PDA

View Full Version : 24. Luca Ceccarelli



Leo
31st October 2016, 19:33
Nascut: 24 martie 1983 (varsta 33), Gambettola, Italia
Inaltime: 1,83 m
Greutate: 70 kg
Post: Fundas



57 de meciuri a jucat Luca Ceccarelli în Serie A TIM, prima ligă a campionatului italian, toate pentru Cesena. A înscris două goluri și a oferit 6 pase decisive.

2008 este anul în care Luca Ceccarelli a debutat în Serie A, în partida Cesena - AS Roma 0-0.

116 partide a adunat Luca Ceccareli în Serie B pentru Cesena, Padova, Bologna și Salernitana.

LUCA CECCARELLI: „Sunt foarte bun prieten cu Mutu și am auzit de oportunitatea de veni să joc la Dinamo. Sunt bucuros că am ajuns aici și că pot contribui ca jucător pentru acest club important. Vreau să aduc cu mine bagajul de experiență adunată în Italia și împreună cu ceilalți jucători importanți de aici să avem rezultate bune pentru club. Adrian Mutu mă cunoaște foarte bine și în decizia de a veni a contat foarte mult că el este aici. Am fost colegi un an la Cesena, împotriva lui nu am jucat. Eu sunt la dispoziția antrenorului, în ultimii doi ani am jucat mai mult ca fundaș central, dar pot juca și ca fundaș dreapta. Am nevoie de puțin timp pentru a prinde ritmul, dar nu cred că vor fi probleme. Aștept apoi luna ianuarie pentru pregătire. Am văzut ultimul meci al lui Dinamo și mi-a plăcut, sper să avem rezultate bune. Am văzut calitate în fotbalul românesc, dar am observat și o diferență foarte mare între echipele de la vârf și cele din josul clasamentului”.

Leo
5th April 2017, 21:19
Luca Ceccarelli nu mai este jucatorul lui Dinamo. Rezilierea contractului s-a facut de comun acord.