PDA

View Full Version : FA Cup 2016-2017



Eddy DoubleD
6th January 2017, 21:50
Incepe azi (in 5 minute adica).

West Ham vs Mancester City; stream: http://www.navixsport.com/sport.php?id=2503User_BlackPeopleAreBlackAndWhiteP eopleAreWhite

Eddy DoubleD
6th January 2017, 22:56
Varza murata West Ham. O face pana si pe City sa arate mai bine.

cr7luci
7th January 2017, 11:59
ggmu ! :)

A.Puscas
7th January 2017, 14:02
Carrick e titular azi :))....n-are mila Murila de oasele lui batrane.

Ibra, Miki si Pogba pe banca, menajati. Herrera, Valencia si De Gea nici macar in lot.


Baga-l ba pe Timmy in locul lui Young in plm, daca nici cu Reading nu faci asta....

cr7luci
7th January 2017, 16:23
Rooney a egalat recordul de 249 de goluri al lui Sir Bobby Charlton.As fi vrut sa il dea si pe cel de-al 250-lea dar e destul timp sezonul asta, ca sa devina cel mai bun marcator din istoria clubului. :)

ggmu ! :)

Lordul
7th January 2017, 20:01
United incepe sa arate mai bine !!!!

cr7luci
7th January 2017, 21:08
United incepe sa arate mai bine !!!!

Asta vreau sa o vad cu echipe gen Liverpool,City,Chelsea,Tottenham,Arsenal.Nu mi se pare ca aratam chiar asa de bine cu toate ca am progresat.West Ham ne-o baga la gaura daca nu luau rosul ala pe nedrept iar astazi,am jucat totusi cu o echipa de liga a 2-a si acasa pe deasupra.Nu ma imbat cu apa rece fiindca Mourinho mai are mult de lucrat sa faca o echipa smechera. :)

ggmu ! :)

Eddy DoubleD
7th January 2017, 21:28
Cata chinuiala. Respect Preston. Meritau victoria. Daca era 3-0/4-0 la pauza, nu zicea nimeni nimic.

A.Puscas
7th January 2017, 21:51
:happy:happy:happy

Hahalelelor, si in cupa in minutu' 90 ma? :)):))

Altu'(fan Arsenal, culmea)se plange ca Leicester au luat titlul anul trecut, batand cu bulan si la limita, si ca Chelsea fac la fel anul asta... dar nu se uita in propria ograda.

Deja mi-e si jena sa scot o analiza statistica de la naftalina...pentru voi desigur, nu pentru mine. :))

Sir. Eko
7th January 2017, 22:04
Meciurile astea din deplasare in FA Cup sunt cele mai grele. Dar sunt si frumoase. Giroud le baga. Lucas in 12 meciuri(nu toate ca titular) are 6 goluri si 5 pase de gol(goluri si pase decisive, prin care am castigat meciuri) sa vedem cum il rasplateste Wenger etapa viitoare. Iwobi creste frumos. Ramsey nu isi revine :(. Ox e stop and go.
Ma bucur ca a revenit Welbeck.

https://streamable.com/kny17

Cand il suspenda FA pe *****u asta, ca nu am cum sa ii spun altfel. Toata cariera lui asta a facut.

A.Puscas
7th January 2017, 22:23
^ I s-a ***** o cioara in gura, rasplata mai mare nu exista pe pamantul asta. :))

Hai ca eram curios de statistica aia promisa mai sus, am reluat toate cele 20 etape pentru Big 6 si avem asa:

Puncte obtinute dupa minutul 80(e raportul puncte castigate vs puncte pierdute):

Chelsea +6
Arsenal +6
Tottenham +6
City +2
Liverpool 0
United 0

Eram pe -3 noi, noroc cu Middlesbrough ca de la 0 pct, am scos 3 cu ei dupa minutul 80 :))

Arsenal(evident) au cele mai multe meciuri(5) in care au obtinut puncte dupa minutul 80, United au cele mai multe meciuri(4) in care au pierdut puncte dupa minutul 80. Tottenham si Chelsea n-au pierdut niciodata puncte dupa minutul 80...

YoNuTzz
8th January 2017, 22:04
arsenal sezonul asta le da doar de la 88 in sus...

Johnny D
9th January 2017, 07:26
Hahalelelor, si in cupa in minutu' 90 ma? :)):))

Altu'(fan Arsenal, culmea)se plange ca Leicester au luat titlul anul trecut, batand cu bulan si la limita, si ca Chelsea fac la fel anul asta... dar nu se uita in propria ograda.

Ce dracu bai, va e ciuda ca nu castigati cupa de noi sau ce?:)) Cupa nu ne intereseaza c-am luat-o de 2 ori la rand, si p-asta si pe cealalta, iar in campionat, apropo de Leicester, ce hazna am ca fac puncte dupa min 80 daca nu castig titlul!?:P
Aaaaa.... ca nu las pe MU in CL? Pai oricum nu o las, daca nu fac puncte dupa min 80, o fac inainte de min 80. Just pick a season, random season, is either one or the other.:) Io de ce va tot zic ca Arsenal nu iese din Big 4, alegeti-va intre voi care, asa a fost mereu si asa va fi si anu asta. Cat avem stilu asta de joc, n-am emotii. O s-o zic cand am, nu e cazu acu.

Eddy DoubleD
9th January 2017, 21:54
Iar cu Southampton in turul urmator.

A.Puscas
9th January 2017, 22:11
Wigan pentru United...o droaie de meciuri in perioada ce vine, dupa ce tocmai am trecut de infernul de sarbatori.
Urmatorul tur e in weekend-ul 27-29 ianuarie.

10 ian- Hull - League Cup
15 ian- Liverpool PL
21 ian- Stoke PL
26 ian- Hull - League Cup
28-29 ian- Wigan - FA cup
1 feb- Hull PL
5 feb- Leicester PL
11 feb- Watford PL

Si dupaia incepe si Europa League. :))

Johnny D
10th January 2017, 07:27
Iar cu Southampton in turul urmator.

Mai important decat cu cine, unde! Asta ai uitat sa informezi.

cr7luci
10th January 2017, 21:02
ggmu ! :)

Andrei_23
26th January 2017, 19:45
A preluat Digi drepturile pentru Cupa Angliei.

Eddy DoubleD
27th January 2017, 23:55
Weekend de FA Cup.

Leicester a facut un egal la Derby in ultimele 5 minute si meciul se rejoaca.

YoNuTzz
28th January 2017, 00:32
penibil asta cu rejucatul...e 2017 si inca nu au scos aceasta regula...

Eddy DoubleD
28th January 2017, 00:47
Cred ca nu se mai rejoaca anul asta din sferturi in colo. In anii viitori o vor scoate de tot.

Dar trebuie scos si din Cupa Ligii. SI asa se joaca prea mult in Anglia. Evident, nu e o scuza pentru echipele din PL ca nu reusesc sa termine intr-o mansa impotriva echipelor mai slab cotate.

Andrei_23
28th January 2017, 14:31
Cupa Ligii se joaca intr-o singura mansa (prelungiri+penalty.uri in caz de egalitate), doar semifinalele sunt tur-retur.

Gol Wolves min 1 :)

Johnny D
28th January 2017, 16:00
0-2, umiliti si de echipa de liga a 2-a pe teren propriu. Cota de 10 aveau aia sa bata...
Scosi din toate cupele, in campionat si-au pierdut sansele la titlu, n-au mai batut pe nimeni de vreo 7 meciuri...
Deja mi-e mila de cormoranii astia, sa mor io. Mi-l si imaginez pe Cristy cum plange singur.
L-as lua in brate si i-as canta "You'll never walk alone!":(
Si apoi i-as spune "Your team sucks bad, but look at the bright side, at least you've got a cool teams avatar!":))


Dar trebuie scos si din Cupa Ligii. SI asa se joaca prea mult in Anglia. Evident, nu e o scuza pentru echipele din PL ca nu reusesc sa termine intr-o mansa impotriva echipelor mai slab cotate.
Daca joaca pe teren propriu, in deplasare nu e usor. De exemplu noi avem meci foarte greu la Southampton, de era pe teren propriu, era mult mai lejer. Dar nu vom pierde cred, astia inca-s beti ca s-au calificat in finala McDonalds Friendly Cup. Inca o poveste din ciclul "Liverpool made my day!":))

Sir. Eko
28th January 2017, 17:28
Cred ca nu se mai rejoaca anul asta din sferturi in colo. In anii viitori o vor scoate de tot.

Dar trebuie scos si din Cupa Ligii. SI asa se joaca prea mult in Anglia. Evident, nu e o scuza pentru echipele din PL ca nu reusesc sa termine intr-o mansa impotriva echipelor mai slab cotate.

Sistemul cu rejucare e foarte bun, sa nu il scoata.

Klopp a gresit azi, zic eu. Nu trebuia sa joace cu atatea rezerve, isi face viata grea asa...aveau nevoie mare de o victorie. Pe 2017 au 8 meciuri jucate, doar 1 castigat. Mergea azi cu prima echipa si castiga lejer...asa a mai adunat un meci pierdut. Isi revin ei oricum, sa vina Mane inapoi.

Jesus titular la City, Chelsea se joaca, au deja 2-0. Arsenal in deplasare la Sotton, unde noi nu castigam niciodata. Pentru noi e Barca v.2.0 cand jucam acolo. Welbeck titular la fel si Theo.

Eddy DoubleD
28th January 2017, 17:38
Spurs wtf

Eddy DoubleD
28th January 2017, 18:44
Spurs revenise la 2-2 si acum sunt condusi din nou in ultimele minute :happy

A.Puscas
28th January 2017, 18:58
Si pana la urma bat in minutul 97..:rolleyes:

Deja Arsenal e mic copil, incredibil ce s-a intamplat sezonul asta cu astia....deci absolut orice bulan imaginabil si inimaginabil, s-a intamplat mereu PENTRU, niciodata impotriva.

Deja e enervant.

Sir. Eko
28th January 2017, 19:02
Si pana la urma bat in minutul 97..:rolleyes:

Deja Arsenal e mic copil, incredibil ce s-a intamplat sezonul asta cu astia....deci absolut orice bulan imaginabil si inimaginabil, s-a intamplat mereu PENTRU, niciodata impotriva.

Deja e enervant.

Sau poate merita felicitata Spurs pentru ca au luptat pana la final? Chiar si atunci cand parea ca nu mai au sanse.

Wenger a zis ca daca tot nu e pe banca macar sa isi bata joc de aia care au facut deplasarea asa cum poate, cu primul 11. Ox-Niles la INCHIDERE pentru meciul de azi :)). Sotton fiind o echipa cunoscuta pentru pressing si pentru cum lupta la mijloc. Asa ca ce face? Pune la inchidere un jucator ce efectiv nu stie sa tina de minge si e cunoscut pentru faptul ca pierde posesia non-stop(si nu da drumu niciodata la minge) si ne lovesc echipele pe contra din cauza lui...dar nu e problema ca langa pune o extrema de 19 ani care nu are 5 meciuri la nivelul asta pe pozitia lui naturala, ce sa mai vorbim de mijloc...

A.Puscas
28th January 2017, 19:08
Astept sa lupte si alealalte cum lupta saracutii, doar ca nu se intampla niciodata.:rolleyes:

Joaca Gardos titular la Soton, du-te ma de-aici. :))..ii scoate unul de-al nostru.

Sir. Eko
28th January 2017, 19:11
Astept sa lupte si alealalte cum lupta saracutii, doar ca nu se intampla niciodata.:rolleyes:

Joaca Gardos titular la Soton, du-te ma de-aici. :))..ii scoate unul de-al nostru.

Pai lupta si aia, dar poate Spurs e mai buna.

A.Puscas
28th January 2017, 19:15
Sau poate "City"... :))


Indiferent de ce zici, exista o doza de sansa ca orice rezultat strans, decis pe final...sa fie permanent de partea ta. Si nu, nu tine neaparat de valoare.


Adica da-o-n colo de treaba, iti faci treaba si tu, dar plm....un ***** sa ti se mai intample si tie ocazional, ca e prea de tot sa pateasca doar altele. Pana si voi ati mai patit-o. :)) Who would've thunk it? :))

YoNuTzz
28th January 2017, 19:21
sa ii fie rusine si lui klopp si jucatorilor lui liverpool

anul trecut locul 8, ratare oricarui trofeu si anul asta intr-o saptamana pierdut sansa la titlu, eliminati de 2 ori acasa din ambele cupe + fara europa...

PENIBIL !

Sir. Eko
28th January 2017, 19:23
Sau poate "City"... :))


Indiferent de ce zici, exista o doza de sansa ca orice rezultat strans, decis pe final...sa fie permanent de partea ta. Si nu, nu tine neaparat de valoare.


Adica da-o-n colo de treaba, iti faci treaba si tu, dar plm....un ***** sa ti se mai intample si tie ocazional, ca e prea de tot sa pateasca doar altele. Pana si voi ati mai patit-o. :)) Who would've thunk it? :))

Evident ca se si intampla din greseala, noroc etc.
Daaar poatteeee, daca mereu aceiasi echipa castiga pe final...e mai mult decat noroc.

Eddy DoubleD
28th January 2017, 19:31
Gardos titular :D Acum e sansa sa se reafirme, cu Fonte plecat si VVD rupt.

Eddy DoubleD
28th January 2017, 19:54
Welbz is back! Hide your bitches! :yeah:

phife
28th January 2017, 20:09
cum e gardos? :happy

YoNuTzz
28th January 2017, 20:12
welbeck balon de aur 2017

Eddy DoubleD
28th January 2017, 20:22
cum e gardos? :happy

Ruginit

Sir. Eko
28th January 2017, 21:38
Keown a zis dupa meci ca Ramsey, Coq si Ozil sunt accidentati si rateaza meciul cu Chelsea.

Am inceput sezonul la mijloc cu Cazorla, Coquelin, Elneny, Ramsey, Xhaka, Wilshere. I-am pierdut pe toti :)).
E ok, a jucat bine Niles azi.

YoNuTzz
28th January 2017, 21:41
0-5 ! bravo arsenal !

phife
28th January 2017, 22:13
nu poti sa-l pui pe gardos in teren impotriva a doi dintre cei mai rapizi jucatori de atac din liga..

Eddy DoubleD
28th January 2017, 23:05
N-aveau de ales.

Johnny D
28th January 2017, 23:45
Welbz is back! Hide your bitches! :yeah:

Cum ziceam rezervele noastre din atac sunt mai bune decat titularii lui Liverpool.
Totusi Perez a fost cam carpaci, singur cu portaru, unde suteaza? Hapt in portar... Welbeck trebuie sa fie rezerva in fata lui.


Eko, bitching much!?:))


PS: Cazorla mai joaca sau s-a retras din fotbal!?:thinkso:

Sir. Eko
29th January 2017, 00:11
Cum ziceam rezervele noastre din atac sunt mai bune decat titularii lui Liverpool.
Totusi Perez a fost cam carpaci, singur cu portaru, unde suteaza? Hapt in portar... Welbeck trebuie sa fie rezerva in fata lui.


Eko, bitching much!?:))


PS: Cazorla mai joaca sau s-a retras din fotbal!?:thinkso:

Perez a fost excelent azi. Eu nu inteleg tu la ce meciuri te uiti.

Eddy DoubleD
29th January 2017, 00:14
A vazut si el o faza din meci :))

Johnny D
29th January 2017, 00:44
Cand ai singur cu portaru, tre sa nu dai fix in portar sau pe langa poarta.
Asta tre sa faci daca esti atacant, si noi nu l-am adus pe post de mijlocas daca e nr. 9 sau n-am inteles bine!?

phife
29th January 2017, 00:48
coaie, atunci portaru ce rost mai are? daca esti atacant nu esti doar un pomanagiu sau un 1la1 - dai goluri, atat.
aubameyang rateaza 6/2 faze singur cu portaru, rateaza in draci, nu stie sa dea 1v1 da' **** mea, e golgheter..

Johnny D
29th January 2017, 00:49
:)) Il vezi pe Lopez vreun golgeter pe la noi!? Poate am ratat eu ceva!:P
Daca esti nr. 9 tre sa dai goluri, ori macar sa nu ratezi singur cu portaru, el nu e nici una, nici cealalta. Deocamdata, insa nu mi-am pierdut speranta. Cert e ca n-are cum juca niciodata in fata lu Welbeck, s-a vazut asta azi. Voi insa stunteti praf in atac, v-ar folosi un Lopez!:))

Eddy DoubleD
29th January 2017, 03:42
Perez*

Perez nu e numar 9. Ce scrie pe tricou nu zice nimic despre cum joaca jucatorul (pricepi?). Azi a jucat in spatele lui Welbeck si Walcott si a facut-o foarte bine. A facut perfect conexiune intre mijloc si atac. A legat bine pasele. Assistul la primul gol a fost smecher si a mai creat cel putin o faza de gol (nu mai stiu la care din ele, cred ca l-a ultimul de l-a pus pe Alexis pe contra. Nu poate sa devina titular, n-are cum, dar ne putem baza pe el cand e nevoie.

La fel, Niles si Adelaide au fost smecheri azi/ieri :ok: Au tinut tot mijlocul.

messi19
29th January 2017, 09:21
incearca sa iti imaginezi cat il injura el pe Gallas, cand era la Arsenal. ca numar 10, sa joci asa retras. :(

Xaviesta
29th January 2017, 11:32
Ce bine a jucat Perez. Isi face treaba foarte bine avand in vedere cat joaca. 2 goluri ieri el le-a facut cu pasele alea.

cr7luci
29th January 2017, 17:03
ggmu ! :)

A.Puscas
29th January 2017, 17:20
Joaca Schweinsteiger azi. :)

Si Timmy e titular, plang de fericire. /hello/hello


Martianu' trebuie sa dea vreo 2-3 goluri, sa-si satisfaca patronu'.. dupa spusele lui Murila, e concurenta mare tata! Petarda suprema numita Mata, si petarda junioara numita Lingard sunt in universul lui Mourinho pe postul lui Martial, si trebuie rotati, cum altfel?

Eddy DoubleD
29th January 2017, 17:52
Numai surprize azi. Inseamna ca United o sa fie eliminata :))

Ha, ce nebunie e la Sutton pe teren dupa ce s-au calificat :))

A.Puscas
29th January 2017, 18:09
Joaca Will Grigg la aia...clar ca pierdem. :))

Eddy DoubleD
29th January 2017, 18:12
Ah, Will Grigg :)) Am uitat. O legenda vie. Ma intreb daca Rooney l-a rugat deja sa faca schimb de tricouri la final :))

A.Puscas
29th January 2017, 18:14
Pai ar fi cazul, alta sansa nu mai pupa sa insface tricoul legendei. Legenda fiind Grigg, desigur. :))

Rooney pleaca in China candva in urmatoarea luna, aia fac transferuri pana pe 28 februarie.

Eddy DoubleD
29th January 2017, 18:18
Poate sa vina si in MLS. Cred ca i-ar fi mai bine aici. Sunt cateva echipe care inca au un loc de designated player.

A.Puscas
29th January 2017, 18:22
140 mil in 3 ani. Beat that. :)

Plus ca ia si United ceva maruntis...vreo 40-50 mil, pe-acolo. :))

Strangi pe Rooney, Schneiderlin si Depay de un Griezmann in vara. :))

Eddy DoubleD
29th January 2017, 18:23
Dar una e China, alta e US.

cr7luci
29th January 2017, 18:25
Pai ar fi cazul, alta sansa nu mai pupa sa insface tricoul legendei. Legenda fiind Grigg, desigur. :))

Rooney pleaca in China candva in urmatoarea luna, aia fac transferuri pana pe 28 februarie.

Din vara poate pleca.Momentan avem nevoie de el (chiar daca nu mai e in forma ca in trecut dar ne poate ajuta datorita experientei).Si-a facut datoria fata de United.Daca luam si o suma frumoasa pe el,e liber sa plece.La fel ca Ashley Young,Michael Carrick si Bastian.

A.Puscas
29th January 2017, 18:29
Campionatul la chinezi incepe luna viitoare, din vara nu mai are ce face acolo.
Plus ca din toate zvonurile, era o chestiune de dorinta a lui Rooney, ca nu vroia acolo..nu ca United/Mourinho nu l-ar fi lasat.

Si nu, nu avem nevoie de niciun Rooney...cele mai bune meciuri ale lui United anul asta nu l-au avut pe Rooney in teren. Omul e o umbra deja.

cr7luci
29th January 2017, 18:41
Campionatul la chinezi incepe luna viitoare, din vara nu mai are ce face acolo.
Plus ca din toate zvonurile, era o chestiune de dorinta a lui Rooney, ca nu vroia acolo..nu ca United/Mourinho nu l-ar fi lasat.

Si nu, nu avem nevoie de niciun Rooney...cele mai bune meciuri ale lui United anul asta nu l-au avut pe Rooney in teren. Omul e o umbra deja.


Nu sunt de acord cu tine in totalitate.Un fel de 50 % - 50 %.Suntem in joc pentru 4 competitii : Cupa Ligii (finala),Cupa Angliei,Europa League si Premier League (aici ptr. un loc de Champions League fiindca titlul nu-l pupam in veci).Trebuie sa avem un lot mai bogat pentru a face fata in toate competitiile daca vrem trofee.In vara o sa plece sigur cel putin 3,4 jucatori si or sa vina altii.Momentan eram de acord doar cu plecarea lui Ashley Young la chinezi (cum se vehicula) sau la alea 3-4 echipe din PL.In rest nu vreau sa plece nimeni. :)

cr7luci
29th January 2017, 18:59
Face un lucru bun si Fellaini inscriind cu capul ala de mohican.Macar atat sa faca...pana acum numai nervi mi-a facut :)

cr7luci
29th January 2017, 19:15
2-0 Smalling :)Apararea si mijlocul a fost mai buna ca atacul in meciul asta =))))))))))) (pana acum) :)

Eddy DoubleD
29th January 2017, 19:21
Abel Hernandez a ratat mai devreme 2 penaltiuri la aceeasi faza :)) Ridicol. http://streamable.com/40by1

cr7luci
29th January 2017, 19:39
Miki si Bastian pe zona. :)

cr7luci
29th January 2017, 19:48
ggmu ! :)

YoNuTzz
29th January 2017, 23:08
arsenal chelsea city si man utd au rulat fin.

Johnny D
30th January 2017, 07:27
Murinho ala vrea toate 4 trofeele anu asta?:))

Eddy DoubleD
30th January 2017, 21:39
Tragerea pt optimi:

8th: Millwall v Derby/Leicester
7th: Huddersfield Town v Manchester City
6th: Wolves v Chelsea
5th: Middlesbrough v Oxford United
4th: Sutton United v Arsenal
3rd tie: Blackburn v Manchester United
2nd tie: Fulham v Tottenham
1st tie: Burnley v Lincoln

Echipele din PL nu joaca intre ele. Din 8 posibile, toate 8 vs echipe din divizii inferioare:)) Bilele alea au fost incalzite bine :))

Johnny D
31st January 2017, 07:23
Cel mai bine a picat Boro, care iar joaca acasa, iar bate 1-0 kkcios. Cu ei sa picam in turul urmator! Excelent ar fi!
Bine, si de Burnley se poate zice aceeasi treaba dar macar astia joaca fotbal acasa, nu doar scremere de rezultat.

Cand ai zis Sutton am crezut c-am picat cu Southampton, ca aia e prescurtarea lor.:)) Dar... parca tocmai ce-i sparsesem.:P

YoNuTzz
31st January 2017, 11:43
deci in sferturi vor fi si man utd si man city si arsenal si chelsea si tottenham...asa da !

Eddy DoubleD
8th February 2017, 23:57
Ce se chinuie Leicester in rejucarea cu Derby. In prelungiri acum. 2-1 dupa ce a intrat Mahrez. Ndidi a dat un gol frumos. Imi place jucatorul, are ceva potential. La fel, Gray arata bine, buna centrare la primul gol.

Eddy DoubleD
9th February 2017, 00:17
A bagat Gray si un gol acum.:ok: Frumos. Trebuie sa joace titular saptamana de saptamana.

Johnny D
9th February 2017, 07:33
Normal ca se chinuie, campioana Angliei are valoare de liga a 2-a!:))

Eddy DoubleD
18th February 2017, 16:23
Weekend de FA Cup.

Prima surpriza: Lincoln City e in sferturi!

Johnny D
18th February 2017, 16:28
De dinainte de al 2-lea Razboi Mondial n-a mai fost o echipa din Conference in sferturile Cupei Angliei!

Cum e aia Eddy? Daca Burnley ar juca doar acasa ar castiga PL!? Well, this is not Premiership!:D

Eddy DoubleD
18th February 2017, 16:55
Burnley ar fi pe loc de champions league in clasamentul meciurilor de acasa.

Johnny D
18th February 2017, 17:02
Se zice ca-n viata roata se-ntoarce. It's what you call irony. Certainly happened to Burnley today.
People say you're tough at home! Nobody from Premiership and Championship can beat you! That's nice, let's send you a Conference team then!:))

Eddy DoubleD
18th February 2017, 17:23
Au jucat bine Lincolnii. Burnley i-au luat de sus.

Johnny D
18th February 2017, 17:40
Dupa ce-am luat-o de 2 ori la rand, parca nici nu ma mai intereseaza, sa-i bata Lincoln pe toti de mine!:P

Eddy DoubleD
18th February 2017, 17:52
Pai poate ne-o da Sutton si noua :)) Tot non-league si astia.

A.Puscas
18th February 2017, 19:00
Numa' eu il astept pe Yonutzz sa-si faca norma saptamanala in a ne zice cat de penibila e Leicester?

Eddy DoubleD
18th February 2017, 19:02
Il astept si eu acum :)) Totusi, incredibil. Sa ai om in plus jumatate de ora si sa pierzi. Sa vedem cum vor arata cu Sevilla saptamana viitoare. Doar in UCL au facut meciuri bune sezonul asta + meciul ala cu City. In rest, pauza. Niciun semn ca jucatorilor le pasa de ce si cum joaca.

Johnny D
18th February 2017, 19:38
Numa' eu il astept pe Yonutzz sa-si faca norma saptamanala in a ne zice cat de penibila e Leicester?

Saracu om cred ca in fine s-a saturat sa va tot convinga de acest adevar, cine il stie s-a convins pana la ora asta, cine nu, nu mai are sens.


Totusi, incredibil. Sa ai om in plus jumatate de ora si sa pierzi. Sa vedem cum vor arata cu Sevilla saptamana viitoare.

Pt ca n-au jucat cu nimeni. Porto a fost intr-o criza la inceput, in Portugalia cand au fost seriosi i-au rupt in bucati!
Sevilla o sa-i sparga ca pe castane arse. Minim 4 bucati o sa le dea in Spania. Nu e exclus sa vedem rusinea ALL TIME in faze eliminatorii de CL!

Eddy DoubleD
18th February 2017, 19:48
Spune lui Spurs ca n-au jucat cu nimeni :))

Johnny D
18th February 2017, 19:54
De erau in grupa lu Spurs, terminau pe locu 5. 4 ramanea vacant!:D

YoNuTzz
18th February 2017, 20:57
inca mai aveti nevoie sa va spun eu ca leicester e penibila ?

e luna martie aproape si inca nu v-ati convins...

nu e importanta cupa...ok...dar sa pierzi cu liga a 3-a in 10 oameni...

hai cu retrogradarea...

ps: nici city nu are nici o scuza...cu liga a 2-a.

Johnny D
19th February 2017, 09:40
Lasa ca e bine, sa joace City cat mai multe, sa se oboseasca!:D Cupa nu prea e importanta, de-aia i-am si spart pe Chelsea 3-0 acu ceva timp in supercupa, si e f posibil sa-i batem si aici daca ne intalnim, fix de aia.:) Dar nu prea ma intereseaza, palida consolare. De mine sa ne dea un 7-0 aici dar sa-i batem in campionat dintr-un penalty inventat cum ne-au tras-o cu arbitrii anu trecut pe Stamford Bridge.

cr7luci
19th February 2017, 16:32
ggmu ! :):):)

Eddy DoubleD
19th February 2017, 19:36
Performante bune pentru echipele inferioare in FA Cup. Imi e frica pentru meciul de maine.

YoNuTzz
19th February 2017, 20:06
zlatan is zlatan.

Eddy DoubleD
19th February 2017, 20:07
Era sa va manance Romero acolo :))

cr7luci
19th February 2017, 20:11
ggmu ! :)

Meci greu insa am meritat victoria.Blackburn...foarte bataiosi.

Johnny D
19th February 2017, 20:14
Performante bune pentru echipele inferioare in FA Cup. Imi e frica pentru meciul de maine.

Cum sa-ti fie frica, esti nebun? Am luat cupa asta de 2 ori la rand acu 3 ani, la ce dracu iti mai tre? S-o castige si alti sarantoci!:))

Eddy DoubleD
19th February 2017, 20:16
Noi nu vedem alt trofeu, asa ca si cupa asta a loserilor e buna.

YoNuTzz
19th February 2017, 20:21
vad ca man utd anul asta merge pe 4 fronturi

locul 4 in campionat
finala cupei ligii
faza superioara cupa angliei
faza superioara europa league

riscant.

Eddy DoubleD
19th February 2017, 20:22
Scapati de cupa ligii saptamana viitoare. Apoi, intre locul 4 in campionat si trofeul EL trebuie sa alegeti, ca amandoua aduc aceleasi beneficii.

Eddy DoubleD
19th February 2017, 20:35
S-au tras sferturile:

1st: Chelsea vs United
2nd: Middlesbrough vs City/Huddersfield
3rd: Spurs vs Millwall
4th: Sutton/Arsenal vs Lincoln

Bulan pentru noi :)) Ar fi penal sa ne facem de kkt.

YoNuTzz
19th February 2017, 20:44
mai bine ca am cazut cu chelsea...sper sa iesim :))

ps: arsenal daca trece de liga a 5-a joaca cu liga a 5-a...

Eddy DoubleD
19th February 2017, 20:49
Daca luati cupa ligii nici nu are rost sa va chinuiti si aici.

A.Puscas
19th February 2017, 21:46
E Chelsea...pe langa trecutul lui Mourinho si modul in care l-au lucrat aia anul trecut, ne-au si dat un 4-0 frumos sezonul asta.

O sa joace serios, nu se pune problema altfel.

Johnny D
20th February 2017, 08:25
Noi nu vedem alt trofeu, asa ca si cupa asta a loserilor e buna.

Asta nu e a loserilor, aia e Cupa Ligii.:P E a semiloserilor, deci pentru noi, a fost un pas inainte facut de 2 ori consecutiv! :))



4th: Sutton/Arsenal vs Lincoln

Bulan pentru noi :)) Ar fi penal sa ne facem de kkt.

Jucam si acasa!:)) Meciul de azi e mai greu, daca trecem de el, ii aratam lu Burnley cum joaca o echipa a 2-a de jumatate pe teren propriu si da 5 goluri nu zero lu astia din Conference!:D



ps: arsenal daca trece de liga a 5-a joaca cu liga a 5-a...

Envy much?:D Pai doar asa mai luam si noi niste trofee, daca ni le face cineva cadou, in prima cupa luata parca am jucat cu Ipswich in semifinala sau cu cine, si finala cu Hull, doar asa!:)) Si cu mult bulan in prelungiri abia, ca acu vreo 8 ani am avut finala cu Birmingham de Cupa Ligii si chiar si pe aia am reusit s-o kkm pe noi, trebuie sa ne-o dea mult mai usor, la nivel de Hull sa reusim si noi cu vitejie in prelungiri sa castigam trofee!:))

Acuma ce mai trebuie e ca Spurs sa pice cu castigatoarea dintre United si Chelsea si pe cand joaca cu noi finala, sa li se accidenteze vreo 6 titulari.:D
Boro pe teren propriu e tare, ma astept s-o scoata pe City! Si apoi sa pice... ati ghicit, tot pe Emirates!:D Altfel n-ai cum lua cupa, ce naiba!?

Sir. Eko
20th February 2017, 09:31
S-au tras sferturile:

1st: Chelsea vs United
2nd: Middlesbrough vs City/Huddersfield
3rd: Spurs vs Millwall
4th: Sutton/Arsenal vs Lincoln

Bulan pentru noi :)) Ar fi penal sa ne facem de kkt.

Perfecta tragerea, Sutton vs Lincoln si apoi o echipa de liga a 5 a in semifinala !!

Johnny D
20th February 2017, 16:08
Perfecta tragerea, Sutton vs Lincoln si apoi o echipa de liga a 5 a in semifinala !!

:)) De asta era pacat de tine! :D

Eu cred c-am mai zis-o, cand am auzit de Sutton am crezut ca Eddy face prescurtarea la Southampton, am fost suparat cateva zile. :))
Bine, nu ca mi-ar fi pasat tare mult de cupa asta, dar cand altii au bulan, tu sa ai ghinion si-n deplasare sa cazi cu aia. :P

Eddy DoubleD
20th February 2017, 21:53
Ce bucurie pe astia de la Sutton ca au ajuns asa departe. Misto:ok:

Johnny D
20th February 2017, 22:22
Asa Xena, fa fault de galben in terenul advers, nu-l lasa pe ala de la Sutton sa fuga sa-ti dea gol pe contra, nu-l lasa sa te elimine din cupa nesimtitul!
Data viitoare sa iei rosu, Doamne feri sa-l scapi in propriul sau teren, Messi scrie pe el, pana-n poarta se duce! Sa nu-l scapi, Cristoase!:))



Penibil...



Cat de slabi sunt astia saracii, Perez singur isi bate joc de ei... Walcott la cat e de slab e, a derutat portarul complet!:))
Important e ca Xena face fault de galben, nu-i lasa sa scape, or sa ne rupa daca scap! Tre sa-i rupem primii neaparat!:groggy:



Situatia noastra e precum comentatorul asta unic si singular ca nu-s bani de 2 simultan sa comenteze un meci, cu mamaliga-n gura.



M-am lamurit intre timp, nu Perez e slab, aia de joaca pe langa el sunt... Si-l fac si pe el sa arate prost.

Johnny D
20th February 2017, 23:39
Ce futai de sutobengos a prins Deacon!:o: Pacat ca n-a intrat, Dospina saracu s-a uitat la minge ca la poarta noua!:)) Dar nu cred ca exista portar s-o scoata pe aia! A prins ala saracu din conference un sut cum n-a prins Walcott tot sezonul, pacat pt el ca n-a avut si putin noroc.

In repriza asta de la 2-0 incepand s-a vazut unde ne e moralu in plop si plopu-n aer. Niste combinatii in careu pe finalizare absolut penibil judecate in conditiile unui scor favorabil c-o echipa de liga a habar n-am cate-a. Vai de capu nost.

No bun, macar avem meci accesibil in turu urmator, cu Lincoln. Pornim cu prima sansa si acolo!:ok:/OLE/

Johnny D
20th February 2017, 23:50
Vin taraaaaaniiiiii, fugiiiiiiiiiiiiiiti baaaaaaaiiiiii!:))

No stai, ca aici nu e ca-n Romania, astia-s tarani prietenosi. Ma speriasem ca ne iau la bataie.:P

Sir. Eko
20th February 2017, 23:51
https://streamable.com/r6swu

Portarul de rezerva a lor...

Eddy DoubleD
20th February 2017, 23:53
https://streamable.com/r6swu

Portarul de rezerva a lor...

Si la pauza omul era in barul de langa stadion :)) https://twitter.com/ChrisSlegg/status/833789742193979395?ref_src=twsrc%5Etfw

Sutton meritau si ei un gol de consolare. Pacat ca n-a intrat bara aia.

Sir. Eko
20th February 2017, 23:54
A fost caterinca nu meci de fotbal...

Johnny D
21st February 2017, 00:01
Au si portar de rezerva?:)

miril
21st February 2017, 19:07
Au si portar de rezerva?:)

Da.

https://www.theguardian.com/football/2017/feb/21/sutton-united-wayne-shaw-fa-betting-rules

Johnny D
21st February 2017, 21:01
Adica nu mai au.:P

Eddy DoubleD
21st February 2017, 21:42
Da.

https://www.theguardian.com/football/2017/feb/21/sutton-united-wayne-shaw-fa-betting-rules

Ridicol.

miril
22nd February 2017, 09:19
Adica nu mai au.:P

Cand ai intrebat tu aveau. :P

Eddy DoubleD
1st March 2017, 21:59
Huddersfield are 1-0 la City. City cu cea mai buna echipa, minus Silva. :))

Bravo e o gluma de portar. Probabil cel mai penibil transfer din istoria PL.

Johnny D
2nd March 2017, 09:33
Te asteptai sa aiba vreo sansa?:P

Eddy DoubleD
11th March 2017, 22:25
City si Arsenal s-au calificat in semifinale.

Johnny D
12th March 2017, 13:19
Batem si noi pe cine putem, ce sa facem.

In prima repriza am fost absolut penibili, s-a vazut moralul absolut josnic pe care l-am avut (sper eu), in frunte cu Ramsey cum rar ai vazut un impiedicat si-un sutalau pe langa minge mai penibil. Insa dupa golul din prelungirile primei reprize, echipa s-a eliberat dupa pauza, zambetele au reinceput sa apara pe fata jucatorilor, s-au distrat bine de tot in repriza secunda si echipa a reinceput sa arate a ceea ce trebuie. Wenger a facut bine c-a trimis prima echipa in teren, s-au mai dezmortit baietii si moralul cat de cat si-a mai revenit in sanul echipei.

A.Puscas
12th March 2017, 15:03
61002


:)

A.Puscas
12th March 2017, 18:05
Na, ghinion Ioane. Nu mai ai ciurucuri din ligi inferioare in semi-finale.

Iarasi pe uscat ma? :))

Johnny D
12th March 2017, 18:12
Pai am mai zis ca n-avem vreo sansa la cupa, a fost un meci bun doar in perspectiva moralului pentru campionat, asta e tot.:)

Si lesson-ului care vi-l vom da din nou astora care nu-ntelegeti ca Arsenal e singura echipa cu-adevarat de "Big 4", prin excelenta in domeniu!:evil:

YoNuTzz
12th March 2017, 18:14
Chelsea (1) OR Manchester United (1)
Manchester City (1)
Tottenham Hotspur (1)
Arsenal (1)

wow...ce echipa vor fi in semifinale...
de mult nu a mai fost asa.

o adevarata cupa a angliei vom avea sezonul asta.

Johnny D
12th March 2017, 18:17
Si noi suntem cei care am facut curatenie cand ailalti n-au fost instare, sa ni pupati in curuli!:D

Johnny D
13th March 2017, 15:16
61002


:)

:)


Oricat mi-as dori Arsenal sa-si schimbe fata si Alexis sa ramana la echipa, parca nu pot sa-i pun streangu de gat lu Wenger,

mi-e mila de mos,

faca ce-o vrea el. De murit Arsenal nu va muri, bietu mos nu mai are insa mult de trait. Sa se bucure dara cat o vrea si o mai putea de Arsenal, poate, poate mai prinde si el un PL din gresala inainte sa moara, sa-l vedem inca o data, pentru ultima data fericit.:)

That is what you call a true fan of a team, mon ami diable!;)
Si lu Eko i-e mila de el, a mai zis-o chiar daca doar cu juma de gura, pe la colturi.
Tuturor ne e mila de el, chiar si celora mai inversunati cu demisia.
El e sufletlul lui Arsenal in Premier League! Odata ce va pleca, va rupe cu el si o buna bucata din ce-i al nostru, al tuturor.

cr7luci
13th March 2017, 17:25
:) ggmu ! :):)

Nadalfan
13th March 2017, 22:07
De Gea e absolut halucinant cateodata.
Hazard e uluitor cand vrea. Cel mai bun jucator din EPL de departe.

Also, se poate ca toate meciurile sa se joace in cursul saptamanii?

Eddy DoubleD
13th March 2017, 22:15
Also, se poate ca toate meciurile sa se joace in cursul saptamanii?

Shut your whore mouth!!!!

'ai de plm, ce viol si-a luat Smalling de la Hazard :)) https://streamable.com/38oib

A.Puscas
13th March 2017, 22:23
E gata...maxim rejucare se poate spera.

La cate meciuri avem deja, nu vreau asa ceva.:))

Eddy DoubleD
13th March 2017, 22:24
Nu mai e cu rejucare in sferturi.

A.Puscas
13th March 2017, 22:25
Nu? De cand?

Nu vreau nici prelungiri, sunt rupt de oboseala. :))

Eddy DoubleD
13th March 2017, 22:48
De sezonul asta.

A.Puscas
13th March 2017, 22:55
=))Cum sa-ti dea Kante ma 2 goluri in 2 meciuri? :))


World Class.

YoNuTzz
13th March 2017, 22:56
the level of epicness of kante is waaaaay too high

Eddy DoubleD
13th March 2017, 22:57
Kante, you little magic man :yeah:

YoNuTzz
13th March 2017, 23:32
hai ca e ok

Cupa Ligii am castigat-o
In Cupa Angliei am fost eliminati onorabil de Chelsea

Acum sa ne concentram pe EL, ca in campionat oricum terminam pe 6 :))

miril
13th March 2017, 23:52
Chelsea-Spurs si Arsenal-City.

Sir. Eko
13th March 2017, 23:55
Chelsea-Spurs si Arsenal-City.

Nu avem sanse cu City. Adevarul e ca nu aveam sanse nici cu Spurs, de Chelsea nu mai spun.

Finala Chelsea - City. Chelsea castiga lejer trofeul.

Eddy DoubleD
14th March 2017, 00:02
Daca aveam sanse cu cineva, era City :)) E bine. Poate da domnu' sa ne trezim pana la semifinale.

Johnny D
14th March 2017, 00:06
the level of epicness of kante is waaaaay too high

Ce-am zis io la mijlocul sezonului trecut? Doar un jucator foarte bun are Leicester.....................


;);)


Nu avem sanse cu City. Adevarul e ca nu aveam sanse nici cu Spurs, de Chelsea nu mai spun.

Finala Chelsea - City. Chelsea castiga lejer trofeul.

S-au mai vazut meciuri in care City au fost varza(ultimu cu Stoke), mai ales in deplasare.
Eu zic ca doua lucruri trebuia sa evitam ca sa avem macar sanse teoretice:
1. Sa nu jucam cu Chelsea/MU.
2. Sa nu jucam in deplasare.
Dodged those bullets. De 2 bani speranta eu zic ca mai poti sa ai.


Si acuma vine bomba: Spurs poate sa-i scoata pe Chelsea!:o::)
Doar asa am avea si noi sanse teoretice si-n finala, asta daca reusim sa ne concretizam sansele teoretice din semifinala!:))

YoNuTzz
14th March 2017, 00:22
chelsea va face eventul anul asta...sunt convins.

Johnny D
14th March 2017, 00:28
Eh, nimic nu e 100% sigur.:P Decat daca e blat, dar noi nu stim d-alea.
Spurs e echipa extrem de imprevizibila, ne-a batut o data in Cupa Ligii cu 5-1 cand noi eram tari si ei varza, n-ai de unde sti.

cr7luci
14th March 2017, 23:13
Era greu sa eliminam pe Chelsea insa prostovanul ala de Herrera le-a facut viata usoara.Doar Europa League sper sa o castigam.Nu ma mai.intereseaza campionatul.
:)

delaparis
14th March 2017, 23:14
gg? :confused:

Johnny D
15th March 2017, 07:09
Mu! :P

cr7luci
15th March 2017, 20:07
United e o echipa de soldati antrenati pentru dreptate,biruitorii raului si arma impotriva raului.

Dante7
15th March 2017, 20:20
United e o echipa de soldati antrenati pentru dreptate,biruitorii raului si arma impotriva raului.

Fals. Acest titlu este rezervat lui George Becali. E un fel de Obi Wan Kenobi, dar mult mai intelept.

cr7luci
30th March 2017, 21:29
Fals. Acest titlu este rezervat lui George Becali. E un fel de Obi Wan Kenobi, dar mult mai intelept.

Normal ca zici ca e fals atat timp cat tu esti nucleul luciferian al depravarii si al pierzaniei sufletesti.

Johnny D
31st March 2017, 07:26
:))

United e o echipa de soldati antrenati pentru dreptate,biruitorii raului si arma impotriva raului.
Normal, ca de-aia va zice diavoli! Ceea ce luciferul de Dante nu e!:D

cr7luci
31st March 2017, 20:31
:))

Normal, ca de-aia va zice diavoli! Ceea ce luciferul de Dante nu e!:D

Te salut Johnny ! Te stimez fiindca imi esti drag.Imi cer scuze in mod public fiindca te-am jignit de cateva ori.A fost doar ptr. amuzament fiindca eu nu iti port ura. :)Imi cer scuze.Sper sa le accepti.

Dante7
31st March 2017, 20:59
Normal ca zici ca e fals atat timp cat tu esti nucleul luciferian al depravarii si al pierzaniei sufletesti.

That's Dante ! M-am dus, l-am vazut pe lucifer (parea prins cu treburi), i-am vazut cele 9 cercuri, m-am plictisit si m-am carat in paradis cu aripi de cormoran :cool:
De fapt, stai... daca eu sunt nucleu luciferian si tu esti fan United... asta inseamna ca... BAH, UNDE-MI ESTE STATUIA ?! Hai, la treaba :mda:

miril
22nd April 2017, 21:25
Superb meci. Atat.

Eddy DoubleD
22nd April 2017, 21:27
Au fost goluri unul si unul. Conte se duce dupa dubla in primul lui sezon.

El Pistolero
23rd April 2017, 10:40
Ce meci. Hai cu dubla istorica.

YoNuTzz
23rd April 2017, 12:55
conte ia o echipa de pe locul 10 si va face eventul cu ea..

Srdjan
23rd April 2017, 12:59
Foarte fain meciul multi jucatori au iesit in evidenta de la ambele echipe, insa mie personal mi-a placut de Eriksen foarte mult, care a facut ce a vrut cand a avut mingea la picior. Sunt curios daca Arsenal-City poate fi chiar mai spectaculos.

Elgorriaga
23rd April 2017, 18:22
A îmbătrînit Cech si a devenit fricos. Golul încasat în minutul 50 este clar al lui, după ce Aguerro si-a prelungit mitocăneshte mingea. Un portar mai dezinvolt ar fi iesit la blocaj si ar fi scos mingea. Dar Cech e pătzit ...

Johnny D
23rd April 2017, 19:10
Ce zici Eko? Ti-am zis ca mereu sunt sanse, cat de mici!:D


Asa arbitraj n-am avut cu City niciodata, astia ne-au furat pe unde ne-au prins, acu a fost pe dos!:))
Desi n-au fost faze chiar atat de clare, dar le-au judecat pentru noi. E usor sa castigi cand arbitrul te mai si ajuta.:rolleyes:



Si daca ne calificam in finala ca mai e totusi o minirepriza din meci, cat de celsoci or fi aia, FA e competitia noastra, ei sunt strainii aici!:evil:


Sansele au crescut mult.


Te salut Johnny ! Te stimez fiindca imi esti drag.Imi cer scuze in mod public fiindca te-am jignit de cateva ori.A fost doar ptr. amuzament fiindca eu nu iti port ura. :)Imi cer scuze.Sper sa le accepti.

Pt tine nu pot sa ma supar, esti un copil care mi-e simpatic, mereu mi-ai fost.:)
Daca nu ma supar nici pe tatarii aia cu pretentii exagerate la inteligenta care ma jignesc direct in repetate randuri si total premeditat, nu la nervi, cum sa ma supar pe tine?:))
Am pielea de crocodil transformata in peste un deceniu de forumism aspru.
Si daca bate Arsenal, sunt Iron Man, poti sa ma prinzi si sa si scupi ca Mutu, ca rad de tine singur in carapace!:rasc:


A îmbătrînit Cech si a devenit fricos. Golul încasat în minutul 50 este clar al lui, după ce Aguerro si-a prelungit mitocăneshte mingea. Un portar mai dezinvolt ar fi iesit la blocaj si ar fi scos mingea. Dar Cech e pătzit ...

A fost nehotarat la Aguero asa e, daca nu s-ar fi oprit in ultimul moment, probabil l-ar fi blocat pe argentinian, ca mingea ii era destul de departe de el.
Dar cum a scos la faza aia cu degetele in bara ti-a placut? World Class!;) Rar portar sa poata scoate o minge care se duce in bara, bara interioara a portii ar fi fost acolo.

Johnny D
23rd April 2017, 19:21
Ramsey asta continua insa sa fie o carpa de jucator, am zis din startul sezonului ca pe asta trebuia sa-l dea Wenger si sa-l pastreze pe Wilshere, si se vede acum de ce.
Din pacate si Bellerin anu asta a cam fost pe langa fotbal, ca multi de la noi. Dar e tanar, e greu sa ai 2 sezoane foarte bune la rand, asta il va ajuta si anul viitor va fi mai bun.


Holding si Garbriel!:ok:
Cum l-a spart Gabriel pe chinezul spaniol, doar i-a pus genunchiu pe pulpa si ala s-a kkt tot pe el, zici ca e de sticla!:))


Monreal a fost zeu astazi! Chiar cand face greseli in aparare nu prea ai ce sa zici de el la cat alearga omul ala in atac, zici ca are 3 plamani. Dar astazi a fost si excelent pe faza defensiva, d.p. meu d.v. omul meciului cu acea executie excelenta de la gol.


Ox iar a fost bine. La el depinde moraul mult, azi a jucat bine, e si centrarea aia care a nimerit-o. Walcott e cel care trebuie sa stea pe banca, e sub Chamberlain.


Restul echipei a incercat dar n-a reusit mare lucru, macar a incercat in alte meciuri nici atat.


Side note: Xhaka did not suck. :|

Elgorriaga
23rd April 2017, 19:33
Iar s-a scos părintele Arsenie pe final de sezon ... :D

A.Puscas
23rd April 2017, 20:12
:)

Arsenal cu Cupa si Wenger inca 5 ani, scenariul ideal. :D

Johnny D
23rd April 2017, 20:15
Stai ca nu e castigata! Om fi noi shefi in FA Cup dar Celsocul e Celsoc, sansele sunt deschise.:)

Sir. Eko
24th April 2017, 09:25
Frumos meci. Nu ma asteptam sa joace asa bine Arsenal. Gabriel la cel mai bun meci de cand e la Arsenal :ok:. Holding a costat 2 milioane :)).

Astea cu "Wenger inca nu stiu cati ani" sunt *****uri troll footbal pentru prunci de 15 ani. Wenger a semnat prelungirea in ianuarie si daca pierdea 10-0 tot ramanea la echipa inca 2 ani :(.

Cat despre Pep...naspa. Nu ai cel mai bun lot si cel mai bun jucator din lume si dintr-o data fotbalul e mai greu. Cine se astepta?

Srdjan
24th April 2017, 11:43
Mi-a placut jocul lui Arsenal de ieri, a reusit mai bine sa ii valorifice vedetele, adica pe Alexis si asta s-a vazut.

YoNuTzz
24th April 2017, 11:50
pep la ce lot are trebuie sa faca mai mult decat tripla eliminare cu man utd (league cup), arsenal (fa cup), monaco(doar optimi UCL) si poate poate locul 4 in campionat,

miril
24th April 2017, 11:55
Si mie mi-a placut Arsenal, mai ales in repriza a doua si prelungirile. Excelenti Ox si Monreal, in plus, cum se spune si mai sus, Gabriel si Holding, impenetrabili, parca jucau de o viata impreuna. Alexis nu s-a prea vazut dar prezenta lui s-a facut remarcata exact cand a trebuit, la desprindere. Este fotbalistul cel mai determinat din fotbalul mondial. Respect!

Johnny D
24th April 2017, 12:05
pep la ce lot are trebuie sa faca mai mult decat tripla eliminare cu man utd (league cup), arsenal (fa cup), monaco(doar optimi UCL) si poate poate locul 4 in campionat,

Si poate... nu!:rasc:



Da Gabriel a fost rau de tot. Aspru ca barba lu Dexter. Asa tre sa arate protectorii lu Khoss: Gabriel si Holding, asa cu 3 imi place ca Shumudik, s-o fi inteles Wenger cu el si-o fi copiat modelu Astra!:D



Omu meciului ramane Nacho, oricine ce ar zice. Daca fotbalul cu doar o extrema pe linia de fund si mijloc se va inventa, de la el se incepe!:))



Este fotbalistul cel mai determinat din fotbalul mondial. Respect!

L-ai vazut pe Suarez ieri? L-ai vazut cu Juventus? Cu PSG? Cu Malaga!:))
Isi dau aia pumni in coaie ca l-au alungat pe Alexis. E drept ca la ora aia Suarez era zeu la Liverpool si Alexis avea o problema cu Pedro daca tin bine minte, erau ceva neintelegeri dar ... real madrilismul asta tembel de-a aduce mereu nr. 1 in lume la ora aia, nu le-a iesit acolo Barcelonei.:rolleyes: Si intr-un fel mai bine asa, avem si noi jucator de clasa si nici ei nu mai domina cum ar fi dominat cu Alexis intre Neymar si Messi, ar fi fost de neoprit.

Sir. Eko
26th May 2017, 12:40
Mna nu aveam oricum sanse prea mari in finala dar asa e gata. Victorie Chelsea si 3+ goluri.
Koscienly suspendat, Mustafi accidentat, Gabriel accidentat.
O sa jucam cu Holding si Merte(care a jucat 10 minute de fotbal in ultimul an jumate). Cu mijlocul nostru...o mama ce bataie luam.

Sir. Eko
26th May 2017, 21:44
Mna nu aveam oricum sanse prea mari in finala dar asa e gata. Victorie Chelsea si 3+ goluri.
Koscienly suspendat, Mustafi accidentat, Gabriel accidentat.
O sa jucam cu Holding si Merte(care a jucat 10 minute de fotbal in ultimul an jumate). Cu mijlocul nostru...o mama ce bataie luam.

S-a rupt si Cech azi :)).

Eddy DoubleD
26th May 2017, 21:47
haha :))

Johnny D
26th May 2017, 22:26
Las ca-i batem asa si le aratam cine e seful in FA Cup!:sneaky:

Eddy DoubleD
26th May 2017, 22:31
Batem o pu-la. Sper doar sa nu ne-o luam grav.

Johnny D
26th May 2017, 23:05
Da si daca-i batem, o sa fie comic rau de tot!:D
Ne batem pwla si de eventul lor si de retragerea lu Terry si de atitudinea lor de mari campioni, presiunea e la ei!:sneaky:

Eddy DoubleD
26th May 2017, 23:06
Cum naiba sa bati cu Merte in centrul apararii? Face Hazard liniute pe langa el.

Johnny D
26th May 2017, 23:07
Ultimul meci cum a fost cat pe ce sa faca egal cu nimeni in campionat la ei acasa? Se poate, noi nu suntem nimeni, plus ca vor veni cu nasul pe sus. Vom vedea.
Zicea cineva ca nu vom ajunge in finala, acum acel cineva zice ca n-o vom catiga. Abia astept sa-l contrazica realitatea, din nou!:D

Eddy DoubleD
26th May 2017, 23:08
Ce egal, Ioane? I-au umilit pe retrogradatii aia din Sunderland. Arsenal nu arata mai bine decat Sunderland in momentul asta.

Johnny D
26th May 2017, 23:09
Penultimul meci, atunci.:P

Parearea ta. Eu zic ca avem sanse bune. Nu sunt atat de buni pe cat credeti voi.
Avem 4 finale in ultimii 3 ani aici si castigate toate, aici se joaca la noi, nu la ei.:)

Eddy DoubleD
26th May 2017, 23:10
Nu, doar au castigat campionatul la pas :)) Par destul de slabi :))

El Pistolero
27th May 2017, 10:24
Măcel nu o sa fie, dar vad un 2-0 sec pentru Chelsea.

Johnny D
27th May 2017, 13:07
Evident ca n-o sa fie.;) Meciul o sa fie strans chiar daca noi jucam cu linia 2 de aparare, nu suntem atat de slabi cum cred unii.
Si oricum suntem mai insetati sa va spargem meclele de campioni si eventul asta arogant decat sa luam un trofeu FA Cup, c-avem destule!:evil:
Nu e de ignorat faptul ca-n ultimii 4 ani avem 3 finale si inca nu ne-a batut nimeni. Traditia nu e de ignorat niciodata.

Eddy DoubleD
27th May 2017, 19:41
Gol cadou

Kktul ala de Costa nu pleaca mai repede in China?

El Pistolero
27th May 2017, 19:48
Fain gol, hent si offside.

Eddy DoubleD
27th May 2017, 19:55
Cineva sa-l dea afara pe Ramsey de pe teren

Astia de la Chelsea inca sunt hangover dupa sarbatorirea titlului.

Xaviesta
27th May 2017, 20:41
Mertesacker bossing it :))

YoNuTzz
27th May 2017, 21:00
evident ca titlul conteaza de 1000 de ori mai mult...dar nu strica nici cupa ptr Arsenal...

la fel ca man utd anul trecut...locul 5 si FA Cup-ul...apoi trebuie sa castigati EL.

Eddy DoubleD
27th May 2017, 21:01
Haha, magar Moses :)) L-a vazut bine arbitrul acolo.

El Pistolero
27th May 2017, 21:02
Prostul satului, sper sa scăpăm de el vara asta. E de departe cel mai slab jucător din lotul actual.

delaparis
27th May 2017, 21:23
Lesina astia pe teren :o:

Eddy DoubleD
27th May 2017, 21:26
Cool, am luat cupa loserilor :yeah:

Trebuie sa recunosc ca am gresit cu Merte. A fost senzational azi. :ok: Dar cu siguranta nu ne mai putem baza pe el decat in situatii de urgenta.

delaparis
27th May 2017, 21:31
Pana la urma jos palaria Wenger. Impresionant palmares ca antrenor la Arsenal :ok:

Eddy DoubleD
27th May 2017, 21:32
Pana la urma jos palaria Wenger. Impresionant palmares ca antrenor la Arsenal :ok:

Da, a mai luat un trofeu fara valoare. Putem sa uitam pentru inca un an ca nu ne duce nicaieri cu el :ok:

A.Puscas
27th May 2017, 21:36
Si cine se supara? :));):rolleyes:

delaparis
27th May 2017, 21:37
Cum fara valoare? FA Cup este prima competitie din istoria fotbalului

Johnny D
27th May 2017, 22:11
Nu, doar au castigat campionatul la pas :)) Par destul de slabi :))

Poftim? Ti-am zis ca spurcatii astia au castigat pt ca n-au jucat in Europa, daca ar fi jucat cred ca l-ar fi luat Spurs!

Cum v-am zis si tie si lu Eko ieri care sunteti suporteri Arsenal dar nu la fel de cunoscatori ai echipei ca mine: ne pisham pe eventul lor si pe retragerea lu Terry, si asa a fost!;)


Cum fara valoare? FA Cup este prima competitie din istoria fotbalului

Aici suntem noi sefi! 3 finale jucate in ultimii 4 ani, toate castigate!
Arogantii astia bateau daca jucau cu Willian dar au fost aroganti si-au bagat o carpa in locu lui si i-am pedepsit!:ok:


evident ca titlul conteaza de 1000 de ori mai mult...dar nu strica nici cupa ptr Arsenal...

la fel ca man utd anul trecut...locul 5 si FA Cup-ul...apoi trebuie sa castigati EL.
Pare rau sa te informez dar noua ne trebuie EL dar din alte motive decat voua. Luam lejer top 4 la anu, nu ne trebuie ca voua pentru CL!
Doar un an suntem afara din top 4, se-ntampla o data la 20 de ani nu ca voua de 2 ori la rand!:))
Noua ne trebuie EL ca n-avem trofeu european, doar de aia. Anu viitor doar 4 echipe vor merge in CL din Anglia, chiar daca noi castigam EL, asta sa va fie clar.
Dar nu va fi usor s-o castigam, nu vom avea bulanul de traseu a lu MU, asa ceva mai rar.



In minutu 25 am avut cota 2.10 la victorie, pe fata! Normal c-am jucat la 1-0!:))




Mi-a placut Hazzard de care mereu imi tot primite Eko ca tot face meciuri mari, si cand imi promite, e cel mai slab om de pe teren!:))

YoNuTzz
27th May 2017, 22:22
ceee ?? castigatoarea EL nu mai merge in UCL ?

sau ce ? daca castigatoarea EL ex Arsenal termina pe 5, merge in UCL, nu se mai duce locul 4 ? whaaat ? nu cred...

Johnny D
27th May 2017, 22:23
Arsenal termina 1-3 anu viitor, EL devine irelevanta in atare caz pentru Anglia.;) Din perspectiva CL, cum ziceam.
Pe noi ne intereseaza pt ca n-avem trofeu european, dar o sa jucam relax dupa atatea sezoane in CL, n-o sa ne stresam, tocmai de aia avem ceva sanse s-o castigam.



Sa notam ca Wenger a descoperit Oul lui Columb fortat de imprejurari: jocul cu 3 fundasi!:)) Ce-l descoperise si Chelsea dupa ce i-am cotonogit urat de tot pe Emirates in tur.

YoNuTzz
27th May 2017, 23:07
chelsea in 2013 a castigat EL
liverpool in 2016 a facut finala
man utd in 2017 a castigat EL

sunteti obligati sa faceti macar finala.

de asemenea, nu stiu pe ce te bazezi cand zici ca veti termina pe 1-3

chelsea e chelsea...cel mai bun lot
city va ataca cu aguero, jesus, sane, de bruyne, david silva, bernardo silva, gundogan and so on
liverpool sub klopp va deveni din ce in ce mai buna
man utd va cumpara si in atac vara asta puternic
tottenhan are trupa solida, omogena si deja obisnuita cu top 3.

mie sincer arsenal imi pare ca are sansa a 6-a la titlul...

El Pistolero
27th May 2017, 23:40
Prost sa fii noroc sa ai. :D

Johnny D
28th May 2017, 00:02
Doar noi 2 stiam ca nu veti bate rau, nu degeaba suntem pariori!;) Ati platit ca n-a jucat Willian ti-am zis, ala e jucatorul vostru nr. 1 nu Hazzard. Ala mereu joaca excelent, antrenorul vostru si voi toti ati platit ca l-ati bagat doar in minutu 70 in locu nulitatii aleia care a dat la 3m peste poarta de la 2-3 metrii de careu, de era Willian acolo era probabil gol si 1-1. Si de-acolo ne era greu cu gol luat chiar inainte de pauza si 11 vs. 11. Asa, inca un FA Cup pt noi si sperante noi pentru sezonul viitor, daca luam 2 mijlocasi de mare valoare si Ramsey nu mai intra pe teren sau macar intra Wilshere in locul lui ca titular meci de meci, ne batem la titlu!:ok:

chelsea in 2013 a castigat EL
de asemenea, nu stiu pe ce te bazezi cand zici ca veti termina pe 1-3

Prin faptul ca jucam doar de jumate in Europa, adica pentru prima data ne vom putea concentra aproape exclusiv pe PL.
De nu jucam nicaieri, eram lejer 1-2.

Sir. Eko
28th May 2017, 14:20
Prost sa fii noroc sa ai. :D

Putea sa fie 4-0 in min 19. Cahill a scos de doua ori de pe linia portii, apoi Welbeck a dat si bara, mingea a sarit la Ramsey cu poarta goala dar nu a putut sa puna capu acolo.

Chelsea probabil a fost prea deconectata pentru ca nu a avut nicio sansa ieri.

Mi-a placut mult arbitru, cand a incercat acolo Moses sa triseze si a fost executat. Sper sa vedem mai des faze de genul.

Merte a jucat 30 minute de fotbal in ultimile 13 luni, a zis saptamana asta ca nu a jucat in viata lui intr-un sistem cu 3 fundasi central...apoi a intrat si s-a pisat pe Costa pana la punctu in care omul elefant a facut crize de nervi pe teren, frumos.
Holding a costat 2 milioane de euro :)).

Cand Ozil joaca asa cum a jucat Hazard ieri(si se intampla des in meciurile mari cu amandoi) e ars pe rug in toata presa...cand o face Hazard e liniste. Auzi, la nivelul lui Neymar :)), are loc la Real. Sa stea el aici in PL, mai bine. Super jucator nu zic, dar nu o sa treaca niciodata la nivelul Neymar, Ronaldo, Messi etc.

Pentru noi, un sezon ratat salvat putin de un trofeu. Sa vedem ce se intampla saptamana viitoare cu Wenger.

Johnny D
28th May 2017, 14:29
Eu as vrea sa ramana, a inceput moshu sa castige toate finalele jucate 3/3 cupe, 2/2 supercupe.

Holding e bun dar era sa ne coste trofeul la faza aia cu Costa din prima repriza cand avea prim planul dar l-a scapat. Insa e de viitor, linistit poate juca titular.

Mai zi-mi ca ne rupe Hazzard, ca-mi place. Mereu e carpa cand zici asta.

Ei au fost aroganti ca l-au tinut pe omu lor nr. 1 afara Willian pana cand a fost prea tarziu ca erau deja in inferioritate numerica.

Mertezacher are nevoie de pauza, de aia apare greoi pe teren ca joaca prea mult, tre sa joace 2 meciuri si 2 pauza si atunci va fi zeu.

Comentatorii Jiji Scrot TV sunt niste habarnisti, nu ne trebuie nici un fundas, avem destui si buni, mijlocasi eventual ne trebuie, poate si-o extrema ca Walcott e deja praf.

Suntem stapanii cupei, cum am promis!;)

Admiti ca m-am stiut?:D





PS: Ne-am pisat pe eventul lor si pe retragerea lu Terry. Moaca lui de la final e mai pretioasa decat trofeul, in ochii lui se putea citi nemarginirea!:))
Adio cu o bataitza la fundushtetz intr-o finala de la Arsenal, cand te-ntreaba nepotii cum ti-a fost meciul de retragere sa poti sa le-o dai in detalii!:rasc:

cr7luci
28th May 2017, 16:33
Cate frustrari ai Ioaneeee...o sa intri in Guiness Book. :)