PDA

View Full Version : Playoff, Etapa 9: Astra - Steaua 0-1



delaoltenia
29th April 2017, 09:04
08 Mai 2017/20:30.

Sevilla86
30th April 2017, 09:35
Sper ca Becali il oferteaza pe Sumi ca joc psihologic. Oricat as vrea sa-i franga inima lu' Johnny, nu-l vreau la Steaua.

delaparis
2nd May 2017, 00:01
S-a terminat pt FCSB ... BSCF.... OIDELA BUCUR ...CIOB ...AN. :)
Mica dar ... :

Leo
4th May 2017, 13:05
Egal.

Ferko
8th May 2017, 10:40
Egal.
Subscriu, chiar daca, crapa becali si toti stelistii !

Johnny D
8th May 2017, 12:26
Am pus X2 asa de bengos pe ambele bilete cu 150 de lei, sa ma bucur indiferent daca-mi iese, sau daca nu!:D

Sper ca Becali il oferteaza pe Sumi ca joc psihologic. Oricat as vrea sa-i franga inima lu' Johnny, nu-l vreau la Steaua.
:)) Mai tare-i sugeti voi toti pwla lu Shumudik, cat de mik, decat s-o suga el doar pe una de-a voastra! Translation: el uraste FCSB+Steaua mai mult decat toti stelistii din universul asta urasc Rapidul la un loc.;) Cred ca nu e nevoie sa-ti explic ca nu va veni nici de-i da salar de 10 milioane de euro per sozon. Singurul mod in care ar veni e daca Becali ar cumpara Rapidul si i-ar face contract de buget minim 5 milioane Rapidului pe sezon pana ajunge in Liga 1! Sau ceva-n genu asta, doar asa!:)):)) Dar poate nici asa, ca va zice ca nu poate perverti o frumusete asa zvelta si inocenta ca Rapidu cu banii aia atat de mizeri de stelisti. Vezi-ti de treaba acolo cu batalia voastra la titlu Sevi, si lasati manariile ca nu merge cu rapidistii.;)

cip
8th May 2017, 17:13
S-a terminat pt FCSB ... BSCF.... OIDELA BUCUR ...CIOB ...AN. :)
Mica dar ... :
halal exemplu mai dai pe-aici,ditamai SM-ul... :o:
ne mai miram apoi ca Ionica (un tout petit moderateur :sneaky: ) incepe sa injure instant ca la usa cortului :sneaky:crezand ca asa e schema...

attention au language,ca te vad cam tensionat...gata,ai scapat de Marine,nu va mai expulzeaza fraierii...:rasc:

Leo
8th May 2017, 19:49
Echipele de start:

Astra: Silviu Lung - Oros, Fabricio, Săpunaru, Nicoară - Al. Stan, Takayuki, Al. Ionită II - Budescu - Bus, D. Niculae
Rezerve: Iliev - D. Florea, Belu, Balaure, Pitian, Boubacar, Lovin
Antrenor: Marius Sumudică

FCSB: Nită - Plească, Bălasa, Moke, Momcilovici - Jakolis, Ov. Popescu, Boldrin, Fl. Tănase - Alibec, Gnohere
Rezerve: Stăncioiu - Tamas, Tudorie, Muniru, Achim, De Amorim, Man
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Elgorriaga
8th May 2017, 19:50
2 solist.

De ce?

Pentru că asa a fost deal-ul din playoff.

Ovidienii regelui regal căstiga shampionatu.

Dinamo intră în playoff pentru audienČ›ă si un locde Europa, dar nu mai sus de locul 3.

FC FCSB (ptiu! parca-s bilbiit!) vrea neapărat locul 2, ca să mai tragă un loz pentru Shempion Lig.

That's all folks!

Sevilla86
8th May 2017, 20:31
Sper sa aiba si ai nostri cateva intrari tari la Sapunaru sa-l rupa asa cum au facut dinamovistii cu Alibec :D
Spun comentatorii ca ar avea probleme la glezna. Hai sa i le agravam.

Sevilla86
8th May 2017, 20:41
Tanase si acum e slabanog, dar se observa a schimbare in timpul de cand a venit la Steaua. Se tine bine pe picioare.

Aducem destul de usor mingea in fata portii. In mod normal castigam destul de usor, dar sa nu avem un accident cum am avut cu Dinamo.

Sevilla86
8th May 2017, 20:44
Gol Gnohere :) Mai trebuiesc niste goluri sa stam linistiti.

ciorbicafaristu
8th May 2017, 20:45
Bai, imi explica cineva care e diferenta intre absentele titularilor de la Craiova de ieri si absentele lui geraldo alves, teixeira si morais de azi?

cip
8th May 2017, 20:52
Bai, imi explica cineva care e diferenta intre absentele titularilor de la Craiova de ieri si absentele lui geraldo alves, teixeira si morais de azi?

pai niciuna,doar se intrec nasul si finul in dedicatii,atata tot...si lautarii stii cum sunt,le lipesti bancnota cu scuipat de frunte si gata treaba...:D

Sevilla86
8th May 2017, 20:52
Bai, imi explica cineva care e diferenta intre absentele titularilor de la Craiova de ieri si absentele lui geraldo alves, teixeira si morais de azi?

https://www.biletul-zilei-7.com/pronostic-astra-steaua-8-mai-2017/

Iar Morais a semnat deja cu Steaua.

ciorbicafaristu
8th May 2017, 20:56
Ok, dupa logica lui Becali nu este si aici vorba de coruptie?

cip
8th May 2017, 20:59
aici nu...:nah:
doar la nasu' :D

Sevilla86
8th May 2017, 21:12
Ce coruptie? Steaua a semnat un jucator si este decizia Astrei daca il mai foloseste sau nu.

cip
8th May 2017, 21:15
mie de amaratii aia din tribune imi pare rau,au mai dat si bani si si-au mai sacrificat si din timpul lor liber...sa-ti fie rusine,bai Sum dundica! :D

ciorbicafaristu
8th May 2017, 21:25
În lege spune că atunci când nu faci ceva ce ar fi normal să faci Č™i aduci un prejudiciu cuiva este corupČ›ie", a zis Gigi Becali pentru ProTV.

Pot acuza Dinamo si Ovidiu pe Astra ca le-a produs un prejudiciu prin netitularizarea celor 3, ba mai mult in cazul unuia fiind vorba si de niste bani la mijloc?:D
Daca aici nu e coruptie si e totul ok, de ce n-ar fi si-n cazul Craiovei la fel?

Novac
8th May 2017, 21:29
cel mai eftin belet a fost un melion aka (e pacat sa nu citam din "Paul avionul" :D) 1suta roni.

cip
8th May 2017, 21:33
daca ar fi dupa mine,toate echipele astea hoate din play-off ar trebui desfiintate...mani pulite,punct zero ...si real madrid din CL :D

ciorbicafaristu
8th May 2017, 21:41
Pana la desfiintare eu zic ca trebuie mai intai impulite putin. :D

Sevilla86
8th May 2017, 21:42
Pot acuza Dinamo si Ovidiu pe Astra ca le-a produs un prejudiciu prin netitularizarea celor 3, ba mai mult in cazul unuia fiind vorba si de niste bani la mijloc?:D
Daca aici nu e coruptie si e totul ok, de ce n-ar fi si-n cazul Craiovei la fel?

Du-te frate si da-i in judecata.

Craiova se lasa batuta sa nu ia titlul Steaua si Dinamo. Acolo este altceva.

Novac
8th May 2017, 21:45
Ok, dupa logica lui Becali nu este si aici vorba de coruptie?

Pe bune acuma te vazusem om serios! cum coruptie mah tu pe ce lume traiesti!?! :groggy: Pai crezi ca d'aia au luptat ei sa ajunga la putere ca sa fie coruptie in tara? Nuuu, tata nu! GATA! Nu mai avem nici coruptie si nici corupti in urmatorii 5 ani :ok:/hello



ps. crezi ca degeaba s-a rostogolit purcelusul detimisoara prin propriile fecale atata amar de vreme? :cheer:

ciorbicafaristu
8th May 2017, 21:45
Iar la Giurgiu este cu totul altceva. Am inteles.

:happy :happy :happy

cip
8th May 2017, 22:01
moama,ce se chinuie astia de la astra sa traga peste poarta si-n portar...poate rateaza vreunul pe final,ca dreq il ia ca pe Bunica odinioara...:))

Sevilla86
8th May 2017, 22:04
Becali a anuntat ca da 3 mil euro pe Ionita. Sumi a scos om la incalzire sa-l inlocuiasca :D

iulian_1976
8th May 2017, 22:04
Ionita are momente cand seamana cu Messi :)

Sevilla86
8th May 2017, 22:05
Nu-mi place de Steaua in a doua repriza, zici ca-i PSG :D

delaparis
8th May 2017, 22:07
Ionita are momente cand seamana cu Messi :)
Antentie la limbaj :D


Nu-mi place de Steaua in a doua repriza, zici ca-i PSG :D

Da. :D
Jucam in GRUPA CL in toamna? :drak:

Leo
8th May 2017, 22:08
moama,ce se chinuie astia de la astra sa traga peste poarta si-n portar...poate rateaza vreunul pe final,ca dreq il ia ca pe Bunica odinioara...:))

Ar merge o egalare pe final, nu? :D

cip
8th May 2017, 22:14
imposibila o egalare,Sumi nu o are mare :D

iulian_1976
8th May 2017, 22:15
Cam asa arata golgheterul Bulgariei: Bus :) Nu pare mare chestie :)

cip
8th May 2017, 22:22
Sapunaru cred ca-i singurul de la astra care nu stie ca-i blat aici...:))

ciorbicafaristu
8th May 2017, 22:26
Sevi, ce zici, vine Budescu la becali sport? :D

Hingherul
8th May 2017, 22:27
iar l-a chisat Steaua-n freza pe garoiul Shumudick :D

iulian_1976
8th May 2017, 22:32
Antentie la limbaj :D

Ionita in fata careului are explozie si repet chiar seamana cu Messi :)
Oare cum ar arata nationala cu Maxim,Ionita,Budescu,Alibec ?

Steaua putea lejer pierde meciul,sunt curios daca vor trece de Craiova nu imi par in forma.

delaparis
8th May 2017, 22:33
Oare cum ar arata nationala cu Maxim,Ionita,Budescu,Alibec ?
Un fel de Argentina :D

OT: nici blaturile nu mai au haz in ziua de azi

Sevilla86
8th May 2017, 22:34
Sevi, ce zici, vine Budescu la becali sport? :D

Pai le luam toata echipa? Il lasam pe Budescu macar.
Merge luat Ionita si dat imprumut pe la alta echipa. Ar putea fi de viitor.

iulian_1976
8th May 2017, 22:37
Un fel de Argentina :D

OT: nici blaturile nu mai au haz in ziua de azi


Pai le luam toata echipa? Il lasam pe Budescu macar.
Merge luat Ionita si dat imprumut pe la alta echipa. Ar putea fi de viitor.

Ionita cu echipe greoaie scandinave ar face furori,un pic perfectionat nu prea sunt antrenori care sa-l perfectioneze,poate la Viitorul sa vina :)

ciorbicafaristu
8th May 2017, 22:38
Prostul asta de Sapunaru a venit la interviuri in timp ce aia impart banii in vestiar.:D

cip
8th May 2017, 22:39
Ionita in fata careului are explozie si repet chiar seamana cu Messi :)
Oare cum ar arata nationala cu Maxim,Ionita,Budescu,Alibec ?

uite si unul mai prost ca Mos Craciun...:))
foarte bine,ar salta de pe 42 direct pe 38 in clasamentul FIFA...:happy

iulian_1976
8th May 2017, 22:45
Ionita plange chiar si-a dorit sa castige.Un baiat sufletist.

Novac
8th May 2017, 22:47
Prostul asta de Sapunaru a venit la interviuri in timp ce aia impart banii in vestiar.:D

:happy:happy este ireal asta

YoNuTzz
8th May 2017, 23:00
deci prostii de la steaua vor pierde campionatul la egalitate de puncte cu blatistii de la viitorul.

daca retardatul de amorim nu facea penalty in min 95, s-ar fi terminat 45 la 44...asa va fi 44-44

oricum amuzanta situatia viitorului, sa castigi titlul cu 3/3 blaturi pe fata in ultimele 3 etape :))

Sevilla86
8th May 2017, 23:19
Am uitat cu totii sa mentionam un lucru de importanta capitala. In proportie de 99% putem sa celebram 10 ani impliniti de Dinamo fara titlu.

Ce este la decima pentru Real, asta sper sa fie amintita ca "la decada" pentru Dinamo, cu o conotatie negativa pentru ei, bineinteles :D

YoNuTzz
8th May 2017, 23:37
steaua mai are 1% sanse, dinamo 0%

dupa 0-5 cu gent, probabil va urma tot un 0-5 cu de-al de ber sheeva, apoel, olympiakos sau altele ptr viitorul.

ciorbicafaristu
8th May 2017, 23:56
Sa vedem ce e mai atractiv pt clujeni, un potential satelit la anul sau un transfer pe bani frumosi? :D Eu merg in continuare pe varianta a 2a, cred ca sunt si ei constienti ca Hagi i-ar trage pe **** si ar reveni la rolul de sclav al ciobanului.

Elgorriaga
9th May 2017, 00:21
deci prostii de la steaua vor pierde campionatul la egalitate de puncte cu blatistii de la viitorul.

daca retardatul de amorim nu facea penalty in min 95, s-ar fi terminat 45 la 44...asa va fi 44-44

oricum amuzanta situatia viitorului, sa castigi titlul cu 3/3 blaturi pe fata in ultimele 3 etape :))

:D Voi tot n-ati inteles ... daca Amorim nu facea penaltyul ala si se termina 1-1, atunci voi n-ati fi cistigat astazi cu Astra. Simplu.

Tot asa, daca Zlatinski nu egala in ultimul minut la 2-2 cu noi, atunci meciul Dinamo - FC FCSB se termina la egalitate - chiar ca Amorim nu avea nici un rost sa comita penalty.

Deh, viata este complexa si prezinta multe aspecte. Uneori si multe umflaturi ...

YoNuTzz
9th May 2017, 00:31
mda...am uitat ca si viitorul a luat-o de la craiova in prelungiri...

steaua de la dinamo in prelungiri si dinamo tot de la craiova...

anyway...ma deranjeaza si duo-ul reghe - mm si ciobanul, iar steaua nu a jucat nimic anul asta...dinamo e peste ei...

dar si mai mult ma deranjeaza blaturile pe banda rulanta ale lui hagi.

Johnny D
9th May 2017, 07:14
Scarboasa vorba antevorbitorilor mei mai elevati a batut. In Hagi we trust!:ok:

CFR daca are alb-visiniu cu-adevarat in vene, tre sa presteze!:D



dar si mai mult ma deranjeaza blaturile pe banda rulanta ale lui hagi.

Now you know who we felt about spurcata and catzelushul for decades, but especially spurcata by a country mile.:)

Sevilla86
9th May 2017, 11:54
In Hagi we trust!:ok:

CFR daca are alb-visiniu cu-adevarat in vene, tre sa presteze!:D

Stai ca nu mai inteleg, vrei sa castige Hagi sau vrei sa-i bata CFR-ul? Sau nu stii cine cu cine joaca? :D

Johnny D
9th May 2017, 12:58
"presteze", scuze! Am fost cam criptic.:D

Sevilla86
9th May 2017, 13:46
Aaa, adica sa stea capra. Pai asta este pozitia naturala a alb-visiniilor? :D