PDA

View Full Version : Play-Off, etapa 4: Dinamo - CFR Cluj 2-0



Leo
1st April 2017, 19:59
Miercuri, 5 aprilie, ora 21.00.

Leo
2nd April 2017, 23:23
1 solist.

Hingherul
2nd April 2017, 23:25
imi place ca sunteti ambitiosi si nu va lasatati de fotbal dupa infrangerea cu o nou infiintata!
din pacate trebuie sa va schimbati obiectivul acum. ca de campionat nu mai poate fi vorba. chiar, uite un obiectiv nou: sa dati al doilea gol in play off :))

Leo
2nd April 2017, 23:26
Razi ca prostul.

Hingherul
2nd April 2017, 23:27
rasilor :D

Dante7
2nd April 2017, 23:30
dupa infrangerea cu o nou infiintata!

Uuuu, vezi ca vine Duba si iti da nana :(

Sevilla86
3rd April 2017, 00:11
CFR are doua victorii in play-off si a marcat 7 goluri. Dinamo............

delaoltenia
3rd April 2017, 00:12
ics

Sevilla86
5th April 2017, 16:54
CFR nu merge in Europa asa ca nu prea ii mai intereseaza, oamenii marcheaza multe goluri si incaseaza la fel de multe, iar Dinamo a iesit din lupita pentru titlu. Ambele joaca fara presiune, o sa avem bambilici, goluri multe ca-n curtea scolii dupa care o sa vina Johnny sa spuna ca CFR faca spectacol si e cea mai ciumega echipa din tara... ca joaca fara presiune si bambiliciul si golurile multe dau impresia de valoare...

Leo
5th April 2017, 20:12
Echipele de start:

Dinamo: Cerniauskas - Romera, Maric, Dielna, St. Filip - Mahlangu, Palic - Hanca, Rivaldinho, P. Petre - Nemec
Rezerve: Penedo - M. Popescu, Bawab, Nistor, D. Popa, Oliva, Dudea
Antrenor: Cosmin Contra

CFR Cluj: Mincă - T. Lopes, Larie, Horj, Camora (cpt) - Gomelt, L. Rus - Nouvier, C. Deac, Al. Păun - Omrani
Rezerve: Marc - Nascimento, Roman, Antal, Ruiz, Muresan, Peteleu
Antrenor: Vasile Miriută

Leo
5th April 2017, 20:57
Essule, unde esti? Hai sa ne batem in vorbe!

delaoltenia
5th April 2017, 21:07
daca doresti sa te bati cu mine :)

Leo
5th April 2017, 21:10
:))

delaoltenia
5th April 2017, 21:14
razi ca dupa fcsb-dinamo 2-1. :D

Sevilla86
5th April 2017, 21:16
Ati inchiriat NA de teama ca nu incapeti in groapa? :D

delaoltenia
5th April 2017, 21:18
mare atentie la rasul leoaicei. :D

Leo
5th April 2017, 21:22
Ati inchiriat NA de teama ca nu incapeti in groapa? :D

Voi de ce jucati pe NA, nu incapeti in cimitir?

Leo
5th April 2017, 21:23
Gol Dinamo!
Bravo Nemec!!!

delaoltenia
5th April 2017, 21:27
Voi de ce jucati pe NA, nu incapeti in cimitir?

veselie mare si multa voie buna dupa golul marcat de echipa din groapa aia. :D

Sevilla86
5th April 2017, 21:27
Stii de ce nu jucam in Ghencea.

Unde e Johnny sa vada minunea pe nume CFR? Au batut si ei cele mai slabe echipe din play-off si acum urmeaza corectii usturatoare de la toate echipele mai rasarite. Cum pana mea sa vezi calitate la bambiliciul astora? Cea mai de rahat defensiva din play-off, au incasat goluri in fiecare meci.

Si se mai marcheaza in meciul asta, stati linistiti. Meci de over 3,5.

delaoltenia
5th April 2017, 21:28
lupta, lupta cfr!

Hingherul
5th April 2017, 21:44
Gol Dinamo!
Bravo Nemec!!!


chiar, uite un obiectiv nou: sa dati al doilea gol in play off :))

obiectiv atins! de acum puteti sa va desfiintati fericiti :))

Leo
5th April 2017, 21:45
2-0

delaoltenia
5th April 2017, 21:45
obiectiv atins! de acum puteti sa va desfiintati fericiti :))

:)) :))


joaca rinamo zici ca-i barcelona

Sevilla86
5th April 2017, 21:48
Joaca Dinamo de zici ca-i Barcelona :D asa e cand intalnesti o echipa cu mult inferioara.

Clau7_D
5th April 2017, 21:52
Bine ca ne-am trezit azi sa jucam :headbang:
E cu totul altceva cand e Palic in teren

delaparis
5th April 2017, 21:55
E bun Rivaldinho ala :cool:

Leo
5th April 2017, 21:57
Bine ca ne-am trezit azi sa jucam :headbang:
E cu totul altceva cand e Palic in teren

Imi pare bine ca ai luat teapa. Si tu si Tori.

Clau7_D
5th April 2017, 22:01
Mie imi parea mai bine daca juca Palic duminica :) dar tu te gandesti doar la raul colegilor de la Concurs :P

phife
5th April 2017, 22:05
alt campionat pe care nu vrea sa-l ia nimeni. sa va picior englez in gura de boshchetari

Johnny D
5th April 2017, 22:05
Si cam atat si cu CFR-ul in lupta la titlu!

In Hagi we trust!:cool: And Astra to beat those ass-holes!:ok:

Leo
5th April 2017, 22:08
Johnny, cum e gazonul? Esti multumit? :D

Sevilla86
5th April 2017, 22:19
La Johnny de obicei dureaza mai mult sa se prinda, dar acum a cedat la doar cateva zile dupa ce o anunta pe CFR campioana :D
Bravo. Acum da pe Eurosport la Chelsea-City ca bambiliciul asta practicat de rapandulele de la CFR nu merita vazut.

Dante7
5th April 2017, 22:28
sa va picior englez in gura de boshchetari

Pe asta o memorez :))

Elgorriaga
5th April 2017, 22:44
Domle, dar bou mai e Emil Grădinescu ăsta! o tot tzine langa cu penalty, imprudentză, bule de gal, etc., cînd de fapt cheferistu a pus o talpă cît toate zilele.

delaparis
5th April 2017, 22:51
Nu mai conteaza oricum ii batem. Nu cred ca mai pot egaliza :D

Felicitari Hingherul pt pronostic. Caine pana la moarte :))

Leo
5th April 2017, 22:56
I-am batut.

Hingherul
5th April 2017, 23:01
Felicitari Hingherul pt pronostic. :))

Multumesc. Am votat cu curu'. :))

Elgorriaga
5th April 2017, 23:25
Nu mai conteaza oricum ii batem. Nu cred ca mai pot egaliza :D

Felicitari Hingherul pt pronostic. Caine pana la moarte :))

Păi nu te uiti domle la Avranches? :D

Leo
5th April 2017, 23:27
Multumesc. Am votat cu curu'. :))

De ce? Creierul iti este atrofiat? :D

phife
5th April 2017, 23:33
De ce? Creierul iti este atrofiat? :D

atatea pussybilitati si tu vi cu asta :(

delaparis
5th April 2017, 23:35
Păi nu te uiti domle la Avranches? :D

Ma uit si acolo. Am pus primul gol al lui Ben Arfa :ok::ok::ok:
http://forum.onlinesport.ro/threads/656128-Coupe-de-France-2016-2017

Hingherul
5th April 2017, 23:37
Spontaneitatea nu este chiar punctul forte al lui Leo :))

Sevilla86
6th April 2017, 00:27
Ma uit si acolo. Am pus primul gol al lui Ben Arfa :ok::ok::ok:
http://forum.onlinesport.ro/threads/656128-Coupe-de-France-2016-2017

http://forum.onlinesport.ro/threads/656128-Coupe-de-France-2016-2017?p=4366071&viewfull=1#post4366071

Fac si eu o fapta buna si il invat pe portocaliu sa dea link la postari direct.

Asta ca sa compenseze faptele rele si toate visele lui Johnny pe care le distrug si le calc in picioare.

delaparis
6th April 2017, 00:33
Perfect.
Dar ce parerea ai despre FCDB? :D

Sevilla86
6th April 2017, 00:44
Nu stiu ce sa spun... am comutat pe Eurosport cand a inceput Chelsea-City dar nici la prima repriza nu m-am uitat mult, mai dadeam si la Barcelona sa vad fotbal adevarat, nu bambilici.

delaparis
6th April 2017, 00:49
Adica Barcelona contra impiedicati nu e bambilici? Sau Chelsea contra City e mare finala CL probabil :rolleyes:
Mai bine te uitai la Dinamo cum a jucat unul dintre cele mai bune meciuri din sezonul asta. Si Ronaldinho ... :ok: Stiu ca va e frica de CFR dar nu uitati ca poate chiar Dinamo va trece peste voi ;)

Sevilla86
6th April 2017, 00:54
Il cheama Rivaldinho, invata si tu numele jucatorilor.

Acum ce vrei, sa va laud ca ati jucat cu stadionul gol, ca ati castigat un meci din ultimele 5 si ca ati urcat tocmai pe locul 4?

Turcu s-ar rasuci in mormant. Dinamo de acum cativa ani avea alta prestanta si ambitii mai mari, locul 4 ar fi rusinos.

delaparis
6th April 2017, 01:02
Da, Rivaldinho. Nu stiu de ce l-am botezat Ronaldinho :rolleyes::D
Am zis eu sa ne lauzi? Spun doar sa zici cum apreciezi un joc care totusi, daca esti cinstit si uiti de FCSB, a aparut de calitate. Jucatori noi, fotbal superior ... parerea mea.

CFR a jucat slab? Posibil dar poate ca Dinamo sa-i fi obligat prin calitate superioara

Sevilla86
6th April 2017, 01:08
Chiorul e rege in lumea orbilor. Primul meci castigat dupa 5 partide. Unu' din 5 este exceptia, nu regula. Matematica nu minte.
Este mult prea putin ca sa te poti declara multumit sau sa proclami "fotbal superior". O victorie in 5 meciuri nu e "calitate superioara".


Am luat sezoanele la rand si vad ca 2009 este ultimul an in care ati terminat in top 3... de atunci mai sus de locul 4 nu ati ajuns.

delaparis
6th April 2017, 01:41
Matematica, statistica, sezoane anterioare ... etc. :no:
Eu vorbeam de meciul asta. Nu vrei sa-l vezi sau nu vrei sa-l consideri e treaba ta. Adevarul e evident. Dinamo a jucat fotbal de calitate in ansamblu iar victoria e incontestabila contra unei dintre cele trei favorite la titlu.
In rest vom vedea ce se va intampla in play-off deoarece e departe de a fi terminat. Sper totusi sa se joace cinstit pana la capat nu ca blaturi ce am vazut din partea Hagiitorul. Cand vad un meci de fotbal adevarat pe teren cum a fost azi sunt multumit indiferent de ce echipa joaca. Sper ca nu vei fi suporterul anti-fotbal doar din subiectivism exagerat.

iulian_1976
6th April 2017, 01:59
Dinamo a fost mai bine asezata, imi pare o echipa in crestere,arata bine echipa cu Contra,joaca bine fazele fixe Nemec un jucator peste ce are Dinamo.
CFR arata bine a dominat Dinamo dar nu prea au tras la poarta,in fata pluseaza cu Omrani,nici ei nu prea au avut solutii Paun dar si el a ratat.

+ pentru Deac ce jucator,nimerit era pentru echipa nationala.

delaparis
6th April 2017, 02:08
+ pentru Deac ce jucator,nimerit era pentru echipa nationala.
Asta doar daca Daum are de gand sa faca ceva pt nationala si nu sa se justifice cu selectie evidenta in mintea sa pt un contract FRF. Avem jucatori care pot reprezenta solutii alternative la rezultatele faliment din ultimele meciuri. Dar avem selectioner? :rolleyes:

iulian_1976
6th April 2017, 02:21
Deac era super ok pentru Polonia si Danemarca,in fine noi nu ne plateste nimeni, pe Daum da sa selectioneze :)

Noi suntem o natie care l-am lasat pe Dobrin pe afara la Mondiale,Viorel Moldovan marca cu Cagliari goluri dupa '90 iar le Euro '96 tot cu Lacatus jucam,am avut un Sanmartean la Vaslui, si noi jucam cu Cocis si Stancu in calificari,nu trebuie sa ne mire nimic :)

ciorbicafaristu
6th April 2017, 07:12
Chiorul e rege in lumea orbilor. Primul meci castigat dupa 5 partide. Unu' din 5 este exceptia, nu regula. Matematica nu minte.
Este mult prea putin ca sa te poti declara multumit sau sa proclami "fotbal superior". O victorie in 5 meciuri nu e "calitate superioara".


Am luat sezoanele la rand si vad ca 2009 este ultimul an in care ati terminat in top 3... de atunci mai sus de locul 4 nu ati ajuns.
Si totusi 1 gol la 7 meciuri ridica un fotbalist la rangul de jucator de calitate superioara :D

Johnny D
6th April 2017, 07:30
La Johnny de obicei dureaza mai mult sa se prinda, dar acum a cedat la doar cateva zile dupa ce o anunta pe CFR campioana :D

Speram si eu, pe locu 2 la sperante dupa Viitorul. Acum eu si Hingherul suntem investiti! Viitoreni pana la moarte, nu doar de mici!:D


I-am batut.

Trebuia sa-i bateti p-ailalti, etapa trecuta! Si voi bateti tot pe cine nu trebuie, cand nu trebuie, ca si CFR-ul.



CFR a jucat slab? Posibil dar poate ca Dinamo sa-i fi obligat prin calitate superioara

:)) Ce-mi plac glumele mele, dar ale tale sunt si mai tari! :D

Sevilla86
6th April 2017, 11:07
Adevarul e evident. Dinamo a jucat fotbal de calitate in ansamblu iar victoria e incontestabila contra unei dintre cele trei favorite la titlu.

Pai, chiar lucrul asta il contest de cateva zile. CFR joaca bambilici, este echipa slaba.


Pe cine a batut CFR in play-off? Pe CSU si Astra, cele mai slabe echipe din play-off. Intr-un clasament al meciurilor din play-off, CSU si Astra sunt pe ultimele doua locuri. CFR a facut 6 puncte pentru ca a jucat cu cele mai slabe echipe. Pentru ei de abia acum incepe greul. Dinamo e prin subsol pentru ca a jucat cu Steaua si Viitorul, echipele de top. CFR o sa aiba viata grea si cu astia.


La CFR te uiti ca joaca frumos... au dat 7 goluri si au primit 5, au luat gol in fiecare meci din play-off. Pentru ei nu mai exista nici o miza pentru ca nu pot merge in Europa si joaca dezinvolt, dar nu face confuzie intre valoare adevarata si jocul fara presiune. Pana la urma au cea mai slaba aparare din play-off in conditiile in care au jucat deja cu Astra si CSU cele mai slabe echipe dintre cele 6. Eu stiu ca un 5-4 e mai spectaculos decat un 1-0, dar nu inseamna implicit si calitate. Pai despre ce vorbim?

CFR a adunat 6 puncte pentru ca a dat peste CSU si Astra, cele mai slabe echipe din play-off. Dinamo intalnise deja pe Steaua si Viitorul si de aceea avea mai putine puncte. Acum aveti Astra dupa CFR care ar trebui sa insemne inca trei puncte usoare.

CFR este singura echipa care a primit gol in fiecare meci de play-off si are cea mai slaba aparare dintre cele 6 echipe. CFR este varza.

Capitanu.Burcea
9th April 2017, 07:28
Nu a fost un meci care sa se ridice la inaltimea unui prime-time. Pai, la ora aia, o zi mai tarziu, Geraldo il imbratisa pe fecesepist in careul de 16, ii lua limba in cur si-i spunea tu. #drama-romance #professional #piele de gaina :yes:

delaparis
17th April 2017, 22:49
Predam lectii pt victorie contra CFR :D

Sevilla86
18th April 2017, 10:54
Lectia se numeste cum sa bati CFR-ul pentru prima oara in campionat din 2013.
O sa-i bateti din nou peste inca 4 ani. E ca olimpiada, o data la 4 ani :D