PDA

View Full Version : Play-Off, etapa 5: CS U Craiova - FCSB 0-1



Leo
4th April 2017, 10:30
Duminica, 9 aprilie, ora 20.30.

Leo
6th April 2017, 20:08
1 solist.

iulian_1976
7th April 2017, 01:22
Pentru suspans as vrea 1 solist,Alibec 2 goluri si o pasa de gol cu Astra :) deci?
Nu pot sa nu remarc gol din penalty ce cadou ?!

Sevilla86
7th April 2017, 13:43
0-2 pac pac

delaoltenia
7th April 2017, 13:57
2.

Hingherul
8th April 2017, 18:11
se calca in picioare ruralii sa vada pe Steaua :D

Se rupe stadionul! Steaua umple arenele din provicine (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-se-rupe-stadionul-fcsb-umble-arenele-din-provicine-cate-bilete-s-au-dat-pentru-partida-cu-cs-u-craiova-507205.html)

delaoltenia
9th April 2017, 16:44
Echipele probabile:

CS U Craiova Calancea - Dimitrov, Kelic, Screciu, Bancu - Zlatinski, Mateiu - Gustavo, Baluta, Jazvic - Ivan.

STEAUA Bucuresti: Nita - Pleasca, Balasa, Tamas, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Enache, Tanase, De Amorim - Alibec

delaoltenia
9th April 2017, 16:49
"Sigur, ei sunt favoriti, dar ne apărăm si noi si nevoile, si neamul, stii cum se spune. Si mai jucăm si acasă" - Gigi Multescu

"Vom merge să încercăm să ne câstigăm meciul, cu toate că stim ce ne asteaptă acolo. Am avut meciuri foarte dificile întotdeauna când am jucat la Severin" - Laurentiu Reghecampf

Tim
9th April 2017, 16:51
Dario:confused:,care steaua ?:confused:

aici nu e vorba de rautati intre suporteri, mai multe instante au hotarat ca steaua nu mai exista.de ce te lasi dus cu .....duba?:D

delaoltenia
9th April 2017, 17:01
cum sa ma fac inteles mai timule, aceleasi instante care la comanda cand nu e cazul dau cu executare si cand e evident, cu probe si toate cele dau cu suspendare.
multumesc pt intelegere! :)

Hingherul
9th April 2017, 17:08
busim olgutii pana le dam prazu` pe nas!

delaoltenia
9th April 2017, 17:13
Brigada de arbitri si observatorul meciului:

A: Avram Marius (Bucuresti)
A1: Marinescu Vasile (Bucuresti)
A2: Nagy Miclos Istvan (Cluj-Napoca)
R1: Radulescu George (Bucuresti)
Obs: Sajtos Laszlo (Sibiu)

Tim
9th April 2017, 17:29
cum sa ma fac inteles mai timule, aceleasi instante care la comanda cand nu e cazul dau cu executare si cand e evident, cu probe si toate cele dau cu suspendare.
multumesc pt intelegere! :)
Ma risc sa te sondez: ACESE e POLITEHNICA TIMISOARA?


Decat intreb!:)

Tim
9th April 2017, 17:31
busim olgutii pana le dam prazu` pe nas!ce treaba au cetatenii din Ovidiu cu acest meci?

Hingherul
9th April 2017, 19:52
Ma risc sa te sondez: ACESE e POLITEHNICA TIMISOARA?

despre ce pana mea vorbesti aici? :D


ce treaba au cetatenii din Ovidiu cu acest meci?

asa, de dragul competitiei. nu as vrea sa ne detasam si sa omoram campionatul :rasc:

Leo
9th April 2017, 20:21
Echipele de start:

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelici, Bancu - Mateiu, Screciu, Zlatinski - Jazvici, Ivan, Bălută
Rezerve: Mingote, Dumitras, Burlacu, Bucurică, Markovici, Măzărache, Gustavo

FCSB: Fl. Nită - Plească, Bălasa, Moke, Momcilovici - Muniru, Pintilii - G. Enache, Fl. Tănase, De Amorim - Alibec
Rezerve: Stăncioiu, Tamas, Tudorie, Jakolis, Achim, Boldrin, Gnohere

phife
9th April 2017, 20:29
meci prost ce o sa se termine cu victoria efceesbista si cu craiovenii spumegand pe tot terenul

delaparis
9th April 2017, 20:42
se calca in picioare ruralii sa vada pe Steaua :D

Se rupe stadionul! Steaua umple arenele din provicine (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-se-rupe-stadionul-fcsb-umble-arenele-din-provicine-cate-bilete-s-au-dat-pentru-partida-cu-cs-u-craiova-507205.html)

Da? Atunci de ce nu au venit azi desi au cumparat toate biletele? :D

Hingherul
9th April 2017, 20:44
s-au imbatat ca porcii sarbatorind floriile si au uitat ca e meci :D

iulian_1976
9th April 2017, 20:57
Craiova putea conduce cu 3 :0 pana in prezent :)

Nu pot sa nu il remarc...Tim "Banatanu Refugiat" :)

Hingherul
9th April 2017, 20:57
meserias Ivan asta. din vara, la Viitoru`! :D

Leo
9th April 2017, 20:57
There are currently 30 users browsing this forum. (8 members & 22 guests)
Leo, bogdan_nj, Capitanu.Burcea*, ciorbicafaristu, Clau7_D, Hingherul*, iulian_1976, phife

Curaj, nu va taie nimen capul.

Capitanu.Burcea
9th April 2017, 20:59
Cam timida campioana unui mare blat.

Leo
9th April 2017, 21:01
Ivan rateaza cam mult.

Leo
9th April 2017, 21:16
Un program de meci in care oltenii ii fac praf pe adversari.

''Pe coperta programului de joc apare un leu care a jupuit o oaie si si-a făcut din cojoc din blana ei. Pe blană scrie Steaua, iar din oaia fără lână a rămas un lup pe care scrie FCSB.''
În interior, un titlu extrem de dur: "Fecesebistul, o specie scârboasă, pe cale de consacrare".

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-tocmai-ei-rad-de-fcsb-sefii-lui-cs-u-echipa-suspectata-ca-e-clona-i-au-declarat-razboi-echipei-lui-becali-inaintea-meciului-fecesebistul-o-specie-scarboasa-pe-cale-de-consacrare-507313.html

delaparis
9th April 2017, 21:24
Daca tot nimeni nu vrea sa castige meciuri in ritmul asta va ajunge Dinamo din urma. Sa nu ziceti ca nu v-am avertizat :)

iulian_1976
9th April 2017, 21:28
Ar fi ok Steaua sa joace la CFR cum au jucat prima repriza :)

Asta era de 3:0 pentru Craiova inca din prima repriza,nu imi dau seama cum Ivan marca pe vremuri ?! :)

Capitanu.Burcea
9th April 2017, 21:33
Din minutul 30, cand se ingrosase gluma, domnul albitru cu dizabilitati a fluierat in flautul voievodului vreo 45 de faulturi, la orice basina fecesebista care paraia de sub tatuaje. Repriza trebuia prelungita 38 de minute, atat au stat cu oule-n iarba mizeriile din periferie. Ma mir ca n-a vazut ceafa in cot aplicata de Ivan bravului fundas ghencist, care preventiv se freca de mama focului.

Tim
9th April 2017, 21:38
ups, ati pus-o,a reaparut toasu capitan.:)

Leo
9th April 2017, 21:39
Tim si delaparis, de ce nu aveti avatare?

iulian_1976
9th April 2017, 21:44
ups, ati pus-o,a reaparut toasu capitan.:)

Tim esti la meci ? Este un tip cu o pancarda Banateanu stingher :)

Tim
9th April 2017, 21:46
Tim esti la meci ? Este un tip cu o pancarda Banateanu stingher :)si eu as fi stingher in Severin.:))

Tim
9th April 2017, 21:47
Tim si delaparis, de ce nu aveti avatare?nu avem voie sa-ti spunem.

phife
9th April 2017, 21:50
si eu as fi stingher in Severin.:))

:happy buna asta, prima pe anu asta.

Leo
9th April 2017, 22:11
A marcat oaia neagra? :D

delaparis
9th April 2017, 22:14
Pai era singur acolo in sase metri. Din pozitia aia marca si Lordul :)

Leo
9th April 2017, 22:19
Adica ce vrei sa spui, asa era scanariul? :D

Hingherul
9th April 2017, 22:25
daca doriti sa felicitati meseriasii...

delaparis
9th April 2017, 22:25
Gata. Craiova si-a facut datoria :ok:

Leo
9th April 2017, 22:25
Nu dorim. Alta intrebare... :D

Hingherul
9th April 2017, 22:28
Nu dorim. Alta intrebare... :D

cand o sa joace rasii in C.L.? :D

phife
9th April 2017, 22:29
meci prost ce o sa se termine cu victoria efceesbista si cu craiovenii spumegand pe tot terenul

ups.

Clau7_D
9th April 2017, 22:34
:)) iar au stat astia capra

iulian_1976
9th April 2017, 22:35
Pai era singur acolo in sase metri. Din pozitia aia marca si Lordul :)

Nu sunt sigur daca Ivan ar fi marcat.:)

Per ansamblu un meci nemeritat castgat de Steaua,totusi nu poti sa nu observi cum pot sa rateze Ivan,jucator de nationala :)
In carje l-as aduce pe Rusescu :)

Doua faze de cascadorii rasului: una cand un jucator alearga dupa minge si mingea il loveste in spate.
Alta cand la o minge ploata lenta,tot un jucator craiovean nu poate face un stop in fata portarului advers.

iulian_1976
9th April 2017, 22:44
Multescu spune ca arbitrul a arbitrat smecheeste.:)
Multescu exagereaza dar trei goluri erau asa clare,Steaua a fost jos de tot in prima repriza :)

Steaua nu este un exemplu de campioana,dar daca Ivan convocat n-ori la nationala nu poate rezolva faze simple.
Nu inteleg cum marca Ivan pe vremuri ?!

Penalty pentru Craiova,intr-o faza identica Steaua contra Astrei a avut penalty :)

Sevilla86
9th April 2017, 23:35
Ivan rateaza cam mult.


Nu inteleg cum marca Ivan pe vremuri ?!

Ce aveti cu Ivan, care vremuri? Sezonul trecut a marcat 7 goluri in toate competitiile iar acum doua sezoane a dat un singur gol tot anu'.

Sezonul asta a ajuns la 6 goluri in toate competitiile, inca unul si isi egaleaza cea mai buna performanta a carierei :D

Cand vreodata a fost asta masina de dat goluri?!

Sevilla86
9th April 2017, 23:52
Nu vreau sa demoralizez pe nimeni sau sa bag dinamovistii in depresie, dar nici o echipa din play-off nu are mai mult de o victorie in ultimele 3 etape, cu exceptia Stelei care are 3 din 3. Am pierdut doar cu Viitorul in 5 meciuri de play-off si asta doar pentru ca am jucat cu un om mai putin tot meciul.

Steaua e pe val, avem avantajul ca vom juca pe teren propriu meciul cu Viitorul care ar putea fi decisiv, depindem doar de rezultatele noastre si s-ar parea ca ne permitem si pasi gresiti avand in vedere faptul ca Viitorul scartaie. Cel mai bun atac si cel mai bun golaveraj din play-off si doua puncte avans.

Putem sa salutam campioana? :)

delaparis
10th April 2017, 00:03
nici o echipa din play-off nu are mai mult de o victorie in ultimele 3 etape, cu exceptia Stelei care are 3 din 3.
Asta spuneam si noi. Dubios :cool::sneaky:

Sevilla86
10th April 2017, 00:08
delaparis stie cine, stie locul, stie despre cat e vorba :D

O rectificare la Ivan, are 7 goluri sezonul asta. 6 in campionat si unul in Cupa, este cel mai bun sezon al lui de cand s-a apucat de fotbal :D nu stiu ce isi aminteste lumea despre el, o fi crezand cineva ca a dat 20 de goluri sezonul trecut?

Nu mai da nimeni 3 mil euro pe el. Anii trec si el stagneaza.

Hingherul
10th April 2017, 00:10
Putem sa salutam campioana? :)
Ai spus ca nu vrei sa ii bagi in depresie :D

Sevilla86
10th April 2017, 00:13
Am mintit :drak:

Si ca sa fie depresia cat mai grava, Dinamo nu a mai terminat in top 3 din 2009, iar sezonul asta sunt pe 5... deocamdata :D

delaparis
10th April 2017, 00:16
iar sezonul asta sunt pe 5... deocamdata :D
Corect dar cu un meci mai putin.
Sa vedem maine :)

Sevilla86
10th April 2017, 00:22
Ala nu e meci... este o formalitate. Sumi a ramas fara anti-carcel in stoc.
Daca nu castigati maine, Gurita trebuie sa-si dea demisia. Asa nu se mai poate :D

Sezonul trecut, ati intrat in play-off cu doua puncte avans de Steaua dupa injumatatire. Ati castigat doua meciuri din 10 si s-au dus dreq sperantele voastre. Nu va prieste formatul asta.

delaparis
10th April 2017, 00:32
Pana la final putem considera inca trei victorii cel putin pt Dinamo. Doua cu Astra si meciul cu FCSB. CFR probabil facem egal. De Hagiitorul ma tem deoarece "stie" cum se castiga un meci in afara de cel cu FCSB cand e nasol :D
Iar cu CS U nu stiu ce sa zic. Orice rezultat e posibil.

Johnny D
10th April 2017, 07:08
Am stiut ca o sa le bage mortu-n casa clonoiul FCSB spre final cand am vazut ca astia tot rateaza!:))
Cam atat cu bataliala titulo. Cand ai asa scula ca Alibec, e greu sa pierzi titlu. Unul din 5 transferuri tot iese pt FCSB si e destul pt titlu.

Asa se-ntampla cand nu mai ai coaie de rapidisti care sa se bata cu tine la titlu ca al celor 4 de la Astra. Restul coaielor sunt blege rau.;)

Elgorriaga
10th April 2017, 08:38
Ala nu e meci... este o formalitate. Sumi a ramas fara anti-carcel in stoc.
Daca nu castigati maine, Gurita trebuie sa-si dea demisia. Asa nu se mai poate :D

Sezonul trecut, ati intrat in play-off cu doua puncte avans de Steaua dupa injumatatire. Ati castigat doua meciuri din 10 si s-au dus dreq sperantele voastre. Nu va prieste formatul asta.

Formatul asta prieste doar celor care isi permit sa-si bage valetzii in playof, sa-i mulga de puncte.

Un singur exemplu, anul trecut: cohorta formata din Viitorul, Pandurii, Ardealul si asa-numita Steaua. Iti las tie placerea sa afli catre cine s-au dus punctele acestei cohorte.


P.S. din nou, nu va mai agitati degeaba! anul asta cetateanul din Ovidiu o sa ia campionatul. Asa s-a stabilit "la comisii". Punct.

Clau7_D
10th April 2017, 09:03
Am mintit :drak:

Si ca sa fie depresia cat mai grava, Dinamo nu a mai terminat in top 3 din 2009, iar sezonul asta sunt pe 5... deocamdata :D

In depresie ne-au bagat aia de la Chiajna, luandu-ne 6 puncte in sezonul regulat + isprava de la Mures, alta infrangere de marca a lui Andone :headbang: sperantele la titlu nu le-am pierdut in meciurile cu Steaua sau Astra, ne-am dat singuri cu tesla-n c...e in meciurile cu alea de jos :groggy:

Sevilla86
10th April 2017, 10:53
Un singur exemplu, anul trecut: cohorta formata din Viitorul, Pandurii, Ardealul si asa-numita Steaua. Iti las tie placerea sa afli catre cine s-au dus punctele acestei cohorte.

Din punct de vedere tehnic, aceasta postare poarta denumirea de "brain fart". Ai postat doar de dragul de a posta.

ASA dupa 10 meciuri de play-off avea ZERO victorii si golaveraj -16, Viitorul a reusit performanta de a castiga un meci din 10 (cu ASA bineinteles!!!) iar Pandurii chiar ne-a incurcat, au scos un egal cu noi. In momente ca acesta chiar il inteleg pe Duba cand ramane stupefiat in fata unor monumente de prostie :D

Mai merita sa mentionez ca sezonul trecut ASA a facut egal cu noi tur-retur in sezonul regulat iar Pandurii a scos un egal? N-are rost...
S-au pierdut 4 puncte cu ASA si Pandurii ne-a incurcat atat in sezonul regulat cat si in play-off, dar tot sunt echipe aservite Stelei. De ce? C-asa vrea muschiu' lu' Eloriga, sau cum dreq il cheama :D

Hingherul
10th April 2017, 15:24
o sa te puna pe ignore. o sa vezi :))

Sevilla86
11th April 2017, 00:41
Sa ma puna unde vrea, da' sa ma si tina minte. Nu poti sa spui ca echipele alea trag pentru noi cand pierdem puncte cu ele.
Doar stie toata lumea ca ma uit pe statistici tot timpul, nu merg de-astea cu mine.

Nu a facut nici cel mai mic efort macar de a cauta din alea 14 echipe, pe cele pe care le-am batut. Le-a bagat la inaintare, dintre toate, pe ASA si Pandurii cu care am pierdut o caruta de puncte. Cat de batut in cap poate sa fie? Sunt indignat de atata amatorism si incompetenta :D

Elgorriaga
11th April 2017, 08:58
Din punct de vedere tehnic, aceasta postare poarta denumirea de "brain fart". Ai postat doar de dragul de a posta.

ASA dupa 10 meciuri de play-off avea ZERO victorii si golaveraj -16, Viitorul a reusit performanta de a castiga un meci din 10 (cu ASA bineinteles!!!) iar Pandurii chiar ne-a incurcat, au scos un egal cu noi. In momente ca acesta chiar il inteleg pe Duba cand ramane stupefiat in fata unor monumente de prostie :D

Mai merita sa mentionez ca sezonul trecut ASA a facut egal cu noi tur-retur in sezonul regulat iar Pandurii a scos un egal? N-are rost...
S-au pierdut 4 puncte cu ASA si Pandurii ne-a incurcat atat in sezonul regulat cat si in play-off, dar tot sunt echipe aservite Stelei. De ce? C-asa vrea muschiu' lu' Eloriga, sau cum dreq il cheama :D

Brain pirtz e in capul tau, statisticianule.

Mai incet cu insultele, ca nu se stie cum iesi.

1. Eu discut de PLAYOFF, nu de sezonul regulat. Poti pricepe asta, beshitule? Trei sferturi din argumentatia ta se refera la sezonul regulat. Pirtz!

2. Pandurii au scos un egal cu voi DUPA ce titlul se decisese matematic in favoarea astrei. Din nou pirtz/

Fapt este ca, in primele opt etape din playofful campionatuleui trecut, ati luat 12 puncte de la slujitorii vostri, in patru meciuri. Celelalte 4 meciuri au fost cu Astra si Dinamo.

Hai, treci si tu ope ignore list, ca esti prea bashit. Pa, durule!

Sevilla86
11th April 2017, 11:25
o sa te puna pe ignore. o sa vezi :))

A avut dreptate Hinghi :))

Eloriga nu pricepe ca ASA si Viitorul si-au luat-o de la toate echipele. Impreuna, in 20 de meciuri de play-off, au reusit o victorie.

Johnny D
11th April 2017, 14:57
Mai incet cu insultele, ca nu se stie cum iesi.


Daca n-ar fi fost fan anime din cum vorbeste, din 3 propozitii, una e jignire directa, as fi crezut ca e ceva cocalar din ala ca Duba!:D Dar nici nu e greu sa gasesti asa ceva intre stelisti, daca arunci cu o piatra intr-un grup, pe unu-l loveste, in vreo 2 mai ricoseaza, din aia 3 unu sigur e fie cocalar, fie destul de incult sa aspire doar la a fi!:)) Viata de stelist, om mic care e futut la servici de toti, si pe urma fute si el ce poate pe refulare microbista, folosindu-se de parsivitatea bacaliota tipica, pe care el o adora! Speta aia urat mirositoare de om, se stiu ei care.;)

Hingherul
11th April 2017, 15:16
salut Ioane!. ai avut o zi proasta la primarie? ca vad cum tot defulezi pe aici :rasc:

Johnny D
12th April 2017, 07:07
Nup, m-as simti insa mult mai bine sa vad ca Sevilla nu e stelist tot la 3 propozitii! Imi place sa ma mint singur!:D

Sevilla86
12th April 2017, 12:18
Viata de stelist, om mic care e futut la servici de toti, si pe urma fute si el ce poate pe refulare microbista

Speta aia urat mirositoare de om, se stiu ei care.;)

Nu e pentru prima oara cand tot dai indicii in postari privind viata ta. De refulat a refulat o teava pe la spital pe acolo si este, intradevar, urat mirositoare. Da' vine Mihai si rezolva, se lasa in genunchi in balta aia maro, baga sarpele pe teava si desfunda.

Nu cred ca tu constientizezi, dar proiectezi ce simti tu asupra altora. Ti-am spus ca am observat lucrul asta la tine de mai multe ori.

https://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_projection

Johnny D
12th April 2017, 14:34
Nu asta facem toti?:)
Important e sa discutam frumos, fara injurii directe de la om la om si asa facem constatari si rectificari de rigoare.
Insa tu jignesti omu direct, fara nici un fel de proiectie sau rabat ci direct dejectie pe om. Nu e bine asa. E chiar mult mai rau.
Una e sa generalizezi acolo prin proiectii psihologice si ce mai vrei tu, ca un fel de statistica mai mult sau mai putin exacta, mai mult sau mai putin subiectiva, alta e sa selectezi omu si sa-ti bati joc de el cum faci tu cu Paul. Ai fost studentu lu Duba sau ce dracu? Ca asta e tactica lui de "dialog"! Atata poate omu!:)) Insa de la tine am pretentia ca poti mai mult. Chiar tu ai zis ca nu vrei sa fii comparat cu el, si nici eu nu vroiam sa te compar dar din ce-n ce mai mult parca tot pe dos faci decat vrei. Poate nici tu nu stii ce vrei.