PDA

View Full Version : Etapa 19: Viitorul - CS U Craiova 2-0



Leo
1st December 2016, 21:23
Sambata, 3 decembrie, ora 20.30.

Leo
1st December 2016, 23:15
Castiga Craiova.

iulian_1976
3rd December 2016, 15:58
Un meci foarte interesant joaca viitorii jucatori ai nationalei :)

Novac
3rd December 2016, 16:53
Bat purecii lui Hagi.

Leo
3rd December 2016, 16:54
Nu votezi in poll?

Hingherul
3rd December 2016, 16:54
ca doar nu or bate strumfii Olgutei :D

Novac
3rd December 2016, 17:04
Ah ba da, acum :D


ps. votam toti ... eu si inca 3 insi :))

Leo
3rd December 2016, 17:06
Asa. Sa ramana pt eternitate. :D

Novac
3rd December 2016, 17:14
pe cel mai mare forum ... avem chiar 4 interesati

Oricum ai da-o e mai bine decat inainte cand erau 20 pe un rezultat - alti bani cand nimeresti rezultatul:D

Leo
3rd December 2016, 19:42
Echipele de start:

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Tšîru, Boli, Ganea - Hodorogea, Carp - Chit›u, R. Marin, Cicâldău - Nimely

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kelic, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Zlatinski, Gustavo - A. Ivan, Nuno Rocha, Bălut›ă

Arbitru: Radu Marian Petrescu

Leo
3rd December 2016, 20:32
Hai oltenii, ivingeti blatistii!

Hingherul
3rd December 2016, 20:36
ce strumfi prosti. vorba aia: copia n-are valoare! :))

1-0 pentru Viitorul fotbalului! :D

Hingherul
3rd December 2016, 21:07
si inca un GOOOOOOL

ce strumfi falimentari :D

acum inteleg de ce merg rasii asa prost. le tine Leo ghinion :))

iulian_1976
3rd December 2016, 21:14
Doua echipe faine.
Inca un jucator poarte interesant Hodorogea,Viitorul vine cu niste jucatori ce ies din tiparul Ligii 1.
Viitorul arata foarte bine :yes: nu au forta este normal cu jucatori de 19,21 de ani nu ai cum.

A fost mult promovat in media Briceag un jucator cu multe deseuri tehnice :) in fine nu stiu dedesupturile.
Chitu si Hodorogea mi-au placut cel mai mult.

Hingherul
3rd December 2016, 21:15
de Ivan ce parere ai? :D

petea
3rd December 2016, 21:17
O echipa, clona adevarat, dar frumoasa cea a Craiovei si una cu jucatori foarte buni dar blatista, supusa oierului din Pipera...

Hingherul
3rd December 2016, 21:23
tu ar trebui sa stii cel mai bine cum sta treaba cu clonele. nu e asa, Livut? :)

petea
3rd December 2016, 21:28
Tu ai facut sa se ajunga aici...

Hingherul
3rd December 2016, 21:34
sigur, eu ti-am luat familia pe privat :)

cum ziceam, pana maine ai sansa sa ramai. sa nu dai iar vina pe mine daca te intoci sa vorbesti singur cu tudose.

petea
3rd December 2016, 21:36
fa tu cererea eu nu stiu cum..

Hingherul
3rd December 2016, 21:39
eh, lasa ca te invata Tudose maine!
gata, aici se comenteaza meciul. pentru restul ai administrativul. iar de maine, RA!

Leo
3rd December 2016, 22:05
Oltenii rateaza cam ca City, blatistii marcheaza cam ca Chelsea.

Hingherul
3rd December 2016, 22:10
si te oftici? ca asa mi se pare :))

Leo
3rd December 2016, 22:15
Bineinteles ca ma oftic. Regele blatistnu merita locul pe care il ocupa. Ce-i greu de priceput?

Hingherul
3rd December 2016, 22:17
ete ca parca voi meritati sa fiti in liberate la cat ati furat. dar asa e viata! nu te mai consuma si tu atat ca iti cade parul :D

iulian_1976
3rd December 2016, 22:19
de Ivan ce parere ai? :D

Ivan este un jucator foarte bun.
Are o problema si nu se potriveste cu marii atacanti imi pare ca este un tip timorat daca este fluierat i se spune de mama,un pic controlat se pierde.
Aici este o problema de psihic nu stiu daca se poate indrepta.

Daca este impins de la spate,cand joaca acasa este zmeu,arata foarte bine ca jucator poate cu Polonia putea fi meciul lui,cu tribunele in spate.
Ivan nu este sa dea gol in deplasare in minutul 85 gen Alibec sau Rusescu.:) tine de psihic nu de cat fotbal stii.

Leo
3rd December 2016, 22:20
Care voi? Voi penalii Ligii 1, singura echipa cu toata conducerea in puscarie? Echipa care a furat din greu u ajutorul arbitrilor? Mai bine taci din gura ca te faci de rusine.

Hingherul
3rd December 2016, 22:22
am gasit un smoc de par! Leuto, e al tau? :))

Leo
3rd December 2016, 22:23
Depinde. E rosu?

Hingherul
3rd December 2016, 22:23
2-0 si oltenii raman cu prazu` in mana! :D

Hingherul
3rd December 2016, 22:24
Depinde. E rosu?

nu. nu pare sa fie par din nas :D

Lordul
3rd December 2016, 22:29
Viitorul noul lider !

Leo
3rd December 2016, 22:29
nu. nu pare sa fie par din nas :D

Atunci e al soacrei tale. :)

Hingherul
3rd December 2016, 22:30
Viitorul noul lider !

daca doriti sa felicitati greucenii... :D

Leo
3rd December 2016, 22:31
Ramniceanu si Rambe au lut cartonase rosii. Exact ca la City. :D

Hingherul
3rd December 2016, 22:32
Atunci e al soacrei tale. :)

ete unde era fata cu parul de foc :)

petea
3rd December 2016, 22:33
Bataii mai baietii ai...

Leo
3rd December 2016, 22:34
Pai da, foarte aproape de tine.

delaparis
3rd December 2016, 22:34
Hagi a fost, este si va fi toata viata un golan de kkt. Talent formidabil in fotbal dar om mic.

Hingherul
3rd December 2016, 22:35
aproape de Paulica, poate. ca el face 20 de minute cu mig-ul pana la Timisoara :D

Leo
3rd December 2016, 22:37
aproape de Paulica, poate. ca el face 20 de minute cu mig-ul pana la Timisoara :D

Vorbim de soacra-ta, ce treaba are Timisoara?

phife
3rd December 2016, 22:40
bai, taran mare rambe ala. nu ca e hagi, da plm e un nene la 60 de ani, oricat de mizerabil o arde, lasa-l in plm...

iulian_1976
3rd December 2016, 22:42
Hagi a fost, este si va fi toata viata un golan de kkt. Talent formidabil in fotbal dar om mic.
Da de ce?
Cu ce a gresit :)

Omul a contruit ceva care functioneaza,tu stii prea bine ce greu este sa contruiesti si ce usor este sa distrugi(gen atac DDoS :))

petea
3rd December 2016, 22:43
Multescu se cearta cu Hagi..

Leo
3rd December 2016, 22:54
"Cine ești tu să faci probleme aici? Faci tu ce vrei tu, bă? Las-o dracului! Auzi, bă, ce face ăsta?! Mă ia pe mine ăsta la bătaie? Ăștia au venit să mă bată pe mine acasă?", erau țipetele care se auzeau din gura lui Hagi în timpul interviurilor de după meci de la Dolce.

Mare antrenor. Frumos exemplu pt tinerii jucatori. :rosu:

delaparis
3rd December 2016, 22:56
Hagi: "Au venit strainii sa ma injure la mine acasa?!" (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/viitorul-constanta/hagi-au-venit-strainii-sa-ma-injure-la-mine-acasa-nid-122175/)In Spania Hagi nu a injurat cand era jucator? :rolleyes:
******* ...

ciorbicafaristu
3rd December 2016, 22:59
Hagi: "Au venit strainii sa ma injure la mine acasa?!" (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/viitorul-constanta/hagi-au-venit-strainii-sa-ma-injure-la-mine-acasa-nid-122175/)In Spania Hagi nu a injurat cand era jucator? :rolleyes:
******* ...
Nu, el doar flegma arbitrii :D

delaparis
3rd December 2016, 23:02
In Turcia chiar a luat la bataie un arbitru ... sau aproape :sneaky:

iulian_1976
3rd December 2016, 23:05
Nu cred ca Hagi cand era la Real Madrid 24 ani il injura pe Cruyff sau cand era la Barça il injura pe Butragueno :)

Un strain cand vine in Romania trebuie sa fie mai bun decat romanii si sa respecte valorile din tara respectiva punct.
Sunt de acord cu Hagi total:yes:

pariziene in Franta este aceasi poveste intre tine si un francez este preferat un francez nu spun eu o noutate.

ciorbicafaristu
3rd December 2016, 23:06
De ala zic si eu...a fost aproape si de o mica condamnare atunci.

ciorbicafaristu
3rd December 2016, 23:14
Pt pupincuristii blatistului...Vatajelu e strain?

delaparis
3rd December 2016, 23:17
Nu cred ca Hagi cand era la Real Madrid 24 ani il injura pe Cruyff sau cand era la Barça il injura pe Butragueno :)

Un strain cand vine in Romania trebuie sa fie mai bun decat romanii si sa respecte valorile din tara respectiva punct.
Sunt de acord cu Hagi total:yes:

pariziene in Franta este aceasi poveste intre tine si un francez este preferat un francez nu spun eu o noutate.

Vorbeam de perioada cand era la Barca, deci cand avea cam 29 de ani si injura permanent la fiecare meci adversarul. A avut cateva rosii doar pt asta pe vremea aia.

PS. In Franta nu ma intereseaza comparatia deoarece eu aleg. Prefer pe cine are valoare. Apoi inteleg daca e francez sau nu ....

Hingherul
3rd December 2016, 23:19
Daca doriti sa salutati campioana... :D

delaparis
3rd December 2016, 23:32
Nu mai salut Astra ca e nasol ... :)

Revin la Hagi.
Mare mic a devenit. Sper sa faca treaba buna la formare jucatori acolo.

iulian_1976
3rd December 2016, 23:34
Vorbeam de perioada cand era la Barca, deci cand avea cam 29 de ani si injura permanent la fiecare meci adversarul. A avut cateva rosii doar pt asta pe vremea aia.

PS. In Franta nu ma intereseaza comparatia deoarece eu aleg. Prefer pe cine are valoare. Apoi inteleg daca e francez sau nu ....

Este ca si cum vine un portughez sau brazilian si il impinge pe Deschams,Tigana sau Zidane :)
Hagi pune problema corect :)

Nu este suficienta valoarea conteaza si respectul,valoare in anumite conditii se disipa nu intru in detalii,(este legat de cuantificarea valorii in timp)
In timp o sa ajungi doar cu un tip care nu te respecta.

ciorbicafaristu
3rd December 2016, 23:43
Mai baiatule, tot meleul ala a plecat de la rapandula aia care a sarit sa-l impinga pe Vatajelu. Repet intrebarea, Vatajelu e strain aciuat prin Romania?

delaparis
3rd December 2016, 23:49
Nu este suficienta valoarea conteaza si respectul,valoare in anumite conditii se disipa nu intru in detalii,(este legat de cuantificarea valorii in timp)
In timp o sa ajungi doar cu un tip care nu te respecta.
Valoarea include respectul.
Timpul nu este infinit dpdv personal. Deci sa alegi valoarea reprezinta solutia problemei puse in viitor temporal

iulian_1976
4th December 2016, 00:05
Ok o sa vedem cum accesezi valoare respect din entitatea valoare,intr-un interviu de angajare:D
In informatica au rezolvat-o usor cu private,public si protected :) mai greu cu oamenii :)

delaparis
4th December 2016, 00:25
In informatica s-a inteles ca fara humain nimic nu merge.
Trebuie rezolvat cu derbedei care se cred inca inteligenti... un fleac, scuipici

iulian_1976
4th December 2016, 00:53
Vatajelu nu la impins pe Hagi.
Cand un fotbalist strain vine in Romania ar trebui sa cunoasca si sa respecte valorile acelei tari Hagi,Popescu etc

Multi vin de afara si fac "pipi" pe tot ce prind,nu toti desigur de exemplu toti strainii de la Astra imi par ok si cam au valoare ...si respect toti :)

Leul Oltean
4th December 2016, 10:49
bai, taran mare rambe ala. nu ca e hagi, da plm e un nene la 60 de ani, oricat de mizerabil o arde, lasa-l in plm...Consumul excesiv de net dauneaza grav sanatatii. Duce inevitabil la autism pur, cazul de fata.
Cine plm e Hagi ? Daca vine si imbranceste un adversar pe campul de joc, cina pana mea este el ? - un cocalar, iti raspund eu. Si merita tratat ca atare. Imi pare rau ca nu a luat o bucata adevarata.
Te laudai ca esti arbitru ... poti spune care e primul individ care merita cartonasul rosu ?

ciorbicafaristu
4th December 2016, 10:55
Vatajelu, pt ca a avut tupeul sa-l faca pe marele Hagi sa-i puna mana-n piept. :))

Tim
4th December 2016, 11:09
Leule, pai ce facurati neicusorilor? Se poate sa aiba hadji arbitri mai arbitri decat ai vostri?:evil:

phife
4th December 2016, 11:15
Nu am vazut toata faza da' - ramniceanu.
M-am balbait eu? am spus, nu ca e hagi nu dai in el - da e in plm un mos. Lasa-l dracu, iti iei si rosu ca proasta - ala nu e comportament de baiat destept.

ciorbicafaristu
4th December 2016, 11:22
Nu am vazut toata faza, dar comentam...doamne:headbang:

Leul Oltean
4th December 2016, 11:23
Nu te-ai balbait, asa esti tu. :D
Baaah ... nu Rambe trebuie sa fie baiat destept, ci *******ul de 60 de ani care se crede simbol ( vorba vine 60, in realitate e leat cu Ioji Carcalete), ca el a produs tot circul.
Tensiunile din joc erau adevarate (printisorii au jucat tare, fiind lasati de jigodia cu miros de oaie si fluier, craiovenii erau taxati si cand nu era fault), bucuria de la final era si ea adevarata (pentru ca era pe bani, dar tu nu stii asta) ... eu nu pricep ce nu vezi tu.

le : ciorbica, iti pierzi timpul; asta e forum cu o nara. :mda:
(moderatorii o mai au si infundata ... :happy )

phife
4th December 2016, 11:30
Gata ma. Am vazut-o, multumit?
Am spus - chiar daca se comporta mizerabil, il lasi in plm in pace, pleci de acolo - la final pe tine o sa te vada lumea ca pe un om sanatos la cap si pe ala ca pe un mare jeg. Da' nu te duci cu ba pe a ma-ti sa dai tu, in special cand vatajelu (baiat destept) incerca sa calmeze pe acolo, daca el nu a fost deranjat de ce sa vi tu sa faci pe smecheru.

Nu conteaza cine e. Anu trecut la chelsea-spurs rose l-a impins pe hiddink si a doua zi l-a luat toata presa la ****.

Iti dai seama, eu nu stiu ca e pe bani, el stie..are surse.

Leul Oltean
4th December 2016, 11:38
vatajelu (baiat destept) incerca sa calmeze pe acolo ...:happy:happy:happy

sa te invat ceva : vatajelu asta e la fel de inteligent precum oaia cu o nara dupe targu jiilor. in timp ce pe fundal rulau imaginile cand regele cretin il imbrancea (repetat !) ... el afirma diplomat ca se imbratisa cu rejele, ca aplana conflictul (care pana atunci nici nu existase - vizibil) : un papa lapte idiot pe care il vreau plecat de la Craiova, doar autistii ca tine il vad pe asta la nationala sau cel mai bun de la Craiova. o sa vezi ca nu ajunge nicaieri (jucator important), poate se pacaleste fiorentina sa ne dea niste bani pe el ... e prost de behaie (normal, s-a format ca junior la academia :D stelii ...)

phife
4th December 2016, 11:42
Diplomatia nu e prostie doar pentru ca nu-ti place tie ca nu scuipa si zgarie pe cine vrei tu.
Omu nu vrea scandal, a vrut sa aplaneze *****u ca era nasol pentru ai lui. Ca a vrut el sa fie baiat si sa nu planga ca ***** e altceva.
Pe langa asta are cel mai coerent discurs de la voi din club, il pisa in vorbe si pe antrenor.

Si nu spun eu ca e cel mai bun fundas stanga roman la ora asta, ca nu ma incalzeste pe mine ca a facut juniorat la steaua - o spun cifrele si forma.
Cand il pupai in **** acum 1-2 sezoane era bun, nu?

Leul Oltean
4th December 2016, 11:48
am inteles, v-au dat maidanezii pana v-au infundat nara si asta afecteaza creierul (in egala masura cu netul). L-am criticat pe acest piticot tot timpul in ultimii 2 ani, nu il vad fundas stanga nici macar de craiova. caut acum, iti arat.
esti un papagal, bilivmi, vezi numa ce iti place. Nici la fotbal nu te pricepi, desi asta te chinui sa pari tot timpul.

phife
4th December 2016, 11:49
Ia arata boss. Ca ai aratat deja ce caracter de baiat ai tu :rolleyes:

Leul Oltean
4th December 2016, 11:57
Uite, tontomane ... discuttie acum 2 ani, dupa meciul Craiova-CFR :
vatajelu este deja fundasul stanga al nationalei.
ramane cum am spus ! :P
Nu cred ca ai sa vezi.
Asta doar in cazul unei imbunatatiri radicale a lotului, adica in maniera propusa de mine.
Altfel ... Tarnacop e un fundas stanga mai bun ca Vatajelu (si poate evolua si pe alte posturi, nu e sanatoasa indepartarea lui), Baluta e tanar si mai poate creste, despre ceillati ... eu l-as retine si pe Kay (e puternic, merge la inchidere sau chiar stoper atunci cand trebuie inchis jocul, imi aduc aminte de meciul cu Tg Mures, cand Ousmane nu a miscat in fata lui).

ciorbicafaristu
4th December 2016, 11:59
Ai vazut imaginile, dar le interpretezi aiurea. :D Vatajelu se dusese de fapt sa-l intrebe de vorba pe unul de la Ovidiu care-l injurase, dar a sfarsit in imbratisarile lui Hagi, dupa ce Marin reusise sa-l traga deoparte.

Leul Oltean
4th December 2016, 12:03
Ai vazut imaginile, dar le interpretezi aiurea. :D Vatajelu se dusese de fapt sa-l intrebe de vorba pe unul de la Ovidiu care-l injurase, dar a sfarsit in imbratisarile lui Hagi, dupa ce Marin reusise sa-l traga deoparte.:D

daca inca te chinui sa le desfunzi nara ... te suspectez ca esti cam autist. genial, dar autist. :d

ciorbicafaristu
4th December 2016, 12:17
Cu baiatul asta n-am nimic de impartit, doar incerc sa-l aduc pe calea cea dreapta:D

phife
4th December 2016, 12:23
Ma nu e vorba ca hagi a actionat normal ffs, e doar vorba despre faptul ca atunci cand esti fotbalist profesionist de prima liga intr-un campionat din europa nu ai voie sa faci prostii din astea pe care le vezi prin judeteana sau la divizia onoare pentru ca, mna, ce crezi? Iei rosu si ii faci rau echipei.
Daca se intampla faza asta intr-un meci cu gaz metan si rambe facea asta cu pustai sunt 100℅ sigur ca nu spuneai nimic. Asa si tu si leu sunteti subiectivi.

phife
4th December 2016, 12:28
Uite, tontomane ... discuttie acum 2 ani, dupa meciul Craiova-CFR :

Din discutia asta, veche de 2 ani rezulra ca tu l-ai vrut mereu plecat de la craiova pe vatajelu?
Subtire.
Tarnacop tot fara contract?

Leul Oltean
4th December 2016, 12:33
numa pe locu 2, numa cucurun pla. parca esti frate geaman cu xilofon (= daca taceai, filosof ramaneai).
Pai numa faptul ca il vedeam pe Tarnacop deasupra lui spune destule. Dar cand ai o nara ... oxigenul vine mai greu ...

ciorbicafaristu
4th December 2016, 12:35
De ce suntem subiectivi, fiindca condamnam cauza si nu efectul?

phife
4th December 2016, 12:55
Niet. Il vedeai la momentul ala pe tarnacop peste ( tarnacop baiat muncitor, util) doar ca tu mi-ai spus ca l-ai criticat constant de 2 ani pe vatajelu nu ca l-ai criticat acum 2 ani. Ceea ce o ineptie. Pentru ca desi acum 2 ani a avut un sezon slab anul trecut a fost muult peste media echipei. Anul asta se misca iar foarte bine. Ca tu nu vrei sa vezi ca baiatu e unul dintre putinii fundasi laterali din romania care e capabil sa urce si sa centreze bine, ba chiar sa dea si gol e treaba ta. Omul a ajuns capitan, poate i-ai apreciat tu gresit potentialul?

Nu sunteti subiectivi pt ca vedeti cauza. Sunteti pentru ca aveti motive (de inteles) sa urati viitorul (mai mult decat restu lumii).
Daca era dupa voi - ce sanctiuni acordati dupa meleu?

petea
4th December 2016, 12:56
Du-te bre acasa....

ciorbicafaristu
4th December 2016, 13:07
Aha, si daca n-avem viitorul la inima nu mai avem voie sa comentam fiindca suntem subiectivi? Ce afirmatie a noastra ti se pare plina de subiectivism? Daca zic ca in mod normal Hagi n-are voie sa scape fara cateva etape de suspendare sunt subiectiv? Daca spun ca ala de la viitorul imbracat in geaca care da cu pumnul si n-a primit nici macar un galben trebuie suspendat cateva etape sunt subiectiv?

Leul Oltean
4th December 2016, 13:08
Du-te bre acasa....e acasa, doar ca nu vrea sa doarma.
Vatajelu are 2 meciuri bunicele anu asta : cu Astra (d) si cu fcsb (d). in rest a fost paralel, depasit constant de omul de pe partea lui, i-a facut mari pe toti anonimii cu care s-a intersectat.
am vazut anul asta un singur meci pe stadion : cu botosani. Banene ... cel mai necunoscut, cel mai slab de la aia il facea sistematic, din preluare. Patache, atunci am aflat cum il cheama (si e jucator defensiv).
Au trebuit sa vina (sa coboare) ivan (jucat atunci banda stanga) si in repriza 2 bancu, sa il mai scoata cat de cat. penibil piticotu, pur si simplu.
si phiphelica asta imi explica mie fotbal ...

phife
4th December 2016, 13:21
Aha, si daca n-avem viitorul la inima nu mai avem voie sa comentam fiindca suntem subiectivi? Ce afirmatie a noastra ti se pare plina de subiectivism? Daca zic ca in mod normal Hagi n-are voie sa scape fara cateva etape de suspendare sunt subiectiv? Daca spun ca ala de la viitorul imbracat in geaca care da cu pumnul si n-a primit nici macar un galben trebuie suspendat cateva etape sunt subiectiv?

Normal ca ai. La hagi nu e sigura suspendarea. Ala cu geaca :rolleyes: (si cica eu nu am vazut faza) ia sigur etape. Mi se pare subiectiv sa spui "trebuia sa-i dea lu hagi sa planga sa plm" sau sa spui ca rambe nu a facur o magarie.

Uite ma, chiar o sa ma uit in mod special la vatajelu sa vad daca isi bate chiar asa toata liga 1,joc de el in defensiva.

ciorbicafaristu
4th December 2016, 13:32
Care-i diferenta intre ce a facut rambe si ce a facut hagi?

Leul Oltean
4th December 2016, 13:38
La hagi nu e sigura suspendarea. Ala cu geaca :rolleyes: (si cica eu nu am vazut faza) ia sigur etape. asta stim si noi, teutaland. bineinteles ca nu ia hagi nimic, desi el merita primul.
rambe ia multe, probabil cele mai cele.
ala cu geaca ... ma nene, eu il stiu pe ala cu geaca. nu stiu de unde, da il stiu.

(:D personal : golaneste vorbind, vatajelu merita un cap in gura de la rege, la cat de papa lapte este fundasul ''de nationala''; hagi merita bucata adevarata luata de ramniceanu, dus ca prostu in pumnu lu rambe, ramniceanu mai merita si un croseu de la Kay, ete asa, d-aia ... :D)

phife
4th December 2016, 13:48
Care-i diferenta intre ce a facut rambe si ce a facut hagi?

Rambe a dat cu pumnu, rambe a venit sa se dea mare cand conflictul se termianse :rolleyes:

iulian_1976
4th December 2016, 13:55
Care-i diferenta intre ce a facut rambe si ce a facut hagi?
Ca diferenta intre elev si profesor :)
Daca taicatu te impinge tu ce faci il faci pilaf :))

De la Hagi orice jucator are ce invata,Vatajelu nu cred ca sufera de faptul ca la impins Hagi :)
Reactia lui Rambe denota ca nu are un sistem de valori,daca va fi cazu va face "pipi" pe oricine,in functie de clubul unde va fi legitimat,inclusiv pe clubul alb-albastru unde este acum:)

ciorbicafaristu
4th December 2016, 14:01
Taicamiu:D nu mi-ar pune mana in piept, dar na, poate tu asa esti obisnuit in familie
Rambe in prima faza a facut ce a facut si regele pulii, iar pumnul dat pe urma a fost in legitima aparare :D

Leul Oltean
4th December 2016, 14:02
iulian 1576 :D ... francia este foarte urata.

Leo
4th December 2016, 14:14
Si totusi exluderea din lot pe termen nelimitat? Este o decizie cam severa.

Leul Oltean
4th December 2016, 14:30
De la Hagi orice jucator are ce invata da. :D

phife
4th December 2016, 14:50
Pe rambe l-au pus putin la ospiciu. Adica mna, si asa practic a cersit suspendarea, cam atat inseamna echipa pentru el

Leo
4th December 2016, 15:07
Si Hagi ar trebui sa treaca putin pe la ospiciu la ce probleme are cu nervii. Ii sare cam repede tandara, din orice.

phife
4th December 2016, 15:14
Xanax...

ciorbicafaristu
4th December 2016, 15:18
Intr-un fel e de inteles...e in ***** pana in gat. Daca el sau nea jiji nu castiga campionatul e cam gata marele lui proiect.

iulian_1976
4th December 2016, 15:37
Taicamiu:D nu mi-ar pune mana in piept, dar na, poate tu asa esti obisnuit in familie
Rambe in prima faza a facut ce a facut si regele pulii, iar pumnul dat pe urma a fost in legitima aparare :D

Esti bun in replici .:ok:
Provii dintr-o familie bine crescuta si esti de acord cu Rambe iar Hagi pentru tine este "regele p.. ii" :no:


Am urmarit meciul pana la final Hagi s-a dus spre echipa lui nu spre Vatajelu, Vatajelu discuta aprins cu an adversar s-a apropiat grupul facut de la Viitorul ,Hagi la impins este adevarat,in sensul pleaca de aici.
Rambe nu avea ce sa caute acolo si punct.

Lordliv
4th December 2016, 15:52
gica hagi si gica popescu-doua caractere infecte.
foarte slaba si umila reactia conducerii universitatii-sa fi fost rotaru,sau doar marcel ppopescu?! marcel popescu la meciul de la iasi a ramas la o nunta in craiova...ii este frica sa nu i se redeschida dosarul lui fiu-sau?
doar multescu mai balmajeste ceva la adresa hotilor lui deaconu.sa nu uitam, am pierdut 4 meciuri cu petrescu si hoteganul ala la centru...si noi ii acceptam in continuare sa ne conduca spre noi infrangeri.
poti sa scapi de rambe si fara sa-l dai afara din lot...la asa reactie de derbedeu machedon a lui hadji,asa reactie de african a lui rambe.dinte pentru dinte.
desi sunt printre aia 25% dintre jucatorii din liga 1 care isi primesc salariile la timp ( si multi in jur de 7000 de euro/luna) cei care imbraca tricoul universitatii sunt labili psihici,o greseala individuala se rostogoleste asupra evolutiei intregii echipe.
dar si sarbatorirea sfantului andrei impreuna cu intrigantul cartu si-a pus amprenta pe jocul lor! ( a fost si fata mopoasa a dabulencei pe acolo???)
la meciul cu recasul timisorean presa jijista a acuzat o pozitie de offside invizibila.cu titluri pompoase impotriva stiintei.acum cu alt gol scos din poarta la ovidiu pentru o pretinsa pozitie de offsite nicio reactie.
doar gudurari slugiste pe langa individul ala.care l-a impins pe vatajelu declansand fiesta pupincurismului becalist.
oierul sef este atat de speriat de pericolul pierderii titlului ( adica de pierderea banilor europeni) incat slugile lui de la iasi,botosani,astra sau viitorul reactioneaza: ce sa caute universitatea craiova sa ia titlu?!:o:
repet,ne trebuie 4 fotbalisti.fundas dreapta si central de dreapta.box to box autentic si varf de gura portii.de aia 2 mil de euro pe care le-ai promis ca le investesti...rotarule!
si poti sa-l dai si pe vata unde vrei...tot este stelist din nastere.:D

delaoltenia
4th December 2016, 15:58
Incercari zadarnice Iulian. Multi cocalari de aici dar si din media de rahat fac spume, valuri si isi baga unghia in gat cand aud numele Hagi. Daca inca nu ai observat, vezi atata frustrare cand in alt cocalar visiniu, unul pe nume ninel, isi da in petec de cate ori are ocazia?
Tine minte, paduche la paduche trage, tigan la tigan...si evident, cocalar la cocalar. :D

edit.
pentru cine nu poarta ochelari de cal, Hagi l-a impins pe vatajelu spunandu-i ca nu are ce cauta in grupul jucatorilor pe care-i antreneaza. prostanul a inteles mult mai tarziu, la conferinta de presa.

iulian_1976
4th December 2016, 16:03
Ce va place sa va mai plangeti G. Popescu parca nu ar fi oltean.:D

Interesant este ca aceasta echipa din Craiova a incropit o echipa valoroasa si cu jucatori tineri romani doar pentru faptul ca au avut interdictie de la UEFA sa cumpere jucatori,asta ia obligat sa aduca ceva si din ograda proprie.
Ce vreau sa spun nu au avut un proiect bine gandit,acum vor avea un stadion fain ar pica bine sa castige campionatul,dar trebuie
sa mai si poata.


Viitorul este o echipa prea tanara oricat de bine ar juca nu au forta,eu nu cred in intelegeri cu Steaua etc.
Viitorul propune jucatori tineri romani si nu ai cum sa nu apreciezi asta dar nu este proiectul lor sa castige campionatul.

CFR sau Steaua au jucatorii care pot castiga campionatul,indiferent ca au cateva puncte mai putin acum.
Mi-ar placea sa castige Viitorul campionatul dar nu cred ca sunt capabili.

Lordliv
4th December 2016, 16:07
incercari zadarnice,leule.decerebratii becalisti ,tot decerebrati raman...:D
basca daca sunt si feisbucisti.pe deasupra.

ciorbicafaristu
4th December 2016, 16:09
:happy:happy:happy:happy:happy:happyAha, deci hagi a rupt-o la fuga sa se bucure cu jucatorii, nu sa se repeada la Vatajelu.:headbang: De unde le scoti bai nene?:happy

Clau7_D
4th December 2016, 16:35
Viitorul este o echipa prea tanara oricat de bine ar juca nu au forta,eu nu cred in intelegeri cu Steaua etc.


:)) si mai vrei sa luam in serios postarile tale?

phife
4th December 2016, 17:10
gica hagi si gica popescu-doua caractere infecte.
foarte slaba si umila reactia conducerii universitatii-sa fi fost rotaru,sau doar marcel ppopescu?! marcel popescu la meciul de la iasi a ramas la o nunta in craiova...ii este frica sa nu i se redeschida dosarul lui fiu-sau?
doar multescu mai balmajeste ceva la adresa hotilor lui deaconu.sa nu uitam, am pierdut 4 meciuri cu petrescu si hoteganul ala la centru...si noi ii acceptam in continuare sa ne conduca spre noi infrangeri.
poti sa scapi de rambe si fara sa-l dai afara din lot...la asa reactie de derbedeu machedon a lui hadji,asa reactie de african a lui rambe.dinte pentru dinte.
desi sunt printre aia 25% dintre jucatorii din liga 1 care isi primesc salariile la timp ( si multi in jur de 7000 de euro/luna) cei care imbraca tricoul universitatii sunt labili psihici,o greseala individuala se rostogoleste asupra evolutiei intregii echipe.
dar si sarbatorirea sfantului andrei impreuna cu intrigantul cartu si-a pus amprenta pe jocul lor! ( a fost si fata mopoasa a dabulencei pe acolo???)
la meciul cu recasul timisorean presa jijista a acuzat o pozitie de offside invizibila.cu titluri pompoase impotriva stiintei.acum cu alt gol scos din poarta la ovidiu pentru o pretinsa pozitie de offsite nicio reactie.
doar gudurari slugiste pe langa individul ala.care l-a impins pe vatajelu declansand fiesta pupincurismului becalist.
oierul sef este atat de speriat de pericolul pierderii titlului ( adica de pierderea banilor europeni) incat slugile lui de la iasi,botosani,astra sau viitorul reactioneaza: ce sa caute universitatea craiova sa ia titlu?!:o:
repet,ne trebuie 4 fotbalisti.fundas dreapta si central de dreapta.box to box autentic si varf de gura portii.de aia 2 mil de euro pe care le-ai promis ca le investesti...rotarule!
si poti sa-l dai si pe vata unde vrei...tot este stelist din nastere.:D

Subscriu la prima parte.

Ciorbica, hagi are cum sa faca bani - mai vinde un umflat, ciobanu in schimb o beleste.

petea
4th December 2016, 17:15
Nu crezi ca se inteleg cu steaua...Tu pe ce planeta traiesti?

ciorbicafaristu
4th December 2016, 17:17
In afara de Steaua unde mai vinde? Aia de afara s-au cam lamurit cu ce marfa produce...daca nu era ciobanul sa-i cumpere pe bani grei panaramele (plus 9 puncte pe sezon, bineinteles...ai vazut iuliane legatura?), era in faliment de mult.

Hingherul
4th December 2016, 17:32
Viitorul e pe locul 1 iar rabla aia jegoasa de ramble e un cocalar infect care merita sa simta pe spinare o sabie olteneasca undeva prin centru Craiovei!

in rest, despre ce discutati aici?

Lordliv
4th December 2016, 18:32
in fine dupa ce a fost sunat ca sa reactioneze dupa mutenia de ieri,marcelino dixit

'La final, Răzvan Marin s™i Vătăjelu stăteau de vorbă. În acel moment, Gică Hagi a intervenit între cei doi într-o manieră care i-a surprins s™i pe ei. Înainte, avusese un schimb de gesturi internat›ionale cu Rambe.

Marin si Vătăjelu discutau normal la finalul unui meci. Nu se băteau, nu nimic. Pe de altă parte, dacă ei se băteau sau ceva, normal era ca Hagi să intervină la jucătorul său, nu la fotbalistul Craiovei. A fost un gest nepotrivit al lui Hagi. Ca ce chestie să-l împingă pe Vătăjelu?"

dar foarte slaba reactia.in continuare.a conducerii univertsitatii craiova.mai ales ca suntem obligati,din nou,sa jucam cu insolventii bozgori,din nou afara!
cum dracului pe caldura de asta vara jucam la lumina zilei,iar pe frigul iernii suntem obligati sa jucam noaptea la -5 grade? se incearca sa se rupa echipa de suporteri.
pentru jijistii care au concluzionat victoria clara a submisivilor hadjisti.sa citeasca caseta tehnica.dar ma indoiesc ca stiu sa citeasca...

claule,asa este.sa spui ca trupa lui hadgi nu este aservita intereselor oierului sef este o butaforie.
gustata doar de decerebratii becalisti...

delaoltenia
4th December 2016, 18:37
:)) ce bei la ora asta?

noroace! :)

Lordliv
4th December 2016, 18:43
ceai de ghimbir...indulcit cu banane.

noroace la coalitie.55-57% dupa redistribuire.:)


ps.acum observ.este totusi un forum de sport.cel mai mare!;)
de ce ne-au disparut elementele de identificare privind echipa favorita?:confused:

Lordliv
4th December 2016, 20:05
telefoanele isi fac efectul.dorit de suporteri.:)

silvian cristescu

€žGata, am decis să nu mai tac! Dacă am stat pînă acum în banca noastră, văd că sîntem luați de proști. O țară întreagă trebuie să știe că principalul vinovat pentru evenimentele de la sfîrșitul meciului de la Ovidiu este arbitrul Radu Petrescu. Acesta este arbitrul oilor și arbitrul de casă al ciobanului Gigi Becali. Nu ne mai păcălește nimeni. De cîte ori am fost la un pas să trecem pe primul loc, a fost trimis să ne arbitreze acest Radu Petrescu.
Ne-a făcut praf în meciul cu Steaua atunci cînd a mutat hențul acela în careu. Fără ajutorul arbitrajului nu ne bătea niciodată Steaua. Apoi ne-a ciupit și la Timișoara, iar acum a dus meciul spre victoria echipei lui Hagi.
Meciul s-a jucat mai tare deoarece era un joc pentru primul loc, dar doar pe cei de la Viitorul îi lăsa să intre tare. Cînd băieții noștri intrau și ei mai tare, el fluiera imediat. Din acest motiv jucătorii noștri au acumulat frustrări și au urmat evenimentele respective. Și la evenimentele alea Petrescu era depășit. El se grăbea să plece la dușuri, dar a avut noroc că l-au întors colegii lui”.

„Dacă vom continua cu arbitrajele astea, atunci se va alege praful de fotbalul românesc. Burleanu și Vassaras trebuie să plece. Să își dea demisia pentru că sînt niște incompetenți. Trebuie să vină Gică Popescu și Ion Crăciunescu în locul lor. Văd că Vassaras trage să o facă pe Steaua campioană. Crede că dacă nu îl deranjează pe Gigi Becali o să aibă liniște și o să stea mult și bine în vacanță prin România. Iar Argăseală, în loc să apere interesele cluburilor în Comitetul Executiv, trage sforile doar pentru Steaua. Pe el doar Steaua îl interesează. Uită pentru ce a fost ales.
O să aplicăm și noi politica lui Dinamo. Ăia au țipat și văd că de trei meciuri totul e frumos pentru ei. Nimeni de la Dinamo nu mai are de obiectat față de arbitraje. Așa merge treaba? Atunci lasă că o să țipăm și noi. Nu am nimic cu Hagi. Eu nu îl acuz pe Gică, deoarece el și-a urmărit interesul și era normal să își apere echipa. Așa aș fi făcut și eu.

ps.silviane,suntem de mult luati de prosti.de altii mai prosti decat noi.dar facuti destepti de mafia becalista.si aia feisbucista.;)

delaoltenia
4th December 2016, 20:10
mare echipa Viitorul.
Hagi, un mare antrenor. forzza STEAUA! :D

Lordliv
4th December 2016, 20:20
:)) ce bei la ora asta?

cand o sa ne intalnim pe terenul meu sa sarbatorim victoria,promit s-o udam cu un courvoisier.;)
termin cu ghimbirurile astea...

stiintacv
4th December 2016, 20:25
oameni mai ipocriti ca fcsbistii nu gasesti in Romania asta,pai inteleg ca rambe i a bagat mana in gat lui hagi,dar inainte cine i a bagat mana in gat lui vatajelu de 2 ori?de ce nu exista niciun fcsbist corect si sincer?il apara pe hagi ca le da 6 puncte in fiecare sezon?asta ar fi explicatia logica nu?

Clau7_D
4th December 2016, 20:27
oameni mai ipocriti ca fcsbistii nu gasesti in Romania asta,pai inteleg ca rambe i a bagat mana in gat lui hagi,dar inainte cine i a bagat mana in gat lui vatajelu de 2 ori?de ce nu exista niciun fcsbist corect si sincer?il apara pe hagi ca le da 6 puncte in fiecare sezon?asta ar fi explicatia logica nu?

Nu iei in calcul play-off-ul? :)

Lordliv
4th December 2016, 20:45
tare!
strangandu-ne mai multi o sa cerem inlocuirea moderatorului inrosit de banurile abuzive ale moderatorilor sai,de pe u craiova!
vrem moderator albastrit!:yes:

ca de obicei clau pune punctul pe i.;) mai adauga inca 6 puncte.plus inca cateva slugi!

pe new ols rosu este doar apanajul inrositilor?!:o:
na,ca acum aparu rosu.inrositul.:D 'atehnicii' astia!

Lordliv
4th December 2016, 22:12
cum anticipasem,incep sa apara dedesubturile afacerilor hagistilor.sa vedem ce apare maine in presa.:o:
hagi,primul student din istoria comunista care intrand la o facultate-cea de stiinte economice din craiova, a fost transferat imediat la ase bucuresti.de catre nicu ceausescu!
legea nu permitea aceasta fapta.:cool:
dar probabil se va vorbi de cum a pus mana hagi prin santaj pe floarea fotbalistilor romani.aia de 13-15 ani.luati pe nimic la asa zisa academia hadgi.din toata tara.
sau cum i-a vandut afara.prin hatisuri de firme...

Johnny D
5th December 2016, 07:53
Craiova permite Stelei 2 sa fie tamponul dintre Steaua 1 si restul campionatului, rusinos...

cimitiru' ghencea
5th December 2016, 09:54
asa reje ,asa fotbal ...
cel mai bine a sintetizat sumudica : daca vor ,viitorul poate lua campionatul.problema e ca nu vor.scopul lor este sa ajute fecesebeul prin toate mijloacele s-o faca .
hagi e un cocalar imputit ,care n-avea ce sa caute in meleul de jucatori creat la sfarsitul meciului.dupa ce impingi si injuri ai pretentia sa fii respectat ca un rege ?
eu in locul lui rambe mi-as cauta un avocat bun si l-as da in judecata pentru rasism si discriminare macar sa-l fac pe jegos sa-si ceara scuze ...

Leul Oltean
5th December 2016, 13:14
:happy:happy:happy:happy:happy:happyAha, deci hagi a rupt-o la fuga sa se bucure cu jucatorii, nu sa se repeada la Vatajelu.:headbang: De unde le scoti bai nene?:happydin supteran. pe o nara. :D

Lordliv
6th December 2016, 18:40
Raportul arbitrului: Nici o vorbă despre pumnul lui Rădoi!
FANATIK.RO vă prezintă, cuvînt cu cuvînt, transcrierea raportului întocmit de Radu Petrescu despre incidentele de la Ovidiu: „La finalul jocului, după fluierul de final, jucătorul cu nr. 5 de la U Craiova, Bogdan Vătăjelu, și antrenorul echipei gazdă, Gheorghe Hagi, au avut o discuție în contradictoriu la mijlocul terenului. Ca urmare a acesteia, a avut loc un meleu între jucători și oficialii celor 2 echipe, cele două eliminări survenind ca urmare a acestuia.”
Nici o vorbă de pumnul lui Sorin Rădoi!
În raportul arbitrului, nu e scris nici un cuvînt de pumnul pe care fundașul Viitorului, Sorin Rădoi i l-a dat lui Rambe, după ce jucătorul Craiovei l-a îmbrîncit pe Hagi.
Radu Petrescu a trecut cu vederea și îmbrînceala în care a fost implicat Gică Hagi. Antrenorul Viitorului l-a împins pe Bogdan Vătăjelu, care avea o discuție în contradictoriu cu Răzvan Marin și Cătălin Carp. Acțiunea lui Hagi a declanșat scandalul, care a escaladat rapid.
Singurii sancționați după incidentele de la final au fost Victor Râmniceanu și Rambe, care au văzut cartonașul roșu la finalul meciului și care vor ajunge în fața Comisiei de Disciplină!
Miercuri se judecă
Acest caz se va judeca miercuri, 7 decembrie, cînd se întrunește Comisia de Disciplină a FRF. Raportul nu a ajuns încă pe masa Comisiei, dar surse federale au dezvăluit că atîta timp cît nu există o sesizare scrisă, comisia nu se va autosesiza la pumnul pe care Rădoi l-a aplicat lui Rambe.
Singurele lucruri care vor fi luate în calcul la stabilirea suspedărilor vor fi raportul arbitrului Radu Petrescu și al observatorului de joc.
Rădoi scapă nepedepsit dacă CS Universitatea nu face sesizare
Pumnul lui Sorin Rădoi aplicat lui Rambe nu apare în raportul arbitrului, deci, fundașul Viitorului are mari șanse să scăpe fără suspendare.




http://www.fanatik.ro/raport-bataie-858781

cip
6th December 2016, 19:17
bai oltenii.dar atata va tot agitati...am vazut 2 goluri perfect valabile,de data asta ati luat-o-n mana si cu asta basta...
nu ca m-as bucura,nici mie nu-mi plac astia de la Ovidiu.dar ce atata tevatura...

Lordliv
6th December 2016, 19:51
golul valabil anulat noua l-ai vazut?
faulturile violente ale descaltatilor hadjisti le-ai vazut?
pe atunci nu aveai verzitura gainilor.;)
diferenta intre steaua si craiova ( pentru ca alte echipe nu merita comparatie cu stiinta:D)) este ca si cand joaca mizerabil steaua este ajutata de oamenii brichetarului sa inscrie...
tevatura este ca slujile becaliste isi rup plamanii in meciurile cu noi.sau cu dinamo.

insolventii bugetari din medias mai pierd puncte.la masa verde.nemeritat insa.pentru ca ei si ongrinii ar trebui de mult sa zboare din liga.

Leul Oltean
7th December 2016, 12:38
În raportul arbitrului, nu e scris nici un cuvînt de pumnul pe care fundașul Viitorului, Sorin Rădoi i l-a dat lui Rambe, după ce jucătorul Craiovei l-a îmbrîncit pe Hagi.
[B]Radu Petrescu a trecut cu vederea și îmbrînceala în care a fost implicat Gică Hagi. Antrenorul Viitorului l-a împins pe Bogdan VătăjeluPumnul lui Rambe (catre Ramniceanu, *******ul viitorean venit croit sa loveasca, olteanul capverdez observand asta, de aia a si dat) ... ei bine, pumnul capverdian a fost aproape simultan cu pumnul dat de Radoi lui Rambe. Se napustisera vreo zece sclavi spre el, reactia africanului e normala.
Nu ma asteptam sa se scrie ceva in raport despre analfabetul neamului, nici sa fie sanctionat. Am si scris asta.
Altceva, acum : pe nu stiu care post (look, digi, dolce ... ca tot butonam) cretinul cu miros de branza a tinut o patetica pledoarie relativ la supergeneratia lui nascuta '99. Ce jucatori are el, ce rezultate in youth league, ca 10 din 14 ar trebui selectionati la nationala respectiva, ca a batut cu 6-0 si 5-0 echipe din elvetia si danemarca ... vreun sfert de ora a urlat ca un caine turbat la perusii cu microfoane.
Deci cum ? ... nascuti '99 ? Pai asta nu e cumva under 17 (aka juniorii B republicani) ? aia batuti de Craiova fara drept de apel ? Cine e pe primul loc in campionatul national U17 ?

Leul Oltean
7th December 2016, 12:38
În raportul arbitrului, nu e scris nici un cuvînt de pumnul pe care fundașul Viitorului, Sorin Rădoi i l-a dat lui Rambe, după ce jucătorul Craiovei l-a îmbrîncit pe Hagi.
[B]Radu Petrescu a trecut cu vederea și îmbrînceala în care a fost implicat Gică Hagi. Antrenorul Viitorului l-a împins pe Bogdan VătăjeluPumnul lui Rambe (catre Ramniceanu, *******ul viitorean venit croit sa loveasca, olteanul capverdez observand asta, de aia a si dat) ... ei bine, pumnul capverdian a fost aproape simultan cu pumnul dat de Radoi lui Rambe. Se napustisera vreo zece sclavi spre el, reactia africanului e normala.
Nu ma asteptam sa se scrie ceva in raport despre analfabetul neamului, nici sa fie sanctionat. Am si scris asta.
Altceva, acum : pe nu stiu care post (look, digi, dolce ... ca tot butonam) cretinul cu miros de branza a tinut o patetica pledoarie relativ la supergeneratia lui nascuta '99. Ce jucatori are el, ce rezultate in youth league, ca 10 din 14 ar trebui selectionati la nationala respectiva, ca a batut cu 6-0 si 5-0 echipe din elvetia si danemarca ... vreun sfert de ora a urlat ca un caine turbat la perusii cu microfoane.
Deci cum ? ... nascuti '99 ? Pai asta nu e cumva under 17 (aka juniorii B republicani) ? aia batuti de Craiova fara drept de apel ? Cine e pe primul loc in campionatul national U17 ?

Leul Oltean
7th December 2016, 12:53
nimic de zis, doar sa ramana in front page.

Leul Oltean
7th December 2016, 13:28
up :D

Clau7_D
7th December 2016, 13:54
Pumnul lui Rambe (catre Ramniceanu, *******ul viitorean venit croit sa loveasca, olteanul capverdez observand asta, de aia a si dat) ... ei bine, pumnul capverdian a fost aproape simultan cu pumnul dat de Radoi lui Rambe. Se napustisera vreo zece sclavi spre el, reactia africanului e normala.
Nu ma asteptam sa se scrie ceva in raport despre analfabetul neamului, nici sa fie sanctionat. Am si scris asta.
Altceva, acum : pe nu stiu care post (look, digi, dolce ... ca tot butonam) cretinul cu miros de branza a tinut o patetica pledoarie relativ la supergeneratia lui nascuta '99. Ce jucatori are el, ce rezultate in youth league, ca 10 din 14 ar trebui selectionati la nationala respectiva, ca a batut cu 6-0 si 5-0 echipe din elvetia si danemarca ... vreun sfert de ora a urlat ca un caine turbat la perusii cu microfoane.
Deci cum ? ... nascuti '99 ? Pai asta nu e cumva under 17 (aka juniorii B republicani) ? aia batuti de Craiova fara drept de apel ? Cine e pe primul loc in campionatul national U17 ?

Din ce stiu eu Dinamo e pe primul loc atat la U17 cat si la U19. Dar nu stiu cat conteaza, oricum nationalele mici sunt impanzite de jucatorii regelui iar rezultatele se vad :rolleyes:

Lordliv
7th December 2016, 14:01
niciun ziar din romania nu a anuntat campioana de iarna la u17 ani-universitatea craiova.peste supralicitatii de la victoria,sry viitorul si dinamo! amanunte pe suporter universitatea craiova! moderator vadim...
la u 19 suntem pe 5.dar aici pentru stiinta joaca practic cei care nu au loc in meciurile echipei secunde a universitatii craiova prezenta in divizia c!

de sorin radoi, craiovean,ce sa mai zic! imi amintesc cand sorin ii spunea sa se lase de fotbal ,la extensiv.dar stiu ca are complicatii pe la inima...acum vad ca si pe la cap ar avea probleme.sau e doar orgoliul oltenesc de vina.:D

Lordliv
7th December 2016, 14:06
Din ce stiu eu Dinamo e pe primul loc atat la U17 cat si la U19. Dar nu stiu cat conteaza, oricum nationalele mici sunt impanzite de jucatorii regelui iar rezultatele se vad :rolleyes:

ce sa-ti fac daca la sibiu nu ajung stirile...:D

1 Universitatea Craiova 16 12 2 2 55-18 38
2 FC Viitorul 16 11 3 2 44-12 36
3 Dinamo 1948 București 16 11 3 2 42-17 36
4 Regal București 16 9 4 3 40-21 31
5 Concordia Chiajna 16 9 2 5 26-16 29

dinamo a luat-o de la regal...;)

Clau7_D
7th December 2016, 14:53
ce sa-ti fac daca la sibiu nu ajung stirile...:D

1 Universitatea Craiova 16 12 2 2 55-18 38
2 FC Viitorul 16 11 3 2 44-12 36
3 Dinamo 1948 București 16 11 3 2 42-17 36
4 Regal București 16 9 4 3 40-21 31
5 Concordia Chiajna 16 9 2 5 26-16 29

dinamo a luat-o de la regal...;)

Cel mai probabil ne-au executat si acolo cu arbitrii :)) un penalty mutat din afara careului in interior, gen Tudor la Medias :headbang:

delaoltenia
7th December 2016, 15:01
:)) :)) ...doar cu permisinea ultrasului dinamovist, de altfel un baiat de treaba. :)