PDA

View Full Version : Barclays Premier League 2016/2017



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

Eddy DoubleD
4th January 2017, 18:52
Cartonasul rosu a lui Feghouli a fost anulat. Dean e tampit:ok:

Xaviesta
4th January 2017, 19:37
La ce echipa mai buna poate sa plece? Ii da contract cat cere, si aia e.

City Bayern Juve

cr7luci
4th January 2017, 20:04
City Bayern Juve


United. :)

ggmu ! :)

Eddy DoubleD
4th January 2017, 20:13
City Bayern Juve

La alta echipa din PL nu merge; la Juve? ce plm sa caute in campionatul ala de kkt? La Bayern e singura optiune rezonabila. Dar il vrea Bayern acum?

A.Puscas
4th January 2017, 20:27
Cine zice ca nu merge la alta echipa de PL?


Mai era unu pe la voi, care a jucat nu 3-4 sezoane, ci OPT...necastigand mare branza desigur, care a migrat la mai bine :)

Daca sare cineva cu banu' si Alexis da semne clare ca nu prelungeste si nu mai vrea sa stea, il doare pe Wenger fix la buretii de la oo ca e din PL sau nu...ala e senil deja, fix ca-si intareste adversarele sau nu ii mai arde lui.

Eddy DoubleD
4th January 2017, 20:28
Pentru ca nu-l vad sa faca asta. Nu e ca si cum celelalte echipe din PL au mai multe performante decat Arsenal. Sunt toate in aceeasi oala.

A.Puscas
4th January 2017, 20:34
Hai sa nu ne cacam pe noi acum.......cred ca intelegem diferit cuvantul "performante".

Plus ca Arsenal nu concureaza cu United/Chelsea/City la capitolul salarii daca e sa fie ...niciodata nu o sa ia la Arsenal sau cat i-ar da alealalte.

A.Puscas
4th January 2017, 20:43
Sa nu se inteleaga gresit, nu-l vreau neaparat la United...prefer pe Griezmann sau febletea mea, Dembele de la Dortmund. :))

Mi se scoala instant cand imi imaginez pe Martian si pe Dembele pe aripi pentru urmatorii 5-8 ani. :shocked::shocked:


Asta fiind zis, termenul de loialitate se aplica extrem de rar in PL. Exista 15 mii de exemple de jucatori care au sarit de la o echipa la alta(ma refer la granzi), arhicunoscute deja de toata lumea.

Eddy DoubleD
4th January 2017, 20:46
Nu e vorba de loialitate. E vorba ca daca sari intre oricare echipe din PL, nimeni nu-ti garanteaza nicio performanta. Campionatul nu se stie niciodata cine il ia. Iar in Europa e greu sa treci de Real/Barca/Atletico/Bayern. Singurul mod in care Alexis se poate duce la mai bine este la exact astea 4 echipe: Real/Barca/Atletico/Bayern.

A.Puscas
4th January 2017, 20:55
Cand te bati cu capul de zid an dupa an, cu acelasi rezultat sau mai rau...crede-ma, esti susceptibil la schimbare, mai ales daca intervine si un plus salarial consistent.

Eddy DoubleD
4th January 2017, 21:04
Cand te bati cu capul de zid an dupa an, cu acelasi rezultat sau mai rau...crede-ma, esti susceptibil la schimbare, mai ales daca intervine si un plus salarial consistent.

Niciodata mai rau, mereu acelasi :))

miril
4th January 2017, 21:07
La alta echipa din PL nu merge; la Juve? ce plm sa caute in campionatul ala de kkt?


De kkt, de kkt dar acolo s-a lansat.

Eddy DoubleD
4th January 2017, 21:20
De kkt, de kkt dar acolo s-a lansat.

Exact. Si atunci campionatul Italiei insemna ceva. Si a progresat de atunci. Acum de ce sa redresezi?

Nadalfan
4th January 2017, 21:26
La anu Sanchez o sa joace la City. Iti garantez.

Amin!
Bayern n-o sa-i dea niciodata banii pe care-i vrea el.
La Barca si Real nu se duce fiindca aia sunt deja plini pe pozitia lui.
Juve nu si-l permite. Si nici Atletico.
La United nu se duce fiindca acolo nu-l lasa Wenger. Se stie asta.
Au mai ramas doar PSG si Chelsea. Chelsea, de ceva timp parca nu mai arunca asa cu bani. Deci, inafara de City mai ramane PSG, dar parca nu-l vad acolo. Mai degraba il vad in China intr-un super contract pe 4-5 ani si aia e. La startul sezonului viitor o sa fie aproape de 29 de ani. Parca ar merge ca la Tevez 600k pe luna...Bine, Tevez e mai in varsta ca el, dar se intelege ce vreau sa zic.

miril
4th January 2017, 21:47
Exact. Si atunci campionatul Italiei insemna ceva. Si a progresat de atunci. Acum de ce sa redresezi?

N-are de pensie, se pare. ;)

Eddy DoubleD
4th January 2017, 21:56
N-are de pensie, se pare. ;)

Are timp si pentru pensie. De abia a facut 28 de ani. Mai joaca cateva sezoane bune la nivel inalt. Dupa aia vine in US sau se duce in China si face cati bani vrea el. La cat de fit e, cred ca il tine sa joace dupa 35 de ani.

A.Puscas
4th January 2017, 22:16
Un pic off-topic, dar daca tot se vorbeste de chinezoi...

Aubameyang se pare ca are oferta pe masa de la Shanghai, 800 mii euro pe saptamana(~42 mil euro/an).

Si pentru deranjul Borussiei, 150 mil euro pentru ei. :))

http://en.as.com/en/2017/01/04/football/1483533351_081248.html?autoplay=1

Luis Garcia10
4th January 2017, 22:47
Goooool! Bine ba. Get in!

Eddy DoubleD
4th January 2017, 23:12
Acum trimite Real banii pentru Alli

A.Puscas
4th January 2017, 23:17
Acum trimite Real banii pentru Alli

La vara, trebuie sa aduca titlul pentru MOUnited Sucks intretimp :))

cr7luci
4th January 2017, 23:47
ggmu ! :)

delaparis
5th January 2017, 00:34
Indiferent de meci, indiferent de rezultat, Luci tot cu ggmu :D

Johnny D
5th January 2017, 07:13
Goooool! Bine ba. Get in!

:)) E greu sa iei gol pe final de repriza, indiferent cine esti sau cat de in forma.
Nu Spurs le-a spart forma si lu City ca-ncepuse ca din tun? Si pe urma City a avut 3 meciuri la rand fara victorie?
Daca da, asa-i uram si lu Celsoc, ba la cat mai mare!:D


Spurs, distrugatoarea de forma!:)


Dar nu conteaza asta, deplasare grea, echipa buna...dar tot nu ai voie sa ii lasi sa te conduca cu 3-0.

Tu ai vazut cum am jucat pana in minutu 65? Trebuia sa fie 5-0!:))
Daca se termina meciul in minutu 65, cred ca era cel mai slab meci al nostru de cand ma uit io la fotbal.



p.s Echipa asta cu antrenor bun! Abia astept! Klopp era visul meu...pacat...

Sau macar Kante, dar jucatorii buni merg la altii pentru putin peste ce dam noi pe altii slabi.:rolleyes:
Intre Kante si Xhaka, chiar asa greu era de ales!? :-j



Mijlocul ala nu are pic de creativitate fara Cazorla.

Retarzia lu Wenger si a multora care l-au sustinut in plecarea lu Wilshere. Ala e omu care duce mijlocu in spate cand n-ai cu cine.
In meciul asta s-a vazut mai mult decat oricand, cand nu esti capabil sa iesi din propria jumatate cu mingea la picior.

Johnny D
5th January 2017, 07:29
Pleaca Sanchez indiferent pe ce loc terminam.
Sau poate sta daca pleaca Wenger si clubu ii promite schimbari majore. Ar fi si un moment bun sa-l invite politicos sa iasa pe usa din dos.:rolleyes:

La anu Sanchez o sa joace la City. Iti garantez.
Facem schimb cu Aguero?:))


Asta fiind zis, termenul de loialitate se aplica extrem de rar in PL. Exista 15 mii de exemple de jucatori care au sarit de la o echipa la alta(ma refer la granzi), arhicunoscute deja de toata lumea.
Evident, de la noi au plecat multi la Manchester, nu doar RVP, ci si Clischy, Sagna, Nasri.
Pe Sagna niciodata nu l-am agreat prea mult din cauza muciozitatii pe faza ofensiva.

Un pic off-topic, dar daca tot se vorbeste de chinezoi...

Aubameyang se pare ca are oferta pe masa de la Shanghai, 800 mii euro pe saptamana(~42 mil euro/an).

Si pentru deranjul Borussiei, 150 mil euro pentru ei. :))

http://en.as.com/en/2017/01/04/football/1483533351_081248.html?autoplay=1
Prostitutia in fotbal se plateste bine!:))



Observ ca nu se face atata caz de plecarea lu Ozil ca de cea a lu Sanchez.
Oh maaaay may.... Ca sa vezi, nu puteam sa anticipez asa ceva niciodata.:rolleyes:

El Pistolero
5th January 2017, 10:17
Trebuia sa vina si infrangerea. Ramane cum am stabilit: Chelsea, Liverpool si City pentru titlu.

miril
5th January 2017, 13:07
Exact. Si atunci campionatul Italiei insemna ceva. Si a progresat de atunci. Acum de ce sa redresezi?

Pai de ce n-a ramas la Barcelona, atunci? :confused:

Xaviesta
5th January 2017, 14:36
A venit Suarez

Johnny D
5th January 2017, 15:22
Adica unu aproape la fel de bun, perceput mai bun pe-atunci!:D

miril
5th January 2017, 16:03
A venit Suarez

Stiu asta. Am vrut sa subliniez ca nici el nu stie ce sa faca. Sa mearga la City, daca asa va fi, asta pentru ce, ca-i Guardiola, acolo sau...? Asta nu inteleg. Oricum, nu prea are alternative si alea nu mult mai bune decat a ramane la Arsenal.

Eddy DoubleD
5th January 2017, 16:29
Oricum, nu prea are alternative si alea nu mult mai bune decat a ramane la Arsenal.

Exactly my point :ok:

cr7luci
5th January 2017, 22:29
Ajuta-ne Doamne !!! :)

Cristy RVD
5th January 2017, 23:42
Adica unu aproape la fel de bun, perceput mai bun pe-atunci!:D

Iar ultimii ani au aratat ca a fost o greseala. De fapt Alexis e peste Suarez.

Eddy DoubleD
6th January 2017, 00:12
Iar ultimii ani au aratat ca a fost o greseala. De fapt Alexis e peste Suarez.

Te bagi in gura degeaba cu el. Nici macar nu-i poti explica cum Alexis si Suarez sunt doi jucatori de profiluri diferite, ce au calitati diferite.

Johnny D
6th January 2017, 07:07
Iar ultimii ani au aratat ca a fost o greseala. De fapt Alexis e peste Suarez.

Am vazut meciul de ieri, Neymar si Messi se chinuiau degeaba la creatie doar ca sa le futa frairu ala absolut orice faza reuseau astia 2 sa faca!:))
E adevarat ca prinde meciuri senzationale, dar prinde si meciuri cand parca are piciorul patrat, asa ceva nu vezi la Alexis.

Xaviesta
6th January 2017, 11:27
:))

messi19
6th January 2017, 14:38
Am vazut meciul de ieri, Neymar si Messi se chinuiau degeaba la creatie doar ca sa le futa frairu ala absolut orice faza reuseau astia 2 sa faca!:))
E adevarat ca prinde meciuri senzationale, dar prinde si meciuri cand parca are piciorul patrat, asa ceva nu vezi la Alexis.


Ajuta-ne Doamne !!! :)

:yes:

Eddy DoubleD
8th January 2017, 18:30
Chelsea l-a chemat inapoi pe Ake din imprumutul de la Borunemouth. Because why the fuck not...

A.Puscas
8th January 2017, 18:37
Ake >> Cahill.

Niciodata n-am inteles cum asta s-a impus ca titular la o echipa precum Chelsea. La cate gafe flagrante am vazut de la el...

Oh well, ma duc pe fantrax sa-mi bat joc de Dardarila. :D

Johnny D
9th January 2017, 07:30
:yes:

Cum a fost Suarez cu Villareal, s-a rascumparat pt meciul de cupa?:kiss:
Ar trebui sa-si scrie pe tricou "De ce ne ia Real Madrid titlu inca de la jumatea sezonului! *up arrow*"

:D

Johnny D
9th January 2017, 11:08
No forward in Europe'€™s top five leagues has a better record at present: Giroud has contributed either a goal or an assist every 49 minutes this season, seven minutes fewer than anybody else. In comparison, Lionel Messi has done the same once every 68 minutes.

Parca am auzit o pasarica cirpind, poftim?:D N-am auzit... ma rog!:P




Arsene Wenger has admitted that he could do with Jack Wilshere in Arsenal'€™s depleted midfield at the moment although he still maintains the decision to send the 25-year-old on a season-long loan to Bournemouth without inserting a recall clause€“ was the right one.

Idiot!:headbang:

Luis Garcia10
9th January 2017, 11:43
[B]Arsene Wenger has admitted that he could do with Jack Wilshere in Arsenal'€™s depleted midfield at the moment although he still maintains the decision to send the 25-year-old on a season-long loan to Bournemouth without inserting a recall clause€“ was the right one.

Idiot!:headbang:

La ce sa-l aduca? Pentru astea 3 meciuri cu Swansea, Burnley si Watford? L-a dat on loan fiindca omul a vrut sa joace. Ar fi idiot sa-l readuca pentru 3 meciuri, iar apoi iar sa-l tina pe banca 4 luni.

Johnny D
9th January 2017, 12:03
Nu l-ar readuce doar pentru 3 meciuri. N-ar fi recunoscut niciodata in fata presei ca a gresit ca l-a trimis ci ar fi zis ca e vb doar de 3 meciuri. Ma rog, nu ca a gresit asa direct, ci ca ii duce dorul/i se simte lipsa, desi nu e mare diferenta. Da e mai bine, decat sa terminam iar pe 2 la 1p de primu loc si sa pierdem titlu la mustata sa-i dam picioare-n coaie lu Wengar ca nu l-a avut de la primu meci din sezon, mai bine terminam cu ce avem sezonul in curs si omu poate veni sa-nceapa din prima zi a unui sezon cu echipa, asa cum e cinstit si normal pentru toata lumea!:ok:

miril
9th January 2017, 13:25
Wilshere a avut nevoie de meciuri in picioare si Eddie Howe a inteles asta, de asta probabil si a fost imprumutat, bagandu-l mai in fiecare meci desi a jucat mai nimic. A fost, totusi, rasplatit pana la urma caci JW a jucat ca pe vremuri, in ultimele doua-trei meciuri. Concluzia, Wenger a avut dreptate sa-l imprumute iar Howe sa il bage mai la fiecare meci, ambele parti fiind in castig, plus jucatorul.

cr7luci
9th January 2017, 13:27
ggmu :) !

Luis Garcia10
9th January 2017, 13:49
Wilshere a avut nevoie de meciuri in picioare si Eddie Howe a inteles asta, de asta probabil si a fost imprumutat, bagandu-l mai in fiecare meci desi a jucat mai nimic. A fost, totusi, rasplatit pana la urma caci JW a jucat ca pe vremuri, in ultimele doua-trei meciuri. Concluzia, Wenger a avut dreptate sa-l imprumute iar Howe sa il bage mai la fiecare meci, ambele parti fiind in castig, plus jucatorul.

:ok: :ok:

Johnny D
9th January 2017, 14:18
Pai da binenteles, Miril ca mare fan Guraarzatoare care este, le-a vazut toate meciurile si stie tot.:cool: Pardon de supozitie eronata.

miril
9th January 2017, 14:56
Uite ca le-am vazut caci in Suedia se dau mult mai multe meciuri, pot sa pun si pariu, plus mai sunt si rezumate. Ah, si uitasem, eu chiar ma uit la meciuri.

Johnny D
9th January 2017, 15:12
Bun atunci, te cred pe cuvant. Eu ma uit la care pot, care se dau pe E2, daca nu joaca echipe infecte si am un pic de timp (si nu e si tenis simultan), normal ca ma uit.:) Chiar daca la noi e imbecilitatea aia de nedescris sa nu se dea pe HD si le vezi cam cetzmuit. La Chelsea nu ma uit.
Prefer sa am alte activitati mai placute decat sa-i vad pe aia, sa stau pe buda, sa vomit sau sa-ncerc sa ma uit la The Wair fara sa adorm.

Eddy DoubleD
9th January 2017, 16:57
Wilshere a avut nevoie de meciuri in picioare si Eddie Howe a inteles asta, de asta probabil si a fost imprumutat, bagandu-l mai in fiecare meci desi a jucat mai nimic. A fost, totusi, rasplatit pana la urma caci JW a jucat ca pe vremuri, in ultimele doua-trei meciuri. Concluzia, Wenger a avut dreptate sa-l imprumute iar Howe sa il bage mai la fiecare meci, ambele parti fiind in castig, plus jucatorul.

Incerci sa explici la pereti.

Johnny D
10th January 2017, 07:24
Uneori si peretii asculta, daca omu s-a uitat la meciurile lu Wilshere, spre deosebire de altii care n-au cum explica la ce nu s-au uitat.:rolleyes:

Asta in caz c-ai ratat primele 5 cuvinte din postul de mai sus

Bun atunci, te cred pe cuvant.
Peretii nu le-ar fi ratat.:))

Eddy DoubleD
10th January 2017, 19:07
Sagna are probleme dupa ce a postat pe Instagram ceva legat de performanta proasta a arbitrului in meciul vs Burnley. :)) http://www.thefa.com/news/2017/jan/10/bacary-sagna-charged-for-misconduct-manchester-city-social-media

Eddy DoubleD
11th January 2017, 18:24
Swansea l-au anuntat pe Makelele in staff-ul lui Clement.

miril
12th January 2017, 21:57
Dimitri Payet tells Slaven Bilic he wants to leave West Ham for Marseille

https://www.theguardian.com/football/2017/jan/12/dimitri-payet-wants-to-leave-west-ham-united-slaven-bilic

Nadalfan
13th January 2017, 21:52
FFS, Conte s-a certat cu Costa si nu l-a convocat pentru meciul cu Leicester. Trebuie sa-i batem neaparat pe Liverpool duminica daca la Chelsea se impute treaba. N-ar da bine deloc sa ia Liverpool campionatu' :)) Parca nici in anul ala cu Suarez nu i-am vazut asa de bine in lupta pentru titlu.

Eddy DoubleD
13th January 2017, 23:28
Payet cu Bilic si Costa cu Conte :))

YoNuTzz
13th January 2017, 23:32
costa number one striker in premier league cu conte...well...this is bad...

ps: payet era clar ca va pleca...nu are fata west ham de el.

Xaviesta
13th January 2017, 23:43
Si Marseille are?:))

Johnny D
14th January 2017, 00:51
FFS, Conte s-a certat cu Costa si nu l-a convocat pentru meciul cu Leicester. Trebuie sa-i batem neaparat pe Liverpool duminica daca la Chelsea se impute treaba. N-ar da bine deloc sa ia Liverpool campionatu' :)) Parca nici in anul ala cu Suarez nu i-am vazut asa de bine in lupta pentru titlu.

Eu cred ca nu bate Chelsea, dar ti-as fi zis asta dinainte sa se-ntample asta. Dupa ce te bate Spurs, ai un relaps cateva meciuri!:)

Sir. Eko
14th January 2017, 13:26
Costa e capitanul meu la Fantasy, pierdere mare pentru etapa asta.

Cristy RVD
14th January 2017, 14:35
Parca nici in anul ala cu Suarez nu i-am vazut asa de bine in lupta pentru titlu.

Nop. No way.

Suarez si Sturridge erau din alta lume in sezonul ala. Mult peste ce joaca Firmino si Mane. Coutinho e mai util acum, dar asta nu e de ajuns. Greu sa mai prindem echipa ca aia.


Costa e capitanul meu la Fantasy, pierdere mare pentru etapa asta.

L-am dat pentru Kane.

phife
14th January 2017, 15:29
suarez era zeu, ce ai ma..
la cincila aia cu arsenal a dat cel mai criminal sut pe care l-am vazut eu de cand ma uit la fotbal. cel mai frumos gol care nu a intrat din istorie.

Cristy RVD
14th January 2017, 15:32
ala de a ajuns mingea la kolo toure? :))

echipa aia era altceva. ajungea in careul advers in 3 secunde si nu aveai cum sa-i stai in fata. poate doar echipele din 2007-2009, cu torres dumnezeu, sa ma fi impresionat atat de tare.

YoNuTzz
14th January 2017, 15:37
mda..tottenham face a 6-a victorie la rand...

Luis Garcia10
14th January 2017, 18:52
Plutonul aproape nu respira sezonul asta cu top 6. Destul de plictisitor.

cr7luci
14th January 2017, 19:13
ggmu ! :)

YoNuTzz
14th January 2017, 19:19
dap, doar asa poti face performana si in europa...daca devii o forta dominanta si in campionat...

devine din ce in ce mai interesant cine vor fi cele 2 / 6 care rateaza UCL-ul...

imi e frica de tottenham...

cr7luci
14th January 2017, 19:23
dap, doar asa poti face performana si in europa...daca devii o forta dominanta si in campionat...

devine din ce in ce mai interesant cine vor fi cele 2 / 6 care rateaza UCL-ul...

imi e frica de tottenham...


Mie imi e frica de monstrul mancator de spaghete. :((((((((((((

YoNuTzz
14th January 2017, 19:37
leicester fara mahrez si slimani nu are nici o sansa azi.

cr7luci
14th January 2017, 19:50
dap, doar asa poti face performana si in europa...daca devii o forta dominanta si in campionat...

devine din ce in ce mai interesant cine vor fi cele 2 / 6 care rateaza UCL-ul...

imi e frica de tottenham...


Cu ajutorul lui Dumnezeu o sa aiba toate sansele :) O sa vezi :)

delaparis
14th January 2017, 20:34
ggmu :)

cr7luci
14th January 2017, 20:39
ggmu :)

ggmu ! :) la infinit

Schimbati nick-ul domnule in ,,delamanu,, :)

YoNuTzz
14th January 2017, 20:39
e gata si la chelsea...lejer azi ptr spurs, arsenal si chelsea...

sa ii fie rusine lui leicester pentru ce sezon face...campioana la retrogradare.

cr7luci
14th January 2017, 20:42
e gata si la chelsea...lejer azi ptr spurs, arsenal si chelsea...

sa ii fie rusine lui leicester pentru ce sezon face...campioana la retrogradare.

Din punctul meu de vedere sa le fie rusine doar pentru rezultatele proaste impotriva rivalelor noastre.In rest sa le fie de bine :))

El Pistolero
14th January 2017, 21:31
Era carne de tun azi Leicester, se stia. Urmeaza o periaoda grea pentru ei, fara africanii aia, tare ma tem ca nu o sa bata pe nimeni in urmatoarele meciuri. :D

Imi place Alonso. Super transfer.

Luis Garcia10
14th January 2017, 21:32
Leicester erau slabi si cu Mahrez, Slimani si Amartey. Fara ei sunt dreadful. Nu stiu cum vor supravietui lunii ianuarie. Cred ca nu e nimeni sub ei la ora asta ca nivel de joc.

Eddy DoubleD
14th January 2017, 21:40
Pentru cine n-a vazut golul lui Carroll. https://streamable.com/f69ma

YoNuTzz
14th January 2017, 22:27
Leicester erau slabi si cu Mahrez, Slimani si Amartey. Fara ei sunt dreadful. Nu stiu cum vor supravietui lunii ianuarie. Cred ca nu e nimeni sub ei la ora asta ca nivel de joc.

inca odata nu imi pot explica cum au luat titlul astia cu aceeasi jucatori.

pur si simplu este imposibil sa decazi atat de mult de la 1 sezon la altul...

Luis Garcia10
14th January 2017, 22:49
Erau eficienti, apararea functiona. Plus entuziasm, forma... restul celor din top nu erau nici pe departe la nivelul de acum, iar echipele mid-table la fel de subtiri ca anul asta... A fost un cumul de factori. Era extrem de improbabil sa replice un sezon cat de cat asemanator. Toti antrenorii i-au invatat... spre deosebire de cei din Liga. unde inca au rezultate. Stiu ca grupa a fost slaba, dar totusi, au fost mult peste ce au aratat in Prem.

Johnny D
15th January 2017, 00:21
pur si simplu este imposibil sa decazi atat de mult de la 1 sezon la altul...
N-au avut valoare de campioni, oricine a stiut asta.:)
Problema sezonul trecut a fost insa ca nimeni n-a avut, si ei au fost cei mai tari mental si mai bulanosi.


Da, Celsocul aduna puncte, n-ai ce sa-i faci deocamdata.
Intrebai mai devreme cine vor fi acele 2 care vor iesi acu din top 4, poti sa zici cine din cele 5, Celsocul nu va iesi singur din top 4, evident.
Deci ecuatia se reduce la 2/5, nu 2/6.

YoNuTzz
15th January 2017, 01:37
daca man utd pierde maine acasa cu liverpool asa cum au facut-o arsenal si chelsea, atunci cred ca stim prima echipa care rateaza UCL-ul.

Johnny D
15th January 2017, 01:47
eiuM aeslehC!


Trebuia sa scriu ceva altfel nu pot sa vad ce scrie pe pagina urmatoare, adica asta! Si e primul lucru ontopic ce mi-a venit in minte.



daca man utd pierde maine acasa cu liverpool asa cum au facut-o arsenal si chelsea, atunci cred ca stim prima echipa care rateaza UCL-ul.


N-as fi asa sigur. Nu subestima niciodata capacitatea lu Spurs de-a cadea mental pe final de sezon. Eu deja sunt obisnuit.

Luis Garcia10
15th January 2017, 02:05
Spurs se bate la titlu. In locul tau nu m-as baza pe ei ca vor cadea pe final. :rolleyes:

Eddy DoubleD
15th January 2017, 02:14
N-au avut valoare de campioni, oricine a stiut asta.:)
Problema sezonul trecut a fost insa ca nimeni n-a avut, si ei au fost cei mai tari mental si mai bulanosi.


De fiecare data cand vorbesti de Leicester, te contrazici cum numai tu stii :)) Las-o balta. Abtine-te.

Spurs trebuie sa fi invatat ceva de anul trecut. Nu mai clacheaza daca vor ajunge sa se lupte la campionat. Dar nu cred ca se aproapie nimeni de Chelsea acum. O sa se mai mareasca diferenta dupa ce incep iar cupele europene. Chelsea vor fi cei mai odhiniti pe final de campionat.

Luis Garcia10
15th January 2017, 02:18
De ce sa nu se apropie nimeni de Chelsea? Daca barca incepe sa ia apa, iar Costa nu mai e prin preajma, sa te tii ;)

Eddy DoubleD
15th January 2017, 05:07
Au trecut cu bine de momentele de cumpana pana acum. Se aude ca asta cu Costa e doar o inventie a presei si el chiar e accidentat, nu in conlict cu Conte. O sa vedem. Daca e o problema, o sa-l taie Conte. Are cine sa-l inlocuiasca.

Johnny D
15th January 2017, 10:14
De fiecare data cand vorbesti de Leicester, te contrazici cum numai tu stii :)) Las-o balta. Abtine-te.

Ti se pare. Acum se vede adevarata valoare a acestui mare antrenor Ranieri.:rolleyes:
V-am zis de atunci ca e carpa, tot ce s-a intamplat, s-a intamplat fara el, de aia s-a intamplat!:)) Tot ce se-ntampla acum, la fel, fara el. Nu stie.
De aveau antrenor atunci nu dadeam vina aproape exclusiv pe bulan si mental, ci si pe valoare tehnica, tactica, dar nu e cazu.


Spurs trebuie sa fi invatat ceva de anul trecut. Nu mai clacheaza daca vor ajunge sa se lupte la campionat.
Nu e vb doar de anu trecut, astia au clacat mereu cand s-au batut cu noi in campionat, culminand cu clacaju de anu trecut si cu Leicester.
Sa nu clachezi cand te bati cu Chelsea e cel mai greu, chiar si acel Liverpool fabulos (de bulanos ca nu avuse Europa ca si in acest an si putuse fix ca acum, si fix ca si Chelsea sa se concentreze doar pe campionat) a clacat pe final, prin celebra pasa a lu Gerrard fix in meciul cu rezervele lu Chelsea cand s-au spulberat sansele mari la titlu!:)) Dincolo de asta, e greu pentru o echipa ce n-a luat campionatul de mult timp sa faca fata presiunii de final de an. Aici e marele dezavantaj in principiu al lui Liverpool si al nostru. Poate Spurs sa fie culmea, putin mai depresionati de insusi faptul ca de la ei se asteapta mai putin poate... desi amintirea anului trecut unde clacaju a fost fresh e extrem de vivida. Greu de zis, eu unul le dau sanse mici la titlu, mai mici decat lu Pool. Tot City ramane favorita la locu 3, dupa mine. Noi cu 4, ala bun si safe!:D

Mai degraba de MU trebuie sa avem grija decat de Spurs.:rolleyes:

Johnny D
15th January 2017, 10:27
Spurs are prea mare respect fata de adversarii din fata, aici e problema lor.
La MU nu e cazu, aia n-au respect fata de nimeni si nimic, si au pe banca regele lipsei de respect care li se potriveste perfect.


Unde ti-e carpa aia de Vardy de-o tot laudai anu trecut, Eddy!? Cand iti ziceam ca e doar intamplare!:))
Daca m-ai pune sa aleg intre ala si Defoe de exemplu, n-as avea probleme.


Ce ziceam in intersezon? Bine ca ne-a refuzat, c-am fi luat o carpa. Perez e fara doar si poate mai bun. L-am criticat poate prea mult, prea devreme.




Am uitat sa zic ceva vis-a-vis de meciul de ieri: Iwobi!:ok:
Alexis a parut usor mai relaxat ieri pe final, a parut doar pe jumate la fel de suparat!:))
Pe undeva e de-nteles, la Chile in Copa America sparge tot ce prinde la mana, Neymarusi, Messiuri, rupe tot, pe cand la Arsenal...:rolleyes:

Srdjan
15th January 2017, 15:31
Din ce am mai citit astazi ceva declaratii, sunt doar apa de ploaie zvonurile despre plecarea lui Costa in China. Nu cred ca Chelsea va putea sa mai fie prinsa din urma la cum joaca momentan, insa ramane de vazut.

Johnny D
15th January 2017, 16:26
City in difficutly! Ha! Like it!
De mult timp incoace sunt emotii pt noi la top 4, cand se-ncurca unu e bun primit.


Funny Statistics:
Ocazii de gol:
1 - 6
Goluri:
1 - 0

It's funny when it happens to other people!:)) Which are your enemyes!:P


Why can't it happen to Chelsea!?:mda:

Johnny D
15th January 2017, 16:37
2-6
2-0

Just got hilarious!:))

Eddy DoubleD
15th January 2017, 16:41
Fraudiola :))

Johnny D
15th January 2017, 17:03
Incep sa cred ca antrenorii sunt cvasiirelevanti in PL, poti lua campionatu cu orice antrenor cum poti si retrograda cu orice antrenor.
Jucatorii sunt pur si simplu atat de buni de practic de forma si moralul lor depinde cam tot. Vezi Leicester si Celsocul.



Sau poate doar Kante! Tre sa-l ai ca sa iei campionatul!:))

Lordul
15th January 2017, 17:08
ce macel isi ia City de la Everton 3-0 in minutul 72

cr7luci
15th January 2017, 17:10
ggmu ! :)

cr7luci
15th January 2017, 17:11
ggmu ! :) :)

cr7luci
15th January 2017, 17:11
ggmu ! :) :) :)

miril
15th January 2017, 17:12
Tom Davies... Kante n-a miscat cu Spurs.

Johnny D
15th January 2017, 17:14
Bah da urat le-a dat. Regret c-am zis ca-i vad pe City pe 3 acum. How stupid am I!? :))

Ocazii de gol:
5 - 12
Goluri:
3 - 0

Hai ca asta chiar e tare!:))


Tom Davies... Kante n-a miscat cu Spurs.

Da a miscat in rest. Dupa cum vezi, acel meci nici ca prea conteaza, tot lideri detasati raman.




Luci, Domne fute-o lume!:headbang:

miril
15th January 2017, 17:19
Chelsea nu joaca in cupele europene, asta-i argumentul principal, nu Kante. Ii supraestimezi importanta.

Johnny D
15th January 2017, 17:20
De-acord cu tine, cred ca tocmai eu am zis-o... de vreo 10 ori. Dar tu te uiti la astia, tu stii mai precis.
Eu doar am amintit motivul la comun pentru care Leicester cade de pe 1 pe 15 si Chelsea urca de pe 11 pe 1.

miril
15th January 2017, 17:23
N-are nicio legatura desi Kante este foarte bun. Look Man !

Johnny D
15th January 2017, 17:26
Ultimate showdown:

Ocazii de gol:
6 - 13
Goluri:
4-0

:happy:happy:happy:ok::happy:happy

C'mon, it's funny!:P

Eddy DoubleD
15th January 2017, 17:29
Mai lasa mah flashscore-ul.

City a fost penibila azi. Nimic in atac, mijloc inexistent, si apararea plina de idioti, in frunte cu Stones si Bravo.

Johnny D
15th January 2017, 17:30
Still funny! :)



Hai sa-ti mai zic una funny: echipele mari castiga 4-0 etapa asta!:))

Leo
15th January 2017, 17:34
Ce se intampla cu City? Nimic nu merge de cand a venit Guardiola.

cr7luci
15th January 2017, 17:37
ggmu ! :)

miril
15th January 2017, 17:38
Guardiola trebuia sa se uite la varsta titularilor inainte de a semna contractul. Apararea era dezastru inca din campionatul trecut, spre exemplu.

A.Puscas
15th January 2017, 17:40
In sfarsit s-a dezmeticit Murila.
N-am nimic de comentat la primul 11, poate prima oara sezonu' asta.

Martianu' il are pe Trent Alexander-Arnold adversar direct, nu joaca Clyne......n-are niciun motiv sa nu rupa anusuri meciul asta.

ggmu! :)

A.Puscas
15th January 2017, 17:41
Btw, daca aveti stream-uri de calitate, impartiti si aici :D.

Am impresia ca se poate mai bine fata de ce am gasit eu.

Clau7_D
15th January 2017, 17:57
Corect :D ajutati oamenii sarmani cu un stream bun :D

Eddy DoubleD
15th January 2017, 18:02
http://www.navixsport.com/sport.php?id=2514User_AlwaysRatedTheTeamWhoWillWin Hehehe

Clau7_D
15th January 2017, 18:08
Multzam fain :yes:

phife
15th January 2017, 18:14
nu era de bagat trent. el e prea ofensiv oricum pentru postu ala..

YoNuTzz
15th January 2017, 18:15
dezastru pentru pep...numai 3 sau 4 goluri isi ia :))

A.Puscas
15th January 2017, 18:28
Pogba:headbang:

phife
15th January 2017, 18:28
cel mai scump jucator din istoria fotbalului ia mingea cu doua maini in careu.

Sir. Eko
15th January 2017, 18:35
Apararea si portarul lui City sunt de locul 12-15. Mijlocul fara Fernandinho undeva la locul 8-10. Atacul e foarte bun, de titlu...
Pe langa asta, lotul nu se potriveste pe stilul lui Pep, iar el nu se poate schimba. Nu e obisnuit Pep cu echipe care nu stau capra saptamana de saptamana.
Intre timp Pogba baga dab dala in timpul meciului, frumos, next lvl shit.

YoNuTzz
15th January 2017, 18:49
klopp daca bate si la chelsea acasa si la arsenal acasa si la man utd acasa e maaaaare de tot...plus pe teren propriu cu city...

omu le rupe in derby-uri...

ps: bravo pogba ! frumos penalty...

maxim egal putem scoate din meciul asta...daca nu, bye bye top 4...si ne concentram direct pe EL.

cr7luci
15th January 2017, 18:50
ggmu ! :)

Dam 3 a 2-a repriza :)

jo27
15th January 2017, 18:51
Merge f bine cu acestreamul :)

Nu inteleg cum putem juca atit de prost. De citeva meciuri bune, nu mai merge cam nimic pe faza ofensiva - lenti, se impotmolesc cu mingea, incearca numai artificii...
Noroc cu gafa lui Pogba, dar nu stiu cum scapam dupa pauza, e pericol mare pe dreapta, Alexander nu pare pregatit pt un asemenea meci. Plus ca Lovren are deja galben (luat degeaba). Sa speram ca Mignolet ne scoate :)

A.Puscas
15th January 2017, 18:54
Care aveti portar care joaca cu United la fantasy, neaparat titular. :)

Nu stiu cum e mai bine, cu Van Gaal, cu care aveai 2 ocazii si marcai un gol, sau cu Mourinho, cu care ai 10 ocazii pe meci ...la fiecare gol marcat :))

O sugem masiv la goluri marcate vs celelalte echipe din top 5, desi daca te uiti la ocazii create...probabil suntem aproape de varf.

Sir. Eko
15th January 2017, 18:57
Abia acum am vazut faultul lui Pogba la Henderson. Cum naiba nu a luat cartonas?

miril
15th January 2017, 18:59
N-o fi vazut arbitrul.

Sir. Eko
15th January 2017, 18:59
N-o fi vazut arbitul.

E o explicatie destul de buna :). Daca vedea, ce culoare era cartonasul?
A intrat Rooney.

miril
15th January 2017, 19:00
Galben. :)

Nadalfan
15th January 2017, 19:02
Pogba ca intotdeauna intr-un meci cand nu are timp sa tina de minge. La penalty acolo nu stiu ce a vrut sa faca, dar Lovren l-a dominat la absolut fiecare faza fixa. Ma rog, nu asta e problema. Jocul lui in camp e iar dezastruos impotriva unei echipe combative. Astia nu-l lasa deloc sa respire cand are mingea, iar el nu e capabil sa joace din 1, maxim 2 atingeri. Singurii de la mijloc care pot sa faca asta sunt Herrera si Miki. Herrera care iar e cel mai bun om al nostru intr-un derby. Mereu e asa. Si Miki si Pogba trebuiau sa marcheze din fazele alea. Gaura pt Miki a fost meserie.

Si, acum iese Carrick...care chiar daca nu a jucat bine, e singuru' mijlocas al nostru disciplinat.

YoNuTzz
15th January 2017, 19:22
oricum prefer de 1000 de ori pe man utd cu mourinho, cat ca anul asta vom termina pe 6 decat pe man utd cu van gaal, care desi a terminat pe 5...echipa nu ataca, nu suta...erau meciuri ori cu 0 suturi pe poarta ori cu 1 sut pe poarta...zeci de meciuri.

YoNuTzz
15th January 2017, 19:41
1-1...fellaini nici acum nu a reusit sa o bage din 1 metru cu capul...noroc cu ibra.

phife
15th January 2017, 19:44
offside. mure domnu arbitru.

Eddy DoubleD
15th January 2017, 19:45
offside. mure domnu arbitru.

N-a fost offside. Conform regulamentului, cand un jucator de la United e in afara jocului, nu se ridica fanionul. E o mica exceptie de la regula, n-aveai de unde sa stii.

Lordul
15th January 2017, 19:45
IbraCadabra din nou providential !!!!

Lordul
15th January 2017, 19:50
Wijnaldum se balbaie intr-o pozitie de 1-1 cu de Gea..

se joaca pe contre

Eddy DoubleD
15th January 2017, 19:51
Erau 2 contra 1 acolo Liverpool. Slab jucat.

YoNuTzz
15th January 2017, 19:53
sa fim seriosi...cum arsenal nu a meritat nici un punct pe old trafford dar a luat unul, nici liverpool nu merita azi victoria.

ar fi fost nedrept sa se termine 0-1...valoric suntem peste ei.

se pastreaza sanse la locul 4.

cr7luci
15th January 2017, 19:56
ggmu ! :) teroristiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

jo27
15th January 2017, 19:56
Maninci caca, ca de obicei.

E patinaj artistic aici? Voi nu meritati sa dati gol din ofsaid. Atit.

Luis Garcia10
15th January 2017, 19:57
Iar fura astia... Hai cu arbitrajul video mai repede ca nu mai suport mizeria.

phife
15th January 2017, 19:57
da la poarta nu trageti nici acasa?hai, ca in deplasare am inteles ca tremura carnea pe voi, da' acum?

A.Puscas
15th January 2017, 19:59
N-a fost offside. Conform regulamentului, cand un jucator de la United e in afara jocului, nu se ridica fanionul. E o mica exceptie de la regula, n-aveai de unde sa stii.

1. Asistentul era la cativa metri de Valencia, care era fix la limita cu Lovren...matter of inches, din singura reluare pe care au aratat-o nici nu-s convins ca era offside. Nu o vedea nimeni de pe planeta fara reluari din mai multe unghiuri, de pe canapea e usor de comentat.
2. Nu era faza iminenta de gol oricum, pana a intrat in poarta, balonul a tot circulat.
3. Bine ca nu ati comentat la offside-ul lui Rooney, cand era juma' de metru on side si s-a fluierat offside...aia e faza iminenta de gol, ca a ratat idiotu' ca un tampit e altceva.

jo27
15th January 2017, 20:00
La urma urmei, ati avut 3 suturi pe spatiul portii, din care unul dintr-o lovitura libera care nu trebuia acordata, golul din ofsaid, plus o bara tot la golul din ofsaid. Ce mare lucru ati meritat voi? Liverpool, dupa ce a dat gol s-a chinuit sa blocheze pe Utd, ceea ce a si reusit, in mare parte, si in conditii corecte de joc.

El Pistolero
15th January 2017, 20:01
Perfect rezultat. :D

jo27
15th January 2017, 20:06
1. Asistentul era la cativa metri de Valencia, care era fix la limita cu Lovren...matter of inches, din singura reluare pe care au aratat-o nici nu-s convins ca era offside. Nu o vedea nimeni de pe planeta fara reluari din mai multe unghiuri, de pe canapea e usor de comentat.
2. Nu era faza iminenta de gol oricum, pana a intrat in poarta, balonul a tot circulat.
3. Bine ca nu ati comentat la offside-ul lui Rooney, cand era juma' de metru on side si s-a fluierat offside...aia e faza iminenta de gol, ca a ratat idiotu' ca un tampit e altceva.

Eu nu acuz arbitrajul, desi mi s-a parut cam bizar cum au luat Lovren si Wijnaldum galbenele, iar Pogba si Rooney au fost iertati. Eu am comentat ce a spus Ionut, ca noi nu meritam sa cistigam. Ba chiar am fi meritat, daca am fi facut-o, in conditii corecte (nu zic ca Utd. nu ar fi putut egala in cele 10 minute ramase).

Si a fost ofsaid.

cr7luci
15th January 2017, 20:09
Oricum o sa fim pe loc de Champions League.Chelsea ia mie la suta titlul.Apoi pe 2 Liverpool iar pariul lui Johnny o sa cada si o sa ne suga madularele angro (a zis ca ne face **** la toti de pe forum daca Liverppol o sa fie peste Arsenal in clasament la sfarsitul sezonului)pe locul 3 o sa fim noi,marele MANCHESTER UNITED,pe 4 Tottenham iar arsenal o sa pice pe un veritabil loc 5 (Wenger va pleca 100%).Asta e predictia mea fiindca stramosii mei genealogici sunt Baba Vanga si Nostradamus :))...eu sunt Baba Strigoi Luciferamos Jr. :)

ggmu :) !

Nadalfan
15th January 2017, 20:14
Bai, voi astia, de va *****i pe voi de la Liverpool, de ce nu ziceti ca a fost offside la Lallana si ca nu ia trebuia sa aveti corner la faza penalty-ului? Lasati prostiile astea. Anu' asta United e de departea cea mai dezavantajata echipa din top 6 de arbitrii, dar tot voi sariti de cur in sus.
La Valencia daca a fost offisde a fost la o unghie sau ceva de genu'.

Sutu' lui Pogba n-a fost pe poarta, dar aia e ocazie mai mare decat tot ce a avut Liverpool azi...

cr7luci
15th January 2017, 20:16
Bai, voi astia, de va *****i pe voi de la Liverpool, de ce nu ziceti ca a fost offside la Lallana si ca nu ia trebuia sa aveti corner la faza penalty-ului? Lasati prostiile astea. Anu' asta United e de departea cea mai dezavantajata echipa din top 6 de arbitrii, dar tot voi sariti de cur in sus.
La Valencia daca a fost offisde a fost la o unghie sau ceva de genu'.


Eram peste Chelsea in clasament daca nu ne furau arbitri.

A.Puscas
15th January 2017, 20:43
Sutu' lui Pogba n-a fost pe poarta, dar aia e ocazie mai mare decat tot ce a avut Liverpool azi...

+ faza din repriza a doua, cand Martial a incercat sa o bage cu calcaiu' dupa ce Miki scapase singur cu Mignolet si i-a pasat.
+ offside-ul aiurea la Rooney, care a dat pe scurt desi avea 5 metri de poarta libera .....offside semnalizat pe sut, nu labareala cu 10 atingeri dupa.

+ Pogba cum ai zis, dar si Miki care a ratat singur cu portarul in prima repriza...United au ratat de 4 ori singur cu portarul, dar din diferite motive s-a concretizat un singur sut pe poarta. Asa ca lasati-ma cu statisticile astea ieftine cu suturi, total irelevante in anumite scenarii.
O ocazie de gol nu se concretizeaza neaparat cu sut pe poarta, uneori nici macar cu sut.


https://metrouk2.files.wordpress.com/2017/01/offside.jpg?w=748&h=492&crop=1

Daca fluieri offside aici, dupa pozitionarea ta ca arbitru...e idiotenia de 15 mii de ori mai mare, pentru ca o fluierai fix din cur. Nu exista o sansa pe planeta asta sa vezi ceva de acolo, orice om de pe planeta proceda fix la fel, fie ca era vs United(care e problema in fapt, lasati ipocrizia, daca era orice alta echipa nu se facea tam tam) sau nu.


+ ca da, nu sesizasem initial ce a zis Nadalfan despre Lallana, eram nervos pe Jones care s-a balbait si pe Pogba care a comis-o dupa corner...dar da, am revazut faza, e offside si chiar flagrant la Lallana, faptul ca Rojo s-a intins si a trimis in corner nu are absolut nicio tangenta cu pozitia aluia, nu trebuie sa ajunga mingea la el fizic sa ridici fanionu' sus.

Nadalfan
15th January 2017, 20:52
+ faza din repriza a doua, cand Martial a incercat sa o bage cu calcaiu' dupa ce Miki scapase singur cu Mignolet si i-a pasat.
+ offside-ul aiurea la Rooney, care a dat pe scurt desi avea 5 metri de poarta libera .....offside semnalizat pe sut, nu labareala cu 10 atingeri dupa.

+ Pogba cum ai zis, dar si Miki care a ratat singur cu portarul in prima repriza...United au ratat de 4 ori singur cu portarul, dar din diferite motive s-a concretizat un singur sut pe poarta. Asa ca lasati-ma cu statisticile astea ieftine cu suturi, total irelevante in anumite scenarii.
O ocazie de gol nu se concretizeaza neaparat cu sut pe poarta, uneori nici macar cu sut.


https://metrouk2.files.wordpress.com/2017/01/offside.jpg?w=748&h=492&crop=1

Daca fluieri offside aici, dupa pozitionarea ta ca arbitru...e idiotenia de 15 mii de ori mai mare, pentru ca o fluierai fix din cur. Nu exista o sansa pe planeta asta sa vezi ceva de acolo, orice om de pe planeta proceda fix la fel, fie ca era vs United(care e problema in fapt, lasati ipocrizia, daca era orice alta echipa nu se facea tam tam) sau nu.


+ ca da, nu sesizasem initial ce a zis Nadalfan despre Lallana, eram nervos pe Jones care s-a balbait si pe Pogba care a comis-o dupa corner...dar da, am revazut faza, e offside si chiar flagrant la Lallana, faptul ca Rojo s-a intins si a trimis in corner nu are absolut nicio tangenta cu pozitia aluia, nu trebuie sa ajunga mingea la el fizic sa ridici fanionu' sus.

Aha :)) eu am revazut-o si parca nu mai sunt asa convins. Pe faza activa mi s-a parut ca si Lallana si Firmino s-au dus in pressing la Rojo, dar Lallana, de fapt, a incercat sa se demarce si nu a influentat decizia lui Rojo. Pe stop cadru se vede ca a incercat sa se fereasca sa joace mingea...Nu mai gasesc imaginea oprita.

Also, wtf Pogba:headbang::headbang: cred ca a enervat pe toata lumea. In a doua repriza(personal, ma asteptam sa-si puna amprenta pe joc dupa prima repriza), a fost jenibil. Herrera a fost one man midfield azi. Pogba s-a plimbat toata repriza. Nu-si urmarea adversarul la nicio faza, iar cand avea mingea astepta atat de mult incat veneau 2-3 jucatori de la Liverpool si-l faceau de fiecare data sa piarda mingea.

miril
15th January 2017, 21:00
Pogba, uneori, parca e Balo...tell me.

messi19
15th January 2017, 21:06
Incep sa cred ca antrenorii sunt cvasiirelevanti in PL, poti lua campionatu cu orice antrenor cum poti si retrograda cu orice antrenor.
Jucatorii sunt pur si simplu atat de buni de practic de forma si moralul lor depinde cam tot. Vezi Leicester si Celsocul.



Sau poate doar Kante! Tre sa-l ai ca sa iei campionatul!:))

serios?? atunci arsenal de ce nu castiga titlul de 56456457 de ani, avand in vedere ca ei sunt asa grozavi??

Sir. Eko
15th January 2017, 21:14
serios?? atunci arsenal de ce nu castiga titlul de 56456457 de ani, avand in vedere ca ei sunt asa grozavi??

Eh, nu e ok sa pui chiar asa multi ani...mai ales ca la voi chiar au trecut 50+

miril
15th January 2017, 21:25
Pai explicatia a dat-o JD. Atata timp cat exista Arsenal Spurs se poate multumi cel mult cu locul doi. Legea ionica.

phife
15th January 2017, 21:28
Eh, nu e ok sa pui chiar asa multi ani...mai ales ca la voi chiar au trecut 50+

27. meam, nu eram in viata.

Sir. Eko
15th January 2017, 21:29
27. meam, nu eram in viata.

Spurs? 55 de ani.

https://twitter.com/lfcmostar/status/820692550268887040

Haha, ce nebun e Klopppp. Imi place mult de el.

phife
15th January 2017, 21:34
a, nu am vazut cu cine vorbeai :)) credeam ca e de al meu.

YoNuTzz
15th January 2017, 23:00
pentru prima oara incep sa cred ca city va rata UCL-ul...dar nu sunt convins...

oricum ar fi rusinos ptr Pep, si sa fim seriosi..NU se va scoate cu UCL-ul...nici macar semifinala ca anul trecut nu cred ca poate face City.

Nadalfan
15th January 2017, 23:12
pentru prima oara incep sa cred ca city va rata UCL-ul...dar nu sunt convins...

oricum ar fi rusinos ptr Pep, si sa fim seriosi..NU se va scoate cu UCL-ul...nici macar semifinala ca anul trecut nu cred ca poate face City.

Il doare undeva pe Pep de semifinale. Pentru suporterii City, care nu sunt obisnuiti cu mari performante poate inseamna ceva, dar pe Pep chiar nu-l intereseaza. In campionat e altceva. Diferenta materiala intre locu' 4 si locu' 5 e uriasa. Plus ca mai e vorba si despre echipele pe care le vei infrunta in toamna viitoare.

YoNuTzz
15th January 2017, 23:23
Il doare undeva pe Pep de semifinale. Pentru suporterii City, care nu sunt obisnuiti cu mari performante poate inseamna ceva, dar pe Pep chiar nu-l intereseaza. In campionat e altceva. Diferenta materiala intre locu' 4 si locu' 5 e uriasa. Plus ca mai e vorba si despre echipele pe care le vei infrunta in toamna viitoare.

oricum la ce forma arata monaco, care da 4-5 goluri meci de meci, le va fi foarte greu lui City...
sa nu uitam ca monaco i-a luat 6/6 "marelui" tottenham.

Srdjan
15th January 2017, 23:25
L-am criticat pe Guardiola cand mai era la Bayern, insa pentru rezultatul de azi chiar nu are nici o vina, nu il poti invinui fiindca Stones si Bravo parca au uitat sa joace fotbal de cand s-au transferat la City. Acestia au nevoie de o linie de "fund" complet noua. Otamendi, Stones, Sagna si Clichy au fost toti depasiti de situatie azi. Nici cu Aguero nu mi rusine, care nu cred ca a mai avut de mult timp o performanta demna de "brandul" sau.

Johnny D
15th January 2017, 23:37
1-1 rezultatul perfect!:ok:


Pai explicatia a dat-o JD. Atata timp cat exista Arsenal Spurs se poate multumi cel mult cu locul doi. Legea ionica.

Legea deceniilor, Mirile!
N-am compus-o eu, au compus-o cele 2 echipe, desi as zice ca artizanu principal e Spurs care a avut destule ocazii pe finaluri de sezon!:P

cr7luci
15th January 2017, 23:43
Eu sunt sincer si sunt multumit de egalul cu Liverpool si tot ce imi doresc este un loc de Champions League fiindca nu meritam sezonul asta sa fim campioni.Mourinho trebuie sa mai puna la punct niste treburi.Sa plece cativa jucatori si sa vina altii...2-3 nu mai mult fiindca avem o echipa buna care sper sa o transforme in foarte buna.Oricum avem 20 de titluri si daca nu il ia Liverpool pe al 19-lea dupa 27 de ani nu ma intereseaza cine il ia fiindca City,Chelsea si Arsenal la un loc au titluri cate avem noi.

Noi trebuie sa ne concentram pe Europa League :)

Cristy RVD
16th January 2017, 00:21
Pacat ca Failmino n-a reusit sa inchida meciul din pasa aia superba a lui Coutinho. Nu stiu ce naiba e cu el...

In rest, nu puteam sa venim pe Old Trafford si sa nu ne ciupeasca astia. Ofsaid la Valencia la gol, cartonase la Rooney si Pogba...Dar nah, e United pe Old Trafford cu Mourinho pe banca si Fergie in tribune. N-ai cum cu ei.

cr7luci
16th January 2017, 01:25
Pacat ca Failmino n-a reusit sa inchida meciul din pasa aia superba a lui Coutinho. Nu stiu ce naiba e cu el...

In rest, nu puteam sa venim pe Old Trafford si sa nu ne ciupeasca astia. Ofsaid la Valencia la gol, cartonase la Rooney si Pogba...Dar nah, e United pe Old Trafford cu Mourinho pe banca si Fergie in tribune. N-ai cum cu ei.

huaaaaaaaaaaaaaaaaaa huaaaaaaaaaaaaaaa teroristiiiiiiiiiiiiiiiii

phife
16th January 2017, 01:59
eu spun nu drogurilor tale...

Johnny D
16th January 2017, 07:07
Noi trebuie sa ne concentram pe Europa League :)

Tocmai. De acolo poate veni mai usor calificarea in CL!:)


Nu e obisnuit Pep cu echipe care nu stau capra saptamana de saptamana.


:)) Foarte bine inreliefata diferenta dintre Spania si Anglia!:ok:


oricum prefer de 1000 de ori pe man utd cu mourinho, cat ca anul asta vom termina pe 6 decat pe man utd cu van gaal, care desi a terminat pe 5...echipa nu ataca, nu suta...erau meciuri ori cu 0 suturi pe poarta ori cu 1 sut pe poarta...zeci de meciuri.

Pai normal, a terminat pe 5 intr-un campionat plin de echipe penibile, acum pe 6 cand primele 5 joaca excelent.
Mai putin City.:P

Johnny D
16th January 2017, 07:25
Oricum o sa fim pe loc de Champions League.Chelsea ia mie la suta titlul.Apoi pe 2 Liverpool iar pariul lui Johnny o sa cada si o sa ne suga madularele angro (a zis ca ne face **** la toti de pe forum daca Liverppol o sa fie peste Arsenal in clasament la sfarsitul sezonului)pe locul 3 o sa fim noi,marele MANCHESTER UNITED,pe 4 Tottenham iar arsenal o sa pice pe un veritabil loc 5 (Wenger va pleca 100%).Asta e predictia mea fiindca stramosii mei genealogici sunt Baba Vanga si Nostradamus :))...eu sunt Baba Strigoi Luciferamos Jr. :)

ggmu :) !

:)) Sau iar o sug altii, ca de obicei, fara exceptie de la regula! :D

Perfect rezultat. :D

Nu suntem des pe aceeasi lungime de unda, dar de 2-3 ori pe sezon se mai nimereste! :))


serios?? atunci arsenal de ce nu castiga titlul de 56456457 de ani, avand in vedere ca ei sunt asa grozavi??

Moralu! Stam prost. Cand aveam jucatori cu caracter si mental de fier, Henry, Pires, Berckamp, Lundberg, Overmars, Parlor, Viera de la mijloc in sus, nu puteai sa le stai in fata, te faceau din nerv si dorinta de victorie chiar daca nu aveau jocul rapid al celora de azi, dar mentalul de jucatori fara complexe i-a facut chiar invincibili la un moment dat. Conteaza mult sa ai mental sanatos, iar la noi pe faza ofensiva in afara de Giroud, Alexis si Cazorla (cand e si el ca e retras) nu stiu ce jucator mai avem sa n-aiba frica de poarta, poate Iwobi dar e mult prea devreme. Chamberlain poate dar el e prea sters uneori si nu inteleg de ce, restu toti daca rateaza o ocazie, tot meciu o tin la fel daca nu da cineva gol in locu lor.

Welbeck, na bine...:rolleyes:

Johnny D
16th January 2017, 07:37
In caz ca n-ai observat Lucica, v-ati distantat la 2p de noi etapa asta, si nu in sus!:D
Returu il aveti pe Emirates, si spre deosebire de Pool in prima etapa, n-o sa va bucurati de echipa noastra a 2-a!:sneaky:
Ultimul meci pe Emirates nu cred ca iti aduce amintiri prea placute.:P

dardar_3
16th January 2017, 11:09
Ake >> Cahill.

Niciodata n-am inteles cum asta s-a impus ca titular la o echipa precum Chelsea. La cate gafe flagrante am vazut de la el...

Oh well, ma duc pe fantrax sa-mi bat joc de Dardarila. :D
Si Bonera ar fi avut loc in apararea lui Conte. :D Pana una alta Ake din postura de titular s-a dus rezerva la Chelsea. Referitor la Fantrax, e cam racoare la -29 nu? :D


Pentru cine n-a vazut golul lui Carroll. https://streamable.com/f69ma

Misto golul. :ok:

Mai lasa mah flashscore-ul.

City a fost penibila azi. Nimic in atac, mijloc inexistent, si apararea plina de idioti, in frunte cu Stones si Bravo.

Are un still Pep... In curand Sterling va juca fundas central. :D Everton nu e Osasuna sau Hercules... Oricum, in primul sezon nu are obiectiv insa caruta de bani data pe Stones sa mor de o inteleg pt ca omu n-are nicio treaba cu plasament si tackling.
Iar faza cu Bravo, portarul cu joc de picior e No Comment :))

Nadalfan
16th January 2017, 12:51
Pacat ca Failmino n-a reusit sa inchida meciul din pasa aia superba a lui Coutinho. Nu stiu ce naiba e cu el...

In rest, nu puteam sa venim pe Old Trafford si sa nu ne ciupeasca astia. Ofsaid la Valencia la gol, cartonase la Rooney si Pogba...Dar nah, e United pe Old Trafford cu Mourinho pe banca si Fergie in tribune. N-ai cum cu ei.

Sa stii ca in meciurile cu City(cand trebuia sa avem penalty si Bravo sa fie eliminat), cu Burnley(cand trebuia sa ne dea penalty la Darmian parca), si cu Arsenal(cand Monreal? l-a faultat pe Valencia in careu) tot acasa am jucat...Zic si eu. Nu e echipa care sa aiba mai multe penalty-uri refuzate aiurea decat Unied. Parca unu' singur am avut in tot sezonu'. Si pe langa meciu' ala au mai fost faze de rahat in meciurile cu Crystal Palace cand am avut probabil cel mai penibil arbitraj(macar acolo tot am castigat) si cu Boro cand i-au refuzat aia golul lui Ibra :happy
Singurele faze pro sunt golul ala senzatie a lui Miki si faza asta de ieri. Asa ca nu ne lua cu d'astea. Mourinho pe Old Trafford a fost eliminat de doua ori. O data pentru ca a lovit nu stiu ce. Klopp si Conte fac d'astea meci de meci, dar ei sunt simpatici si mna, ar fi pacat sa stea in tribuna.

Sir. Eko
16th January 2017, 13:15
Si Bonera ar fi avut loc in apararea lui Conte. :D Pana una alta Ake din postura de titular s-a dus rezerva la Chelsea. Referitor la Fantrax, e cam racoare la -29 nu? :D


dardar, tu esti cu fotbalul italian si Milan. Cum e Alegri ca antrenor? E bun de ceva? Ce stil joaca? Promoveaza tineri? Schimba sistemul des? Daca ai chef sa lasi o parere legata de el.

phife
16th January 2017, 13:22
cea mai ajutata echipa de arbitrii a fost indiscutabil arsenal.

Cristy RVD
16th January 2017, 13:37
Sa stii ca in meciurile cu City(cand trebuia sa avem penalty si Bravo sa fie eliminat), cu Burnley(cand trebuia sa ne dea penalty la Darmian parca), si cu Arsenal(cand Monreal? l-a faultat pe Valencia in careu) tot acasa am jucat...Zic si eu. Nu e echipa care sa aiba mai multe penalty-uri refuzate aiurea decat Unied. Parca unu' singur am avut in tot sezonu'. Si pe langa meciu' ala au mai fost faze de rahat in meciurile cu Crystal Palace cand am avut probabil cel mai penibil arbitraj(macar acolo tot am castigat) si cu Boro cand i-au refuzat aia golul lui Ibra :happy
Singurele faze pro sunt golul ala senzatie a lui Miki si faza asta de ieri. Asa ca nu ne lua cu d'astea. Mourinho pe Old Trafford a fost eliminat de doua ori. O data pentru ca a lovit nu stiu ce. Klopp si Conte fac d'astea meci de meci, dar ei sunt simpatici si mna, ar fi pacat sa stea in tribuna.

Eu vorbesc despre ce se intampla si ce s-a intamplat de-a lungul timpului in meciurile cu noi. In rest, cand vei trage linie la finalul sezonului vei vedea ca exista o compensatie. Sau, daca nu, va exista cand veti avea nevoie. Asa merg lucrurile in fotbal :)

Sir. Eko
16th January 2017, 13:55
cea mai ajutata echipa de arbitrii a fost indiscutabil arsenal.

Tot timpu. Cand am luat gol din corner cu Everton in min 89 desi a fost aut de poarta a fost probabil punctul maxim :D. Sau poate la Bournemouth cand au primit penalty cel putin usor...sau cand au dat golul de 2-0 dupa fault in atac? Sau cand a fugit Bojan in Xhaka cu Stoke si a primit penalty. Sau rosu la Xhaka cu Swansea cand a facut fault de joc la MIJLOCUl terenului cu inca 2 fundasi a lui Arsenal in spate, iar arbitru a zis ca a fost ultim aparator. :D Chiar si in meciul cu United cand a fost penalty la Monreal acolo, nimeni nu a zis nimic ca Darmian a intrat la rupere de 3 ori in primele 20 minute. De doua ori dupa ce avea galben...si a scapat.
In timpul unui sezon, fiecare echipa o sa primeasca sau nu...se echilibreaza sau nu. Nu ai ce sa faci. Asta cu cate puncte aveam daca, nu merge in fotbal.
If my aunt had balls she'd be my uncle.

Johnny D
16th January 2017, 14:19
:))

Reivan vorbeste ca ne-au dat multe penalty-uri. Eh.:P
Sa ne amane si pe noi pe la vara CL-ul ca lu Chelsea si Liverpool, sa vezi atuncea ce bine ne simtim si noi in campionat!:rasc:


Bine, lu Liverpool EL-ul, ma rog!:))

dardar_3
16th January 2017, 23:19
dardar, tu esti cu fotbalul italian si Milan. Cum e Alegri ca antrenor? E bun de ceva? Ce stil joaca? Promoveaza tineri? Schimba sistemul des? Daca ai chef sa lasi o parere legata de el.

As fi ipocrit sa zic de Allegri ca e mediocru. Chiar daca titlul castigat cu Milan i se datoreaza in mare masura lui Ibra, italianul si-a impus propriul stil. Seamana mult cu Antonio Conte insa spre deosebire de Conte stie sa revina cand e condus. Momentan in Italia se vorbeste de o criza la Juventus (supercupa pierduta cu Milan plus cele 4 infrangeri in deplasare cu Milan, Inter, Fiorentina si Genoa) insa torinezii au de departe prima sansa la titlu si doar ghinionul ar face sa-l piarda.
Stilul de joc e unul destul de ofensiv insa rezultatele primeaza. Faptul ca a fost la cateva minute de prelungiri in finala UCL cu Barcelona si doar bulanul i-a salvat pe Bayern in dubla din sezonul trecut spune multe.
Personal cred ca e cel putin la acelasi nivel cu Conte daca nu chiar mai bun. Nu promoveaza tineri precum Sinisa Mihajlovic sau Montella si se bazeaza mai mult pe oamenii cu experienta. De exemplu Pjaca a fost cumparat de Juve cu peste 20mil si a prins doar cateva minute tot sezonu. E drept ca nu ii poti lasa pe banca pe Higuain, Dybala sau Mandzukic dar parca intr-un meci cu Crotone ii dai si pustiului o sansa. :D

Cred ca ar fi manusa pentru Allegri sa antreneze in Premier League.

YoNuTzz
17th January 2017, 10:27
as vrea si eu o "criza" ca la juventus haha

Sir. Eko
17th January 2017, 12:06
As fi ipocrit sa zic de Allegri ca e mediocru. Chiar daca titlul castigat cu Milan i se datoreaza in mare masura lui Ibra, italianul si-a impus propriul stil. Seamana mult cu Antonio Conte insa spre deosebire de Conte stie sa revina cand e condus. Momentan in Italia se vorbeste de o criza la Juventus (supercupa pierduta cu Milan plus cele 4 infrangeri in deplasare cu Milan, Inter, Fiorentina si Genoa) insa torinezii au de departe prima sansa la titlu si doar ghinionul ar face sa-l piarda.
Stilul de joc e unul destul de ofensiv insa rezultatele primeaza. Faptul ca a fost la cateva minute de prelungiri in finala UCL cu Barcelona si doar bulanul i-a salvat pe Bayern in dubla din sezonul trecut spune multe.
Personal cred ca e cel putin la acelasi nivel cu Conte daca nu chiar mai bun. Nu promoveaza tineri precum Sinisa Mihajlovic sau Montella si se bazeaza mai mult pe oamenii cu experienta. De exemplu Pjaca a fost cumparat de Juve cu peste 20mil si a prins doar cateva minute tot sezonu. E drept ca nu ii poti lasa pe banca pe Higuain, Dybala sau Mandzukic dar parca intr-un meci cu Crotone ii dai si pustiului o sansa. :D

Cred ca ar fi manusa pentru Allegri sa antreneze in Premier League.

Uite ca din cand in cand, merita sa intru pe forum. Mersi :ok:.
Eram curios doar, ca sigur nu pleaca de la Juve. Dar au aparut ceva zvonuri legate de el si Arsenal si ma gandeam sa intreb una alta. Am tot citit articole despre el, mie imi pare perfect pentru noi...dar nu o sa fie cazul. Probabil ca isi prelungeste Wenger pe inca 2 ani contractul.

Johnny D
17th January 2017, 13:45
Nu stiu de antrenor, mie de la Milan Suso ala imi place, pe ala l-as aduce cu sau fara antrenor, maseur, etc.:D

Eddy DoubleD
17th January 2017, 17:13
Vertonghen ar putea lipsi 2 luni cu accidentarea din weekend.

phife
17th January 2017, 17:45
suso e un rebut de pe la liverpool.

Eddy DoubleD
17th January 2017, 18:22
Il bagi in seama pe Johnny...daca s-ar ocupa de transferuri la Arsenal, am juca in liga regionala.

Nadalfan
17th January 2017, 23:22
Il bagi in seama pe Johnny...daca s-ar ocupa de transferuri la Arsenal, am juca in liga regionala.

L-ai vazut pe Suso anu' asta?

Eddy DoubleD
17th January 2017, 23:27
Imi amintesc de cand era in Anglia. No thanks. In Italia e usor sa arati bine ca fotbalist.

Cristy RVD
17th January 2017, 23:39
Diego Costa s-a intors la antrenamentele lui Chelsea. Ce diferenta intre cum a gestionat Conte situatia si cum au procedat marii antrenori Mourinho si Guardiola cu Schweinsteiger sau Hart.

Johnny D
18th January 2017, 08:18
Bine dar aia nu erau in forma, cineva aici zise ca D. Costa e cel mai in forma jucator din PL. Mare diferenta.

Imi amintesc de cand era in Anglia. No thanks. In Italia e usor sa arati bine ca fotbalist.
Cavani.:D


Desi la Henry a fost pe dos, dar poate pt el a fost prea plictisitor fotbalul italian si n-a avut chef sa arate nici 5% din ce stie!:))

dardar_3
18th January 2017, 11:22
suso e un rebut de pe la liverpool.
Cand Liverpool era condusa de Brenda e normal sa fie haos si sa mai scape cativa tineri de perspectiva. E una dintre afacerile marca Galliani. Cumparat cu 1.3mil acum valoreaza cel putin de 10 ori mai mult. Sezonul asa are 5 goluri si 6 assisturi.

Apropo de rebut, asa a ajuns si Coutinho la Liverpool, dupa ce a fost ejectat de Inter, daca ma-ntelegi. :D

Johnny D
18th January 2017, 11:49
Da nu e vb de ce are ca statistica, ci pur si simplu cum joaca omu, e de neoprit si ti-o pune pe cap ca si Ozil din orice pozitie.
Sunt de acord ca in Italia e mai usor sa depasesti omul, dar are ceva-n plus fata de oricine pe partea lui in acel campionat. Conteaza.

L-ai vazut pe Suso anu' asta?
Lasa-l pe Eddy, el critica pe altii ca se informeaza de pe flashscore cand el nu stie nici macar atat cat e acolo!:))

dardar_3
19th January 2017, 12:51
Mi-a placut asta cu "in Italia e mai usor sa depasesti omu." :)) Montero avea o vorba: "Mingea poate trece, dar adversarul nu." :D

Nadalfan
19th January 2017, 13:38
Gabriel Jesus: "I want to win titles & Manchester City is a club that is used to winning. I think I was born to play football." Pare bun ca fotbalist, dar sigur e retardat. Asta sigur nu stie ca in Manchester mai e o echipa. Si care echipa e obisnuita cu succesul.

Eddy DoubleD
19th January 2017, 16:15
Si ce voiai sa zica? :))

Sir. Eko
19th January 2017, 17:42
Si ce voiai sa zica? :))

Trebuia sa zica ca United e super duper. Dar e retard, nu poti sa ii ceri prea multe.

Nadalfan
19th January 2017, 19:31
Hai ma, cand iti vine unu d'asta si iti zice de echipe ca City ca sunt echipe cu "long history", "used to winning" etc. Astea sunt declaratii de *****. Mai ales cand te duci la o echipa ca City :)) Robinho cand a semnat cu City nici macar n-a stiut cu ce echipa a semnat :)) A recunoscut chiar el asta. Daca nu erau petrodolarii oamenii inca se zbateau in mediocritate. Si Yaya Toure credea ca semneaza cu United pana i-a zis agentu' ca nu e chiar asa :))

cr7luci
20th January 2017, 17:48
Hai ma, cand iti vine unu d'asta si iti zice de echipe ca City ca sunt echipe cu "long history", "used to winning" etc. Astea sunt declaratii de *****. Mai ales cand te duci la o echipa ca City :)) Robinho cand a semnat cu City nici macar n-a stiut cu ce echipa a semnat :)) A recunoscut chiar el asta. Daca nu erau petrodolarii oamenii inca se zbateau in mediocritate. Si Yaya Toure credea ca semneaza cu United pana i-a zis agentu' ca nu e chiar asa :))


Ar trebui ca City se desfiinteze si toate trofeele lor sa fie cedate lui United.In Manchester trebuie sa fie doar o echipa si numai United conteaza. :)

Johnny D
21st January 2017, 06:46
Mi-a placut asta cu "in Italia e mai usor sa depasesti omu." :)) Montero avea o vorba: "Mingea poate trece, dar adversarul nu." :D

Pai sa depasesti asta inseamna, daca l-ai depasit cu mingea, deja ai mutat jocul dincolo de el, deci l-ai depasit clar.
Si m-a furat Suso asta despre care discutam, a avut meciuri in care nici de faultat nu puteai sa-l faultezi la cum te depasea, era automat galben si nu prea poti lua din alea cate vrei.:P Poate in Anglia nu e asa usor sa-ti depasesti omul, ori chiar dimpotriva(si as zice ca aici e adevarul), se-ntampla mult mai des si nu e atat de special ca in Italia unde un astfel de jucator pare cu o viteza-n plus.:)

Sir. Eko
21st January 2017, 10:12
Foster vs Sunderland
Valdez vs West Ham

Cine nu primeste gol? Sa il bag titular la fantasy? Creierul spune Froster, inima spune Valdez :)).

miril
21st January 2017, 10:19
Foster!

Sir. Eko
21st January 2017, 11:14
M-am dus pe "mana" lui Foster!

Lordul
21st January 2017, 11:16
Tottenham vaneaza a saptea victorie conseuctiva in acest sezon dar va avea viata grea pe terenul lui City

Sir. Eko
21st January 2017, 13:16
Pep Guardiola: ‘Maybe I am not good enough for Manchester City’

:)). Mai pierde 2 meciuri si e gata omu.


Jurgen Klopp on scrapping offsides: "I thought most of the teams we've played this season haven't had the offside rule!"

Ce nebun ii Klopp.

phife
21st January 2017, 13:21
Cand Liverpool era condusa de Brenda e normal sa fie haos si sa mai scape cativa tineri de perspectiva. E una dintre afacerile marca Galliani. Cumparat cu 1.3mil acum valoreaza cel putin de 10 ori mai mult. Sezonul asa are 5 goluri si 6 assisturi.

Apropo de rebut, asa a ajuns si Coutinho la Liverpool, dupa ce a fost ejectat de Inter, daca ma-ntelegi. :D
Da, a fost dat ca un rebut. Exact ca si cou.

Johnny D
21st January 2017, 15:06
Slabuta prima repriza a lu Liverpool pana cu 8-9 minute inainte de pauza.
Dar asa fu si la noi la Swansea acasa si pe urma i-am spart!:))

Eddy DoubleD
21st January 2017, 15:38
Liverpool, cand ti-e lumea mai draga...

phife
21st January 2017, 15:39
jucam groaznic. bai, ce forma de rahat..
nu merge cu mizeria asta de sistem. ne trebuia atacant.

A.Puscas
21st January 2017, 15:39
2-0 Suensi..


:happy:happy

Johnny D
21st January 2017, 15:39
Yet again, un meci nu seamana cu altul.


:D

A.Puscas
21st January 2017, 15:40
Ma felicit ca am pus +2.5 pe meciul asta, si nu 1 solist cum se cuvenea..
Liverpool si Everton, you never know..

phife
21st January 2017, 15:43
moreno trebuie jucat. milli degeaba se chinuie.
oricum, asta nu e lot de big 4. origi e cel mai slab atacant pe care l-am vazut de la carroll incoa'.
firmino e sufocat in **** mea de cou si de restu de pe langa el, dupa ce ca-l joci out of position il mai si sugrumi cu 2 lepre pe langa.

apropo, vreau sa ma inmormantez pe anfield. nu pentru ca inseamna chiar atat de mult pentru mine, nu. pentru ca e mai liniste decat in manchester, aproape cel mai linistit loc de pe pamant dupa camera aia de -8 db de au inventat-o astia.

Eddy DoubleD
21st January 2017, 15:48
jucam groaznic. bai, ce forma de rahat..
nu merge cu mizeria asta de sistem. ne trebuia atacant.

Nu va trebuie atacant. Va trebuie o aparare intreaga.

phife
21st January 2017, 15:51
nu, fundasu dreapta e ok. ala stanga sta rezerva ca oamenii fac gura, opresti un om din dezvoltare ca se plange lumea de el..
daca ofera cineva 5 milioane de euro si 2 pungi de redbull pentru lovren eu ma duc si semnez actele.
mingolet e motivatia tuturor ca poti sa fii si semi-retardat si sa ajungi sa iei sute de mii de euro pe luna.

phife
21st January 2017, 15:56
si inca exista fomisti care se plang de firmino

A.Puscas
21st January 2017, 16:01
Un xanax, ceva?:happy:happy

Eddy DoubleD
21st January 2017, 16:04
nu, fundasu dreapta e ok. ala stanga sta rezerva ca oamenii fac gura, opresti un om din dezvoltare ca se plange lumea de el..
daca ofera cineva 5 milioane de euro si 2 pungi de redbull pentru lovren eu ma duc si semnez actele.
mingolet e motivatia tuturor ca poti sa fii si semi-retardat si sa ajungi sa iei sute de mii de euro pe luna.

Clyne e singurul care e jucator acolo. Dar nu faci cu un om apararea.

A.Puscas
21st January 2017, 16:06
Pai mai ia Klopp un winger, doi in vara....pe unu il baga mijlocas central si pe altu' fundas central, sa le faca loc la toti. :))

Mie-mi convine, pot sa spun ca ma uit la meciurile lui Liverpool cu placere. Spectacol garantat, nicio sansa la titlu...ce sa vrei mai mult?

Eddy DoubleD
21st January 2017, 16:20
Spre deosebire de United unde e "nu spectacol, nu sanse la titlu" :))

phife
21st January 2017, 16:22
origi este, ma jur, cel mai prost fotbalist care a pasit pe anfield.
matip si clyne au tinut singuri apararea sezonu asta.
eu vreau sa-l vindem pe cou. sa nu se mai calce pe picioare cu cineva, vreodata. si asa nu-i sta lui mintea la liverpool. in vara iar "reconstructie" - fundas central, fundas stanga, atacant..

puscasule, utd are mai multe sanse la liga a 4a decat la titlu

prima dar nu ultima portie de draci. urmeaza si dortmund.

A.Puscas
21st January 2017, 16:23
Sau Arsenal, depinde cum vrei sa o iei. :))

Ma refeream din sezonul viitor oricum, anul asta e Chelsea all the way...

Eddy DoubleD
21st January 2017, 16:25
Sau Arsenal, depinde cum vrei sa o iei. :))

Ma refeream din sezonul viitor oricum, anul asta e Chelsea all the way...

La Arsenal e ca la Liverpool. Pierdem, castigam, e spectacol. Nu titlu of course :))

A.Puscas
21st January 2017, 16:28
Un *****.

Daca o iei dupa joc e Liverpool/United/Arsenal. Niciuna cu sanse la titlu desigur. Nu mai e Van Gaal era, nu dam goluri, dar ocazii sunt cu duiumul, si jocul arata chiar ok.

Cate meciuri au avut Arsenal cu 1-2 ocazii din nou?

Aa, sau intelegi prin spectacol impredictibilitate, adica orice se poate intampla? Pentru ca fiecare defineste termenul cum vrea, pentru mine e o combinatie din cele doua, nu neaparat in proportii egale.

jo27
21st January 2017, 16:33
si inca exista fomisti care se plang de firmino

Exact ce ma gindeam dupa golul 2. Gata, nu conteaza ca joaca ca un c.r de vreo 10 meciuri, a dat azi 2 goluri, e mare jucator.

Si Alberto Moreno e o gluma de fundas stinga. Daca au ajuns jucatori de liga a patra sa-l faca ferfenita, nu stiu ce dovezi ai mai vrea ca sa te convingi.

Daca nici dupa meciul asta nu incepe sa caute fundas central, deja incepe sa ma puna pe ginduri Klopp.

El Pistolero
21st January 2017, 16:36
E de bine, hai cu un egal la City acum .

cr7luci
21st January 2017, 16:46
ggmu ! :)

phife
21st January 2017, 17:00
Exact ce ma gindeam dupa golul 2. Gata, nu conteaza ca joaca ca un c.r de vreo 10 meciuri, a dat azi 2 goluri, e mare jucator.

Si Alberto Moreno e o gluma de fundas stinga. Daca au ajuns jucatori de liga a patra sa-l faca ferfenita, nu stiu ce dovezi ai mai vrea ca sa te convingi.

Daca nici dupa meciul asta nu incepe sa caute fundas central, deja incepe sa ma puna pe ginduri Klopp.

cum sa joace bine daca el nu e pe post si il mai si freaca asta cu 2 oameni pe langa el in 30 de metri. nu are pe unde sa se miste.

normal ca nu joaca bine moreno daca freaca banca de 1an. mai bine-l joci winger. are calitati de winger clasic.

jo27
21st January 2017, 17:39
cum sa joace bine daca el nu e pe post si il mai si freaca asta cu 2 oameni pe langa el in 30 de metri. nu are pe unde sa se miste.

normal ca nu joaca bine moreno daca freaca banca de 1an. mai bine-l joci winger. are calitati de winger clasic.

Nu te contrazic in privinta lui Moreno, e clar ca are calitati ofensive, numai ca nu are ce cauta in linia de fund.

Referitor la Firmino, corect, a fost folosit pt un post diferit, poate nu s-a adaptat. Insa multele erori in ceea ce priveste controlul balonului sau pasele sint cam greu de pus doar pe seama antrenorului sau a colegilor. Are calitati indiscutabile, insa ce mai e cert e ca a inceput sa joace prost de inainte de a se da toata echipa la fund. Nu-l inteleg pe Klopp cu jocul asta lent, practicat de meciuri bune si care nu da niciun rezultat. A trebuit sa faca lebedele 2-0 ca sa nceapa sa dea drumul mai repede la minge si s-au si vazut rezultatele.

Eddy DoubleD
21st January 2017, 17:48
Ce s-a intamplat cu Pulis. Parca WBA nu mai are jocul ala plicticos tipic Pulis.

Sir. Eko
21st January 2017, 17:51
Am ras bine la postarile lui revian. "5 milioane si doua pungi de redbull" :)))

Luis Garcia10
21st January 2017, 18:05
Cum ba Swansea? :headbang: :headbang:

ThePhenom
21st January 2017, 18:21
Astept dupa meciul asta sa-i aud pe baietii care o tot tineau ca United e ajutata de arbitrii ;).

cr7luci
21st January 2017, 18:29
Astept dupa meciul asta sa-i aud pe baietii care o tot tineau ca United e ajutata de arbitrii ;).

Ne mananca scarbele...nu dau hent,nu dau penalty...reprezentam o problema reala in fata intereselor anumitor persoane din umbra.Binele invinge...sa nu uitati niciodata sclavilor ,oricat ati incerca sa ne sapati .....................

phife
21st January 2017, 18:38
asta nu e o personalitate a lu tim?

jo27
21st January 2017, 18:48
On Liverpool’s lack of punch in the first half...

It’s not a big problem, you have to say now, because it’s a 0-0 and you could see it was obviously difficult. It was very, very quiet in the stadium, but you need to play like this [patient], you cannot go always with the head through the wall. You need to play around, create and have a look where is the best pass through. We had these situations, we shot, we finished, we did everything, we had the headers...

Klopp a zis asta. Da vere, dar cind vezi ca de meciuri bune joci impotriva unor astfel de echipe, care se apara cu toata echipa si vii cu exact acelasi joc lent de fiecare data si nu obtii nimic, nu te gindesti ca ar fi cazul sa schimbi ceva?

cr7luci
21st January 2017, 18:50
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllll


roooooooonnnnnneyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


250 de goluriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiii :)

cr7luci
21st January 2017, 18:51
Golgheterul all time al marelui Manchester United !!!! :)

cr7luci
21st January 2017, 18:51
Legenda :)

Eddy DoubleD
21st January 2017, 18:52
Va salveaza umbra :))

cr7luci
21st January 2017, 18:57
Va salveaza umbra :))

E vorba de recordul lui Rooney bai baiatule fiindca ori egal orin infrangere,era tot una pentru noi,suporterii marelui Manchester United ! :)

Cate goluri are ba golgheterul vostru all time ? Daca are mai multe ca Rooney eu imi tai testicolele. :D

A.Puscas
21st January 2017, 19:00
Te uiti la Rashford/Martial, cum trec ca prin branza de orice adversar, creeaza ocazii.

...si te uiti la Mata care iti da autogol, rateaza cu poarta goala si a facut ultimul lui dribling cand eu aveam pielea de pe capu' pulii inca netaiata.

Sunt un ***** de om, stiu ...dar daca asta-si face praf ligamentele pe teren o sa plang de fericire, se pare ca aia e singura varianta prin care putem sa scapam de handicapatu' ma-sii.

Te plangi de Origi, pai l-ai vazut pe panarama asta ma? E jucator de liga 1, e o NULITATE FOTBALISTICA.

United nu are jucatori de atac de valoare ...e Zlatan, e Miki, e Martial si e Rashford. Atat. Cand e cate unul accidentat/indisponibil e dezastru.
Rooney s-a scos cu golul, dar e done cu D mare si el, restul sunt petarde esuate.

Trebuie 2-3 jucatori valorosi in atac, e groasa rau de tot.

cr7luci
21st January 2017, 19:03
Te uiti la Rashford/Martial, cum trec ca prin branza de orice adversar, creeaza ocazii.

...si te uiti la Mata care iti da autogol, rateaza cu poarta goala si a facut ultimul lui dribling cand eu aveam pielea de pe capu' pulii inca netaiata.

Sunt un ***** de om, stiu ...dar daca asta-si face praf ligamentele pe teren o sa plang de fericire, se pare ca aia e singura varianta prin care putem sa scapam de handicapatu' ma-sii.

Te plangi de Origi, pai l-ai vazut pe panarama asta ma? E jucator de liga 1, e o NULITATE FOTBALISTICA.

United nu are jucatori de atac de valoare ...e Zlatan, e Miki, e Martial si e Rashford. Atat. Cand e cate unul accidentat/indisponibil e dezastru.
Rooney s-a scos cu golul, dar e done cu D mare si el, restul sunt petarde esuate.

Trebuie 2-3 jucatori valorosi in atac, e groasa rau de tot.


Romelu Lukaku e solutia insa cer aia de la Everton si pe ma-sa si pe tac-su pe el :) (70 de milioane de lire cica :)) )

A.Puscas
21st January 2017, 19:06
https://www.theguardian.com/football/2017/jan/19/manchester-united-record-revenue-deloitte-football-money-league-rich-list-real-madrid

Show me the mula. :))

E incredibil unde se ajunge, in conditiile in care de-abia pupi Champions de cateva sezoane, ba chiar nu o faci uneori, ca si in sezonul asta.
Banii nu o sa fie niciodata o problema.

E deja 100% sigur, nici nu se pune discutia....in vara o sa fie iar oferta de suta de milioane, ca e pe Griezmann sau Bale(sau altul), sau daca le iese sau nu, ramane de vazut.

Dar oferta o sa fie fara niciun fel de discutie.

Eddy DoubleD
21st January 2017, 20:42
Ce plm face Lloris?

Johnny D
21st January 2017, 20:43
LOLrris!:))


Urcam pe 2 maine, Eddy?:)

Eddy DoubleD
21st January 2017, 20:45
Sa nu ne faca Heaton de cacao.

Eddy DoubleD
21st January 2017, 21:09
Gabriel Jesus prinde primele minute in PL.

bogdan_nj
21st January 2017, 21:11
Un meci deschis cu un ritm foarte bun

Eddy DoubleD
21st January 2017, 21:13
Jesus in 1 minut: minge pusa pe tava in careu, sut spre poarta, gol anulat :))

Sir. Eko
21st January 2017, 21:26
Rezultatul perfect :D.
City a fost mult peste Spurs azi.
Din pacate e inca un meci stricat de arbitru.
Dele Alli trebuia eliminat, a ramas pe teren strict pentru ca e englez. Un strain la faza aia lua rosu fara discutie, a dat cu un adversar de pamant intentionat in fata arbitrului :)). Apoi a fost penalty la Sterling la 2-1, dar nu s-a dat iar 30 de secunde mai tarziu Spurs egaleaza, Kane da pasa de gol dar era in offside...

Meh, rezultate bune etapta asta, sa vezi cum pierdem maine ....
Pep mai avea putin si plangea :D.

messi19
21st January 2017, 21:33
ca de obicei, bati campii.
daca Otamendi a ridicat mana nu inseamna ca era offside. au dat si reluare dupa aia si era pe linie cu fundasii.
nu cred ca impingerea unui adversar, chiar daca ceva mai tare, e de rosu. nu l-a lovit la faza aia. impingeri de alea tot vezi prin fotbal si nu sunt sanctionate cu rosu.
dupa faza penalty-ului, chiar ma gandeam ca iar apari si faci liste cu faze in care a fost favorizata Spurs.
pun pariu ca daca hentul de la golul de 1-0 era in favoarea lu Spurs, era bagat si ala in lista.

mna, ce sa ii facem, hater pe viata, nu??

Johnny D
21st January 2017, 21:37
Rezultatul perfect :D.
In sfarsit te vad zambind, nu suntem vicecampioni degeaba, ala e locul nostru de drept!:ok:

Meh, rezultate bune etapta asta, sa vezi cum pierdem maine ....
Pep mai avea putin si plangea :D.
You can't possibly be serious. You must just say this to not jinx us, right!?:))
Batem sigur, Burnley e carpa in deplasare, e un fel de Stoke la puterea a 2-a!;)

Sir. Eko
21st January 2017, 21:37
ca de obicei, bati campii.
daca Otamendi a ridicat mana nu inseamna ca era offside. au dat si reluare dupa aia si era pe linie cu fundasii.
nu cred ca impingerea unui adversar, chiar daca ceva mai tare, e de rosu. nu l-a lovit la faza aia. impingeri de alea tot vezi prin fotbal si nu sunt sanctionate cu rosu.
dupa faza penalty-ului, chiar ma gandeam ca iar apari si faci liste cu faze in care a fost favorizata Spurs.
pun pariu ca daca hentul de la golul de 1-0 era in favoarea lu Spurs, era bagat si ala in lista.

mna, ce sa ii facem, hater pe viata, nu??

Te gandesti la mine in timp ce te uiti la meciuri? Trist. Spune sincer, cat de important sunt pentru tine? Cat de des te gandesti la mine pe parcursul unei zile? Ai ganduri straight sau ai sentimente homo erotice pentru mine? Eu nu ma gandesc niciodata la tine, nu imi amintesc ca existi decat cand vad ca postezi aici pe forum. Nici nickul de pe forum nu il tin minte pana nu il citesc.
A fost penalty? A fost.
Daca fazele s-au intamplat de ce sunt hater? Plus ca egalul e rezultatul perfect pentru Arsenal.
A fost offside la Kane.
Impingeri dalea vezi tot timpu cu :rosu: dupa. Omule jocul era oprit, iar el a dat cu un advesar de pamant in fata arbitrului.

Johnny D
21st January 2017, 21:40
El are ceva cu supoterii lu Arsenal. Tu n-ai observat asta data trecuta cand a vorbit de mine intrebandu-te pe tine nu stiu ce. Acum iti dai seama. Dar eu nu-l acuz, la cate frustrari a acumut de-a lungul deceniilor de cand sunt subtunari, de mine sa zica omu ce vrea el, si tot mi-e simpatic.:P

Oricum sezonul asta nu a fost nici o echipa mai avantajata cu mult decat celelalte, toate au avut parte de avantajari si dezavantajari... cred.

miril
21st January 2017, 21:42
Am avut noroc astazi dar am luptat pana la capat. Se poate discuta despre arbitraj dar nu suporterii lui Arsenal ar trebui sa comenteze in acest sezon, pana acum. Sir Eko, cand ii vezi pe Spurs vezi doar...rosu inaintea ochilor. :)

Johnny D
21st January 2017, 21:43
Si viceversa!:D


Eu sunt multumit ca arbitrajul a fost proSpurs meciul asta, desi in deplasare. Doar asa se putea un egal la City.:)
Jucasem 1X oricum, 1 pentru ca se prea putea, X pentru ca imi doream si era varianta 2 cea mai sigura!:D