
1,45?????????????????:o:
dar ce, arbitreaza Avram???:headbang:


Ii batem pe sirieni de le suna coranul in cap!

Leo
12th June 2017, 20:47
ECHIPELE DE START

ACS Poli Timisoara: Curileac - Strătț, Cânu, Bocsan, Neagu - Artean, Soljici - Bărbut, Croitoru, Doman - Popovici
Antrenor: Ionut Popa
Rezerve: Straton, Seroni, Scutaru, Fucek, Mailat, Drăghici, Pedro Henrique

UTA: Miron - Mevlan, Gligor, Manea, Burlă - Strătilă, Chindris, D. Copil, Muntean - Curtuius, Petre
Antrenor: Laurentiu Rosu
Rezerve: Barna, Vîlceanu, Stahl, Polgar, Tănase, Piccioni, Jorza

Leo
12th June 2017, 20:55
Poli deschide scorul prin Henrique.

Leo
12th June 2017, 20:56
2-0

cip
12th June 2017, 20:56
2-0,mwooie la tarani!!! :))

Johnny D
12th June 2017, 21:05
V-am zis 4-0, e chiar putin daca scapa amaratii astia doar cu 4-0 tur-retur.

cip
12th June 2017, 21:12
amuzanti astia de la UTA,ei cred ca inca intalnesc ASU. aici.:)

Johnny D
12th June 2017, 21:16
E chiar comic meciul, parca joaca echipa mare cu echipa mica!:))



Sa nu le dea echipa mica vreun gol dintr-o deviere dintr-un stalp cand putea fi 5-0 la pauza!:D

Johnny D
12th June 2017, 21:42
Ce v-am zis?:)


Cimishoreni simpatici!:P


Stia Popa ce stia de ce se streseaza in asa hal ca se rateaza ocaziile alea de 3-0!
2-0 ramane cel mai periculos scor din fotbal, chiar la diferenta asta de valoare.

Johnny D
12th June 2017, 21:55
Si rosu poftim!:o: Dupa ce-au ratat alte doua ocazii excelente de 3-1, pana si victoria e periclitata acum!
Incredibili cimisorenii astia, zici ca-s pacala, tandala, stan si bran toti!:))

Hingherul
12th June 2017, 21:56
ia uite bai, e meci aici! :o:

hai ca am dat si eu acum. parca vad ca egaleaza domnita :D

Johnny D
12th June 2017, 22:20
Nu egaleaza, daca am pus io iese!:D


Ma uitam pe flashscore care face media siteurilor de pariuri online, cota a scazut de la 1.72 la 1.27 fix inainte de meci!:))


Se va termina 2-1, si UTA ramane cu sanse reale de calificare dupa ce a fost dominata incredibil tot meciul ca ocazii mai ales.:rolleyes:


Iar rateaza cimishorenii, 2 la rand cu capul. Sunt incredibili, ori dau prea tare in bara, ori prea moale pe poarta!:))

Hingherul
12th June 2017, 22:22
si fruntosii astia merg la duduie acasa. nu stiu daca o sa fie chiar viol dar se lasa cu orgie mare la sirieni acolo :)

Hingherul
12th June 2017, 22:33
ce nervos e nea Popica. cum isi zbarleste mustata la ei :))

Johnny D
12th June 2017, 22:34
Popa show varianta 125, take 3!:))
Sunt curios de celelalte take-uri de la celelalte televiziuni!:D

delaparis
12th June 2017, 22:35
Civilizatii /hello :))

Hingherul
12th June 2017, 22:35
dar care e ideea de are dracii astia pe mustata? :))

Capitanu.Burcea
12th June 2017, 22:45
Moment istoric la finalul meciului, miile de spectatori cimiseni recunoscand in picere, cu fair-play, ca acs este adevarata Politehnica a orasului. Poli, Poli au strigat din toti bojocii la lovitura banatanului Croitoru si doar putin a lipsit ca momentul sa fie imortalizat de cocheta tabela a ovalului cimisan, manuita cu pricepere de cativa copii din flori ai orasului.

O atmosfera profund banatana la interviuri, orchestrata cu pricepere de micul clovn al orasului, ionut dambla. Cam asa se joaca in subsolul clasamentului, trebuie sa-i intelegem si pe ei. Protestez si semnez in avans petitia cimisana trimisa la pfare, onu si apador ch, ca nu e normal ca echipa gazda sa marcheze din offside si sa nu se dea penalty pt text stilisti. Dar sa nu exageram, aceste mici greseli compenseaza cu istoria de 80 de ani a echipei orasului in care a fost abuzata de nenumarate ori. Deci, totul e bine cand se termina cu bine pt cimiseni. Insa preventiv va spun de acum ca vor incerca sa-i retrogradeze la Siria, la retur. Deci,sa nu ziceti ca nu v-am spus. Deci, da.

Tim
12th June 2017, 22:46
FMM de gaman kakat , sa-ti coaca pwla si sa-ti pice!!!!!

Capitanu.Burcea
12th June 2017, 22:48
Cum, ba, sa nu dea al 2-lea galben? E incredibil, acum trimit o stafeta la strasburg, la doamna cancelar a Vienei.

Johnny D
12th June 2017, 22:51
:))

FMM de gaman kakat , sa-ti coaca pwla si sa-ti pice!!!!!
A fost offside mic la golu 2 al vostru si ei au avut penalty!:D
Acuma e drept ca astea le-a gresit fara sa vrea, impotriva voastra a vrut sa greseasca!:))


...si nu i-a iesit!:happy

Tim
12th June 2017, 22:51
Cum, ba, sa nu dea al 2-lea galben? E incredibil, acum trimit o stafeta la strasburg, la doamna cancelar a Vienei.
Tu mai bine fa plecaciuni in fata kakatului moral de Niculescu......stii tu ce zic!

Johnny D
12th June 2017, 22:56
Daca pui totul cap la cap, arbitrul a arbitrat impartial, chiar daca n-a vrut!:))


Mai important e c-ati ratat voi ca niste arici curentati si in loc sa fie o formalitate returul, avem meci!..... Greu!:)


Eu tot pe cimishoara merg insa dupa cata fraiereala am vazut in meciul asta, semanand cu Rapidul pe undeva:)), daca se repeta figura in retur, va putea iesi nasol.

Capitanu.Burcea
12th June 2017, 23:01
Tu mai bine fa plecaciuni in fata kakatului moral de Niculescu......stii tu ce zic!

Si eu zic ca Poli trebuia salvata prin jocul rezultatelor, fara sa mai joace acest baraj chinuitor. Adica ei asa ar fi facut pt altii daca erau rugati frumos. De fapt, au si facut in trecut cu slobozia si fecesebe. si nu pt bani, pt principii cimisene solide care acum va put :D

M-am uitat un pic la meci, Dan Alexa a invatat din greseli :D si a pregatit mai bine finalul asta de sezon :ok:

Johnny D
12th June 2017, 23:03
Incep sa inteleg de ce e atat de greu meciul si de ce-au ratat atat, astia saracii nu-s obisnuiti sa fie favoriti in vreun meci.
Mereu au jucat pe contra-atac cu echipe mai bune si de-odata in singurul meci din an in care sunt favoriti clari nu mai stiu cum e sa fii asa ceva, tabula rasa!:))

delaparis
12th June 2017, 23:07
Gaman e oltean? :D

Capitanu.Burcea
12th June 2017, 23:10
Astazi a fost banatan :D

cip
13th June 2017, 14:24
Gaman e oltean? :D
de ala hotoman...:cool:
scuzati de pleonasm :D

Calandrinon
13th June 2017, 14:48
Fratilor, cu tot respectul, dar al doilea galben a fost dat mult prea usor, sa nu zic aiurea; iar golul doi al timisorenilor a fost perfect valabil, nici vorba de ofsaid

Johnny D
13th June 2017, 14:56
:))

delaoltenia
13th June 2017, 15:14
pac, pac, 1-0 la Arad pentru babaciune. :D

Tim
13th June 2017, 15:22
Sa va spun o poveste: de vreo cateva luni bune, de la meciul de acasa cu viitoarea campioana a hotului hagi, cand a primit ca deobicei un penalty gratis si am vrut sa sar gardul si sa-l bat, de atunci n-am mai fost la stadion. Eu, un suporter care iubeste porcaria asta de fotbal. Ieri m-a pus dracu sa merg iar. Am rezistat pana in minutul 60 si daca nu plecam pobabil ma vedeti in direct la TV cum ii scoteam inima pe cur gunoiului ala de gaman. Este incredibil ce maniera de arbitraj are acest gunoi frustrat. Si ieri ca si in meciul cu Pandurii de acasa ne-a ucis cu zambetul pe buze.

Intreb, pentru ce? Chiar asa mare e miza ca acest campionat de kakat sa scape de Timisara? Oare la Siria ne va arbitra Avram?

Hingherul
13th June 2017, 15:39
Sangerosule! Tu si francezii ce sunteti asa periculosi :))

cip
13th June 2017, 15:42
Hinghi,te fac bre o bere la Mamaia sapt viitoare? :)

Hingherul
13th June 2017, 15:45
Pe frigul asta, bre? Mai bine te fac eu una pe canicula in august :)

La sfarsitul lunii dau o fuga la munte. In caz ca ai pofta de o tuica fiarta, te astept.

Tim
13th June 2017, 15:53
Ai auzit Novace ? Ai retinut datele ?:D

Tim
13th June 2017, 16:27
Va jur , acum imi doresc enorm ca doamna batrana din Siria sa mearga in prima liga alaturi de voluntari, colentina,sf. gheorghe,chiajna si alte sate unde fotbalul e la putere!
Chiar nu mai vreau sa fim asociati cu acest fenomen mizer. Am crezut ca daca vor disparea sandu si dragomir , fotbalul se va insanatosi. Un kakat, e mai puturos ca inainte!:(

cip
13th June 2017, 18:47
teama-mi e de meciul retur,le-am dat sperante peizanilor...:headbang:

parca-i vad la Siria hotarati,inarmati cu topoare,furci si coase...care cu ce are pe-acasa,noroc ca cei mai multi n-au mare lucru pe-acolo,ca si-au cheltuit banii la mall in Timisoara...deci majoritatea or sa vina totusi doar cu amenintari si cu mana goala...:rasc:

Hingherul
13th June 2017, 22:56
Am gasit asta pe facebook :))
61551

delaparis
13th June 2017, 23:04
Arbitrul e vinovat :)

Tim
14th June 2017, 09:52
Am gasit asta pe facebook :))
61551Dupa ce isi incepe Steaua Bucuresti meciurile in liga 4 o sa iti pun si eu poze similare!:D

Johnny D
14th June 2017, 10:19
Adica peste un an si ceva, ca din cate stiu eu trebuie inceput din prima liga valorica cu echipa nou-infiintata, aia e liga a 5-a.

cip
14th June 2017, 10:34
pai astia si Dinamo sunt departamentali,incep de unde vrea muschii lor...:rolleyes:
ce nu ti-e clar,Ionica? :D

Johnny D
14th June 2017, 10:42
Da? Pai de ce nu-ncep direct din play off? Ce sa se mai chinuie atata cu tot felu de prostii?:confused:
Sa vedem si noi derby-ul Steaua - Dinamo de vreo 10 ori intr-un sezon, ca tot vor televiziunile rating. Intrebarea ar fi Steaua - FCSB ce fel de derby e?:thinkso:

cip
14th June 2017, 10:55
de porc :rasc:

Hingherul
14th June 2017, 11:09
Asa-i cand nu aveti echipe sa va consumati energia cu ele. Stati ca babele pe marginea santului si barfiti echipele oneste :D

cip
14th June 2017, 11:13
cum oneste mah,n-auzi ca hotii astia vor sa va ia titlul la TAS? :rasc:

Hingherul
14th June 2017, 11:15
Sa-l ia daca regulamentul ii aproba! :rasc:

cip
14th June 2017, 11:25
pai si cu rejele blatist ce facem? :o:
sa nu-mi spui ca s-a bucurat ca geoana cand a crezut c-a invins...:D

Hingherul
14th June 2017, 11:31
Regele are alte probleme acum. Tu nu ai auzit ca voia sa sara timache gardul si sa il bata?! :o:

cip
14th June 2017, 12:19
bai,ia nu ma mai enerva si posteaza ontopic,vrei sa devin mai sangeros decat un francez ? :D

Hingherul
14th June 2017, 12:26
De cand v-a bagat primarele crocodili si delfini in Bega aveti niste apucaturi de pradatori... Se vede ca ati prins gustul sangelui :))

cip
14th June 2017, 12:34
te iei si tu dupa toate tabloidele miticesti...:ciocan:
delfinii inca nu s-au facut,momentan a bagat doar icrele...:))

Hingherul
14th June 2017, 12:42
Pai de aia au bagat crocodili. Ca sa cloceasca ouale de delfin :))
Parca vad ca rupeti piata exporturilor cu delicatese pentru frantujii aia sclifositi :D

cip
14th June 2017, 13:24
bai,lasa astea si zi-ne mai bine de ce tii cu babaciunea la meciul asta! :ciocan:
iti plac tie astea mai in varsta sau cum? :o:
emmanuelmacronule ce esti! :))

Hingherul
14th June 2017, 13:26
am zis ca tura asta sa aleg diversitatea. cu voi m-am lamurit. anosti cap coada ( de clasament) :))

cip
14th June 2017, 13:48
anosti neanosti,dar pe manjii lui Hagiula i-am luat o tura-n mwoola...:rasc:

Hingherul
14th June 2017, 13:50
pai la ce gazon a fost... :D

cip
14th June 2017, 14:03
dar si tu te uiti in gura la toti ionicii...:))

Ess
14th June 2017, 14:05
mai sangeros decat un francez ? :D

asta mi-e greu sa mi-o imaginez.
cel mai sangeros francez a fost soldatul care i-a dat cu steagul alb in cap colegului ca nu i-a dat crema de maini inainte sa se predea nemtilor. poti fi mai sangeros de-atat? :D:D:D

OT: elore UTA!!! :D

cip
14th June 2017, 14:31
asta mi-e greu sa mi-o imaginez.
cel mai sangeros francez a fost soldatul care i-a dat cu steagul alb in cap colegului ca nu i-a dat crema de maini inainte sa se predea nemtilor. poti fi mai sangeros de-atat? :D:D:D

OT: elore UTA!!! :D
alt gerontofil...:o:
gyurontofilusz,cum s-ar zice in maghiara...:D
Essulica,pentru ca esti precenul meu ciocoflender,pot sa-ti zac Gyuri de-amu? :))

Johnny D
14th June 2017, 14:33
dar si tu te uiti in gura la toti ionicii...:))

Nu la toti bai, la Ionicul! To The Ionic!:ciocan:

Tim
14th June 2017, 15:57
batrana din Siria trebuie sa se alature lui Sepsi, Colentina, Chiajna, Voluntari....doar asa fotbalul din romanica va cunoaste noi culmi .

Hai cu Avram arbitru la acest meci!

cip
14th June 2017, 15:59
Nu la toti bai, la Ionicul! To The Ionic!:ciocan:
cred ca asa i te-ai laudat si lui Ruxi cu sarpele ala de 5 m...pai vezi,de-aia nu s-a infiripat nimic...:rasc:

delaoltenia
14th June 2017, 16:09
multa gargara pentru nimicuri. care-i de fapt subiectul discutiei? :D

Hingherul
14th June 2017, 16:15
batrana doamna :D

Tim
14th June 2017, 16:32
arbitrajul?

Tim
14th June 2017, 16:32
mafia de la liga?

Tim
14th June 2017, 16:33
anamaria prodan?

Hingherul
14th June 2017, 16:38
Fara consecutive ca te banez de nu te mai scapa nici TAS-ul!
Pai ce, tu esti Paul? :D

cip
14th June 2017, 16:46
ce va mai place pe thd-ul capitalei europene...:rasc:

delaoltenia
14th June 2017, 16:47
poate sar gardul la tine... :D

cip
14th June 2017, 18:23
ce gard? :o:
se vede ca n-am mai fo demult prin gorji :D ,ultima oara am vazut niste tarusi care delimitau si erau buni si sa va aparati de caini la o adica...
ce s-o intamplat intre timp,ca n-am idee? :o:
ati accesat ceva fonduri europene? :))

Johnny D
15th June 2017, 12:01
A scazut iar drastic cota la astia acu la 1.58 de la 2 la victorie, dupa ce data trecuta scazuse de la 1.72 la 1.27!
Sti-i dracu ce manevre fac ca in ziua meciului imediat se stie ca se vor califica fara probleme inapoi in Liga 1!:D

Capitanu.Burcea
15th June 2017, 14:57
Cand il ai mvp-ul meciului pe arbitrul Gaman si tu strigi hotii, hotii, realizezi ca Viana e totusi un pic cam departe, in schimb ce Ankara se vede cu ochiul liber :D

Leo
15th June 2017, 15:07
Returul incepe la 17.30 si nu va fi televizat.

Johnny D
15th June 2017, 15:15
:o: TIMACHE, CIPANEEEE!!! MACEEEEEEL!:))


Si eu am pus la sigur Cimisoara se califica, cota 1.15!:mda:

delaparis
15th June 2017, 15:20
Returul incepe la 17.30 si nu va fi televizat.
Se pare ca se poate vedea pe site-ul oficial UTA

http://www.uta-arad.ro/stiri/jocul-uta-acs-poli-se-vede-on-line/3780

Johnny D
15th June 2017, 15:23
Adica daca vrei sa vezi ceva din meciul asta, caut-o pe UTA! E bun!;):sneaky:

:))

Hingherul
15th June 2017, 15:53
E clar. Daca nu il televizeaza inseamna ca o sa fie prea sangeros. Ramane sa aflam dupa care din echipe are hemoroizii facuti harcea parcea :))

delaoltenia
15th June 2017, 16:07
cum, nu-l televizeaza? :o:

cat mi-as fi dorit sa vad un anumit suporter sarind gardul si tavalind cu jandarmii gazonul. :D

Leo
15th June 2017, 17:20
ECHIPELE DE START:

UTA: Miron - Adili, Manea, Gligor, Burlă - Strătilă, Chindris, Tănase, Vîlceanu - A. Petre, Curtuius.
Rezerve: Barna - Polgar, Copaci, Jorza, Stahl, Copil, Piccioni

ACS Poli: Straton - Străut, Cânu, Scutaru, Seroni - Bărbut, Artean, Croitoru, Soljic - Mailat - Drăghici.
Rezerve: Curileac - Fucek, Bocsn, Ignea, Bîrnoi, Doman, Pedro Henrique

Arbitru: Radu Petrescu

Leo
15th June 2017, 17:35
UTA deschide scorul.

Johnny D
15th June 2017, 17:36
Si macelul a inceput.:rolleyes:

Hingherul
15th June 2017, 17:37
:))


Sa-l tina careva pe timache sa nu sara gardul!!

Arbitrajul cum e? Dar terenul? :D

Johnny D
15th June 2017, 17:41
Se pare ca se poate vedea pe site-ul oficial UTA

http://www.uta-arad.ro/stiri/jocul-uta-acs-poli-se-vede-on-line/3780

Induci oamenii in eroare catre ce sunt deja in teroare colo prin cimishoara, aici e meciul: http://www.uta-arad.ro/ :P

Leo
15th June 2017, 17:47
Barbut egaleaza.

Johnny D
15th June 2017, 17:47
Doamne slabani sunt aradenii, nici o treaba cu fotbalu! Si cu tot arbitrajul din lume si n-au cum sa bata pe cimishoara, e imposibil!:))




Orice gol al cimishorenilor de-acum, devine calificant.

Leo
15th June 2017, 17:51
Draghici face 1-2.

Johnny D
15th June 2017, 17:51
I-au spart, mama ce penalitati... cum ziceam dinainte de disputa! Praf e UTA. In 5 minute le-au taiat apa de la gura total tuturor aradenilor, si din tribuna, si de pe teren.


Felicitari Timache, Cipel!:ok: Emotii colo vreo 10 minute, totusi!:D

Hingherul
15th June 2017, 17:52
Lupta Poli! :rasc:

Johnny D
15th June 2017, 17:56
Asta nu e galben, ma? Nesimtitule!:jerk:



:happy:happy



Vai de capu lor, astia mai spera, auzi!:)) Cimisoara trebuia sa aiba vreo 10-2 la ora asta. Dar atunci cine mai venea la stadion!?
Ai dracu cimisoreni, narcisisti, intentionat au dat aparenta unei duble disputate ca sa vina sa-i vada tot Aradul sa se simta jucatori macar in baraj!:rasc:

cip
15th June 2017, 17:58
I-au spart, mama ce penalitati... cum ziceam dinainte de disputa! Praf e UTA. In 5 minute le-au taiat apa de la gura total tuturor aradenilor, si din tribuna, si de pe teren.


Felicitari Timache, Cipel!:ok: Emotii colo vreo 10 minute, totusi!:D
haha,amu am ajuns acasa...inteleg ca e bine :rasc:

Johnny D
15th June 2017, 18:04
Sa notam disparitzia prematura a Hingherului, care fu deturnat de pe acest topic in doar 5 minute!
Cam atat cat durara si sperantele lui la un nou titlu FCSB-ist dupa ce echipa lui deschidea scorul in ultima etapa!:))

Hingherul
15th June 2017, 18:06
haha,amu am ajuns acasa...inteleg ca e bine :rasc:

Totul e sub control. M-am ocupat personal. Va sustin din primul minut :rasc:

Johnny D
15th June 2017, 18:09
A revenit, a fost doar o scurta pauza de reincarcare emotionala. Mia culpa.:D

delaparis
15th June 2017, 18:09
Induci oamenii in eroare catre ce sunt deja in teroare colo prin cimishoara, aici e meciul: http://www.uta-arad.ro/ :P

mai e si aici

2zyz43zy4e8

Spre deosebire de Poli astia de la UTA au stadionul plin :D

Johnny D
15th June 2017, 18:11
De tarani!:))

cip
15th June 2017, 18:24
Totul e sub control. M-am ocupat personal. Va sustin din primul minut :rasc:
Hinocchio o sa-ti spun de-acum incolo...:D

bai dar nu-l vad pe Gyuri Ess pe-aici...elore baba elore baba dar ce facem,suntem suporteri de rezultat si itim capul doar cand ne convine? :rasc:

Tim
15th June 2017, 18:24
sa le iau neamurile la prajina de tarani sirieni........:D


am cuplat teveurile si proiectorul la lactoc, noroc ca e streamingul bun.........rupe vanzarea.:D

Hingherul
15th June 2017, 18:33
Vezi sa nu uiti sa dai bon fiscal ca pe 1 august vine control de la Bucuresti! :D

cip
15th June 2017, 18:39
in tribunele siriene am vazut decat :D suporteri utisti civilizati...:rolleyes:
Barbut era tavalit in fata careului,un acsist a dat mingea intentionat afara sa-si revina bietul baiat...aia strigau "nu le-o dati inapoi"...:o:
altul care-l indemna pe nu stiu ce dulap de la ei sa-l ia direct la genunch pe Croitoru...

eu cand va zic ca-s niste tarani...auzi la ei,batrana duamna...:))

Capitanu.Burcea
15th June 2017, 18:40
Rupe acsu' la sociosi de cand Poli Gottlob a intrat in vacanta. Intre astea doua se va da batalia de adevarata Policlinica a orasului.

cip
15th June 2017, 18:44
iaca si toasu' capitan,in ciuda declaratiilor belicoase il simt ca e alaturi de noi..:rasc:
in Hinghi incep sa nu mai am niciun pic de incredere...:))

Clau7_D
15th June 2017, 18:50
Normal ca e alaturi de voi, in momentul asta avem 6 puncte asigurate pentru sezonul viitor :D

cip
15th June 2017, 18:59
gata,au inceput peizanii cu petarde si cu "**** timisoara"...semn ca-s cam la pamant cu moralul...:))

Capitanu.Burcea
15th June 2017, 19:01
Normal ca e alaturi de voi, in momentul asta avem 6 puncte asigurate pentru sezonul viitor :D

Nu as fi asa sigur, cat poate sa mai dureze procesul ala cu curtea de conturi? :D

phife
15th June 2017, 19:06
foarte interesanta partida din divizia judeteana...
sorin stratila si catalin doman pe teren. unul din putinele locuri din lume unde se formeaza o gaura neagra intelectuala e acum la siria.

Leo
15th June 2017, 19:14
Ramane exact asa cum stiam de ceva vreme, Poli ramane in Liga 1.

1-3

Capitanu.Burcea
15th June 2017, 19:14
iaca si toasu' capitan,in ciuda declaratiilor belicoase il simt ca e alaturi de noi..:rasc:

Este adevarat, in ciuda declaratiilor belicioase mi-a facut mereu placere sa respir aerul din vestul tarii. Desi m-am lovit de oaresce complexe ale bastinasilor, am considerat ca nu e cazul sa facem un capat de tara. Au si oamenii niste sensibilitati, le respectam cat putem :D dar asa per total sunt mai mult decat ok. Toti romanii mei sunt ok cata vreme sunt romani si nu altceva. Daca vor sa fie altceva, ne lipsim de ei imediat :D

cip
15th June 2017, 19:15
ce comentarii de cacao au aia 2 aradeni de la postul local...:))

Capitanu.Burcea
15th June 2017, 19:20
Merita si Aradul o echipa in prima liga, insa e cert ca vecinii lor isi doresc mai mult, dovada apetenta cu care scot soldateii viole(n)ti pe banda rulanta :D

phife
15th June 2017, 19:21
Este adevarat, in ciuda declaratiilor belicioase mi-a facut mereu placere sa respir aerul din vestul tarii. Desi m-am lovit de oaresce complexe ale bastinasilor, am considerat ca nu e cazul sa facem un capat de tara. Au si oamenii niste sensibilitati, le respectam cat putem :D dar asa per total sunt mai mult decat ok. Toti romanii mei sunt ok cata vreme sunt romani si nu altceva. Daca vor sa fie altceva, ne lipsim de ei imediat :D

in viata mea nu am vazut un "vestic" normal la cap in realitate. de departe cei mai enervanti romani.

cip
15th June 2017, 19:32
ahaha,una peste alta le-am tras-o la taranii crisaneni,bravo banatenii! /hello
sa revii de la -14 nu-i usor...si nu ca ar fi o mare chestie sa joci in prima asta divizie de rahat mafiota,dar macar am demonstrat ca n-au avut cum sa ne moota...qed,si acum urmatorul pas...sa ne inscriem in campionatul sarbesc :rasc:

Tim
15th June 2017, 19:32
nah, n-ati scapat de noi!:)

Clau7_D
15th June 2017, 19:38
Iar iasa lumea in strada la Timisoara :D pentru poli sau pentru grindeanu ? :sneaky:

Hingherul
15th June 2017, 19:41
Felicitari ACS si bine revenirati in liga 1!
Ne multumim si cu voi. Daca Poli nu poate... :D

delaparis
15th June 2017, 19:45
nah, n-ati scapat de noi!:)sincer am facut tot ce am putut dar clar sunteti mai buni :D

Capitanu.Burcea
15th June 2017, 19:47
Calificare meritata pentru polisti :sneaky:

Io cred ca echipa asta mai poate reprezenta cu cinste filonul local la coada clasamentului, asa cum a facut-o de multe ori pana acum :))

Tim
15th June 2017, 19:49
Nu-I suparare capitane, atata timp cat plecam cu totii de la zero!

cip
15th June 2017, 19:52
Iar iasa lumea in strada la Timisoara :D pentru poli sau pentru grindeanu ? :sneaky:
pai ce-ai vrea,sa iasa pt iohanis?
n-auzi ca ala tace ca mutu-n cucuruz si-l lasa pe grindi sa guverneze de unul singur?:D

cip
16th June 2017, 07:00
UTA-n B,UTA-n B,UTA-n B !!! /hello/OLE/:great::cheer::lol::yeah:

Johnny D
16th June 2017, 07:13
Calificare meritata pentru polisti :sneaky:

A zis Popa ca le da 3, fix 3 le-a dat.

Johnny D
16th June 2017, 07:28
UTA-n B,UTA-n B,UTA-n B !!! /hello/OLE/:great::cheer::lol::yeah:

S-a trezit Cipel direct pe colina lui, de unde ieri dimineata facea semne cu fum la poalele ei, ridicandu-si rugaciunile spre cer in mii de forme!:))

cip
16th June 2017, 07:41
Ionicule :D,tu n-ai ceva mai bun de facut la ora asta? :o:
de strans vreun holendar,de montat vreun colier,de bagat sarpele in chiuveta Ruxandrei? :rasc:

Novac
16th June 2017, 08:40
apropos de sarpele cu care desfundati voi tevile de scurgere la chiuvete am o mare nedumerire: dupa ce-l folositi pute de-ti intoarce instant capul la 180 de grade :headbang:, cu ce ca cat dati pe el ca sa-l refolositi? :thinkso: ... sau este de unica folosinta = utilizat& sigilat& bin it :)).

pute intr-un mod terfiant:mda:

Tim
16th June 2017, 10:20
uite, un taranete autentic cu fosa infundata!:)):))

Novac
16th June 2017, 11:24
aia-i ****** care se mandreste cu tine :D

"PRICULICI, MAI ADA O BERE"

Tim
16th June 2017, 11:36
:happy:happy:happy:happy


dupa ce manca atata kakat se mai mira ca ii pute scurgerea de la chiuveta!!!:happy

Novac
16th June 2017, 12:20
jet fraiere :D

ref la ce zici tu ... (ne) vedem intre 01-07.08.17 :sneaky:

Tim
16th June 2017, 13:43
pai nu ai zis ca stii ca sunt in concediu in acea perioada??:o:

De obicei plec intre datele respective, atunci vin in Timisoara toti tiganii. De ci vii si tu?:evil:





:happy

cip
16th June 2017, 14:03
61562


:))

Tim
16th June 2017, 16:04
In ultima editie de campionat Timisoara a avut cea mai frumoasa si mai curata echipa din ultima vreme. Plecati de la nivelul de -14 puncte, cu un lot de jucatori reciclati si incepamd campionatul in etapa a 2-a , fara a avea posibilitatea unei perioade de pregatire si......ce e cel mai important, lasati fara finantare de catre acele dudui de la curtea de conturi, acum cand tragem linie , nu ne vine sa credem. Realizam ca acesti baieti pregatiti de un mare psiholog ( nea popica) chiar au facut o mare performanta.


Mult respect pentru POLI TIMISOARA din acest an!



LE: deosebit de multa mwie pentru Avram, Gaman,Alexa si Anamaria Prodan.....asa de sanchi, stiu eu de ce.

Johnny D
17th June 2017, 08:45
apropos de sarpele cu care desfundati voi tevile de scurgere la chiuvete am o mare nedumerire: dupa ce-l folositi pute de-ti intoarce instant capul la 180 de grade :headbang:, cu ce ca cat dati pe el ca sa-l refolositi? :thinkso: ... sau este de unica folosinta = utilizat& sigilat& bin it :)).

pute intr-un mod terfiant:mda:

Put materialele ce s-au prins de scurgerea ta care in luni de zile s-au descompus intr-un mod cu totul sinistru! De aia e atat de nasoala meseria asta de instalator ca tre sa-ti bagi sculele-n putoarea altora care nu-s instare sa foloseasca scurgerile corect. Daca tot arunci prostii pe scurgere ce nu se arunca acolo, macar trage apa de vreo 3 ori si lasa apa la chiuveta sa curga 20 de secunde la maxim dupa ele ca sa fii sigur ca se face traznitul corect al materialelor spre coloana de scurgere a blocului, altfel te faultezi singur ca esti un zgarcit prost la 10 litrii de apa de robinet. Dupa ce iti termini treaba, il speli si e gata de refolosit in alte scurgeri puturoase.

cip
17th June 2017, 09:31
nah...si sa mai spuna vreun carcotas ca bugetarii-s incompetenti si nu-si merita fiecare banut alocat de Larguta de la contribuabilul onest...pai le stie Ionicul ca la carte...:))

Hingherul
17th June 2017, 11:01
e meserie Ionel. se vede ca e profesionist.
imi aduce aminte de bancul asta: :))


Luni dimineata, vidanjorul se prezinta la ora 8 la slujba. Suna telefonul. O urgenta pe teren. S-a infundat un canal. Vidanjorul pleaca impreuna cu ajutorul sau Vasile, ce cara lada cu scule. Vidanjorul se baga in canal, iese plin de rahat si zice lui Vasile:
-Cheia de 16!
Ia aer in piept, se baga din nou. Iese iara plin de rahat, abia rasufland:
- Nu e buna, da-mi-o pe aia de 18!
Iara ia aer in piept, iar intra in canal. Iese iar!
- Nu e buna! Cheia de 20!
Iese iar, abia mai rasuflind, cu rahatii curgand de pe el si ii zice ajutorului:
-Vezi ba, Vasile, daca n-o sa inveti meserie, toata viata ai sa cari lada aia cu scule!!!

Tim
17th June 2017, 11:38
Hingherule, te bag la o evaluare?:D


:))

Hingherul
17th June 2017, 11:41
tu vrei sa ma lasi fara sustinere. hotomanule, numai prostii ai invatat de la psd-ul ala :))

Tim
17th June 2017, 11:47
Numai ce am cerut conditii egala pentru toate echipele in sezonul viitor si deja Timisoara este dezavantajata. Noi abia ce am incheiat campionatul pe cand celelalte echipe sunt deja in primul cantonament! Pai e corect? Cer sa in cepem campionatul cu 6 puncte......avans!:D

Hingherul
17th June 2017, 11:58
trebuie asteptat pana ii creste mustata lui nea Popica. trebuie sa arate fix ca in poza din legitimatie :))

cip
17th June 2017, 13:35
haha,total bancul...:))
la Ionica nu cred ca-i cazul sa care lada cu scule,din ce am citit pe-aici el a terminat totusi instalatiile la scoala profesionala de la Simleu Silvaniei...:happy

Johnny D
18th June 2017, 00:55
Cipel, cum a scapat de emotiile retrogradarii, cum deja il vezi dansand pe scena lui improvizata din 2 piloni si-o prelata!
Scuza-ne stilul bugetar, asa mai umil, tu mare exponent al capitalei Europene a cunostintelor academice!:ok:

Ferko
24th June 2017, 12:09
Se pare ca acest baraj s-a jucat degeaba ! Condescu ataca la TAS retrogradarea Pandurilor ! Condescu "spera" ca si in sezonul urmator o sa joace Pandurii tot in Liga 1 !

cip
30th June 2017, 23:29
Se pare ca acest baraj s-a jucat degeaba ! Condescu ataca la TAS retrogradarea Pandurilor ! Condescu "spera" ca si in sezonul urmator o sa joace Pandurii tot in Liga 1 !
tupeu clasic sudist,pierzi pe teren si incepi sa cauti chichite si portite...pai nu degeaba il cheama si marin...:D
astia parca i-au retrogradat si pe Sportul la masa verde doar ca sa faca figuratie in continuare in prima liga...:o:
bai,eu de cand va tot spun precum Cocosila la fieraria aia...oltenii si dracu' :drak: