PDA

View Full Version : Etapa 16: CSU Craiova-Astra 0-1



Leo
5th November 2016, 16:24
Duminica, 20 noiembeie, ora 17.30

Leo
16th November 2016, 15:36
1 solist.

Leo
16th November 2016, 15:47
Ivan s-a accidentat in timpul unui antrenament al nationalei si va lipsi in meciul cu astralii.

Lordul
16th November 2016, 17:05
Marcheaza ambele ...cred ca egal

Ferko
17th November 2016, 15:11
Cel mai tare meci al etapei.

Johnny D
17th November 2016, 15:17
Meciul intre echipele cu cel mai bun fotbal de anu asta! Chiar daca Astra o demonstreaza aproape exclusiv doar in EL.

Lordliv
19th November 2016, 16:45
tunurile frustratilor becalisti au fost indreptate saptamana aceasta impotriva lui ivan.pentru ca nu este stelist.doua panorame au insinuat o dezertare de la nationala.nu se spune nimic de prima entorsa suferita de ivan la lotul de tineret. cand nici nu a fost tratat de pseudomedicul nationalei.acum a recidivat.sunt insa 90% sanse sa joace maine.:ok:entorsele de gradul 1 se vindeca destul de repede.
sa nu uitam refacerile miraculoase ale lui alibec:rolleyes:-de care s-a avut grija sa nu fie selectionat nitel accidentat,doar este patrimoniul oierului si popescu-care dupa ce a provocat eliminarea la iasi,toata presa becalista a pus la colt accidentul-intrare criminala,rosu meritat! imagini de groaza!
si popescu a jucat in primul meci,bine merci.:cool:

ce rost avea ca meciul sa se joace la severin?! ce interes poate prezenta unirea urziceni-cea de-a 3 a reincarnare?!:drak:
in schimb suporterii stiintei mai trebuie sa dea vreo 100 de lei ca sa vada meciul live! ( bilet + drum 200km)

doar se spera ca universitatea craiova va pierde punct,puncte pe teren neutru,chiar daca la severin vom fi ca acasa.numai ca la giugiuveni reintra frustratul lung arata ambitia cu care unirea urziceni 3 va juca contra universitatii craiova!:rolleyes:

inter
20th November 2016, 14:09
niste milogi ... viseaza "mierea" .. da au uitat ca stupiuna e la Chiajna :D

Leo
20th November 2016, 17:26
Echipele de start:

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Acka, Da Graca, Vatajelu - Manea, Popov, Zlatinski - Bancu, Baluta - Rocha

Astra: Lung - Al. Stan, Sapunaru, Oros, J. Morais - Lovin, Takayuki - Al. Ionita, Kortzorg, Teixeira - Alibec


Arbitru: Ovidiu Hategan

Lordul
20th November 2016, 17:44
daca reuseste Craiova sa invinga atunci egaleaza pe Steaua in fruntea clasamentului

Hingherul
20th November 2016, 17:48
sigur, clasament cu paduchi in frunte ne mai lipsea... :D

Lordul
20th November 2016, 17:48
razi tu razi dar nu e rasul tau

Leo
20th November 2016, 18:07
Astra deschide scorul din penalty.

Novac
20th November 2016, 19:27
Off, arbitrii au tras pe fata cu fcsb-ul! Publicul huidiue, pacat.

Hingherul
20th November 2016, 19:27
oi proaste.... :))

Novac
20th November 2016, 19:31
Trebuie sa fie nasol tare in microbuz pana la craiova dupa ce ti-o iei acasa.

De la unii CLAR mai slabi!

:D

Hingherul
20th November 2016, 19:37
stadion le trebuia ca in rest au de toate :D

caini maidanezi, wc-ul in fundul curtii, pureci, paduchi......unii lati, Olgute..... :))

Leo
20th November 2016, 19:39
Despre meci nu aveti de zis nimic?

Hingherul
20th November 2016, 19:40
care meci?

Leo
20th November 2016, 19:42
Slaba incercare.

Hingherul
20th November 2016, 19:45
tu cred ca ai intrat hotarata sa saluti campioana.... ca altfel nu inteleg de ce esti asa bosumflata :D

Novac
20th November 2016, 19:46
tu profiti acum de faptul ca-i handicapat (in momentul asta) - e chiar naspa sa urmaresti 3 telefoane mobile din fuga masinii. ai rabdare sa ajunga :D

Leo
20th November 2016, 19:48
Fara Ivan, Craiova nu reuseste sa castige in seara asta si pierde ocazia sa egaleze Steaua. Jocul oltenilor nu a convins, a scartait si pe alocuri a dat dovada de neputinta.
Lupta continua.

Hingherul
20th November 2016, 19:50
cine e Ivan?

Leo
20th November 2016, 19:59
Unul care a declarat razboi stelei. :))

Hingherul
20th November 2016, 20:00
aaaa, un paduche, deci. pai acum ceva vreme si ploiestenii se credeau rivalii Stelei :))

iulian_1976
20th November 2016, 20:14
Nu cunosc multe penalty-uri sa se dea in cupele europene cum s-a dat la Alibec :)
Mie Alibec imi aduce aminte de Ianis Zicu sper sa ma insel si sa ajunga mai sus decat Zicu.

Mi-a placut Balauta un pic slefuit si poate ajunge un 10 veritabil,are dribling si viziune de joc,la concurenta cu Ianis Hagi :)

Novac
20th November 2016, 21:19
:)), am recitit: <<bosumflată>>

Cica secretara care ramane gravida cu șefu se "adreseaza" asa

:D

Lordliv
20th November 2016, 21:25
stadion le trebuia ca in rest au de toate :D

caini maidanezi, wc-ul in fundul curtii, pureci, paduchi......unii lati, Olgute..... :))


ai avut mare noroc ca nu ti-am prins live idioteniile scuipate pe aici ca te bagam unde meriti.tu si javra ailalta anefista.adica in *****-matii!:yes:
dar cu prima ocazie in care imi jignesti regiunea te bag acolo.


si asa am inteles ca te vei decolora cat de curand.
dupa mariushica o sa te duci si tu.:yes:

Hingherul
20th November 2016, 21:32
unde dai si unde crapa. ce catranit e asta mic... :))

Lordliv
20th November 2016, 21:33
meci slab al nostru.ivan conteaza mult in angrenajul echipei. dar si faptul ca esti obligat sa joci afara meciurile de acasa.jigodiile astrei au jucat pentru banii oierului. antifotbal cu zeci de faulturi.hoteganul a a aparut la momentul oportun.cum preconizam.o lichea ca toate lichelele becaliste.

ps.cum spuneam.ivan acuzat ca isi regizeaza accidentarea, nu a putut juca. fiind cu adevarat accidentat.porcul ala de alibec-proprietatea oierului,dat grav accidentat ca sa nu fie luat la nationala,a zburdat ca o oaie pe imas.:cool:

Lordliv
20th November 2016, 21:36
am venit cu masina mea proprie si personala.in 65 de minute.am sofer bun.si lumina verde oriunde:yes:

phife
20th November 2016, 21:47
au jucat sa ramana si ei in play off. ca si banii aia sunt importanti, si mai usor de luat decat aia de la gigi.

Lordliv
20th November 2016, 21:51
esti stelist si habar nu ai ca tiganul rapidist este luat si el la pachet de oier.din iarna.;)

Hingherul
21st November 2016, 00:10
am venit cu masina mea proprie si personala.in 65 de minute.am sofer bun.si lumina verde oriunde:yes:

ai idee cam cat se face cu o sareta drumul ala cu un caprar bun? nu imi iese un carici la numaratoare si sunt putin igrijorat. sa nu-l fi prins vreun caine ceva... :D

Lordliv
21st November 2016, 08:19
hinghi,lasa :drak:tampeniile socriste.( nu socratice;) ) si ti se va raspunde ca atare.adica ca unui filozof. nativist.;) nu ca unui marlan;)
ai totusi potential...:)

Lordliv
21st November 2016, 12:21
jijistii sar cat frunza si cat iarba.a fost domne penalty!:cool:
cica tactica tiganeasca.peste 40 de faulturi si vreo 7 galbene. ( dar niciunul rosu cum trebuia) superioara naivului multescu care voia doar sa joace fotbal.
era un bou jijist care flatula ca: scopul scuza mijloacele!
care scop? cel de a fi impiedecata stiinta sa ia punctele?!

fara ivan nu miscam.chiar si fara maza.in pauza neaparat varful de poarta promis.si coordonatorul.asta daca se vrea titlul inca din sezonul asta.:D
steaua este foarte slaba.

delaoltenia
21st November 2016, 12:34
doar jijisti in jurul tau. astia.s de vina pentru jocul de kko cu ninel, sa bazai ca o musca fara cap 95 de minute, sa ratezi din pozitii de curtea scolii, sa ai al 12.lea jucator in tribuna...
steaua e slaba iar voi penibili pana.n maduva oaselor. in frunte cu m.popescu, un analfabet functional cum bine zici uneori.

Lordliv
21st November 2016, 13:07
in jurul meu nu.fereasca al de sus/jos.dupa caz.:drak:

dar in presa scrisa si vorbita misuna.in studiouri invitati doar fosti stelisti.care stau la coada la favorurile jijiste!

jucam slab si noi si steaua.numai ca steaua jijista este impinsa de banii oierului.spre alti bani europeni.nu spre performanta!
daca am juca la noi acasa,asa slab cum jucam;) am lua titlul inca de anul acesta.ca la anul nu se pune problema.;)
pe marcelino il cunosc foarte bine.si ii cunosc zbaterile lui de cand a parasit universitatea craiova campioana.nu pot insa sa-l introduc in proportia de 40 % de romani analfabeti functionali...:)
suntemi "penibil"si pentru ca nu am avut voie la transferuri.cu largul sprijin jijist.:cool:

Lordliv
21st November 2016, 22:54
trebuie sa insist eu pe langa marcelino sa iasa la atac?!:D

Un oficial al Craiovei șochează: "E normal să bănuiesc ceva necurat"titlu-de ***** aparut in jijisport.
continutul conteaza:

Președintele lui CSU Craiova, Marcel Popescu, a criticat în termeni vehemenți prestația lui Ovidiu Hațegan din meciul pe care echipa sa l-a pierdut ieri în fața Astrei, scor 0-1 (VIDEO AICI).

"Penaltyul a fost clar inventat, dar au mai fost și alte faze neclare, faulturi dure nesancționate de Hațegan.

Am ratat șansa să ne apropiem de Steaua, dar nu din vina noastră. Am fost dezavantajați la Timișoara, cu Steaua, plus meciul cu Astra. De fiecare dată a fost viciere de rezultat, de aceea nu am reușit să o egalăm pe Steaua la puncte.

Evidențele sunt în fața voastră, și Craiova, și Dinamo au fost vizibil defavorizate. Voluntari- Steaua 2-3, arbitrat tot de Hațegan, a fost un alt meci viciat. Altor echipe li se ia ceea ce muncesc pe teren, e normal să-mi fac idei și să bănuiesc ceva necurat", a declarat Marcel Popescu la Tv Sport ro.

Oltenii au acuzat arbitrajul din meciul de ieri cu Astra, giurgiuvenii impunându-se cu 1-0 în urma unui penalty îndelung contestat de craioveni.






http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/un-oficial-al-craiovei-socheaza-e-normal-sa-banuiesc-ceva-necurat-494815.html

Johnny D
22nd November 2016, 07:15
Shumudik mai spera la play off, Dinamo e o echipa chiar de prins, Gazu mai greu!:D