PDA

View Full Version : Etapa 22: CFR Cluj - Steaua 1-1



Leo
18th January 2017, 02:02
Duminica, 5 februarie, ora 20.00

Sevilla86
18th January 2017, 11:11
Batem cu vreo 9-0. Alibec 7 goluri si Nita doua.

Ess
19th January 2017, 00:06
asa cum nu faci un copil intr-o luna cu 9 femei, nu castigi cu 9-0 prin neprezentarea a 3 jucatori. :D
bine'ai revenit!

...desi te vad usor confuz pe celalalt thread, te ajut eu.

stoica exista!

mS-fhMeBBHU

:happy:happy:happy

ot: victorie fcsb, fie-i tarana usoara.

petea
20th January 2017, 16:33
Ce bataie......

Leo
31st January 2017, 17:42
Egal.

Johnny D
1st February 2017, 07:46
Batem cu vreo 9-0. Alibec 7 goluri si Nita doua.

Se chinuie Alibec sa va scoata un egal scrasnit din dinti!:))


PS: A se observa pesimismul tot mai pronuntat al popu.latiei ros-albastre, de la 72 - 0 acum e doar 9 - 0. Trist, tot mai trist.

delaoltenia
4th February 2017, 20:05
Acesta e adevarul, Steaua e iubita in Romania. Vor veni multi, au suporteri peste tot in tara, asta e adevarul" a declarat Vasile Miriuta inaintea partidei.

delaoltenia
4th February 2017, 20:22
Cele doua echipe s-au mai intalnit de 43 de ori în Liga 1, de 11 ori s-au impus clujenii, de 19 ori bucurestenii, iar 13 jocuri s-au terminat la egalitate.
Palmares cu CFR gazda: 21 jocuri – 8 victorii CFR – 6 remize – 7 victorii Steaua.


Cum poate arata Steaua la Cluj:

Nita -Ov. Popescu, Tamas, Moke, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Jakolis, Achim, De Amorim - Alibec.

Johnny D
5th February 2017, 18:36
Ce golaveraj are Cluju 34-20, cel mai bun golaveraj din campionat! Astia meritau sa fie lideri sau acolo pe primele 2 locuri daca nu le luau astia punctele la ce golaveraj au si practic ce-au obtinut pe teren! Dincolo Astra e peste ei in clasament cu golaveraj negativ!:)) Poate in seara asta clujenii sa mai rectifice ce le-au furat astia pe la comisii!:evil:


Desi, sincer, egalul nu m-ar supara chiar deloc.:rolleyes:
Viitoru s-ar distanta, Astra ar ramane pe loc de play off, ar fi brici.:ok:

delaoltenia
5th February 2017, 18:55
Echipe de start:

CFR: Minca - T. Lopez, Horj, Larie, Camora - Gomelt, Deac - Sorsa, Juan Carlos, Nouvier - Bud

Steaua: Nita - Balasa, Moke, Tamas, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Jakolis, Achim, De Amorim - Alibec

Sevilla86
5th February 2017, 19:10
Astia meritau sa fie lideri sau acolo pe primele 2 locuri daca nu le luau astia punctele la ce golaveraj au si practic ce-au obtinut pe teren!

Practic, la ce au obtinut pe teren, ar fi fost pe locul 5 cu 36 de puncte.
Au avut o victorie cu 5-1 si inca una cu 5-0. Nu au avut o evolutie constanta si sustinuta, acel golaveraj a fost asigurat in mare masura in doar doua meciuri din 21. Campionatul se joaca pe puncte, nu pe golaveraj.

delaoltenia
5th February 2017, 20:09
mare ocazie pt Steaua in debutul partidei. spune comentatorul din ceata densa care isi bate joc de privitorul din fata televizorului...plm. :(

Johnny D
5th February 2017, 20:10
Iarcolis ala tot la CFR joaca?
Joaca bine:D


Astia cu transmisia sunt idioti rau! In conditiile in care nu se vede de sus, transmite bah idiot de la nivelul solului permanent!:))
Ce pushlamale...

delaoltenia
5th February 2017, 20:13
juram ca privesti la A3, asa spunea amicul tau Tyler Durden. :D

Johnny D
5th February 2017, 20:15
Iarcolis!:)) A 3-a faza pt CFR la rand, degeaba iti face Alibec toata faza daca nu stie ca tu nu joci pt echipa pt care joaca el! :))



Pana la urma Alibec tot le face de-un penalty.
Cum sa joci bah cu varza ala de Andone in fata lui!? Daum, esti un handicapat si toti aia care te manipuleaza, romanaci handicapati!:))

delaoltenia
5th February 2017, 20:17
sht! joaca Steaua zici ca.i barcelona.
penalty, 1-0 alibec. ;)

Sevilla86
5th February 2017, 20:19
Pai, un marcator ne-a lipsit tot sezonul.
De acum inainte nu mai avem nici o scuza.

Bravo Alibece, inca 6.


Batem cu vreo 9-0. Alibec 7 goluri si Nita doua.

Johnny D
5th February 2017, 20:19
sht! joaca Steaua zici ca.i barcelona.

Alibec adica, restu tot asa joaca. Ati avut bani sa luati de la campioana, altfel erati tot praf!;)



Are si Alibec acuma sanse sa prinda nationala mai multe, ca doar de la astia tre sa joace.:))

Johnny D
5th February 2017, 20:26
A fost si offside! Trecand perioada intercompetitionala am uitat ca astia in traditia proprie, doar asa stiu da gol!:D

delaoltenia
5th February 2017, 20:29
acu ce.ai vrea, se spune ca marile echipe au si noroc. nu manipwla, a fost offside la o faza premergatoare.

delaoltenia
5th February 2017, 20:30
unde esti Leo, unde esti Hingherule? salutati si voi campioana. :D

Sevilla86
5th February 2017, 20:37
Bozgorii astia sunt invatati sa fure, asa ne-au luat trei titluri.
Penalty gratuit.

Hai ca a facut si Nita un gol. Alibecu trebuie sa mai dea 6 si Nita inca unul.


Batem cu vreo 9-0. Alibec 7 goluri si Nita doua.

delaoltenia
5th February 2017, 20:37
penalty pt franari...si tot 1-0 pt steaua.

delaparis
5th February 2017, 20:38
Nu-i vad bine pe clujeni ... dar nici pe stelisti. E cam ceata :)

delaoltenia
5th February 2017, 20:43
la mine e cam zaibar...si se vede la fel de bine. :cool:

Sevilla86
5th February 2017, 20:46
Cum pana mea simulare daca nu a cerut fault?
N-ai voie sa mai cazi pe teren?

delaoltenia
5th February 2017, 20:48
penalty la de amorim. 'tu.va.n gura de jeguri.
iar alibleg un alt...cum plm simulezi ma la 40 de m de poarta??!

Sevilla86
5th February 2017, 20:50
Daca nu a fost fault in careu, de ce nu i-a dat galben pentru simulare? :D

Ce zdrente bozgore, fura in prostie!

Johnny D
5th February 2017, 20:50
Fura pe dracu, abia acu s-a facut dreptate pt golul care n-a fost. Offside clar si lovitura libera, nu continuarea fazei si penalty.;)


acu ce.ai vrea, se spune ca marile echipe au si noroc. nu manipwla, a fost offside la o faza premergatoare.

Adica la aceeasi faza.:)


unde esti Leo, unde esti Hingherule? salutati si voi campioana. :D

Campioana e Astra, tot tu tre s-o saluti.:)

delaparis
5th February 2017, 20:50
Alibecali e obosit de atatea minute de plimbat. S-a cerut afara dar cum Reghe nu a vrut a facut apel la arbitru.

Johnny D
5th February 2017, 20:52
Macar acu nu mai e disputa intre el si negrotelo 2 etape pentru titularizare!:))


Talent mare Alibec, sa iei rosu fara sa faultezi iti tre stofa!:D

delaoltenia
5th February 2017, 20:53
:)) se da galben la 3 simulari, inca nu ai aflat ca bozgorii sunt protejati?

Johnny D
5th February 2017, 20:55
Eh, s-a aruncat ca un handicapat acolo pe langa adversar. Zici c-a vazut o tipa misto in tau, a sarit direct pe ea s-o salveze!
Merita rosu direct!:D



Gluma deoparte. Zice bine si Balint ce zice, asa e.:) A avut si ghinion aici. A anticipat piciorul adversarului acolo care n-a mai venit. Si cum n-a venit la fault, s-a ridicat rapid... prea tarziu, a fost prea anticipativ pentru propriul sau bine.:P

Sevilla86
5th February 2017, 20:55
Macar acu nu mai e disputa intre el si negrotelo 2 etape pentru titularizare!:))

Erau doua etape daca era rosu direct. La cumul de galbene se da o etapa din cate stiu.

Johnny D
5th February 2017, 20:57
E posibil. Deci etapa viitoare vedem achizitia de lux rezerva a achizitiei de lux titular.:)

Sevilla86
5th February 2017, 20:59
Hai bre, la faza golului nostru au fost pe linie, nu a fost offside la Alibec.
Nici cu stop cadru nu iti dai seama. La faze de genul asta se lasa jocul sa continue.

Johnny D
5th February 2017, 21:01
Asa e, a fost grea. Dar a fost offside, 10 cm cat a fost, a fost! De aia ne trebuie tehnologia hawke-eye si la offside.
De aveai tehnologia aia, era offside si nu mai era gol.

Iar penalty la ei a fost CLAR! CLARISIM! A degajat un handicapat al vostru pe langa minge, 100% l-a si ras putin pe adversar.
Nu poti sa arunci cu securea prin careu in asa hal daca nu nimeresti mingea, risti prea mult. Ca norocu pt voi un handicapat a lor a executat care nu stie suta in forta. Asta e vina antrenorului ca lasa nulitati sa execute penalty-uri. Alibec a executat de 10 ori mai bine.

Zic si eu 100%, daca unii isi permit sa zica ca Steaua ia 100% titlu, si eu zic ca 100% l-a atins cu securea!:D

Macar nu mai avem ceata, o sa vedem mai bine ce se-ntampla in repriza a 2-a.

Sevilla86
5th February 2017, 21:05
A degajat un handicapat al vostru pe langa minge

Au lovit ambii jucatori mingea, a fost o contra.
Ma rog, nu s-a marcat asa ca nu conteaza atat de mult.

Dar la de Amorim a fost penalty clar neacordat.

delaoltenia
5th February 2017, 21:06
alibec, alibec, bajbajatule nu joci la ciumpalacii aia de la astra. al 2.lea galben corect acordat, Sevilla. :(

Johnny D
5th February 2017, 21:06
Cat despre penalty-ul la De Amorim, sa zicem ca la noi este, se da ca e fault. Dar in Anglia nu prea se da la asa ceva, de exemplu Arsenal a luat gol asa de la Chelsea, era un fundas sa respinga in pozitie statica in careul mic, exact cum a fost acum De Amorim si a venit un caloc care nu doar ca l-a dat jos, l-a rupt in bucati, l-a aruncat de pe loc, a si fost schimbat de cat de urat l-a imbrancit, l-a si accidentat si a dat ala cu capul gol! Ala a fost si mai fault si nu s-a dat nimic!:)) Ce-i drept, acolo s-a jucat la balon, aici a fost impingere fara joc la balon, in atare conditii e penalty.


Ce ai olteanule cu Alibec de la Astra, ia ce-ti face Enache, tot de la Astra!:))

delaparis
5th February 2017, 21:10
Nu se mai vede nimic. Normal ca a ratat Enache :)

Sevilla86
5th February 2017, 21:12
al 2.lea galben corect acordat, Sevilla. :(

A fost exces de zel, nu poti sa dai rosu pentru proteste si o simulare fara macar o atentionare.
S-au mai relaxat regulile privind cartonasele, nici macar nu se mai impune la fault din postura de ultim aparator. Asta i-a dat lu' Alibec doua galbene in 6 minute, putand sa dea avertisment verbal pentru fiecare dintre ele. La nici una dintre faze nu se impunea galben, cu atat mai putin ambele.

Johnny D
5th February 2017, 21:15
A fost exces de zel, nu poti sa dai rosu pentru proteste si o simulare fara macar o atentionare.
S-au mai relaxat regulile privind cartonasele, nici macar nu se mai impune la fault din postura de ultim aparator. Asta i-a dat lu' Alibec doua galbene in 6 minute, putand sa dea avertisment verbal pentru fiecare dintre ele. La nici una dintre faze nu se impunea galben, cu atat mai putin ambele.

Ce flegmatic ai spus-o!:) Cam asa e.
Dar nu i-a placut arbitrului ca FCSB a marcat din penalty si CFR a ratat, nu era echitabil.:D


Gol 1-1, gata acu e echitabil!:rasc:

delaparis
5th February 2017, 21:19
Na gol si iar nu s-a vazut nimic :no:

In conditiile astea clar nu vine niciun investitor la Steaua :D

Ce se striga acolo? :))

delaoltenia
5th February 2017, 21:20
Leo, au egalat franarii. Unde esti? :D

Johnny D
5th February 2017, 21:20
Simulare e galben, acuma lumea stie!:)


Leo, au egalat franarii. Unde esti? :D

A spart ceva prin casa, acu se cearta cu cine mai e pe-acolo de cine plateste paguba.:))

LE: Pardon, am crezut ca-ntrebi de Sevilla!:))

delaparis
5th February 2017, 21:21
Deac a fost faultat si a luat galben pt simulare :confused:

Johnny D
5th February 2017, 21:22
N-a fost atat de evident fault. A fost ceva ciudat acolo, nu stiu daca a fost atins.
La ce s-a intamplat in meci, ar fi fost impuscat arbitru daca dadea penalty acolo, la o faza neclara.



Deci, cum ziceam Olteanule, Enache de 2-0! Tzuca-l in piula singur cu poarta goala pregatit de sut pe pozitie statica in 8m.;)

delaoltenia
5th February 2017, 21:22
parisul invaluit de ceata!

Johnny D
5th February 2017, 21:25
Cand mingea ajunge in careul lu Sport Club, e mereu panica, nimeni nu stie ce dracu se intampla!:))


Pana acu, desfasurarea seamana cu cea din tur, asteptam deznodamantul!:D

delaparis
5th February 2017, 21:27
parisul invaluit de ceata!
Eu sau arbitrul? :rolleyes:

delaoltenia
5th February 2017, 21:30
minutul 70, mai e timp pt un gol in poarta franarilor. :D

Johnny D
5th February 2017, 21:30
Bun, am inteles cum e treaba si cu superstarul asta venit de la Dinamo, Alibec nu are concurenta.;)



Si arbitrul rezolva cu echitatea si acum, ii da si lu Deac cam pe degeaba rosu!:))



Deci ce cota sa ai 2 rosii in meci pentru 2 jucatori care nu faulteaza macar o data!? 1000000 la 1?:))



Nu-i vine sa creada, Astra jubileaza!:D Asta voia Shumudik, egal cu aia buni de la ambele echipe eliminati!
Mai bine... nu se putea!:))

delaparis
5th February 2017, 21:31
Circ in ceata :D

delaoltenia
5th February 2017, 21:32
egalitatee deplina pe gazon. ce fu acolo mai Johny ca eu nu inteleg arbitrii astia?

Johnny D
5th February 2017, 21:32
Am scris mai sus.:)

Arbitrul face urticarie daca nu e "echitate" in teren!;)

Eu am zis din start, egal imi doresc, e rezultatul perfect. Asa sa se termine si e ideal.:)

delaoltenia
5th February 2017, 21:33
la paris se vede mult mai bine?

Johnny D
5th February 2017, 21:35
Ba da bun e Enache ala, bah! Peste tot e pe teren sa finalizeze fazele!:))

Sevilla86
5th February 2017, 21:36
I-a spus cineva la pauza ca a facut praf prima repriza si acum incearca sa echilibreze situatia.
Acum considera ca-i totul ok, dar penalty neacordat la Amorim face diferenta pana acum, diferenta intre egal si victorie.

delaparis
5th February 2017, 21:36
la paris se vede mult mai bine?
Se vede ca la Radio Bucuresti 1 pe vremuri :)

Johnny D
5th February 2017, 21:39
Bud e taran din ala simplist, stie s-o bage-n poarta din careu cand e clar ce are de facut, daca-l pui sa gandeasca, l-ai omorat!:))



Zic taran simplist deoarece sunt mai multe tipuri de taran, cum ar fi de exemplu taranul filozof, in persoana lu Duba!:D

delaparis
5th February 2017, 21:46
Bun, e clar. Pe Enache nu-l vreau la PSG :)

delaoltenia
5th February 2017, 21:47
Se vede ca la Radio Bucuresti 1 pe vremuri :)

amintiri, pe vremuri cu sebastian domozina. Dumnezeu sa.l odihneasca!
cu bune si rele, consumam fotbal de calitate.

Ess
5th February 2017, 22:46
joc fain, echipele isi vad de fotbal, da' trebe sa avem un arbitru ciacanau...

no...in fine: multamue dragnea!

delaparis
5th February 2017, 22:48
Mda.
A fost fault la Deac.

Johnny D
5th February 2017, 23:11
Bun rezultatu nu doar pt Astra, ci si pt Leo care si ea nu voia Sport Club sa mearga in fata, dar nici CFR sa nu treaca peste Dinamo!:):ok:


Bun, e clar. Pe Enache nu-l vreau la PSG :)

Perfect, la cat de bun e Wengar rasufla usurat, la vara il ia el in locu lu Sanchez!:D
Doar se stie ca niciodata nu ia un jucator daca o echipa cu bani se baga pe el si-i da salar mare. De ce ar face-o, doar mai sunt jucatori!:)



PS: Astia in studio au ajuns la 3-3 faze la care au defavorizat ambele echipe, toti au zis c-a fost penalty la Deac!:D

Duba
6th February 2017, 10:16
Meci pe care trebuia sa-l castigam fara probleme. Au existat insa 2 factori extrem de importanti: ratarile uriase si arbitrajul mai mult decat dubios al lui Comanescu care au dus la acest rezultat mincinos. Sa nu acorzi 2 penalty-uri clarisime, unul la Momcilovici, in min. 3, celalalt la De Amorin , la 1-0 pt. Steaua, apoi sa acorzi doua galbene la interval de 10 minute pt. proteste si pt o asa-zisa simulare, e clar ca arbitrul a fost croit impotriva Stelei, echipa care a aratat, fara doar si poate, ca este formatia mai valoroasa.
Sper sa nu patim ca acum un an si sa fim dezavantajati asa cum s-a intmplat aseara, dar si in meciurile din campionat cu dinamu, cand Hategan ne-a refuzat cel putin 2 lovituri de pedeapsa, la De Amorim la acel 1-1, si la Popa, cand scorul era 1-0 pt. Steaua. Mi-e greu sa cred ca si in acest an se doreste o alta campiona, cam insa in Romanica e posibil orice ...

Johnny D
6th February 2017, 13:17
Da, Dubel, stim ca doare, si noi ne bucuram!:D


Cu ultima parte nu prea sunt de acord, am auzit ceva stelist mergand sa-si ia bilet la meci ca Steaua (Sport Club in limbaj de profil tehnic sportiv) va fi 100% campioana la finele sezonului...:rolleyes:

Duba
7th February 2017, 10:46
Nu stiu la ce referi cand spui ca doare. Probabil la mortu'/mortii din propria-ti ograda. Pana una alta, Steaua e protagonista in campionat, termina fie pe 1, fie pe 2 si se califica an de an, co singura exceptie, in grupele cupelor europene. Asa ca ... scoate unghia din gat.

Johnny D
7th February 2017, 12:03
Dubel, ar fi, daca ar fi Steaua! E Fotbal Club Sport Becali! Asa e oficial, n-am ce-i face!:) Si asta n-o zicem doar noi antistelistii, ci si legendele voastre!;) De fapt e Fotbal Club Sport Bucuresti, dar e doar o problema de timp pana o rezolva si pe aia, de ciuda!:D Iti doresc multa bucurie!:)

Duba
7th February 2017, 12:31
Taranoiule de Zalau cu doua echipe decedate la activ, baga la dovleac: Steaua e numai una! :D Cea care care are continuitate din '47 'ncoa, frustratule mic si lipsit de minte. N-are importanta daca o perioada de timp nu se va mai numi Steaua, mare masa a suporterilor, fie ei stelisti sau nu, numai pe aceasta echipa o vor percepe ca fiind Steaua, cum de altfel o fac si o vor face si cei de la UEFA. Pricepi ma taune? Daca nu, cu siguranta in timp vei pricepe. Si stii de ce? Pt. ca palmaresul va ramane la aceasta echipa, iar marea masa a suporterilor ro'albastrii vor ramane langa echipa. Hai mars la cimitir si plangeti mortii! :D

Johnny D
8th February 2017, 07:29
Taranoiule de Zalau cu doua echipe decedate la activ, baga la dovleac: Steaua e numai una! :D
Nu stiu de ce dar eu am citit treaba asta un pic invers, ceva de genu "Unicule de Zalau cu doua echipe active chiar dupa deces, Steaua e numai o echipa de taranoi!" Ma rog...

Cea care care are continuitate din '47 'ncoa, frustratule mic si lipsit de minte.
Ce apelative pline de substrat solidar si empatic, nu stiam ca-ti pasa in asa hal de mine. Cred ca-ti faci sotia foarte fericita, cand mi-ai scris asta am simtit ca daca eram femeie, toata ma udam.:)) Misto baiat, Dubel! Doar foarte neinteles.:ok:

N-are importanta daca o perioada de timp nu se va mai numi Steaua, mare masa a suporterilor, fie ei stelisti sau nu, numai pe aceasta echipa o vor percepe ca fiind Steaua, cum de altfel o fac si o vor face si cei de la UEFA. Pricepi ma taune? Daca nu, cu siguranta in timp vei pricepe. Si stii de ce? Pt. ca palmaresul va ramane la aceasta echipa, iar marea masa a suporterilor ro'albastrii vor ramane langa echipa.
Esti sigur ca si Europa o va percepe la fel o data ce e obligata sa-si schimbe numele? Iar palmaresul n-are cum sa ramana la o echipe cu alt nume, Dubel. Gandeste-te putin, daca palmaresul Stelei ar ramane la echipa lu Becali, acesta n-ar mai fi nevoit sa-si schimbe numele doarece Steaua lui e cea reala. Ma tem ca aici esti putin in eroare de logica. Eventual palmaresul din momentul cand Becali a venit la FCSB si a preluat-o ramane la aceasta echipa, care d.p.d.v. al Europei are 5 ani vechime, ei vad totul pe scurt istoric de 5 ani asadar asta e toata relevanta pentru ei si mai putin numele echipei. Insa ramane de vazut carei Stele i se va atribui faima europeana in urmatorii ani o data ce vor fi doua si doar una din ele cu numele asta defapt si cu palmaresul dublei finaliste de Cupa Campionilor. Si al fel si in spatele carei dintre ele va intra sustinerea marii mase a suporterilor. Eu cred ca te cam pripesti sa presupui atat de cocoshel ca va fi in spatele celei a lu Becali asa cum inca e azi.... dar un inca din ala cum zici tu aici:

Hai mars la cimitir si plangeti mortii! :D
Plecat la cimitir, si care-si va plange mortii.:D

Duba
8th February 2017, 10:33
Iarasi aberezi cum stii tu mai bine. Fa-o in continuare sa avem de cine rade. Eu doar atat iti spun, ai cimitirul vis-a-vis de stadionul ala infect, pune si tu o lumanare, varsa o lacrima si, cine stie, poate se gaseste vreun tampit sa va cumpere palmaresul ala cu vreo 13 ani de B :D, iar peste vreo habar n-am cati ani va vom umili din nou. Abaia va astept, stancutelor! :)

Tyler Durden
8th February 2017, 10:34
Pt. ca palmaresul va ramane la aceasta echipa, iar marea masa a suporterilor ro'albastrii vor ramane langa echipa. Hai mars la cimitir si plangeti mortii! :D

Lasand la o parte faptul ca baragladina s-a facut again de cacao, spunand ca marea masa (..) vor ramane, am vazut cat de fideli sunt suporterii stelisti cu echipa pastorului, atunci cand se duc cate doua doua-trei mii la meciurile echipei. :D

Duba
8th February 2017, 11:13
Ba corectore Adrian, lasand la o parte ca esti un jurnalist ratat pe care toti cei care activeaza in presa il iau la misto, afla decedatule ca suporterii Stelei sunt extrem, dar extrem de pretentiosi, si nu vin intr-un numar mare cand echipa are evolutii ca cele din toamna. Asta-i situatia pe moment. Va veni si vremea cand echipa va avea evolutii ca cele de acum 2-3 sau chiar 4 ani, si iarasi se va umple National Arena. Plange ma mormantul echipei infiintate de Geza si Kahane si lasa Steaua in pace ca-l chem pe zoso si te face ala de nu mai intri niciodata pe net.

Tyler Durden
8th February 2017, 11:15
Ce filme cretine are baragladina. Cum ar fi daca as spune ca daca sunt Adrian asta iti sug plua, daca nu, mi-o sugi tu?!! Te bagi? :)))

Duba
8th February 2017, 11:18
Cheam-o pe ma mitica, ta tigane!

Tyler Durden
8th February 2017, 11:20
A cedat neuronu' se curistului. Baga un xanax, bai popotar batran. :))
Ghinion, iar pleci cu gura plina de pe Ols. Clasic! :D

Elgorriaga
8th February 2017, 13:13
aoelo, mai traiesc astfel de specimene arhaice precum Buda si Heringul? credeam ca asteroidul care a obliterat dinozaurii i-a stampilat si pe ei ...

Johnny D
8th February 2017, 13:37
:)):happy


iar peste vreo habar n-am cati ani va vom umili din nou.

Cu 5-1?:)) Tin sa te anunt ca niciodata nu ne-ati batut cu mai mult de 3g diferenta de cand a venit becaliotu la voi, insa noi... v-am dat-o!:evil:


Stelei sunt extrem, dar extrem de pretentiosi

Asta o stim toti, mai nou nici manelele cu Guta nu mai sunt pe placul lor. Doar salami si parizeri compozitori ii mai satisfac.:)

Tyler Durden
8th February 2017, 13:46
aoelo, mai traiesc astfel de specimene arhaice precum Buda si Heringul? credeam ca asteroidul care a obliterat dinozaurii i-a stampilat si pe ei ...

Duba si-a mutat zona unde facea bj, dupa ce a fost banat definitiv. Si-a facut un cont pe gsp, Petre Radulescu, unde repeta aceleasi idei putine si fixe, cu vocabularul lui de vanzator de mici. E drept, din cand in cand mai trece si pe aici, glandurile nostre sunt inubliabile! :D

Sevilla86
8th February 2017, 22:59
Cu 5-1?:)) Tin sa te anunt ca niciodata nu ne-ati batut cu mai mult de 3g diferenta de cand a venit becaliotu la voi, insa noi... v-am dat-o!:evil:

Un 1-1 la general poate sa aduca mai multa satisfactie decat un 5-1 intr-un meci :D

Daca intelegi ce vreau sa spun.

delaparis
8th February 2017, 23:08
Nimic nu e mai presus decat un 5-0 delapsg :D

Sevilla86
8th February 2017, 23:16
Slabut. 5-0 ne-a dat si Montpellier... numai echipe de duzina :D

delaparis
8th February 2017, 23:22
5-0 deladuzina? Pai in locul tau nu postam asa ceva :D

Sevilla86
8th February 2017, 23:30
Se mai intampla. Ati luat-o si voi la 5 goluri diferenta de la Juventus si altii.

Johnny D
9th February 2017, 07:23
Slabut. 5-0 ne-a dat si Montpellier... numai echipe de duzina :D

Da, dar nu de echipe romanesti. Doar noi si Bacaul v-am bat 5 si v-am batut la 4 goluri, deci doar noi dintre rivale.;)


Un 1-1 la general poate sa aduca mai multa satisfactie decat un 5-1 intr-un meci :D

Daca intelegi ce vreau sa spun.

Dar n-ati castigat din pacate pt voi decat putin mai mult decat noi la nivel de prestigiu, la noi in istorie ramane c-am fost scosi de o echipa cam egala in voalare cu un tur mai devreme, cam egala si in prestanta din teren. Si in rest am scos echipe mai tari decat voi din Europa in acel an. Voi apoi n-ati adaugat nimic pozitiv dupa acea dubla cu Rapid, decat rusine, ati fost scosi de o echipa net inferioara de la avans de 3 goluri, din cauza de blocaj mental evident!:) Cu Sevilla in finala atat Rapidul cat si Steaua n-ar fi pierdut niciodata la 4 goluri diferenta la valoarea care o aveau in acel sezon.
La maxim 2. Dar eu cred ca ar fi fost un meci greu de tot pentru Sevilla.

Sevilla86
9th February 2017, 10:13
Dar n-ati castigat din pacate pt voi decat putin mai mult decat noi la nivel de prestigiu

Am egalat cea mai mare performanta din istorie a unei echipe romanesti in Cupa Uefa. Daca pentru tine asta inseamna putin...


Si in rest am scos echipe mai tari decat voi din Europa in acel an. Voi apoi n-ati adaugat nimic pozitiv dupa acea dubla cu Rapid, decat rusine, ati fost scosi de o echipa net inferioara de la avans de 3 goluri, din cauza de blocaj mental evident!:)

Daca ati scos echipa mai tari decat noi, inseamna ca ati fost mai buni?
Ia spune tu, ce echipe a scos Boro in sezonul ala?

Boro nu a pierdut nici un meci in grupe, chiar a zdrobit pe Dnipro cu 3-0, au eliminat pe Stuttgart (da, pe aia care v-au batut pe voi in grupe), au eliminat pe AS Roma, Basel si pe Steaua. Hai sa nu o dam in penibil, Boro a avut un sezon exceptional in Europa si au eliminat mai multe nume importante decat Steaua si Rapid la un loc.


Cu Sevilla in finala atat Rapidul cat si Steaua n-ar fi pierdut niciodata la 4 goluri diferenta la valoarea care o aveau in acel sezon.

Aici ma faci sa rad. Oricat de stelist as fi, in finala Sevilla ne-ar fi rupt in bucati mici si pe noi si pe Rapid.

Sevilla distrugea Barcelona cu 3-0 in Supercupa Europei cateva luni mai tarziu si tu crezi ca ar fi avut viata grea cu Rapid? :D


Ca sa nu mai spun ca si voi ati eliminat pe Hamburg tot cu egalitate la general. Asa ca sa nu dam vina pe sistem, toate echipele joaca dupa aceleasi reguli.

Johnny D
10th February 2017, 21:43
:) Look at him go! :))

Eu doar un lucru mai am de zis: Echipa aia fu FOTBAL CLUB SPORT(ING) BUCURESTI, nu Steaua!:rasc: