PDA

View Full Version : Etapa 21: Chiajna-CS U Craiova 0-0



Leo
10th December 2016, 23:05
Vineri, 16 decembrie, ora 20.30.

Leo
14th December 2016, 12:31
Castiga oaspetii.

Leul Oltean
14th December 2016, 12:34
Castiga oaspetii.ai fost la un cm :sneaky: de a nu iti dedica o melodie.

Leo
14th December 2016, 12:45
Serios? Ce te-a retinut?

Leul Oltean
14th December 2016, 12:58
emotia, tracul ... stii cum e. :sneaky:

Uite jazz adevarat (si sa nu imi tii mie teorii ca asta ar fi doar gipsy jazz ... instrumentistii sunt meserie, genul e meserie, cu ocazia asta poate il mai inveti si pe Banatanu 2sd ceva (= spune-i sa nu mai aplece urechea aia uriasa, atipica, spre jazzul de birt, ca nu e frumos, chiar daca are cu cine bea acolo) :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ipevHQJ1IQ&list=RD8ipevHQJ1IQ

delaoltenia
14th December 2016, 20:54
egalitate aici.

delaoltenia
16th December 2016, 18:57
Echipele probabile:

Concordia: Draghia - Barboianu, Asanache, Tincu, Bucurica - R. Costin - Gradinaru, N. Rosu, M. Cristescu, R. Raducanu - Pena
Antrenor: Emil Ursu

CS U Craiova: Calancea - Briceag, Acka, Kay, Vatajelu - Baluta, Zlatinski, Gustavo - A. Ivan, Mazarache, Nuno Rocha
Antrenor: Gigi Multescu

Hingherul
16th December 2016, 19:15
mi se pare mie sau ariciu e in perioada de rut? :))
ar insemna ca e un arici dereglat. stiam ca astia hiberneaza iarna :D


castiga vecinii! chiajnist de mic! /hello/hello/hello

Johnny D
16th December 2016, 20:51
Ivan ala se crede ceva Iniesta combinat cu Cruiff, are si creasta semilunei tasta pe scafarlie!
Dar saracu... ce-i drept, macar se crede, altii nici n-au macar atata ambitie!:))

N-au ce se plange craiovenii, altii au jucat pe terenuri inghetate, totusi mai usor sa joci pe artificial decat pe un teren de rahat cu minge rosie pe care nici nu te poti tine pe picioare, eu chiar m-as considera norocos sa joc la Chiajna in sezonu in care restu terenurilor sunt inghetate, impusc 2 iepuri dintr-un foc, altii joaca acolo acum si la Chiajna cand ar putea juca pe un teren bun.

Johnny D
16th December 2016, 21:02
Astia de la Craiova zici ca nu stiu sa suteze o data ce ajung in careu, de-a dreptul penibili, ori pasa la portar, ori cel mai sigur eseu!:))
La ce calitate de-a deschide jocul advers au, sunt chiar penibili o data ce-o fac si ajung la finalizare.


Brazilianu ala al lor zici c-a fost adus din zona Braziliei unde se cresc mijlocasii ce n-ajung niciodata la poarta adversa, pana acum o pasa la portar dintr-o pozitie excelenta si-un semiluft dintr-o minge usoara pe voleu singur in 12 metrii!:))

Vadim
16th December 2016, 21:05
A cam cazut Craiova la final de an, dar poate isi revina in repriza secunda. Nu prea sunt motivati ca ar putea prinde locul 3.

Johnny D
16th December 2016, 21:07
Eh nu pe dracu, sunt atat de motivati ca nu stiu da-n minge cand ajung la poarta adversa, as zice ca-s prea incordati chiar.


Si Chiajna era sa-i pedepseasca, a avut o ocazie mai mare ca toate ale Craiovei pe contra, dar portarul oltean ca la handbal scoate una!:))

Leo
16th December 2016, 21:18
0-0 la pauza.


Dupa 4 infrangeri consecutive urmeaza a cincea, nu? :D

Leo
16th December 2016, 21:33
Dario Bonetti se afla in tribuna ilfovenilor si negociaza preluarea Concordiei.

Johnny D
16th December 2016, 22:23
Ai nimerit avatarul pentru meciul asta Leo, doar ca ciapica aia e una asa mai saracacioasa! Si e si contrafacuta, nu e originala!:D

delaoltenia
16th December 2016, 22:37
ce o fi in inima lui nea gigi multumescu?

Leo
16th December 2016, 22:51
Ai nimerit avatarul pentru meciul asta Leo, doar ca ciapica aia e una asa mai saracacioasa! Si e si contrafacuta, nu e originala!:D

Ai baut ceva?

Lordliv
16th December 2016, 23:30
sa bagi un hot ilfovean sa arbitreze alti hoti ilfoveni...normal in lumea jijista.

nu am ce sa vorbesc despre fotbal in conditiile in care nu ti se da un penalty evident.viciere de rezultat.

multa mwuuie,din nou,comentatorilor si moderatorilor de la jijisport.dar si de la look.incredibili de ofticati pe ascensiunea universitatii craiova.

Hingherul
16th December 2016, 23:33
La munca nu la intins mana!!!

delaparis
16th December 2016, 23:42
Nicio injuratura? :confused: ... ciudat :D

Lordliv
16th December 2016, 23:45
trist.n-ai cu cine.domne!

Hingherul
16th December 2016, 23:46
Nu e ciudat. E ingrijorator. Cand nu te mai injura nimeni e semn ca nu mai contezi :D

Leo
16th December 2016, 23:52
Si totusi Craiova rateaza nepermis de mult. Isi creeaza multe ocazii, ataca in valuri, dar nu inscrie.

Vadim
16th December 2016, 23:56
Chiat si cu furt Craiova ar fi trebuit sa bata.

Hingherul
16th December 2016, 23:56
Pai Ivan ala s-a plafonat deja? :))

Leo
17th December 2016, 00:02
Chiat si cu furt Craiova ar fi trebuit sa bata.

Adevarat. Daca ai penalty, de ce nu-l primesti?

Lordliv
17th December 2016, 00:29
da.se poate discuta si de fotbal.acum ca au aparut si comentarile fotbalistice rationale...maimutoiu' gogonel da pe langa poarta mereu.dar penultima lui constatare este pertinenta.fiind incasator de meserie al olsului.

cu penaltyul primit si transformat in gol,nu pierdeam cele trei puncte astazi.
evident ca nu avem atacanti.se rateaza ingrozitor de mult.iar pufi,bineinteles,a facut un meci mare.mai ales cand il stimuleaza apartinatorii...
la nivelul fotbalului jucat la noi putem lua titlu.mai mult pentru banii ce se vor incasa.
sper ca pe lista multescului pentru expulzati se afla rocha,maza,dumitras,popov...bancu, macar imprumutat ca sa-si revina.

Leo
17th December 2016, 00:37
Craiova are nevoie de atacant si daca nu ma insel are liber la transferuri.

iulian_1976
17th December 2016, 00:49
A jucat bine Craiova cred ca meritau victoria,as spune ca nu au fundasi centrali,un inchizator bun.
Ocazii isi creeaza in fata joaca frumos.

Lordliv
17th December 2016, 08:10
e greu de jucat pe un teren sintetic.vorba multescului.ori toti, ori deloc.
dintre fundasii centrali, doar acka se apropie de anumite standarde.kay,popov sau kelici sunt rudimentari.deci,trebuie neaparat un fundas central.
inchizator(i) bun(i) avem.madson este unul dintre cei mai buni din tara.daca nu cel mai bun.iar mateiu este pe aproape.daca are continuitate in jocuri.
ce ne trebuie este un box to box, gen vidal sau pogba! sau chiar khedira :D zlati,desi bunicel pentru noi,nu se ridica la astfel de standarde.:)
si ne trebuie un varf de gol.nu de ratangiu brevetat.sper ca rotaru si marcelinho isi vor tine promisiune.acum cand de ieri avem dreptul la transferuri.:D
si ne trebuie ca gustavo,ivan sau baluta sa-si cunoasca bine posturile pe care vor sa fie consacrati la stiinta.adica nu azi centru,maine stanga sau poimaine dreapta.iar bancu sa spuna daca mai poate...dupa gravul accident.acceptat cu nonsalanta de hadji.
si ne trebuie un fundas dreapta autentic.
si ne mai trebuie un portar care sa-i faca concurenta moldoveanului.
astea,ca sa joci de la anul cu 30 000 de suporteri in tribuna.inclusiv 90% din peluza sud.pentru ca ceilalti 10% vor mai manca inca ciorba de burta la perinita.sau de sub burta mititelului.;)

deci,in concluzie.vadime.vrei caliate in postari pe ols ? incurajeaza astfel de postari.:) si taie-le macaroana diletantilor gogonisti/gogonari care misuna pe aici si duc subiectele in desuet.adica in otet.:))

petea
17th December 2016, 10:15
Arbitrii au intrat in alerta, fcsb nu mai e pe primul loc.

Lordliv
17th December 2016, 11:19
Marcel Popescu, managerul general al celor de la CSU Craiova, a criticat dur arbitrajul de la meciul contra Chiajnei, 0-0.

Acesta a dezvăluit că arbitrul George Rădulescu le-a spus jucătorilor Craiovei că nu vor primi penalty în acest meci.

"Craiova este una dintre cele mai dezavantajate echipe. Ieri, arbitrul le-a spus lui Bălută s™i lui Ivan: Putet›i să facet›i orice, degeaba, nu dau penalty. Cum este posibil ca un arbitru să zică as™a ceva?", a spus Popescu la TV Digi Sport.

"Am întâlnit un arbitraj inimaginabil, incalificabil. Am avut penalty nedat, mi-a confirmat mai multă lume. Prea multe faulturi greČ™it semnalizate, offside-uri aiurea. Am experient›ă de 40 ani, nu mă păcăleČ™te un arbitru. E o rus™ine!" Gigi MulČ›escu, antrenor CSU, la TV Dolce Sport


fotbalul jijist din Romania...

ps. hingheru' !* george radulescu.


* reamintesc,taiatul gogonel tine loc de beep beeep!:happy

Leul Oltean
17th December 2016, 11:34
castiga vecinii! A propos de rut :thinkso: ... pe la tine asa se intampla ? marcheaza vecinii ? si ... castiga ? :D

Hingherul
17th December 2016, 11:52
pari usor debusolat. iar ai ajuns prea tarziu la mamaie si tataie? au taiat deja porcul sau a fugit ca anul trecut? :))

Lordliv
17th December 2016, 15:21
ce apucaturi pelasgice ai.:happy punerea gogonelelor,taiatul porcului,baie in mare in aprilie-mai in axaina ( denumire cimeriana:) )..sigur nu esti dacopat?!:o:

iulian_1976
17th December 2016, 18:08
Melodramatic la francezi se numeste stilul "pleurnichard" care se plang tot timpul :)
Au avut multe faze clare de gol,Craiova trebuiau sa o bage in plasa si gata se termina meciul.

Chiajna a avut 2 faze clare de gol putea fi mai rau,chiar daca sa spunem nedrept,Caiova putea si pierde.

Lordliv
17th December 2016, 19:19
jijisport nici macar nu da in rezumatul jocului faza penaltyului clar refuzat lui gustavo.
dolce face o 'analiza' elucubranta.stau 2 mentula chiori si incearca sa nu-si supere apartinatorii.cunnus in toata regula.:D

https://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-intern/mul-escu-plange-arbitraj-inimaginabil.html

cica exista un contact acolo...doar un simplu contact.