PDA

View Full Version : Adrian Mutu, noul presedinte al lui Dinamo



delaparis
11th October 2016, 21:51
Retras la finalul sezonului trecut din activitatea competitionala, Mutu a acceptat propunerea lui Ionut Negoita si se va ocupa de conducerea executiva a clubului din Stefan cel Mare.

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/dinamo/adrian-mutu-noul-presedinte-al-lui-dinamo-nid-121377/

petea
11th October 2016, 22:02
Fassssssssssssssssssssssss

Tim
12th October 2016, 00:11
nu creeeeeeeeeeeeeed:happy:happy

dextercioby
12th October 2016, 00:12
Oo, menegiarul Mutu. Sa ne inclinam pina nu ne trage pe nas. :D

cimitiru' ghencea
12th October 2016, 09:55
asta chiar e fasaita ...

petea
12th October 2016, 11:13
asta chiar e fasaita ...

Poate a invatat ceva de la MOGGI...

Capitanu.Burcea
12th October 2016, 11:25
Jegoita e disperat, arunca la temelie tot cainetul habarnist, dispus sa se compromita pt cateva bonuri de masa si ceva imagine. Manevra ieftina, pt a mai castiga timp de supt si vopsit maretul proiect de *****.

Cu Mutu s-a inselat, chiar el a spus ca era fan Borcea, nu Dinamo.

Franz
12th October 2016, 12:05
nu sunt impresionat. voi fi daca surdu va fi uns presedinte la steaua

Leo
12th October 2016, 13:54
"Mă bucur că Adrian Mutu este, de astăzi, alături de noi și sunt convins că experiența sa în fotbalul internațional ne va duce către un nou standard de performanță atât pe plan intern, cât și european", a declarat Ionuț Negoiță imediat după semnarea contractului cu Adrian Mutu.



"E o onoare pentru mine că Dinamo mi-a oferit șansa să debutez într-o funcție atât de importantă și îi mulțumesc domnului Negoiță pentru această provocare imensă în cariera mea! Sper să răsplătesc această încredere cu rezultatele pe care le așteaptă toți suporterii dinamoviști", a adăugat noul manager general al clubului din Ștefan cel Mare.

Utilizator
12th October 2016, 23:46
nu sunt impresionat. voi fi daca surdu va fi uns presedinte la steaua

Sa vezi atunci ce dispute aprige vor fi intre cei doi conducatori de club.

Altfel Mutu nu e baiet prost, si in constelatia Ligii 1 e foarte OK.
Sa nu uitam cine sunt omologii lui prin campionatul mioritic: la FC Steaua presedinte e Duckadam, Prunea la Iasi, multi no-name sau personalitati obscure samd.
Fata de astia Mutu e mai sclivisit, are si ceva relatii externe, stie ceva limbi straine, e un fost jucator recunoscut prin Europa.
Nu stiu insa ce rost/rol au presedintii astia in noianul de functii din schma cluburilor romanesti unde avem directori sportivi, directorul cu arbitrii, cu impresarii, presedinti de imagine etc etc
Structuri complexe cu functii care nu par a-si avea rostul sau cel putin nu se vad prea mult roadele muncii lor.

Tim
15th October 2016, 11:11
s-a ales praful de new dinamo, praful s-a ales.

torinezu
15th October 2016, 11:37
eu nu sunt convins de miscarea asta. deloc. da' deloc.

Leo
15th October 2016, 19:02
"Tocmai asta e misiunea lui Adi. Nu sa vanda jucatorii, ci dimpotriva, cred ca de-aia a fost adus, sa gaseasca solutii financiare, sa nu vanda. Asa, sa vii manager si sa vinzi un jucator e usor. Asa putea sa vanda si fara el", a spus Ionuț Lupescu pentru Dolce Sport.

Leo
15th October 2016, 19:03
Eu una nu vad rostul lui Mutu la Dinamo. Doar daca revine Borcea, se stie ca el l-a vrut mereu la Dinamo.

delaoltenia
15th October 2016, 19:22
cartelul dinamo! :D

Utilizator
16th October 2016, 15:21
eu nu sunt convins de miscarea asta. deloc. da' deloc.

Cred ca oricine si-ar fi dorit un presedinte bun afacerist, discret care sa ridice valoarea clubului.
E deranjant si faptul ca Mutu e nasu' lu' Reghe, ceea ce iarasi ne arunca intr-o relatie pastorala cu fruntasii rivalilor.

Insa ce spuneam si mai sus, e ok in contextul ligii 1, nu e nici mai calificat dar nici mai prost decat cei de la concurenta.

E de discutat utilitatea acestei pozitii de presedinte.
Probabil ca l-a adus ca purtator de imagine si cu speranta unor relatii pe afara prin care sa vanture jucatori.
Ca in rest nu stiu care din conducere stie macar engleza mai mult decat helou, mai neim is si inca vreo trei similare.

Tim
16th October 2016, 15:44
scuze, eu inca cred ca e in raspuns al stelistilor la coregrafia aia desi stiu ca pe ei nu ii duce capul atat de diabolic.


Mutu mah?

Leo
16th October 2016, 16:23
Utilizator, pe bune, purtator de imagine? Ce imagine, cea de drogat?

Utilizator
16th October 2016, 22:49
E marginala problema cu drogatul in contextul de la noi.
Avem puscariasi ce apara blazoane de club, avem presedinti-pres in fata stapanului, despre ce vorbim aici?
Dpdv al fotbalului, Mutu e unul dintre cei mai buni jucatori romani din ultimul deceniu, peste multi dintre actualii reprezentati ai cluburilor romanesti.
Cand e sa discute cu mai marii fotbalului romanesc sau sa se contreze cu alti sefi de cluburi, e din tagma lor si are ascendentul performantei sportive mai bune decat ei.

Iar chestia cu drogatul de placere e treaba lui, a facut-o in timpul liber si nu ca sa triseze.
Daum e antrenor la nationala si a mai fost la cluburi destul de mari desi a fost prins in chestii mai urate decat Mutu.

Maradona tragea profesionist pe nas, era tovaras cu mafia napoletana si totusi atunci cand vobeste conteaza ca a fost unul dintre cei mai mari jucatori de fotbal.
Spre deosenire de Mutu el si-a incheiat cariera ca a fost prins drogat la verificari oficiale.
A fost selectioner si nimeni nu l-a luat ca s-a drogat.

Altfel de acord cu tine, eu nu-l puneam veci in schema clubului si nicidecum presedinte.
Dar eu nu as fi numit 99% dintre cei ce stau infrumtea cluburilor romanesti de azi si asta nu pentru droguri sau alte alea cu strict pentru incompetenta lor.

La Mutu pe mine ma deranjeaza mult mai mult relatia privilegiata cu domnul si doamna Prodan decat ca a tras pe nas cu gashca de la Chelsea.

Leo
11th October 2017, 00:34
Dupa un an de zile Adrian Mutu a decis sa plece la FRF pt a lucra cu Contra.

''FRF mi-a propus un proiect greu de refuzat si, desi am petrecut o perioada foarte frumoasa la Dinamo, alaturi de niste oameni profesioniati si dedicati, am hotarat sa accept noua aventura.
La Dinamo am reusit sa castig un trofeu in aceasta perioada si vreau sa le multumesc tuturor celor cu care am colaborat pentru a obtine aceasta performanta. Sper sa fie primul trofeu dintr-o serie cat mai lunga pentru caini. Raman in suflet cu momentele extraordinare traite alaturi de echipa si, pe retina, cu coregrafiile impresionante ale suporterilor. Hai Dinamo! Hai Romania!'', a spus Mutu pentru site-ul lui Dinamo.