PDA

View Full Version : Etapa 10: CSU Craiova-Botosani 1-0



Leo
20th September 2016, 12:41
Sambata, 24 septembrie, ora 15.00

Leo
23rd September 2016, 01:13
Egal.

dextercioby
23rd September 2016, 05:17
Icx de pe luna vizibil, daca nu marcheaza primii ungurii (!). Altfel, multumescu & comp. vor alerga precum antilopele gnu dupa egalare.

Lordliv
23rd September 2016, 10:06
eu ma bazez pe flerul moderatoarei dinamoviste.cum da un pronostic nefavorabil universitatii craiova,cum castigam!:D

teren ingust,moldoveni multi pe metru patrat.meci greu.mai ales ca zvonurile destabilizatoare la adresa unor jucatori aflati sub contract cu mopul continua.:cool:

Leo
24th September 2016, 14:32
Cele mai in forma echipe din Liga 1 nu pot termina decat la egalitate. Parerea mea. :)

Leo
24th September 2016, 14:39
Echipele de start

Craiova: Calancea - Briceag, Popov, Acka, Vatajelu - Baluta, Zlatinski, Rocha - Gustavo, Mazarache, Ivan

Botosani: Iliev - Patache, Miron, Burca, Musat - Bordeianu, Vasvari, Willie - Golofca, Astafei, Fulop

Arbitru: Marcel Barsan

Lordul
24th September 2016, 14:46
castiga Craiova dupa pauza

Leo
24th September 2016, 17:23
Un meci slab, in care echipa mai pragmatica a reusit sa castige toate cele trei puncte.
A inscris Baluta in minutul 44.

Lordliv
24th September 2016, 17:33
"Ce mă, voi sunteți Craiova? Nu sunteți Craiova. Nu vedeți că nu jucați nimic. Noi suntem slabi, dar nici voi nu jucați nimic. Nu vă mai agitați așa, că tot Steaua ia campionatul!" Leo Grozavu către fanii celor de la CSU

moldovenii intotdeauna au fost slugile becaliste...

meci slab.dar tot asa de slab joaca si scfecesebesa.cand nu are in fata jucatori cu mopul in cap.:D
de ceea ce a mai ramas din dinamo,ce sa mai zic.;)joaca binisor pentru o echipa care a scapat sa fie retrogradata,fiind vreo 2 ani in insolventa.:happy

oierul sef anunta transferul lui mateiu,aflat sub contract cu madame mop.
bineinteles,inaintea meciului direct.

dar nu stie ce-l asteapta.:D dosarul cu avicola moldoveana il trimite din nou unde ii este locul.:drak:

Lordliv
24th September 2016, 18:50
mafia becalista actioneaza.
se incearca, la fel ca anul trecut,destabilizarea universitatii craiova.

regheton ( antrenorul unei echipe,fie ea scfecesebesa) il ataca pe presedintele unui club de fotbal.:o:
kay-din unele informatii a parasit cantonamentul.
meciul programat initial pentru duminica a fost reprogramat pentru luni ( frica ancestrala a departamentalelor fata de suporterii universitatii craiova:D)
prin intermediul mopului mateiu este scos din calculele unei prezente in primul 11
acelasi regheblat afirma ca el nu are treaba cu craiova! ( dar saliveaza dupa jucatorii ei)

buna afirmatia facuta la sport.ro
faptul ca mop impresariaza jucatori la rivalele de competitie ale lui barbatu-sau este un abuz cat casa poporului.
tolerat de liga si frf
sa vedem cum va actiona uefa,
plangere s-a facut.:D

iulian_1976
24th September 2016, 19:08
Am banuit ca se termina cu un scor mai mare avand in vedere ca juca BT in 10. :)

M-am uitat 10 min in Prem.Leag. la Bou...:Everton 1-0 o intrare criminala a unui jucator Souron de la Bou.. ia dat galben :)
ca pe final in min 97 desi arbitrul prelungise oar 5 minute, apoi final fain un jucator de la Everton ii sparge nasul unui adversar
si se termina meciul.

Trageti voi concluziile :)

Lordliv
24th September 2016, 19:16
1 gol amarat,3 puncte binevenite!

treci cu vederea ca universitatea craiova si-a pierdut ambii fundasi centrali in urma jucului de maidan practicat de moldoveni.
asa ca s-a mers pe un joc mai prudent si pe contre.dar daca cavaleria usoara a noastra a ratat 4 ocazii mari pe contraatac...

iulian_1976
24th September 2016, 19:27
Din ce am observat in prima repriza amandoua echipe au jucat dur ma asteptam la combinatii faine ceva interesant cand colo
dadeau la cotoaie amandoua echipe.

In general nu sunt de acord cu eliminari de genul,a rupt echilibrul partidei jocul a devenit mai slab mergea lejer galben,spun per ansamblu slab indiferent de echipa asa ca nu mai avea rost sa urmaresc a 2-a repriza.

dextercioby
24th September 2016, 19:55
Meci slab facut de craioveni, sa nu ai sut pe poarta o repriza intreaga cu un om in plus mi se pare inacceptabil. Ii aduc oile cu picioarele pe pamint, sint sigur.

Lordliv
24th September 2016, 20:40
daca se gaseste un balgradean ca la pitesti.este posibil.:D sau daca rocha mai scapa spre poarta si se intoarce ca la pitesti.este posibil;)
practic, se incearca curatirea lotului de astfel de elemente.rocha jucandu-si ultima sansa.
pe pamant nu poate sa ne aduca. acolo suntem,doar nu suntem umflati ca scfecesebesa.cu mopul.:))
asta este nivelul campionatului.
ps.nu prea am intalnit craioveni care sa spuna ca asteapta sa ne-o traga scfecesebesa.chiar din cei care mai au reminiscente mititeliene.:cool:

Dante7
24th September 2016, 20:41
Rezultat f important pt Craiova, CSU se contureaza a fi principala contracandidata la titlu a Stelei. Dinamo cam pierde teren.

Constat cu tristete ca al nostru rege din savana inca nu ne-a onorat cu prezenta in aceasta zi.:sad: Probabil ca sarbatoreste victoria :D

phife
24th September 2016, 20:53
nu m-a felicitat nimeni. ultima data cand mai dau pronostic.

Dante7
24th September 2016, 20:56
:))) Felicitari :D

Lordliv
24th September 2016, 21:01
Din ce am observat in prima repriza amandoua echipe au jucat dur ma asteptam la combinatii faine ceva interesant cand colo
dadeau la cotoaie amandoua echipe.

In general nu sunt de acord cu eliminari de genul,a rupt echilibrul partidei jocul a devenit mai slab mergea lejer galben,spun per ansamblu slab indiferent de echipa asa ca nu mai avea rost sa urmaresc a 2-a repriza.

faultul dur a fost evident.eu ma asteptam insa ca oarecum in compensatie, vatajelu la alta faza sa ia galben si sa nu joace cu scfecesebesa.
sau gustavo sa-l ia pe al 2 lea galben.oricum pe primul l-a luat gratuit.in primul minut.
pe extensiv nu se poate juca fotbal combinativ.se castiga doar prin patrunderi individuale.prin fotbal in forta.

greseala ex-galateanului miron la gol este evidenta.dar normala tinand seama ca si el ca si asaftei sunt sub controlul lui "spuma";)-florin ciurea,gorjean,nasul lui ...rotaru.:drak:
adica ciurea ala, care impreuna cu codoban si stan au devalizat otelul.adamescu fiind martor la caratul apei.:D
adica ciurea ala,bun prieten cu karabatici de la handbalul barcelonez,care vizioneaza impreuna cu...rotaru si meciuri de pe new camp.:D

ps. de aceea spun ca universitatea craiova va trage la titlu.:rolleyes:
mai ales ca marcel popescu foloseste armele care ne-au adus ultimul titlu.:))
asa este in ten...adica in fotbal.:D
adica la chestii din astea se pricepe gasca regheblatista.:happy

dextercioby
24th September 2016, 21:36
daca se gaseste un balgradean ca la pitesti.este posibil.:D sau daca rocha mai scapa spre poarta si se intoarce ca la pitesti.este posibil;)
practic, se incearca curatirea lotului de astfel de elemente.rocha jucandu-si ultima sansa.
pe pamant nu poate sa ne aduca. acolo suntem,doar nu suntem umflati ca scfecesebesa.cu mopul.:))
asta este nivelul campionatului.
ps.nu prea am intalnit craioveni care sa spuna ca asteapta sa ne-o traga scfecesebesa.chiar din cei care mai au reminiscente mititeliene.:cool:

Stiu ca stii ca apreciez echipa veche a lui mititelu de acum 6 ani (aia cind n-am avut voie sa luam fata fecesebeului in clasament) mai mult decit echipa rotarului, dar trebuie sa fii un pic realist: fecesebesa are post pe post (cu exceptia lui Vatajelu) jucatori mai buni decit Craiova, de asta e normal sa cistige, indiferent de terenul pe care joaca. Acum ca de multe ori arbitrul e de partea lor (cum a fost de vreo 2 ori pe terenul Extensiv) e alta discutie.
De fapt, ca sa revin la prima fraza, FCC-ul (nu pentru ca a marcat 4 goluri azi intr-un meci cu neica nimeni) la 24 de ani era mai jucator decit orice csucevist din prezent sau din ultimii 3 ani.

Te invit sa crezi in continuare ca Mazarache face diferenta in meciurile mari, ca Bancu e o certitudine, ca Nuno Rocha are f. rar momente proaste si ca Andrei Ivan e atit de bun pe cit se crede in capsorul lui cu freza la moda.
Sper doar sa nu ai dezamagiri.

Sigur ca imi doresc ca echipa craiovenilor sa tunda oile reghemopului, doar ca sint sanse ff. mici. :)

dextercioby
24th September 2016, 21:43
bla, bla, bla

Constat cu tristete ca al nostru rege din savana inca nu ne-a onorat cu prezenta in aceasta zi.:sad: Probabil ca sarbatoreste victoria :D

Mai sa fie, cu atacuri la persoana, d-alea din fundul curtii. Chiar asa de mult te-a deranjat ghidusul cuvint "tolomac" ? Sensibilosule. :P

P.S. Leul nu e ahtiat de OLS (cum esti tu de cind ai revenit), intra la citeva zile. Probabil la el nivelul de socializare e mai mare in viata reala decit online. Nici FB nu cred ca are. :D

Lordliv
24th September 2016, 22:20
@ dexter

eu cred ca si tu stii cat am tinut si cu universitatea craiova din perioada de care amintesti.discutiile aprinse cu suporterii departamentalelor de pe aici stau marturie.basca injuraturile de rigoare.:D
tu,parca erai mai in expectativa.:rolleyes:

dezamagire?
nu mai mare decat cum a distrus miti o echipa foarte buna,nu discut aici de "ajutorul" porcilor dragomir si sandu.
nu vreau sa te invat aici cum a preluat paunescu/arnautu echipa de la sectia sportiva de la universitate sau ce i-a dat staicu lui miti in schimbul unei statii de benzina.doar pe 4 ani.ca apoi miti a facut mai multe firme ca sa nu-i dea universitatea inapoi lui staicu,etc,etc.
daca citeai postarea mea de mai sus observai ca stiu multe subtilitati din fotbalul romanesc.:D
toate aceasta scurta polologhie, doar ca tii cu universitatea craiova.
daca nu,ma durea undeva ca un ******* nu cunoastea ceea ce s-a intamplat cu adevarat.:rolleyes:
de fapt ceea ce s-a intamplat si cu rivalele noastre de o viata,steaua si dinamo.firme peste firme care au incorporat si numele de baza.pentru ascunderea banilor palmati de asa zisii patroni.cu acordul guvernantilor.
dar asta este economia de batjocora din romania.

imi pui in pana scrisului meu nume ca mazarache sau bancu pe care eu nu le-am reliefat niciodata.
si sa-ti mai spun un mic secret.
daca prin absurd miti va castiga ceva in urma procesului,tot nu va fi universitatea craiova.senatul universitatii de care apartinea clubul sportiv al craiovei maxima a dat actele necesarii dovedirii paternitatii.:D reale.

oricum,spre deosebire de tine,nu mai astept dupa cai verzi pe pereti.:D
eu sunt suporterul universitatii craiova.infiintata in 1948.:ok:
si am marea placere sa bag in pm rivalele departamentale care inca mai folosesc deprinderile din trecut.:ok:

ps.observ ca pe langa leo si hinghi poarta noroc universitatii.
un sincer bravo!

dextercioby
24th September 2016, 22:47
Stiu ca stii dedesubturile, dar unde a fost (senatul de la) universitate(a) in cei 20 de ani de pribegie capitalista cu mismasuri intre mafioti ? De ce a asteptat atit sa spuna ca echipa ajunsa prin tenebre la Mititelu nu e cea cu palmaresul, cu sigla straveche, cu istoria intreaga in spate ? De ce a acceptat sa fie vehicul electoral pentru Olguta ? De ce a acceptat sa fie infiintata direct in liga a 2-a dupa modelul sovietelor din 47 (armata), 48 (internele) ? Impresia mea e ca Rotaru e cam zgircit (cam ca Negoita de la ciinii gropii) si ca pe termen lung echipa asta nu va face mare brinza si, in buna traditie a echipei 1993-2014, se va face de ris cu vreo Pobeda Prilep in primul tur al cupelor europene.

Eu am trait prea multe dezamagiri din fotbalul craiovean din 1994 (cum sa-i bata Gloria B-ta ??????????) incoa, ca acum sa imbratisez echipa actuala si sa traiesc la intensitate meciuri cu de-alde chiajna, voluntari, botosani, no-names la scara istoriei.

Lordliv
24th September 2016, 23:12
dexter,ca tot nu ne citeste nimeni.:rolleyes:
universitatea craiova ,cu miti la carma, a obtinut licenta cu ajutorul lui adrian paunescu.dar cineva care mazgaleste pe ols:D ii tinea in legatura.:evil:
apropos de dedesubturi.:)
asa ca sa nu acuzi degeaba pe unii care iubesc la nebunie universitatea craiova. indiferent cine o conduce.:cool:
universitatea craiova a fost vehicul electoral si pentru pdl si pentru pnl si pentru psd.
miti a obtinut cu ajutorul olgutei intabularea terenurilor din craiovita.o sa vezi un alt mare scandal.:o:
dar apoi olguta si-a dat seama ca miti nu va obtine despagubiri pentru ca a cantat in curtea bisericii.:D si ca nu va avea bani pentru a mai tine echipa.
asa ca tot electoral s-a indreptat spre un ajutor de la bucuresti.:D
berceanu si gasca pedelista cauta sa colporteze relatia miti-olguta.si a reusit.
nu spun mai mult.
poate private.

de ce nu a spus nimeni de acte?
pentru ca si legislatia din perioada aceea permitea infiintarea unor noi societati fara multe acte doveditoare.
procesul mititelului insa a deschis cutia pandorei.si duhurile au iesit si impotriva lui.:D
sa auzim numai de bine.de universitatea craiova!:yes: