PDA

View Full Version : Play - Off, etapa 3: Steaua - Dinamo 2-1



delaoltenia
20th March 2017, 18:30
Duminica, 2 aprilie/20:30.

Johnny D
21st March 2017, 08:19
Mah, inainte de miniretur, astia erau 100% campioni, dupa miniretur nu mai aveau sanse la titlu daca joaca tot asa, dupa prima etapa din play off iar erau 100% campioni, acu dupa a 2-a orice se poate intampla din nou. Faceti un serviciu inteligentei umane si bateti-i dracului inca o data, poate-i retrogradati de data asta, cine stie!:))

delaoltenia
21st March 2017, 08:52
ai avut o noapte agitata? :D

egalitate aici, cu goluri sau fara numai conteaza. parerea mea! :D

Elgorriaga
21st March 2017, 10:38
O sa fie un 0-0 muncit, ar fi tare sa terminam macar turul playoffului cu golaveraj 0-0 ... jucam la 0, ca la whist ... noi si cu juvetzii :D

Leo
21st March 2017, 13:02
Le dam scorul preferat. 1-3. :D

delaoltenia
21st March 2017, 15:31
5-2, daca ai uitat. :)

Johnny D
21st March 2017, 23:44
ai avut o noapte agitata? :D

egalitate aici, cu goluri sau fara numai conteaza. parerea mea! :D

Parerea mea e ca daca CFR ia campionatul si FC (c)Oius Becaliot termina pe 2, n-are ce cauta in urna campioanelor pt CL, deoarece nu e campioana!;)

Elgorriaga
22nd March 2017, 17:04
61030

Luna Arpilie, asha-i?
Bravo ma nene!
asta-i din ciclul "Sfintii doctori fara de arginti Malarie, Anemie, Urticarie si Uremie" ...

Sevilla86
28th March 2017, 11:25
Nu mai dam 7 jucatori la nationala, asa ca vom fi odihniti pentru meciul asta :D
Daca nu joaca Tamas, s-ar putea sa si castigam.

Ferko
29th March 2017, 12:25
Deci de maine avem oficial echipa FCSB (faci ce spune becali ???? ) !!!!:groggy:

Dante7
29th March 2017, 12:37
Un meci intre nimeni si nimeni.
Schimbati numele !

delaparis
31st March 2017, 20:06
Becali: "Daca nu vine lumea, nu suntem Steaua" (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/testul-adevarului-steaua-sau-fcsb-becali-daca-nu-vine-lumea-nu-suntem-steaua-nid-123832)

Si daca vine? :rolleyes:

Dante7
31st March 2017, 20:50
Isi mai aminteste cineva cum becali anunta ca o sa faca proteste anti-csa, ca o sa vina mai multi oameni decat la revolutie ?

tfsRapid
1st April 2017, 15:29
O pacaleala de derby, trebuia sa fie azi de 1 aprilie:))
Apropo e FC FCSB SA - Dinamo
Beheehehehehe

@Dante7, da imi amintesc, au fost vreo 50.... adunati in toata tara:))))

Sevilla86
1st April 2017, 23:16
Pacaleala de derby, mai bine ne-am uita la un AFC Rapid - FC Asalt, V.K. SOCCER sau FC GALAXIA. Meciuri adevarate :D

Leo
2nd April 2017, 14:24
In Liga 1 Dinamo are 47 de victorii, iar FCSB doar 41. Per total in toate competitiile, Dinamo are 58 de victorii, iar FCSB doar 57.
Balanta s-a inclinat in favoarea lui Dinamo.

Sevilla ai uitat de statistica? Pana acum ne scoteai ochii cu ele, acum pauza. :D

delaoltenia
2nd April 2017, 17:25
vrei statistica leoaico? rezolvam in cateva minute. :)

edit.
sa stiu de la bun inceput. fcsb=STEAUA??

delaoltenia
2nd April 2017, 17:33
vor fi fata in fata echipele care au marcat cele mai multe goluri un primele 30 de minute, Dinamo -17 reusite, Steaua- 14.
13 goluri a incasat Dinamo in ultimele 15 minute, cele mai multe dintre toate cele 14 competitoare.
---->

Tim
2nd April 2017, 17:34
nu am zis nimic pana acum , dar in acest moment e certitudine: steaua nu mai exista. avem fc fcsb......


va mai aduceti aminte cum ne intrebati pe noi "care poli sunteti voi" ?

inca o dovada ca Dumnezeu nu bate cu bata.:)


mai trebuie desfiintata si dinamo si totul e OK.:ok:

delaoltenia
2nd April 2017, 17:37
palmares cu Steaua gazda.
69 jocuri, 24 victorii Steaua, 26 remize, 19 victorii Dinamo.
primul meci a avut loc pe 21 noiembrie 1948, CSCA- Dinamo 0-1, marcator Marin Apostol.

Duba
2nd April 2017, 17:39
Esti idiot Tim! FCSB = Steaua! Si stii ce de, pt. ca este aceeasi echipa, fruncie. Echipele voastre cu demunirea Poli au fuzionat de fiecare data fie cu Bragadiru, cand v-ati numit Poli AEK, fie cu Recas, mai recent, cand v-ati intitulat ACS Poli. Nu mai bate campii ca destul o faci cu neocomunistii tai de la PSD.

delaoltenia
2nd April 2017, 17:40
salut timake, relax si nu comenta. fcsb=STEAUA!

delaoltenia
2nd April 2017, 17:44
01.10.1951, Dinamo- CCA 6-2, cea mai clara victorie DInamo.

04.04.1998, Steaua - Dinamo 5-0, cea mai clara victorie Steaua.

delaoltenia
2nd April 2017, 17:56
35 de jucatori a utilizat Steaua in cele 28 de etape , cei mai multi dintre toate cele 6 echipe participante in play-off.
18 au marcat cel putin un gol.
Steaua este echipa cu cei mai multi marcatori.

mediile de varsta ale celor doua echipe
Steaua, 25 ani si 3 luni
Dinamo, 25 ani si 9 luni.

bogdan_nj
2nd April 2017, 17:57
De ce nu se cheama Steaua daca e Steaua ? :D


salut timake, relax si nu comenta. fcsb=STEAUA!

delaoltenia
2nd April 2017, 17:59
Duba, continua te rog. ma plictiseste timake. :D

Clau7_D
2nd April 2017, 18:00
e timpul sa bata si gazdele. ne lipseste Palic azi si Nistor pare cam aiurit in ultima perioada

delaoltenia
2nd April 2017, 18:02
De ce nu se cheama Steaua daca e Steaua ? :D
pentru ca un cioban dement a crezut ca totul se rezuma la stana lu' ta'c.su. :D


e timpul sa bata si gazdele. ne lipseste Palic azi si Nistor pare cam aiurit in ultima perioada
egal fsr.ule, antrenor reghe la "gazde" :D

Dante7
2nd April 2017, 18:09
Cum Steaua nu joaca, sper sa bata ruda ei. Ale aleo, sa piarda Dinamo :D


va mai aduceti aminte cum ne intrebati pe noi "care poli sunteti voi" ?

Inca mi se pare o intrebare buna...


Esti idiot Tim!

Cam ce trebuie sa faca nenea asta ca sa fie sanctionat ?

Duba
2nd April 2017, 18:11
Cam ce trebuie sa faca nenea asta ca sa fie sanctionat ?

Sa ti-o dea la gingie ca prea esti fraier! Mai ai ma frati pe acasa? :D

Dante7
2nd April 2017, 18:14
Pari cam irascibil, ce s-a intamplat ? Ti-a interzis Jijel accesul la mioare ?:D

Clau7_D
2nd April 2017, 18:26
egal fsr.ule, antrenor reghe la "gazde" :D

grav daca nici azi nu ne bateti :)

delaoltenia
2nd April 2017, 19:25
Echipele de start:

Steaua: Fl. Nita - Pleasca, Moke, Pintilii, Momcilovic - Muniru, Ov. Popescu - Enache, Fl. Tanase, De Amorim - Alibec
Rezerve: Stancioiu, Tudorie, Jakolis, Achim, Boldrin, Gnohere, Man
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Dinamo: Cerniauskas – Romera Navarro, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Busuladzic, Mahlangu – Hanca, Bawab, M. Oliva – Nemec
Rezerve: I. Popescu – Rivaldinho, D. Nistor, D. Popa, Dielna, P. Petre, Dudea
Antrenor: Cosmin Contra

Hingherul
2nd April 2017, 19:37
De fcsb am mai auzit dar cine plm e dinamo? :D

delaoltenia
2nd April 2017, 19:49
draga leo, pe langa statistica si o scurta istorie. :)


Dinamo via Unirea Tricolor, via Maccabi, via Ciocanul
Primul sezon cu o confruntare Dinamo – Steaua a fost 1947-1948. Ministerul de Interne preluase cu forța, în 1946, cunoscutul club Unirea Tricolor, din Obor. Dar, în sezonul următor, pe măsură ce a devenit evident că echipa nu face față și va retrograda din prima divizie, a fost ocupat și clubul comunității evreiești din București, Maccabi. Echipa, de asemenea cu tradiție în fotbalul românesc, fusese antrenată pentru 6 luni, în 1946, chiar de legendarul antrenor maghiar de origine evreiască Bela Guttman, care mai târziu avea să câștige cu Benfica Lisabona cele două Cupe ale Campionilor Europeni din palmaresul portughezilor și să inventeze sistemul tactic 1-4-2-4.

Ministerul de Interne al statului român ocupat de armatele sovietice, reorganizat după sistemul de la Moscova, a copiat și sistemul comunist din sport. Ciocanul, care juca tradițional în echipament roș-albastru, a trecut la culorile alb-albastru, după modelul Dinamo Moscova.

Steaua via ASA, via CSCA, via CCA
Armata română, la cârma căreia fuseseră puși dezertori și trădători din Al Doilea Război Mondial reveniți în țară cu armata sovietică, laolaltă cu activiști comuniști semianalfabeți precum Nicolae Ceaușescu, își înființase în 1947 propriul club. Asociația Sportivă Armata București fusese instalată direct în Liga 1, în locul celebrei Carmen București, formația industriașului Ionel Mociorniță. Clubul Carmen refuzase cu un an înainte să își convoace jucătorii pentru a juca, în pauza de iarnă, un amical cu sovieticii de la Dinamo Tbilisi – meci pe care, conform indicațiilor primite „de la centru“, ar fi trebuit să-l piardă. Cum Carmen rămăsese, alături de UT Arad, ultima mare forță privată din fotbalul românesc, situația a fost „remediată“ în vara lui 1947. Carmen a fost desființată prin decret guvernamental, iar Uzinele Textile Arad, proprietate a baronului Francisc von Neuman, au fost naționalizate.

Primul meci a ceea ce avea apoi să devină „eternul derby“ Steaua – Dinamo s-a jucat, așadar, în etapa a 2-a, pe 31 august 1947, pe terenul echipei Armatei, și s-a terminat 0-0, iar în ziarele vremii cele două combatante au purtat numele ASA București și Ciocanul București. Ulterior, ASA a devenit CSCA, CCA și, în final, Steaua.

petea
2nd April 2017, 19:52
Sa ti-o dea la gingie ca prea esti fraier! Mai ai ma frati pe acasa? :D

Duber nu se dezminte....:)):)):))

Dante7
2nd April 2017, 19:57
Sa ne intelegem: schimbarea in FCSB NU E TOTUNA cu schimbarea din ASA/CSCA/CCA !

delaoltenia
2nd April 2017, 19:59
.......

petea
2nd April 2017, 20:01
Esti pasta bre!
De unde l-ai copiat sau cine ti-la bagat pe gat, articolul e praf, precum esti si tu.
Mai documenteaza-te hahalero!

delaoltenia
2nd April 2017, 20:04
.......


Sa ne intelegem: schimbarea in FCSB NU E TOTUNA cu schimbarea din ASA/CSCA/CCA !

da! :)


liviut, am o capra... :D

Dante7
2nd April 2017, 20:06
In ceea ce o priveste pe STEAUA, trecerea de la CCA la Steaua nu are nici o relevanta pt situatia de azi... Cand Steaua a renuntat la ,,CCA", nu a fost obligata de nimeni. Iar numele respectiv nu a devenit un drept exclusiv al altei echipe.

guie migi

delaoltenia
2nd April 2017, 20:11
In ceea ce o priveste pe STEAUA, trecerea de la CCA la Steaua nu are nici o relevanta pt situatia de azi... Cand Steaua a renuntat la ,,CCA", nu a fost obligata de nimeni. Iar numele respectiv nu a devenit un drept exclusiv al altei echipe.

guie migi

da: mooie giGi! /OLE/

Dante7
2nd April 2017, 20:18
da: mooie /OLE/

doby-doby-doo saliveaza acu' :D

Dante7
2nd April 2017, 20:28
Chiar de crezi ca asta e adevarata Steaua, azi nu era de venit la meci. Cum il convingi tu pe cioban sa recupereze numele daca arati ca nu-ti pasa ? ,,Ce nevoie mai am de nume, nu vedeti ca suporterii au venit oricum ? Behehehehehe"

Tim
2nd April 2017, 20:28
De fcsb am mai auzit dar cine plm e dinamo? :Dcare mai e viata la matale in sufragerie?

Dante7
2nd April 2017, 20:31
Superba coregrafia stelistilor ! Jiji iz proud ! Cu jiji pana la muaaaarteeee

Tim
2nd April 2017, 21:00
va dati seama ce tacut sta hingherul ca sa credem noi ca e la stadion?:)):))

Hingherul
2nd April 2017, 21:01
Alibec o sa aiba maine pla vanata, la cat si-o bate in seara asta de rasi. Face ce vrea cu ei. Le innoada cozile, ii scuipa in gura si ii calca pe cap.
Omul meciului e Tamas! Cu el, deja jucam in 10 :))

Salul Timache! Ai un IP in buzunar sau te bucuri sa ma vezi? :rasc:

Dante7
2nd April 2017, 21:02
Prima ocazie pt Dinamo... voiam sa spun ca nu exista o echipa mai fricoasa decat Dinamo...

Ala de a intrat pe teren e Duba ? Voia sa-si declare dragostea pt cioban in direct ?:D

Tim
2nd April 2017, 21:04
:happy:happy

Dante7
2nd April 2017, 21:09
Filip e capitan ?:)) In cate etape retrogradeaza Dinamo ? Ca asa pare sa indice jocul...

Dante7
2nd April 2017, 21:23
Bine ca s-a dus Contra si Danciu sa negocieze cu arbitrul, doar asa se explica cum de s-a dat fault contra lui Jijel.

Clau7_D
2nd April 2017, 21:28
Nimic ciudat aici, la noi Bawab innoata pe teren, nu are nici o treaba cu meciul...greu fara Palic si Nistor, putem sa mai jucam 4 zile si tot nu marcam :headbang:

phife
2nd April 2017, 21:32
Ba, daca nu simti nimic pt aia din teren inseamna ca nu-s ai tai.

Hingherul
2nd April 2017, 21:36
innoata :headbang:

Hmmm...

Dante7
2nd April 2017, 21:38
Bine ca s-a dus Contra si Danciu sa negocieze cu arbitrul

Dupa cum ziceam...

delaparis
2nd April 2017, 21:47
Gooooollll .... nu e !!!!! .... ba da .... gggooooool :))

Dante7
2nd April 2017, 21:49
Insistent Duba asta...

Leo
2nd April 2017, 21:54
Hai baietii, hai ca se poate!

Hingherul
2nd April 2017, 22:06
Hai baietii, hai ca se poate!

Da. :rasc:


'ti-ar rasii.... de ras! O sa faca reumatism la cat s-a pisat Alibec pe ei in seara asta :))

Dante7
2nd April 2017, 22:07
Ce amenda il paste pe cioban cu crainicul ala.

delaparis
2nd April 2017, 22:07
Ce tot tipa ala la microfon? Asta nu e animatie ci isterie. :no:

Leo
2nd April 2017, 22:10
Isi urla frustrarea.

Dante7
2nd April 2017, 22:10
Asa vrea sa contracareze ciobanul niste hotarari jud

delaparis
2nd April 2017, 22:12
Insistent Duba asta...


Am vazut. E incapabil sa discute fara sa jigneasca, trebuie ignorat. A fost bannat permanent pt cumul de sanctiuni si i se da o noua sansa dar vad ca nu se schimba nimic. Probabil va fi bannat din nou daca nu intelege.


Isi urla frustrarea.
Zici ca e Dario de la noi :D

Leo
2nd April 2017, 22:18
Iesi afara rapandulo! :D

delaparis
2nd April 2017, 22:21
Arbitrul e dinamovist. Imi place :)

Leo
2nd April 2017, 22:24
Bara...

delaparis
2nd April 2017, 22:25
Gata. Final de infarct

Hingherul
2nd April 2017, 22:27
Pai ce-ati facut ma nene ma... V-a bagat socatele pe beregata o nou infiintata? :))

Dante7
2nd April 2017, 22:34
Un cioban penibil bate o echipa penibila...

iulian_1976
2nd April 2017, 22:35
Alibec gol,Alibec pasa bun jucator :)

Cam 30 de minute din ambele reprize nu s-a jucat nimic ar trebui platiti toti privitorii,in rest Nemec un jucator peste ce are Dinamo.
Steaua nu a jucat extraordinar defensiv,nu pot emite pretentii in viitor.

Hingherul
2nd April 2017, 22:41
Locul 6 merge direct in C.L.? Ca de antrenat, par destul de antrenati :))

delaparis
2nd April 2017, 22:43
o nou infiintata? :))

Pa da chiar asa. Ce cautati in liga 1? In divizia 4 cu voi. Sa vina Steaua :drak: :))

Leo
2nd April 2017, 22:48
Pa da chiar asa. Ce cautati in liga 1? In divizia 4 cu voi. Sa vina Steaua :drak: :))

El e cu Viitorul, cu Hagi... ala cu care a stat pe langa masa. Ce treaba are el cu stelutele astea?

Hingherul
2nd April 2017, 22:48
felicitari pentru primul gol marcat in Play off!
se anunta ceva miscari de trupe pe la Universitate diseara? :))

Leo
2nd April 2017, 22:49
Tu stai toata viata in balcon,sa ne anunti daca apare ceva.

Hingherul
2nd April 2017, 22:50
da, da. stau si arunc cu pietre dupa caini :D


play off v-a trebuit voua.... amaratilor :))

delaparis
2nd April 2017, 22:50
Steaua fara nume :))

Leo
2nd April 2017, 22:51
Sa nu zbori si tu cu balcon cu tot... ai grija!

Hingherul
2nd April 2017, 22:52
Steaua fara nume :))

inca doua trei meciuri cu rasii si sa vezi ce renume isi face :))

eu le-as fi pus numele "FC Hingherii" :D

Hingherul
2nd April 2017, 22:56
na ca m-am luat cu vorba si am uitat sa strang mana meseriasilor:

Duba, Hingherul, Paul Atreides, Sevilla86, Tim

ar trebui sa stati mai mult pe langa oamenii astia sa mai invatati si voi ce e ala fotbal, ce e aia strategie... :D



totusi, daca doriti sa faceti misto.... :happy:happy:happy

delaparis, Johnny D, Leo, LucioCodinho, Mario375, petea, tfsRapid

delaparis
2nd April 2017, 23:19
Voi sa va hotarati cine sunteti. Asa ca sa stiu si eu pe cine "felicit". Numenitilor :D

Dante7
2nd April 2017, 23:20
Hingherul, Sevilla86, Tim

Nu inteleg ce cauta 2 stelisti si un timisorean in aceeasi oala cu 2 gigisti...

Sevilla86
2nd April 2017, 23:57
Sevilla ai uitat de statistica? Pana acum ne scoteai ochii cu ele, acum pauza. :D

Pai nu-mi convenea rezultatul :D


Alibec o sa aiba maine pla vanata, la cat si-o bate in seara asta de rasi.


'ti-ar rasii.... de ras! O sa faca reumatism la cat s-a pisat Alibec pe ei in seara asta :))

Nu am vazut meciul asa ca ii multumesc Hinghierului ca a scris rezumatul partidei :D

Steaua merge pe primul loc, Dinamo pe ultimul. Da' ce mai conteaza cand ai coregrafii 3D? :D

delaoltenia
3rd April 2017, 00:03
fsr-ule, ai avut dreptate.

delaparisule sa-mi spui si mie cine e Dario. Dario...cine e Dario? :D

delaparis
3rd April 2017, 00:04
delaparisule sa-mi spui si mie cine e Dario. Dario...cine e Dario? :D

De ce tipi asa la microfon pe stadion? Crezi ca nu te aude lumea destul? :D

delaoltenia
3rd April 2017, 00:10
si daca tip asa e musai sa fiu frustrat?
te dau pe mana lui Duba. :D

Clau7_D
3rd April 2017, 00:12
fsr-ule, ai avut dreptate.


Se intampla des :))
Uita-te sa vezi ce pronostic am pus la concursul de pe Dinamo :)
E greu fara Palic si fara Nistor, desi la 1-1 ati stat putin cu morcovul :)

delaoltenia
3rd April 2017, 00:15
da bine bre, nu v-au ajuns 3 victorii si 6 remize? daca gresesc te rog sa ma corectezi. :)

ma uitai, esti meserias. :)

Hingherul
3rd April 2017, 00:17
Maine dimineata, la cafea, sper sa citesc o cronicuta pertinenta scrisa de toarsu' capitan cu pixul lui d'un metru! :rasc:

Clau7_D
3rd April 2017, 00:18
Cred ca au fost 4 victorii si 7 egaluri :) trebuia sa vina si infrangerea, dupa cum mai mult ca sigur o sa mai urmeze una miercuri, cu cfr-ul :)

delaoltenia
3rd April 2017, 00:20
Cred ca au fost 4 victorii si 7 egaluri :) trebuia sa vina si infrangerea, dupa cum mai mult ca sigur o sa mai urmeze una miercuri, cu cfr-ul :)

superi d.ra moderator dinamovist. nu te vad bine! :D

scoateti un egal cu franarii ardeleni, parerea mea.

Hingherul
3rd April 2017, 00:22
parerea mea.
Pana mea.

Clau7_D
3rd April 2017, 00:23
Nu m-as supara daca o sa pierdem cu ei, sunt singurii care joaca fotbal de la noi. Pacat ca nu au voie in Europa, vor castiga titlul degeaba :)

delaoltenia
3rd April 2017, 00:23
Pana mea.

nu disvut cu viitoreni :D



Nu m-as supara daca o sa pierdem cu ei, sunt singurii care joaca fotbal de la noi. Pacat ca nu au voie in Europa, vor castiga titlul degeaba :)
aici iar iti dau dreptate, practica cel mai frumos fotbal. :ok:

Tim
3rd April 2017, 09:01
Nu inteleg ce cauta 2 stelisti si un timisorean in aceeasi oala cu 2 gigisti...


Cred ca au fost 4 victorii si 7 egaluri :) trebuia sa vina si infrangerea, dupa cum mai mult ca sigur o sa mai urmeze una miercuri, cu cfr-ul :)nu sunt cu nimeni in oala, ti-a raspuns sighianul asta simpatic, era chestie de statistica........

Duba
3rd April 2017, 09:26
Victorie clara si meritata pentru Steaua (FCSB pt. 'stelistii liberi' si frustratii antistelisti). Am dominat mai bine de doua treimi din meci, am avut mai multe ocazii, si in ciuda faptului ca am fost dezavantajati de Kovacs tot am reusit sa ne impunem.
Sper ca pt. meciul urmator sa se refaca Balasa, pt. ca altfel vom avea mari probleme cu mai stiu eu ce alta improvizatie in centrul apararii. INAINTE spre 27!

Tim
3rd April 2017, 09:42
Tine minte trei cuvinte:fecesebe nu castiga campionatul.:D

Johnny D
3rd April 2017, 09:44
Victorie clara si meritata pentru Steaua (FCSB pt. 'stelistii liberi' si frustratii antistelisti).

Si pentru organele abilitate judecatoresti si orice om normal la cap care respecta legea!:))

Bai Dubel, o sentinta judecatoreasca este executorie, d-aia nu vezi pe piept numele "Steaua" si doar forma stelei si cam atat. Gandeste-te putintel, cand un inculpat e condamnat la 5 ani de inchisoare sa zicem, el e lasat in libertate doar pentru ca acea sentinta a acelei curti judecatoresti nu este definitiva? Nup, el e bagat la zdup pana in momentul cand sentinta va avea modificare, daca va avea ceea ce e mai putin probabil.
Pana atunci e executorie, la fel si denumirea FCSB.;)


Nu m-as supara daca o sa pierdem cu ei, sunt singurii care joaca fotbal de la noi. Pacat ca nu au voie in Europa, vor castiga titlul degeaba :)

Nu chiar degeaba, scot FCSB-ul din CL.
Ceea ce e excelent, si asta pt ca n-ai cum baga FCSB-ul in urna campioanelor la tragerea la sorti CL, deoarece n-ar fi campioana!:))

delaoltenia
3rd April 2017, 09:50
urla frustrarea in tine. cand va serveste Duba o dati in figuri de curve nefu.tute de ani de zile. amaratilor! :D

Johnny D
3rd April 2017, 09:51
Ce, de FCSB? Echipa lui de suflet infiintata in 2003?:D
Da, e o curva de echipa, si la fel toti cei care o urmeaza, sunt de acord!:ok:

delaoltenia
3rd April 2017, 09:55
mars in tigania ta suptpodare!

Johnny D
3rd April 2017, 09:58
Legala RAPID, nu FCRB!:D


Cum ne-am striga noi rapidistii? Salut fcrbaule! Ce faci azi? Bine fcrbaule!:))
Nu merge deloc, doar la fcbsisti! Doar ei isi pot gasi iubirea in abrevieri usturatoare la limba!:D

delaoltenia
3rd April 2017, 09:59
Victorie clara si meritata pentru Steaua (FCSB pt. 'stelistii liberi' si frustratii antistelisti). Am dominat mai bine de doua treimi din meci, am avut mai multe ocazii, si in ciuda faptului ca am fost dezavantajati de Kovacs tot am reusit sa ne impunem.
Sper ca pt. meciul urmator sa se refaca Balasa, pt. ca altfel vom avea mari probleme cu mai stiu eu ce alta improvizatie in centrul apararii. INAINTE spre 27!
mooie prostimii de aici si nu numai! mooie giGi becali!

#DREPTATEPENTRUSTEAUA

Johnny D
3rd April 2017, 10:02
27 de ce? Iluzii de grandomanie? Doar 27!? Mai degraba 27 de mii!:))
FCSB mai are inca de mancat multa mamaliga pana s-o ajunga pe Steaua la numarul de titluri!:D


Iarasi incep FCSBasistii astia, inainte de cele 5 etape din miniretur erau 100% campioni, dupa ele sansele erau mici. Dupa prima etapa din play off iar erau campioni, dupa a 2-a iar sansele erau mici, acu iar sunt 100% campioni! Abia astept sa vad ce mai sunt dupa ce-i bate Shumudik tur-retur!:))

delaoltenia
3rd April 2017, 10:11
Leo, te saluta Harlem Gnohere. :D

Johnny D
3rd April 2017, 10:13
Felicitari pentru victorie, bai Hamza Dariella! A fost cel mai hidos moment de ieri din fotbalul romanesc, de departe.:)

Sevilla86
3rd April 2017, 10:45
in ciuda faptului ca am fost dezavantajati de Kovacs tot am reusit sa ne impunem.

A arbitrat Kovacs si totusi am castigat?! Asta trebuia scos din arbitraj de mult sau cel putin interzis la meciurile Stelei.


Nu chiar degeaba, scot FCSB-ul din CL.
Ceea ce e excelent, si asta pt ca n-ai cum baga FCSB-ul in urna campioanelor la tragerea la sorti CL, deoarece n-ar fi campioana!:))

Ce logica ai si tu... Poti sa mergi in urna campioanelor si de pe locul 4 daca primele 3 nu au drept de joc in Europa.


Legala RAPID, nu FCRB!:D

Silence! Nu exista nici un rapid legal la momentul asta.

Tu pe ce lume traiesti?

Johnny D
3rd April 2017, 13:49
Ba exista, dar nu are palmares!
Si asta pt ca idiotii inca n-au scos palmaresul la vanzare ca cineva sa-l cumpere si sa conteste eventual alte Rapid-uri!:)
Rapid-uri in sens de denumire, scrie clar pe echipament si stema si ce vrei tu "RAPID"! Si nu un om care fuge rapid ca la FCSB!:happy

Cristy RVD
3rd April 2017, 14:02
Victorie clara si meritata pentru Steaua (FCSB pt. 'stelistii liberi' si frustratii antistelisti). Am dominat mai bine de doua treimi din meci, am avut mai multe ocazii, si in ciuda faptului ca am fost dezavantajati de Kovacs tot am reusit sa ne impunem.
Sper ca pt. meciul urmator sa se refaca Balasa, pt. ca altfel vom avea mari probleme cu mai stiu eu ce alta improvizatie in centrul apararii. INAINTE spre 27!

Ati avut, da, un penalty facut de Pintilii la Patrick Petre. La fel ca in toata istoria voastra (47-2003, 2003-prezent, nu conteaza) ati fost dezavantajati de arbitraj, asupriti, nu ati fost lasati sa jucati.

Denis Alibec e singura legatura a FCSB cu fotbalul profesionist. Rar atata calitate la un jucator.

In rest, nimic mai penibil decat peluza ros-albastra. Cum, ba, sa nu fii tu in stare sa faci o coregrafie de clasa a cincea? :))

Johnny D
3rd April 2017, 14:12
Denis Alibec e singura legatura a FCSB cu fotbalul profesionist. Rar atata calitate la un jucator.

Inventat de Shumudik. Daca Rapidu ar fi fost inca existent si se batea la play off, in veci amin nu ajungea ala din mana lu Shumudik la FCSB.;)

Bine ca joaca Keseru titular, carpele dracului anticunostinte fotbalistice care sunt acum la selectia nationalei!:headbang:

Las' ca acu revine Andone care beleste si ala pwla degeaba la Depor exact ca la nationala ca iar sa nu joace Alibec. C-asa trebuie!:sneaky:

phife
3rd April 2017, 14:44
Un cioban penibil bate o echipa penibila...

ce ai ma cu alibec?

cip
3rd April 2017, 18:17
pana una alta,ce rusine pe capul rasilor :D
sa te bata o echipa nou infiintata,asa din prima si fara preluare...:rasc:

Leo
3rd April 2017, 18:20
Pai nu-mi convenea rezultatul :D







Macar esti sincer. :)

Capitanu.Burcea
3rd April 2017, 18:21
A fost nevoie de un conclav tiganesc prezidat de piranda șantieristă navală Mița, propagat cu slugarnicie de gastile profund aservite mizeriei din periferie, pt ca mesajul sa fie transmis brigazilor de fluierasi din os, ce canta duios si se ard in dos. Spectacol de gayșă, cu pus poale-n cap si stergare cu fecioria din cur in varful țepusei, pt ca spurcatii din periferie sa izbandeasca. Albitrajul a fost unul profund antiromânesc, greseli pe banda rulanta impotriva ambelor echipe. A pierdut echipa impotriva careia s-a gresit ultima, penalty-ul la Petre fiind evident. Pana la urma, Covaci s-a gandit ca mai bine mananca biftecul de sub șa cu voievodul țiganilor, decat cu rumânii Malangu si Gusulagici. Puteam sa facem mai mult impotriva metropolitanilor, dar ramaneau astia si fara ultima galerie, asa cum au ramas fara ultimele 7-8 inele care au dat bir cu fugitii. Cum nu suntem spurcati cu orbul gainilor, noi admitem ca am jucat mai slab decat limita de derby, insa era suficient si atât pt un egal.

Dante7
3rd April 2017, 20:58
La fel ca in toata istoria voastra (47-2003, 2003-prezent, nu conteaza) ati fost dezavantajati de arbitraj, asupriti, nu ati fost lasati sa jucati.

ironicule care ejti...
Asa ca fapt divers, pana la acel penalty trebuia sa primeasca rosu un jucator de la Dinamo...


Inventat de Shumudik. Daca Rapidu ar fi fost inca existent si se batea la play off, in veci amin nu ajungea ala din mana lu Shumudik la FCSB.;)

Las' ca acu revine Andone care beleste si ala pwla degeaba la Depor exact ca la nationala ca iar sa nu joace Alibec. C-asa trebuie!:sneaky:

Discutabil ca e inventat de Tzumpilica ala. Cifrele spun ca Alibec si-a dat drumul la joc inca de pe cand era la Viitorul. Si sta bine la cifre si in sezonul cu Isaila antrenor la Astra... deci, discutabil..
Iar Andone... tipul pare ca se descurca ok in Spania, nu stiu ce ai cu el.


ce ai ma cu alibec?

Alibec e la Dinamo ? Sau cumva i-a aplicat ciobanul o corectie fizica ? Jigodia dreq, cum a indraznit :D

Capitanu.Burcea
4th April 2017, 06:17
Pentru cretinii ignoranti. Sa vi-i iau in peleu pe Soarele si Mița miloaga!

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mm-a-atacat-dur-arbitrii-dar-cifrele-arata-ca-fcsb-nu-are-motive-sa-se-planga-dinamo-a-fost-insa-ciuruita-de-arbitraje-506515.html

Johnny D
4th April 2017, 07:58
Auziti ce ne zice Vadimel ca se discuta in fotbal in momentul asta, Steaua a functionat ilegal in Liga 1 7 ani! Ceva pedepse? Deloc.:))
https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/lovitura-pentru-steaua-armatei-functioneaza-ilegal-documente-foto-nid-123867?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news :))


ironicule care ejti...
Iar Andone... tipul pare ca se descurca ok in Spania, nu stiu ce ai cu el.

Am cu el ca joaca meci de meci titular si e varza, culca orice ocazie care o ai de gol, nu chiar ca si Kesheru dar nici departe.
Pe cand Alibec are doar un meci titular si a creat faza de gol prin care am obtinut acel 1-1 cu Elvetia, deci intr-un meci greu, nu kkturi din astea de calificare. In plus nu va mai juca mult in Spania, cel putin nu in Primera, Deportivo renunta la el la vara, e deja semioficial.
Inca ceva-n plus, nu se descurca ok in Spania, a fost varza pe inceputul de sezon si culmea ca atunci l-au jucat titular mereu la nationala sa ne culce cu Muntenegru, apoi a prins 5 meciuri f bune dar n-au fost meciuri de nationale, acu e iar praf, echipa a batut pe Barcelona ca era suspendat, si cu el titular pierde toate meciurile, Valencia le-a scos fotbalul din cap acu in ultima etapa si e un lucru greu de facut, nu stiu pe cine a mai batut Valencia anu asta la 3 goluri. Cred ca pe Celta si cam atat. Nu e jucator rau insa n-are cap, nu vede spatiul liber atat pe dribling cat si pe poarta cum il vede Alibec care o demonstreaza meci de meci, inclusiv in acest meci cu Dinamo. Si chiar daca poate-l vede, nu poate suta sau patrunde pe acolo, e prea limitat. Auzi ce-au inventat astia din presa, "ca se bate bine", lumea e plina de batausi din astia bine cu fundasii adversi prin ligile 2 si 3 ale Europei, insa jucatorii cu sclipici de geniu sunt putini. Tine-i in maa-ta rezerve meci de meci de batausi din astia care sunt si ratalai de prima clasa si ai pretentii sa te califici la mondial.... e scarbos de-a dreptul. Asta am cu astia handicapati intelectual de conduc nationala, nu cu Andone, el face ce poate cu ce are, normal.


PS: L-au tinut pe Alibec iar rezerva cu Albania. Si normal ca ne-am kkt pe noi fara sa dam gol, ca-n ultimele 4 meciuri ale nationalei. Baga bai frate toti kktii cu mental de fetite la ciclu ca si Stanciu, c-asa te califici. Te califici in rusinea maxima posibila pt o echipa nationala. In orice competitie.
Pana si Anderlecht il tine rezerva meci dupa meci spunandu-ti tie handicapat intelectual ce sa faci, dar nici asa nu te prinzi!:)) Ce dume proaste...

Dante7
4th April 2017, 13:27
Auziti ce ne zice Vadimel ca se discuta in fotbal in momentul asta, Steaua a functionat ilegal in Liga 1 7 ani! Ceva pedepse? Deloc.:))
https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/lovitura-pentru-steaua-armatei-functioneaza-ilegal-documente-foto-nid-123867?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news :))

Am vb deja de actele respective... par a fi un fas si atat...
Cautam ieri informatii despre CS Dinamo si am ajuns sa citesc ca rapidistii viseaza sa primeasca titlul din '98. Asa ceva :D

Legat de Andone...
Nu l-am urmarit, dar varza, prost, asa cum e el, tipul are mai multe goluri decat Bale si Morata si aproape la fel de multe ca Neymar si Benzema. Tot e ceva...

http://www.steaualibera.com/2017/04/03/actele-prezentate-de-mititelu-nu-spun-nimic-nou/