PDA

View Full Version : Mihai Balasa



delaoltenia
28th January 2017, 09:11
60699

Mihai Alexandru Balasa este un fundas nascut pe 14 ianuarie 1995, care a inceput fotbalul la Academia Gheorghe Hagi. In 2012 a debutat pentru FC Viitorul, pentru care a evoluat, pana in iulie 2013, in 23 de partide si a inscris o data. A fost transferat, in vara lui 2013, de catre AS Roma, club pentru care a activat la echipa de tineret (26 de meciuri si 3 goluri) si care l-a imprumutat, in 2014, la FC Crotone, club pentru care a adunat 55 de partide si doua goluri si alaturi de care a reusit promovarea in
Serie A in 2016. In vara trecuta a fost imprumutat la Trapani Calcio, pentru care a jucat in 10 partide oficiale. A reprezentat Romania la toate categoriile de varsta ale echipelor nationale, cu exceptia selectionatei de seniori.

delaoltenia
28th January 2017, 09:14
"Sunt foarte fericit ca, desi am asteptat ceva, transferul meu la Steaua a fost rezolvat. Mi-am dorit foarte mult sa ajung aici si sper sa nu dezamagesc. Vreau sa joc cat mai bine, sa imi ajut echipa si sa ne indeplinim obiectivul de a castiga titlul si de a ne califica in UEFA Champions League" - Mihai Balasa, in exclusivitate pentru www.steauafc.com


Bine ai venit la Steaua si mult succes in tricoul ros-albastru!

delaoltenia
14th January 2018, 16:27
La Multi Ani, Mihai!