PDA

View Full Version : Play - Off, etapa 3: Astra - Viitorul 1-2



delaoltenia
20th March 2017, 18:30
Luni, 3 aprilie/20:30.

Leo
29th March 2017, 12:33
1 solist.

delaparis
1st April 2017, 23:00
Si aici alt blat clar in stilul "Iti dau Cupa, imi dai Campionatul" ... la fel ca in meciul Craiovei cu CFR .... :rolleyes:

Leo
1st April 2017, 23:03
Numai blaturi vedeti in fara ochilor.

delaparis
1st April 2017, 23:06
O sa vezi si tu.
Cupa inseamna Europa deci bani. Campionatul e greu de castigat pt Craiova sau Astra anul asta deci vizeaza Cupa Romaniei. La fel si CFR sau Viitorul vizeaza CL ;)

iulian_1976
2nd April 2017, 15:24
CFR nu are drept de joc in competitiile europene :)
Un meci foarte interesant,o sa fie meciul antrenorilor pana in prezent Sumudica este peste Hagi.

CFR,Astra si Viitorul echipele astea se bat la titlu.

Sir. Eko
3rd April 2017, 16:11
Eu unu pun minim 1.000 de lei pe Viitorul.

phife
3rd April 2017, 16:25
7000 1x.

Leo
3rd April 2017, 19:49
Echipele de start:

Astra: Iliev - Oros, Sãpunaru, Fabricio - A. Stan, Seto, Lovin, Morais - Ionitã, Bus, Budescu
Rezerve: Bosneag, Florea, Boubacar, Teixeira, D. Niculae, Pitian, Geraldo

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Tîru, Boli, Ganea - Nedelcu, Purece, Vînã - Chitu, N. Rosu, Fl. Coman
Rezerve: Buzbuchi, S. Rãdoi, Dumitrescu, Morar, Tucudean, Casap, G. Iancu

Hingherul
3rd April 2017, 20:42
avem meci greu. am inteles ca slugile astea giurgiuvene o sa traga tare sa o duca pe Steaua pe locul 1 :D

am incredere in baieti si nici nu ma uit la meci. bine, faptul ca a inceput "chefi la cutite" e doar o coincidenta :rasc:

Leo
3rd April 2017, 20:50
E mai importanta emisiunea chefilor decat meciul asta.

Johnny D
3rd April 2017, 20:50
Excelent Hinghi, suntem ambii viitoreni de mici acum!:D
Tineam cu Astra daca spurcaciunile 2003 nu bateau ieri, dar asa Astra nu mai are sanse la titlu, tre sa bata azi Viitorul! Si apoi Astra sa nu piarda tur-retur cu spurcaciunile 2003 sa ajute Viitorul sa faca treaba pana la capat! Sau pe CFR, si mai bine, sau ambele pe 1 si pe 2 si mai bine!:ok:

delaparis
3rd April 2017, 20:56
Cine zicea ca e blat? :D

ciorbicafaristu
3rd April 2017, 20:59
Sapunaru pleaca la Ovidiu din vara?

delaparis
3rd April 2017, 21:06
Sapunaru face ce poate sa-si ajute echipa dar Chitu e praf :D

ciorbicafaristu
3rd April 2017, 21:12
Ce panarama de meci...

delaparis
3rd April 2017, 21:15
Trebuie sa-i tina la curent pe Ivanov si Florea ca nu trebuie sa joace chiar asa :)

Johnny D
3rd April 2017, 21:20
Cum sa ratezi 2 penalty-uri la 2-0 sa faci 3-0? si se face 1-2!:)) Ce panarame... locu 1 si in clasament, si la panarame!:))
Cu panaramele la titlu! Mai bine decat cu spurcaciunile!:yeah:

Dante7
3rd April 2017, 21:22
http://ponturi-bune.ro/biletul-zilei/biletul-zilei-mai-exista-cooperativa-liga-1/
Sapunaru... Sumudica...

Johnny D
3rd April 2017, 21:27
Anti FCSB! Pana la capat! Numa egal n-are voie meciul asta sa se termine!:ok:

Johnny D
3rd April 2017, 22:25
Victorie pt hagirei! Sarbatoreste asta Becaliotu maa-ti icu retardatii tai de pe langa stadion cu tot! S-o rumegati cu mult fast!:ok:


Daca Hagi ar avea cont pe onlinesport.forum, i-ar dedica aceasta victorie lu Duba!:D

Dante7
3rd April 2017, 22:26
Frumoase cotele de la pauza. Ms Sumi

Johnny D
3rd April 2017, 22:28
Cota de 2 aveau hagireii, da. Foarte buna pentru un lider care conduce la pauza fara a fi in inferioritate numerica!:))



Sunt sigur ca e foarte trist Shumudik ca a ajutat stelimea azi sa fie foarte trista!:D Aia de soi foarte prost macar, daca nu se poate toata!



De etapa viitoare, e timpul ca si Astra sa inceapa sa faca cate 3p.:sneaky:

delaparis
3rd April 2017, 22:30
De admirat astia de la Astra. S-au tinut de cuvant si nu au insistat prea tare. Era paricol sa egaleze dar a tras Florea pe langa. Mare om. :ok:

Dante7
3rd April 2017, 22:33
Inca nu-mi revin dupa circul asta de meci :))))

Johnny D
3rd April 2017, 22:34
De admirat astia de la Astra. S-au tinut de cuvant si nu au insistat prea tare. Era paricol sa egaleze dar a tras Florea pe langa. Mare om. :ok:

Excelent! Dinamo saracu si-a facut treaba 10 meciuri la rand, acum ca n-a mai putut, trebuie sa se ocupe si Astra un pic de situatie!:evil:

Sir. Eko
3rd April 2017, 22:34
Efectiv ne-au dat bani, haha. Nu inteleg cum au tinut meciul la pariuri. Eu stiam de la cineva din lotul Stelei ca e blat. Daca am auzit si eu...e clar ca stia toata lumea implicata in fenomen...

Dante7
3rd April 2017, 22:37
Efectiv ne-au dat bani, haha. Nu inteleg cum au tinut meciul la pariuri. Eu stiam de la cineva din lotul Stelei ca e blat. Daca am auzit si eu...e clar ca stia toata lumea implicata in fenomen...

Pai anunta si tu aici pe forum :))
Eu, baiat de treaba, am pus la pauza :D

Sir. Eko
3rd April 2017, 22:38
Am zis ca bag 1.000 de lei pe Viitorul...

Dante7
3rd April 2017, 22:53
Am zis ca bag 1.000 de lei pe Viitorul...

Eu nici acum nu pot sa cred ca ai pus 1000 :))
Portarul de la Astra nu cred ca a stiut de blat :))

Dante7
3rd April 2017, 23:05
Sumudica zice de arbitraj :))
Bai, furi-furi. Ok.. dar sa faci si scandal dupa :)))

Johnny D
3rd April 2017, 23:10
Eu nici acum nu pot sa cred ca ai pus 1000 :))
Portarul de la Astra nu cred ca a stiut de blat :))

Da-l dracu ca a facut nu stiu cate sute de milioane saptamanile trecute. La el e ca si cum ar pune bani de buzunar.
Ba chiar cred ca regreta ca n-a avut incredere sa puna macar de 3 ori pe-atat.:P


Sumudica zice de arbitraj :))
Bai, furi-furi. Ok.. dar sa faci si scandal dupa :)))

Pai omu a fost furat, ce Dumnezeu!:rasc:

Felicitari connoisseurilor De-lap-turul si Hung-cuierul!:ok:

Dante7
3rd April 2017, 23:22
Da-l dracu ca a facut nu stiu cate sute de milioane saptamanile trecute. La el e ca si cum ar pune bani de buzunar.

Cine ? Eko sau portarul ?:))
Eko, teach me, master :D



Pai omu a fost furat, ce Dumnezeu!:rasc:

Eu nu stiu cum jucatorii nu rad la interviuri dupa meciul asta :))
Mare japita Sumudica asta... valabil si pt realizatorii de emisiuni. Nici macar o sugestie ca meciul de azi n-a fost in regula. Daca in schimb era Steaua-Viitorul :rolleyes:



Felicitari connoisseurilor De-lap-turul si Hung-cuierul!:ok:

HA ! Eko n-a votat, stiam eu ca minte :D

delaparis
3rd April 2017, 23:35
Inca nu-mi revin dupa circul asta de meci :))))
Esti tanar, de aia.
Daca asistai la victoria Rapid contra Sportul Studentesc in anii '84-'85 era altceva acum. Sportul cu Hagi, Iorgulescu, Mircea Sandu care tocmai castigase in UEFA contra Inter Milan :rolleyes: iar Rapid care tocmai ... promovase in divizia 1 cu ... Sames :))
Toata asta pt o reparatie tribuna in Regie, reparatie finantata de Rapid deoarece era unul dintre cele mai bogate cluburi pe vremea aia. ;):D

Johnny D
3rd April 2017, 23:38
:o::no:

delaparis
3rd April 2017, 23:41
:o::no:
Toata lumea stia asta pe vremea aia. Degeaba nu esti de acord, mai bine citeste si retine. Nasu', Iorgu' si Hagi au invatat inca de tineri cum se face blatul ;)

Dante7
3rd April 2017, 23:41
:D:ok:

delaparis
3rd April 2017, 23:53
Mai am si alte adevaruri in meciuri cu Dinamo si Petrolul pe vremea aia dar ... va urma :)

iulian_1976
4th April 2017, 00:40
Foarte usor sa denigrati munca unei echipe :)
Este o vorba prin prin Franta "Dupa razboi toti au facut Resistenta".
La fel s-a spus si despre Urziceni cand jucatorii aceia depaseau medie 10 km pe meci,alergau de nebuni ca sa faca blat,nu ca Dinamo era impotenta cu toti Niculestii ei.:)


Ma bucur pentru Viitorul,pentru acea echipe frumoasa nu am vazut meciul o sa il urmaresc in reluare.

phife
4th April 2017, 00:54
da, e o mandrie si o mare performanta sa castigi liga comunelor-targuri carpato-danubiene. adversare de temut precum chiajna, voluntari, medias sau chiar giurgiu au incercat sa opuna rezistenta, in timp ce mutantii csu, csms, acs, fcsb, asa - au stat doar pe baricada cu bata grea spre capetele lui praslea si a celorlalti fii cei mici ai imparatului. razboiul cel de uzura s-a dat cu ce a mai ramas din lesul unor gladiatori rapusi de ciorza si pensia mizera precum dinamo sau chiar lignitul.
doar ungurii stateau, din cele mai vechi timpuri dupa colt cu beefu atos la panda dar forcloric - fii cei mici nu iau fata batrana, iau campionatu. in pwla. ma bucur ca sunt contemporan la crima lu ovidiu

iulian_1976
4th April 2017, 01:44
Multi care postati aici nu va ramane decat sa vedeti jucatori ca Fl.Coman,Nedelcu,Casap ajungand la cluburi foarte mari ca apoi sa va schimbati brusc opinia,suporteri de moment.
Pentru mine Nedelcu si F.Coman sunt certitudini,ramane sa vedem daca am avut dreptate.

Atentie nu am spus ca Ianis Hagi va ajunge mare chiar daca este la Fiorentina,nu toti de la Viitorul vor ajunge la cluburi mari,m-as mira Nedelcu si Fl.Coman sa mai ramana inca un sezon in Romania,greu de crezut.

Dante7
4th April 2017, 02:40
nu am vazut meciul o sa il urmaresc in reluare.

Vorbim dupa atunci :ok:

Eu nu ma refer la Hagi. Imi place sa cred ca e curat si ca azi a fost doar mana pariorului Sumudica. Uita-te la evolutia lui Sapunaru (autogol, penalty, balbaiala din care a iesit gol), uita-te la penalty-ul ratat, uita-te la cum ataca Astra in a doua repriza (ce suturi paralele cu poarta a tras Daniel Niculae, cum respingea pe spate mingea din careul Viitorului, cum Bus le dadea ca la rugby samd), aminteste-ti cat de apostrofat a fost Sumudica de rapidistii lui ca a batut-o atunci pe ASA, ce antipatie are (si el si Sapunaru) fata de FCSB si/sau Steaua samd.

Capitanu.Burcea
4th April 2017, 06:34
Demonstratie de forta a ovinelor mici, cu tot cu regele aferent. Gol anulat pt Astra la 0-0, simulare florinel, fault de neam prost si viitoare (b)ovina a lui morais. Bineinteles ca milogii arunca ovina in gradina lu' sumpulica, ca dupa aia sa urle dupa asistențã sociala, pe la conferințe. Spre bucuria tampa a bastinasilor gura-casca, campionatul e sfasiat intre clanurile de interlopi albanezi.

ciorbicafaristu
4th April 2017, 07:03
Multi care postati aici nu va ramane decat sa vedeti jucatori ca Fl.Coman,Nedelcu,Casap ajungand la cluburi foarte mari ca apoi sa va schimbati brusc opinia,suporteri de moment.
Pentru mine Nedelcu si F.Coman sunt certitudini,ramane sa vedem daca am avut dreptate.

Atentie nu am spus ca Ianis Hagi va ajunge mare chiar daca este la Fiorentina,nu toti de la Viitorul vor ajunge la cluburi mari,m-as mira Nedelcu si Fl.Coman sa mai ramana inca un sezon in Romania,greu de crezut.
Balaoachesul ala de Coman e posibil sa prinda un contract pe afara, dar cu atitudinea asta de actor grabit care pica fulgerat la pamant la prima adiere de vant nu va reusi sa pacaleasca pe cineva mai mult de cateva meciuri.

Johnny D
4th April 2017, 07:20
:)) Ca de obicei ciurbicul intervine doar cand are ceva constructiv de spus! :ok:

:D


Toata lumea stia asta pe vremea aia. Degeaba nu esti de acord, mai bine citeste si retine. Nasu', Iorgu' si Hagi au invatat inca de tineri cum se face blatul ;)

Blatul dar nu pentru c-au fost platiti. E o diferenta.;)


ce suturi paralele cu poarta a tras Daniel Niculae, cum respingea pe spate mingea din careul Viitorului

In apararea lui pot afirma ca nu e prea diferit de jocul sau uzual de careu.:P

Elgorriaga
4th April 2017, 08:29
Aha, deci Ginitorul le-a dat locul in semifinalele cupei la schimb cu punctele din playoff.

E bine. Macar stim cine o sa iasa campeoana anul asta.

Vivat Ragele shampion! Ura!Uraa! Uraaaa!

Sir. Eko
4th April 2017, 08:56
Vorbim dupa atunci :ok:

Eu nu ma refer la Hagi. Imi place sa cred ca e curat si ca azi a fost doar mana pariorului Sumudica. Uita-te la evolutia lui Sapunaru (autogol, penalty, balbaiala din care a iesit gol), uita-te la penalty-ul ratat, uita-te la cum ataca Astra in a doua repriza (ce suturi paralele cu poarta a tras Daniel Niculae, cum respingea pe spate mingea din careul Viitorului, cum Bus le dadea ca la rugby samd), aminteste-ti cat de apostrofat a fost Sumudica de rapidistii lui ca a batut-o atunci pe ASA, ce antipatie are (si el si Sapunaru) fata de FCSB si/sau Steaua samd.

Nu a fost doar mana lui Sumi, s-au inteles de mult. A fost blat 100%.

LazioRoma
4th April 2017, 09:35
Blat infect ! le a dat in cupa si au luat in campionat .. nu stiu cum se platesc atatia bani ca sa se transmita mizeriile astea de meciuri!

Johnny D
4th April 2017, 09:44
:)) Blatul antiFCSB sau antiSteaua nu e niciodata infect, e doar revansa! :rasc:

Duba
4th April 2017, 10:26
Revansa la ce? Poate doar revansa pt. frustrarile voastre, decedatilor! Sincer mi-e mila de voi!

iulian_1976
4th April 2017, 13:30
Fl.Coman doar daca extrasportiv deraiaza poate esua,este drept simularile acelea vor sa spuna ca este smecheras.

Ceea ce joaca nu am ce sa spun felul cum verticalizeaza,pasele care le da,are o explozie prin care dejoaca off-sidurile,felul cum dribleaza
unu la unu nu are cum sa ramana in Romania,ar fi infinit mai usor pentru nationala Romaniei cu Fl.Coman.

Se observa ca la Viitorul se invata si tactica,nu vezi jucatori in off-side decat rar,se pozitioneaza altfel pentru mine este o placere sa priv esc Viitorul pentru ca inteleg ce vor sa joace nu este o intamplare.

Bafta indiferent cu ce echipa tineti.

Dante7
4th April 2017, 13:35
cat de apostrofat a fost Sumudica de rapidistii lui ca a batut-o atunci pe ASA, ce antipatie are (si el si Sapunaru) fata de FCSB si/sau Steaua samd.


:)) Blatul antiSteaua nu e niciodata infect, e doar revansa! :rasc:

iulian_1976, intelegi ce spuneam ?:D
Bai Johnny, la cat ai vb tu de spiritul uman al Rapidului, care s-a format in suferinta samd.... vezi bre ca mentalitatea asta pro-blaturi nu cred ca face bine la karma Rapidului :D

Elgorriaga
4th April 2017, 13:58
Fl.Coman doar daca extrasportiv deraiaza poate esua,este drept simularile acelea vor sa spuna ca este smecheras.

Ceea ce joaca nu am ce sa spun felul cum verticalizeaza,pasele care le da,are o explozie prin care dejoaca off-sidurile,felul cum dribleaza
unu la unu nu are cum sa ramana in Romania,ar fi infinit mai usor pentru nationala Romaniei cu Fl.Coman.

Se observa ca la Viitorul se invata si tactica,nu vezi jucatori in off-side decat rar,se pozitioneaza altfel pentru mine este o placere sa priv esc Viitorul pentru ca inteleg ce vor sa joace nu este o intamplare.

Bafta indiferent cu ce echipa tineti.

Pai da, dar uita ca, in ciuda acestor tactici mirobolante, Viitorul ramine echipa romaneasca cu zero goluri in Europa. E drept ca au jucat doar 2 meciuri, dar tot cam atitea au jucat si Botoshaniul si Iashiul, cu rezultate net superioare la capitolul goluri date ...

iulian_1976
4th April 2017, 15:00
iulian_1976, intelegi ce spuneam ?:D

Nu mi s-a parut blat.
Budescu vad ca trage la poarta,vad intrari disperate de ambele parti,nu cred ca Floarea a vrut sa rateze mingea s-a dus razant pe langa bara.
Astra fara Budescu este o echipa medie gen Medias,nu au varf,echipa imbatranita nu pot duce ritmul,pot scoate un meci foarte bun cu unul slab,cat de ingenios ar fi Sumudica.


Singura echipa care duce fizic un meci este CFR si au si banca de rezerve peste Vitorul si Steaua.
Steaua a aratat rau de tot in defensiva nu imi dau seama cum au batut CFR.
Posibil CFR sa se claseze pe primul loc la final,din cate stiu nu au drept de joc in competitiile internationale.


M-as mira sa ii mai vedem pe Nedelcu,Fl.Coman in urmatorul sezon in Liga1,
in acelasi timp daca pleaca cum a plecat Rusescu la Sevilla mai bine joci in Liga1,oricum vor prinde o echipa mare mai devreme sau mai tarziu.

Dante7
4th April 2017, 19:51
Nu mi s-a parut blat.
Budescu vad ca trage la poarta,vad intrari disperate de ambele parti

Da, si dupa meci, Sumudica s-a plans de arbitraj :o:
Hai sa fim seriosi...

Johnny D
4th April 2017, 20:14
Revansa la ce? Poate doar revansa pt. frustrarile voastre, decedatilor! Sincer mi-e mila de voi!
Furaciunilor seculare cu care ne-ati obisnuit pe toti, nu doar pe noi.:)

iulian_1976, intelegi ce spuneam ?:D
Bai Johnny, la cat ai vb tu de spiritul uman al Rapidului, care s-a format in suferinta samd.... vezi bre ca mentalitatea asta pro-blaturi nu cred ca face bine la karma Rapidului :D
In general nu, insa exceptia FCSB/Steaua mereu da bine la CV-ul carmei, indiferent la portile carui taram mistic te raportezi!:D


Steaua a aratat rau de tot in defensiva nu imi dau seama cum au batut CFR.

Oricum ii scoate o campioana adevarata pe "aia" din CL, nu e problema, important e sa ia CFR, sa nu ne ducem toti impreuna spre 27, din care 30% cel putin sunt furturi.

Sevilla86
4th April 2017, 22:57
Johnny, dupa fiecare saptamana care trece emiti cate o noua teorie.
Ba Astra campioana, ba Arsenal in top 4 in Anglia, iar acum CFR campioana. Vad ca nu-ti iese mai nimic.

Pe cine a batut CFR in play-off? Pe CSU si Astra, cele mai slabe echipe din play-off. Intr-un clasament al meciurilor din play-off, CSU si Astra sunt pe ultimele doua locuri. CFR a facut 6 puncte pentru ca a jucat cu cele mai slabe echipe. Pentru ei de abia acum incepe greul. Dinamo e prin subsol pentru ca a jucat cu Steaua si Viitorul, echipele de top. CFR o sa aiba viata grea si cu astia.

iulian_1976
5th April 2017, 00:34
CFR in ultima etapa inainte de play-off a batut Viitorul si fara depunctare erau pe locul 1.

Sevilla86
5th April 2017, 12:47
In seara asta joaca astia cu Dinamo iar visul frumos se va sfarsi. N-as vrea sa castige Dinamo, un egal ar fi mai bun.

ciorbicafaristu
5th April 2017, 14:21
Cfr-ul e satelitul sportivului becali in acest playoff.

Sevilla86
5th April 2017, 14:41
Nici nu mai stii cu cine sa te contrazici. Unu' zice ca CFR iese campioana ca e cea mai cu mot, altu' zice ca e satelitu' Stelei...
Pana la urma i-am batut cu un gol marcat in minutul 84 si un al doilea gol in minutul 90+1, ce mama ma-sii de satelit visezi?

ciorbicafaristu
5th April 2017, 14:44
Are relevanta minutul golului?

Sevilla86
5th April 2017, 14:46
Daca am stat cu sufletul la gura pana in minutul 91, io zic ca are relevanta.
Tu ce argumente ai de spui ca-i satelit?

ciorbicafaristu
5th April 2017, 14:54
Diferenta dintre jocul practicat de clujeni contra lui becali si cel contra celorlalte echipe din playoff, tradusa bineinteles si in rezultate si surprinzatoarele transferuri ce se vor face la sfarsitul campionatului intre cele 2 echipe.

Sevilla86
5th April 2017, 15:02
Eram curios ce argumente aduci. Slabut, puteai mai mult :D

Daca eram in locul tau, spuneam si ca CFR nu poate juca in Europa sezonul urmator, deci miza titlului este mult mai mica pentru ei in comparatie cu celelalte echipe. Da' na, nu toata lumea e perfecta.

Johnny D
5th April 2017, 15:26
Johnny, dupa fiecare saptamana care trece emiti cate o noua teorie.
Ba Astra campioana, ba Arsenal in top 4 in Anglia, iar acum CFR campioana. Vad ca nu-ti iese mai nimic.

Arsenal niciodata n-a iesit din top 4, e singura din PL si nici anu asta inca nu e terminat ca sa soseasca exceptia in premiera. Astra e campioana Romaniei si o sa vezi cu FCSB cat de buna e, chiar daca a avut acel recul dupa cele 2 meciuri de EL si cele 8 victorii la rand in campionat ca sa prinda play off-ul care i-au cam epuizat. CFR a jucat cel mai bine in acest play off pana acum. Alta intrebare!:)

ciorbicafaristu
5th April 2017, 15:29
Asta nu e de baza, puteau sa traga si pt ovidiu pe acelasi argument, dar care ar fi fost rasplata?

Sevilla86
5th April 2017, 16:32
Pai tocmai, daca se apuca sa vanda meciuri nu are nici un rost sa acorde exclusivitate Stelei.
Problema e ca pana acum au jucat cu CSU si Astra, ambele departe de primul loc. De ce ar da bani pe puncte daca nu prea le ajuta? Degeaba ai vrea sa-i vinzi Astrei daca ei nu sunt interesati sa cumpere.

Vedem in returul cu Steaua si meciurile cu Viitorul daca se dau la o parte. Astea ar fi singurele echipe din play-off care ar putea fi suspectate ca ar vrea sa cumpere ce ar avea CFR-ul de vanzare, daca plecam de la premiza asta.


Hai ma Johnny, ca Arsenal nu mai prinde top 4 anu' asta si Astra e la 10 puncte de primul loc cu 7 etape ramase. La CFR te uiti ca joaca frumos... au dat 7 goluri si au primit 5, au luat gol in fiecare meci din play-off. Pentru ei nu mai exista nici o miza pentru ca nu pot merge in Europa si joaca dezinvolt, dar nu face confuzie intre valoare adevarata si jocul fara presiune. Pana la urma au cea mai slaba aparare din play-off in conditiile in care au jucat deja cu Astra si CSU cele mai slabe echipe dintre cele 6. Eu stiu ca un 5-4 e mai spectaculos decat un 1-0, dar nu inseamna implicit si calitate. Pai despre ce vorbim?

delaoltenia
5th April 2017, 21:11
concluzie dupa acest meci. omenia bat-o vina! :D

Sevilla86
6th April 2017, 00:41
Sa-l bitch slap pe ciorbi, sau sa-l mai las?

La ora asta ar trebui sa fie evident ca CFR pur si simplu e slaba si nu poti sa visezi blat intr-un meci in care s-a deschis scorul in minutul 84 printr-un voleu fara preluare. Iar teoria privind transferurile de asemenea nu sta in picioare. Deac are clauza ca poate pleca liber de contract in cazul unei oferte, deci CFR nu ar incasa nimic de la Steaua. Daca eram rautacios il mai incurajam sa-si dezvolte teoria conspiratiei, dar toate lucrurile bune trebuie sa aiba un sfarsit.

ciorbicafaristu
6th April 2017, 07:07
Credeam ca esti mai bine informat...nu la Deac ma refeream, ala e bagat in fata mai mult la deruta, desi e foarte probabil sa se dea bani si pe el.

Johnny D
6th April 2017, 07:28
Hai ma Johnny, ca Arsenal nu mai prinde top 4 anu' asta



se bat 3 echipe pentru 2 locuri de UCL

Liverpool - 31 de meciuri - 60 puncte
City - 30 de meciuri - 58 puncte
Arsenal - 29 de meciuri - 54 puncte

Interesant.

Bad at math C'estlavie?:sneaky:



Astra e la 10 puncte de primul loc cu 7 etape ramase.

Plateste tribut concentrarii pe EL din toamna. Daca si voi v-ati fi concentrat pe EL ca o echipa cu coaie.....:rolleyes:
Nu am zis de sanse la titlu, am zis ca e campioana. Si asa e deocamdata.:) Important e sa nu piarda acu meciu asta. Cat sa mai piarda si ei!?:evil:


La CFR te uiti ca joaca frumos... au dat 7 goluri si au primit 5, au luat gol in fiecare meci din play-off. Pentru ei nu mai exista nici o miza pentru ca nu pot merge in Europa si joaca dezinvolt, dar nu face confuzie intre valoare adevarata si jocul fara presiune. Pana la urma au cea mai slaba aparare din play-off in conditiile in care au jucat deja cu Astra si CSU cele mai slabe echipe dintre cele 6. Eu stiu ca un 5-4 e mai spectaculos decat un 1-0, dar nu inseamna implicit si calitate. Pai despre ce vorbim?

Eh, aici iti dau dreptate, au fost penibili cu Dinamo. A venit si randu lor sa piarda cum vine iar si la FCSB!:D

ciorbicafaristu
6th April 2017, 11:05
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcsb-si-a-gasit-aliat-in-play-off-echipa-a-fost-salvata-de-banii-lui-becali-506952.html

Mda, se pare ca mai sunt si altii care cred in teoria conspiratiei.:D

Sevilla86
6th April 2017, 11:14
Mda, se pare ca mai sunt si altii care cred in teoria conspiratiei.:D

Un posibil aliat ar deveni CFR, dacã vișiniii vor înceta sã mai spere la câștigarea campionatului.

Articolul este o speculatie la ce s-ar putea intampla in viitor daca CFR iese din lupta pentru titlu.
Tu, in schimb, spui ca un meci din trecut a fost blat. Un meci in care Steaua a marcat golul victoriei cu cateva minute inainte de final. Cum pana mea sa fie blat un meci in care a fost 0-0 pana in minutul 84? A fost planuit voleul lui Gnohere? 8 din 10 nici nu ar fi reluat pe poarta din voleul ala.

ciorbicafaristu
6th April 2017, 11:26
Se stia de la inceputul playoff-ului ca cfr nu joaca in Europa. Legat de minutul golului, s-au marcat goluri decisive in meciuri blatuite si mai tarziu in meci decat ala al vostru. Ori esti naiv ori nu prea ai prins meciuri din perioada de glorie a blaturilor.
P.S. Bineinteles ca si teoria mea este o speculatie, vom vedea daca se confirma sau nu.