PDA

View Full Version : Play-Off, etapa 1: Viitorul - Dinamo 0-0



Leo
6th March 2017, 22:30
Luni, 13 martie, ora 20.30

Johnny D
7th March 2017, 07:20
Greu meci pt Dinamo, Viitoru cam are traditie de casapeala la caini. Dar au moral deosebit de bun, e interesant ce va iesi, nu stiu.

Elgorriaga
7th March 2017, 09:45
Io mereu m-am intrebat, cine ar cistiga intr-un meci imaginar dintre Unirea Urziceni si Viitorul Constanta? amindoua echipele imi sint la fel de antipatice, iar rezultatele contra lor sint asemanatoare, abia cind urzicutzele erau in pragul desfiintarii am reusit sa-i capacim corespunzator.

Hmmm ...

Rezultatele in sezonul regulat au fost un 1-1 la Ovidiu si recentul 1-2 de acasa de la noi ...

In acel 1-1 futurishtii au egalat tirziu, prin minutul 85 cred. Sperante ar fi, daca nu se dezumfla mentalul lui Nemec si compania.

Leo
8th March 2017, 20:08
Castigam cu 2-1.

iulian_1976
12th March 2017, 17:18
Ca lot,echipa Viitorul este peste Dinamo.
Contra este peste Hagi ca antrenor,Viitorul a pierdut doar cu antrenorii mai buni ca Hagi : Sumudica,Rege... si Miriuta.

Se joaca ceva mai tacticizat si Hagi are probleme,in play-off echipele se cunosc automat mai bine conteaza mult antrenorul,nu poti juca doar din avant
trebuie sa ai ceva in traista.
Ar conta si jucatorii nu am vazut inca un Messi >hai un Hagi >hai un Ad.Iie > hai un Mutu ....nici macar un Sanmartean. :)

Admir Viitorul pentru proiectul lor.
Au doi jucatori care trebuie sa fie titulari de drept la echipa nationala: Chitu si Nedelcu.

Clau7_D
12th March 2017, 17:49
:thinkso: mai beau si eu in timpul zilei dar nici chiar asa :D Chitu la nationala? ca ce? sa umfle mingile? sa traseze terenul? a fost un an in strainatate si s-a intors cu coada intre picioare...

iulian_1976
12th March 2017, 18:05
O sa mai vedem.
Acelasi lucru se spunea depre Sanmartean pai ce te pui cu Mutu ? cu Rusescu pai ce are loc de Marica? Pai ce Budescu avea loc acum 4 ani de Torje si Tanase?

Ajung la nationala Budescu si Alibec in 2017 ? acestia trebuiau sa fie acum 3-4 ani semn ca antrenorii si chiar suporterii sunt intr-o intarziere de mentalitate.

Mie nu mi-a trebuit mai mult de 5 minute sa vad ce jucator este Nedelcu sunt curios de cat timp o sa aiba nevoie cei care sunt platiti
sa faca scouting prin Romania.

cip
13th March 2017, 12:58
Castigam cu 2-1.
pe ce te bazezi,pe bilantul intalnirilor de pana acum? :rasc:

Elgorriaga
13th March 2017, 13:11
Ma-ntreb cum o arata toloaca de la Ovidiu dupa atita ploaie ... Macar stim ca o sa se faca belsug de floarea-soarelui la vara.

Oare ceva spectatori s-or gasi p-acolo (cu exceptia galeriei oaspetilor, fireste :D) ?

Hai ca-s rau astazi ... sper sa nu se intoarca rautatea sub forma de rezultat negativ :) :)

Leo
13th March 2017, 18:19
pe ce te bazezi,pe bilantul intalnirilor de pana acum? :rasc:

In 6 meciuri jucate acasă, Viitorul nu a reusit sa o bată niciodată pe Dinamo, avand 4 egaluri si 2 infrangeri. :D

cip
13th March 2017, 19:10
In 6 meciuri jucate acasă, Viitorul nu a reusit sa o bată niciodată pe Dinamo, avand 4 egaluri si 2 infrangeri. :D
pai de aia am si intrebat...:D
nu stiu ce sa zic,cred ca va dau azi manjii blatisti de-o sa sariti ca lyncsii,parerea mea...:rasc:

Hingherul
13th March 2017, 19:22
Ce-ti mai place sa arunci pisici in vestiarul echipei oaspete sa iti bati joc de moralul ei.... :D


Le dam pana miauna!!!

cip
13th March 2017, 19:31
1-0 dintr-un penalty care s-ar putea da dar si nu...eu asa prevad aici... :rasc:

Hingherul
13th March 2017, 19:33
Totusi, o sa avem meci greu.
E evident ca dinamo, sluga lu' Steaua, o sa faca tot posibilul sa isi mentina stapanii pe locul 1. :D

cip
13th March 2017, 19:38
i-auzi Leo ce zice Hinghi!:o:
cum comentezi aici? :rasc:

Hingherul
13th March 2017, 19:49
ce sa mai zica si ea :D

cip
13th March 2017, 19:58
pai sa intre,sa comenteze,sa-si dea cu parerea inainte de meci...sa fie barbata si sa-si asume si la bine si la rau...asa,sa tot stam cu capu-n nisip si sa comentam dupa ce terminam iar pe locul 6,e simplu...:D

Hingherul
13th March 2017, 20:02
nu m-ar mira sa fi facut si ea deplasarea cu hariciumbele. apare offline
parizianu` alearga sa stranga semnaturi sa se rejoace nush ce meci... aproape ca nu mai gasesti un dinamovist cinstit cu care sa comentezi meciul :D

Leo
13th March 2017, 20:03
Cine il baga in seama pe individul asta care-si schimba favoritii ca sosetele? :D

Clau7_D
13th March 2017, 20:04
Din Arad pan' la Milano /
Nu-i echipa ca Dinamo :D

Ii rupem pe fraieri, 1-1 clasic :))

Hingherul
13th March 2017, 20:06
ce tare!!! Leo are internet mobil :))


Leuto, ai minute nelimitate? sa stii ca poti aprinde lanterna la goluri! :))

Leo
13th March 2017, 20:08
FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar (cpt), Tîru, Boli, Cr. Ganea - N. Rosu, Nedelcu, Vînă - Purece, A. Chitu, Fl. Coman.
Rezerve: Buzbuchi - S. Rădoi, Casap, G. Iancu, Morar, Cicâldău, Hodorogea.
Antrenor: Gheorghe Hagi

DINAMO: Penedo Cano - Romera Navarro, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip - D. Nistor, Busuladzic, Palic (cpt) - Hanca, Nemec, Bumba.
Rezerve: Cerniauskas - Bawab, Rivaldinho, M. Oliva, Spătaru, Dudea, Ceccarelli.
Antrenor: Cosmin Contra

Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucuresti)
Asistent 1: Valentin Avram (Bucuresti)
Asistent 2: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca)
Rezervă: Iulian Călin (Stefănesti)
Observator LPF: Marian Ivan (Brasov)
Observator CCA: Cornel Sorescu (Pitesti)

Leo
13th March 2017, 20:12
ce tare!!! Leo are internet mobil :))


Leuto, ai minute nelimitate? sa stii ca poti aprinde lanterna la goluri! :))

La Bucuresti nu exista asa ceva?

cip
13th March 2017, 20:12
parizianul doar se preface,in realitate a predat steagul inainte de lupta,in buna traditie franceza...nu m-ar mira sa inceapa sa stranga semnaturi si sa ceara reluarea luptei de la Waterloo...:))

Hingherul
13th March 2017, 20:16
@cip :happy:happy:happy



La Bucuresti nu exista asa ceva?

nope. aici nu avem lanternele incluse in abonament :))

Leo
13th March 2017, 20:33
Hai DINAMO!

delaparis
13th March 2017, 20:38
parizianul doar se preface,in realitate a predat steagul inainte de lupta,in buna traditie franceza...nu m-ar mira sa inceapa sa stranga semnaturi si sa ceara reluarea luptei de la Waterloo...:))

Hai guritza. Poate iei o contra :cool:
:D

Leo
13th March 2017, 21:00
Am pariat pe victoria lui Dinamo, cota 3,35. :)

Hingherul
13th March 2017, 21:03
te crezi si tu vreun Tiriac la cum arunci cu banii :))

Hingherul
13th March 2017, 21:18
Chef Bontea e in forma in seara asta. caterinca si voie buna la emisiune.
aici cum se descurca hariciumbele? trag tare pentru Steaua? :D

Leo
13th March 2017, 21:19
0-0 la pauza. Putine ocazii.

Hingherul
13th March 2017, 21:19
merci.
servili cum va stiam :D

Leo
13th March 2017, 21:28
Craciunescu spune ca oita de la centru nu avea ce sa caute la meciul asta.

Hingherul
13th March 2017, 22:22
au tras rasii pe viata si pe moarte pentru Steaua. asta e, ii lovim tura urmatoare :D

Leo
13th March 2017, 22:23
Taci ma ca te faci de ras.

Hingherul
13th March 2017, 22:25
da, pai eu sunt pe locul 5, nu hariciumbele tale :))

asa e cand bagi cu japca echipe de play out in play off... strica spectacolul

delaparis
13th March 2017, 22:26
Bai da urat au mai ratat dinamovistii pe Dolce. Data viitoare ma mut pe Digi :)

Hingherul
13th March 2017, 22:29
Bai da urat au mai ratat dinamovistii pe Dolce. Data viitoare ma mut pe Digi :)

mai bine uita-te la chefi la cutite. inveti sa faci si o salata in timpul ala :D

delaparis
13th March 2017, 22:37
Asta va intereseaza pe voi. Eu stiu deja sa fac friptura de miel si e de ajuns :D

Hingherul
13th March 2017, 22:40
il vad pe tim in bara. cred ca a venit sa faca si el misto de voi :D

Leo
13th March 2017, 22:49
Pana una alta suntem neinvinsi de Hagi si viitorasul lui pe terenul lui. Asta e bine.

Hingherul
13th March 2017, 22:54
Pai asta va bucura pe voi? O echipa mare se bucura ca a invins nu ca n-a luat bataie :))


Timache, ce zici babaiatule de gazon? Mai vazut-ai asa ceva? :D

Hingherul
13th March 2017, 23:24
Am pariat pe victoria lui Dinamo, cota 3,35. :)

:))

delaparis
13th March 2017, 23:25
Pai asta va bucura pe voi? O echipa mare se bucura ca a invins nu ca n-a luat bataie :))



Iar o echipa care a luat bataie de la o echipa care se bucura ca nu a luat, cum se numeste? :D

Clau7_D
13th March 2017, 23:27
Hai ca esti nesimtit si tu acum :))

cip
13th March 2017, 23:35
Am pariat pe victoria lui Dinamo, cota 3,35. :)
daca nici asta nu-i inconstienta,apai nu mai stim care este...
suntem preceni,nu puteai sa-mi ceri si tu un sfat...:))

Leo
13th March 2017, 23:44
Pt Cip si Hingherul. Mie nu-mi este rusine sa-mi sustin echipa iubita, sa cred in ea si chiar sa pariez pe victoria ei. Sa va intre in cap.

Hingherul
13th March 2017, 23:47
Am inteles. E ok sa iti sustii echipa iubita dar aici vorbim de dinamo. Echipa cea mai hulita :D

cip
13th March 2017, 23:49
Pt Cip si Hingherul. Mie nu-mi este rusine sa-mi sustin echipa iubita, sa cred in ea si chiar sa pariez pe victoria ei. Sa va intre in cap.
bine bine,foarte frumos ba chiar si laudabil...dar puteai si tu sa alegi una onesta si nu mai avea nimeni treaba cu tine...:))

Hingherul
14th March 2017, 00:09
chiar, Leo, cum ai ajuns sa tii cu rasii, timisoreanca fiind? care e povestea ta? mai ales ca avea ca alternativa echipa locala care a fost uriasa :)

Leo
14th March 2017, 00:12
Nu e treaba ta. :D

Hingherul
14th March 2017, 00:15
ma gandesc ca e ceva destul de serios. iau in calcul chiar si pierderea unui pariu ceva :D

adica, nu e ca la Ionel, de exemplu, unde e simpla treaba. el nu avea ca alternativa acolo in Zabrauti, sau de unde e, decat echipa scolii. a fost indreptatit sa devina rapidist. bine, o alegerie chiar mai trista ca a ta, daca ma intrebi pe mine. tinand cont ca a ramas orfan de echipa de tanar :))

cip
14th March 2017, 00:23
chiar, Leo, cum ai ajuns sa tii cu rasii, timisoreanca fiind? care e povestea ta? mai ales ca avea ca alternativa echipa locala care a fost uriasa :)

aiaiai,direct sub zgarda ca cesar milan...:D

delaparis
14th March 2017, 00:27
chiar, Leo, cum ai ajuns sa tii cu rasii, timisoreanca fiind? care e povestea ta? mai ales ca avea ca alternativa echipa locala care a fost uriasa :)

Tu in schimb ai devenit constantean ovidiuan imediat cand ai vazut stele verzi in meciuri cu Dinamo :D
E adevarat ca echipa locala Pipera nu era chiar asa uriasa :))
Ce se schimba omul la necaz ... :D

cip
14th March 2017, 00:32
Delapule :D,ne pierdem in amanunte...cu petitia aia cum mai stam?
pai ori mai rejucam ori nu mai rejucam,ce mama dreq atata tot ne fierbeti...:))

Hingherul
14th March 2017, 00:33
Pariziene, pe mine ma leaga o frumoasa prietenie cu regele Hagi inca de acum cativa ani cand am fost oaspete la hotelul domniei sale. Si apoi, Hagi e Steaua. O sa intelegeti ce spun dup ce o sa se termine nebunia asta cu armata. :)

Banuiesc ca pe tine tot necazurile te-au apropiat de psg. Ca doar nu te-ai plictisit sa tot astepti sa vezi pe dinamo in c.l. :D

Hingherul
14th March 2017, 00:35
Delapule :D,ne pierdem in amanunte...cu petitia aia cum mai stam?
pai ori mai rejucam ori nu mai rejucam,ce mama dreq atata tot ne fierbeti...:))

Daca nu se duc la TAS nu au facut nimic :))

delaparis
14th March 2017, 00:52
Delapule :D,ne pierdem in amanunte...cu petitia aia cum mai stam?
pai ori mai rejucam ori nu mai rejucam,ce mama dreq atata tot ne fierbeti...:))
Cipule :D, (Ri)pensia e dublata de PSD, salarii dublate, se lanseaza economia, dentistii sunt plini de bani etc ... ce ci**** mea vrei sa-ti povestesc sa te racesti? :D


Pariziene, pe mine ma leaga o frumoasa prietenie cu regele Hagi inca de acum cativa ani cand am fost oaspete la hotelul domniei sale. Si apoi, Hagi e Steaua. O sa intelegeti ce spun dup ce o sa se termine nebunia asta cu armata. :)

Banuiesc ca pe tine tot necazurile te-au apropiat de psg. Ca doar nu te-ai plictisit sa tot astepti sa vezi pe dinamo in c.l. :D
Hagi e Steaua cum eu sunt Real Madrid :))
PSG mi-a devenit echipa favorita datorita doua meciuri. Te las sa gasesti singur. Unul 4-1 si altul 5-0 :D

Hingherul
14th March 2017, 01:01
PSG mi-a devenit echipa favorita datorita doua meciuri.

Deci intelegi perfect cum am devenit si eu viitorean :D

delaparis
14th March 2017, 01:09
La 0-0 nu prea :)

Hingherul
14th March 2017, 01:11
De cand cu 6-1 ala ai numai scoruri mari in cap :D

delaoltenia
14th March 2017, 08:22
Am pariat pe victoria lui Dinamo, cota 3,35. :)

esti simpatica foc! tucu-te-as de fatuca draga! :)

Elgorriaga
14th March 2017, 09:11
PSG mi-a devenit echipa favorita datorita doua meciuri. Te las sa gasesti singur. Unul 4-1 si altul 5-0 :D

4-1 sau 4-0 ? :)