PDA

View Full Version : Play-Off, etapa 4: FCSB - Astra 3-0



Leo
1st April 2017, 20:01
Joi, 6 aprilie, ora 20.30.

Leo
2nd April 2017, 23:22
Egal.

Sevilla86
3rd April 2017, 00:07
2-0 pac pac

delaoltenia
3rd April 2017, 00:13
unu!

delaparis
3rd April 2017, 00:15
doi :D

delaoltenia
3rd April 2017, 00:27
da! :D

Johnny D
5th April 2017, 13:34
X solist! Desi un 2 furat cu arbitrii ar fi cel mai frumos cadou de Paste!
Ca sa-l aud pe MMel cum ne tine slujba live vreo 2 ore pe Jiji TV!:D

delaoltenia
6th April 2017, 20:12
Echipele de start:

Steaua: Nita – Pleasca, Balasa, Moke, Momcilovic – Ov. Popescu, Boldrin – Enache, Tanase, De Amorim – Alibec
Rezerve: Stancioiu, Tudorie, Jakolis, Mihalcea, Achim, Gnohere, Man

Astra: Iliev – Geraldo, Sapunaru, Oros – Stan, Seto, Boubacar, Morais – Ionita, D. Niculae, Teixeira
Rezerve: Bosneag, Fabricio, Bus, Florea, Lovin, Alves, Balaure

delaparis
6th April 2017, 20:41
Mda. Penalty dar daca o luam asa avem cate zece penaltyuri pe meci.

Leo
6th April 2017, 20:42
Sumudica tine o sedinta de moral. :D

delaparis
6th April 2017, 20:59
Ce greseala la Sapun acolo :))

Hingherul
6th April 2017, 21:00
tare rau echipa asta nou infiintata! dupa rasi, acum se pisa si pe cioroiul cu aia mica :D

pai o sa ude toata liga in ritmul asta :rasc:

Dante7
6th April 2017, 21:00
Bine Sumi :))

phife
6th April 2017, 21:05
sumudica geniu tactic.
nimeni nu vrea sa ia campionatu asta baga-va-s pwla in gat. va place sa va chinuiti ?!

delaparis
6th April 2017, 21:10
Reghe il scoate pe Alibec de frica ... sa nu se termine 6-0? :D

Dante7
6th April 2017, 21:13
Penalty dar daca o luam asa avem cate zece penaltyuri pe meci.

:))


sumudica geniu tactic.

:))

Trebuia penalty acolo

Hingherul
6th April 2017, 21:34
da-te ca joaca tiganu` ofensiv. mai ia patru boabe :))

Hingherul
6th April 2017, 22:19
Ionica nu se aude deloc. s-o fi dus pe stadion sa-si vada favoritii pe viu? :)

delaparis
6th April 2017, 22:27
2-0 pac pac ... pac. 3-0 :D

Hingherul
6th April 2017, 22:43
... pac. 3-0 :D

un flecustet. i-au shumudit :D

delaparis
6th April 2017, 23:03
E normal ca o echipa care nu se prezinta in prima repriza sa piarda cu 3-0. :D
In a doua am vazut ceva fotbal si la astrali.

Hingherul
6th April 2017, 23:05
asta deoarece fecesebistii sarbatoreau deja titul. dar degeaba iti spun, nu stii tu senzatia :D

delaparis
6th April 2017, 23:11
Deci fii atent. Mai sunt 5 etape in care jucati de 4 ori in deplasare si un meci acasa cu Hagiitorul. :rolleyes:
Mai usor cu titlul pe scari :D

iulian_1976
7th April 2017, 00:57
Ar fi fain sa catige Viitorul titlul in rest Steaua sau CFR nu sunt la prima isprava de genul asta.
Viitorul a pierdut un moment important,nici ei nu au rezerve de cea mai buna calitate.

Totusi parca CFR imi pare ca arata cel mai bine per ansamblu,Steaua cu Alibec duce toate meciurile fara el greu,in timp ce Viitorul dupa mine depinde doar de inspiratia lui Hagi,jucatori are de calitate nu stiu cat de fin tactician este pentru ca in play-off echipele se cunosc bine si micile detalii vor conta
mult.

Sevilla86
7th April 2017, 01:43
Deci fii atent. Mai sunt 5 etape in care jucati de 4 ori in deplasare si un meci acasa cu Hagiitorul. :rolleyes:
Mai usor cu titlul pe scari :D

Mai sunt 6 etape in care jucam de doua ori acasa si de 4 ori in deplasare. Acasa cu Viitorul si CSU.


Daca nu eram ateu as fi spus ca vine pastele si ne ajuta d-zeu ca a pierdut Viitorul si am castigat noi cu 3-0.

Fuck you, god! Not today, bitch! Mother fucker! YEAH!

aPc_Jai2-ww

delaparis
7th April 2017, 02:03
Mai sunt 6 etape in care jucam de doua ori acasa si de 4 ori in deplasare. Acasa cu Viitorul si CSU.


:happy

CS U Craiova - FCSB

20:30
Stadion Municipal Drobeta Turnu Severin,
Drobeta Turnu Severin luni 10.04.2017

:ok::ok::ok::ok::ok:

Tu te uiti la calendarul din anii '80? :D

Johnny D
7th April 2017, 08:06
Ionica nu se aude deloc. s-o fi dus pe stadion sa-si vada favoritii pe viu? :)

Alibec cel facut de Shumudik v-a facut tot meciul, e mai bun ca tot restul echipei voastre la un loc.
Daca exista Rapidul si cu o zecime doar din bugetul FCSB-ului un astfel de jucator niciodata nu ajungea la FCSB din mana lu Shumudik.;)
Altfel spus, rahatul asta de echipa monopol monetar in Romania, n-ar fi avut nici o sansa la trofee. Chiar si asa se chinuie, penibil.


Ce pasa a dat Alibec bre, io va tot zic ca omu are si pasa, si sut si dribling, numa orb sa fii sa nu vezi. Si tu-mi vii la nationala cu luptatori ce gasesti si-n divizia B ca Andone sau superkileri in fata portii care nu stiu lovi mingea ca si Keseru. Ce handicapati...

Elgorriaga
7th April 2017, 09:05
domnilor@ domnILOR! DOMNILOR! ()si doamnelor, desigur)

Ce tot va rotiti precum oul in caldare?

Titlul asta este deja arvunit de Ragele, ce-i asa greiu de priceput?.

O sa il ascunda pe malul marii, intre eoliene si popushoi. Un imn le mai trebuie, si la ua pe toate.

Sevilla86
7th April 2017, 11:32
Ce tot va rotiti precum oul in caldare?

Se spune "ca un coi intr-o caldare". Fixed :)


:happy

CS U Craiova - FCSB

20:30
Stadion Municipal Drobeta Turnu Severin,
Drobeta Turnu Severin luni 10.04.2017

:ok::ok::ok::ok:

Tu te uiti la calendarul din anii '80? :D

Iti place sa o dai in penibil. Aceea este etapa a 5-a a play-off-ului, turul. O sa existe si returul in care jucam acasa cu CSU, etapa a 10-a.


Deci fii atent. Mai sunt 5 etape in care jucati de 4 ori in deplasare si un meci acasa cu Hagiitorul. :rolleyes:

Incercam sa te invat sa numeri si tu faci caterinca.
Daca sunt 10 etape de play-off si s-au jucat 4, mai raman... 5? :D

Nici nu-i de mirare, ma contrazic cu icre de delfin :D

Sevilla86
7th April 2017, 11:40
Pana una alta, Steaua are cele mai multe puncte stranse in play-off, cele mai multe goluri marcate si cel mai bun golaveraj.

Titlul ni se cuvine :)

Hingherul
7th April 2017, 14:49
:))

61120

delaoltenia
7th April 2017, 14:59
bah Hingherule, cand vad mecla cimpanzeului roz la foc automat zburda gandul la echipa disparuta a tiganilor de supt podul ala.
mooie fara numar cioroilor de pretutindeni! :ok:

delaoltenia
7th April 2017, 15:07
viitoreanule, uitasem sa precizez. scorul umilitor a fost si cadoul perfect pentru aniversarea celor 33 de ani ai tiganusului sapuneala.
de ziua ta mooie cioara spurcata!

Sevilla86
8th April 2017, 01:50
Le da Dario de zici ca-i yoyo :D

Parisele nu s-a prezentat la apel? Ma asteptam si eu la un "mea culpa, de obicei stiu sa numar dar vinu' asta iti incurca neuronii, mai ales de la a treia sticla incolo".

delaparis
8th April 2017, 02:15
Babaiatule ce mea culpa? Am gresit doar acolo ca am incurcat etapele si-mi lipsea una. Ok. Aveti doua meciuri acasa si nu unul cum ziceam eu. Dar tot 4 in deplasare :D

Titlul? Linge-te ... :)

Sevilla86
8th April 2017, 08:28
Am gresit doar acolo ca am incurcat etapele si-mi lipsea una.

In traducere, "am crezut ca 4 + 5 = 10".

Hai lasa, ca erai extaziat cand ai crezut ca am gresit eu. Caterinca de-aia cu "calendarul din anii '80" si cand am vrut sa dau reply mi-au spus astia ca am depasit limita de smily-uri. Am mai sters din ei de la tine ca sa pot sa postez. Zici ca ai avut orgasm cand ai scris postarea aia.

Asa ca meriti sa te iau la misto si sa te invat ca play-off-ul se joaca tur retur, bre.

Capitanu.Burcea
9th April 2017, 07:03
Gunoaiele -un nume unanim acceptat pentru mizeria de la periferia Piperei si necontestat in instanta de nimeni, s-au jucat cum se juca ursul odinioara, in tiganie, cu echipa de la Ana Aslan. Le-a fost foame, maica, se va lamenta oligofriciul sumpulica pe la haznalele aservite cancanului sportiv. Osteoporoza, famelie mare, baetii erau oricum pe tirate si de ce sa nu faca si ei un ban cinstit? Ce penalty de neam prost a facut Geraldo, nici pe nevasta-sa n-a tinut-o atata in brate, in 20 de ani de casnicie!

Sevilla86
9th April 2017, 10:22
Mai usor ca pierdem sirul... hai sa facem un inventar si sa listam toate blaturile Stelei.

Asta sa inteleg ca a fost blat, dupa ciorbi si ala cu CFR tot blat a fost, meciurile cu Viitorul sunt blaturi toate indiferent de rezultat si cine castiga... sunt sigur ca si meciul cu Dinamo a fost blat, stie el Negoita cine, stie locul si stie despre cat e vorba...

Este ma! Suntem campioni! Toate echipele din play-off lucreaza pentru noi! N-avem cum sa pierdem :D