PDA

View Full Version : Etapa 9: ASA Tg Mures-Astra 0-2



Leo
18th September 2016, 15:18
Joi, 22 septembrie, ora 18.00

Leo
20th September 2016, 12:34
Egal.

Hingherul
22nd September 2016, 18:40
avem shumudici la TV!

daca doriti sa vedeti cum moare Astra.... :D

dextercioby
22nd September 2016, 23:51
[...]daca doriti sa vedeti cum moare Astra.... :D

Am vazut, mai catre 11 noaptea asa. :D

Leul Oltean
23rd September 2016, 00:25
si s-a dus pe pla zambetu ... :D

Dante7
23rd September 2016, 01:16
N-as vrea sa fiu zambetul tau atunci :D

Johnny D
23rd September 2016, 16:46
Cu totul altceva cand are Alibec mingea sub control in fata portarului. Niciodata n-am inteles de ce e titular ratalau ala de la Depotrivo in fata lui la nationala care tot ce stie e sa dea bombeu in orb, tehnica varza, dribling si pasa ioc...:thinkso:

Revenind ontopic, asa arata Astra cand ii dai un teren decent de joc. In opinia mea e cea mai tehnica echipa din campionat, alaturi de clona Craiovei si la fel ca si clona Craiovei fara pic de disciplina tactica atunci cand chiar are nevoie de ea. Altfel spus daca-i dai un teren cu gropi, o ingropi, astfel de terenuri dezavantajeaza total echipele tehnice si le avantajeaza exclusiv pe cele disciplinate tactic si daca-i dai macar un teren decent, iti poate face faze gen Alibec.
Partea comica cu-adevarat fu etapa trecuta cand fugi de Giurgiu si de teren propriu neapt jocului tehnic si gasesti la Cluj Arena un teren plin de balti in care n-ai putut juca absolut nimic, dandu-le si amaratilor din Medias sansa sa aiba o victorie din ultimele 5 meciuri, etapa asta inclusiv chit c-au jucat cu ea mai slaba echipa, acasa!:))

Romanica... uneori tre sa-i dai dreptate lu Dascalescu...:rolleyes:


PS: FCSB a pierdut, campioana s-a apropiat la 12 puncte amenintator!:yes: