PDA

View Full Version : 31 Claudiu Bunba



Leo
8th February 2017, 16:02
Nascut: 5 ianuarie 1994 (varsta 23), Baia Mare
Inaltime: 1,75 m
Greutate: 69 kg
Post: mijlocas defensiv


37 de partide si trei goluri in toate competitiile a adunat Claudiu Bumba pentru Hapoel Tel Aviv.
10 goluri in 57 de meciuri din Liga 1 Orange, toate pentru ASA Targu Mures, a marcat Claudiu Bumba.
23 de partide a jucat Claudiu Bumba pentru echipa de tineret a clubului italian AS Roma. A marcat 7 goluri pentru AS Roma Primavera.



A semnat cu Dinamo pt 3 sezoane.

Leo
24th August 2017, 20:37
"Au fost 6 luni alături de un colectiv frumos, 6 luni în care am muncit, am suferit, am luptat, am învins. Vreau să le multumesc suporterilor echipei Dinamo care indiferent de vreme, indiferent de distantă au fost lângă noi si ne-au purtat în atâtea rânduri spre victorie, a fost o onoare!

Vă multumesc pentru încrederea acordată, poate că au fost momente când v-am dezamăgit sau alte momente când v-am făcut fericiti, însă mereu am dat totul pe teren! Cu respect, Claudiu Bumba", a fost mesajul publicat de jucător pe Facebook.


Claudiu Bumba a cerut rezilierea contractului cu Dinamo, nemultumit de faptul că nu este titluar în echipa lui Cosmin Contra. Mult succes mai departe, Claudiu!