PDA

View Full Version : UEFA Europa League 2017/2018



Leo
23rd May 2017, 21:23
Dinamo a terminat stagiunea 2016/2017 pe locul trei in Liga 1 si s-a calificat in cupele europene dupa o pauza de 5 ani. Formatia lui Cosmin Contra va evolua in turul 3 preliminar din UEFA Europa League si la o prima vedere va avea o misiune foarte dificila.
La prima participare in UEFA Europa League dupa iesirea din insolventa, Dinamo pare a avea sanse mici de a ajunge in grupe. Echipa din Stefan cel Mare va intra in competitie in turul 3, dar din cauza coeficientului slab nu va face parte din urna capilor de serie la tragerea la sorti.

Zenit, Fenerbahce sau Galatasaray, Sparta Praga, AC Milan, PSV, AA Gent, FK Krasnodar, Olympique Marseille, Dinamo Zagreb si Everton sunt cateva dintre numele grele pe care le poate intalni.

Tragerea la sorti a turului 3 va avea loc pe 14 iulie, iar partidele se vor disputa pe 27 iulie si 3 august.

Leo
14th July 2017, 14:20
Dinamo o va intalni pe Athletic Bilbao. Primul meci va fi acasa.

Hingherul
14th July 2017, 14:23
Ce ratati... :rasc:
Mai de champions league imi pare meciul de maine cu Juve :D

Clau7_D
14th July 2017, 14:24
Mna inchidem repede aici, europa league e pentru looseri pana la urma :D

Hingherul
14th July 2017, 14:41
ei as... pai la ce antrenament aveti... cred ca va mai opriti doar in finala :rasc:

cip
14th July 2017, 14:45
no fain...presimt ca o sa radem cu rasii aici...:rasc:

oopsss,am gresit thd...rog un moderator sa mute la dinamovisti si prieteni :D

Paul Atreides
14th July 2017, 14:50
Dinamo o va intalni pe Athletic Bilbao. Primul meci va fi acasa.

Vai de capu' vostru :D

Sevilla86
14th July 2017, 21:32
Mna inchidem repede aici, europa league e pentru looseri pana la urma :D

Dar campioana EL merge in CL sezonul urmator. Io zic sa luati totusi in serios competitia :D

Leo
14th July 2017, 21:51
Avem sansele noastre si le vom juca cinstit.

delaoltenia
14th July 2017, 22:13
cand ati jucat cinstit? :D

phife
14th July 2017, 22:22
Avem sansele noastre si le vom juca cinstit.

Ahahajhajajaahahahahahah :)) va pleaca al mai bun jucator la rivale si voi aveti sanse cu bilbao.

cip
15th July 2017, 08:51
cand ati jucat cinstit? :D
ei hai ca exagerezi,au mai avut si meciuri de-astea...cu Knaatspirnufelag,cu Elfsborg...:))

Leo
24th July 2017, 13:47
Arbitru: Tore Hansen

Leo
27th July 2017, 15:14
Detalii la fata locului.

Leo
27th July 2017, 17:58
Rivaldo va urmari partida de la loja alaturi de conducatorii clubului. Mesajul lui pt jucatori: "Vă tin pumnii pentru meciul de diseară din Europa League! Am încredere că veti avea o partidă bună".

Leo
27th July 2017, 19:30
Echipele de start:

Dinamo: Penedo - Romero, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip - Mahlangu, Busuladzici, Nascimento - Hanca, Salomao, Nemec
Rezerve: Brănescu, Rivaldinho, Albin, Anton, Costache, Marici, Bumba
Antrenor: Cosmin Contra

Athletic Bilbao: Iago Herrerin - De Marcos, Laporte, Etxeita, Balenziaga - Benat, Vesga - Susaeta, Raul Garcia, Munian - Aduriz
Rezerve: Arrizabalaga,Boveda, San Jose, Lekuke, Mikel Rico, Merino, Aketxe
Antrenor: Jose Angel Ziganda

Leo
28th July 2017, 14:17
Impreuna rescriem istoria

Dinamo termina la egalitate, 1-1, prima mansa cu Bilbao. Rivaldinho a marcat un gol magnific, vinclu de la 30 de metri.
Aseara puteam castiga. Bascii abia mai stateau in picioare in repriza secunda, degajau mingea cat mai departe de poarta lor.

Sevilla86
28th July 2017, 16:01
Rescrieti istoria sau scrieti prezentul?
Parerea mea ca ar fi a doua varianta :D

La noi nu se pune problema ca Becali nu stie sa scrie.

petea
28th July 2017, 17:28
Rescrieti istoria sau scrieti prezentul?
Parerea mea ca ar fi a doua varianta :D

La noi nu se pune problema ca Becali nu stie sa scrie.

fecesebistii in general nu stiu ca scrie...:))

Leo
28th July 2017, 18:11
Sevilla, e asa cum vrei noi. :D

Leo
1st August 2017, 13:31
Bilbao - Dinamo se joaca joi, 3 august, ora 21.45. Meciul este transmis de TVR1.
Arbitri: Pavle Radovanovici - Veselin Radunovici, Dragan Vujovici - Predrag Radovanovici - toti Muntenegru;

Leo
3rd August 2017, 15:26
Echipa de start Dinamo: Penedo - Romera, Katiskas, Nedelcearu, St. Filip - Nascimento, Mahlangu - Hanca, Rivaldinho, Salomao - Nemec

Leo
4th August 2017, 14:14
Bilbao - Dinamo 3-0

ATHLETIC CLUB BILBAO: Herrerin - De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga - Benat Etxebarria (80 Iñaki Williams), Vesga - Susaeta, Raul Garcia (70 San José), Munian - Aduriz (88 Aketxe).
Antrenor: Jose Angel Ziganda
Rezerve: Arrizabalaga - Bóveda, Lekue, Merino.

DINAMO: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip (cpt) - Hanca (56 Costache), Mahlangu, Nascimento (72 P. Anton), Salomao - Rivaldinho, Nemec (66 Albin).
Antrenor: Cosmin Contra
Rezerve: Brănescu - Busuladzic, Maric, Bumba.

Arbitru: Pavle Radovanovic (Muntenegru)
Asistent 1: Veselin Radunovic (Muntenegru)
Asistent 2: Dragan Vujovic (Muntenegru)
Rezervă: Predrag Radovanovic (Muntenegru)
Delegat UEFA: Johny Vanspauwen (Belgia)
Observator UEFA: Brian Lawlor (Tara Galilor)

Cartonase galbene: Katsikas (36), Costache (63).