PDA

View Full Version : Etapa 23: Steaua - Voluntari 2-2



Leo
3rd February 2017, 17:57
Duminica, 12 februarie, ora 20.30

Leo
8th February 2017, 15:50
Imi doresc un egal, dar o sa vedem ce va fi.

delaoltenia
12th February 2017, 18:05
Echipe probabile:

Steaua: Nita - Balasa, Tamar, Moke, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Jakolis, Achim, De Amorim - Gnohere

Voluntari: Bornescu - Filipov, Spahija, Maftei, Acsinte - Tabacariu, C. Lazar - Capatana, Marinescu, Ivanovici - Cernat

delaoltenia
12th February 2017, 18:14
Andrei Chivulete va fi la centrul partidei din aceasta seara. Acesta va fi ajutat de asistentii Vladimir Urzica si Mircea Grigoriu, in timp ce Horia Mladinovici va fi arbitru de rezerva. Observatorii intalnirii vor fi Eduard Dumitrescu si Adrian Ionescu.

Elgorriaga
12th February 2017, 19:48
La meciuri din astea cu miza uriasa, ar trebui sa fie prezenti si cei doi arbitri de poarta, sa vaza cind trece varza cu totul de linia portii ...

delaoltenia
12th February 2017, 20:38
1-0 pt Voluntari. oare antrenor cand o sa mai transferam?

Leo
12th February 2017, 20:42
Inceput de meci perfect pt Voluntari.

delaparis
12th February 2017, 20:51
Meci de infarct ... pt pariori :)

Leo
12th February 2017, 21:07
Egaleaza Boldrin.

Elgorriaga
12th February 2017, 22:00
Meci de jucat la Puriuri ... aaa ... pariuri.

Leo
12th February 2017, 22:10
Ce idiot e portarul.
1-2 Cernat inscrie din penalty.

Leo
12th February 2017, 22:16
2-2
Inscrie maimuta din penalty.

Leo
12th February 2017, 22:24
Delaparis, le-ai purtat ghinion stelistilor. :)

delaparis
12th February 2017, 22:32
Asa voi vota de acum :D

Oricum arbitrul a fost jalnic. A dat in compensatie penalty la stelisti

ciorbicafaristu
12th February 2017, 22:47
Domnule delaparis, parca nu toleram rasismul pe acest forum, nu?

Leo
12th February 2017, 22:52
Nu e rasism. Pt tot circul facut din vara pana acum, pt mine este o maimuta.

Leo
12th February 2017, 22:57
Două meciuri, nicio victorie: 1-1 cu CFR și 2-2 cu FC Voluntari. În această seară, jocul Stelei a fost unul extrem de modest, iar echipa lui Reghe a arătat că are mari probleme.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/steaua-la-pamant-jucatori-bezmetici-si-fisuri-peste-tot-4-probleme-grave-care-s-au-vazut-si-cu-voluntari-501829.html

Probleme peste probleme iar penalul MM se leaga de arbitraj.

Johnny D
13th February 2017, 00:31
Ce sa mai zici la asa ceva decat Hai Viitorul! Hai cu distantarea, inca una, hai ca se poate!:ok:

Duba
14th February 2017, 12:05
Cu arbitraje de maniera ultimelor doua n-avem nicio sansa la campionat. Daca a vazut mai careva un penalty acordat in orice alt campionat din lume pt. ca portarul cu mingea inntr-o mana vrea sa se protejeze cu celalalt barandu-i jucatorului advers calea si stergandu-l cu dosul palmei in piept ... eu nu mai comentez niciodata despre fotbal.
Mai grav este, insa, ca si media, dar si asa-zisii cunoscatori in arbitraj considera ca Chivulete a luat decizia justa. Asta ma face sa cred ca avem de-a face cu o conspiratie la care participa nu numai justitia si armata, dar si alte forte care doresc cu orice pret ca Steaua lui Gigi sa nu castige in acest an campionatul. Poate e dor o impresie, insa eu dupa aceste doua etape, in care Steaua a fost clar dezavantajata, pierzand 4 puncte sau 2, cum vreti, daca ne gandim ca in play-off se injumatatesc, asa cred ca se intampla.
Ca joc am fost clar superiori, si numai norocul celor de la Voluntari si arbitrajul au facut ca sa nu castigam clar aceasta partida.

phife
14th February 2017, 12:31
a fost penalty in orice campionat din lume.
de faptu ca nu sunteti in stare sa jucati fotbal nu va plangeti, mai agatati-va de arbitraje pana nu o sa mai aveti de ce.

Duba
14th February 2017, 12:54
Arata-mi/exemplifica o singura lovitura de la 11 m acordata la fel. Astept link-ul.
Jucam fotbal peste celelalte echipe din prima liga si avem de departe cel mai bun lot. Doar ignorantii sau rau-voitorii pot spune altceva.

phife
14th February 2017, 13:09
nu trebuie sa fac asta, nu tin minte sa fi vazut daaar se face. mana-n gat, se face, se da galben+pen, daca i-o baga in fata era rosu+pen
jucati o **** fotbal, nu miscati nimic. mingea-n banda si Dumnezeu cu mila. noroc cu alibec si boldrin ca mai stiu ceva fotbal.

Duba
14th February 2017, 13:45
N-a fost nicio mana-n gat. Pur si simplu s-a protrejat, asa cum face oricare portar din lume cand este atacat de adversar. Cu mana l-a sters pe piept si atat. Pujlamaua de la Voluntari a cazut teatral si Chivulete abia a asteptat.
Sa inteleg ca nu poti exemplifica, atunci ciocu mic ca te faci de ras cu argumentatia adusa.
Daca tu spui ca Steaua nu joaca fotbal, atunci cine joaca? Am dominat si la Cluj, si cu Voluntariul de o maniera clara. Am avut mai multe ocazii decat oricare dintre cele doua, insa, asa cum am mai spus arbitrii, dar si putin ghinion au facut sa nu ne impunem.

phife
14th February 2017, 15:30
argumentatia mea e fix regulamentu. sustinuta de 3 fosti arbitrii.
daca ala e fotbal si daca te lauzi ca ai avut mai multe ocazii ca voluntari...n-am ce sa-ti fac. orice echipa serioasa daca vine si cu niste tupeu nu ca cfr va urca pe garduri.

Sevilla86
14th February 2017, 18:13
Arbitrii ne-au furat 4 puncte in ultimele doua etape, dar inca depindem doar de noi. Daca batem Viitorul tur-retur in play-off, castigam titlul la pas.
Sunt destul de optimist pentru ca Alibec este un jucator bun dar si pentru ca a revenit Tanase. A fost destul de incisiv in acele cateva minute jucate desi inca nu este 100%. Cu Tanase si Alibec in primul 11, ar trebui sa castigam usor orice meci.

Johnny D
14th February 2017, 21:47
Arata-mi/exemplifica o singura lovitura de la 11 m acordata la fel. Astept link-ul.
Jucam fotbal peste celelalte echipe din prima liga si avem de departe cel mai bun lot. Doar ignorantii sau rau-voitorii pot spune altceva.

Jucati pe dracu mai bine decat Astra. Astia s-au concentrat pe EL, pe urma dupa cum vezi sparg tot in campionat.;)
Iar comparativ cu CFR si Craiova, nici nu mirositi a echipa de fotbal. Doar din 3 meciuri ale lor poti face toate fazele FCSB-ului din tot campionatul!:))
Da, aveti cel mai bun lot de departe si asta c-aveti cei mai multi bani de departe si-ati luat aproape tot, de-aia e atat de rusinos.

Duba
21st February 2017, 10:30
Iar comparativ cu CFR si Craiova, nici nu mirositi a echipa de fotbal. Doar din 3 meciuri ale lor poti face toate fazele FCSB-ului din tot campionatul!:))

Da ma, am vazut in cele doua partide recent jucate cu cele doua. :)) Vai de soarta ta de frustrat!!!! Sa inteleg ca acum esti suporterul Astrei? Afla, decedatule, ca giurgiuvenii au cele mai mici sanse la play-off. Nu cred ca din cele 3 mecuri pe care le mai au de jucat vor obtine mai mult de 4 puncte.