PDA

View Full Version : FA Community Shield 2016: Leicester City vs Mancester United



Eddy DoubleD
7th August 2016, 17:06
In mai putine de o ora.

Echipele:

Leicester: Schmeichel, Simpson, Huth, Morgan(C), Fuchs, Mahrez, Drinkwater, King, Albrighton, Okazaki, Vardy

ManU: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw, Carrick, Fellaini, Lingard, Rooney, Martial, Ibrahimovic

A.Puscas
7th August 2016, 17:12
**** de echipe ....Azi dimineata erau Smalling in loc de Blind, Herrera/Schneiderlin in loc de Carrick/Fellaini, Miki in loc de Lingard

Bine, Miki e nitel lovit, nu e de mirare...dar oricum, arata mai bine echipa cum era inainte


Si la Leicester erau Mendy/Musa in loc de King/Okazaki...la fel as spune, ar fi aratat cel putin mai interesant

Eddy DoubleD
7th August 2016, 17:14
Nu cred ca Musa o sa joace in acelasi timp cu Vardy. Amandoi sunt jucatori de acelasi profil.

A.Puscas
7th August 2016, 17:28
Au dat o droaie de bani pentru nivelul lor, pentru el ...nu o sa fie rezerva mult timp
Daca vroiau sa joace jucatori cu profil diferit, probabil ca era Ulloa si nu Okazaki anul trecut titular....unul din ei cred ca zboara pana la sfarsitul perioadei de transferari, nu o sa joace mai deloc

Leicester joaca 4-4-2..au loc amandoi

phife
7th August 2016, 17:40
Pentru nivelul lor de baieti care au facut 100+ din drepturi tv.

A.Puscas
7th August 2016, 17:43
:))

So? Aia de 40-50 mil tot nu vin la Leicester, sa fim seriosi ....asta daca ar fi dispusi sa arunce sume de genu', ceea ce nu e cazul
Cred ca si ei realizeaza ca ce au facut anul trecut se intampla o data in istoria clubului lor, nu e cazul sa exagereze si sa arunce bani pe fereastra pentru nimic

phife
7th August 2016, 17:46
Acum au bani. Diferenta intre locul 10 si locul 8 dpdv al eventualelor incasari e mare.

Ia vezi sez trecut ce sume au dat. E asa mare diferenta?

El Pistolero
7th August 2016, 17:48
Leicester cu aceeasi echipa ca sezonul trecut, mai putin Kante.
Probabil un meci plictisitor. Mi-ar placea sa castige campioana. :D

A.Puscas
7th August 2016, 17:50
In mil, nu ...procentual da

Sezonul trecut vorbeam de Okazaki 9 mil si Kante 7,5...acum vorbim de 17 mil Musa si 13 Mendy

In conditiile in care nu e gata perioada de transferuri

Repet, si ei stiu ca nu mai prind top 4 anul asta, indiferent ca ar da si 50 mil pe vreun jucator...just not happening, granzii se trezesc si au prea mult firepower

YoNuTzz
7th August 2016, 18:14
mda...fellaini, carrick, lingard...

bine ca s-au facut transferuri...pogba, mkihtaryan....ca daca jucam in premier league in formula din acest meci, era dezastru...
oricum avem nevoie de un fundas central cu adevarat valoros...

Eddy DoubleD
7th August 2016, 18:35
Trece Lingard ca prin branza

phife
7th August 2016, 18:37
dupa ce nu a miscat nimic tot meciu

not bad baily..

Eddy DoubleD
7th August 2016, 19:14
Musa & Vardy :ok:

Si *****ul de Fellaini se face de kkt :))

A.Puscas
7th August 2016, 19:14
Ce vorbesti ba?

Fellaini :happy

A.Puscas
7th August 2016, 19:15
Also, Musa si Gray n-au ce cauta pe banca in detrimentul lui Albrighton si Okazaki

Prea multa viteza si calitati atletice/tehnice irosite

YoNuTzz
7th August 2016, 19:19
fellaini nu ramane la man utd...se duce dupa moyes sezonul asta...

Eddy DoubleD
7th August 2016, 19:22
Also, Musa si Gray n-au ce cauta pe banca in detrimentul lui Albrighton si Okazaki

Prea multa viteza si calitati atletice/tehnice irosite

Posibil ca Ranieri sa il orefere pe Okazaki in inceputul de meci, sa oboseasca apararea adversa si apoi Musa sa intre ca impact sub. Tot nu cred Musa si Vardy vot incepe ambii titulari in prea multe ocazii. Dar Gray clar trebuie sa inceapa peste Albri. Poate chiar si Kaputska cand isi intra in ritm.

A.Puscas
7th August 2016, 19:23
Pentru o echipa de contraatac cum e Leicester, Mahrez/Gray pe aripi si Vardy/Musa in atac e rupere totala

E cazul tipic de "esti jucat pentru loialitate fata de club", pentru ca Albrighton/King/Drinkwater.....oldies...sunt depasiti clar de noii veniti ca si valoare si calitati

La mijloc cel putin unul din Amartey si Mendy trebuie sa joace neaparat, daca nu amandoi ...pe aripa stanga am zis, Gray chiar si la 20 ani, e cea mai buna varianta, ori el ori Schlupp, in niciun caz Albrighton

Eddy DoubleD
7th August 2016, 19:24
Lol, se fac mai mult de 3 schimbari? :groggy:

Ranieri parca a zis ca vrea sa inceapa cu echipa care a adus titlul.

A.Puscas
7th August 2016, 19:29
Pai da, de-aia zic de loialitate :))

Dar nu o sa tina chestia, oricat de incapatanat ar fi... la un moment dat se vede diferenta de valoare

Titlul oricum a fost castigat de Aparare + Kante/Mahrez/Vardy....restul au fost along for the ride

phife
7th August 2016, 19:30
albrighton e dupa handerson si lallana in topul jucatorilor englezi care iau bani absolut degeaba. oamenii astia nu-s facuti pentru fotbal, cand ma uit la albrighton si ma gandesc ca e titularul postului de mijlocas stanga la echipa nationala a angliei imi vine sa ma uit la calendar..

Eddy DoubleD
7th August 2016, 19:32
Pai da, de-aia zic de loialitate :))

Dar nu o sa tina chestia, oricat de incapatanat ar fi... la un moment dat se vede diferenta de valoare

Titlul oricum a fost castigat de Aparare + Kante/Mahrez/Vardy....restul au fost along for the ride

Esti nedrept fata de Drinkwater. Iar ceilalti jucatori nu sunt flashy, nu se remarca, dar sunt piese importante care leaga echipa.

A.Puscas
7th August 2016, 19:41
Ii bagi pe Gray/Amartey in locul lui Drinkwater/Albrighton, Leicester ar fi fost fix aceiasi daca nu mai buna anul trecut

In schimb ii inlocuiesti pe cei mentionati de mine, cu altii din lot si Arsenal ar fi fost campioana ....ce ***** moale suna asta:headbang::headbang:

Clau7_D
7th August 2016, 19:44
That it's why he was brought here to do :ok:

YoNuTzz
7th August 2016, 19:45
ce inseamna valoare...

cum l-a facut ibrahimovic la cap pe morgan :))

A.Puscas
7th August 2016, 19:46
Valencia o sa faca asta des anul asta

Fantasy beast ca si fundas:yes::yes:

phife
7th August 2016, 19:48
ibra trebuia de mult sa joace in epl. ii se potriveste

YoNuTzz
7th August 2016, 19:49
bafta cu darmian pe dreapta...

indiferent ca terminam pe 4 probabil, macar sezonul asta nu va mai fi atat de frustrant cu van gaal si deciziile lui de kkt...

YoNuTzz
7th August 2016, 19:54
acum trebuie scapat urgent de:

phil jones, depay, mata, lingard, januzay, blind, fellaini, schneiderlin si schweinsteiger

din astia 9, daca scapam de macar 5 e ok.

Eddy DoubleD
7th August 2016, 19:55
Mourinho ii arata degetul lui Mata :))

A.Puscas
7th August 2016, 19:56
Darmian o ****...Valencia joaca tot anul acolo, sau Fabinho daca vine cum se specula


Mourinho nu rateaza nicio sansa sa-l umileasca pe Mata, and I'm fucking loving it :happy:happy...vierme inapt

Eddy DoubleD
7th August 2016, 19:56
Cum alearga Vardy dupa 90 de minute :))

phife
7th August 2016, 19:57
am vrut sa castige mutd. i hate leicesteeeeer :D

cr7luci
7th August 2016, 20:03
A 21 supercupa a Angliei castigata de United.Mourinho are mult de muncit.Jocul echipei nu m-a impresionat.Sper sa o lase mai moale cu umilitul jucatorilor ca ii sparg partul portughezului.

Nadalfan
7th August 2016, 20:03
acum trebuie scapat urgent de:

phil jones, depay, mata, lingard, januzay, blind, fellaini, schneiderlin si schweinsteiger

din astia 9, daca scapam de macar 5 e ok.

Jones, Lingard, Blind si Schneiderlin ar trebui sa ramana.
Jones si Blind ca back-up CB, Schneiderlin ca back-up CDM si Lingard ca utility player acolo in fata(dreapta mai ales).
Si Depay ar trebui sa ramana. A costat mult, n-are un salariu exorbitant si n-o sa vrea sa dea bani nimeni pe el, deci e mai bine sa ramana decat sa se duca imprumut la o echipa care doar o sa-l foloseasca fara sa-i plateasca si salariul.

Januzaj si Schweini sunt deja dati fara, dar nu-i vrea nimeni :))
Pe Mata daca o sa vina o oferta concreta o sa-l dam sigur.
La Fellaini nu stiu. Lui Mou ii plac jucatorii astia gen el sau Costa, deci cred ca o sa ramana si el.

phife
7th August 2016, 20:05
il preferam pe depay in locul lui schurlle.

Dante7
7th August 2016, 20:42
Pff, ce ma oftic ca Zlatan n-a ajuns la Liverpool/Milan...

cr7luci
7th August 2016, 23:47
Pff, ce ma oftic ca Zlatan n-a ajuns la Liverpool/Milan...

Lasa ca o sa te bucuri cand o sa bage 3 boabe in poarta cormoranilor si n-o sa te mai oftici. :)

Johnny D
9th August 2016, 14:55
A 21 supercupa a Angliei castigata de United.Mourinho are mult de muncit.Jocul echipei nu m-a impresionat.Sper sa o lase mai moale cu umilitul jucatorilor ca ii sparg partul portughezului.

Nici nu mai calca prin Europa est-centrala de-acu inainte, de frica.
Va fi un sezon interesant de PL, anu asta sigur Arsenal nu retrogradeaza, in ciuda insistentelor superoptimiste ale lu Eko.

Doctor_Satan
9th August 2016, 16:59
Pff, ce ma oftic ca Zlatan n-a ajuns la Liverpool/Milan...
A ajuns unde au fost bani de salariu de Ibrahimovic.
Plus ca la Milan a fost deja o tura si acolo ar trebui sa care singur toata echipa acum.

Dante7
9th August 2016, 22:03
A ajuns unde au fost bani de salariu de Ibrahimovic.
Plus ca la Milan a fost deja o tura si acolo ar trebui sa care singur toata echipa acum.

Da si da, dar...

Nu stiu cat a fost vb de lipsa de bani la Liverpool... mai degraba management prost. Destui jucatori veniti pe sume cam umflate...
Iar Milan... Sper ca asta e o problema de domeniul trecutului. Plus ca Zlatan a spus ca Milan a fost echipa cea mai mare la care a jucat. Nu cred ca l-ar fi deranjat un transfer la Milan pe un salariu ceva mai mic decat ce castiga acum la United.