PDA

View Full Version : Finala: Dinamo - ACS Poli Timisoara 2-0



Leo
1st March 2017, 22:11
20 mai 2017, ora 19.00

cip
1st March 2017, 22:17
nu ne prezentam,ni se rupe de fotbalul romanesc...vrem in campionatul unguresc sau sarbesc...:D

delaparis
1st March 2017, 22:19
Doar ca ei nu vor :D

Tim
1st March 2017, 22:24
Doar ca ei nu vor :Dlasa-l, azi a primit multe martisoare.

cip
1st March 2017, 22:28
Doar ca ei nu vor :D
nu-i nimic,atunci aplicam metoda lui Motzoc...asta-i infailibila si o sa-i ia toti dracii,treaba lor dar nu stiu cu cine se pun...:))

Elgorriaga
1st March 2017, 23:03
nu ne prezentam,ni se rupe de fotbalul romanesc...vrem in campionatul unguresc sau sarbesc...:D

Bã, da mai sînteÈ›i mulÈ›i ãÈ™tia cãrora le pute România?

Dar du-te bre È™i tu È™i tot neamul tãu în Ungaria, în Serbia, oriunde vedeÈ›i cu ochii. È™i sã staÈ›i acolo pînã v-oi chema eu.

Ce sã zic, moare È›ara dacã pleacã apatrizii È™i cãrcotaÈ™ii ... pff! pãi n-a murit ea nixi în anii 50, cînd a fost deranj mai mare, aÈ™a cã bãÈ™inuÈ›ele astea de globaliÈ™ti È™i pseudoprogresiÈ™ti n-o s-o afecteze chiar cu nimic.

Și ia-È›i È™i graniÈ›a aia de la OrÈ™ova È™i bagã-È›i-o adînc.

Cam atîta am avut de a zis. Block user, È™i pa!

delaparis
2nd March 2017, 00:05
Din ce am inteles nu esti de accord cu Cip :D

Srdjan
2nd March 2017, 00:49
Meciul Secolului din Fotbalul Romanesc. Promitem sa jucam mai bine ca FC Star :)

delaparis
2nd March 2017, 00:56
Cine sunt aia? FC Sport e cunoscut mondial :)*

Eu cred ca Dinamo cu Mutu antrenor in Mai va avea o echipa excelenta :D

Capitanu.Burcea
2nd March 2017, 01:35
Eram la Novi Sad, jucam cu Voievodina in cupa tovarasului Broz Tito. In tur, 0-0 pe San Paltiniºano. Meci tern, dar 60 de mii de cimiºeni ne-au aplaudat de parca eram pe Prater. Bun. Ne iau sarbii pe sus, incep sa trosneasca aparatoarele Reghin ca vanturile tropicale ale tov Felix Motanul. Strig la Bungau sa stranga halful stang intr-o menghina, cu Rosenblum. Retusez presingul, hasurez cu mana o linie imaginara si strig la Macavei sa stea acolo. Stai, ma, acolo, boule! Apoi tusesc, rusinat, in maneca parpalacului Jean Gabin. Cum se poate ca eu, Jackie Ionescu, sa ma las purtat de val in halul asta? Ma ridic pe varfurile pantofilor cu ciucurei si simt reveneala gazonului cum imi inunda extremitatile. Marcel Bãban patrunde vijelios, bombeaza basica si...vad negru in fata ochilor. Baaaa, ce **** mea?, o zic p-aia dreapta. Sarise China de pe banca si basca imi alunecase peste ochelari. Tovarase, iti bag pu...Amutesc. Harjaitul tabelei, manuita de doi angajati de siloz, lasa in urma cifra unu pentru noi si sapte pentru adversari. Ma scutur de o scama imaginara de pe umar si privesc multumit in jur. Domnilor, important e sa participi si sa faci un joc frumos, care sa placa exigentului public bãnãțan, cum ne-a invatat profesorul Boskov de la universitatea din Genova. Noi, cimisorenii, ne pricepem la licori, revolutii, comert cu rulmenti, muzica de flasneta si acordeon, insa fotbalul il practicam pt placerea trupului si a simtului. Noi si cu Rapidul, adica. Asta e. Urmasii nostri de sub podisca Voitegului sa ia aminte ce istorie au de aparat acolo, in finala, mai ales ca intalnesc echipa ministerului de securitate. Urez succes cimisenilor mei de care sunt mandru si ii rog sa nu uite ca eu si cu Ionuț Popa iubim atat de mult culorile galben-negru-violet-roz-bonbon, incat i-am retrogradat pe fraierii aia de la uta de vreo 5-6 ori.

Clau7_D
2nd March 2017, 08:42
Se pare ca euforia de dupa meciul cu spurcatii a fost prea mare pentru Capitan :)))

Am citit de 4 ori postul lui...arta curata :yes:

cip
2nd March 2017, 10:23
Din ce am inteles nu esti de accord cu Cip :D
asta o zas? :o:
bai si eu eram ferm convins ca m-o laudat...:))

Hingherul
2nd March 2017, 20:40
timisorean de mic!!! mandru de Capitala Culturala Europeana!!!

daca nu sunt in concediu la Mamaia vin si eu sa ii sustin pe baieti si sa ii admir cand pupa cupa :D

Johnny D
2nd March 2017, 23:56
Am citit de 4 ori postul lui...arta curata :yes:
E artist, ce sa mai. Si daca nu folosea si elementul Rapid, arta lui era de 2 ori mai saraca.

delaparis
3rd March 2017, 00:13
timisorean de mic!!! mandru de Capitala Culturala Europeana!!!
Tu probabil dar crezi ca ACS te inteleg cand vorbesti germana? :D

Johnny D
3rd March 2017, 08:28
El nu vorbeste germana, doar o scrie. Copy-paste de pe google translate, ca de aia avem mouse!:D

cip
3rd March 2017, 15:42
avem mouse,avem si stick
hariciumbele le luam pe cric :rasc:

Hingherul
3rd March 2017, 16:00
asa, asa, le rupem gurita! :D

cip
3rd March 2017, 16:01
pacat ca nu mai e falcosul,ca aia cu falciirea merea manusa aici...:rasc:

Hingherul
3rd March 2017, 16:04
nu e bai, e bun si asta cu gurita lui virgina. dupa ce terminam cu el o sa aiba niste falci mai mari ca Andone :))

cip
3rd March 2017, 16:10
Ja Ja,parca vad ca dupa meciul asta n-o sa i se mai spuna "guritza",ci "broscutza"...:))

Hingherul
3rd March 2017, 18:41
le infundam jigleru! :D

Johnny D
5th March 2017, 23:13
BUWEEEEEI, NEBUNILOOOOR! Cimisoara daca ia cupa, merge in EL!?:o:
Cu echipa asta de desculti care nu stie juca nici la nivel de Liga a 2-a pe un gazon de fotbal!?:o:
Hai ba, las-o dracului!:happy Ne facem dracu de kkt ca ne bat aia din Vaduz! Ducem in Europa echipe ce retrogradeaza si daca joaca doar pe terenuri cu apa si pe brazde ca doar acolo stie juca! Clar sunt dinamovist in finala asta, adica roman. Tin cu aia care pot ajuta Romania mai mult, desi nici Dinamo n-are chiar traditie de mare onoare in cupele europene.:P E totusi raul mai mic, sa zic asa, ei au macar potential sa joace ceva.:)

cip
6th March 2017, 16:52
Ionica,ce sa mai spunem,esti toba de regulament...:rasc:
nu are mah nicio miza cupa asta,du-te inapoi in grajd si raneste linistit,ca nu faci decat sa agiti domesticele cu atitudinea asta belicoasa...:))

ciorbicafaristu
6th March 2017, 17:21
Intelege-l si pe el, e bulversat total de cand i-a promis olguta ca-i dubleaza salariul.

Johnny D
6th March 2017, 20:23
D-apoi pt ce cupa jucati bre Cip, Cupa Cupitelor deCupate?:))


Intelege-l si pe el, e bulversat total de cand i-a promis olguta ca-i dubleaza salariul.

Mi-l tripleaza, ca peste o luna si jumatate devin inginer 1 si-mi creste salariul cu 5 mil. Mai dublam o data sau ce dracu?:D

cip
7th March 2017, 17:23
Ionica tata,te linistisi? :P
pai ardelean asa agitat :o:,esti sigur ca n-ai ceva radacini ascunse oltenesti? :D

no...si-amu ca ai aflat adevarul,tot cu Dinamo tii la meciul asta?
ca mai avem aici un dinamovist care o boxat cu soarele pe piept cand era mic,un rapidist care o jucat badminton cu ciocanul pe maieu ne mai lipsea ...:rasc:

Johnny D
7th March 2017, 20:22
Sa fiu sincer nu, as vrea sa avem o echipa care ia trofeu, retrogradeaza si-l duce-n "B".
Ar fi o performanta pentru fotbalul de la noi, nu stiu daca mai exista asa ceva undeva in lumea asta.:)

Leo
8th March 2017, 20:15
Stati linistiti, nu va agitati degeaba. Trofeul este al cainilor.

Johnny D
9th March 2017, 07:24
Cam mult spus trofeul, trofeutzul asa, maxim!:D

Hingherul
9th March 2017, 13:39
e de inteles incrancenarea leutei dinamoviste. tinand cont ca trofeul e pentru loseri... e normal sa il doreasca in vitrina rasilor :D

Johnny D
9th March 2017, 16:41
Argumentul Leutei ar fi totusi unul bun: cand il dai de pamant pe Clubul Sportiv Becali tur-retur, se simte treaba a trofeu.:)

cip
9th March 2017, 16:46
Leo,aceasta Valentina Tereshkova a dinamovistilor olsisti...:rasc:
fac pariu ca deja lucreaza la coperta dvd-ului...parca vad si titlul de-o schioapa,"Epopeea cainilor rosii continua"...:D

Hingherul
9th March 2017, 16:51
Echipa mica, bucurii asisderea :D

Leo
9th March 2017, 18:16
e de inteles incrancenarea leutei dinamoviste. tinand cont ca trofeul e pentru loseri... e normal sa il doreasca in vitrina rasilor :D

In locul tau as behaiiiiiiiiiiiii mai putin.

cip
9th March 2017, 18:49
Echipa mica, bucurii asisderea :D
pe scurt,Bucurica...:rasc:

Leo
9th March 2017, 22:29
Cip cirip ce-ti pasa... pana in 2021 va rasari un stadion nou modern in locul astuia.

Hingherul
10th March 2017, 00:20
mall, ai vrut sa spui.
adica, asa vrea domnu` Badea :D

Leo
10th March 2017, 14:13
Noaptea ca hotii. Esti expert in asta.

Ma refeream la stadionul Dan Paltinisanu, dar tu de unde sa stii asta...

cip
10th March 2017, 15:43
pai normal,unde-ai mai vazut tu ditamai capitala europeana fara un stadion cochet? :rasc:

Clau7_D
10th March 2017, 17:55
Daca nici asta nu e atac asupra celui mai frumos oras din tara - adica Sibiu :D

Bai dar doar provocari in ultimul timp din partea aceea a Aradului, unii chiar cred ca mai au sanse sa joace si anul viitor in Liga 1 :sneaky:

cip
10th March 2017, 19:06
bai acesta cu palariuta rotunda si mustacioara a la Hitler,cu transhumanta aia cum mai mere?
ca numai branza proasta am luat de la voi din piata in ultima vreme...pai va dau albanezii de la albalact fum...:D

Cibinul l-ati curatat sau tot acolo va aruncati menajerele? :o:
ca noi din primavara asta dam drumul iar la vaporase pe Bega...:rasc:

Dante7
10th March 2017, 19:21
BUWEEEEEI, NEBUNILOOOOR! Cimisoara daca ia cupa, merge in EL!?:o:

S-a rupt lantul de iubire rapidisto-timisorean ?:D

cip
10th March 2017, 19:27
S-a rupt lantul de iubire rapidisto-timisorean ?:D
nici vorba,doar ca Ionica nu e foarte bine informat...bine,e bugetar si lucreaza la primaria din Zalau,nici n-am avea cine stie ce pretentii...:rasc:

Clau7_D
10th March 2017, 19:28
bai acesta cu palariuta rotunda si mustacioara a la Hitler,cu transhumanta aia cum mai mere?
ca numai branza proasta am luat de la voi din piata in ultima vreme...pai va dau albanezii de la albalact fum...:D

Cibinul l-ati curatat sau tot acolo va aruncati menajerele? :o:
ca noi din primavara asta dam drumul iar la vaporase pe Bega...:rasc:

acum nu vreau sa ma laud dar de cand am dat presedintele Romaniei ne cam permitem orice :D

Vaporasele alea vor avea si stelistii aia din autobuze care fac perchezitii in buzunarele cetatenilor cinstiti? :o:

cip
10th March 2017, 19:35
acum nu vreau sa ma laud dar de cand am dat presedintele Romaniei ne cam permitem orice :D

Vaporasele alea vor avea si stelistii aia din autobuze care fac perchezitii in buzunarele cetatenilor cinstiti? :o:
nu stiu,sunt facute la santierul naval de la Galati,deci e posibil orice :o:

ne e si frica sa le dam pe apa,parca vad ca au venit fara sigurante :rasc:

Johnny D
16th March 2017, 07:58
Are si Cip mandria lui, ce dracu? E totusi o finala!
Oricine ce-ar posta aici, el vine cu replica! Suntem toti pe colina lui. Colina Cip. De unde toate replicile o iau la vale.





Sa aiba si el colina lui saracu, macar o data!
Merita, ca e baiat bun!








:D

cip
16th March 2017, 16:39
Ionica,iar nu esti cuminte...:ciocan:
tu chiar vrei sa-ti arat sosoiu'? :rasc:

Clau7_D
16th March 2017, 18:05
Dam in timisoreni ca Dunarea in Portile de Fier :pace:

Hingherul
16th March 2017, 18:08
cipane, auzi ce zice asta mic, prietenu` tau, deh.... cica va baga pionieru` la ecluza :D

cip
16th March 2017, 18:41
cipane, auzi ce zice asta mic, prietenu` tau, deh.... cica va baga pionieru` la ecluza :D
bine bre,dar precenul asta al meu cred ca a incercat un triplu salt terminat cu marina direct in Cibin cand era si mai mic :rasc:
altfel cum naiba sa-ti explici,e din Sibiu si tine cu Dinamo :o:
basca la un moment dat si-a mai ales si nick FanSportRomania,pai zi si tu...:))

Hingherul
16th March 2017, 19:39
asa e cand ii scapi din mana de mici. cand cresc o tin dintr-o boacana in alta :D

cip
16th March 2017, 19:44
ba chiar se mai tin si tantosi,aici e problema...:))

Hingherul
16th March 2017, 20:01
pai e chestie de fizica. daca lasa coada-n jos... le cad covrigii :))

Clau7_D
16th March 2017, 20:46
bine bre,dar precenul asta al meu cred ca a incercat un triplu salt terminat cu marina direct in Cibin cand era si mai mic :rasc:
altfel cum naiba sa-ti explici,e din Sibiu si tine cu Dinamo :o:
basca la un moment dat si-a mai ales si nick FanSportRomania,pai zi si tu...:))

Nu sunt bre din Sibiu, sunt "albanez" :P aici am venit la facultate si m-a pus naiba sa raman :headbang:

cip
17th March 2017, 10:52
aha,albanez...:o:
sa ne anunti daca ai de gand sa vii vreodata cu masina pe la noi...sa stam la casele noastre...:rasc:

Johnny D
17th March 2017, 11:32
Sa castige cel mai bun, zic!:ok:






Sau Timisoara!:D

Clau7_D
17th March 2017, 19:30
aha,albanez...:o:
sa ne anunti daca ai de gand sa vii vreodata cu masina pe la noi...sa stam la casele noastre...:rasc:

Ce case bre ca v-au luat carpacii si pamantul de sub picioare :pace:

Leo
6th April 2017, 20:50
Finala Cupei Ligii, dintre Dinamo si ACS Poli Timisoara, va avea loc pe 20 mai, de la ora 20:00, pe Arena Nationala.

delaparis
6th April 2017, 20:54
Nasol pt Cip. Trebuie sa-si ia viza ca sa vina la finala. :)

Clau7_D
6th April 2017, 22:51
E sambata meciul deci violetii ar trebui sa plece de joia inspre Arad pentru a lua trenul catre Bucuresti :sneaky:

Sevilla86
7th April 2017, 01:28
Ia si Dinamo un trofeu dupa vreo 6 ani sau suporta o noua umilinta? :D

cip
7th April 2017, 20:03
Finala Cupei Ligii, dintre Dinamo si ACS Poli Timisoara, va avea loc pe 20 mai, de la ora 20:00, pe Arena Nationala.
o alta mare porcarie a fotbalului romanesc...pai de ce sa se joace in orasul lui Dinamo? :o:
hotilor!:rasc:

delaparis
7th April 2017, 20:53
Pai unde ai vrea sa se joace? In strainatate? :D

cip
7th April 2017, 23:17
pe teren neutru...la Viena :rasc:

delaparis
7th April 2017, 23:55
Cupa Ligii Romania ... retine acest detaliu. ;)
Tu spune daca ai pasaportul valabil deoarece pt viza nu te vad bine :D

Sevilla86
8th April 2017, 01:44
Trebuie sa ia si Dinamo un trofeu o data la 6 ani, fie si unu' mic ca asta :D
Reversul este si el valabil. Daca pierzi finala cu Poli jucand la Bucuresti, ajungi la un nou nivel al penibilului :D

delaparis
8th April 2017, 02:17
Si daca nu joci finala e ce nivel al penibilului? :)

Sevilla86
8th April 2017, 08:36
:))

Au prins astia glas ca au ajuns in Cupa Ligii mai departe decat Steaua?
Dupa 6 ani fara nici un trofeu si 10-11 fara titlu, se bucura oamenii si la o finala de Cupa Ligii.

Noi ne batem la titlu si voi o sa tremurati cu Poli in finala celei mai slabe competitii din Ro.

Leo
8th April 2017, 20:08
o alta mare porcarie a fotbalului romanesc...pai de ce sa se joace in orasul lui Dinamo? :o:
hotilor!:rasc:

De trefla. :D

Capitanu.Burcea
9th April 2017, 08:41
...pai de ce sa se joace in orasul lui Dinamo? :o:
hotilor!:rasc:

Pai, stai, bre, se joaca la Moscova? Pardon, la Atena? Caci Dinamo vine din grecescul dinamikos, care inseamna...o sa simtiti pe pielea voastra ce inseamna, cum s-a intamplat de atatea ori :D

Leo
9th April 2017, 13:26
:))

Au prins astia glas ca au ajuns in Cupa Ligii mai departe decat Steaua?
Dupa 6 ani fara nici un trofeu si 10-11 fara titlu, se bucura oamenii si la o finala de Cupa Ligii.

Noi ne batem la titlu si voi o sa tremurati cu Poli in finala celei mai slabe competitii din Ro.

Si sezonul trecut v-ati batut la titlu si v-ati ales cu trofeul celei mai slabe competitii din Romania. :D

delaoltenia
9th April 2017, 16:17
da, leo are dreptate. si cand are le are. :D

Sevilla86
9th April 2017, 23:41
Noi macar speram pana la sfarsit, nu iesim din cursa de prin martie :D

Calandrinon
16th May 2017, 18:11
de data aceasta milogeala tine pana`n iunie
Bravo !

Capitanu.Burcea
20th May 2017, 10:27
Inca o echipa care s-a hodinit in cupa romaniei ca sa dea totul in cea a ligii. Pai e normal, ca pe cimiseni nu ii intereseaza cupa unei tari net inferioare regatului prusac. Si nici campionatul, ne pisam pe el de campionat, ca am aplicat pentru zweite mamaliga din tara vecina si prietena, la care amusinam de aproape un secol sa ne arunce si noua un os.

Deci, o zi istorica pt orasul de pe Vega. Gospodinele au scos ulcelele pantecoase din camarute pt ca diseara se primeste marfa: aproximativ 20 de martiri banateni se vor preschimba din legende in cenusa. Timisoara va varsa din nou tribut pe altarul zeului vinului, asa cum i-au prezis ursitoarele din Drumul Gazarului, la nasterea pruncului sfant.

Rugam spectatorii sa nu paraseasca incinta dupa terminarea spectacolului agro-turistic banatan. Cunoscutul povestitor Ionut Jder-Prostovici a pregatit un spectacol umoristic involuntar de umor si snoave din vestul tarii, la care sunteti asteptati sa zambiti politicos si eventual sa-l recomandati celui mai apropiat ospiciu.

Tim
20th May 2017, 13:55
Sezi :D relax, ni se rupe de acest meci in actualele conditii.


Dar atentie, sa va fereasca Bunul Dumnezeu de un nou caz 17nentori, atata va zic!:D

Capitanu.Burcea
20th May 2017, 14:17
Echipa celei mai bogate primarii din tara suporta comparatia cu 17 notorii, bre? Alde Minga si Cola venisera in tenisi, i-au scos la intrare sa nu-i toceasca, sa aiba si la intoarcere mergatori. Sa nu uitati ca v-a retrogradat Chirurgu' cu buget de primele 6-7 :D

Tim
20th May 2017, 14:39
asta nu o sa uit ,futu-l in gura de calic!:(

Leo
20th May 2017, 19:08
DINAMO: Penedo Cano - Romera Navarro, Nedelcearu, Dielna, St. Filip - Mahlangu, Palic (cpt) - Hanca, Rivaldinho, D. Nistor - Nemec.
Antrenor: Cosmin Contra
Rezerve: Cerniauskas - Busuladzic, Bawab, M. Oliva, Tîrcoveanu, Maric, Bumba.

ACS Poli Timisoara: Curileac - Harut, Seroni, Bocsan, Novak - Artean (cpt), Ignea - Al. Popovici, Bîrnoi, Fucek - Drãghici.
Antrenor: Ionut Popa
Rezerve: Smaranda - Morariu, Fridrich, Doman, Mailat, Pãdurariu, Soljic.

Arbitru: Radu Petrescu (Bucuresti)
Asistent 1: Ciprian Dansa (Oradea)
Asistent 2: Daniel Mitruti (Craiova)
Rezervã: George Gãman (Craiova)
Observator LPF: Eduard Alexandru (Ploiesti)
Observator CCA: Alexandru Deaconu (Bucuresti)

Leo
20th May 2017, 20:16
Din minutul 6 1-0 pt Dinamo. Inscrie Nemec.

Capitanu.Burcea
20th May 2017, 20:18
Facem si noi un meci demonstrativ cu astia din judeteana daca ailanti din premier Lig nu s-au calificat :D

Leo
20th May 2017, 20:30
2-0 Tot Nemec.

Capitanu.Burcea
20th May 2017, 21:09
Timache, ar fi buna o granita pe linia de 16 cimisana, sa nu va mai abuzeze nimeni echipa asta de ***** :))

Leo
20th May 2017, 21:50
Ale ale aooooooo... Noi suntem dinamooooooo
noi suntem dinamo! Noi suntem dinamo!
Noi suntem dinamooooooo...

Leo
20th May 2017, 22:50
Felicitari timisorenilor pt parcursul bun din aceasta Cupa!

delaparis
21st May 2017, 00:29
2-0.
Ii dau la ficat lui Cim pana devine moderator :))

Leo
21st May 2017, 00:33
Cine este Cim?

delaparis
21st May 2017, 00:35
Cip ... nah :D

Tim
21st May 2017, 13:44
Felicitari Dinamo ca nu au fost neam prost si nu ne-au dat cat puteam duce. Respect lui Contra ca nu are caracterul lui Alexa!

Sa ma pish in blidul de zama al celor din Liga care au stabilit acest program. Stiu ca vom fi pedepsiti in continuare, stiu ca vom fi retrogradati de catre aceste scursuri.

Asta e. Respect Poli Timisoara pentru ce a facut in acest an, respect nea Popica!

Johnny D
22nd May 2017, 08:44
V-au dat vreo 4 prima repriza, noroc cu arbitrul ca le-a anulat jumate apoi dupa pauza si-au zis ca nu mai are sens sa-si bata capu!:D

Calandrinon
22nd May 2017, 12:32
hai, noi ca noi, suntem echipa mare, dar si UTA ?...

Tim
22nd May 2017, 12:50
uta e doamna batrana.