PDA

View Full Version : Stadionul Ghencea



delaparis
17th March 2017, 22:20
... va fi daramat (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/2-milioane-de-euro-ai-lui-becali-bagati-in-pamant-nid-123633)
:)

"2 milioane de euro ai lui Becali, bagati in pamant"

Hingherul
15th March 2018, 15:18
cam asa o sa arate un stadion facut din bani europeni, curati nu cu ciordeli publice ca alte laturi penale si cersetoare de voturi...

Stadionul Steaua va avea hotel si muzeu! Proiectul grandios al "Templului fotbalului romānesc" (https://www.digisport.ro/fotbal/stadionul-steaua-va-avea-hotel-si-muzeu-proiectul-grandios-al-templului-fotbalului-romanesc-407869)

iulian
15th March 2018, 15:28
/hello/hello/hello/hello/hello/hello/hello/hello/hello/hello

Leo
15th March 2018, 15:35
Si care este legatura cu FCSB?

Hingherul
15th March 2018, 15:38
Steaua e numai una!


am auzit ca din restul banilor o sa va faca si voua loc de joaca. ceva la o capacitate de 16 mii de locuri, ca pentru copii :))

chinna tm
15th March 2018, 15:40
Si care este legatura cu FCSB?

Hingherul merita avertisment.E offtopic!:))

Hingherul
15th March 2018, 15:42
tu nu te potolesti pana nu o sa primeasca doamna Chinna un telefon anonim sa fie informata cu ce te ocupti tu cand esti la munca.. :D

chinna tm
15th March 2018, 15:44
Nu merge santajul.Mie nu imi e teama de soacra:))

Hingherul
15th March 2018, 15:46
pana la soacra trebuie sa supravietuiesti nevestei :))

chinna tm
15th March 2018, 15:47
Cred ca e invers....dar na, tu stii:D

Hingherul
15th March 2018, 15:49
eu ce sa iti fac daca nu stii sa imblanzesti scorpii! :rasc:

de noua arena grandioasa ce zici? mai vazut-ai asa ceva? :D

chinna tm
15th March 2018, 15:52
Aia e arena?Si eu care dadeam zoom sa vad daca nu cumva e un ring in care se bat pokemoni:D


Amu serios...hai sa vedem ultimele stadioane facute la noi.Proiect?Nota 100!Realitatea?...vezi ultimul caz doar, la Craiova.
Bine ar fi sa le faca cum trebuie.Dar ma tem ca iar se vor imbogatii unii pe bani publici.

Leo
15th March 2018, 15:53
Cate colturi are arena?

Hingherul
15th March 2018, 15:55
nu cred ca praz arena e cel mai bun exemplu. cosmelia aia, daca ii dai jos placile de suprafata, e mai stramba decat un suferind de scolioza!
e chestiune de timp pana se naruieste.

totusi, daca Arena Stelei e ring de pokemoni, locul de joaca de 16 mii de locuri a rasilor ce mai e? :))



Cate colturi are arena?

cate vrea ea, ca e stea variabila :D

chinna tm
16th March 2018, 08:15
Hinghi...cu cat mai mare e ringuil, cu atat mai multi pokemoni intra in el:D

Sevilla86
16th March 2018, 10:24
Sper sa-l faca si sa joace Steaua lu' Becali pe el.
Daca platesti chiria, statul este obligat sa accepte.

Sa crape fierea in ei cand o sa jucam iar in Ghencea.

chinna tm
16th March 2018, 11:10
Sper sa-l faca si sa joace Steaua lu' Becali pe el.



Sevilla bag de seama ca este de acord cu mine:D

bogdan_nj
19th March 2018, 20:58
Sper sa-l faca si sa joace Steaua lu' Becali pe el.
Daca platesti chiria, statul este obligat sa accepte.

Statul este obligat ? :D

Novac
28th August 2018, 10:52
RIP for Templu viselor!

delaoltenia
28th August 2018, 15:15
A inceput demolarea stadionului STEAUA, TEMPLUL FOTBALULUI ROMANESC!

Adio casa draga!

delaoltenia
28th August 2018, 15:35
Asta e, se darama Templu fotbalului romanesc. Pe noul stadion va juca asa zisa echipa infiintata ieri de csa careia i-a atribuit o sigla si gata vor sa zica toti ca e Steaua. Pacat. Am sute de meciuri vazute acolo, cam cat are 80 90% din peluza tradatoare, formata din tzanci si condusi de vulpi batrane, am trait momente magice si momente de suferinta, amintiri... Sper ca noul stadion sa nu fie lasat pe mana jeneralilor si tradatorilor de acolo care impreuna cu gheorghe au pus umarul la tot circul asta ieftin. In rest, Steaua nu a retrogradat niciodata si si-a jucat fotbal, FOTBAL, ba curvelor triste, neincetat in liga 1! Adica din 1947 pana azi! Forza Steaua! ue jiji, *** jeneralilor, si mai ales ue curvelor mici din peluza Sug!

:ok:

delaparis
28th August 2018, 20:44
Duckadam, absent din Ghencea. Amanunt care socheaza: “Iau pensie de la Dinamo” (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/duckadam-absent-din-ghencea-amanunt-care-socheaza-iau-pensie-de-la-dinamo-nid-130996)

delaoltenia
29th August 2018, 12:52
Ilie Barbulescu

Stai asa! Ma suni sa ma intrebi despre ce a fost marti pe Ghencea? Un circ! Niste rasi ai Romaniei. Sa fie de capul lor! Primul om care trebuia sa calce pe acel stadion era bine sa fi fost Emeric Ienei, dar crezi ca s-au gandit mintile alea luminate de la armata sa il invite pe nea Imi? Lasa ca l-au chemat repede pe Puiu Iordanescu, iar el a avut grija sa nu ii lipseasca de acolo copiii lui de suflet. Noi astia din steaua 86 stim cine sunt, nu le dau eu numele public.

Sunt curios daca Puiu avea tupeul sa dea ochii cu Piti? Au transformat totul intr-un circ cu acele casolete in care au fost bagate bucati de gazon. Zici ca eram la magazin, iar produsele ne erau puse pe cantar. Puteau sa organizeze si ei un eveniment mult mai frumos. Era frumos sa fim invitati toti componentii Stelei 86, nu doar asa pe vrute si nevrute. Era frumos sa fi fost invitati si alti fotbalisti ai Stelei din diferite generatii. Ii rog pe astia de la armata sa imi uite numarul. Ei ma suna pe mine sa ma invite doar la meciuri de baschet cand au nevoie de imaginea noastra

Leo
15th March 2019, 13:45
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/galerie-foto-ghencea-prinde-forma-imagini-surprinse-azi-pe-santierul-de-la-stadionul-steaua-562377.html

iulian_1976
30th September 2020, 14:41
Noul nout stadionul Ghencea, daca doriti sa comentati :D:D:D
https://www.digisport.ro/galerie-foto/1/special/stadionul-steaua-arata-impecabil-imagini-de-colectie-cu-bijuteria-din-ghencea-917960#6

Calbox
11th February 2024, 09:41
What are your thoughts on the new Ghencea stadium based on the provided link, and do you have any specific comments or observations?