PDA

View Full Version : Barclays Premier League 2016/2017



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Johnny D
9th August 2016, 22:46
Am facut poll-ul cu toate echipele, evident dupa ce s-a intamplat anul trecut nu mai am nevoie de justificare!:))
Si-n plus, ultima echipa din PL rivalizeaza financiar cu oricare alta din alta tara, din oricare alt campionat, deci PL-ul e cam singurul campionat in care chiar poti crede in acest moment ca oricine poate lua titlul. Cert e ca va fi primul campionat dupa miracolul Leicester si sumele cheltuite in aceasta vara sunt obscene, mai obscene ca niciodata in frunte cu cea esalonata pe Pogba. Asa e de mare de nici un club ca MU nu poate s-o plateasca toata o data!:))

Saturday
14:30 Hull vs. Leicester
17:00 Burnley vs. Swansea
17:00 Crystal Palace vs. West Brom
17:00 Everton vs. Tottenham
17:00 Middlesbrough vs. Stoke
17:00 Southampton vs. Watford
19:30 Manchester City vs. Sunderland

Sunday
15:30 Bournemouth vs. Manchester Utd
18:00 Arsenal vs. Liverpool

Hoho, Arsenal - Liverpool prima etapa! Incepem direct pe cai mari, cine bate e deja title contender!:))

delaparis
9th August 2016, 22:57
Ai deschis aici? :o:
Vezi ca te iau "astia" in suturi cu traditia lor :D

Johnny D
9th August 2016, 22:58
Am uitat de Chelsea, joaca si ea al dracu, si astia nu ma lasa sa updatez un post tocmai postat pe motiv ca il postasem deja inainte sa-l postez!:groggy:

Deci ar mai fi luni meciul, Chelsea - West Ham de la 10, ca de obicei intr-o zi de luni.


Ai deschis aici? :o:
Vezi ca te iau "astia" in suturi cu traditia lor :D

Eko a zis ca n-are chef sa-l faca, si-n Bubblegum n-am incredere! :D


Si-n plus, am vrut sa fiu primul care voteaza, primul care posteaza, primul care tot, don't wanna jinx it for Arsenal like till present!:sneaky:

phife
9th August 2016, 23:07
Ai deschis aici? :o:
Vezi ca te iau "astia" in suturi cu traditia lor :D


putin respect pentru cea mai po****ra si curata sectiune de baieti de pe forum.

Johnny D
9th August 2016, 23:08
Mai incet ca vine Lucica!:D

delaparis
9th August 2016, 23:11
putin respect pentru cea mai po****ra si curata sectiune de baieti de pe forum.

Tot respectul. Dar totusi nu am inteles niciodata argumentul cu "traditia" pt a nu deschide thd mai devreme :confused:

Eddy DoubleD
9th August 2016, 23:15
Am avut topic separat de pre-sezon. Nu era nevoie.

phife
9th August 2016, 23:16
daca asa le place lor? Oricum fac trafic, pe topicul separat de presezon si transferuri aduna mai multe posturi decat topicurile din celalalte ligi intr-un an.

Johnny D
9th August 2016, 23:17
Tot respectul. Dar totusi nu am inteles niciodata argumentul cu "traditia" pt a nu deschide thd mai devreme :confused:

:o: Deci asta cu "lenea" lu Eko e doar traditie? El traditional se da drept slothish ca sa creeze suspansul si sa creasca interesul?
Si apoi traditional toti se roaga de el pana-n ultimu moment cand elefantul cedeaza, se da pe brazda si topic-ul se rupe!
Na ca n-am stiut. Ce chestie. Am fost lasat afara din cercul de interes.:sad:

delaparis
9th August 2016, 23:19
Am facut poll-ul cu toate echipele, evident dupa ce s-a intamplat anul trecut nu mai am nevoie de justificare!:))

Ba da. Justifica de ce ai pus totusi Arsenal si Tottenham acolo :D

Johnny D
9th August 2016, 23:20
Hai bai Delaparis bai, n-ai pic de mila de Miril, zau asa!:))

Buna gluma cu Arsenal!:yes:


daca asa le place lor? Oricum fac trafic, pe topicul separat de presezon si transferuri aduna mai multe posturi decat topicurile din celalalte ligi intr-un an.

Deja aproape am umplut o pagina si topicul abia daca are de ceva mai mult de juma de ora viata.
Si nici nu e macar etapa.:)

phife
9th August 2016, 23:22
2 voturi pentru liverpool. ba, eu l-am pus la misto. cred ca nici in lot nu-s 2 oameni care sa creada ca ei castiga campionatu

Johnny D
9th August 2016, 23:23
Degeaba, pe Emirates nu bateti!:evil:

Daca o sa fie cineva title contender dupa etapa asta, aia o sa fim noi!:rasc:

phife
9th August 2016, 23:25
daca prindeti big 4 anu asta sa spuneti merci.

Johnny D
9th August 2016, 23:26
Right back eci ya!:D

cr7luci
9th August 2016, 23:31
LUCI E PE ZONA
FORUMUL SE TRANSFORMA

:)

Pace tuturor sustinatorilor Premier League...asta pana cand echipa mea de suflet se intalneste cu echipa lor de suflet :)))))

Johnny D
9th August 2016, 23:34
As fi putut sa jur ca nu trece ora pana vine! Are alarma la calculator/telefon cand cineva posteaza ceva cu numele Premier League in
TOT INTERNETUL!:))


Ti-am pus curva de echipa pe locu 1, da, atat esti de important pentru mine! Daca nu erai tu, o puneam ultima s-o poata vota Eddy!:D

Dante7
9th August 2016, 23:34
Dupa ce a luat Leicester titlul, cred ca poll-ul se va transforma in ,,Care este echipa ta preferata " :))

Votat Liverpool. Cuz why not ?:D
United are iarasi echipa faina, cu mister Zlatan, Pogba si Mourinho. Creste si simpatia pt City, cu Guardiola :D Poate ia Arsenal titlul, dupa o pauza mult prea lunga... Chelsea are o echipa cam meh, anul asta, nu-mi place aproape nimeni in mod deosebit. Si parca vezi ca iau titlul :)) Sau poate face Leicester ,,cea mai istorica" tripla din istorie :)) cuz why the fuck not ?:))

Cred ca United si City sunt principalele favorite la titlu. In rest, fie ca Tottenham sa nu prinda Europa, Crystal Palace sa termine pe un loc decent iar Boro sa retrogradeze.:D Sau nu, sa prinda Europa League... vreau rematch :evil:

Johnny D
9th August 2016, 23:39
Dupa ce a luat Leicester titlul, cred ca poll-ul se va transforma in ,,Care este echipa ta preferata " :))

Liverpool asta e prea simpatizata, I take great comfort in outclassing them every year!:bere:
Da, i-am aruncat iar manusa lu Cristy!
Vad ca nu vrea sa-si schimbe avatarul ala nici in ruptul capului, pana la urma i-l schimb tot io!:ban::great:

Apropo, ce s-a intamplat cu superatacantul Ings? Acu, un an mai tarziu s-ar crede c-am uitat, Johnny din pacate inca nu are Alzheimer!:)

Doctor_Satan
9th August 2016, 23:41
daca prindeti big 4 anu asta sa spuneti merci.
Anul asta ii prinde pe Arsenal in big 4, dar returul il vor sfecli, ca de obicei.

cr7luci
9th August 2016, 23:42
As fi putut sa jur ca nu trece ora pana vine! Are alarma la calculator/telefon cand cineva posteaza ceva cu numele Premier League in
TOT INTERNETUL!:))


Ti-am pus curva de echipa pe locu 1, da, atat esti de important pentru mine! Daca nu erai tu, o puneam ultima s-o poata vota Eddy!:D

Echipa mea nu e curva.O sa vezi ca alte echipe o sa fie curve fiindca in sezonul asta,echipa mea o sa futa tot ce prinde. :))

Cand e vorba de Premier League,Luci e mereu prezent.O sa avem multe dispute sezonul asta...presimt.

Mersi ca ai deschis topicul.Mie mi-l inchisese un bulan acum 2-3 saptamani.:happy

Johnny D
9th August 2016, 23:43
Anul asta ii prinde pe Arsenal in big 4, dar returul il vor sfecli, ca de obicei.
Cum ca de obicei, acu 2 sezoane JIRud a spart tot in retur, iar cu un sezon inainte la fel a facut RVP si datorita acelor returs am prins Big 4!;)


Mersi ca ai deschis topicul.Mie mi-l inchisese un bulan acum 2-3 saptamani.:happy
Pai tre sa ai tact, tre sa stii cum sa-i prinzi pe micuti cand sunt vulnerabili, tactici de razboi!:D Esti inca mic, ai tot timpul sa-nveti.


Cand e vorba de Premier League,Luci e mereu prezent.O sa avem multe dispute sezonul asta...presimt.

:bere:


Mai mult de o pagina, in mai putin de o ora!:sneaky:

Doctor_Satan
9th August 2016, 23:48
Eu am votat cu United, ca Mourinho stie sa faca echipe de anduranta, de cursa lunga, desi el e de cursa linga.
Si pentru ca sunt fan Ibracadabra.

De ce ai facut poll-ul anonim? Trebuiau felicitati la finalul sezonului cei care au stiut.

cr7luci
9th August 2016, 23:48
Johnny...cum pot sa devin si eu moderator,ca tine asa ?

Dante7
9th August 2016, 23:49
Judecand dupa poll, Liverpool e campioana. Cred ca putem sa trecem deja la sezonul 2017-2018. :D


De ce ai facut poll-ul anonim? Trebuiau felicitati la finalul sezonului cei care au stiut.

Nu e anonim.

phife
9th August 2016, 23:51
Apropo, ce s-a intamplat cu superatacantul Ings? Acu, un an mai tarziu s-ar crede c-am uitat, Johnny din pacate inca nu are Alzheimer!:)

a fost accidentat tot sezonul? :groggy:
gioni mai bine nu ar mai vorbi la persoana a 3a despre sine

Eddy DoubleD
10th August 2016, 00:29
reivan stie ce zice :ok:

Dante7
10th August 2016, 00:32
Forumul nu a putut sa faca fata acestui topic. :D

cr7luci
10th August 2016, 00:33
La o parte din ce ai zis ma gandeam si eu...Vadim nu raspunde la mesaje private.

Forumul eu l-am floodat mai devreme...de nu s-a putut intra. (pot sa va mai fac o demonstratie,daca vreti) :)

Johnny D
10th August 2016, 00:36
Acest thread starneste pasiuni, presiuni, disensiuni intre echipe, useri, generatii... nu e tocmai rau intr-o lume care parca devine tot mai desensibilizata de intelectuali ori corupta rau de prostia celor superficiali. Conflictul e constructiv daca are limite sanatoase!:yes:

cr7luci
10th August 2016, 00:41
Acest thread starneste pasiuni, presiuni, disensiuni intre echipe, useri, generatii... nu e tocmai rau intr-o lume care parca devine tot mai desensibilizata de intelectuali ori corupta rau de prostia celor superficiali. Conflictul e constructiv daca are limite sanatoase!:yes:


Ai dreptate in ceeace ai postat dar asculta la mine...daca United nu castiga toate trofeele puse in joc in acest sezon (Premier League,Cupa Ligii,a Angliei,Europa League si Supercupa Europei)..cu scuzele de rigoare ca o sa distrug tot ce a creat Vadmin aici...o sa DISTRUG FORUMUL.

Si faptul ca nu m-au pus moderator mai este un motiv.Am invatat niste treburi misto de la niste baieti inteligenti si sunt gata sa le pun in aplicare daca nu sunt indeplinite anumite conditii.

Probabil o sa ma judec cu Vadim prin tribunale dupa dar sunt un baietel si nu o sa patesc nimic. :)))))))))))))))))))))):happy:happy/hello/hello:):))

Johnny D
10th August 2016, 00:43
Nu te lasa sufletul. De baietel.:cool:


Desi, vorba ta, daca nu ia Arsenal nici acum, s-ar putea chiar sa te provoc s-o faci!:))


De astia cu Liverpool nici nu mai zic nimic, ei saracii au trecut demult de faza nervilor si frustrailor, sunt in faza acceptarii!:rasc:

cr7luci
10th August 2016, 00:47
Nu te lasa sufletul. De baietel.:cool:


Desi, vorba ta, daca nu ia Arsenal nici acum, s-ar putea chiar sa te provoc s-o faci!:))

Nici vorba.O sa fie petrecere mare ca in fiecare an de prin 2004 parca :))

cr7luci
10th August 2016, 00:49
Nu te lasa sufletul. De baietel.:cool:


De astia cu Liverpool nici nu mai zic nimic, ei saracii au trecut demult de faza nervilor si frustrailor, sunt in faza acceptarii!:rasc:

Tare imi este ca nici in liga fantomelor Premier League,Liverpool nu a luat titlul tot de 30 de ani ...in lumea de apoi suporteri cormorani sunt la fel de suparati.

Johnny D
10th August 2016, 00:59
Hai Lucica, la cel mai nebun sezon de PL din istorie!:yes:

Moarte lu Murinho!:evil:

Chelsea parca nu mai e atat de spurcata fara Murinho in ea, parca o bucata din Chelsea s-a transferat la MU!
Acum ambele-mi sunt la fel de spurcate! Incep sa simt ca un cormoran, God help me!:))

cr7luci
10th August 2016, 01:01
Hai Lucica, la cel mai nebun sezon de PL din istorie!:yes:

Moarte lu Murinho!:evil:

Chelsea parca nu mai e atat de spurcata fara Murinho in ea, parca o bucata din Chelsea s-a transferat la MU!
Acum ambele-mi sunt la fel de spurcate! Incep sa simt ca un cormoran, God help me!:))

Mourinho vroia la United de mult.Pandea postul de manager ca pradatorul ala care asteapta prada in ceata.Abia astept sa jucam cu Arsenal ca sa va spurcam si pe voi..un pic asa :))

CEL MAI NEBUN SEZON DIN ISTORIA PREMIER LEAGUE ASTA O SA FIE

YoNuTzz
10th August 2016, 02:03
acum ca s-a terminat penibilitatea de anul trecut cu leicester campioana si tottenham in lupta directa cu ei (intr-un final terminand pe 3), sa intre baietii grei.

pep vs conte vs mourinho vs klopp vs wenger

cine rateaza big 4-ul ? probabil klopp, dar nu bag mana in foc...

si eu zic ca nu orice e posibil...
s-a intamplat faza cu orice e posibil.

acum top 6 va fi format din man city, man utd, chelsea, arsenal, liverpool si tottenham..nu stiu ordinea :D

ps: acest sezon este primul cu noile drepturi tv...locul 20 va lua mai mult decat campioana oricarei alte tari :))

delaparis
10th August 2016, 02:09
ps: acest sezon este primul cu noile drepturi tv...locul 20 va lua mai mult decat campioana oricarei alte tari :))

Nu va aruncati asa imprudent. :cool:
Sigur ca pe medie Premier League distribuie cei mai multi bani dar contractele pe campioane in alte tari sunt enorme cu primele de rezultat. Nu cred ca pana la urma campioana Angliei va castiga mai mult decat cea a Spaniei sau a Germaniei, Italiei sau a Frantei ... :rolleyes:

phife
10th August 2016, 02:14
Pai intr-un an (sau 2, max 3 mi-e lene sa caut) si Bundesliga o sa aiba parte de o crestere mare a drepturilor tv.
Da, din 2017 contract pe 4 ani in valoare de aproape 5 miliarde euro. Not that bad either.

Sir. Eko
10th August 2016, 02:45
La titlu:
United/City
Chelsea
Tottenham

Apoi pt locul 5: (sau daca clacheaza una de mai sus, la locul 4)
Liverpool
Arsenal
Leicester
WestHam(au echipa ft buna)
Everton

Cristy RVD
10th August 2016, 03:36
Am intrat doar sa spun ca Arsenal va termina pe locul 4.

Dar cred ca stiati si voi.

delaparis
10th August 2016, 03:39
Am intrat doar sa spun ca Arsenal va termina pe locul 4.


:))

Si Hull?

phife
10th August 2016, 03:49
arsenal nu termina in top 4.
sau imi pun avatar cu ei.

Julio_Zane
10th August 2016, 03:54
Mourinho-Conte.Vad astia doi luptandu-se pentru titlu.Conte e cu adevarat tare.Asta da adversar pt Jose.

Locul 3 se va disputa intre Arsenal si City,cu accente clar la Arsenal.Pep mai intai sa alcatuiasca un lot competitiv.

5-6 e clar Liverpool cu Tottenham.Leicester undeva intre 8-11.

Sir. Eko
10th August 2016, 07:29
Am intrat doar sa spun ca Arsenal va termina pe locul 4.

Dar cred ca stiati si voi.

Nu am mai terminat pe 4 de 3 ani deja :D. Voi ?:D

Johnny D
10th August 2016, 08:11
Am intrat doar sa spun ca Arsenal va termina pe locul 4.

Dar cred ca stiati si voi.

Adica in locul lui Liverpool? Aaa stai ca City a terminat pe 4 anu trecut!:P

arsenal nu termina in top 4.
sau imi pun avatar cu ei.

Hopa! Mai am unu doritor de cristianisme! Ce-mi plac cristianismele lor!:D
Pariu cu cineva ca sa te simti mai coios?:sneaky:


Nu am mai terminat pe 4 de 3 ani deja :D. Voi ?:D

Chelsea, Liverpool si MU niciodata nu lipsesc din top 4!:))

miril
10th August 2016, 10:22
acum ca s-a terminat penibilitatea de anul trecut cu leicester campioana si tottenham in lupta directa cu ei (intr-un final terminand pe 3), sa intre baietii grei.

Penibilitatea tine de mentalitatea ta reflectata de ce spui mai sus. Aceste echipe chiar au jucat fotbal iar in ceea ce-i priveste pe Spurs s-a dovedit ca se poate face performanta si cu jucatori foarte tineri cu potential nu cu vedete cumparate de-a gata. Repet, e incredibil felul tau de a gandi, pervertit in asa masura incat pari mai degraba un procurator a la Raiola cu interese de a castiga bani multi pe jucatorii vanduti la "baietii grei" decat un suporter genuin al unui club de fotbal care-si sustine echipa si la bine si la rau nu doar cand face performanta cu bani nesimtiti. Baietii grei au nevoie de dopaj economic masiv prin preturile inflationiste pe jucatori si antrenori in disperarea de a cumpara pe drumul cat mai scurt, fara mare efort, titluri. Ce se intampla acum pe piata transferurilor din fotbal nu este fotbal ci patologie avansata a fotbalului de nivel inalt. Mai devreme sau mai tarziu acest sistem se va parabusi mai ales in contextul politic si economic actual la nivel global. Cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru fotbal.

YoNuTzz
10th August 2016, 10:58
@miril, iti cam dau dreptate in ceea ce zici.
cand ma refeream la penibilitate, ma refeream la penibilitatea big 5: united, city, chelsea, liverpool, arsenal.
sunt si eu constient ca leicester si tottenham au jucat bine. mai ales spurs.

dar asta sunt eu...imi displac echipele mici si urasc surprizele...nu ai ce sa-mi faci.


intra alta ordine de idei:

1. chelsea si liverpool sunt super avantajate ca nu joaca in europa
2. arsenal are un record de 19 prezente consecutive in grupele UCL...so nu cred ca vor rata nici a 20-a oara.

miril
10th August 2016, 12:20
Orice poate se spune de Spurs dar nu ca este o echipa mica. Nu este o echipa de calibrul lui MU, asta-i altceva dar este o echipa foarte buna mai ales luand in considerare raportul performanta/putere financiara si cu o istorie, inclusiv in cupele europene nu de neglijat. A fost prima echipa engleza care a cucerit un trofeu european, a fost prima echipa engleza care a castigat dubla, campionat-cupa si este o echipa cu palmares international mai bun decat al lui Aresnal. Cam asa se defineste o echipa mica. Pacat ca un arbitraj vicios i-a impedicat sa joace finala Cupei Campionilor in 1962 pe care avea mari sanse sa o castige.

Johnny D
10th August 2016, 14:20
2. arsenal are un record de 19 prezente consecutive in grupele UCL...so nu cred ca vor rata nici a 20-a oara.
Inegalabil de o echipa care nu e Bayern, Real ori Barca.:cool:


sunt si eu constient ca leicester si tottenham au jucat bine. mai ales spurs.

Parerea ta si a majoritatii, parerea mea e ca Leicester a jucat mai prost decat Big 4-ul ca valoare a jocului ofensiv, de facto, dar au avut bulan MEGACOLOSAL! Au castigat pentru ca au fost foarte bine organizati in meciuri in care au avut adversari care au jucat bine, iar cand n-au avut ceea ce s-a intamplat de f multe ori, nu c-au jucat ei bine neaparat ci au profitat la maxim de conjunctura unor idioti care tot dadeau in bara, ori pase la adversari in propriul teren, respingeri bulanoase, devieri idioate. Ma rog, valoarea lui Leicester e considerabila insa nu e de top 4, desi sa zicem ca-n sezonu precedent s-a ridicat intamplator la acest nivel profitand de apatia si prostia multor cluburi de top.

campionat-cupa si este o echipa cu palmares international mai bun decat al lui Aresnal.
Sa nu exageram Mirile, mai multe cupe Da! Mai multe victorii in competitii europene, in CL cu seama, in your dreams!:) Fiecare an se aduna ca si palmares european nu doar trofeele, an de an am adunat ca niste furnici harnice, ce voi n-o sa adunati in 50 de ani de-aci inainte!;)

miril
10th August 2016, 14:41
Sa nu exageram Mirile, mai multe cupe Da! Mai multe victorii in competitii europene, in CL cu seama, in your dreams!:) Fiecare an se aduna ca si palmares european nu doar trofeele, an de an am adunat ca niste furnici harnice, ce voi n-o sa adunati in 50 de ani de-aci inainte!;)


Eu vorbesc de trofee internationale nu de victorii. Asta conteaza si la asta ma refer. Dream on!

Johnny D
10th August 2016, 14:51
Crezi tu, in acest caz Sheffield Wednesday, Leeds United, Huddersfield Town, nemaivorbind de Sunderland si Aston Villa sunt echipe mai mari decat Spurs!:)) Trofeele nu mai conteaza daca s-a asternut praful pe ele, revino-ti Mirile, ce conteaza e doar potentialul echipei si ce obtine in prezent! Daca mai conteaza o istorie, conteaza maxim ultimul deceniu, dar e mai putin relevant decat prezentul, altfel toata lumea ar vorbi inca de Huddersfield Town sau de Preston North End c-au luat multiple titluri in Anglia la fel sau mai multe decat Spurs! Ti se pare ca vorbeste cineva de ele!?:) Ce conteaza e ce a jucat echipa in trecutul recent, si ce joaca in prezent, restul e can-can! Asta e adevarul, nu fantezie!;)

miril
10th August 2016, 14:56
JD, tu esti dintre aia care considera ca istoria trebuie stearsa! Nu stiam ca esti asa de periculos in gandire :D. Ai jucat-o cumva la pariuri!? Ai fi in stare ;). Vezi ca aici calci stramb de tot. Pai voi nici in ultimul deceniu nu ati castigat un trofeu international. Deci dupa, sa zicem, mintea ta, NU CONTATI. Am inteles bine?

Johnny D
10th August 2016, 16:10
N-ai inteles bine. Am castigat 2 cupe si 2 supercupe, in ultimii 3 ani chiar dar nu e vb. de asta, victoriile noastre cu Barcelona sau Bayern au fost mult mai coioase si ridicatoare de moral, spirite, nebunii decat cupele alea, tocmai pentru c-au contat mai mult, tocmai pentru ca avem o viata tumultoasa la cel mai inalt nivel, poate mai putin in ultima jumatate de deceniu dar ne vom reveni! Eu sunt unul dintre aia care zic ca scopul nu scuza mijloacele si ca destinatia nu e mai importanta decat calatoria! Mirile, toata lumea isi fixeaza o destinatie, un titlu, o cupa, dar fascinatia vietii sta in calatoriile pline de peripetii, aventuri, fascinatii momentane = meciurile colosale la cel mai inalt nivel, acolo sta esenta vietii, draga Mirile, fie ca iesi invingator sau de cele mai multe ori simpatia si aplauzele merg si spre invingator, pe moment, cum ziceam, deoarece istoria indepartata nu conteaza! Si n-o sterg eu cu buretele ci oamenii, totalitatea creierelor dezinteresate de ea.
Am mai avut noi discutia asta acu ceva ani daca tii minte, atunci mi-ai parut mai receptiv, azi vad ca esti asa mai cu scutul in mana aparand virtutile si onoarea hotspurs-ilor tai!:P Nu ti i-a atacat nimeni, iti spun doar ca n-are sens sa privim in trecut, oamenii adevarati privesc in viitor si doar invata din lectiile aspre ale trecutului, nicidecum nu se cramponeaza de el la fiecare obstacol ori tachinare ce-i apare in cale!:) Nu e alt act mai frustrant sub chip fals de nobil, decat sa arunci o performanta de acu zeci de ani in fata cuiva care-ti demonstreaza cu actele jos, semnate de toti cei care traiesc si nu de fantome, ca-ti e superior!
Nu joaca istoria, ci fotbalistii de azi care joaca pentru prestigiul, onoarea si gloria unui club, unor suporteri, pt bani si pt antrenorii de azi!;)

Johnny D
10th August 2016, 16:21
Mirile, adevaratul succes sta in numarul de calatorii pe meleaguri fascinante!
Degeaba ai tu 10 calatorii cu 3 destinatii finale, cat au durat alea? 10 ani?
Noi avem 30 de calatorii in 30 de ani si facem an de an cate una! Asta inseamna sa traiesti cu-adevarat, fie ca ajungi sau nu la final!:bere:

PS: Liverpool aia sunt ai dracu, au mai multe voturi decat Arsenal, City, Spurs si Chelsea lal un loc!:o:
Intalnim o superechipa pe Emirates in cateva zile atunci, aia de le-a dat 4-0 lu Barcelona! Pazea! Or sa ne urce pe garduri!:o:

:))

phife
10th August 2016, 17:17
mama cat de obositor esti jd...

miril
10th August 2016, 17:50
Ce spui tu acolo sa cheama o argumentatie sofista. Cine sa te mai urmareasca, JD? Eu nu.

phife
10th August 2016, 22:42
sa faca un moderator topicu sticky.

eu abia acum realizez ca mou si pep antreneaza in acelasi oras. manchester is not big enough for them.

Dante7
10th August 2016, 23:42
sa faca un moderator topicu sticky.

eu abia acum realizez ca mou si pep antreneaza in acelasi oras. manchester is not big enough for them.

Mda, parca nici eu nu am facut legatura :)) Dupa Barca-Real si United-City, urmatorul pas logic e ca Jose sa se intoarca la Inter iar Guardiola sa vina la... Milan :evil: cam asta trebuie pt ca suprematia lui Juve sa se termine :))

Johnny D
11th August 2016, 09:10
mama cat de obositor esti jd...

Baietii mei o sa fie, eu doar v-am dat un mic preambul asa ca sa va obisnuiti cu ideea, sa nu va umilim din start!
Just to make this a contest! Fair warning!:sneaky:


Ce spui tu acolo sa cheama o argumentatie sofista. Cine sa te mai urmareasca, JD? Eu nu.

Nostalgia trecutului, Miril. Cine stie cand vom avea ocazia unei a 3-a discutii pe aceeasi tema!:)

jo27
12th August 2016, 01:06
Nu am mai terminat pe 4 de 3 ani deja :D. Voi ?:D

Nici noi :)

Nici eu nu cred ca termina Arsenal in top 4, fiind de acord cu reivan, in privinta asta. Pronosticul meu: City, Liverpool, United, Chelsea, nu neaparat in ordinea asta, posibil ca primele 2 sa faca schimb intre ele :D

Johnny D
12th August 2016, 08:13
Nici eu nu cred ca termina Arsenal in top 4

Bla, bla, bla, yada, yada, yada, aceeasi poveste de anu trecut si noi avem imediat 2 decenii de top 4, singurii cu aceasta carte de vizita!
Altfel spus daca vrei sa pariezi pe cine termina in top 4, banca iti da doar Arsenal drept obligatiune, toate celelalte sunt actiuni!:cool:

jo27
12th August 2016, 09:26
Am scris NU CRED. Nu ca e probabil, sigur sau mai nu stiu ce. E parerea mea. Si United de vreo 15 ani nu terminau mai jos de 3 si le-a venit rindul. Vom vedea.

Johnny D
12th August 2016, 09:46
Bine, United cu CR7 au terminat pe 4 o grupa de CL, li se intampla lor cam multe, noua nu!;)

El Pistolero
12th August 2016, 11:06
Anul asta Eurosport nu mai transmite niciun meci duminica. Le va da Dolce. În schimb o sa avem o emisiune în fiecare luni la ora 20:30 de analiza a etapei, cu invitat permanent pe... Ștucan. :happy:

Johnny D
12th August 2016, 12:20
Deci nu vedem Arsenal - Liverpool?:o: Baga-mi-as coasa in rinichii lor!:headbang:

Capitanu.Burcea
12th August 2016, 12:22
Ce sa mai vedem, ca mereu se termina la fel :))

Johnny D
12th August 2016, 12:35
Ca-i snopim pe Emirates?
Nu mereu, cateodata se termina egal! Si acum avem un clop mare de ciufulit, deci o sa fie interesant de vazut... in p***!


Si cate meciuri pe etapa are Eurosport, are macar jumate asa cum trebuie?:mda:

Capitanu.Burcea
12th August 2016, 12:58
Vino in Bucale si-l vedem la Halftime :)) Mai merg cateodata cu doi amici liverpulisti. E o atmosfera frumoasa la inceput, la final pleaca cu penele in traista :))

phife
12th August 2016, 14:37
De aia nu am eu loc, in loc sa vina cormorani rataciti prin est ..

Jd nu a vazut bucale noaptea :D cica e oamenii rai. Degeaba tragem de el.

Nu are jumatate. Are vineri sambata un meci de la fiecare ora, duminica are dolce toate meciurile -daca nu se joaca la aceiasi ora-, luni are iar eurosport

Da fac astia prima emisiune romaneasca pe eurosport cu nimeni_pe_lume si stucan (care daca nu o da in ezoteric e baiat bun cu opinii decente si e, ca toata redactia prosport, cormoran :D)

Capitanu.Burcea
12th August 2016, 14:46
E cool sa fii cormoran si sa asculti Beatles. Eu sunt Arsenal :D datorita lui Wenger mai tanarul cu 20 de ani si Fever pitch, filmul. Daca se uscheste batranul, ma gandesc sa ma fac cormoran. Doar daca nu vine Mircea Rednic in locul lui, desigur :D

Johnny D
12th August 2016, 15:55
Mai merg cateodata cu doi amici liverpulisti.

Eu cand am zis o data treaba asta am luat infractiune direct! Si apoi un liverpulist mi-a intrat si m-a intrebat de ce ma plang!?
Si cica n-are nimeni cu rapidistii nimic, nu se aplica regulamentu cu abnegatie teribila pe noi!
Culmea e ca ala care m-a intrebat era rapidist!:))

phife
12th August 2016, 17:11
kos e dat incert cu liverpool, desi nu e accidentat, cica lack of match fitness pai atunci cu cine joaca ma? ca si gabriel e rupt

Eddy DoubleD
12th August 2016, 17:29
Kos de abia a revenit la antrenamente weekend-ul asta. Nu cred ca-l forteaza. Probabil joaca Chambers cu Holding (sau am mai auzit una faina cu Monreal fundas central:)) sau Coquelin).

Sir. Eko
12th August 2016, 20:03
kos e dat incert cu liverpool, desi nu e accidentat, cica lack of match fitness pai atunci cu cine joaca ma? ca si gabriel e rupt

Chambers-Monreal, Chambers-Coquelin, Chambers-Debuchy. Sau Chambers-Holding. Oricare din ele ... improvizatie catastrofala care o sa ne coste 3 puncte, strict din vina lui Wenger.

Johnny D
12th August 2016, 20:07
Holding nu stiu cine e, Monreal va dau scris ca nu va juca acolo, n-are cum nici dupa cele mai retardate minti umane. E imposibil.
Da, Wengay e stict pe ultima suta de metrii, el vrea sa ia totul mai ieftin, adica ce ramane la final la mana a 2-a.
Cineva intre timp poate i-a zis, poate nu i-a zis, dar PL incepe inainte de finalul perioadei de transferuri.:rolleyes:

phife
12th August 2016, 20:36
daca stam sa ne gandim bine nici chambers nu prea e fundas central - are fizic dar eu il vad in lateral.

jo27
12th August 2016, 22:28
Wow, ce pronostic da whoscored pt meciul de duminica. Nu ca le-ar iesi prea des, dar poate se nimereste acum :D

Eddy DoubleD
13th August 2016, 14:35
Campioana deschide noul bal

Leicester XI: Schmeichel, Simpson, Hernandez, Morgan (c), Fuchs, Mahrez, King, Drinkwater, Gray, Musa, Vardy

Hull XI: Jakupovic; Elmo, Davies, Livermore, Robertson; Snodgrass, Huddlestone, Meyler, Clucas, Diomande; Hernandez

phife
13th August 2016, 14:59
Gray, mahrez, musa si vardy din primul minut. Lol.

Johnny D
13th August 2016, 16:14
V-am zis ca negru ala din atac e scula, noroc ca Vardy e varza!:))
Bine ca n-a venit, ne-am fi luat alta teapa!:yes:


Si daca sunt petarde pe langa negru lu Leicester care-i fut munca de-amiaza, negrul tribului Hull nu se joaca!:rolleyes:

phife
13th August 2016, 16:18
Ups :D

Luis Garcia10
13th August 2016, 16:19
Daca aveau ghinionul asta Leicester sezonul trecut, terminau pe 6. :lol:

Johnny D
13th August 2016, 16:19
Li s-a terminat cu sansele la top 4 anu asta!:))

Daca aveau ghinionul asta Leicester sezonul trecut, terminau pe 6. :lol:
+1

Johnny D
13th August 2016, 16:32
Foarfeca dubla!:o: Mai rar vezi asa ceva, s-a inscris din foarfeca in care ambii negrii au lovit mingea si a intrat in poarta!:))

Ce doi negrii, astia doar negrii au in atac! Cum sa fie favoriti sa retrogradeze cu atatia negrii!?:))

Johnny D
13th August 2016, 16:34
Penaltyster iar primeste penalty de data asta si mai si: pe degeaba, a fost fault in afara careului! Deja e scarbos!:sleep:


Comentatoru ala e retardat! Cum plm sa fie in careu ba **** imbecilitate oarba de om!?:happy:happy:happy
Ii fac aia stop cadru, ii zic si comentatorii englezi ca e in afara si el vede ca e in careu! Ai de plm, retard cu acte!:))

Luis Garcia10
13th August 2016, 16:35
Cum poate Cristi Petre sa spuna ca e in careu contactul? :))) Penalty moca.

Eddy DoubleD
13th August 2016, 16:37
A fost de doua ori contact, dar primul a fost in afara careului si acolo a picat Gray. S-a pacalit arbitrul. Proba video, se aude???

Johnny D
13th August 2016, 16:38
Contactu 2 nici n-a fost contact, a pus picioru langa el, nici la baschet nu se da fault la asa ceva! CE PLM!?
Cum mergi pe strada tre sa dai penalty atunci!:happy:happy:happy:happy:happy:happy Ala e retardat, jur!


Ce fault clar nedat pentru Hull! Arbitrul ala a venit cu o tema de casa clara! Futu-i mortii ma-sii!
Nu-i bai ca batem ****le astea penaltystere iar tur-retur si n-o sa mai fim singurii de data asta!:evil:

Johnny D
13th August 2016, 16:44
GOOOL!/OLE/


Mai dati-le un penalty!:happy


Campioana pulii calului, o rusine! :jerk:

Eddy DoubleD
13th August 2016, 16:45
Ce lupta piticii. Nici macar n-au banca. Asta e Premier League.

phife
13th August 2016, 16:46
Gioni ai baut?

Btw : upsx2 :D

Johnny D
13th August 2016, 16:46
Gioni ai baut?

Btw : upsx2 :D

Urasc gunoaiele! Evident nu am baut, cand beau nu urasc pe nimeni!:D
Bine, poate pe Chelsea...:rolleyes:


What The Hull is going on!?:))

Luis Garcia10
13th August 2016, 16:46
A fost de doua ori contact, dar primul a fost in afara careului si acolo a picat Gray. S-a pacalit arbitrul. Proba video, se aude???

Proba video la cateva faze pe meci ar rezolva toate discutiile astea inutile si ar aduce in sfarsit normalitate in sportul asta. Nu pricep ce dureaza atat de mult sa fie implementata.

Johnny D
13th August 2016, 16:52
Nici Mahrez ala nu e cine stie ce, e sub primul 11 de la noi, nu vad de ce l-am fi luat.


Suporterii l-au intampinat cu un "boo" pe Gray dar nu e vina lui, e vina arbitrului, ar trebui sa fluiere brigada la final.

phife
13th August 2016, 17:04
Vardee - pamant. Mahrez e intr-un buzunar ceva

Johnny D
13th August 2016, 17:05
Musa ala imi place la nebunie, n-are ce cauta la astia care vor termina undeva prin mijlocul clasamentului.
Naspa pentru el ca are un handralau lent si previzibil langa el caruia nu-i vor mai intra toate bulanele ca anu trecut, anticipam asta.
Ar fi fost cea mai mare gresala pe care Wenger a facut-o deja ca un retardat imputit ce e, noroc c-am fost noi echipa prea mica pentru el!:))

phife
13th August 2016, 17:11
Greu fara kante. Au fost cam topiti la centru.

Eddy DoubleD
13th August 2016, 17:14
Nu doar Kante, dar peste tot sunt haotici. Nu. cred ca au jucat asa prost tot anul trecut. Hull ii bat cu arma lor de anul trecut: organizare exemplara.

phife
13th August 2016, 17:16
Nu prea e asa exemplara. Ii bat din daruire. Adica, serios, inteleg ca atacant sa nu te aperi dar sa mergi pe posesia adversarului la 2 pasi de tine..uruguaian lenes - aia nu e organziare.

Johnny D
13th August 2016, 17:17
Nu o ****, cu Liverpool au jucat tot la fel de prost doar ca au fost fraieri incorigibili cormoranii.


Prima data cand o campioana PL pierde in prima etapa! Cei mai infecti campioni din PL vreodata! Meritat!:yes:
Nici n-ar mai trebui sa i se faca referire drept "campioana", ca doar faci de ras PL-ul si meciul in sine care se joaca!


Vai slab e Huddlestone ala, cum dracu a jucat atata timp la Spurs!?:))


"Nu a fost o intamplare stagiunea precedenta!" Daca esti habarnist, nu, evident!:))

phife
13th August 2016, 17:24
:groggy: huddlestone a jucat bine.

Greu leicester, au si ucl :)) sunt curios de ce grupa prinde si acolo

Eddy DoubleD
13th August 2016, 17:26
Toti de la Hull au jucat bine. Numai in PL nu exista meci sigur.:ok:

Johnny D
13th August 2016, 17:36
Iugernaut!:)) De zicea Iogurtnaut ar fi luat premiul Emmy!:sneaky:


:groggy: huddlestone a jucat bine.


Atat doar ca nu vede mingea.


Toti de la Hull au jucat bine. Numai in PL nu exista meci sigur.:ok:

Sigur etapa viitoare ii batem iar la ei acasa pe "campioni", poate de data asta nu la scor!:))

Eddy DoubleD
13th August 2016, 17:38
Ne vedem la sfarsitul sezonului cu Hull City campioana :))

Johnny D
13th August 2016, 17:38
Ne vedem la sfarsitul sezonului cu Hull City campioana :))

Bine, alea-s dume, dar cu cat bulan a avut Leicester cu ribound-urile(mai ales centrarile alea in orb-cu ochii inchisi care mereu ajungeau la ei la firu ierbii) si penalty-uri pt ei, ar avea sanse la top 4!:))


Apropo de mijlocas defensiv, nu stiu ce-am luat noi Xena sau cine plm e ala, dar Alex Song era liber de contract, ala nu mai e bun!?:rolleyes:

Luis Garcia10
13th August 2016, 17:49
Au fost buni Leicester in prima repriza, parerea mea. In a doua intr-adevar, n-au aratat nimic.

Eddy DoubleD
13th August 2016, 17:54
Au fost buni Leicester in prima repriza, parerea mea. In a doua intr-adevar, n-au aratat nimic.

Au avut cateva sanse. Vardy #FPL :headbang: Dar ai vazut cate pase gresite si cate nesincornizari in echipa?

Luis Garcia10
13th August 2016, 18:02
Asa au fost si sezonul trecut cand nu au mers Vardy si Mahrez. Daca mai pui la socoteala si lipsa lui Kante, there you have it.

Johnny D
13th August 2016, 18:30
Au avut cateva sanse. Vardy #FPL :headbang: Dar ai vazut cate pase gresite si cate nesincornizari in echipa?

Kante ti-am zis ca era singuru jucator de super-clasa, ala trebuia luat dar l-au luat spurcaciunile! Daca-l luam pe ala eu eram fericit.

Boro iti conduce, iti incep bine astia de i-ai votat sa ia titlul, cica Negredo e acolo, eu mereu am zis ca nu e atacant de clasa inca de cand era la City si s-a dovedit ca asa a fost, nu e jucator de echipa mare!;)

Leicester in mod evident nu va prinde Europa anu asta dar am impresia ca nici Spurs nu va mai prinde top 4.
Ei de fapt cred ca niciodata nu prind de 2 ori la rand, deci e cam clara treaba.

Eddy DoubleD
13th August 2016, 18:40
Pff, s-a rupt Lloris.

Johnny D
13th August 2016, 18:47
Cine stie ce s-ar fi intamplat la gogomania lu Rose daca era Loris in poarta!:)

messi19
13th August 2016, 18:58
atatea pase in spate ca la Spurs, pana acuma, doar pe la six nations am mai vazut.
Eriksen e varza azi. nu a jucat nici o minge cum trebuie.
poate in repriza a doua ii baga pe Kane si Jansen ca nu se mai poate.

phife
13th August 2016, 19:46
Ce atac are wba cu rondon si berhaino :))
Everton - Spurs e cam frecangeala. Oricum everton sub koeman mai arata a echipa.

Eddy DoubleD
13th August 2016, 20:35
A inceput deja Aguero

Dante7
13th August 2016, 20:37
Greu leicester, au si ucl :)) sunt curios de ce grupa prinde si acolo

Stiu eu o echipa ros-albastra care va fi acuzata ca are noroc :D

Eu inca nu pot sa cred ce antrenori sunt acum in Anglia :)) Klopp, Mourinho Guardiola, Conte, Wenger... cine mai lipseste, Ancelotti, poate Luis Enrique si Zidane...

Dante7
13th August 2016, 20:37
A inceput deja Aguero

A inceput deja Guardiola :D

cr7luci
13th August 2016, 21:28
Stiu eu o echipa ros-albastra care va fi acuzata ca are noroc :D

Eu inca nu pot sa cred ce antrenori sunt acum in Anglia :)) Klopp, Mourinho Guardiola, Conte, Wenger... cine mai lipseste, Ancelotti, poate Luis Enrique si Zidane...

Diego Simeone.

Eddy DoubleD
13th August 2016, 21:59
75% posesie...1-1 :))

Nadalfan
13th August 2016, 22:19
Paddy Fucking McNair....

Eddy DoubleD
13th August 2016, 22:47
Boring ce propune Guardiola pana acum.

dextercioby
13th August 2016, 22:48
Oilor le va fi greu fără minge săptămîna viitoare. Tiki-taka, kaka-maka.

Johnny D
14th August 2016, 00:54
RIP Swans :(
:))

Nu ma mai uit la niciun meci
:kiss:

Hai sa-ti zic ce-am gasit
1. Burnley 0-1 Swansea
2. Posesie superioara, in deplasare
3. Ocazii de gol 10 - 17

:rasc:

phife
14th August 2016, 01:47
Cu defensiva asta pep si-o fura de la klopp, mou si conte. Conte si Mou ii opresc si ofensiva, liverpool doar o sa dea 1 peste ce primeste.

Xaviesta
14th August 2016, 01:54
A fost primul meci la echipa asta intr-un campionat nou. Jesus Christ

YoNuTzz
14th August 2016, 02:10
ma bucur ca fucking leicester incepe cu o infrangere...mai da-i in plm...cu penalty-urile lor cu tot...
sper sa se reintoarca unde le este locul...

cat despre city...zic ce zice si nadalfan - paddy fucking mc nair...

YoNuTzz
14th August 2016, 02:12
Nici n-ar mai trebui sa i se faca referire drept "campioana", ca doar faci de ras PL-ul si meciul in sine care se joaca!


premier league este o rusine doar prin simplu fapt ca a fost castigat de penibilii aia de la leicester :ok:

Eddy DoubleD
14th August 2016, 02:26
De ar exista un buton sa-i opresti pe astia :))

delaparis
14th August 2016, 02:34
... pe astia de la Arsenal ca tot sufera an de an :D

Eddy DoubleD
14th August 2016, 03:00
Te bagi ca PSG-eanul in pl...premier league vreau sa spun:D

Cristy RVD
14th August 2016, 03:05
sper ca guardiola sa nu stea mai mult de 1-2 ani in premier league, nu avem nevoie sa infecteze si competitia asta cu stilul ala obosit, obositor si plictisitor.

phife
14th August 2016, 03:25
A fost primul meci la echipa asta intr-un campionat nou. Jesus Christ

Scuza-ma : meci in care l-a tinut pe hart rezerva ca nu are "joc de picior" si cu fundasii centrali care numai asta nu sunt.
Inteleg ca a fost revolutionar si chestii ce a facut el la barca dar ii s-a demonstrat ca s-a dus vremea dar el incearca in continuu sa "perfectioneze" stilul. Normal ca o sa ai ceva performante pentru ca antrenezi niste valori care joaca singure ( vezi zidane - departe de a fi un mare ttacticia, cu greu antrenor si totusi castigator de ucl ) si sunt varfuri in campionatele alea.

Inteleg ca ti-a antrenat clubul preferat in cea nai buna perioada dar omul nu evolueaza. Sta in aceleasi idei care ii darama prin europa an de an piedestalu. Sa ai 3 ani pe mana Bayern si sa nu poti sa-i duci in finala de ucl..

corello
14th August 2016, 12:14
:))

:kiss:

Hai sa-ti zic ce-am gasit
1. Burnley 0-1 Swansea
2. Posesie superioara, in deplasare
3. Ocazii de gol 10 - 17

:rasc:

Iti dai seama ca nu m-am tinut de cuvant :))
Nimeni nu intelege despartirea asta de Ashley Williams. Ce sa cauti la Everton? Cum dracu sa mergi la Everton la 31 de ani, dupa atata amar de vreme la lebede? E ca si cum ai juca la Motru 10 ani si ai pleca la sfarsit de cariera la Lupeni, ca ai auzit ca au un PROIECT AMBITIOS. Eu nu l-as fi cedat pentru nimic

P.S. Sunt multe persoane care si-au "anulat" abonamentele dupa aceasta decizie

Nadalfan
14th August 2016, 12:26
A fost primul meci la echipa asta intr-un campionat nou. Jesus Christ

Omul daca nu-si aduce pana la sfarsitul perioadei de transferuri doi laterali care sa fie capabili sa paseze repede mingea(cum erau Alaba si Lahm la Bayern) atunci pana-n iarna o sa dea fail. Atunci sigur o sa aduca ceva, fiindca nu pot sa joci cu Sagna si Clichy ca inverted CM pe posesie. Ambii paseaza foarte rau. Stilul astia cu fundasii lateriali, intrand in centru pe posesie e greu sa-i mearga cu doi jucatori care nu impresioneaza deloc prin tehnica. Alaba si Lahm au mers sa joace acolo fiindca ambii pasau foarte repede. Inteleg ca stilul lui e putin neconventional si ca nu foloseste laterali care sa faca invaluiri(care culmea, doar la asta sunt buni Sagna si Clichy :))), pentru a le lasa mult mai mult spatiu extremelor, dar trebuie sa ai si oamenii necesari pentru a juca rolul pe care-l vrea el de la ei. Zabaleta cred ca ar fi peste Sagna in sistemu' asta. Si Kolorov peste Clichy, dar deocamdata Kolarov are alta treaba. Plus ca, la cum joaca Pep, nici pe Kompany nu-l vad bine. Stones cred ca o sa fie singura certitudine din apararea lui City anu' asta. Dupaia, de la mijloc in sus lucrurile sunt mai clare. Fernandinho o sa joace mai toate meciurile in care o sa fie apt. Niciun alt jucator de la City nu ofera ce ofera el ca DM. Dupaia, De Bryune si Aguero sunt starurile echipe si o sa joace sigur. Silva, in care nu mai credeam, o sa fie o piesa importanta(dupa ce a iesit el City a scazut mult in joc), iar Nolito si Sterling nu prea au competitie serioasa. Doar Iheanacho care e un jucator bun, dar nu e winger. Navas e ca Adi Popa...
D'abia astept sa vad ce fac Mou si baietii azi.

phife
14th August 2016, 13:28
eu pe fernandinho l-am vazut mai mult fundas central ieri.

Nadalfan
14th August 2016, 14:42
mneah. a jucat la inchidere. Deep-lying playmaker...in genul lui Busquets. O sa joace bine in rolul asta. Si eu credeam ca o sa joace mai retras :)) dar pe faza de posesie era pe linie cu Sagna si Clichy, iar pe faza de aparare era in fata celor 4 fundasi.

Pe faza de atac City a aratat cam asa ieri:
Stones - Kolarov
Sagna - Fernandinho - Clichy
Sterling - De Bruyne - Silva - Nolito
Kun

Sunt curios cine o sa iasa de la mijloc cand revine Gundogan.

Franz
14th August 2016, 14:53
E cool sa fii cormoran si sa asculti Beatles. Eu sunt Arsenal :D datorita lui Wenger mai tanarul cu 20 de ani si Fever pitch, filmul. Daca se uscheste batranul, ma gandesc sa ma fac cormoran. Doar daca nu vine Mircea Rednic in locul lui, desigur :D

dar andone? asta nu e bun?

Franz
14th August 2016, 14:57
Inteleg ca ti-a antrenat clubul preferat in cea nai buna perioada dar omul nu evolueaza. Sta in aceleasi idei care ii darama prin europa an de an piedestalu. Sa ai 3 ani pe mana Bayern si sa nu poti sa-i duci in finala de ucl..
pentru mine guardioala la bayern a fost o dezamagire

Xaviesta
14th August 2016, 16:56
Stiu bine ce incearca Guardiola, de aia am si spus de atatea ori ca ii va lua ceva timp.

United jalnica pana acum.

Nadalfan
14th August 2016, 17:12
Miki a vrut neaparat sa plece de la Borussia. O sa cam frece banca la Manchester...

phife
14th August 2016, 17:12
pentru mine guardioala la bayern a fost o dezamagire

no shit. nu pot sa cred.

mata ce noroc. oricum, mata e underrated la utd. ori ii se da pozitia inapoi ori il dau altundeva.

Dante7
14th August 2016, 17:30
Vad ca unii mai au putin si ii canta prohodul lui Guardiola. Sa fim seriosi, omul e la primul meci la o echipa noua, intr-un campionat nou.
Ati uitat cum a inceput la Barca ? Daca nu gresesc, a pierdut in prima etapa, cu o nou-promovata (sau ma rog, o echipa slaba, in orice caz).
Si apoi stim cu totii ce a urmat. Barca, cu el pe banca, a violat Europa.

In orice caz, Guardiola are acum o echipa muuult mai slaba fata de ce a avut la Barca si Bayern. Nu urmaresc PL f mult, dar City mi se pare ca are unul dintre cele mai slabe loturi din ultimele sezoane. Jose clar are un avantaj anul asta. Aguero si Silva sunt cam singurii world class cu adevarat din tot lotul.
Hart e un portar bun, dar atat, n-a fost niciodata vreun Iker sau Buffon. De Gea e cu 10 clase peste el. Apararea nu impresioneaza. Kompany, care nu a fost niciodata un fundas de exceptie, a imbatranit si el acum. Sterling inca nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Nolito e un jucator care si-a depasit limitele, e f grav daca nationala Spaniei nu poate sa ofere nimic ma mult. De Bruyne e umflat rau (s-ar putea sa gresesc aici, nu sunt tocmai fanul lui, poate sunt subiectiv), Yaya a imbatranit, pe Silva s-ar putea sa nu-l mai tina bateriiile. Guardiola are o misiune f grea cu lotul asta. In mod normal, United ar trebui sa bata la 2 goluri diferenta.

Dante7
14th August 2016, 17:42
Are cineva o sursa sop dolce la United ? Sau macar sop engleza ?

phife
14th August 2016, 17:56
sa nu faci cs de gea. baga-mi-as ...

Dante7
14th August 2016, 18:02
nu ma asteptam chiar la un inceput atat de bun pt Zlatan la United :)) Ma gandeam ca poate se va vedea putin varsta :)) Daca Utd ia campionatul, in locul lui, m-as duce vara urmatoare la Bayern, sa castig si acolo :D Campion in Italia, Spania, Franta, Anglia, Germania... mai este vreun fotbalist cu asa palmares ?

phife
14th August 2016, 18:05
nu. pot sa ma gandesc doar la 1 fotbalist care a fost prin toate campionatele alea.

Dante7
14th August 2016, 18:09
A trebuit sa verific daca nu cumva e vb de Tamas :))

Am uitat de Olanda :)) parca vad ca pe la un 40, Zlatan se duce un tur de campionat si pe la Olympiakos.:)) Fiindca why the fuck not :))

phife
14th August 2016, 18:10
nu da' e tot roman.

Sir. Eko
14th August 2016, 18:13
A avut toata vara sa faca ceva si uite ce echipa trimite pe teren, omul asta trebuie demis cat mai repede.
Chambers-Holding.
Iwobi-Walcott :)). Alexis atacant.
Sper sa ne dea cu terenu in cap Liverpool.

Eddy DoubleD
14th August 2016, 18:17
nu da' e tot roman.

Raducioiu:D

phife
14th August 2016, 18:20
aproape :D

Luis Garcia10
14th August 2016, 18:20
Hai sa le bagam mortu-n casa astora :ok:

Johnny D
14th August 2016, 18:21
De ar exista un buton sa-i opresti pe astia :))

Daca le dam iar 5-6 bucati saptamana viitoare, o sa fiu mai linistit... cateva zile!:D



Sper sa ne dea cu terenu in cap Liverpool.
Tradatorule! Iti doresc moarte prin fluturi! 100 de fluturi sa-ti manance carnea pe parcursul a 100 de ani!:jerk:


Hai sa le bagam mortu-n casa astora :ok:

Cine, Liverpool? Daca veneai si tu c-o echipa de fotbal ce stie juca si-n deplasare.:rolleyes:



Iwobi-Walcott :)). Alexis atacant.


Problema mai mare e El Nimeni ala, ce plm joaca iar? Nu ne-am luat Xena!? O tinem pe banca sa jucam cu Gabrielle?:rosu:

Eddy DoubleD
14th August 2016, 18:25
aproape :D

Cum adica aproape? A jucat in Spania, Anglia, Germania, Italia si Franta. Nu asta ai zis?:D

Dante7
14th August 2016, 18:25
Vad ca Sturridge nu joaca... let me guess, e accidentat, nu ?

Dante7
14th August 2016, 18:28
A avut toata vara sa faca ceva si uite ce echipa trimite pe teren, omul asta trebuie demis cat mai repede.
Chambers-Holding.
Iwobi-Walcott :)). Alexis atacant.
Sper sa ne dea cu terenu in cap Liverpool.

De curiozitate, Arsenal chiar are bani de transferuri ? Wenger imi aminteste de Allegri cand era la Milan... Campion intr-o perioada, dupa incepe sa aiba rezultate din ce in ce mai proaste. Fanii cer sa plece, el pleaca, iar echipa are rezultate si mai proaste de atat.
Poate problema nu e la el...

cr7luci
14th August 2016, 18:30
Ggmu !!! :)

Johnny D
14th August 2016, 18:31
Nu zici tu rau ce zici Dante, echipa e formata pe un stil de fotbal, daca nu-l continui, va cunoaste in mod evident un declin dupa ce pleaca el!
Insa daca ai si aduce jucatori de calitate inainte sa plece el si i-ai si baga in echipa ar fi cu totul altfel treaba!
In timp o sa reintre Wilshere, chiar meciu asta probabil (va da gol sau pasa de gol in repriza 2), Cazorla si Xena s-o vad si eu la lucru.

phife
14th August 2016, 18:32
Cum adica aproape? A jucat in Spania, Anglia, Germania, Italia si Franta. Nu asta ai zis?:D

da nu a jucat in olanda :)

ce dracu a trimis klopp in teren bai nene..

Johnny D
14th August 2016, 18:35
Ce-i Reivan, nu-ti plac jucatorii cu "w" in nume? Noi avem unu, voi aveti unu, e doar fair!:D
E ca si regula aia cu U21 din Romanica, doar ca aici imi pare ca e regula UEuropa!:))

Eddy DoubleD
14th August 2016, 18:36
De curiozitate, Arsenal chiar are bani de transferuri ? Wenger imi aminteste de Allegri cand era la Milan... Campion intr-o perioada, dupa incepe sa aiba rezultate din ce in ce mai proaste. Fanii cer sa plece, el pleaca, iar echipa are rezultate si mai proaste de atat.
Poate problema nu e la el...

Kroenke e mare fan Wenger. Atata timp cat clubul face profit, nu va face investitii majore gen City sau United.

Johnny D
14th August 2016, 18:38
Are cineva un stream de calitate care sa nu se tot futa din 5 in 5 secunde ca o tarfa in calduri, va rog frumos?:)

Sir. Eko
14th August 2016, 18:41
Hai sa le bagam mortu-n casa astora :ok:

taranu'.

Johnny D
14th August 2016, 18:44
taranu'.

Singurul mod de-a pune la punct un taran e printr-o lectie dura!:D

El Pistolero
14th August 2016, 18:51
Pai la ce echipa are Arsenal, ar trebui călcată în picioare de Liverpool.

Xaviesta
14th August 2016, 18:53
Lol ce echipa Arsenal:)) Lacazette tocmai a bagat un hattrick. :D

Eddy DoubleD
14th August 2016, 18:56
Lol ce echipa Arsenal:)) Lacazette tocmai a bagat un hattrick. :D

Oh, ce, bine, creste Wenger oferta cu 10 lire :))

Johnny D
14th August 2016, 18:59
Oho, auzi ca nici Liverpool n-a retrogradat niciodata! Cati dintre voi stiati asta?
La cat de des termina in afara topului 4, ba chiar spre mijlocul clasamentului, eu unul n-as fi ghicit asa usor!:D

Pai la ce echipa are Arsenal, ar trebui călcată în picioare de Liverpool.
Asa s-a zis si anu trecut despre MU inaintea meciului cu noi si...:rolleyes:

phife
14th August 2016, 19:00
mi se pare un prim 11 tamp bagat in teren de klopp.

phife
14th August 2016, 19:02
Oho, auzi ca nici Liverpool n-a retrogradat niciodata! Cati dintre voi stiati asta?
La cat de des termina in afara topului 4, ba chiar spre mijlocul clasamentului, eu unul n-as fi ghicit asa usor!:D

Asa s-a zis si anu trecut despre MU inaintea meciului cu noi si...:rolleyes:

nu esti sanatos. toate ehipele din anglia au jucat in ligile inferioare.

saido "gucci" mane e pe langa cu sportul asta.

Johnny D
14th August 2016, 19:16
Da, dar nu de cand s-a inventat PL-ul, ca despre asta e vorba!:P


Ce preluare idioata Ramsey, talpa *******, calca pe minge de idiot ce e, aici nu e fotbal de sala, preluare cu siretul trebuia!
Aici fu cea mai mare ocazie a meciului de pana acu, daca-i iesea preluarea era 50-50 gol.

phife
14th August 2016, 19:20
prietene cand s-a inventat pl liverpool era cea mai titrata echipa engleza. cum sa te mire faptul ca nu a retrogradat de atunci ?

Johnny D
14th August 2016, 19:22
De atunci pana azi a trecut multa vreme, si e vorba despre acest interval de timp!:)
Apropo de cea mai titrata echipa, cate PL-uri a castigat Liverpool de atunci pana azi?:))
Eu stiu cateva echipe care au retrogradat si au PL-uri in palmares, ultima e chiar Leicester!:D

Franz
14th August 2016, 19:26
Stiu bine ce incearca Guardiola, de aia am si spus de atatea ori ca ii va lua ceva timp.

barcelona si guardiola s-au potrivit perfect. cu bayern cat de cat. nu a avut cu adevarat jucatorii cu care sa joace stilul pe care il vroia el. uneori a mers, alteori a iesi exact pe dos. la city? am impresia ca se potriveste si mai putin. vom vedea

phife
14th August 2016, 19:26
au trecut 24 de ani. timp in care liverpool a castigat ucl. cum sa te miri ca nu au retrogradat?
nici arsenal nu a retrogradat. nici chelsea, tottenham, everton, chelsea... manutd. si pana anul trecut nici macar aston villa.

Johnny D
14th August 2016, 19:28
Penalty clar... vai rau se vede pe transmisiunea mea, am zis in direct c-a fost fault in atac!:))


De aia nu tre sa execute ce-l care-l obtine, Wenger nu stie atata lucru.:rolleyes:

phife
14th August 2016, 19:30
walcott asta e mai ceva ca gucci.

Eddy DoubleD
14th August 2016, 19:30
Ce proasta e Moreno. Apoi vine proasta Walcott :)):happy Astia doi n-au ce cauta pe teren.

:happyUite ce bulan are proasta.

Johnny D
14th August 2016, 19:31
Si s-a revansat la mai putin de un minut! Theo! Theo!/OLE/

Xaviesta
14th August 2016, 19:31
Walcott :)) bottler, hero, legend

Xaviesta
14th August 2016, 19:32
Penalty clar... vai rau se vede pe transmisiunea mea, am zis in direct c-a fost fault in atac!:))


De aia nu tre sa execute ce-l care-l obtine, Wenger nu stie atata lucru.:rolleyes:

Ce treaba are Wenger cu asta?

Eddy DoubleD
14th August 2016, 19:33
Moreno a gresit iar. Klopp trebuie sa-l ucida la pauza.

Johnny D
14th August 2016, 19:33
Ce treaba are Wenger cu asta?

Pai ma gandesc ca inainte de meci se decide executantul, si a fost decis Walcott dar antrenoru trebuia sa zica atat timp cat nu el il obtine!


Cu totul altfel arata echipa pe ofensiva cu Walcott in extrema, acolo unde e locul lui!;)

phife
14th August 2016, 19:35
stati asa ca facem noi acum niste trasnferuri, construim noi un club. ****.
in primul rand nu am auzit de wijnaldum. nu a existat in teren. defapt, nimeni nu a existat in teren la mijloc. lallana-handerson-wijnaldum e cel mai urat vis al unui sustinator de fotbal. noi anu trecut am avut 2 mijlocasi centrali - 2 jucatori care puteau fi numiti fotbalisti in centru acolo : can si milner. si azi sunt rezerve ca sa joace lallana -out of position, tot ce vrei- si wijnaldum -nu ma mai mira de ce a retrogradat newcastle-

cand esti prost si viata e grea. nu esti in stare intr-o repriza intreaga sa construiesti un atac in fata lu arsenal care se prezinta cu apararea aia.

eu pe handerson si lallana i-as da in judecata pentru delapidare de bani. astia iau salariu degeaba. si tu ii bagi titulari chiar daca nu au nicio treaba cu ce prezinti ipotetic ca vrei sa joci.

Johnny D
14th August 2016, 19:40
in primul rand nu am auzit de wijnaldum. nu a existat in teren. defapt, nimeni nu a existat in teren la mijloc.

Nici Sanchez. Alexis ar trebui retras in spatele varfurilor ori undeva in centru-stanga, altfel iti bati joc de el, insa "w" al nostru a dat pasa aia excelenta de gol, isi merita locul ca titular in ciuda criticilor lu Eko. Walcott niciodata nu trebuie scos din extrema, e exceptional acolo, ala e locu lui! Tre sa recunosc ca nici El Nimeni ala nu e chiar varza insa nu stiu daca e atat de bun la recuperare pe cat ar trebui sa fie un titular.

phife
14th August 2016, 19:40
wijlandum. mars in **** mea cu fotbalistii tai. cum mortii mortilor lui de sport sa-l bagi in teren pe wijnaldum pentru can? cum sa tai bani pe ala cand il ai pe CAN? MAI TANAR, MAI FOTBALIST, SALRIU MAI MIC, stie sa faca orice pe teren. nu, noi il vrem pe wijnaldum- nimeni pe lume- de la newcastle.

cosmarul low. ai 1 mijlocas central in teren de meserie si 4 cam. cosmar, eu nu mai scap de astia.

Johnny D
14th August 2016, 19:44
In timp o sa reintre Wilshere, chiar meciu asta probabil (va da gol sau pasa de gol in repriza 2), Cazorla si Xena s-o vad si eu la lucru.

Am uitat de Ozil care binenteles e inca in vacanta.:rolleyes:
Ciupilicu asta de la Bolton e chiar bun, imi place de el, Holding, va reveni si Khos in curand!
Mai e si Giroud care stii plm pe unde e... cand vor intra toti in forma, in 2-3 etape vom sta bine!:yes:


Cocălan ar trebui scos si bagat in repriza a 2-a Xena! Prea riscant e sa-l lasi cu galben la ce joaca el si vreau sa-l vad p-asta nou ce poate!

Johnny D
14th August 2016, 19:47
Are si Liverpool un fotbalist in echipa!:) Cele mai seci goluri, nu ai pe nimeni pe cine blama in echipa ta pt asa ceva.
Nu poti zice ca trebuia sa-l tina cineva in marcaj ca n-ai voie sa stai langa el, trebuia sa fie zidul mai inalt cu juma de metru sau ce!?:))

Eddy DoubleD
14th August 2016, 19:47
Plm, frumos :ok:

phife
14th August 2016, 19:49
da, sa nu ne panicam, traim deja de aproape 2 ani din coutinho.

Johnny D
14th August 2016, 19:49
N-are ce cauta la o echipa ca Liverpool, e pacat CL-ul sa nu aiba un astfel de jucator.


I-a iesit lu Garcia, ne-a bagat mortu-n casa!:)) Mai bine in prelungirile primei reprize decat in replungirile meciului. Nemeritat!
Au fost catelusi in prima repriza cu echipa lor cica superioara ca nume (ar zice Pistolaru), dar nu e deloc, Liverpool e o echipa care nu sperie, un singur jucator nu poate sa te sperie, un gol din asta ii pica la 5-8 meciuri chiar si lui.

phife
14th August 2016, 20:02
sa nu faci schimbari ma. sa-i lasi asa ca au jucat foarte bine. lallana a jucat fenomenal, wijnaldum la fel si asa nu ai cu cine sa-i schimbi. tot asa.

**** top4 si anu asta.

gol lallana. mai rar asa ceva. si-a sters pacatul de la golul lor.

YoNuTzz
14th August 2016, 20:07
dupa locul 7 si locul 5 speram ca united sa termine pe 4 sez asta...

daaaaar...
la cat de rau arata la loturi liverpool si arsenal, numai cu jucatori ultra mediocri...cred ca este foarte posibil un top 3.

holding, chambers, iwobi, elneny...doamne fereste...walcott atacant :))

Johnny D
14th August 2016, 20:07
Cazuti mental dupa o repriza unde au jucat bine si-au luat un gol nemeritat fara ca nimeni sa aiba vreo vina, tipic...:rolleyes:

phife
14th August 2016, 20:13
clyne !

i-a batut klopp la pauza sau ceva. defapt se vede doar faptul ca arsenal are cel mai improvizat cuplu de fundasi centrali din epl la ora asta.

YoNuTzz
14th August 2016, 20:15
1-3...arsenal primeste tot ceea ce merita...daca inca il tin pe nebunul ala de wenger...

sper sa lea dea liverpool vreo 6...poate asa fac si ei vreun transfer ceva...

Johnny D
14th August 2016, 20:15
Asa arata o echipa de labili mentali!:))
Bine macar ca n-am jucat cu titularii azi, am incredere ca aia nu cad asa pe teren propriu, cel putin nu in fata unui adversar atat de slab!:P

Sir. Eko
14th August 2016, 20:21
dupa locul 7 si locul 5 speram ca united sa termine pe 4 sez asta...

daaaaar...
la cat de rau arata la loturi liverpool si arsenal, numai cu jucatori ultra mediocri...cred ca este foarte posibil un top 3.

holding, chambers, iwobi, elneny...doamne fereste...walcott atacant :))

Elneny joaca bine.
Dar da, nu avem aparare...Wenger a fost singurul care a crezut ca are sanse azi...Mertesaker, Gabriel, Chambers sunt jucatori de locul 10. Gabriel e dezastruos. Holding inca nu stiu, dar clar nu ai cum sa treci de la 15 meciuri in liga a 2 a la titular in PL.
Iar in atac azi...ma mir ca am dat gol. Sanchez nu e atacant. Iwobi inca nu are ce cauta titular...iar Lolcott, e lolcott.
Liverpool are lot mai slab ca Arsenal, dar Liverpool are antrenor, iar asta face diferenta.
Wenger a zis ca ramane sau nu in functie de ce se intampla sez asta, asa ca zic eu, un loc 6 ar merge.

YoNuTzz
14th August 2016, 20:21
doamne cum s-a pisat mane pe arsenal...

phife
14th August 2016, 20:21
ox e material de titular.

prostul de mingolet nu se desminte.

Eddy DoubleD
14th August 2016, 20:21
Mane Gucci :ok: Pe asta s-au dat banii.

Oxy :))

YoNuTzz
14th August 2016, 20:24
ma jur ca nu inteleg...arsenal...

frate...ai profit de sute de milioane de euro an de an...UCL an de an...si nu investesti..

phife
14th August 2016, 20:33
da.. ce meci ce spectacol.
e spectacolul apararilor de ***** si al lui mingolet. a zis sa mai faca niste show pana o sa putrezeasca pe banca.

Eddy DoubleD
14th August 2016, 20:36
Cazorla sau Ozil? Cazorla sau Ozil? :confused:

cr7luci
14th August 2016, 20:36
Nebunieeeeeeeeeeee ...cum ar zice unchiul Mortimar :)))))

Luis Garcia10
14th August 2016, 20:56
Bine maaa :ok: :yeah:

YoNuTzz
14th August 2016, 21:00
3-4...la prima vedere s-ar zice...moaaa...ce meci...premier league...nebunie...

de fapt avem de-a face cu 2 echipe slabe...si ultra overrated.

Eddy DoubleD
14th August 2016, 21:12
Unde e mah butonul ala? :))

El Pistolero
14th August 2016, 21:29
Meci pentru locul 5 de EL. Am zis!

Eddy DoubleD
14th August 2016, 21:38
Jokes on you. Liverpool e pe 2 acum; se bate la UCL :))

Dante7
14th August 2016, 21:50
Ce oscilant joaca Borussia Livermund. Eh, bine ca le-a iesit :D Coutinho cred ca are loc la orice echipa din lume. Speram ca si Firmino sa fie de acelasi nivel. Speram... Cred ca l-am subestimat pe Mane, poate e ceva de capul lui.
Momentan Utd pare mult mai solida fata de Arsenal si Liverpool. Poate face Klopp vreun miracol si Liverpool joaca meci de meci cum a facut-o azi de la 1-1 pana la 4-1.

Zlatan si Mourinho o sa faca o echipa de senzatie anul asta. Isi intalnesc dusmanii comuni :)) Pe Wenger si Guardiola. :D

Eddy DoubleD
14th August 2016, 21:58
Countinho n-are avea loc la orice echipa din lume pentru ca ar pupa imediat banca imediat cum face 3-4 meciuri la rand proaste, asa cum face la Liverpool.

phife
14th August 2016, 22:03
acum mie nu-mi convine ca a dat golu ala din lovitura libera.
la nivel de psihic coutinho e nicusor stanciu. a dat gol o data o sa traga cum pune picioru pe ea.

jo27
14th August 2016, 22:14
Daa, ar trebui sa pierdem toate meciurile, ca nu cumva sa si-o ia in cap astia.

phife
14th August 2016, 22:28
nu, ar trebui sa ajunga si el la o maturitate, sezonul trecut am trait din el dar cred ca daca nu tragea din toate pozitiile cum punea picioru pe minge nu mai era nevoie sa traim din golurile lui

Dante7
14th August 2016, 22:32
Countinho n-are avea loc la orice echipa din lume pentru ca ar pupa imediat banca imediat cum face 3-4 meciuri la rand proaste, asa cum face la Liverpool.

Altfel joci cand ai coechipieri de calitate.

Eddy DoubleD
15th August 2016, 05:27
http://spielverlagerung.com/2016/08/14/guardiolas-manchester-city-narrowly-beat-sunderland/

Un articol misto despre ce a jucat City cu Sunderland

cr7luci
15th August 2016, 12:02
Are Luci-ntre picioare
Un mutant extrem de mare !!!

skateboard
15th August 2016, 13:05
Go Man.Utd !!!

corello
15th August 2016, 13:06
Are Luci-ntre picioare
Un mutant extrem de mare !!!

Cu totii avem

cr7luci
15th August 2016, 13:46
Cu totii avem


Voi nu aveti mutanti
Aveti pureci imigranti :)))
Ce face Luci cu scula
Nu face Dorel cu bascula =))))))))))

A.Puscas
15th August 2016, 13:56
Miki a vrut neaparat sa plece de la Borussia. O sa cam frece banca la Manchester...

Un ***** moale ....

Mata e clar jucat pentru a-i creste cota si sa vina dracu o oferta oficiala pentru el...cred..sper

Oricum, n-ai cum sa justifici Mata titular, Miki pe banca, niciodata in universul asta

Chiar daca ambii sunt jucati ca RW, care nu e pozitia lor ideala....joci cu Miki in 100 din 100 scenarii, daca ai de ales intre cei doi

Repet, raman la parerea ca Mata joaca acu 2-3 meciuri, pana vine o oferta semi credibila si se tireaza....nu-l vad ramanand in fata lui Miki la pecking order in luna Septembrie

A.Puscas
15th August 2016, 14:08
La ce lot are United in momentul asta, cred ca exista un singur semn de intrebare in primul 11 in momentul asta, in viziunile a 90% din fanii ei:

De Gea/Shaw/Bailly/Smalling/Valencia/Pogba/Martial/Rooney/Miki/Zlatan...intro lume ideala, fara accidentati/suspendati

Am lasat vacant un post de mijlocas central...acolo nici Mourinho nu cred ca stie pe cine sa joace:)):))....cred ca vom avea o perioada o rotatie, pana iese unu' in evidenta, sau se mai tireaza cativa

Din Herrera/Schneiderlin/Carrick/Fellaini il prefer pe primul ...dar depinde de matchups, cred ca o sa fie cam singurul post care o sa se schimbe relativ des, fara UCL si istoricul lui Mourinho(care stim ca prefera sa nu faca schimbari multe in primul unspe')....in mare asta o sa fie echipa meci de meci

Bine, nu m-ar deranja sa scapam de niste rebuturi, si sa adaugam un Tielemans cum se zvoneste

Nadalfan
15th August 2016, 14:18
****eeeeeeeeeee Rihanna! Nu pot sa cred ca am lasat o nebunie cu 7 goluri si un BVB - Bayern pentru un rahat care a cantat 75 de minute...

Plm...un ax central cu Chambers - Holdinh si Coquelin - Elneny e sortit esecului...Xhaka a iesit relativ devreme de la Euro...de ce nu l-a bagat? Cazorla nu mai e in gratii de a fost rezerva sau a avut ceva accidentare?

miril
15th August 2016, 14:43
Xhaka s-a vazut ca este in urma cu pregatirile. A dat facut vreo doua preluari de ziceai ca balonul s-a lovit de gard. Cel putin asa am vazut eu.

phife
15th August 2016, 14:49
Nu te duci la rihanna in europa. Sau, ma rog nu in romania. In aer liber merge doar unde lumea se duce ca la concert, canta, face atmosfera. La noi poa' sa puna si scaune, ma rog, liverpool-arsenal a fost spectaculos doar pentru ca arsenal nu avea aparare si liverpool nu avea mijloc.


Avand in vedere ca daca l-a jucat pe lallana la centru cu arsenal probabil o sa o faca tot sezonu vreau sa plece can. De preferat la borussia. Nu ai cum sa preferi un jucator slab ( ma pis pe el de gol, il dadea oricine) in fata unui potential world class. Lallana nu are nici macar o singura calitate care sa iasa in evidenta. E rapid dar nu prea, paseaza asa si asa, e putin mai tehnic ca skrtel, trage rar si deobicei prost.
Alearga frumos, cam atat, are pozitie frumoasa cand fuge. Creativitate 0, pozitionare -1. Stamina are

Luis Garcia10
15th August 2016, 15:25
LOL. Si vrei sa joace la ora asta cu Can pentru ca poate va deveni world class? Omul e prea haotic, comite greseli, nu-si respecta pozitia in teren. E o bomba cu ceas.

cr7luci
15th August 2016, 15:44
Ce-as trage'o pe carici pe Ileana Ciuculete.

phife
15th August 2016, 15:46
Sa se inteleaga : vorbim aici despre un jucator care a trecut pe la bayer si bayern, la toate nationalele de juniori ale germaniei si care tocmai din cauza faptului ca este EXTREM de disciplinat tactic a jucat si fundas central si fundas dreapta si in fata apararii si mai sus, pentru ca stie sa respecte orice pozitie si instruction dat.
Si e o "bomba cu ceas".

Yeah mate, make sense.

Si nu, nu vreau sa joace pentru ca e printre putinii nostri jucatori cu potential de world class ( pe care o sa si-l atinga daca pleaca) vreau sa joace pentru ca nici wijnaldum nici lallana nu sunt mijlocasi centrali si pentru ca mijlocul nostru nu exista. La meciul cu arsenal : lallana, wijnaldum, coutinho si firmino erau CAM de meserie si imparteau 4 pozitii. Daca nu aveam alea 20 de minute de joc si golul lu coutinho luam **** cu gratie.

cr7luci
15th August 2016, 15:50
Are o chifla umeda si dulce.O piersicuta pufoasa asteptand sa fie strapunsa de o **** monstruos de belita si venoasa.

skateboard
15th August 2016, 16:06
asta e nefe...virginache...puber

Luis Garcia10
15th August 2016, 16:17
E un sistem de joc foarte folosit in Europa asta. 4-1-2-2-1 (sau 4-3-3 daca vrei) cu doi jucatori de tipul Lallana si Wijnaldum, care nu sunt nici wingeri autentici, nici mijlocasi centrali de meserie, fiind folositi ceva mai sus. Nici nu le vad alta pozitie astora doi. Il vezi pe Lallana facand vreo diferenta in banda? Sau in spatele varfului? Eu nu. Iar la olandez eu inca nu am concluzii, sa treaca cateva etape si apoi ma pronunt. Prima repriza a fost foarte slab, dar a doua mult mai bine. Nu mi se pare ca suntem atat de expusi folosind sistemul asta. Atata timp cat se respecta pressingul si toata lumea conlucreaza lucrurile pot functiona. Ce trebuie reduse sunt pierderile de balon ca in prima repriza, vezi Wijnaldum, vezi Moreno, acolo intr-adevar suntem vulnerabili, mai ales fara un DM de meserie.
Cat despre Can, mie mi se pare un jucator destul de modest cu mingea la picior si asta nu se pliaza deloc pe ce vrem sa jucam. Pe langa asta, uneori urca, nu mai stie ce sa faca cu mingea si o pierde, lasand spatiul descoperit in spatele lui, d-asta si spun ca e haotic. Poate ca isi respecta pozitia in teren in general, dar daca te-a lasat descoperit de doua ori pe repriza, e mai mult decat suficient.
Iar Moreno, pa tati. Ive had enough. Sper sa prinda si Origi mai multe minute, ala e potential de world class cu siguranta si poate face un impact serios si acum.

Johnny D
15th August 2016, 16:53
Mda, cormoranii acu au acaparat topicul sa ne explice ei de ce echipa lor ar fi de CL dar nu e.
Isi permit, mai nimeni nu bate pe Emirates indiferent de scuza c-ar fi aceeasi ca anu trecut cand am pierdut prima etapa, tot pe Emirates ca unii erau in vacanta, altii nerefacuti, etc. Dar asta nu e vina nimanui decat a antrenorului. Lectia buna pentru noi din acest meci e Walcott in extrema si doar acolo, atat.

In alta ordine de idei nu ma pronunt inca in ceea ce o priveste pe Xena, intrebarea mea e de ce Alex Song care a fost gratis, n-a fost bun?
L-a stricat Barcelona prea rau pana anu trecut si nu puteai sa-l repari nici cum!?:)):)):))

phife
15th August 2016, 16:59
Origi nu stie sa dea cu picioru in minge. El da gol numai cand rateaza executia.

Altfel can avea dupa milner cea mai buna pasa lunga din lot. Si inca o are. Si cand urca "nu stie ce sa faca cu ea" pentru ca noi nu avem wingeri si inghesuim tot jocul in centru.

Dar alta e ideea. Tu crezi ca handerson e dm, wijnaldum si lallana cm, jucam fara cam si e 4-3-3 ?

Atunci ce facem cu cm aia ca ei nu prea inteleg ce sa joace, eu cu atat mai putin. Care e rolul lor - ce trebuie ei punctual sa faca?

E acelasi 4-2-3-1 lallana cam, wijnaldum si handerson cm.
Aducerea lu wijnaldum a fost o prostie. Omul e jucator de spatele varfului, la fel ca lallana nu are o calitate individuala prin care sa se remarce ( apropo, nu au nici fizicul lui can, daca amandoi intra in emre isi rup membrele ) nu are viteza, avea la newcastle sut dar acum jucand mai in spate...nu stiu. Grujic o sa frece banca, milner la fel. De ce sa o frece si can? De ce nu il vinzi? Ce o sa faci cu atatia mijlocasi centrali?

Daca nu vindem un mijlocas centeral (apropo, parca mai e si leiva) inseamna ca a fost o campanie de achizitii facuta pe genunchi. In continuare nu avem wingeri desi vrem sa jucam cu wingeri si cat e gomez rupt nu avem rezerva de fundas stanga. Nici de fundas dreapta. Dar avem 7 potentiali mijlocasi centrali.


Si e o tactica paguboasa by default. Cand revine sturridge ce faci? Il lasi si pe firmino pe banca? Sau pe mane?

Xaviesta
15th August 2016, 17:10
Ca tot sunt discutii pe aici despre jucatoei formatii etc. Nu dam drumul la un Draft pe voturi? :D ar fi chiar interesant avand in vedere ca ultimul a fost acum multi ani.

Luis Garcia10
15th August 2016, 17:28
Rolul lor e sa creeze si sa ofere mingi intre linii sau in benzi, sa creeze superioritate numerica pe faza ofensiva, sa ceara permanent mingea iar cand se pierde posesia sa treaca la pressing. Nu sunt niciunul dintre ei CM-ul ala clasic care iti da mingea mai departe si isi tine pozitia in teren. Pentru asta il ai pe Henderson, care cu asta se ocupa. DM nu a fost nimeni ieri. D-aia si zic ca e 4-3-3. Nu au fost doi CM, ci un CM, 2 interi, daca ma pot exprima asa, iar in fata cei trei.
Grujic si Can vor avea si ei minute sigur. Nu stiu daca sarbul e pregatit sa intre in primul 11 inca, probabil ca nu. Ramane de vazut. De vandut nu vad de ce ar fi cazul. Trebuie incercat in continuare si vazut daca isi castiga locul de titular.
Cat despre campania de transferuri, Klavan e un mare plus, Mane la fel. Olandezul ti-am zis, prefer sa ma abtin momentan. Iar Matip si Karius momentan nu pot intra din motive obiective. E nevoie de un fundas stanga neaparat. Poate si de un atacant, daca nu vrem sa stam in Origi si in Firmino varf fals tot sezonul. Ings banuiesc ca nu va intra in calcule, iar Sturridge oricum va fi accidentat tot sezonul. Daca am putea semna ceva foarte bun pe pozitia asta ar fi binevenit. Nici un DM autentic cu care sa incepi direct n-ar fi rau. Si cam atat, in rest suntem acoperiti bine. Nici nu ar fi o idee prea buna sa tinem un lot prea mare anul asta, mai ales ca nu avem Europa deloc.

cr7luci
15th August 2016, 21:28
Ce ma amuzati ba baieti...postati de parca ati scrie romane insa nu stiti sa va faceti intelesi.Pe mine ma doare la ciocardel.

cr7luci
15th August 2016, 21:29
asta e nefe...virginache...puber

Astupa'ti gaura ca vin la noapte si ti-o molestez brutal :)))

skateboard
15th August 2016, 22:16
...milk my cock

Luis Garcia10
16th August 2016, 00:35
Si Conte da cu dintii de ciment in Prem? :P Ce bine era la Juve. :rolleyes:

phife
16th August 2016, 00:41
da, ii calareste pe aia tot meciu si dau golul vietii.
oricum, dintre echipele astea care si-au adus antrenori chelsea si utd arata cel mai bine.

Dante7
16th August 2016, 00:44
De la discutii despre sisteme de joc la asta:


Are o chifla umeda si dulce.
onlinesport in a nutshell :))

Luci, imi place ca insisti si ajungi sa te certi pana urma fix cu un fan United :))


Ce comentatori pe eurosport :)) cica ,,unul dintre Guardiola, Mourinho si Conte isi va rupe probabil gatul cat mai rapid. Probabil nu Mourinho... probabil nu Conte... dar unul sigur o va face" OMG, just say it already :))

Eddy DoubleD
16th August 2016, 00:48
Ii salveaza Cunta.

Luis Garcia10
16th August 2016, 00:48
Arata cel mai putin rau poate, ca fotbal n-a aratat niciunul dintre ei 3.

YoNuTzz
16th August 2016, 00:55
mda...la fel ca si city, chelsea castiga pe final...

liverpool, man city, man utd si chelsea debuteaza cu 3 puncte.

El Pistolero
16th August 2016, 00:57
Vreau ceva transferuri la Chelsea. Cu aceeasi echipa de anul trecut nu cred ca facem mare branza nici sezonul asta.

delaparis
16th August 2016, 01:02
Da si ce transferuri vrei? Ce jucatori sunt disponibili pe piata? :rolleyes:
Probleme de bogati si inflatie incredibila. Jucatori cu adevarat de valoare sunt doi trei maxim iar jucatori scumpi sunt cateva sute :rolleyes: ... dar nimeni nu e de vanzare :D

YoNuTzz
16th August 2016, 01:03
in nici un caz nu mai terminati pe 10, mai ales ca nu jucati in cupele europene.
daaar, la banii lui abramovic, campania de transferuri e slaba...

doar kante si batshuayi e mult prea putin.

phife
16th August 2016, 01:07
vreau si eu sa-mi dea cineva 1 jucator pe pozitie care sa fie considerat si bun [ nu stiu cum sa definesc neaparat bun, care sa intre direct titular in echipa lor preferata] si care sa vrea sa se trasnfere sau a carui transfer sa fie realizabil

delaparis
16th August 2016, 01:23
Am unul bun cu adevarat la PSG, Augustin. Vrea sa se transfere dar ... face parte dintre "aia scumpi". Cam asta e ideea. :rolleyes:
Miliardarii au blocat piata si transferuri se fac la limita joasa. Vrei un portar rezerva? Da il ai pe Pantilimon. Vrei fundas rezerva? Il ai pe Umtiti. Vrei ... rezerva etc? Il ai pe cineva.
Vrei atacant de top? Ok, platesti bugetul pe un an la un club ca Manchester United. :cool: