PDA

View Full Version : La Liga 2016/2017



Pages : [1] 2 3

Xaviesta
15th August 2016, 01:12
Weekendul viitor incepe campionatul.

YoNuTzz
15th August 2016, 01:27
inainte de noul sezon, barca in seara asta a facut, la fel ca si bayern, si ea o tripla interna corecta :ok:
asta dupa ce sezonul trecut luase 5/6 trofee posibile...

Dante7
15th August 2016, 23:24
Weekendul viitor incepe campionatul.

cat entuziasm :))

Luis Garcia10
19th August 2016, 22:58
Azi incepe sezonul si in La Liga. Malaga - Osasauna e 0-0 in minutul 55. Depor debuteaza acasa cu Eibar. Patru debutanti in randul gazdelor, Albentosa, Bruno Gama, Guilherme si Carles Gil. Florin Andone e pe banca...
DALE DE! :yeah:

https://pbs.twimg.com/media/CqPn--TXEAADIjJ.jpg

Johnny D
20th August 2016, 00:13
Egalarea *******.


Deportivo anu asta o ia la vale, stiam ca nici fara egal nu era de pus pe ei... e printre favorite la Liga 2.

Luis Garcia10
20th August 2016, 00:25
Tot Mosquera sa ne scoata... Pai cine altul? Doar un fotbalist avem si noi.

Luis Garcia10
20th August 2016, 00:43
Lucas Perez :yeah: :yeah:

Johnny D
20th August 2016, 00:43
Fantastic! De-asta nu mai joc eu live-uri!:))

Luis Garcia10
20th August 2016, 00:50
Ne-ai bagat deja in Segunda fara remuscari din ce vad :lol:
Primele 3 puncte, dar jocul nu e nici macar aproape de nivelul lotului de sezonul asta. E abia prima etapa ce-i drept.

queque
20th August 2016, 10:23
Mi se pare un rezultat fantastic pentru Osasuna.Stiu ce echipa au (slaba,dar foarte tanara) si stiu ce public au (de nota 10)
Lasand la o parte problemele cu fiscul,echipa asta daca se salveaza,se salveaza si la propriu si la figurat (vor fi in masura sa-si reesaloneze datoriile si sa-si construiasca un viitor nou).Toate echipele care au ajuns in situatiile astea critice nu sunt neaparat de condamnat,pur si simplu au avut o scurta perioada un management foarte prost.Asta nu inseamna ca 100 de ani de traditie se sterg cu buretele (valabil pentru multe echipe,dar in special pentru Recre,care va ramane un simbol pentru fotbalul din Spania)
Pronosticurile nu se fac inainte de etapele 5-6,dar eu am cateva indicii greu de combatut:
-Sevilla e mai slaba decat anul trecut (nu stiu inca cat,dar cred ca plecarea lui Emery a diminuat mult din 'rautatea buna' pe care o aveau)
-Espanyol promite mai mult ca niciodata.Daca lucrurile vor merge bine e posibil sa se lupte pentru Champions (asta nu exclude sa piarda la Sevilla la scor)
-majoritatea echipelor nu prezinta schimbari majore,exceptand Atletico.Oricum,cu Simeone pe banca nu vor fi mai jos de locul trei.
-noile promovate (am pomenit deja Osasuna) sunt greu de apreciat.Intre Alaves si Leganes e un munte,avanda in vedere traditia si politica de transferuri din vara.Daca Alaves s-a aruncat cu capul inainte (asta ramane de vazut,nu e o afirmatie neaparat),Leganes a preferat sa renoveze contractele jucatorilor care veneau din Segunda B.Si am un presentiment ca Leganes termina peste Alaves.E drept,in primele 9 etape,Leganes e posibil sa scoata fix 0 puncte.Are doar 18 jucatori in lot,3 accidentati si va juca acasa (in etapele 2-4-6-8) cu Atletico,Barcelona,Valencia si Sevilla.Nu are rost sa justific comentariul,tot ce va fi peste 0 puncte poate fi considerat 'aur'.Perioada de transferuri se incheie la sfarsitul lunii si se astepta 'ajutoare' de la descartatii lui Real,Atletico si Bilbao...
Personal,cea mai crunta dezamagire mi-am luat-o la incercarea de a-mi renova abonamentul (Leganes).Clubul a decis sa premieze 'vechimea' si cum nu sunt intre cei care au carnet cu numerele pana la 6000,am ramas pe langa.Singurele variante de 'altas nuevas' erau cu un socio din astia 6000 si bineinteles ca toti aveau familiari...
In fine,in deplasari nu o sa fie niciodata stadionul plin,asa ca o sa vad toate stadioanele din Primera :)
Pronostic Celta-Lega (luni) 3-1.

queque
20th August 2016, 10:30
Un mic amanunt.Rayo are cam aceeasi echipa pe care a avut-o in Primera (cred ca comentasem ceva la sfarsitul sezonului trecut).Am vazut-o de doua in pretemporada:2-0 cu Leganes in Vallecas si 5-1 cu Osasuna in Pamplona!!!Cred ca vor 'schingiui' Segunda (Liga1|2|3 se cheama anul asta).Pentru 'pronosportisti' :)

Dante7
20th August 2016, 20:13
Super Barca :D Imi place cum jucam, combinam bine de tot.
Ce nume are si asta, Umtiti :))
Eram curios cine o sa inceapa in locul lui Dani Alves (mare jucator, pacat ca a plecat. Nu mai pupam noi asa fotbalist in viitorul apropiat). Sergio Roberto a jucat bine, dar totusi as fi vrut un transfer pe postul asta. Dupa ce o sa reintre Iniesta si Neymar, cred ca veriga slaba va fi postul de fundas dreapta. Bine, nici nu stiu pe cine am fi putut lua... Nu e ca si cum sunt multi de calibrul lui Dani Alves.
Nu cred ca a fost vina lui Bravo la gol. Da, a fost pe coltul scurt, dar a fost pur si simplu un sut f bun, in forta si destul de bine plasat. Nu prea aveai ce sa-i faci.

messi19
20th August 2016, 21:33
Sergi Roberto a jucat fundas dreapta si anul trecut si a jucat foarte bine acolo.
ambele goluri au fost pe coltul lung, dar probabil tu erai la tribuna cealalta si ai vazut din alt unghi actiunea :D
daca Messi si Suarez is pastreaza cheful de joc de azi, se joaca cam degeaba sezonul asta.

YoNuTzz
20th August 2016, 21:48
suarez a dat 40 anul trecut in campionat...probabil anul asta va da cam tot pe acolo :))

Dante7
20th August 2016, 22:03
Sergi Roberto a jucat fundas dreapta si anul trecut si a jucat foarte bine acolo.
ambele goluri au fost pe coltul lung, dar probabil tu erai la tribuna cealalta si ai vazut din alt unghi actiunea :D
daca Messi si Suarez is pastreaza cheful de joc de azi, se joaca cam degeaba sezonul asta.

Da, stiu ca a jucat fundas (mult mai bine decat a facut-o ca mijlocas), dar totusi... nu se apropie de Dani Alves cand era in vf de forma. Nu poti sa spui ca exceleaza pe faza defensiva, nu e la fel de bun ca Alves in atac, n-are pasele, suturile lui, si nici viteza lui Jordi Alba. Forta nici vorba... joaca bine acum, dar atat. Vreau mai mult de la fundasul dreapta al Barcelonei.

Golul lui Betis din lov libera la coltul lung ? Trebuie sa revad golul :D

Xaviesta
20th August 2016, 22:21
Sergi Roberto e mai bun acolo decat ma asteptam. A impresionat si sezonul asta. De peak Alves nu se apropie nimeni din generatia asta, a fost un monstru. Cine sa vina la Barcelona? Nu sunt fundasi dreapta disponibili si nici prea buni. Decat sa dea 40 pe Bellerin..lasa.

Nadalfan
20th August 2016, 22:25
Suarez am inteles ca are 17 goluri in ultimele 6 meciuri din Primera :)) Fabulos jucator.

Capitanu.Burcea
21st August 2016, 22:44
Fantastic! De-asta nu mai joc eu live-uri!:))

Ala e penalty, ma? Viciere clara de rezultat pe Riazor.

Lordul
21st August 2016, 22:52
Suarez am inteles ca are 17 goluri in ultimele 6 meciuri din Primera :)) Fabulos jucator.

Colosal chiar . Letal in fata portii adverse ! Tin minte ca eu in curtea scolii am marcat 24 de goluri in 9 meciuri sa vedem daca egaleaza acest record .

Capitanu.Burcea
21st August 2016, 22:56
Si eu am marcat la 24 de fete din curtea scolii. Na, mai zi ceva acum!

Lordul
21st August 2016, 22:57
putin domle putin da e bun si asa :ok:

Capitanu.Burcea
21st August 2016, 23:02
Restul aveau ochelari.

Luis Garcia10
22nd August 2016, 01:06
Ce penalty a facut fundasul de la Alaves :lol:

Johnny D
22nd August 2016, 01:08
Si cu Atletico Mardid din ce vad, ar putea fi cvadrupla chiar! Au ratat astia vreo 20 de ocazii, ailalti saracii au avut doar una!:))
20 de cornere doar Atletico... :)) Cine sta la meciu asta sa ia bani cred ca si-a dat demisia de la viata.


Hai ca le-a dat penalty ca nu s-a convertit avantaju! Vor invinge in minutu 93!:P

Ai de plm, au egalat aia in min 95 la primu lor sut din meci!:happy:happy:happy:happy

:happy:happy:happy



Ai de plm... asa ceva, talking about irony!

Xaviesta
22nd August 2016, 01:38
Ce meci :)) si ieri a mai fost Sevilla Espanyol 6-4. Bun start de campionat.

YoNuTzz
22nd August 2016, 01:46
socant ce s-a intamplat la acest meci...
statistica orice...

daca era ultimul meci la pariuri asta, nu mai dormeam in seara asta dupa asa ceva...

queque
22nd August 2016, 06:42
Ce meci :)) si ieri a mai fost Sevilla Espanyol 6-4. Bun start de campionat.

Azi a mai fost un meci pe Pizjuan,s-a terminat 3-3 (SevillaAt-Girona):16 goluri in doua zile!

Johnny D
22nd August 2016, 07:12
Ce meci :)) si ieri a mai fost Sevilla Espanyol 6-4. Bun start de campionat.

Acolo s-a terminat cu bine pt echipa favorita, care nici nu era pe-atat de favorita ca si Atletico, aici e buba.
Aia n-au avut sut periculos tot meciul si doar o ocazie, probabil din ceva minge plouata pana la egalarea din minutu 95... asa ceva...
La Sevilla a fost nebunie de spectacol intr-o repriza cum rar vezi intr-un meci, 1-0, 1-2, 3-2, 3-3 final de prima repriza!:))
Apoi au mai avut o repriza unde le-au dat cu terenu-n cap 3 la rand si game over. Meciul ala ca probabilitate e mult mai mare decat ce s-a intamplat la Atletico, aia a fost nebunie curata, Simeone saracu s-ar putea interna la ospiciu dupa asa nedreptate!:)) Cand in fine dupa 20 de cornere si peste 20 de ocazii i se facuse si lui dreptate in minutu 93, si arbitrul daduse numa 3 minute de prelungiri, lasa ala meciu pana in minutu 95 cand suteaza unu din afara pe poarta pt prima data... si ce sa vezi!?:)) TO THE NUTHOUSE!/OLE/:no:

Capitanu.Burcea
22nd August 2016, 07:15
Ce, ma, plangi dupa Atletico? Pai asa castiga ei jumate din meciurile dintr-un sezon :))

Johnny D
22nd August 2016, 07:16
Tocmai de aia ziceam ca-i ironie curata, bine, mai castiga ei asa dar statisticile sunt doar usor favorite in favoarea victimelor lor! Am mai auzit eu de roata se-nvarte, dar ce li s-a intamplat aseara, la miezu noptii in Spania, fu mai tare decat Twilight Zone, viata bate filmu!:))

Luis Garcia10
22nd August 2016, 23:17
Celtaaaaaaaaa! :lol: :lol: :ok: :yeah:

Lordul
22nd August 2016, 23:36
Leganeeeees !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

queque
23rd August 2016, 07:12
Personal,cea mai crunta dezamagire mi-am luat-o la incercarea de a-mi renova abonamentul (Leganes).Clubul a decis sa premieze 'vechimea' si cum nu sunt intre cei care au carnet cu numerele pana la 6000,am ramas pe langa.Singurele variante de 'altas nuevas' erau cu un socio din astia 6000 si bineinteles ca toti aveau familiari...
In fine,in deplasari nu o sa fie niciodata stadionul plin,asa ca o sa vad toate stadioanele din Primera :)
Pronostic Celta-Lega (luni) 3-1.

De mai bine de un an,luni am zi libera (la munca).O shefa care 'ma iubeste mult' s-a intzepat ca merg la Vigo si mi-a trimis orarul duminica seara,in care m-a 'plantat' luni seara la munca.Dupa ce m-am gandit toata noaptea cum s-o omor in chinuri,am luat cea mai buna decizie posibila (de fapt,m-am hotarat in timp ce eram pe drum spre munca,pentru ca ma duceam sa-i sparg capul).M-am hotarat (si i-am avizat pe colegi) sa nu stiu nimic de meci pana ies (la 4.30 dimineata)
Eram pe punctul sa capacesc vreo doi,pentru ca stiam ca nu e terminat meciul si aia radeau (ma gandeam ca trebuie sa fie vreo 5-0 pentru Celta)
Am reusit totusi sa-mi termin programul,am iesit la o tigara si m-am uitat pe telefon,restul cred ca vi-l imaginati :)
Sunt aproape sa termin deja o sticla de JimBeam si tot caut o inregistrare a meciului,dar de-abia m-ai vad ecranul (tastele le-am pierdut deja):AUPA LEGA!!!
Ca sa ma calmez:
etapa 2,acasa-Atletico
etapa 4,acasa-Barcelona
etapa 6,acasa-Sevilla
etapa 8,acasa-Valencia
chiar nu speram sa facem vreun punct pana in etapa 10.

Ma duc sa-i astept la aeroport :)

Luis Garcia10
26th August 2016, 11:43
Betis - Depor diseara. Fara Lucas si posibil fara Sidnei. Florine, tata, pune osul ca in tine stam! Dale DE :yeah:

Luis Garcia10
26th August 2016, 21:28
Titular Florin cum era de asteptat. Sidnei se pare ca va ramane la Depor pana la urma. Banii pe Lucas vor fi folositi pentru a-l achizitiona cu totul (momentan e 30% al clubului si loaned). O alta noutate e turcul Colak in locul lui Carles Gil.


ECHIPELE DE START

Betis: Adan - Piccini, Aissa Mandi, Pezzela, Durmisi - Joaquin, Petros, Felipe Gutierrez, Ceballos - Sanabria, Ruben Castro
Antrenor: Gus Poyet

Depor: Lux - Juanfran, Albentosa, Sidnei, Navarro - Guillerme, Mosquera - Bruno Gama, Colak, Fajr - Florin Andone
Antrenor: Gaizka Garitano

Luis Garcia10
26th August 2016, 23:51
Vai de mortii nostri! Daca nu semnam un varf si un ACM ne-am dus dracu. Noroc ca au fost Betis mai slabi ca noi. Un 0-0 de tot rahatul.

phife
27th August 2016, 00:04
n-a miscat andone?

Luis Garcia10
27th August 2016, 00:27
N-a miscat absolut nimic. Minge lunga, trebuia sa protejeze si sa astepte sa urce 20-30m cei din linia a doua pana la el. Uneori ii mai iesea, dar prea putin. Nu e om sa tina echipa asta in Primera cu golurile lui. Poate intr-un sistem cu 2 varfuri ar functiona mai bine, nu stiu. Oricum, cu Lucas in teren s-ar fi castigat in seara asta.

Xaviesta
27th August 2016, 18:18
Paco, Mustafi si Lucas Perez n-au fost nici rezerve weekendul asta. Cred ca putem spune ca e gata.

Valencia desi a vandut o gramada nu are o echipa foarte rea, in niciun caz de retrogradare. Plus ca se mai duc acolo Munir si Garay.

Luis Garcia10
27th August 2016, 21:52
Sunt vai de ei de la mijloc in sus. :rolleyes: E un haos total Valencia. Daca nu pica, e fiindca sunt altele mai praf, nu ca ar fi ei ceva.

Luis Garcia10
27th August 2016, 23:48
Fail maxim Gameiro. Ridicola achizitie din prima. Sa iei varful unei echipe care n-a batut pana in aprilie afara in sezonul trecut, cand tu vrei sa te bati la titlu... lame.

YoNuTzz
27th August 2016, 23:53
nu se bate atletico la titlu...vor termina pe 3.

Xaviesta
28th August 2016, 00:17
E al doilea meci oficial, lol. Asteapta. Peste Torres oricum e :))

Uite ce faza a facut Gameiro acum. Dar nu intra. Si cam toata echipa e penibila pe faza de contructie. Daca nu bat nici azi deja au iesit din lupta pentru titlu. E inacceptabil sa te incurci cu 2 nou promovate si mai ales sa nu le dai gol din actiune.

YoNuTzz
28th August 2016, 00:25
e peste torres...dar mare ratangiu gameiro ala...

cred ca atletico nu scoate mai mult de 2 pct cu alaves si leganes

YoNuTzz
28th August 2016, 00:47
Griezmann e penibil...

se vede ca a pierdut si finala UCL si finala Euro in 2 luni...

Luis Garcia10
28th August 2016, 00:52
E al doilea meci oficial, lol. Asteapta. Peste Torres oricum e :))

Uite ce faza a facut Gameiro acum. Dar nu intra. Si cam toata echipa e penibila pe faza de contructie. Daca nu bat nici azi deja au iesit din lupta pentru titlu. E inacceptabil sa te incurci cu 2 nou promovate si mai ales sa nu le dai gol din actiune.

Nu e deloc peste Torres. Nici macar acum cu Torres in baston. S-a vazut si in prima etapa cu Alaves + mult din sezonul trecut. Gameiro e nul. Chiar e irelevant ca a facut o faza...

Xaviesta
28th August 2016, 01:00
Simeone exagereaza si el de multe ori. Azi clar trebuia inceput cu unul dintre Carrasco si Gaitan. Altfel, e de asteptat sa deschizi jocul greu, prea ridiga echipa. Ce naiba, nu joaca pe Camp Nou.

E aiurea sa te iei de un jucator dupa doar 2 meciuri in care pana si Griezmann a fost dezastru total.

YoNuTzz
28th August 2016, 01:03
da...ATM e out din lupta ptr titlu ink din etapa a 2-a :))

intr-un campionat cu 2 giganti precum barca si real si tu faci 2/6 cu alaves si leganes...

Luis Garcia10
28th August 2016, 01:04
Nici nu visau astia sa faca 4 puncte la Vigo si cu ATM acasa. :rolleyes:

Luis Garcia10
28th August 2016, 01:13
Simeone exagereaza si el de multe ori. Azi clar trebuia inceput cu unul dintre Carrasco si Gaitan. Altfel, e de asteptat sa deschizi jocul greu, prea ridiga echipa. Ce naiba, nu joaca pe Camp Nou.

E aiurea sa te iei de un jucator dupa doar 2 meciuri in care pana si Griezmann a fost dezastru total.

Greu sa-l scoti pe Simeone din ale lui. Nici nu a mai avut varful ala care sa-l care. Griez, cum zici si tu, foarte sters. De asteptat pe undeva. Iar la Gameiro, eu recunosc sunt hater. Mi se pare overrated. E jucator de spatii, de contre, dar nu bati in deplasare neam cu el. Iar pe constructie iar e problematic. E un oportunist. Nu-mi place deloc.

YoNuTzz
28th August 2016, 01:30
Amuzant :)

queque
28th August 2016, 09:33
Amuzant :)

1,57 nu e cota sigura nici de single,ce sa mai spun de cearceaful ala de 11 meciuri
Eu personal am vreo 5 ani de cand nu mai pariez (am inceput in 1993 la Soccerman!),dintre regulile de aur pe care le-am 'trait',una era ca la combi,de fiecare data pierzi un singur meci :)
La tine,e o mare performanta ca ai pierdut doar un meci,eu la un combi ma refeream la 4-5 meciuri...
In alta ordine de idei,luat la puricat la sange,la agresiunea lui Oblak la Guerrero trebuia dat rosu si eliminare :(
Marca.com:
Ningún club de Primera ha conseguido lo del Leganés. Los pepineros han sido capaces de sumar 180 minutos sin encajar un gol, los primeros que lo hacen en toda la historia de la Liga. (presupun ca se refera la nou-promovate)

https://www.youtube.com/watch?v=0pvTKKqibxs

El Pistolero
28th August 2016, 09:51
Atletico suferă în atac. 4 puncte pierdute deja cu 2 echipe slabe, e foarte mult în Spania. Sper sa își revină, ar fi mai frumoasa o lupta în 3 la campionat.

Dante7
28th August 2016, 23:12
A imbatranit si Messi... acum vreo 2 ani, nu-l mai ajungea fundasul din urma. O baga de unul singur in plasa, nu mai era nevoie sa i-o paseze lui Suarez. Vorbesc de ultima faza.

Xaviesta
28th August 2016, 23:25
Rolul lui Messi s-a schimbat si era normal sa piarda din viteza. Si paseaz ca asa vrea nu ca il ajunge ala din urma.:))

Ter Stegen a reusit 46 de pase, impecabil. Rakitic motm, unul dintre cele mai bune meciuri facute de el. Sergi Roberto din nou cu meci bun :ok:

queque
29th August 2016, 06:44
Rolul lui Messi s-a schimbat si era normal sa piarda din viteza. Si paseaz ca asa vrea nu ca il ajunge ala din urma.:))

Ter Stegen a reusit 46 de pase, impecabil. Rakitic motm, unul dintre cele mai bune meciuri facute de el. Sergi Roberto din nou cu meci bun :ok:

Rakitic a evoluat mult,e cu o clasa si jumatate peste ce era la Sevilla.Si Sergi Roberto a crescut de la an la an,a avut si putin noroc de circumstante si a strans meciuri.
...
Piopio a inceput ca din tun,9 goluri in 2 etape!

Johnny D
29th August 2016, 07:07
Bwueeeeeiiii, ce-a facut Suarez acolo, cum sa ratezi din pozitia aia!? Messi l-a rugat frumos s-o bage el si uruguaianul da fix in varful piciorului singurului jucator de pe linia portii care se-ntinde si el saracu la ciupeala ca cine stie ce prost s-o gasi sa dea-n el si fix asta se-ntampla!:)) De ar fi jucat la Arsenal si scoru era egal in prelungiri sa faca asa ceva, cred ca-l castram cu aparatul de barbierit!

In rest... meci bun, Messi in ciuda unor patrunderi foarte bune, parca spre finalizare a parut usor stingher.
Parca lipseste ceva.... da, acelui ceva numele ii este Neymar, Barcelona nu mai e completa fara el, se simte cand lipseste si meciul e greu.

Aaa si sa nu uit, Suarez alalalt.... dezastru. Mai are de crescut, de adaptat, de invatat fotbal, nu stiu ce mai are, dar mai are destul.

Xaviesta
29th August 2016, 09:53
Se simte lipsa lui Neymar... No shit Sherlock

Denis a jucat ok. Nu a fost dezastru. Sper sa se adapteze repede Andre Gomes.

Dante7
29th August 2016, 16:03
Rolul lui Messi s-a schimbat si era normal sa piarda din viteza.

Stiu ca si-a schimbat rolul. Nu e pt prima data. Dar e una sa-ti schimbi rolul si alta sa-ti pierzi din calitati.


Si paseaz ca asa vrea nu ca il ajunge ala din urma.:))

Suuuuure...
Si de ar fi asa... inseamna ca a fost tare neinspirat la acea faza. Avand in vedere ca avea drum liber spre poarta. Un sut bun si era gol. De ce sa te complici cu un dribling inutil ? Asta daca nu a fost prins din urma de fundas...


Ter Stegen a reusit 46 de pase, impecabil.

Doar ca nu a fost asa. A comis-o de 2 ori si era sa o coste pe Barca. In prima repriza a primit o minge in mecla dupa ce a pasat gresit. Eu n-as numi asta impecabil. Cu Real, o sa ne coste faze de genul asta.


Mie nu mi se pare ca se simte chiar asa de mult lipsa lui Neymar. Joaca surprinzator de bine Turan. O surprinza placuta pt mine.

Xaviesta
1st September 2016, 11:31
Apararea Valenciei

Gaya Mangala Garay Cancelo :)) nu retrogradeaza.

queque
2nd September 2016, 10:58
Apararea Valenciei

Gaya Mangala Garay Cancelo :)) nu retrogradeaza.

:)
Aparare Lega :Bustinza,Insua,Mantovani,Marin = 0 goluri impotriva echipelor ce joaca in Europa(Celta-Atletico)!
Dar ceva imi spune ca mi-ar conveni mai mult apararea Valenciei :)
Valencia nu are echipa slaba,dar antrenor,nu stiu.

Capitanu.Burcea
2nd September 2016, 11:11
A gresit trabahadorul Valenciei ca n-a antrenat suturile cu poarta goala, din 2, 3 si 5 metri. Daca o facea, Valencia avea 3-0 cu Eibar, in min 50. Asta o fi soarta omului...

Luis Garcia10
2nd September 2016, 11:12
Lega nu pica anu asta daca tine apararea. Anul asta chiar are cine pica. Sunt multe echipe care arata destul de rau. Nici cu Depor nu mi-e rusine... :mda:

queque
3rd September 2016, 09:24
Lega nu pica anu asta daca tine apararea. Anul asta chiar are cine pica. Sunt multe echipe care arata destul de rau. Nici cu Depor nu mi-e rusine... :mda:

Nu stiu,eu vad foarte departe de nivelul Primera echipele care au urcat
Daca cineva isi mai aminteste (exista postul),am spus ca cine urca din Segunda anul asta,se mentine.Argumentul meu,un pic pervers,se baza si pe faptul ca stiam ce se incaseaza din noile drepturi TV.Dar si pe faptul ca am vazut anul trecut (inregistrat,in direct la TV sau pe stadion) cam 6 meciuri,in medie,pe etapa.
Acum am dubii mari in privinta celor trei noi promovate.Spre exemplu,Alaves s-a aruncat in cap,a cheltuit foarte mult si a schimbat aproape complet echipa (inca mai are datorii din trecut),nu cred ca a fost cea mai buna strategie.
Osasuna,pe la mijloc,dar a pierdut un jucator exceptional,timpul ne va confirma daca am sau nu dreptate,un jucator din categoria Carvajal,Asensio,un jucator cu un potential de crestere fantastic:Mikel Merino.Au pastrat,totusi,alt 'crack',Roberto Torres (nu ma indoiesc cat de putin,ca se va discuta despre el anul asta) si a cumparat si pe golgeterul de anul trecut Sergio Leon.
Gen Eibar,care a demonstrat inca o data ca e capabila de 'absorbir' tot ce e mai bun in Segunda,astia isi merita cu prisosinta locul in Primera.
Lega,in schimb,nimic !? In linii mari,e aceeasi echipa din Segunda B.Au inceput mai bine decat se putea imagina,dar nu se stie ce se poate intampla la doua-trei infrangeri consecutive.Politica clubului e ne salvam,sau la anul,in Segunda,suntem o echipa cu multi bani,cu stadionul si accesoriile refacute,cu nume si de aici continuam sa crestem...
Garitano (atentie,Asier,nu Gaizka) e omul de care se leaga niste rezultate imposibil de imaginat,la acest nivel,in zilele noastre.A preluat o echipa in lupta pentru a evita retrogradarea in a 4-a divizie si in trei ani se bate cu Real si Barcelona.Cam la fel a reusit si Gaizka,pana sa retrogradeze (Eibar n-a cazut pentru ca Elche...)

queque
4th September 2016, 17:27
Un mic amanunt.Rayo are cam aceeasi echipa pe care a avut-o in Primera (cred ca comentasem ceva la sfarsitul sezonului trecut).Am vazut-o de doua in pretemporada:2-0 cu Leganes in Vallecas si 5-1 cu Osasuna in Pamplona!!!Cred ca vor 'schingiui' Segunda (Liga1|2|3 se cheama anul asta).Pentru 'pronosportisti' :)

Diferenta intre Segunda si Primera.
Rayo are echipa de Europa League si e pe ultimul loc in Segunda!

Luis Garcia10
10th September 2016, 17:09
Aia de la Rayo ori sunt neplatiti, ori au programat intentionat varful de forma mai incolo in sezon, nu-mi dau seama, dar e inadmisibil la ce lot au sa inceapa asa...
Revenind la echipele de Primera, i-am vazut si eu pe Alaves etapa asta. Plimba mingea, au ceva calitate, dar pentru Primera nu e nimic iesit din comun asta. Mai mult ca sigur vor fi in hora retrogradarii. Doar nu se asteapta sa ramana cu golurile lui Toquero? Are si omul o varsta.
Osasuna are un lot extrem de modest, dar ma astept sa faca si anul asta ceea ce fac in fiecare an (si ei si granada), sa adune puncte multe in partea a doua a sezonului si sa fie si usor impinsi de la spate. Eu la echipele astea doua suflu si in iaurt.
Betis cu Depor etapa asta mi-au lasat si ei o impresie foarte proasta. Neputinta multa. Joaquin e in declin vizibil, pustiul ala, Sanabria pare de viitor dar nu stiu daca e omul care sa le dea golurile necesare salvarii. Ruben Castro parca nici el nu mai e la fel de impresionant ca inainte. Vor suferi mult si ei. Nu stiu Felipe Gutierrez daca poate mai mult decat a aratat, ramane de vazut. Oricum, la bataie si ei.
La Leganes nu am multe date, par o echipa robusta si mai capabila decat o sugereaza hartia. Sa-i vedem, vorba ta, cum vor reactiona la o pasa mai neagra.
De Depor nu mai zic nimic. Astept sa vad ce e cu columbianul venit imprumut de la City si cu Joselu. Cu golurile lui Andone nu ne salvam, asta o dau scris. Dar overall, si fara Lucas, lotul pare mai bun decat sezonul trecut. Ce e nasol e ca garitano pare chitit sa joace cu baloane lungi. Ma astept la un sezon lung si anevoios.
granada, Malaga, Eibar, Sporting astept sa le vad ceva mai mult pentru a-mi face o parere. Asa la o prima impresie, oricare dintre ele poate pica lejer. Cu mentiunea ca la granada e un mare semn de intrebare, ca in fiecare an.
Surprize pot aparea, dar in principiu astea ar fi. Las Palmas nicio sansa sa fie implicati, nici Real, Espanyol sau Bilbao. Poate Celta...la ei n-ar fi prima data cand ar retrograda intr-un sezon in care sunt in cupele europene.

Nadalfan
10th September 2016, 17:28
Fain echipamentul Realului.

YoNuTzz
10th September 2016, 18:52
sa nu iti bagi pl in atletico madrid...

dupa ce anul trecut m-au disperat eliminandu-i pe barca si bayern cu moartea fotbalului ptr ca in finala sa se cace pe ei cu real.
etapa trecuta mi-au scos 50 de milioane din buzunar cu leganes si acum futu-i in gura bat 4-0 la celta...

clar, alaturi de chelsea, juve si inter, ATM devina a 4-a echipa detestata de mine.

delaoltenia
10th September 2016, 23:18
he, he, barca condusa pe propriul teren. minutul 89 si se pare ca avem parte de o mare surpriza.

delaoltenia
10th September 2016, 23:23
incredibil, 2-1 pentru alaves pe camp nou.

phife
10th September 2016, 23:26
daca ia zidane campionatu ma las de fotbal.

El Pistolero
10th September 2016, 23:28
Cota 28... 😂

delaoltenia
10th September 2016, 23:34
n.am avut timp pentru meciul realului, daca nu ma insel au batut la osasuna cu 5-2, barca pierde acasa. meciuri care vor cantari enorm in stabilirea campioanei.

Sir. Eko
10th September 2016, 23:51
daca ia zidane campionatu ma las de fotbal.

De ce ?

phife
11th September 2016, 00:40
Ca mi s-ar dovedi ca poti sa ma pui si pe mine antrenor ca tot valoarea jucatorilor face diferenta.

Johnny D
11th September 2016, 00:42
Cum sa te vopesti si tu ca Messi in galben, Neymar prost, toti s-au prostit parca! Si normal ca nu le-a iesit mai nimic.

Cota 28... 😂
La 2 pauza, 2 final cat au avut?:))

YoNuTzz
11th September 2016, 05:58
incredibil alaves...egal la atletico, victoria la barca...wtf...

oricum ptr barca nu prea ar trebui sa o intereseze ataaaaaat de mult campionatul precum UCL-ul ca acolo au doar 5 pe cand real are 11....

in campionat au luat 6 din ultimele 8

09 - barca
10 - barca
11 - barca
12 - real
13 - barca
14 - atletico
15 - barca
16 - barca

Johnny D
11th September 2016, 18:41
Ce face Valencia aici cu echipa asta de tineri trazniti si demoralizati e remarcabil, desi a avut ghinion tot meciul ce poate fi pus si pe lipsa de claritate in jocul ei ce e cat se poate de clar vizibila, in minutu 75 cu scoru de 0-2 si om in minus revine pana in minutul 80 la 2-2! Si mai are chiar 10 minute sa forteze victoria, incredibil! Respect maxim pentru ce-au reusit si cum au luptat pana acum in acest meci!:yes:

Luis Garcia10
11th September 2016, 18:44
N-are echipa nici sa treaca strada Valencia anul asta. Obiectivul realist e locul 10.

Johnny D
11th September 2016, 18:46
Exact, tocmai de aia e atat de de laudat ce-au reusit azi!
Munir ala insa, rahatul Barcelonei e cel mai de kkt jucator de pe teren!:headbang:
De era oricare alt jucator in locul lui, azi erau chiar 3p de care era neaparata nevoie.

Ar fi misto daca ar fi ca la handbal, sa poti sa-l scoti pe gunoiu ala de pe teren si sa-l bagi pe capitanu care a iesit!:D

Luis Garcia10
11th September 2016, 18:52
Zici Betis, zici Ruben Castro. 3 puncte imense pentru astia. Noroc cu voi... :mda:

Luis Garcia10
11th September 2016, 21:06
Eibaaaaaaar! :yeah: hahahahaha, ii ajunge karma p-astia.

Lordul
11th September 2016, 21:15
incredibil e ca Valencia si Celta au 0 puncte dupa 3 meciuri

messi19
11th September 2016, 22:02
Exact, tocmai de aia e atat de de laudat ce-au reusit azi!
Munir ala insa, rahatul Barcelonei e cel mai de kkt jucator de pe teren!:headbang:
De era oricare alt jucator in locul lui, azi erau chiar 3p de care era neaparata nevoie.

Ar fi misto daca ar fi ca la handbal, sa poti sa-l scoti pe gunoiu ala de pe teren si sa-l bagi pe capitanu care a iesit!:D

tu esti constient ca el a intrat in minutul 65 la scorul de 0-2, nu??
deci, pana in momentul ala, fusese acel oricare alt jucator pe teren, in locul lui, care ar fi adus chiar 3p, Valenciei.:jerk:

YoNuTzz
11th September 2016, 22:28
valencia nu are nici o sansa sa prinda locul 10....

poate 13-14...a distrus clubul lim ala...

Nadalfan
11th September 2016, 22:41
valencia nu are nici o sansa sa prinda locul 10....

poate 13-14...a distrus clubul lim ala...

Da, a distrus clubul...A bagat in el o gramada de bani, si daca n-ar fi FFP ar mai fi bagat. Omu', ca patron a fost extraordinar. A luat o gramada de jucatori, pe bani multi chiar. In momentu' de fata e normal sa vanda, fiindca daca n-o face o sa ia penalizare de 40m de euro...De ce sa dai asa amenda? Mai bine vinzi jucatori si scapi de ea. Partea proasta e ca trebuie sa vanda foarte mult. D'asta au si plecat Andre Gomes si Paco la primele oferte decente. Sunt sigur ca pe Alcacer puteau sa scoata mai mult. Si pe Gomes la fel. Singura vina a lui Lim e ca s-a increzut prea mult in Mendes si a luat unii jucatori supraevaluati. Atat. Nu uita, in primul sezon al lui Lim, echipa a aratat extraordinar. Otamendi - Mustafi a fost un cuplu de fundasi extraordinar. Andre Gomes si Parejo au dominat cam orice echipa la mijloc.

Cat despre aia cu locul 10...sa fim seriosi. Daca ar fi avut un antrenor decent ar fi fost candidati la UCL. Diego Alves - Cancelo, Garay, Mangala, Gaya. Asta e apararea lor. Daca excluzi big 3, e cea mai buna aparare din Primera. Dupaia, la mijloc sunt intr-adevar probleme, dar daca Medran isi da drumul la joc cred ca o sa arate si acolo bine echipe. In atac n-au varf, dar Nani, care a fost unul din cei mai buni jucatori de la Euro si Santi Mina sunt top level.

YoNuTzz
11th September 2016, 22:48
sunt de acord cu ce ai zis, in afara de 1 lucru...de ce zic ca a distrus clubul...

anul trecut a bagat in echipa peste 100 de milioane...si apoi ce a facut ? l-a adus pe cine antrenor ??? pe gary neville :)))
si milioanele s-au dus pe apa sambetei, locul de europa league la fel...
si acum vinde ca sa scape de amenda...

cum plm sa bagi atatia bani si sa-l aduci pe gary neville...

repet - anul asta termina pe 14 valencia...

Luis Garcia10
11th September 2016, 22:48
Santi Mina top level? lol.. La Celta de ce crezi ca nu prindea 11-le? E un jucator individualist si inconstant. Nu ai cum sa faci multe puncte cu el titular.

Luis Garcia10
11th September 2016, 23:13
Iar ne scot astia puncte din traista... ce usor e sa furi pe Deportivo :mda:

Lordul
11th September 2016, 23:26
Ce golazzo a dat Raul Garcia

Johnny D
12th September 2016, 08:59
tu esti constient ca el a intrat in minutul 65 la scorul de 0-2, nu??


Si a kkt 2 sanse perfect valabile de 3-2 ca mai apoi sa coste echipa 3p nu 2p!:jerk:
Si Valencia nu pierduse cu Betis acasa de juma de secol! Situatia era total alta in acest moment!
Vaencia nu are jucatori cu capul limpede si doar jucatori de moral si efort, nu e suffcient, ba chiar nociv cand esti cu moralul la pamant.

Nu e vina lui, e adevarat, e vina acelora care iau rahatul altor echipe sa-ncerce sa-l remaniereze cand are nevoie fix de jucatori total opusi: jucatori care gandesc sau macar deschid ochii nu doar se arunca cu capul fara sa stie unde.

YoNuTzz
18th September 2016, 20:54
eu cand va spun ca valencia retrogradeaza, voi nu ma credeti...

cred ca vor ajunge la 0 0 10.

Xaviesta
18th September 2016, 21:32
Vor ajunge la 0 0 38 :)) te uiti la meciurile Valenciei?

YoNuTzz
18th September 2016, 21:38
nop, dar va zic eu ca vor ajunge la 0 0 10 :D

Dante7
18th September 2016, 23:44
Acum vad si eu clasamentul, saraca Valencia :groggy: Nu merita asta. Si ce golaveraj... si inca n-au apucat sa joace cu Barca si Real.:groggy:

queque
19th September 2016, 18:11
Si ce crack e Aduriz la doar 35 de anisori!

Luis Garcia10
19th September 2016, 23:34
3 meciuri fara Lucas, 3 meciuri fara gol... :rolleyes: Nu batem nici pe Leganes joi.

queque
20th September 2016, 03:08
3 meciuri fara Lucas, 3 meciuri fara gol... :rolleyes: Nu batem nici pe Leganes joi.

Mi-ar placea sa-ti dau dreptate dupa meci.
...

Foarte probabil Marcelino va fi noul antrenor al liliecilor (ar mai fi pe lista Mancini,Rudy Garcia,Baraja si Caparros)

Dante7
21st September 2016, 22:52
Si bineinteles ca Realul nu bate fix cand pun pe ei :rolleyes:


Villareal a scos 1 pct acasa la Real. Ce grupa usoara are Steaua :))

YoNuTzz
21st September 2016, 23:05
surprinzator egalul lui real.

ps: steaua va incepe cu 0/6...asta e clar.

phife
21st September 2016, 23:15
Si bineinteles ca Realul nu bate fix cand pun pe ei :rolleyes:


Villareal a scos 1 pct acasa la Real. Ce grupa usoara are Steaua :))

hai coaie ce voiai? grupa cu voluntari, viitorul si chiajna?

iar ii rupe barca la posesie pe astia. cred ca azi castiga

YoNuTzz
22nd September 2016, 00:23
pique si-o ia printre picioare, iar mascherano cade in fund...greu cu apararea asta.

Dante7
22nd September 2016, 00:56
reivan, n-ai inteles ideea. Doar rad de cei care spun ca Steaua ar trebui sa bata tot ca uite domne ce grupa usoara are. Doua dintre ele (Villareal si turcii) ar lua campionatul in Romania, despre ce vorbim ?

Mascherano le cam comite sezonul asta.

Xaviesta
22nd September 2016, 01:01
A alunecat. Se mai intampla. (Gerrard)

Mare bulan pe jegosii aia la faza aia. Nimic n-au jucat si s-au mai rupt si Messi si Busquets.

phife
22nd September 2016, 01:17
reivan, n-ai inteles ideea. Doar rad de cei care spun ca Steaua ar trebui sa bata tot ca uite domne ce grupa usoara are. Doua dintre ele (Villareal si turcii) ar lua campionatul in Romania, despre ce vorbim ?

Mascherano le cam comite sezonul asta.

da, toata lumea se asteapta sa-i bata ovidiu popescu si achim pe villareal

sa-i iau la penis pe atleti. nu pleaca simeone la inter maine?

Luis Garcia10
22nd September 2016, 23:59
Mi-ar placea sa-ti dau dreptate dupa meci.
...

Foarte probabil Marcelino va fi noul antrenor al liliecilor (ar mai fi pe lista Mancini,Rudy Garcia,Baraja si Caparros)

Poti sa-mi dai dreptate acum. Si mai zic ceva, prima repriza de azi a fost cea mai buna din tot sezonul. Daca taiem din *****uri si cand vor reveni Sidnei si Fernando Navarro o sa ne mai revenim. S-a vazut acolo o luminita azi. Exista ceva viata si fara Lucas. Rezultatul e rusinos, iar repriza a doua a fost un dezastru, dar cred ca lucrurile par mai negre decat sunt.

queque
23rd September 2016, 08:57
Poti sa-mi dai dreptate acum. Si mai zic ceva, prima repriza de azi a fost cea mai buna din tot sezonul. Daca taiem din *****uri si cand vor reveni Sidnei si Fernando Navarro o sa ne mai revenim. S-a vazut acolo o luminita azi. Exista ceva viata si fara Lucas. Rezultatul e rusinos, iar repriza a doua a fost un dezastru, dar cred ca lucrurile par mai negre decat sunt.

Ma faci sa cred ca Lega se poate salva,ma leg doar de cuvintele tale.Si eu trag speranta,dar stiu (de fapt eu am spus ca pariez ca nu retrogradeaza) ca intre Primera si Segunda e o prapastie.Depinde foarte mult de mentalitate si de starea de spirit.Cred ca ai vazut calendarul nostru,credeam ca nu scoatem puncte pana in etapa a 10-a...
Momentan suntem cea mai buna echipa in Galicia (am castigat si la Vigo si la Coruña) :)

YoNuTzz
23rd September 2016, 10:25
valencia face un pas important in salvarea retrogradarii.

Dante7
23rd September 2016, 14:39
Prima victorie din multele ce vor urma :D

Luis Garcia10
23rd September 2016, 16:43
Ma faci sa cred ca Lega se poate salva,ma leg doar de cuvintele tale.Si eu trag speranta,dar stiu (de fapt eu am spus ca pariez ca nu retrogradeaza) ca intre Primera si Segunda e o prapastie.Depinde foarte mult de mentalitate si de starea de spirit.Cred ca ai vazut calendarul nostru,credeam ca nu scoatem puncte pana in etapa a 10-a...
Momentan suntem cea mai buna echipa in Galicia (am castigat si la Vigo si la Coruña) :)

Pai am mai zis, daca va tine apararea, va salvati. De picat, anul asta are din plin cine sa pice. Diferentele acolo jos sunt prea mici, cam oricine poate bate pe oricine. De ce sa nu faceti puncte pana in etapa 10? Ce Granada e peste Depor? Nici la Malaga nu exclud sa ciupeasca Leganes vreun punct. Acasa o sa fie greu sa adunati, Valencia vina disperata, Sevilla si cand nu joaca, gasesc ei metode ;) Real arata destul de bine. Oricum, asta cu prapastia intre Primera si Segunda e adevarata in mare parte, dar la cata neputinta e in jocul echipelor de jos si pe masura ce se aduna anxietatea, valorile se niveleaza serios. Dar oricum, am vazut ieri calitate de la mijloc in sus, ca asta a castigat meciul pana la urma. La ora asta, pentru mine principalele candidate la retrogradare sunt Osasuna, Granada si Depor. Sigur, sunt multe care vin imediat dupa. Nu poti sa stii cum evolueaza lucrurile.

Johnny D
23rd September 2016, 23:02
Valencia mi amiga has wone(:sneaky::D), MF-ers!/hello

Dante7
24th September 2016, 18:13
Pare ca Barca a mai rezolvat 3 pct. MSN is great and stuff, dar ma bucur ca mai apar si altii pe lista marcatorilor (Rafinho, Rakitic samd)

Dante7
24th September 2016, 19:11
A cazut Gijon pe final mai rau decat Leicester in prima repriza cu United :))
Bun meci facut de Sergi Roberto, din ce am apucat sa vad. Still not impressed :D Dar e un inceput.

Xaviesta
24th September 2016, 19:48
Roberto is unreal :D

Luis Garcia10
24th September 2016, 22:55
Ce gura de aer proaspat e sa-i vezi pe cei de la Las Palmas de la egal la egal cu Realul :ok:

Johnny D
24th September 2016, 23:13
Ce carpa bah poate fi gunoiu ala care cica va lua iar balonu de aur anu asta, deja al 2-lea meci la rand, carpa totala!
Ca sa-l ase****sc cu ce discutam in PL, nici nu-ti dadeai seama daca era Giroud in locu lui meciu asta sau precedentul!:))

PS: Giroud n-ar fi ratat de acolo cu minge sub control si timp sa vada unde e poarta si portaru, doar idiotii rateaza asa ceva.:))

Dante7
24th September 2016, 23:16
Da Johnny, 2 meciuri proaste sterg un intreg sezon :))

Xaviesta
24th September 2016, 23:45
Balonul de aur din acest an e cea mai mare minciuna posibila. Frumoasa echipa Las Palmas. Joaca ofensiv dar sunt mai bine disciplinati pe faza defensiva decat Rayo sau Granada acum.

Dante7
24th September 2016, 23:51
Da, campion european si castigator al trofeului UCL, marcator a 50 de goluri intr-un sezon, sa ia Balonul de Aur ? Cine a mai pomenit asa ceva ?:))

Bun rezultat pt Barca. Bun de tot.

phife
24th September 2016, 23:55
Messi 4 ballon d'or

YoNuTzz
25th September 2016, 02:33
real la a 2-a gafa la rand...si au doar 1/8 campioante in ultimii 8 ani..

e mare presiunea pe el...

ps: lui ronaldo nu ai ce sa-i faci...a luat si Euro si UCL-ul...

Luis Garcia10
25th September 2016, 13:35
Valencia fara japca face vreun punct?

Dante7
25th September 2016, 16:58
ps: lui ronaldo nu ai ce sa-i faci...a luat si Euro si UCL-ul...

Tocmai. S-au dus vremurile cand diferenta dintre Messi si Ronaldo era mai mare.(vezi perioada 2009-2012, cu cele 4 baloane de aur consecutive). Ronaldo a mai castigat teren, diferenta dintre ei s-a micsorat si mai mult iar in aceste conditii, cand ambii par aproape egali, intra in discutie performantele cu echipa de club. Iar in ultimul sezon, Ronaldo castiga la capitolul asta.

Xaviesta
25th September 2016, 17:29
diferenta dintre ei e si mai mare acum. ma refer ca joc. Balonul de Aur e politica, marketing si asa mai departe. nu ma intereseaza cine castiga. Ronaldo a avut cel mai slab sezon de cand e la Real si nu a fost decisiv deloc atat la Euro si cat si in UCL.

Valencia cu 6 puncte in cateva zile. 0 0 10 :)) echipa are prea multa valoare ca sa retrogradeze si chiar daca nu au antrenor pur si simplu au jucatori capabili sa faca o serie de cateva victorii si egaluri, iar asta e de ajuns ca sa se salveze. Etapa viitoare au cu Atleti pe Mestalla.

Dante7
25th September 2016, 17:51
Balonul de Aur e politica, marketing si asa mai departe.

Mai mult sau mai putin. Eu cred ca toate baloanele castigate de Messi si Ronaldo au fost pe merit. Era f greu sa se infiltreze alt jucator printre ei. Sigur, cativa s-au apropiat, dar nu indeajuns.
Decisiv nedecisiv, Ronaldo a facut in asa fel incat sa iasa golgheterul UCL (detasat !). Si cu alea 3 goluri de la EURO, cat or fi ele de amarate si putine, sa fie in primii 7 marcatori.

Sper totusi ca la anul sa castige iar Messi.

Xaviesta
25th September 2016, 18:05
ba ce retardat a fost Fajr la faza asta. de ce plm sa te duci asa in adversar in min. 46, la mijlocul terenului, cand stii ca mai ai si un galben. s-a pisat pe repriza facuta de Depor, degeaba acum, bate usor Atleti. posesie 44% si un singur sut primit pe poarta pe Calderon nu e rau pentru o echipa ca Depor, dar cand ai *******i in echipa, ce sa faci...

phife
25th September 2016, 18:07
Mai mult sau mai putin. Eu cred ca toate baloanele castigate de Messi si Ronaldo au fost pe merit. Era f greu sa se infiltreze alt jucator printre ei. Sigur, cativa s-au apropiat, dar nu indeajuns.
Decisiv nedecisiv, Ronaldo a facut in asa fel incat sa iasa golgheterul UCL (detasat !). Si cu alea 3 goluri de la EURO, cat or fi ele de amarate si putine, sa fie in primii 7 marcatori.

Sper totusi ca la anul sa castige iar Messi.

de ce sa nu castige cel mai in forma?

Dante7
25th September 2016, 19:40
Fiindca sunt fan Barca si imi place Messi ?:)
Daca nu joaca bine, sa ia altul, nu vrea sa castige pe nedrept.

YoNuTzz
25th September 2016, 22:45
atletico probabil acum vor incepe o serie din aia de 10 meciuri castigate cu 1-0 :))

queque
26th September 2016, 06:11
Valencia fara japca face vreun punct?

Nu stiu ce sa zic ca sa nu fiu subiectiv.Pentru mine,golul lui Nani nu trebuia validat si a venit exact cand Valencia tremura din toate incheieturile.
In alta ordine de idei,am ratat penalty cand mai era o ora de joc (de fapt l-a cam aparat Alves,nu l-am ratat),pacat,naivitatile se platesc scump la acest nivel.

Felicitari PioPio(nu doar pentru acest meci),acum doi ani nu credeam ca o sa ajunga sa joace atat de frumos.

Luis Garcia10
26th September 2016, 10:30
ba ce retardat a fost Fajr la faza asta. de ce plm sa te duci asa in adversar in min. 46, la mijlocul terenului, cand stii ca mai ai si un galben. s-a pisat pe repriza facuta de Depor, degeaba acum, bate usor Atleti. posesie 44% si un singur sut primit pe poarta pe Calderon nu e rau pentru o echipa ca Depor, dar cand ai *******i in echipa, ce sa faci...

Braindead omul... Macar cu Gijon am scapat de el. :yes:

queque
28th September 2016, 15:36
Iar schimbare de antrenor inaintea meciului cu noi:Paco Jemez,Granada.

Xaviesta
2nd October 2016, 13:46
Diego Alves e ireal frate la penalty-uri. N-ai ce sa-i zici. Uluitor cum a scos la Griezmann

YoNuTzz
2nd October 2016, 14:10
dap...e fff bun la penalty-uri...

oricum si griezmann a devenit expert in ratarea penalty-urilor.

Hopshio
2nd October 2016, 14:29
2 penaltiuri ratate de atletico :))

YoNuTzz
2nd October 2016, 14:30
diego alves e zeu...2 penalty-uri aparate, nu ratate.

El Pistolero
2nd October 2016, 17:24
Primul penalty apărat a fost fabulos.

YoNuTzz
2nd October 2016, 20:07
real - al 2-lea fail...

2/6 cu las palmas si eibar :))

Johnny D
2nd October 2016, 20:33
Al 3-lea la rand, cu Villareal acasa erau mult mai faavoriti decat fusera cu o etapa inainte fara C.Rmuci la Espanyol cand au batut.

Nici preluari nu stiu face nici C.Rmuci, nici Belitu ala de maimutz! REAL MORTID!

Azi Barca revine unde-i e locu!:ok:

El Pistolero
2nd October 2016, 21:50
Nimic nu joaca Real. Inca nu si-au intrat in forma Ronaldo, Benzema. Puncte pierdute aiurea cu echipe mici, la fel ca sezonul trecut.

Lordul
2nd October 2016, 22:17
Ce etapa ...Real se incurca acasa cu Eibar scor 1-1.

Barca e condusa in deplasare de Celta Vigo cu 2-0 in minutul 32 ; chiar 3-0 autogol Mathieu ! Cosmar pentru Barcelona

dextercioby
2nd October 2016, 22:23
Hahaha, anul trecut a fost 4-1 pt Celta. Acum e deja 3-0.

El Pistolero
2nd October 2016, 22:34
Haha :))

milanezu
2nd October 2016, 22:50
2 ani la rand se fac de ras.
lucho e antrenor ba.

hahalacticii 3 egaluri la rand.

YoNuTzz
2nd October 2016, 23:01
sa mai zica cineva ca e previzibil la liga.

1. de atletico ziceam ca sunt out din lupta ptr titlu dupa 2 egaluri cu 2 nou promovate, intr-un campionat cu barca si real.
iata ca sunt pe primul loc acum :))

2. celta - atletico 0-4
celta - barca 3-0 la pauza :))

nu mai zic de real - egaluri la rand cu las palmas si eibar...
barca pierde acasa cu alaves.

whaaaaaaaaaat ?

YoNuTzz
2nd October 2016, 23:19
doamne ce gafa ter stegen...

Nadalfan
2nd October 2016, 23:19
Ter Stegen e un cretin.

Sir. Eko
2nd October 2016, 23:22
Ateltico a primit doar doua goluri in 7 etape.

YoNuTzz
2nd October 2016, 23:44
atletico mi-a scos mie foarte multe milioane din buzunar atunci cu leganes...

in rest numai victorii si UCL si campionat

ps: huuuge respect celta !

unic_jul1980
3rd October 2016, 00:49
real - al 2-lea fail...

2/6 cu las palmas si eibar :))

Ai ras cam devreme :))))

Eddy DoubleD
3rd October 2016, 00:52
Ter Stegen e un cretin.

Si Bravo e destul de praf si el la City. Cum naiba erau buni impreuna?:))

Xaviesta
3rd October 2016, 03:12
Ter Stegen e bun. A gresit, asta e, nu inseamna ca e slab.

Johnny D
3rd October 2016, 07:40
Barca ieri a avut si ghinion, adica 3 lucruri, Messi absent, Suarez mort iar Celta a cam dat gol cu tot ce-a prins pe poarta in prima repriza.
Nu se compara cu ce face Realu, Messi nu joaca la Barca iar meciul a fost la o echipa infinit mai dificila in deplasare decat Eibar. Sa joci acasa cu Eibar si sa nu bati... inca o data s-a vazut ca omu nr. 1 la Real nu e nici Ronaldo, nici Benzema, nici Bale, e Modric. Fara el, praful.

Ateltico a primit doar doua goluri in 7 etape.
Au inceput sezonu cu 2 egaluri, ai fi zis ca n-au nici o sansa la titlu, poftim lideri!:))

queque
3rd October 2016, 08:44
Nu ma pot abtine :) suntem la cinci puncte del lider!!!
Eu am zis ca nu retrogradam (asa slabi cum suntem) si tot eu am zis ca nu scoatem puncte in primele 10 etape si ma bucur c-am pierdut pariul :)
Bendito futbol.Ieri am ascultat rezumatul Granada-Lega in toate limbile in care l-am gasit in internet,m-au uns la suflet:
-'Un Leganes impecabil' (engleza)
-'O echipa imposibil de batut' (spaniola)
-'I love this house' (se referea la Butarque,beInSportsUS,chiar sunt curios cum se numeste tipul care a comentat meciurile noastre,tipul pare indragostit literalmente)

As vrea sa fie maine meciul cu Sevilla.Noi avem un punct acasa,ei n-au castigat afara ca nu-si mai amintesc de cand (cred ca de cand au eliminat pe Betis in EL) :) Glumesc,dar s-ar putea sa fie asa

Capitanu.Burcea
3rd October 2016, 09:07
Queque, dar din Romania cu ce echipa tii/tineai?

queque
3rd October 2016, 14:40
Am tinut cu Sportul pe vremea lui Ceausescu si cu Foresta in perioada in care a jucat la Suceava,de prin anii 2000 mi-e foarte greu sa ma uit la meciuri din liga nationala (nu mai tin minte exact,dar cam din perioada cand spunea Hagi ca ar trebui sa-i facem statuie).

messi19
3rd October 2016, 15:53
Ter Stegen e un cretin.

Ter Stegen o fi cretin, nu stiu ce sa zic, insa, mai cretini sunt aia care ii tot zic sa paseze scurt. doua goluri luate cu Celta pt ca i se cere asta. cand el pute sa degajeze linistit.

Xaviesta
3rd October 2016, 18:09
Asa e.

Lucho a facut aseara cea mai mare greseala de la Clasico 14/15 cand a inceput cu Xavi, Suarez in banda si Mathieu LB. Nu avea de ce sa ii odihneasca pe Iniesta & Masche. Partea buna e ca noi am mai scapat de mecouri grele.

queque
15th October 2016, 16:59
As vrea sa fie maine meciul cu Sevilla.Noi avem un punct acasa,ei n-au castigat afara ca nu-si mai amintesc de cand (cred ca de cand au eliminat pe Betis in EL) :) Glumesc,dar s-ar putea sa fie asa

Incredibil cum am pierdut azi.Daca jucam asa toate meciurile,terminam in prima jumatate a clasamentului.Suntem prea naivi si nu avem jucatori de calitate,dar tactica si intensitatea sunt la nivel Atletico.
Sevilla,mult superior tehnic si asta nu se vede in multe meciuri in Europa,dar astazi s-a vazut clar.In afara de asta,au avut si mult noroc (si ajutor arbitral,Nasri si Mudo Vazquez trebuiau eliminati),Rico a salvat mai mult decat se putea salva si au marcat la toate situatiile in care s-au apropiat de poarta (asta demonstreaza clasa la care au ajuns,sunt o echipa mare).
Sevilla lider,momentan,fara sa fi castigat un meci in deplasare in ultimul an (pana azi)!

queque
15th October 2016, 17:04
Am scapat de 'balauri' asa ca ma bag la alt 'pariu'.
Cred ca nu scoatem punct in urmatoarele trei meciuri (afara cu Malaga si Madrid si acasa cu Sociedad) si n-ar fi chiar o drama daca reusim sa castigam urmatorul meci din calendar,acasa cu Osasuna.
In cupa,am dat peste Valencia si avem o cearta in desfasurare dupa ultimul meci cu ei :)

YoNuTzz
15th October 2016, 21:16
un soc aproape la fel de mare ca atunci cand leicester a luat titlul.

atletico madrid a dat 7 goluri...

Xaviesta
15th October 2016, 21:36
Granada a retrogradat in momentul in care l-a dat afara pe Paco Jemez.

El Pistolero
15th October 2016, 22:32
Ce contraatac frate!!! Asta e fotbalul! :ok:

Sir. Eko
15th October 2016, 23:52
Ce contraatac frate!!! Asta e fotbalul! :ok:

Pentru cine nu a vazut golul.
https://my.mixtape.moe/upstik.mp4

Suarez e bolnav la cap :)). Nu se poate abtine.

https://vine.co/v/5HKXTXuMvwd

iulian_1976
16th October 2016, 00:07
Care e treaba cu Florin Andone la Coruna ?
Din ce stiu este titular dar nu marcheaza,o fi din vina lui?
Rar am vazut asa rabdare si sa ramana titular fara sa o bage in poarta :)

Rusescu la Sevilla a fost mancat,nu cre ca a fost titular un meci :)

Lordul
16th October 2016, 08:54
Andone se zbate mult isi creeaza ocazii dar inca n-a reusit sa inscrie , sa speram ca va reusi sa o faca cat mai rapid

queque
16th October 2016, 09:00
Care e treaba cu Florin Andone la Coruna ?
Din ce stiu este titular dar nu marcheaza,o fi din vina lui?
Rar am vazut asa rabdare si sa ramana titular fara sa o bage in poarta :)

Rusescu la Sevilla a fost mancat,nu cre ca a fost titular un meci :)

Hai sa respectam proportiile.Rusescu a ajuns la Sevilla sa se bata pentru un post cu Vitolo,Gameiro si Bacca :)
Nu avea nicio sansa si timpul a demonstrat-o.
Venea de la Steaua,ex-Chiajna(nu sunt sigur,sigur,dar cred ca asa a fost...sau Urziceni).
Andone,are cam 10 ani in Spania si a fost titular peste tot.Copilul are doua picioare de plimbare,nu de fotbal,dar stie cum 'se mananca terenul'.O sa.mi dati in cap mult timp pentru ce zic,dar eu cred ca are mult mai mult decat orice fotbalist format in Romania in ultimii ani,ceva ce nu se mai intampa dupa '90:sacrificiu,fizic,pas-cu-pas,respect,etc... si as putea continua pana maine.
Daca am avea 11 jucatori la nationala de acest tip,am fi Germania,dar suntem doar Romania.
Andone e tipicul tanar caruia ii place fotbalul,dar nu are acel dar innascut,cu toate astea,cu efort si straduinta ajunge indispensabil,are multe puncte in comun cu Cristiano,spre exemplu.

YoNuTzz
16th October 2016, 22:50
foarte interesant ce se va intampla in lupta ptr locul 4 intre sevilla, villarreal si bilbao :D

atdi
17th October 2016, 10:42
Hai sa respectam proportiile.Rusescu a ajuns la Sevilla sa se bata pentru un post cu Vitolo,Gameiro si Bacca :)
Nu avea nicio sansa si timpul a demonstrat-o.
Venea de la Steaua,ex-Chiajna(nu sunt sigur,sigur,dar cred ca asa a fost...sau Urziceni).
Andone,are cam 10 ani in Spania si a fost titular peste tot.Copilul are doua picioare de plimbare,nu de fotbal,dar stie cum 'se mananca terenul'.O sa.mi dati in cap mult timp pentru ce zic,dar eu cred ca are mult mai mult decat orice fotbalist format in Romania in ultimii ani,ceva ce nu se mai intampa dupa '90:sacrificiu,fizic,pas-cu-pas,respect,etc... si as putea continua pana maine.
Daca am avea 11 jucatori la nationala de acest tip,am fi Germania,dar suntem doar Romania.
Andone e tipicul tanar caruia ii place fotbalul,dar nu are acel dar innascut,cu toate astea,cu efort si straduinta ajunge indispensabil,are multe puncte in comun cu Cristiano,spre exemplu.
Analiza ta e corecta, si din punctul meu de vedere Andone e un atacant care creeaza spatii si alearga foarte mult.

El Pistolero
22nd October 2016, 19:07
Du-te ma de aici.

Xaviesta
22nd October 2016, 19:26
:)) fuck this shit... Credeam ca mor pe final.

YoNuTzz
22nd October 2016, 19:27
a luat alves gol din penalty...minune.

miril
22nd October 2016, 19:32
Si...din offside.

Xaviesta
22nd October 2016, 19:55
Alves ala a luat la **** iar azi. A scos tot nebunul. Si prostul ala de arbitru iarasi a facut muci un meci de genul.

El Pistolero
22nd October 2016, 22:02
Prosti aia de la Valencia, si-au bătut joc de atâtea șanse în finalul de meci... Iar la final il lasa pe Messi sa faca jaloane.

YoNuTzz
23rd October 2016, 19:06
huuuuuuuuge respect ptr sevilla ! au vandut TOT in vara + antrenorul si acum ii administreaza prima infrangere lui atletico madrid si momentan sunt pe primul loc :ok:

YoNuTzz
23rd October 2016, 21:19
la fel - huge respect si ptr villarreal, care e la egalitate cu barcelona.

Xaviesta
23rd October 2016, 23:43
Mda :))

Johnny D
24th October 2016, 09:25
Huuuuge respect si pt Real Madrid, care mai si castiga meciuri desi joaca cu Ronaldo pe teren pe toata durata lor!:D

Capitanu.Burcea
24th October 2016, 09:51
Ce gunoi e acel basc de culoarea *****ului bazait de musca!

Johnny D
29th October 2016, 21:50
Ati auzit ce este Rakitic la Barcelona? SANTINELA! Ca sa nu mai avem discutii, e bine cand comentatorii lamuresc treaba o data pt totdeauna.

Lordul
30th October 2016, 16:24
Villareal se inclina la Eibar 2-1

Johnny D
2nd November 2016, 07:11
Gunoaie! Si pusesem pe Cibi cota 1.85 la 5-3 pt ea in finala, plus alte 10 meciuri "sigure" printre care si Villareal fara egal cota 1.05 sa pot mari la Zenit la 10+, si asta la scorul de 1-0 in minutu 65, si retardatii aia au reusit sa ia gol de la nimuricii astia in minutele 80 si 87!
Sa nu mai aud de asa panarame!:no: Inteleg bai sa primesti gol in primele 15-20 de minute din repr 2 si sa te-ntoarca dar nu in asa hal!:jerk:

YoNuTzz
5th November 2016, 20:59
atletico pierde si la sevilla si la sociedad :ok:

Lordul
19th November 2016, 19:01
Barca fara Messi si Iniesta e tinuta in sah acasa de Malaga scor 0-0

YoNuTzz
19th November 2016, 19:17
si malaga a jucat in 0...e perfect acest rezultat ptr real - atletico.

Lordul
19th November 2016, 19:53
Florin Andone a inscris din nou pentru Deportivo reusind al 2-lea sau gol stagional , din pacate Depor a pierdut acasa cu 3-2 in fata Sevillei.

YoNuTzz
19th November 2016, 23:14
gata, in sfarsit ii bate real pe atletico si in campionat...

atleti cam e out din lupta ptr titlul anul asta...

El Pistolero
19th November 2016, 23:26
4 puncte de Barca si 9 de Atletico. Dacă câștigăm și El Clasico suntem favoriți anul asta la campionat.

Lordul
20th November 2016, 08:46
3 goluri Cristiano Ronaldo :ok:

milanezu
21st November 2016, 16:41
koke a ajuns tare in gura.
fotbal nu prea mai stie.

queque
22nd November 2016, 02:02
Am scapat de 'balauri' asa ca ma bag la alt 'pariu'.
Cred ca nu scoatem punct in urmatoarele trei meciuri (afara cu Malaga si Madrid si acasa cu Sociedad) si n-ar fi chiar o drama daca reusim sa castigam urmatorul meci din calendar,acasa cu Osasuna.

Prima victorie pe teren propriu din istoria noastra in Primera.
Am asteptat cam mult,dar vine exact cand aveam mai mare nevoie pentru a nu ne afecta moralul.Scorul putea fi mai mare,Osasuna e pierduta rau si au de jucat acasa cu Atletico si cu Barcelona in etapele urmatoare.



Superb golul lui Andone,dar nu a servit.Depor are o serie ingrijoratoare de meciuri pierdute pe final,in antiteza cu Sevilla,care a castigat cateva aproape incredibil (Leganes,LasPalmas,Coruna)
Sanpaoli,dupa ce a dus Chile in top,confirma si in Europa.

Johnny D
24th November 2016, 07:38
3 goluri Cristiano Ronaldo :ok:

Toate de kkt pe care si un antifotbalist putea sa le dea, lovitura aia libera a fost penibil executata, restu doar le-a bagat in poarta goala.


Dar Barca si mai penibila, sa nu dea un gol acasa, in superioritate numerica inca vreo juma de ora!:))

Nadalfan
24th November 2016, 19:05
Bale s-a accidentat la glezna si o sa se opereze. Minim 3 luni pe bara. Pepe, Casemiro, Kroos, Bale si Morata o sa lipseasca toti in El Clasico...

Lui Isco i s-a oferit prelungirea contractului. 6mil pe an. El cere 10. E ca si plecat. N-o sa strice board-ul structura salariilor pt el. Ozil si Di Maria cand au cerut sume mari de bani(mai putin decat cere Isco acum) au fost imediat transferati. Isco e ca si plecat.

Lordul
26th November 2016, 22:00
Prandelli antrenor la Valencia , eu unul nu stiam , vor veni vremuri mai bune pentru lilieci !

YoNuTzz
27th November 2016, 11:04
valencia e cam in cea mai nasoala perioada a ei de cand ma uit eu la fotbal.

Nadalfan
27th November 2016, 23:21
Hai ma in ***** ca asta n-a fost grea deloc. Adica, ala era ca se poate de clar in pozitie regulamentara.

Edit : La doua minute dupa, D. Suarez e 2m in offside si nu se da nimic.

Sir. Eko
27th November 2016, 23:31
Real a fost mai buna azi ca Barcelona. Golul anulat aiurea. Apoi a venit Neymar si Messi...nu ai ce sa faci la asa faza.
Barcelona nu are mijloc sezonu asta, nici Bosquets nu joaca nimic. Totul se baseaza pe MSN.

El Pistolero
27th November 2016, 23:40
Ba ce viol i-a dat azi Sociedad bărcutei. 7-2 trebuia sa se termine. Barca noroc ca ala în galben, care a anulat un gol total aiurea. Pacat. Merita victoria Sociedad.

BlueEnergy
27th November 2016, 23:42
Eu cred ca pe 3 Decembrie Real ii bate pe Barcelona la ei acasa.

messi19
27th November 2016, 23:48
Ba ce viol i-a dat azi Sociedad bărcutei. 7-2 trebuia sa se termine. Barca noroc ca ala în galben, care a anulat un gol total aiurea. Pacat. Merita victoria Sociedad.

:)):)) da de ce 2 la Barca?? au mai avut vreo sansa de gol ca sa merite golul 2??
Barca de sezonul asta imi aminteste de perioada Gaspart. de atunci nu am mai vazut o Barcelona asa slaba. tot sezonul, nu doar un meci.
Enrique zicea ca are cel mai bun lot de cand e el antrenor. in cazul asta, cine e de vina??
sa nu uit, Barcelona nu are in lot decat un mijlocas care sa poata da o pasa mai lunga de 2-3 metri si care sa poata sa scoata din joc 1-2 adversari. si ala are vreo 33 de ani :( .

Xaviesta
28th November 2016, 00:01
Ba ce viol i-a dat azi Sociedad bărcutei. 7-2 trebuia sa se termine. Barca noroc ca ala în galben, care a anulat un gol total aiurea. Pacat. Merita victoria Sociedad.

Barcelona a avut un gol valabil exact la fel cu Malaga si alt penalty nedat. Cu arbitraj corect atunci si azi, erau doar 4 pct. Si mai ai tupeu sa vorbesti ... Mai ales si dupa penalty-ul primit de Real ieri. :))

Echipele si-au dat seama cum sa joace cu noi si Lucho nu stie sa repare situatia. Spatiu urias intre CM, Busi foarte izolat. Si spera ca MSN sa scoata echipa. Urata situatia in momentul de fata. Trebuie win in clasico sau e gata campionatul.


Real e la fel se slaba. Diferenta e ca ei au un bulan inegalabil.

Johnny D
28th November 2016, 07:22
Nu-i stres, 6p diferenta!? Ii bateti tur-retur si se rezolva.
Meciul urmator o sa-l castigati, Real is aia care erau cat pe ce sa fie egalati din penalty de GIJON acasa de la 2-0!:))
Minim 3 o sa le dea MSN-ul, intre 3 si 5 tocmai pentru ca desi nu pare, Real sta si mai prost in aparare. Asa imi pare mie, vom vedea.

Leo
3rd December 2016, 16:39
Cel mai asteptat meci al planetei, Barcelona - Real Madrid incepe in cateva minute.

Echipele de start:

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Mascherano, Alba - Rakitici, Busquets, Andre Gomes - Messi, Suarez, Neymar
Rezerve: Cillessen, Digne, Iniesta, Paco, D. Suarez, Turan, Umititi

Pronosticul meu: 2-0

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrici, Kovacici - Lucas Vasquez, Isco, Ronaldo, Benzema
Rezerve: Casilla, Asensio, Casemiro, Diaz, Nacho, Pepe, James Rodriguez.

Leo
3rd December 2016, 17:13
Frumos mozaicul.

Lordul
3rd December 2016, 17:46
Real a avut penalty la intrarea lui Mascherano , Barca a cerut si ea unul la un presupus hent a lui Sergio Ramos

Lordul
3rd December 2016, 17:53
Ter Stegen scoate in fata lui Ronaldo

Leo
3rd December 2016, 18:05
0-0 la pauza, Cu Real mai periculoasa.

phife
3rd December 2016, 18:14
cica barca a faultat mult mai mult ca realul. 2 echipe fara antrenori. gata, am spus-o.

Lordul
3rd December 2016, 18:21
Iniesta a iesit la incalzire

Lordul
3rd December 2016, 18:26
Goooooooooooooooooooooooooooooool Luis Suarez

Leo
3rd December 2016, 18:31
Hai ca-i bine.

phife
3rd December 2016, 18:59
E bine din parti. La ce a trimis realu in teren trebuia sa se distreze barca. La cum a jucat barca trebuia sa se distreze realu.

La gol a fost un pui de offside.

Leo
3rd December 2016, 19:05
Nu e bine deloc :(, 1-1.

BlueEnergy
3rd December 2016, 19:07
Varza Barcelona...Neymar...Messi...Suarez...in loc sa faca 2-0 pentru Barcelona si sa se incheie meciul se face 1-1.

El Pistolero
3rd December 2016, 19:17
Bun rezultatul, desi la cate ocazii a avut Realul putea castiga lejer.

YoNuTzz
3rd December 2016, 19:35
slab clasico...oricum golurile lui ramos din min 90 cu capul devin clasice deja...

Lordul
3rd December 2016, 19:56
1-1 si avantaj pentru Real care obtine prima optiune la titlu in acest sezon ; campionatul e lung dar totusi Barca s-a incurcat si cu echipe mici Alaves , si medii Sociedad si practic nu isi mai permite pasi gresiti pe cand Realul poate si sa piarda un meci si tot ar ramane cu 3 puncte avans .

Johnny D
3rd December 2016, 20:02
Daca nu esti instare sa bati pe astia muciosi de la Real pe teren propriu cand ai nevoie de victorie nu ca anu trecut cand te durea-n ****, si-i mai ai si pe toti 3 astia pe teren care teoretic tre sa rupa tot si abia au reusit impreuna un gol.... you've reached rock bottom. Rusinos de tot rezultatul asta pt Barcelona in aceste circumstante. Si rusinos ca-si poate lua adio in proportie de 60-70% de la titlu cu mult inainte de jucarea jumatatii campionatului.
Orice s-ar spune despre campionatul asta, nu e Premier League, astea doua se incurca mai mult ca vor ele, nu ca vor altii ca si acolo.

YoNuTzz
3rd December 2016, 20:15
singura diferenta intre echipele din spania si cele din premier league, este ca cele din spania mai fac ceva si prin europa

UCL - 14 Real, 15 Barca 16 Real
EL - 14,15,16 Sevilla

:))

YoNuTzz
5th December 2016, 02:16
btw...valencia...12 puncte in 14 ETAPE...SOCANT...

Johnny D
5th December 2016, 07:17
40 in 38... cat sa se salveze.

queque
6th December 2016, 00:53
40 in 38... cat sa se salveze.
Daca continua asa,nu iese socoteala:
12/14*38=32.5 :)
...
Bravo Andone!
Coruña a avut mult ghinion pana acum.

Eddy DoubleD
6th December 2016, 01:32
Frumoase golurile lui Andone.

Johnny D
6th December 2016, 09:55
Daca continua asa,nu iese socoteala:
12/14*38=32.5 :)
...
Bravo Andone!
Coruña a avut mult ghinion pana acum.

Din retur se intaresc, totul e calculat! :D

Luis Garcia10
6th December 2016, 23:02
Daca continua asa,nu iese socoteala:
12/14*38=32.5 :)
...
Bravo Andone!
Coruña a avut mult ghinion pana acum.

Era si cazul sa se mai intoarca si norocul asta. Florin a jucat din ce in ce mai bine sezonul asta. Desi nu marca, se vedea ca e o chestiune de timp. Era nevoie ca de aer de 3 puncte ieri.

Luis Garcia10
9th December 2016, 23:39
Inca un punct furat de Granada. Deja incepe adunatoarea si pe sezonul asta. Din 9 punctisoare, mizeriile astea au furat 2 si 3 le-au blatuit cu fratii andaluzi. 4 au fost pe bune. Asteptam finalul in forta si anul asta? Cum altfel. Frati au, arbitrii au. Viva Grenada! :rosu:

queque
10th December 2016, 08:07
Nu stiu daca au prieteni sau nu,dar au scos 4 puncte cu Sevilla si la Malaga.Ochoa a fost un monstru,a aparat cateva mingi imposibil de aparat.Malaga a mai marcat de doua ori,dupa parerea mea,ambele goluri valabile.Prieteniile astea in Andaluzia nu prea le vad eu,tot timpul sunt meciuri cu scantei si surprize,dar cu Sevilla inclin sa cred ca chiar e fraternitate (au castigat si anul trecut in Sanchez Pizjuan,3-1,cred)
In fine,sper sa nu castige,etapa asta,nici Valencia (la San Sebastian) si nici Sporting in Cornella (e putn probabil),pentru ca noi suntem victime sigure in Las Palmas.
Cred ca avem jumatate din lot in pioneze,acum s-a mai accidentat si Luciano.Sper sa nu batem vreun record la meciul de azi,ma refer la diferenta de scor.
Incheiem povestea turului (frumoasa,de altfel) cu seria basca (Eibar,Alaves,Bilbao) si am sperante sa adunam ceva puncte,pentru ca noi suntem un fel de Bilbao B (multi jucatori de la Lezama au fost si inca mai sunt pe la noi,antrenorul,stilul de joc,etc)
Cred ca Depor va face un meci bun in Bernabeu (am invitatie la meci,dar sunt la munca la noapte).

Xaviesta
10th December 2016, 11:34
Cu Sevilla a fost blat clar sezonul trecut in ultima etapa, dar acum nici vorba de asa ceva. Pai erau pe 2 la 3pct de Real. Sampaoli a luat foc pe margine la meciul ala.

Si eu ma astept sa joace ceva Depor. Au jucat chiar bine in ultima vreme si diseara lipsesc foarte multi de la Real.

messi19
10th December 2016, 16:28
alt meci, alt chin.
Suarez joaca oribil fata de ce juca anul trecut. mijlocasii, inca o data trebuie sa ma repet, nu sunt in stare de nimic. de ce nu ii zice nimeni lui Gomes ca nu il impusca nimeni daca incearca si el o pasa mai lunga de 3 metri. sau sa incerce un dribling, ceva. sa scoata un adversar din joc. De Denis Suarez, Rakitic si Arda nici nu are rost sa mai discutam. Rafinha e si el tot pe acolo, dar parca are ceva in plus fata de astia.
treaba e simpla la Barca. mingea trebuie sa ajunga la Messi. dupa care ne rugam toti sa ii iasa pasa, driblingul sau sutul. altfel, e vai si amar.
cand au castigat liga acuma doi ani, nu am vrut sa il declar pe Luis Enrique mare antrenor. prea se facuse totul numai pe spatele MSN. anul trecut, campionatul s-a luat exact pe acelasi sistem. iar in liga, au cazut tocmai pt ca aia de la Atletico au reusit sa ii blocheze pe toti 3.
Luis Enrique nu a stiut sa vina cu ceva nou. asta se vede si anul asta, cand Neymar e varza, iar Suarez e destul de aproape de el. si Barca nu mai stie cum sa joace fotbal.

Lordul
10th December 2016, 18:03
raman la parerea ca Barca a ramas cu niste gauri pe care nu a reusit sa le umple in mercato cand au plecat cativa jucatori , unii de valoare ( Dani Alves) , iar Suarez pare stors mai ales ca a castigat si Liga

YoNuTzz
10th December 2016, 20:15
saracii valencia..din rau in mai rau...

queque
10th December 2016, 20:21
A fost offside clar,joder.

Luis Garcia10
10th December 2016, 20:31
Joaca deschis rau Las Palmas. Echipa asta nu are niciun pic de spirit de conservare. Ori iau, ori dau :))
Depor pe Beranbeu? Pai la cum tine apararea, tre sa dam vreo 5-6 ca sa scoatem un punct. Meciul asta e un bonus. E bine ca vom termina etapa in afara locurilor de retrogradare, iar etapa viitoare primim Osasuna pe Riazor.

Freek
10th December 2016, 23:10
Ce i-a bulit Joselu pe Real. Bine, au timp sa revina dar totusi...

atdi
10th December 2016, 23:11
De asta e Andone titular :yes: Alearga cat toata liga 1 la un loc.

Freek
10th December 2016, 23:37
Pe final asa :D. Andone a pus umarul la ambele goluri ale lui Depor, e jucator bun pacat ca n-are cu cine la nationala :yes:

El Pistolero
10th December 2016, 23:38
Cea mai buna echipa din lume. Când am văzut ca executa Kroos cornerul si prim planul cu Ramos, puteam sa jur ca Ramos va înscrie la faza asta.

YoNuTzz
10th December 2016, 23:39
nu ai ce sa-i faci lui ramos...omul e legenda...

deja golul cu capul din ultimul minut ar trebui sa devina marca intregistrata...

Luis Garcia10
10th December 2016, 23:42
Bine ca il bagi pe Mosquera in min 75 la 1-2. Grande Gaizka! Crack...

miril
10th December 2016, 23:45
Greseala de neiertat, schimbarea lui Andone care a jucat excelent. Ramos, fara comentarii.

Luis Garcia10
10th December 2016, 23:54
Putea sa-l scoata pe Andone daca il baga sa zicem pe Bergantinos... sau mai baga pana la urma un fundas central, desi asa a facut si cu Sevilla. L-a bagat pe Arribas al treilea central la 2-1 prin min 80 si ne-au batut aia. Nu vrea deloc sa invete din greseli. La Malaga revii de la 1-3 la 3-3, ai tot momentul in favoarea ta si apoi te inchizi. Toate 3 meciurile, Malaga, Sevilla si azi pierdute in prelungiri. Nu se poate asa ceva.

Sir. Eko
11th December 2016, 11:05
Lucruri sigure in viata:
Taxe, moarte, gol Sergio Ramos in minutu 90+

queque
11th December 2016, 12:33
Joaca deschis rau Las Palmas. Echipa asta nu are niciun pic de spirit de conservare. Ori iau, ori dau :))
Nu stiu ce sa zic.Am cativa ani de cand n-am pariat,azi am pierdut 20€ pe Piopio,dar nu-mi pare rau.Cred ca nimeni din forumul asta n-a vazut meciul (poate doar tu),dar sunt foarte multumit ca l-am vazut eu.Chiar imi pare rau ca n-am castigat.Mi se pare fantastic ca o echipa cu lot de Segunda B,fara 7 titulari,pleaca cu un punct de pe acest teren si cu senzatia ca a pierdut doua puncte!
Avem un antrenor de pus in rama.


iar etapa viitoare primim Osasuna pe Riazor.
Nu vad cu ochi buni meciul asta.Din punctul de vedere al unui parior care s-a fript de multe ori,e no bet.Coruña mi-a fost draga de pe vremea lui Djalminha,dar am presimtiri sumbre pentru acest meci.Poate va descotorisiti de Gaizka dupa meciul asta,cine stie (avem alt Garitano,mult mai in voga in momentul asta)

queque
11th December 2016, 12:57
Ma uit la rezumat la Madrid.Comentatorul de la Cope (madridista) despre Andone:
-la primul gol "Andone i-a furat portofelul lui Casemiro!" :)
-la al doilea gol "Andone,o durere de masea pentru Real Madrid in seara asta!"
Despre Ramos,n-are rost sa mai insistam,e din categoria 'cu stea in frunte" (gen Iniesta,Iker,Xavi)
Mariano,un puto crack,de mult timp n-am vazut asa ceva (imi aminteste de Pedro in primul an)

Xaviesta
11th December 2016, 13:18
Bulanul lui Zidane. E campionatul lui Real asta. E scris sa se intample asa.

Johnny D
11th December 2016, 13:51
Lucruri sigure in viata:
Taxe, moarte, gol Sergio Ramos in minutu 90+

Gunoaiele! Au noroc c-au spurcaciunea aia de jucator ce le aduce jumate din trofeele pe care le castiga dupa minutu 90.:no:
Plus Modric atunci cand joaca ce le face tot jocu pentru gelat sa ia trofee.:evil:


Putea sa-l scoata pe Andone daca il baga sa zicem pe Bergantinos... sau mai baga pana la urma un fundas central, desi asa a facut si cu Sevilla. L-a bagat pe Arribas al treilea central la 2-1 prin min 80 si ne-au batut aia. Nu vrea deloc sa invete din greseli. La Malaga revii de la 1-3 la 3-3, ai tot momentul in favoarea ta si apoi te inchizi. Toate 3 meciurile, Malaga, Sevilla si azi pierdute in prelungiri. Nu se poate asa ceva.

Luati-va antrenor! Si transmiteti vestea si la Valencia!
Sa nu mai ia toate rebuturile Barcelonei cu Montoya aia proasta acu in prim plan, ca te retrogradeaza!:jerk:

Luis Garcia10
12th December 2016, 11:19
Nu stiu ce sa zic.Am cativa ani de cand n-am pariat,azi am pierdut 20€ pe Piopio,dar nu-mi pare rau.Cred ca nimeni din forumul asta n-a vazut meciul (poate doar tu),dar sunt foarte multumit ca l-am vazut eu.Chiar imi pare rau ca n-am castigat.Mi se pare fantastic ca o echipa cu lot de Segunda B,fara 7 titulari,pleaca cu un punct de pe acest teren si cu senzatia ca a pierdut doua puncte!
Avem un antrenor de pus in rama.


Nu vad cu ochi buni meciul asta.Din punctul de vedere al unui parior care s-a fript de multe ori,e no bet.Coruña mi-a fost draga de pe vremea lui Djalminha,dar am presimtiri sumbre pentru acest meci.Poate va descotorisiti de Gaizka dupa meciul asta,cine stie (avem alt Garitano,mult mai in voga in momentul asta)

Am vazut doar prima repriza, dar se vedea venind egalarea. Nu sunt surprins deloc de rezultat. Am incetat sa va subestimez dupa meciul cu noi. Outplayed pentru o repriza si ceva si in 2 faze ne-ati rezolvat. Echipa nu doar ca pune osul, lucru evident pentru oricine, dar exista si calitate, desi dupa nume n-ai zice.
Gaizka face el multe tampenii dar nu cred ca inlocuirea lui la ora asta e necesara. Am incredere mare ca putem castiga meciul cu Osasuna. Deja 11-le pare definit. Carles Gil, Andone, Babel, Colak sunt jucatori in forma. Apararea nu e asa rea precum o arata cifrele. Iar Osasuna...they are there for the taking.

Luis Garcia10
12th December 2016, 12:11
Lucruri sigure in viata:
Taxe, moarte, gol Sergio Ramos in minutu 90+

Si as mai adauga si arbitrii Madridului ;)

Johnny D
12th December 2016, 13:21
Iar Osasuna...they are there for the taking.
Osasuna e cea mai slaba echipa din Primera, singura care 100% retrogradeaza anu asta. Restu se joaca.