PDA

View Full Version : Copa del Rey 2016/2017



Johnny D
21st December 2016, 23:27
Ce echipa de carpe a bagat Barca in teren, am crezut c-or sa vrea sa bata pe Hercules dupa 1-1 din tur dar... Numa handicapati au in teren care n-au nici o treaba cu jocul ofensiv, de mult n-am vazut o echipa atat de slaba, fara idei de atac practic, centrari doar la portar, pase ori la adversar, ori in lateral timp de 30 de minute. Penali rau fara mijlocasii si atacantii de baza in teren, 0 ocazii de gol intr-o treime de meci!

Johnny D
21st December 2016, 23:40
GOOOL!/OLE/


Ce bulan, idiotu ala rahatic de Rafinha da pe langa minge si-i paseaza involutar cu piciorul de sprijin lu Digne care marcheaza! Absolut comic!:))



Eh si acum ii prind pe amaratii astia pe contra-atac, dar 30 de minute au aratat ca o echipa de liga inferioara cat s-a aparat Hercules.

Luis Garcia10
21st December 2016, 23:53
Depor in optimi :yeah: Ce inseamna 2-3 saptamani in fotbal :D 3-1 cu rezervele azi. :ok:

Johnny D
21st December 2016, 23:56
:))

Si Valencia, lupta continua si-n cupa! :evil:

Xaviesta
22nd December 2016, 01:13
Ionele, cat ***** poti sa mananci frate? Ma uimesti tot mai mult.

Johnny D
22nd December 2016, 07:41
Care ti-e problema daca ai tai au fost carpe primele 30 de minute pana au dat gol din nimereala ca si-a dat ala cu dreptu-n stangu? Apoi s-au deschis si normal ca v-ati batut joc de ei, dar cat a fost 0-0 rezervele voastre au fost niste pushlamale ce doar dintr-o executie gresita au creat faza de gol. Te doare realitatea sau ce plm ai? Eu ti-am zis doar ce s-a intamplat in teren, daca echipa ta a fost de kkt primele 30 de minute, mai slaba decat echipa a 3-a a lu Arsenal, prostia mea ca l-am mancat si pe urma scuipat aici, nu trebuia sa ma uit la meci.

Suarez al mic inca n-a reusit sa dea gol pt Barcelona!:))

Johnny D
6th January 2017, 07:04
Suarez ala zero barat ieri, degeaba Messi si Neymar fac faze excelente daca atunci cand ajunge mingea la ala e capat de linie. Si uite asa cu toti titularii in teren cu superioritate numerica 20 de minute si dubla superioritate aproape 15 minute nu esti instare sa dai un gol si te bate Bilbao in 8 oameni de camp. Nu asta e problema ca or sa bata in retur ca de obicei, dar pui un amarat de X2 vazand ca restu favoritelor au cam batut in cupa si isi bat joc de tine cu Suarez ala impedicat cu tot. Nu poti sa compari asa ceva cu Sanchez, din start am zis de cand l-au alungat, acum e doar evident.


Dar trebuie sa le multumim ca l-au alungat, altfel nu ajungea la noi!:ok:

ciorbicafaristu
6th January 2017, 08:47
Gionica tata, Bilbao a dat golurile in efectiv complet, deci nu poti sa spui ca i-a batut pe aia in 8.:D Daca esti bun, imi amintesti si mie macar o faza facuta de Messi si ratata de Suarez aseara? Este ca nu poti? :D
In alta ordine de idei, nu pot sa nu remarc ca pe langa fotbalisti, Barcelona produce in continuare circari de clasa mondiala.

Johnny D
6th January 2017, 09:48
Iti spun eu o faza de contraatac in minutu 60 cand Neymar face perfect pe stanga, schimba partea si rahatu de Suarez nu e instare sa i-o dea lu Messi in centru care era sigur. Te asigur ca daca Messi era in locu lui, i-o punea pe tava sa se-mpiedice in ea, cum a facut de mai multe ori.
Suarez are meciuri cand e grozav dar si meciuri cand e un impedicat, zici ca nu-si aduce mintea cu el la meci. Daca la inceput am avut dubii ca Alexis poate fi inlocuit de Suarez, acum sunt sigur ca era mai bun, sau e mai bun mai bine zis. Daca Barca de exemplu ar vrea in momentu asta sa facem un schimb Alexis - Suarez n-as fi de acord sub nici o forma, decat daca Alexis ar vrea sa plece.

De-acord la faza cu circarii!:))

messi19
6th January 2017, 14:41
Gionica tata, Bilbao a dat golurile in efectiv complet, deci nu poti sa spui ca i-a batut pe aia in 8.:D Daca esti bun, imi amintesti si mie macar o faza facuta de Messi si ratata de Suarez aseara? Este ca nu poti? :D
In alta ordine de idei, nu pot sa nu remarc ca pe langa fotbalisti, Barcelona produce in continuare circari de clasa mondiala.

de unde ai mai scos si chestia asta?? johnny d nu e produs al Barcelonei.

YoNuTzz
12th January 2017, 00:27
barca - real in sferturi - invingatoarea cu atletico pe partea de sus...

jos e dezastu.

El Pistolero
13th January 2017, 00:12
Ce meci frate. :D Seria continua, am ajuns la 40. :D

YoNuTzz
13th January 2017, 00:20
abia astept dubla barca-real din cupa.

jo27
13th January 2017, 07:41
Tragerea la sorti e astazi, nu stiu cine ti-a zis tie ca ar fi deja imperecheate pt sferturi.

Johnny D
13th January 2017, 08:16
de unde ai mai scos si chestia asta?? johnny d nu e produs al Barcelonei.

Mersi de compliment. Ar trebui sa cer si eu salar pe masura circarilor Barcelonei daca sunt confundat cu ei!:))

queque
13th January 2017, 15:34
Sociedad-Barcelona
Atletico-Eibar
Celta-Madrid
Alcorcon-Alaves

Elgorriaga
13th January 2017, 15:38
Sociedad-Barcelona
Atletico-Eibar
Celta-Madrid
Alcorcon-Alaves

wow ... 3 echipe din Madrid ... mai lipsea Rayo ...

Johnny D
13th January 2017, 18:52
Cu-atat mai tare aroganta Barcei ca de-acolo e doar una si le sparge pe toate, ca o bila de bowling intre popicele din Madrid!:evil:

YoNuTzz
13th January 2017, 23:33
asa imi arata ieri pe wiki...nu stiam ca e tragere la sorti...

mai bine asa...

Luis Garcia10
19th January 2017, 00:04
Bravo CELTA! :ok:

Johnny D
19th January 2017, 08:39
I-a spart Johnny! Pardon Jonny, superb si asa!:))
Cate meciuri la rand n-au pierdut? Acum pot incepe sa numere invers!:D

Nadalfan
19th January 2017, 13:48
Meh..in alea 40 de meciuri fara victorie am luat gol in cel putin 30. Acum, ca nu mai merge atacul e clar ca nu mai sunt rezultate. Apararea e penibila. La primul gol au gresit vreo 5 oameni. Toata apararea inafara de Ramos, plus Kroos si Casemiro.
Nacho ca fundas dreapta. Danilo e prea prost.
Casemiro nu stie nici el ce a jucat ieri. Tot meciu' a fost mai avansat decat Modric si Kroos, iar Cristiano ca unic CF nu merge. Trebuie cineva la sustinere. Trebuie schimbat ceva. Bale mai sta o luna, iar Benzema e out of form rau. Ieri a ratat una din cele mai mari ocazii ale inceputului de an.

A, si daca-l lasa astia pe Pepe sa plece in China sunt mari prosti. D'abia astept sa revina. E de departe cel mai bun fundas al nostru. Varane nu progreseaza deloc.

Johnny D
19th January 2017, 14:30
Asta am zis si eu, tre sa fii cretin in acest moment sa-l titularizezi la Franta pe Benzema in locul lu "scorpion sting" jirUD!:D

Lordul
19th January 2017, 15:03
Foarte bine a jucat Celta aseara , frumoase golurile lui I.Aspas si Marcelo ; la golul lui Aspas defensiva Realului a fost facute arsice de atacul Celtei .

Sa vedem Barca ce face diseara cu Sociedad

Eddy DoubleD
26th January 2017, 02:33
Afara cu gelatul :))

Johnny D
26th January 2017, 07:52
Ce poa' sa faca, Barca e calificata deja.

Lordul
26th January 2017, 09:05
Celta o scoate pe Real din Cupa dupa 2-2 in meciul retur

Srdjan
27th January 2017, 10:30
Ce meci am facut aseara!!! Messi magistral ca intotdeauna, la fel si Denis Suarez care parca devine tot mai bun de la meci la meci. Neymar pare ca si-a revenit la forma de la inceputul lui 2016, fiind demential aseara, iar Vidal cred ca si-a castigat locul de titular dupa ce performanta a avut aseara pe teren. Imi place foarte mult de Sergi Roberto, insa nu cred ca merita acel loc, in detrimentul lui Vidal care este in forma maxima momentan.

Cillesen si el a fost bun. Ma bucur sa vad ca dupa mult timp Barca are 2 portari care pot fi titulari in orice moment.

Lordul
1st February 2017, 22:34
Ce goool a dat Messi /OLE / ce executie !!!!!!!!

Johnny D
2nd February 2017, 07:24
Si cu asta au luat cupa.:)


Nici cu golu lu Suarez nu mi-e rusine, cand ii iese, ii iese. Cu pasele e mai greu.:D

Lordul
2nd February 2017, 08:34
inca n-au luat Cupa ! Alaves sau Vigo pot pune probleme , s-a vazut si in campionat

Johnny D
3rd February 2017, 12:23
Buna gluma!:P
Ai vazut tu o echipa carpa sa elimine Barca tur-retur?
Poate inainte de Ronaldinho!:))

Xaviesta
3rd February 2017, 13:27
Finalele se joaca tur retur?

Johnny D
4th February 2017, 17:13
Io asa stiam, ca voi spaniolii sunteti mai al dracului. Tin minte c-am fost surprins anii trecuti cand am aflat asta... poate gresesc.:)
Sau doar supecupele sau stii plm ce jucati voi absolut idiot tur-retur in finala, dar ceva jucati.:thinkso:

Lordul
7th February 2017, 22:09
Acum e returul Barca-Atletico

Elgorriaga
7th February 2017, 23:52
Privind doar pe livescore, zici ca e macel pe terenul ala, 3 rosii, galbene cît cuprinde, un penalty ratat dacă nu mă însel ...

queque
8th February 2017, 00:33
Superb a fost meciul,bine,Barca un pic cam 'palida'...
Atletico a venit sa inscrie de doua ori,fara sa se gandeasca prea mult ca juca in CampNou contra Barcelonei.Si foarte putin a lipsit.
De fapt,golul anulat lui Griezman a fost perfect valabil.Gameiro a ratat un penalty si finalul a fost nerecomandat cardiacilor
In total,Atletico a fost superioara in ambele meciuri,dar Barcelona are jucatori mai decisivi.
Suarez a fost eliminat si nu va putea juca finala.

mariomax
8th February 2017, 17:12
arbitrul a tocat marunt o Barcelona fara mijloc. golul anulat a fost foarte la limita, nu prea il poti imputa. e adevarat, Barca a facut un meci slab, insa si arbitrul a exagerat, dupa parerea mea. Enrique a prestat slab, si la primul 11 si la schimbari...

Xaviesta
8th February 2017, 19:56
Il cam urasc pe Lucho pt ce a facut sezonul asta dar ieri n-a avut ce sa faca. Busi si Iniesta nu aveau cum sa inceapa titulari. Si am riscat si cu Masche si Pique, Masche ba chiar s-a accidentat. Deocamdata acest 4-4-2 merge mai bine de cand jucam constant cu el.

Umtiti si Gomes sunt awesome. :) Aleix trebuie sa fie titular. Roberto e groaznic de multe luni.

Nadalfan
8th February 2017, 20:18
arbitrul a tocat marunt o Barcelona fara mijloc. golul anulat a fost foarte la limita, nu prea il poti imputa. e adevarat, Barca a facut un meci slab, insa si arbitrul a exagerat, dupa parerea mea. Enrique a prestat slab, si la primul 11 si la schimbari...

Nu ma prind de ce ai zis aici. E sarcasm, nu? Ca daca nu e...

Ma rog, cum **** mea sa nu-i poti imputa golul ma? Nici macar pe linie nu era Griezmann. Nu e nimic la limita acolo. Nimic :)) :)) P'asta n-am auzit-o pana acum :))

Nadalfan
8th February 2017, 20:21
Il cam urasc pe Lucho pt ce a facut sezonul asta dar ieri n-a avut ce sa faca. Busi si Iniesta nu aveau cum sa inceapa titulari. Si am riscat si cu Masche si Pique, Masche ba chiar s-a accidentat. Deocamdata acest 4-4-2 merge mai bine de cand jucam constant cu el.

Umtiti si Gomes sunt awesome. :) Aleix trebuie sa fie titular. Roberto e groaznic de multe luni.

Asa bun e Gomes? Peste tot unde citesc de el, fanii Barcei se plang de el. Nici mie nu mi se pare cine stie ce. La inceput, cand il juca inter, omu' dadea numai pase de 5m. Nimic special. Juca la alibi. Acum, de cand joaca pe postul lui Busquets, desi n-a mai jucat niciodata acolo, mi se pare si mie ca e mai bun.

Umtiti e fotbalist. Excelent in aparare, excelent cu mingea la picior, are forta, viteza... Super transfer. La cum joaca nu-l scoate nimeni din echipa 7-8 ani. E lejer peste Varane.

Lordul
8th February 2017, 23:53
finala Barcelona-Deportivo Alaves !!!!!

queque
9th February 2017, 00:13
Atmosfera exceptionala pe Mendizorrotza si 'El Glorioso' joaca o noua finala dupa 15 de ani!
Cu un asemenea public,e greu de crezut ca acum 3 ani echipa asta juca in Segunda B.
Finalul meciului a fost identic cu cel de pe Camp Nou,s-au jucat 7 minute de prelungire.
Suporterii lui Celta (intre lacrimi) au ramas minute bune sa aplaude finalista.
In seara asta ma uit la ETB1 (televiziunea basca),ca astia nu merg la somn :)

YoNuTzz
9th February 2017, 00:17
15 - Barca - Bilbao
16 - Barca - Sevilla
17 - Barca - Alaves

:))

Lordul
24th January 2018, 22:34
cate emotii la Alaves -Valencia , s-a ajuns la penalty-uri

Xaviesta
25th January 2018, 00:33
Cum ba =))))))))) si dupa ce bati la aia?!?!?!?!

No luck no party. Se confirma in continuare ce zic de 1 an. Si nenorocitii de fani voiau pasillo in decembrie pt un ***** de CWC si spuneau ca Madridul asta e peste peak Barca din era Pep si 14-15. Fueraaa!

YoNuTzz
25th January 2018, 01:11
ok 5/6 trofee ptr sez trecut, dar totusi e socant ceea ce se intampla la real...

iar aceasta eliminare acasa cu leganes ar cam trebui sa puna capac...
se vede lipsa totala a investitiilor.

Razor
25th January 2018, 01:46
Sper sa ramana Zidane , cred ca ar fi cazul sa tinem si noi un antrenor mai mult de 2-3 ani si sa nu mai fie dati afara la primele probleme aparute , ca dupa logica asta nu o sa avem antrenor stabil in veci.Uita lumea ca e doar la al 3-lea an ca antrenor (si nu la orice echipa).Cu noroc sau nu , a facut in 2 ani ce nu au facut altii cu 15 de ani de experienta in spate...trebuie sustinut , asta e prima lui perioada neagra ca antrenor principal si sa fie dat afara acum ar fi cea mai mare prostie si lipsa de respect (avand in vedere ce inseamna pentru echipa).Da , are si defecte , azi cand l-a scos pe Isco a meritat intr-o masura fluieraturile...plus ca tine prea mult partea unor jucatori care clar nu mai au ce cauta la echipa (ma refer in special la Benzema).

Sunt slabe sanse sa mai facem ceva sezonul asta...cupa si campionatul s-au dus , iar in CL avem cu PSG...la cum merg in momentul de fata ambele echipe e clar ca francezii sunt favoriti...dar nu se stie niciodata.

Pentru transferuri e prea tarziu acum , sper ca la vara sa aducem cativa jucatori , in special un atacant.A venit timpul si la Real dupa multi ani pentru niste investitii considerabile.

Johnny D
25th January 2018, 07:22
E simpatic Razor ca lui chiar ii pasa de echipa asta de furaciuni, care un sezon daca nu fura, pare echipa de duzina cu jucatori de 10 ori mai scumpi fata de jocul prestat.:)) Barca azi le va rupe curu celor de la Espaniol pe Nou Camp si inca o cupa vine la Messi&CO, astia de cica n-au nush ce echipa!:)


Cu PSG sansa voastra e ca prostii de francezi sa continue sa-l huiduie pe Neymar, cel fara de care calitatea jocului lor scade cu cel putin 50%. Ar vrea Madridul sa aiba un jucator ca Neymar, din pacate nu are, nici macar pe-aproape. Rolando ala de 2 ani de zile nu mai e balon de aur decat pe foaie, pe teren mucea.


De acord ca Zidane n-ar trebui sa plece, l-a "descoperit" pe Isco la timp sezonul trecut, cand noi restu stiam ca e cel mai bun din echipa deja de mai bine de juma de an. Mare antrenor.:)) Ce e intr-adevar placut la el e ca are respect si impune respect, atat iti trebuie ca sa fii antrenor de succes la Real Madrid, chiar daca fotbal stii sau nu stii, conteaza mai putin asta, jucatori care stiu sigur o sa ai mereu.

El Pistolero
25th January 2018, 10:28
Au fut*t rău echipa Zidane sezonul asta. Foarte mulți jucători ieșiti din forma. Nu înțeleg de ce a jucat cu atâtea rezerve ieri. Menajezi titulari pentru ce.? Dacă pierdem cu PSG e cel mai prost sezon din ultimii zece ani.

Srdjan
25th January 2018, 15:36
Realul a ajuns atat de slaba incat nici nu iti mai vine sa razi de ei :(

Johnny D
26th January 2018, 00:20
Si au mai si vrut sa fie aplaudati pe Nou Camp furaciosii astia!:rosu:

Barca n-a reusit sa-i sparga pe Espaniol, multumita in speta lu Suarez care iar a prins un meci de rahat, e incredibil Suarez asta, are niste meciuri de ti-e mai mare dragul, altele cand zici ca are 2 picioare stangi, si nu ca a lu Messi.

Se remarca debutul lu Coutinho cu nimic special, doar niste preluari acolo de efect.




Cineva sa modifice titlul, ca nu mai suntem in 2017!:))

Srdjan
26th January 2018, 00:33
Mie mi-a placut debutul lui Coutinho. S-a vazut ca nu a fortat, insa s-a integrat foarte bine in schemele de joc ale echipei, iar acest lucru este foarte important pentru inceput.

Despre Messi ce se mai poate spune? :D. Un alt meci imperial din partea sa!

YoNuTzz
26th January 2018, 10:13
barca face eventul anul asta...

si a 4-a cupa la rand probabil :))

Srdjan
26th January 2018, 23:12
Va fi greu cu Valencia. Avem noroc ca ii prindem intr-o perioada foarte incarcata pentru ei