PDA

View Full Version : Etapa 23: Chiajna - Dinamo 2-1



Leo
3rd February 2017, 18:01
Luni, 13 februarie, ora 20.00

Duba
8th February 2017, 10:53
FRF si LPF sa fie cu ochii pe acest meci. Dinamo *, daca nu castiga, e in mare pericol sa nu prinda play-off-ul. Cum si anul trecut Chiajna le-a dat o mana de ajutor, este adevarat in Stefan cel Mare, cu siguranta o vor face si in acest an, avand in vedere ca echipa este condusa de dinamovisti pur sange, cristian Tanase, presedintele clubului, fiind cunoscut pt. afinitatea lui fata de echipa fostei securitati. Asadar, dragi iubitori ai acesti sport sacrificati-va 2 ore si urmariti parodia care va avea loc lunea viitoare.

Elgorriaga
8th February 2017, 13:14
Unu pauza, doi finakl :d

Leo
8th February 2017, 15:47
2 final.

Sevilla86
8th February 2017, 23:12
Tudor spre Falub: "Fundasii tai sunt blat!"

2 solist, se stie :D

delaparis
8th February 2017, 23:24
E bun si un blat asa. Prea de multi ani nu am mai vazut asa ceva la Dinamo si m-am plictisit sa tot vad la altii. Sunt gelos :))

BAD_Slick
9th February 2017, 12:42
Credeam ca aici se discuta chestiuni fotbalistice si sportive, nu cancan-uri gen sport.ro! Dar acolo unde intalnesti stelisti (deghizati acum in fecesebisti) nu ai cum sa porti o discutie logica. Asa cum ne-au obisnuit si conducatorii lor, cel mai bine e sa tipi inainte "blat" sau "hotii", iar daca nu iese asa tot e bine pentru ei. In loc sa se comenteze la obiect despre meci si despre ce pot cele doua echipe, discutia s-a dus spre blaturi, blaturi pe care Dinamo le-a facut ultima data pe vremea puscariasilor.

phife
9th February 2017, 13:26
vedeti ba, ati pierdut userii normali la cap.

Sevilla86
9th February 2017, 21:33
Credeam ca aici se discuta chestiuni fotbalistice si sportive

Trebuia sa faci prima la stanga spre forum-ul lu' Tudose. Acolo sunt discutii de calitate.


Asa cum ne-au obisnuit si conducatorii lor, cel mai bine e sa tipi inainte "blat" sau "hotii", iar daca nu iese asa tot e bine pentru ei.

Hai sa nu dezinformam ca nu ne cheama Trump. Tudor a spus ce a spus, eu doar insinuez :D

Elgorriaga
9th February 2017, 22:18
Io sper să văd măcar un gol cum a fost cel al lui Gnohere anul trecut la Chiajna

Sevilla86
10th February 2017, 09:58
Io sper să văd măcar un gol cum a fost cel al lui Gnohere anul trecut la Chiajna

Doar daca il da Concordia. La Dinamo nu prea mai are cine.
Lazar, Rotariu si Gnohere au plecat si astia au dat jumatate din golurile lu' Dinamo.

Elgorriaga
10th February 2017, 10:21
Doar daca il da Concordia. La Dinamo nu prea mai are cine.
Lazar, Rotariu si Gnohere au plecat si astia au dat jumatate din golurile lu' Dinamo.

Concrdia nu e in stare sa dea goluri memorabile, singurul gol memorabil al lor este cel de acu 5-6 ani din meciul cu Rapid, 1-0 pe final, cursa aia a lui Api Dopa zis Fotoreta.

ah, si mai sint celebri si prin renumita expresie "este prins din spate de Mamele". Iulian Mamele. Care este.

Sevilla86
10th February 2017, 11:35
Pai si atunci cine vrei sa dea golul ala misto?
Nemecu are un gol cu Astra de la marginea careului, in rest nu cred ca a marcat din afara careului mic :))

Elgorriaga
10th February 2017, 13:16
Cum cine? baiatu lu tata, desigur!

Leo
13th February 2017, 19:06
Echipe de start:

Chiajna: Bălgrădean (cpt) - Bărboianu, Dobrosavlevici, Melinte, D. Popescu - Răsdan, Bejan - Serediuc, Herea, Val. Munteanu - M. Cristescu.
Antrenor: Dan Alexa
Rezerve: Drăghia - Feussi, Răducanu, Grădinaru, Cr. Ciobanu, R. Costin, Fota.

Dinamo: Penedo - Ceccarelli, Nedelcearu, Dielna - Romera, Busuladzic, Mahlangu, Filip - Hanca, Nemec, Palic (cpt).
Antrenor: Ioan Andone
Rezerve: I. Popescu - M. Popescu, Bawab, D. Popa, Oliva, Tîrcoveanu, Bumba.

Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucuresti)

Lordul
13th February 2017, 19:24
batem 1-0

Leo
13th February 2017, 20:35
Chiajna deschide scorul.

Leo
13th February 2017, 21:10
Nemec egaleaza.

Leo
13th February 2017, 21:42
Din nou suntem condusi, in urma unei faze fixe Cristescu face 2-1.

Elgorriaga
13th February 2017, 21:53
Al dracu Barboianu, acuma nu mai stie da autogoluri de kinograma ...

Clau7_D
13th February 2017, 22:02
Chiajna a scos 6/6 cu noi anul asta :) ca sa stim care e nivelul nostru :sneaky:
Dar nu e nimic, ne revansam in play-out, ii prindem pe fraieri atunci :groggy:

Tim
13th February 2017, 22:04
Chiajna a scos 6/6 cu noi anul asta :) ca sa stim care e nivelul nostru :sneaky:
Dar nu e nimic, ne revansam in play-out, ii prindem pe fraieri atunci :groggy:v-au dat ....noaptea , ca hotii!!:)):))

Leo
13th February 2017, 22:05
Ratarea Play-Offului este cea mai mare rusine din istoria clubului.

phife
13th February 2017, 22:08
eh, nici chiar asa. oricum, m-am uitat la meci, mai mult fotbal ca la fcsb clar, nu stiu daca prindeti play offu ca nu ma intereseaza clasamentu si habar nu am dar daca intrati aveti echipe care-s sub ca forma sau joc.

Elgorriaga
13th February 2017, 22:09
v-au dat ....noaptea , ca hotii!!:)):))

Macar de-ai sti tu la ce eveniment istoric se refera chestia aia cu "ca hotii, noaptea" ...

Elgorriaga
13th February 2017, 22:10
Ratarea Play-Offului este cea mai mare rusine din istoria clubului.

Neah, cica pe Gaoz Motan a picat magareata ...

Clau7_D
13th February 2017, 22:14
Razi tu razi dar cu voi ne place sa jucam, sunteti singurii cu care avem si noi 6/6 :D bine, mai sunt aia de la voluntari dar acolo se stie care e treaba :cool:

Lordul
14th February 2017, 09:40
Ratarea Play-Offului este cea mai mare rusine din istoria clubului.

va fi daca se va adeveri pana la urma ; dar eu cred ca vom fi in play-off ! Ramane de vazut

Ferko
14th February 2017, 10:59
Si totusi ... Andone mai "antreneaza" ??? Cica lipsa de concentrare. Sigur ca da ! Dar cine sa le asigure concentrarea ? La antranamente se face asta !

Mai am un singur cuvant de spus pentru Andone : DEMISIA !!!!

Johnny D
14th February 2017, 11:31
FRF si LPF sa fie cu ochii pe acest meci. Dinamo *, daca nu castiga, e in mare pericol sa nu prinda play-off-ul. Cum si anul trecut Chiajna le-a dat o mana de ajutor, este adevarat in Stefan cel Mare, cu siguranta o vor face si in acest an, avand in vedere ca echipa este condusa de dinamovisti pur sange, cristian Tanase, presedintele clubului, fiind cunoscut pt. afinitatea lui fata de echipa fostei securitati. Asadar, dragi iubitori ai acesti sport sacrificati-va 2 ore si urmariti parodia care va avea loc lunea viitoare.

Dubescule...! :-j

:))


eh, nici chiar asa. oricum, m-am uitat la meci, mai mult fotbal ca la fcsb clar, nu stiu daca prindeti play offu ca nu ma intereseaza clasamentu si habar nu am dar daca intrati aveti echipe care-s sub ca forma sau joc.

Vrei sa spui Viitoru, care-s zmei inainte de play off, dar odata intrati acolo castiga un meci din 10!:))

Duba
14th February 2017, 12:19
Imi fac mea culpa in privinta meciului de aseara. Chiajna a jucat corect si a castigat. Meciul de anul trecut, cand stiti f. bine ce s-a intamplat, dar si conducerea celor de la Chiajna formata din dinamovisti m-au determinat sa cred ca acest joc nu se va juca pe teren. E posibil ca cei de la Chiajna sa nu fi fost multumiti de cum au fost recompensati anul trecut cand dinamo cu acele puncte au fost siguri de play-off. Cum e la fel de posibil este ca cei din conducerea Chiajnei sa nu fi stiut anul trecut ca li s-a umblat la acei jucatori care cautau sa ia rosu sau sa faca penalty. Asadar, inca o data mea culpa.
In acest moment dinamo sta la mana altora, mai precis a Astrei, Gazului si CFR-ului, pt. a ajunge in play-off. Doar cu 9 puncte mai au sanse la play-off, in orice alt caz sunt out in proportie de peste 90 la suta.

cip
14th February 2017, 13:14
Ratarea Play-Offului este cea mai mare rusine din istoria clubului.
:))

hai sa nu exageram,pai atunci knaatspirnufelagii si ghetele de aur ce-s ??? :rasc:

Sevilla86
14th February 2017, 18:07
Dar nu e nimic, ne revansam in play-out, ii prindem pe fraieri atunci :groggy:

:))


Ratarea Play-Offului este cea mai mare rusine din istoria clubului.

Hai ca nu este nici macar in top 3. Declararea insolventei de ziua clubului, peste 10 ani de pregatire pentru grupele Champions League, Elfsborg (ce-am mai ras atunci).

Clau7_D
14th February 2017, 18:16
:))

hai sa nu exageram,pai atunci knaatspirnufelagii si ghetele de aur ce-s ??? :rasc:

Toate bune pe la Arad, bre?:D

cip
14th February 2017, 18:42
Toate bune pe la Arad, bre?:D
bai,nu ma mai enerva ca-ti bag si urmatoarele ...pai numai blaturile repetate cu dinamo victoria,flacara moreni,gloria bistrita si Corvinul si deja ati iesit din top one hundred cu necalificarea asta...:))

Clau7_D
14th February 2017, 19:02
Mna hai ca iti zic ceva, ca am tot vrut sa spun dar am zis sa nu lovesc atat de tare :D cel mai frumos meci din campionatul nostru a fost Poli-UTA 3-4 :pace: cu 5000 de aradeni in tribune. Mi-s tot curios ce ati facut dupa, cum v-ati ascuns prin case :D

cip
14th February 2017, 19:17
Mna hai ca iti zic ceva, ca am tot vrut sa spun dar am zis sa nu lovesc atat de tare :D cel mai frumos meci din campionatul nostru a fost Poli-UTA 3-4 :pace: cu 5000 de aradeni in tribune. Mi-s tot curios ce ati facut dupa, cum v-ati ascuns prin case :D
Mna,hai sa-ti raspund ca-mi esti simpatic...:)
a fost cam greu de digerat dar nu ne-am ascuns niciunde,a 2-a zi ne-am dus la lucru si ne-am vazut de viata de zi cu zi...:)
si in retur am batut la Arad si am trimis babaciunea in B,pur si simplu...mereu uitati asta :rasc:

Clau7_D
14th February 2017, 19:31
Da, dar chiar la voi pe El Monumental, cu 30 de mii de timisoreni in spate :D oricum, au trecut vremurile de atunci.
Si trebuie sa recunosc, prima galerie adevarata am vazut-o la Alba Iulia, in 2004, cand au fost peste 1500 de timisoreni...senzatie :o:

cip
14th February 2017, 19:40
chiar la noi pe El Monumental,se mai intampla...:headbang:
si da,din pacate au trecut vremurile de-atunci...

Johnny D
14th February 2017, 21:42
Asadar, inca o data mea culpa.

Apreciem, apreciem!:)
Dar in calitate de stelist sau fcsb-ist dai aceasta declaratie de asumare? Ca sa stim despre cine vorbim.:D