PDA

View Full Version : Etapa 5: FC Steaua - FC Dinamo 1-1



delaoltenia
13th August 2016, 16:21
Sambata, 20 august 2016/21.00

Hingherul
17th August 2016, 20:29
totul clar aici.
singura nedumerire e daca ne pisam pe ei din picioare sau in timp ce stau iar ascunsi printre firele de iarba. :D
sper ca gazonul sa fie tuns scurt sa ii chisam direct in freza :))

Capitanu.Burcea
17th August 2016, 20:57
A fost cald azi, s-a zvantat repede pișatul in cur de-aseara :)) Hai ca e devreme. Mai radem pana vineri de voi si dupa aia vedem si de derby :))

Tim
18th August 2016, 17:33
Acest meci nu-si mai are rostul. Victoria suporterilordinamovisti de marti nu poate fi egalata de nimic

Dante7
18th August 2016, 17:49
Acest meci nu-si mai are rostul. Victoria suporterilordinamovisti de marti nu poate fi egalata de nimic

:groggy: ditai facepalm-ul...

cip
18th August 2016, 17:56
as miza pe Steaua aici,n-au jucatori de camp dar au portar...asta a demonstrat caracter,nu se demoralizeaza nici dupa 5 goluri primite acasa,ba din contra...parca devine din ce in ce mai ambitios :))

Dante7
18th August 2016, 18:35
nu se demoralizeaza nici dupa 5 goluri primite acasa,ba din contra...parca devine din ce in ce mai ambitios :))

Aici ai fost amuzant :))

Paul Atreides
18th August 2016, 18:47
In dinamo nu mai crede dacat dacina. Nu stiu de ce mi-e mila de ea. :D

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 19:32
In sfarsit, cineva o sa le arunce mingea si ghencistilor, ca marti s-au invartit in pripon pan-au facut rani in jurul gatului. E un derby abordat comod, painea si cutitul sunt la mana lor. Dar li se-ntampla des amfitrionilor sa alerge singuri si sa iasa pe locul 2, asa ca nu e ca la nașu', la Ovidiu, sa faci tintarul cat te scobesti in cur.

Va rog, nu mai faceti glume cu coregrafia. Chiar credeti ca zarzavagii astia percuteaza sentimental la fineturi? Era circ, lumina gratis, au navalit. Politicosi, la intrare: nu va suparati, care sunt ai nostri? Ei nu au o cultura (de dapt au, dar ma refer la altceva acum :D), o vocatie a tristetii lucrului terfelit, cum ar fi spus Cioran :D Adica toti sunt prosti cand le deseneaza ca au fost papagali, ei nu, cu Batman voievod si ghiuleaua de picior inainte. Penibil.

Hingherul
18th August 2016, 19:43
Capitane, ca te vad mai mintos :D, lamureste-ma cu o chestie, rogu-te...
"Doar dinamo Bucuresti" ce???

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 19:48
Nu ce, punct :))

Hingherul
18th August 2016, 19:49
Ok, dar ce a vrut sa spuna autorul acolo?
Ma tot chinui sa inteleg.

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 20:08
@ ungheru: nu stiu, bre. Cam ce a vrut sa spuna calul troian cand a fost poftit in cetate? Sau Vlad Tepes, cand a dat atacul de noapte? O lovitura simbolica, atat, pe un teren presupus aparat pana la sacrificiu de adversar. Metaforic vorbind. S-au inflamat cativa fraieri aiurea, au pus repede in balanta rezultate, statistici, deontologie, gargara proasta. Nu era cazul. Pur si simplu suporterii nostri s-au plictisit sa tot puncteze cate-un punct, cate-un punct, si au vrut direct ko-ul :)) Repet, daca nu esti de acolo din tribuna, n-ai de unde sa stii. Nu tu, zic de taranii care vin la mall in general :)

Hingherul
18th August 2016, 20:50
Sincer, mai potrivita mi se parea o injuratura ceva. O **** acolo...
Mesajul ala e periculos. Deja s-a intors impotriva voastra si e abia inceputul. Decat zic :D

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 20:53
S-a dat si **** la un meci in templu, de pe o panzoaie de juma' de peluza. Studentii nostri au dat in sfarsit si lucrarea de master. Insa vor redeveni studenti la ora meciului, nicio grija :))

Hingherul
18th August 2016, 20:59
Si, pregatiti sambata s-o luati iar sub mustati? :D

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 21:05
E aiurea ce faci. Dupa ce ca va scriu tot forumul, cu Johnny, ma rog :D acum va dati si cu tesla-n oua? :))

Hingherul
18th August 2016, 21:16
Sa vezi ce coregrafie va fac in sufrageria mea...

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 21:19
Vrei s-o impresionezi pe mama lu' sumudica? :))

Tim
18th August 2016, 21:39
http://www.timesnewroman.ro/sport/fotogalerie-inca-7-mesaje-afisate-fara-voia-lor-de-suporterii-stelisti :happy:happy:happy

Hingherul
18th August 2016, 22:22
aveti idee cum iesea textul daca se ocupa Dracnea de coregrafie? :D

phife
18th August 2016, 22:25
S-a dat si **** la un meci in templu, de pe o panzoaie de juma' de peluza. Studentii nostri au dat in sfarsit si lucrarea de master. Insa vor redeveni studenti la ora meciului, nicio grija :))

cum or fi intrat ei atunci? parca nu era de juma de peluza, aia era cu timisoara.

Capitanu.Burcea
18th August 2016, 22:46
Din cate imi amintesc, cu voi era. Da'e mult de atunci. Imi amintesc ca radea Porcea la oficiala, eram chiar acolo, pe coltul ala. Cum sa intre? Era o panza. O faceai sul, o bagai intr-o toba si aia era :))

Hingherul
18th August 2016, 22:54
cu tortele cum intrati? :D

Tim
18th August 2016, 23:21
aveti idee cum iesea textul daca se ocupa Dracnea de coregrafie? :D
Decat Dinamo Bucuresti?:))

Johnny D
19th August 2016, 07:17
Am impresia ca a fost doar asa un minitaste cu City, acu vine felu principal!
Iar ii fac de rusine pe neostelisti cu "copilariile" lor extravagante!:sneaky:

Hingherul
19th August 2016, 09:12
Decat Dinamo Bucuresti?:))

:))

cip
19th August 2016, 10:58
nu stiu ce ma face sa cred ca e de urmarit aici meciul asta...:rolleyes:
Leo,Hinghi,FanSportRomania...ati pregatit berea si popcornu'?
ca in toasu' capitan n-am nicio baza,el probabil e ocupat cu coregrafiile si o sa-l avem primplan la tv...:rasc:

Johnny D
19th August 2016, 11:09
Daca vedem un scelerat fugind pe gazon in pielea goala cu tigara-n stanga si vodca-n dreapta sorbind in timp ce fuge ba din una, ba din alta, el e!:)) Si dupa ce va fi placat, parca-l si vad cum isi scoate tigara din gura prin iarba si i-o baga-n gura lu jandarm!
Un fum bre de la mine, cinste, sa nu zici ca nu-s de bun simt, tu macar nu fi taran!:))

cip
19th August 2016, 11:13
aoleu,Ionica...vad ca ai inceput devreme azi,eu stiam ca zalauanii-s omini harnici da nici chiar ase...:))

Paul Atreides
19th August 2016, 12:20
Pesimistul vede intr-un tunel intunericul,
Optimistul vede lumina de la capatul lui,
Realistul vede luminile trenului care vine,
Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine !!!

ps- pesimistul, optimistul, realistul sunteti voi.
eu sunt mecanicu :D

Johnny D
19th August 2016, 12:32
Si locomotica cine e? Dascalescu!:))
Vagoanele sunt echipele din Londra care le tot mulge dupa el de-amiaza aci pe forum!

Paul Atreides
19th August 2016, 12:43
Lasand gluma - chiar credea cineva ca o sa batem? Cu un singur jucator si ala cu gand de plecare? Suntem departe si cu fotbalul si cu handbalul si , mai trist, cu gimnastica.
Dar , de fapt, suntem departe ca tara. Facuta praf de prietenul lui Hinghi. :D

Johnny D
19th August 2016, 12:46
Nici macar tu nu mai ai sperante sa bati pe Dinamo?
Da cine dracu mai sunt si Dinamo astia!?!? De ajung cu zile inainte de meciuri cu coregrafii de pe alte stadioane, ceva zmeni, ce dracului?:confused:

aoleu,Ionica...vad ca ai inceput devreme azi,eu stiam ca zalauanii-s omini harnici da nici chiar ase...:))
Cate-un strop, strop, strop, cate-un strop, strop, strop, paaaanaaa n-oooo mai ramanea deloc!
Cate-un cip, cip, cip, cate-un cip, cip, cip, paaaanaaa n-oooo mai ramanea nimic!:bere:

Paul Atreides
19th August 2016, 13:07
Nu vb de prapaditii de la dinamo ( denumire sovietica de tot kk-ul).
Vb de Man City.

Johnny D
19th August 2016, 13:46
:o:

Leo
19th August 2016, 14:35
Egal.

delaparis
20th August 2016, 01:45
Jocurile olimpice? Campionat European de Fotbal? Ce conteaza ...
Avem aici MECIUL /hello
Trei pierderi grele pentru Steaua inaintea derby-ului cu Dinamo (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/trei-pierderi-grele-pentru-steaua-inaintea-derby-ului-cu-dinamo-nid-120682/)

phife
20th August 2016, 01:49
Ca in fiecare an dinamovistul spera sa bata ce considera el ca e steaua. Si-o ia peste bot ai revine la normalitate.

ThePhenom
20th August 2016, 04:47
Ca in fiecare an dinamovistul spera sa bata ce considera el ca e steaua. Si-o ia peste bot ai revine la normalitate.

Exact ca sezonul trecut, ne-am facut mai intai in campionat treburile pe ce consideram noi ca e steaua, dupa le-am trecut-o pe la buze in cupa, dupa ne-am scuturat-o de ceea ce sperau ei ca o sa fie titlul 27.. D-astea.

phife
20th August 2016, 11:55
Si daca luati maine bataie iar o ardeti doar cu fcsb pana la urmatoru meci direct.

86
20th August 2016, 12:02
Sper ca nu se opresc aici cu sabotajul. Pana nu afiseasa tot stadionul mu** jiji, nu faceti nimic. Preferabil si capul lui pe corp de oaie.

Leul Oltean
20th August 2016, 12:21
:))

Paul Atreides
20th August 2016, 13:37
Cele mai jalnice creaturi din fotbal sunt cei de la dinamo. Jucatori, antrenori, conducatori, suporteri, s.a.m.d
"Marele" fotbalist Dinu dupa ce s-a imbatat s-a aruncat in Herestrau si a nimerit fix cu capul in ponton.
Coregrafia de care toata lumea vb, numai ca sa se afle in treaba, denota cat de imbecili si retardati pot fi cei care au pus-o la meciul Stelei.
Niciodata suporterii stelisti n-ar fi fost in stare de o asemenea idiotenie.
Clar?

Paul Atreides
20th August 2016, 13:43
A fi 'nebun' într-o societate bolnavă este de fapt un lucru sănătos.
Clar?

cip
20th August 2016, 14:47
:rasc:
Nu vb de prapaditii de la dinamo ( denumire sovietica de tot kk-ul).

pai si Steaua cum e,denumire occidentala? :))
dinamo vine de la dynamicos,de la grecii vechi...cica ar fi mereu in miscare,asa mi-a zis mie un dinamovist mai batran odata,acum daca m-a mintit va mint si eu pe voi la randu-mi...:rasc:

Dante7
20th August 2016, 18:22
:rasc:
pai si Steaua cum e,denumire occidentala? :))

yep. Estrela Amadora, Asteras Tripolis...


:D

cip
20th August 2016, 18:53
yep. Estrela Amadora, Asteras Tripolis...


:D
aham,multumesc frumos ca m-ai luminat,Dante...:ok:
deci la voi vine din etrusca...:))

Hingherul
20th August 2016, 18:54
va mai dati mult limbi moarte aici? :D

diseara, victorie Decat Steaua Bucuresti! am zas!

cip
20th August 2016, 19:04
Hingherul la post,check...
Leo,pe unde-mi umbli?

pai ce facem,ne mai uitam sau nu ne mai uitam la derby-utul miticesc impreuna? de Roti al mic ce stim,,joaca in seara asta? :rasc:

Clau7_D
20th August 2016, 19:07
Prezent aici :drak: ii rupem azi, 2-2 :))

cip
20th August 2016, 19:13
Prezent aici :drak: ii rupem azi, 2-2 :))
cam rusinos,am vazut-o si pe Leo pronosticand un X acolo...
pai ce mama dreq,la egal intristati toata tara,voi nu sunteti patrioti? :D

Paul Atreides
20th August 2016, 19:21
unii ( exceptie leo :D) dinamovisti nu sunt lipsiti de simtul umorului. asta denota ceva inteligenta. chestia cu dynamicos si grecii e geniala. rusii n-au aflat de unde vine dinamo moskva. altfel schimbau in dynamicos moscova, dynamicos kiev etc :D

Clau7_D
20th August 2016, 19:29
cam rusinos,am vazut-o si pe Leo pronosticand un X acolo...
pai ce mama dreq,la egal intristati toata tara,voi nu sunteti patrioti? :D

Atat putem in momentul actual :headbang:

cip
20th August 2016, 19:39
Atat putem in momentul actual :headbang:
cam nasol,ce sa spun...pai cum sa te faca mimi si migi la asa traditie,pai voi ati desfiintat competititii europene,ce paste mama...hai capul sus si sa-i bateti in seara asta pe aroganti,nu-mi place sa va vad cu capul plecat,pai ori mai sunteti Dinamo ori nu mai sunteti...:))

Clau7_D
20th August 2016, 19:43
cam nasol,ce sa spun...pai cum sa te faca mimi si migi la asa traditie,pai voi ati desfiintat competititii europene,ce paste mama...hai capul sus si sa-i bateti in seara asta pe aroganti,nu-mi place sa va vad cu capul plecat,pai ori mai sunteti Dinamo ori nu mai sunteti...:))

Tu nu stii cat e de greu sa motivezi jucatorii in meciurile cu echipele mici ? :evil:
Plus ca noi ne-am facut obiectivul pe turul de campionat, am invins Timisoara :pace:

cip
20th August 2016, 19:47
ati invins ACS,cu hotii...Timisoara n-o sa invingeti niciodata ;)

Hingherul
20th August 2016, 20:00
Bine, e si greu sa o mai intalneasca vreodata. Daca e sa fim cinstiti pana la capat :D

cip
20th August 2016, 20:21
bai dar asa marlan,halal precen...:ciocan:
gata,tin cu rasii in seara asta,asa rupti in tzur cum sunt ei...:))

Hingherul
20th August 2016, 20:58
Gata cu dixtractia. Sa belim niste rasi, zic! :D

cip
20th August 2016, 20:59
Nita in poarta la Steaua,nu-i semn bun asta pentru noi...:D

Hingherul
20th August 2016, 21:06
minutul 5. doar dinamo atinge mingea prima data :))

o sa fie macel :D

phife
20th August 2016, 21:13
ups. ce-a facut baietii? :D
pai cum ma copii ma, ma reggae antrenorule, tu joci fara inchizator si fara atacant fotbal in secolu 21 ma? babaiatule, nici pe viitorul nu o bati asa ma. hai, ****-n cur si bani de drum :D

dextercioby
20th August 2016, 21:14
Hopaa, 1-0 pentru lider. :D

phife
20th August 2016, 21:22
inteleg de ce barnescu nu a prins nici la stabia

cip
20th August 2016, 21:25
foarte frumos meciul,se vede ca e derby de Romania :D

Lordul
20th August 2016, 21:31
de Amorim e meserias

steaua-86
20th August 2016, 21:43
Bun catzelu asta, Lazar. L-a luat in calcul Daum pentru lot?

delaparis
20th August 2016, 21:48
foarte frumos meciul,se vede ca e derby de Romania :D

Tu te-ai tot obisnuit cu meciuri de 0-5 :D

Dante7
20th August 2016, 21:50
Bun catzelu asta, Lazar. L-a luat in calcul Daum pentru lot?

E Enache pe dreapta... de ce tot insistam cu reprofilarea lui, nu stiu.

Bun Amorim. Trebuia dat penalty la el, cand a fost calcat in careu.

Iti moare acum cateva luni unul pe gazon... tu joci cu fata lui Hildan pe echipament. Halal respect...

cip
20th August 2016, 21:54
Tu te-ai tot obisnuit cu meciuri de 0-5 :D
tu ai boxat cu soarele pe maieu,deci nu mai discut...pai ce-ai avut cu oamenii aia? :))

cip
20th August 2016, 22:00
una peste alta,fmm de rotariu ala mic....ai baut apa din Bega si acum dai gol pt Dinamo,sa te luam in soola gunoiule...:D

Dante7
20th August 2016, 22:37
Nici daca se duce Nita in atac nu iese dinamo din propria treime

ciorbicafaristu
20th August 2016, 22:39
Eu tot astept tavalugul ala din deal...mai vine?

phife
20th August 2016, 22:41
drama dinamovistului. egal cu cine a facut, cu steaua sau cu fcsb?

steliano filipinho - cel mai prost om din stadion.

Dante7
20th August 2016, 22:47
Ce jigodie e Filip ala...

delaparis
20th August 2016, 22:50
E prost de crapa. Cum poti sa risti rosu la 3 minute de final? Practic ajuti adversarul

Dante7
20th August 2016, 22:54
La ce moral au jucatorii de la Steaua, e greu sa mai faci ceva cand dinamo otraveste campiile si arde fantanile :))

E al treilea sezon la rand cand Steaua e dezavantajata in meciul direct cu principala contracandidata la titlu. Dar hei, Steaua fura =))

Hingherul
20th August 2016, 22:55
Ce ***** de meci. De la an la an mai prost.

Filipe, sa ne bagam falusurile in mamica ta! Gunoi spurcat!

Tim
20th August 2016, 22:58
Dar ce a facut? Ce coregrafie a afisat?

Leo
20th August 2016, 22:58
Hingherul la post,check...
Leo,pe unde-mi umbli?

pai ce facem,ne mai uitam sau nu ne mai uitam la derby-utul miticesc impreuna? de Roti al mic ce stim,,joaca in seara asta? :rasc:

Am avut treaba, imi pare rau. :D

ciorbicafaristu
20th August 2016, 22:58
Cel mai bun baiat Filip :D Prostul prostilor e Andone...cum dracu sa faci doar egal cu impotentii astia? :D

VILLARREAL
20th August 2016, 23:00
:yes:Bravo Filip

Tim
20th August 2016, 23:02
Baaaaaa, ce a facut?

Hingherul
20th August 2016, 23:04
Cred ca stelistii au trisat si au avut la ei fluiere d'alea anti javre. Altfel nu imi explic cum de nu aveau curaj hariciumbele sa treaca de mijlocul terenului :))

Fac pariu ca la ora asta Cartu moare de necaz ca Facoceru e mai sef de autobaza ca el :))

Dante7
20th August 2016, 23:05
hahahahha, face ciobanul misto de gigisti :))))

delaparis
20th August 2016, 23:18
Tavalugul si victoria pt moral :cool:
Unde sunt? Nu am vazut nici tavalug nici victorie. Moralul? Vai de el.
Sau poate Reghe vorbea de meciul retur la Manchester :))

Leul Oltean
20th August 2016, 23:28
:))

Leul Oltean
21st August 2016, 00:24
Unde sunt? Nu am vazut nici tavalug nici victorie. Tavalugul a venit de la deal. Si s-a dus la vale.

LE : Am o intrebare ... stiti cumva cine e pe primul loc ? :D

Johnny D
21st August 2016, 02:50
Da cu meciuri in plus.:rolleyes: Practic tot astia semiclone vor fi dupa ce-si joaca restanta.

Capitanu.Burcea
21st August 2016, 08:45
Cum poti sa risti rosu la 3 minute de final? Practic ajuti adversarul

Nu avea ce sa faca, scapasera vreo 5 pe contră. Putea sa fie un domn si sa faulteze #professional, dar a fost si o polita de platit si eu unul nu il invinuiesc pt faza asta. A jucat cu vata in nas tot meciul, poate era hemofil si nu stiam noi. Ce e blamabil, daca tot intri la rupere, baga-l pe mancat cu paiul doua luni, nu ii da cu nuielusa, cum dadea tovarasa invatatoare.

Meciul slabut, am luat punctul si gunoiul e tot sub pres. Io spun ca spurky aveau in primul rand de demonstrat pe tabela, la ce diferenta de lot exista. Tavalugul a ramas in levitatie, tineti aproape.

petea
21st August 2016, 09:44
Nu avea ce sa faca, scapasera vreo 5 pe contră. Putea sa fie un domn si sa faulteze #professional, dar a fost si o polita de platit si eu unul nu il invinuiesc pt faza asta. A jucat cu vata in nas tot meciul, poate era hemofil si nu stiam noi. Ce e blamabil, daca tot intri la rupere, baga-l pe mancat cu paiul doua luni, nu ii da cu nuielusa, cum dadea tovarasa invatatoare.

Meciul slabut, am luat punctul si gunoiul e tot sub pres. Io spun ca spurky aveau in primul rand de demonstrat pe tabela, la ce diferenta de lot exista. Tavalugul a ramas in levitatie, tineti aproape.

Fcsbul nu e peste Dinamo... Doar presa aservita si paranoia becalireghememe vede asta. Tavalug a fost marti seara....:))

cimitiru' ghencea
22nd August 2016, 09:25
una peste alta,fmm de rotariu ala mic....ai baut apa din Bega si acum dai gol pt Dinamo,sa te luam in soola gunoiule...:D

l-or fi ajuns blestemele lui timache ...:D

cimitiru' ghencea
22nd August 2016, 09:30
tavalugul si l-o fi bagat memelusul in tzur ca eu nu l-am vazut...

Johnny D
22nd August 2016, 11:05
Si se zicea ca e un forum stelist... bai, bai, bai...

Deci asta au patit bietii stelisti de-au parasit forumul in masa! I-am extirpat sistematic ca pe o molie!:))

Hingherul e mai rezistent ca gandacul de bucatarie bag deseama, orice i-ai face, nu cedeaza!:D