PDA

View Full Version : Etapa 22: Dinamo - Viitorul 1-2



Leo
18th January 2017, 01:58
Sambata, 4 februarie, ora 20.00

Leo
31st January 2017, 17:44
1 solist.

Johnny D
1st February 2017, 07:49
Am votat 1 desi eu cred ca se termina X! Nush ce s-a intamplat!:))
Meciul imi pare greu pt Dinamo.

Elgorriaga
1st February 2017, 10:18
Da, ar trebui sa-i jumulim pe futuristi, dar va fi greu. Ashtia nu-s FCSB, ca sa existe o motivatie in plus ...

delaoltenia
1st February 2017, 11:24
ii jumuleati daca pastrati cel mai bun jucator de banda din ro s.a.
asa ca meci deschis oricarui rezultat, adica x sau 2. ;)

Clau7_D
1st February 2017, 12:26
Sa fim seriosi, nu avem nici o sansa :headbang:

Sevilla86
1st February 2017, 20:59
2 pauza 2 final, de luat si la handicap :D

Lordul
2nd February 2017, 08:36
Sa fim seriosi, nu avem nici o sansa :headbang:

nu-i nimic , macar ramane Viitorul lider si dupa etapa asta

Clau7_D
2nd February 2017, 09:34
tu nu esti pesedist degeaba :groggy:

Johnny D
4th February 2017, 17:43
2 pauza 2 final, de luat si la handicap :D

Bine-ar fi. Am si uitat ca aici tin cu Viitorul sa ca nu urce uraciunile pe locu 1.
Si-n plus, Astra sa ramana la egalitate cu cainii, sa-si asigure batalia la titlu.:)


Din pacate nu cred ca se poate mai mult de un egal pt Viitorul, cum am zis. Sper sa gresesc!:D


nu-i nimic , macar ramane Viitorul lider si dupa etapa asta

Bine-ar fi sa se si distanteze!:D

Leo
4th February 2017, 19:50
Echipele de start:

Dinamo: Brănescu -€“ Ceccarelli, Nedelcearu, Marici, St. Filip -€“ D. Nistor, Dudea, Palici (cpt) -€“ Hanca, Nemec, Mahlangu.
Rezerve: Penedo Cano -€“ M. Popescu, Corbu, Bawab, D. Popa, M. Oliva, Vl. Olteanu.
Antrenor: Ioan Andone

Viitorul: Rîmniceanu -€“ Benzar (cpt), Tšîru, Boli, Cr. Ganea â€- I. Vână, Nedelcu, Purece -€“ A. Chit›u, Morar, G. Iancu.
Rezerve: Buzbuchi -€“ Ad. Dumitrescu, Fl. Coman, Casap, Cicâldău, Hodorogea, N. Rosu.
Antrenor: Gheorghe Hagi

Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad)
Asistent 1: Octavin S˜ovre (Oradea)
Asistent 2: Miclos Nagy (Cluj-Napoca)
Rezervă: Florin Andrei (Tg. Mures)
Observator LPF: Octavian Goga (Brasov)
Observator CCA: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea)

Leo
4th February 2017, 20:28
Dinamo dschide scorul. Sut de senzatie al lui Nistor, din afara careului mare... bara gol.

Leo
4th February 2017, 21:30
1-1
A inscris Bole.

Johnny D
4th February 2017, 21:37
Ha! How the tables have turned!:D

Leo
4th February 2017, 21:43
Pai da, Nemec rateaza si manjii lui Hagiblat marcheaza.

Johnny D
4th February 2017, 21:53
Imi pare rau pt tine Leo, si pt Dinamo, imi pare bine doar pt Astra si rahatii aia care nu merita nici un titlu si asta pentru ca ei se considera mai buni ca toata lumea si pentru ca au bani si pot lua ce vor ei din campionat cred ca li se cuvine tot din oficiu. Doar ieri am auzit un rahat din asta retardat la stiri care zicea ca Steaua (habar n-avea macar ca nu mai e Steaua) va lua titlul 100%, nici macar 99% dupa ce anu trecut aveau echipa si joc si mai bun si tot nu l-au luat. Handicapati cerebral subdezvoltati, le doresc tot ce-au obtinut de 2 ani incoace, i-au batut toti si-n campionat, si-n Europa! Important e ca ei au 100% tot dinainte, cum i se cuvine unui handicapat evident.:ok:

delaoltenia
4th February 2017, 21:58
Sevilla86, felicitari! :ok:

Johnny D
4th February 2017, 21:59
Hai c-a fost 1 pauza, 2 final, a fost chiar mai spectaculos decat a anticipat el!:P

delaoltenia
4th February 2017, 22:02
ca tot v.ati frant codita mergeti la mitingeala. un bocanc in gura de la jandarmul tanar si frumos e bine primit. :D

Sevilla86
4th February 2017, 22:05
ei se considera mai buni ca toata lumea si pentru ca au bani si pot lua ce vor ei din campionat cred ca li se cuvine tot din oficiu

Titlul ni se cuvine.


Niste ipotenti dinamovistii astia, vorba lu' Lordliv :D

Novac
4th February 2017, 22:14
o sa-ti faca si tie plangere :D

ciorbicafaristu
4th February 2017, 22:27
Leo, nu fii trista, schimba tabela in photoshop, doar le ai cu astea.:D

delaparis
4th February 2017, 22:34
Trebuie iesit in strada :)

Leo
4th February 2017, 22:35
Ciorbica faristul, iau pozele gata facute, nu-mi pierd timpul cu photoshopul.

Hingherul
4th February 2017, 22:44
ahahahahahahahahah :)) :)) :)) :happy:happy:happy

rasi spurcati! :D

YoNuTzz
4th February 2017, 23:53
tipic...viitorul mereu bate in stefan cel mare...an de an...

ps: bine ca nu a mai fost galeria lui dinamo la protest dupa meci

Sevilla86
5th February 2017, 09:08
tipic...viitorul mereu bate in stefan cel mare...an de an...

Nici chiar asa... in 6 meciuri jucate acasa de Dinamo cu Viitorul, au scos si ei un egal :D
Ii bat astia la curu' gol pe unde ii prind :))

delaoltenia
5th February 2017, 09:09
viata de caine! :D

Duba
5th February 2017, 09:57
Hagi, la bestia nera pt. echipa fostei securitati comuniste atat ca jucator, cat si ca antrenor. Daca nu ma insel in cele 12 meciuri jucate pana acum, are o singura infrangere, mai precis in anul in care Viitorul juca meciurile de acasa la Chiajna. In rest, numai victorii si vreo 2 sau 3 egaluri.
Trebuie sa recunosc ca initial m-as fi dorit un egal, insa pe parcursul jocul mi-am schimbat optiunea si a iesit asa cum trebuia - victorie pt. Gica si echipa lui.
Echipa fostei securitati daca nu bate etapa urmatoare la Chiajna risca sa nu prinda play-offul. Cum insa la Chiajna au ajuns sa conduca dinamovisti pur sange (Cristian Tanase - presedinte, si Costel Orac - sef la centrul de copii si juniori) va inchipuiti ca nu se vor risca nimic in acest meci. Apoi au meci in casa cu Botosani, ultima etapa la Pandurii (o echipa in perfuzii), si intre aceste doua meciuri cu Craiolguta in casa. Asadar, le mai trebuie cel putin 10 puncte ca sa fie siguri de play-off. Daca pierd cu clonatii olteni in casa si mai fac un egal, nu vad cum cu doar 7 puncte acumulate in continuare sa prinda play-offul. Asadar, toti ochii pe Concordia - dinamo, sa vedem daca se vor da inca o data la o parte iflovenii, asa cum s-a intamplat si anul trecut, cam tot pe vremea asta, cand Tudor s-a adresat bancii ilfovenilor, spunandu-le, citez cu precizie ;D: 'Ar fi bine să scoateți fundașii centrali, pentru că la orice fază din careu forțează faultul și caută să fie eliminați'. Sper ca cei in drept sa fie cu ochii pe acest meci.

delaoltenia
5th February 2017, 10:05
rupe-i Duba, arde Gica maidanezii pe unde-i prinzi. :D

petea
5th February 2017, 10:25
Hagi, la bestia nera pt. echipa fostei securitati comuniste atat ca jucator, cat si ca antrenor. Daca nu ma insel in cele 12 meciuri jucate pana acum, are o singura infrangere, mai precis in anul in care Viitorul juca meciurile de acasa la Chiajna. In rest, numai victorii si vreo 2 sau 3 egaluri.
Trebuie sa recunosc ca initial m-as fi dorit un egal, insa pe parcursul jocul mi-am schimbat optiunea si a iesit asa cum trebuia - victorie pt. Gica si echipa lui.
Echipa fostei securitati daca nu bate etapa urmatoare la Chiajna risca sa nu prinda play-offul. Cum insa la Chiajna au ajuns sa conduca dinamovisti pur sange (Cristian Tanase - presedinte, si Costel Orac - sef la centrul de copii si juniori) va inchipuiti ca nu se vor risca nimic in acest meci. Apoi au meci in casa cu Botosani, ultima etapa la Pandurii (o echipa in perfuzii), si intre aceste doua meciuri cu Craiolguta in casa. Asadar, le mai trebuie cel putin 10 puncte ca sa fie siguri de play-off. Daca pierd cu clonatii olteni in casa si mai fac un egal, nu vad cum cu doar 7 puncte acumulate in continuare sa prinda play-offul. Asadar, toti ochii pe Concordia - dinamo, sa vedem daca se vor da inca o data la o parte iflovenii, asa cum s-a intamplat si anul trecut, cam tot pe vremea asta, cand Tudor s-a adresat bancii ilfovenilor, spunandu-le, citez cu precizie ;D: 'Ar fi bine să scoateți fundașii centrali, pentru că la orice fază din careu forțează faultul și caută să fie eliminați'. Sper ca cei in drept sa fie cu ochii pe acest meci.
Duba revine la viata!

delaoltenia
5th February 2017, 11:08
pudel, 1 pauza 2 final. :D

petea
5th February 2017, 11:35
Eh! Si care-i problema?:)

Duba
5th February 2017, 11:44
Eh! Si care-i problema?:)

Cum care-i problema ma taune? Va fute Hagi non-stop. Sa inteleg ca-ti place? :D

delaoltenia
5th February 2017, 11:56
pudel (taune), problema e ca faci spume si clabuci la cur. :D

delaoltenia
5th February 2017, 12:15
"Sunteți pe opt, bă, sunteți pe opt"-Benzar, către suporterii de la Tribuna a doua, imediat după finalul meciului.

"Chiar îi înțeleg. Am fost de cinci ori în Groapă, i-am bătut de cinci ori. Înțeleg că sunt supărați pe mine, dar nu au de ce"-Benzar după meci, la TV Digi Sport.



RESPECT, Romario Benzar! :ok:

Sevilla86
5th February 2017, 15:56
Eh! Si care-i problema?:)

S-au obisnuit cu umilintele. Nu mai sunt ei Dinamo din trecut, cu mandria lor, prestanta sau ambitie.
Daca le spui acum ca ajung in play-off, iti pupa si picioarele.

Bah, mi-e mie rusine de rusinea voastra!

petea
5th February 2017, 18:03
S-au obisnuit cu umilintele. Nu mai sunt ei Dinamo din trecut, cu mandria lor, prestanta sau ambitie.
Daca le spui acum ca ajung in play-off, iti pupa si picioarele.

Bah, mi-e mie rusine de rusinea voastra!

Nu va puteti sa va depasiti conditia de suporteri. Daca voi faceti sarbatoare la victorie si inmormantare la infrangere si nu realizati ca totul e doar un joc din care nu castigam niciunul nimic, atunci aveti o mare problema. Sunteti oameni in toata firea, unii chiar babaciuni, dar ati trait degeaba pana acum. Probleme sunt bolile, razboaiele sau alte rele.
V-am mai spus eu ca forumul e singura fericire pentru voi si nu va puteti depasi conditia!:)):)):))

Johnny D
5th February 2017, 18:26
Titlul ni se cuvine.


O pu.la-n cur vi se cuvine, dar nici aia de om ci de animal.:ok:



Trebuie sa recunosc ca initial m-as fi dorit un egal, insa pe parcursul jocul mi-am schimbat optiunea si a iesit asa cum trebuia - victorie pt. Gica si echipa lui.
Echipa fostei securitati daca nu bate etapa urmatoare la Chiajna risca sa nu prinda play-offul. \

De-acord cu tine aici, Dubescu!:ok:
Dinamo in afara de-a bate pe Steaua, Sporting, Sport Club sau ce-o fi ea, nu e-nstare sa mai bata pe nimeni in play off.
In schimb Astra a demonstrat si anu asta si anu trecut ca poate bate pe oricine. Mult mai binevenita e in play off decat Dinamo.:ok:


Ideal ar fi sa iasa Gazu aia care chiar n-au ce cota p-aici dar... cam greu.

delaoltenia
5th February 2017, 18:50
scuze ca intervin. :D

nu inteleg ce a vrut sa transmita pudelul in postul anterior. cica, "nu va puteti sa va depasiti conditia de suporteri." :o:

Sevilla86
5th February 2017, 19:24
Noi trecem prin viata pe deasupra, asa ca nu avem cum sa-l intelegem :D
Pipi traieste in alta realitate.

Johnny, dupa cum v-ati luat-o in popou de la Moraru, inteleg ca vrei sa dai si altora.
A inceput sa va placa penetrare de-asta brutala, mai ales tie ca ai si experienta Nationalului.
Dar noi suntem bine, nu ne trebuie. Au incercat sa ne-o dea Bodu, Talpanii si altii, dar astia dispar si Steaua ramane.

petea
6th February 2017, 21:59
Noi trecem prin viata pe deasupra, asa ca nu avem cum sa-l intelegem :D
Pipi traieste in alta realitate.

Johnny, dupa cum v-ati luat-o in popou de la Moraru, inteleg ca vrei sa dai si altora.
A inceput sa va placa penetrare de-asta brutala, mai ales tie ca ai si experienta Nationalului.
Dar noi suntem bine, nu ne trebuie. Au incercat sa ne-o dea Bodu, Talpanii si altii, dar astia dispar si Steaua ramane.

Visator, dar visatorilor li-se taie capul!:)):)):))

Elgorriaga
7th February 2017, 00:15
Visator, dar visatorilor li-se taie capul!:)):)):))

Li se taie mai întîi netul, de obicei după cîte o nefăcută a lui F.C. Sportiv Becali, asta e mai tragic pentru ei ... :D :D :D

Johnny D
7th February 2017, 08:02
Dar noi suntem bine, nu ne trebuie. Au incercat sa ne-o dea Bodu, Talpanii si altii, dar astia dispar si Steaua ramane.
Asa ramane si Rapidu! Insa spre deosebire de voi nu-si creeaza clone care sa ia titluri si cupe, cate poate, ia echipa adevarata si nu alta.:)

Sevilla86
8th February 2017, 23:08
Visator, dar visatorilor li-se taie capul!:)):)):))

Nu prea stim cu limba romana, eh?


Asa ramane si Rapidu! Insa spre deosebire de voi nu-si creeaza clone care sa ia titluri si cupe, cate poate, ia echipa adevarata si nu alta.:)

Las-o moarta. Aveti trei echipe iar una dintre ele este posibil sa primeasca marca si palmaresul.
Dar va fi acea echipa cu adevarat Rapid? In momentul acesta nu este, dar o hartie o transforma in Rapid?

S-a dus. Steaua are macar continuitate sportiva. Rapid a incetat sa existe si este posibil ca marca sa fie transferata unei alte echipe nou infiintate in liga 1 4-a sau a 5-a. Subliniez "nou infiintata", alta societate, alt lot de jucatori, alt patron.