PDA

View Full Version : Real Madrid - FC Barcelona



Catalanul
4th April 2005, 03:21
Duminica, 10 aprilie, va avea loc marele derby spaniol, EL CLASICO, Real Madrid - FC Barcelona :ok: Comentarii despre meci, inainte si dupa, aici :)

Pozitiile in clasament la ora actuala:
1. FC Barcelona 30 21 6 3 57-21 69 pct.
2. Real Madrid 30 19 3 8 51-26 60 pct.
9 puncte le despart pe cele 2 rivale, daca real castiga, se poate zice ca lupta pentru titlu se relanseaza, daca Barça va invinge se poate considera campioana :) iar un scor egal ar fi favorabil tot catalanilor.

Marii absenti de duminica: Deco de la Barça, respectiv Walter Samuel si Guti de la real!

scorul din tur: un sec 3-0 al catalanilor administrat realului!

Corrado*
4th April 2005, 03:42
Mare absent e Guti :rolleyes:

Daca joaca Real cum a jucat asta`seara cu Albacete, mai bine nu va uitati la meci madridishtilor :drak:
Thanya sa vedem ce o sa faca idolu` tau... sau poate joaca Cesár? :evil:

madridista
4th April 2005, 11:15
de ce sa joace Cesar???Casillas e refacut si va juca pe Bernabeu in meciul cu...."extraterestrii"!!!!
eu mai bine nu comentez si astept terminarea partidei pt eventuale replici!!!:P

Zebrone
4th April 2005, 12:08
bate barca:D

radcom
4th April 2005, 13:22
Merg pe mana Barcelonei, :ok: deshi e posibil shi un X. :rolleyes:

realmadrid.com
4th April 2005, 14:36
Daca joaca Real cum a jucat asta`seara cu Albacete, mai bine nu va uitati la meci madridishtilor :drak:


Mda, intradevar, daca Real a jucat prost in deplasare, Barcelona cum a jucat acasa ?... :evil: ...
Vedem pana saptamana viitoare, eu merg pe un 3-0...

viorel 31
4th April 2005, 14:53
Corrado@
Dar daca Barca joaca cum a facut-o aseara cred ca voi nu ar tb sa va uitazti la partida :drak:
Ulceorul nu merge de multe ori la apa... :cool:

Catalanul
4th April 2005, 15:00
Vedem pana saptamana viitoare, eu merg pe un 3-0...si mai ziceai de mine ca dau rezultate SF :D nu bateti voi cu 3-0 nici in visele tale cele mai frumoase :P eu merg pe un X2 :cool: ieri ambele echipe au jucat mediocru (nu prost) poate s-au pastrat pentru duelul de duminica :D

realmadrid.com
4th April 2005, 15:20
Cu X2 sa te duci la agentziile de pariuri:D...1/x/2 ?....
Mai, eu mai spun cate un rezultat din asta, mai greu de realizat odata la 1 luna, cand sunt derby-uri...nu ca tine, etapa de etapa:D

Catalanul
4th April 2005, 15:29
daca ne uitam in ultima luna, tu esti singurul care a pus rezultate SF, Barça - Betis 1-3 parca, Depor - Barça 3-0 si lista continua.... ca sa nu mai vb de real mandril :D 3-0 la Albacette, tot 3-0 cu Malaga :P

ADelPiero
4th April 2005, 15:40
2-3 scor final fratilor !!! spectacol de spectacol va fii :evil:

inter
4th April 2005, 16:01
bate Realul .... la 2 goluri , pt. a salva un sezon compromis!

realmadrid.com
4th April 2005, 16:12
daca ne uitam in ultima luna, tu esti singurul care a pus rezultate SF, Barça - Betis 1-3 parca, Depor - Barça 3-0 si lista continua.... ca sa nu mai vb de real mandril :D 3-0 la Albacette, tot 3-0 cu Malaga :P

Eu mai am si scuze...dupa un sezon bun ca asta, ce vrei sa pun, 1-0:D?
Inter...sa te auda Dumnezeu...:ok:...poate daca va juca urat "marmota" in meciul cu noi, se va hotara sa plece in Italia:D

Catalanul
4th April 2005, 16:18
Rafael Ramírez Domínguez va fi arbitrul intalnirii de duminica. Meciul va incepe la ora 19 (20 ora Romaniei)

inter
4th April 2005, 16:23
oricum absente de marca: Gutti si Samuel respectiv Puyol (care e dat pt. viitorul sezon la Real:D) si Deco ...

Catalanul
4th April 2005, 16:27
Puyol inca mai are sanse de a juca duminica :)
PS. stie mai multe presa italiana decat cea spaniola de cazul Puyol la Real? aici nu s-a zis nimic... iar este o tzeapa calciomercato :mda: din stirile care le zic acolo 60% nu se indeplinesc :rolleyes:

inter
4th April 2005, 16:28
dar 40% da... un procent superbun fata de "calamitatile" presei spaniole :D:D

ete ce rau te facusi catalene .... :P

Sasuke Uchiha
4th April 2005, 18:08
sunt curios sa vad daca luxemburgo mai continua cu owen si ronaldo in atac
bata realul
2-0 :drak:

Mihai
4th April 2005, 18:48
Daca joaca Real cum a jucat asta`seara cu Albacete, mai bine nu va uitati la meci madridishtilor :drak:
Thanya sa vedem ce o sa faca idolu` tau... sau poate joaca Cesár? :evil:

Pai si daca voi jucati cum ati jucat cu Betis ce faceti...
Am uitat stai cu mana intinsa la arbitru URAT URAT DE TOT!


Bate realul de va suna apa in cap!!!

Thanya
4th April 2005, 20:27
Las` mey Corrado ca ne descurcam noi!Casillas joaca sigur....tu ar trebui sa-ti faci griji ca nu joaca Puyol shi Valdes o s`o incaseze urat de tot!

Catalanul
4th April 2005, 21:27
Puyol are sanse sa joace duminica :ok: a mai avut o astfel de accidentare anul trecut si in 10 zile s-a recuperat (pana acum au trecut 5) asa ca nu va inteleg de ce sunteti asa de siguri ca nu va juca... oricum, va reveni Marques, asa ca apararea nu va mai fi asa de instabila ca ieri :rolleyes:

N0_NaM3
4th April 2005, 23:31
un meci de x2, clar..nici mai mult nici mai putin shi nu mai faceti sperante madridishtilor ca mi`e sa nu va batem iar...iar nu shtiu de ce spune ca am jucat prost cu betis cand am avut destule oportunitati de a marca...poate asha ganditi voi fotbalul..sau mai bine spus nu`l ganditi deloc..va uitati doar pentru a nu sta degeaba... :no:

realmadrid.com
4th April 2005, 23:44
Catalane, la tine doar "el mundo depresivo" este sursa de incredere:D?...calciomercato da clasa la multe publicatzi sportive din toata lumea, asa ca nu mai spune ca nu sunt de incredere...
Si tu crezi ca daca anul trecut s-a refacut in 10 zile, se va intampla si acum asa...esti optimist, imi place de tine:D
Pana si ziarul vostru, pe care l-am scris mai sus, a spus ca ati fost facutzi de rusine de o echipa in 10 oameni...

Catalanul
4th April 2005, 23:53
@reale... n-am zis ca nu sunt de incredere, dar multe din stirile lor sunt doar barfe sau dorinte ale presedintilor de club :ok:
despre accidentarea lui Puyol asa s-a zis, ca sunt sanse sa se recupereze in timp scurt, si da, sunt optimist :D

Gabriel
5th April 2005, 00:01
cred ca va fi meci egal. Barcelona e in cadere de forma....dar nici Real nu sunt cine stie ce.

Catalane...Butragueno joaca sau e accidentat ?

Thanya
5th April 2005, 00:09
N-ai sa vezi un egal....Real va da mai multe goluri decat ishi permite Casillas sa ia intr-um meci :D

Catalanul
5th April 2005, 00:15
poate ia casillas un gol ca cel de ieri, printe pricioare :P :happy sau, odaca cu inlocuirea lui Samuel de catre Pavon, marcheaza iar ''marele fundash'' un autogol :D

realmadrid.com
5th April 2005, 00:25
Lentile de contact, sau ochelari de orb...ce ai purtat aseara ?:D
Casillias era mascat...daca nu ai observat, altfel nu primea un gol de genul ala, sau ce crezi, vine din Catalunya ?:D

Catalanul
5th April 2005, 00:30
ai face bine s-o lasi mai moale cu jignirile :ok: si sa recunosti ca ieri, la golul lui albacete ati avut o aparare de cracanati :D mingea a trecut printre picioarele a nici mai multi si nici mai putini de 3 jucatori (2 fundashi + casillas)

N0_NaM3
5th April 2005, 00:32
Pana si ziarul vostru, pe care l-am scris mai sus, a spus ca ati fost facutzi de rusine de o echipa in 10 oameni...
Da, dar ca noi am batut la deportivo in 10 oameni, unde voi ati luat bataie in 11 ? ha?..ce spui de asta ?da` stai tu linishtit ca nici un meci nu seamana cu altul, asha ca vorbim dupa meci shi vedem care pe care....

realmadrid.com
5th April 2005, 00:39
Dar si cu Valencia, atzi avut un om eliminat, dar tot in 11 ati jucat...altfel mancatzi bataie...pe teren propiu:happy

@Catalane
Unde te-am jignit, majestatea ta:D?...
Este de ajuns ca un aparator sa fie in fatza portarului, sau a altor coechipieri, daca el ia "mascat" pe ceilaltzi si pe Casillias, e logic ca exista sanse ca mingea sa treaca printre picioarele unuia sau a 2-3 jucatori...locul de unde a vazut Casillias mingea, nu ia mai permis sa intervina, adica nu a mai avut timp...
Si inainte sa vb de apararea noastra de aseara, mai vizioneaza odata meciul cu Betis, ca fara Puyol suntetzi mai varza ca noi...

inter
5th April 2005, 00:51
".com" si crezi ca merita sa-l aduceti pe Puyol la voi?, va face fata? :P

realmadrid.com
5th April 2005, 00:54
Cu Helguera....nici o sansa sa faca ceva bun...:D...mai trebuie sa aducem pe cineva...dar oricum, el ar fi un inceput:)

Catalanul
5th April 2005, 16:31
Istorialul intalnirilor dintre Real Madrid si Barça (cand realul a fost gazda):
74 47 14 13 157 - 75

Ultimele 4 meciuri disputate pe Santiago Benabeu s-au incheiat cu urmatoarele rezultate:
2003-04 Real Madrid 1 - 2 FC Barcelona
2002-03 Real Madrid 1 - 1 FC Barcelona
2001-02 Real Madrid 2 - 0 FC Barcelona
2000-01 Real Madrid 2 - 2 FC Barcelona

Thanya
5th April 2005, 20:59
Acum ar trebui sa cashtige Barcelona daca s-ar respecta regula....dar regulile sunt facute sa fie incalcate,nu Catalane?

Catalanul
5th April 2005, 21:04
nu cred ca conteaza rezultatele ultimelor partide de pe Benabeu :rolleyes: va castiga echipa care este mai buna :cool: (adica Barça ;))

sp3edy
5th April 2005, 21:07
BARCA CEA MAI TARE DIN LUME!! CEL PUTIN 2 0 CU real !!

realmadrid.com
5th April 2005, 21:58
Catalane, ai uitat pastilele:D...vezi ca iar ai inceput...:happy:
Pana la urma, echipa ta, care crezi ca este mai buna...a avut noroc cu carul si 2 oameni in plus fatza de Betis...ca altfel...nu egalatzi:D

sp3edy...intradevar, un mesaj care merita laude:happy:, tzine-o tot asa:ok:

Thanya
5th April 2005, 22:06
Mey sp3edy,la ce este cea mai tare?La batut covoare?

Catalanul
5th April 2005, 22:07
Pana la urma, echipa ta, care crezi ca este mai buna...a avut noroc cu carul si 2 oameni in plus fatza de Betis...ca altfel...nu egalatzimda, se pare ca nu ai auzit de norocul campionilor, ce sa-ti fac, daca de 2 ani realu' nu a mai avut acest noroc :rolleyes: (si nu, nu ma refer la arbitru :nah: )
si cred ca ar fi momentul sa recunosti ca Barça este mai buna decat real (la ora actuala) lucru' demonstrat de pozitia in clasament, si de distanta pe care o are Barça fata de real :ok:

realmadrid.com
5th April 2005, 22:24
Pozitzia in clasament nu arata ca Barca este mai buna...ace-ule
Ati fost mai buni, odata pe vremuri...pe cand Real juca prost...de acolo vine si diferentza de 9 puncte....problema este ca si voi jucatzi la fel de prost in prezent...si atzi fost eliminatzi mai rusinos decat noi din CL, 3 goluri in 11 minute, pot sa primeasca doar echipele de mana a 2a...pe cand noi, am fost egali cu Juventus...dar norocul a fost cu ei....asa ca nu mai fi asa sigur de victoria farselonei..


mda, se pare ca nu ai auzit de norocul campionilor, ce sa-ti fac, daca de 2 ani realu' nu a mai avut acest noroc

Intradevar, cu aceasta fraza mi-ai demonstrat ca intradevar sti fotbal si merita sa discut cu tine...cand am chef de glume:happy...tu razi de Real ca de 2 ani nu a mai avut asa zisul "noroc al campionilor", dar voi de cand nu ati mai avut...1997-1998...7 ani?...cand Farselona a reusit acea performantza, nu cred ca stiai alte echipe, in afara de Poli si Romania:D...in aceiasi situatzie cred ca eram si eu:)

ADelPiero
5th April 2005, 22:31
thanya, real... mai posteaza unul, altul aici ... si 1-2 sariti ... tu reale... de toate mesajele de la toti te iei... parca n`are voie sa spuna omu` ce ganduri are... :mda:

Paul
5th April 2005, 22:32
merg pe X (1-1) , dar la cum joaca Realul nu exclus sa o fure rau :)

realmadrid.com
5th April 2005, 22:40
thanya, real... mai posteaza unul, altul aici ... si 1-2 sariti ... tu reale... de toate mesajele de la toti te iei... parca n`are voie sa spuna omu` ce ganduri are... :mda:

Intradevar, eu nu am dreptate...:happy
Catalanul rade de mine, pt ca Real nu a mai castigat de 2 ani Real nimic...dar el nu vede ca Barca nu a mai luat nimic de 7 ani...cred ca aici imi permit sa imi spun si eu parerea...
Si nu ma i-au de toata lumea...toata lumea nu se rezuma la tine, Catalanul si inca unul...nu crezi ?
Daca vin si eu pe forumul "Italia" sau pe threadul "gobi"-lor si aberez...imediat ma taxeaza cineva...nu crezi ca acelasi lucru este valabil si pe Spania ?

Catalanul
5th April 2005, 22:53
deci da, daca tu crezi ca noi am reusit mai rushinos decat ireal madrid din CL atunci pot sa zic ca, nu stii sa apreciezi jocul unei echipe, si ca faci o analiza a meciurilor doar afland rezultatul.... e ca si cum nu te-ai uitat la meci, dar, dupa ce vezi scorul final, iti dau cu parerea: daca e poztiv zici ca echipa a jucat bine, daca nu spui ca a jucat prost :rolleyes: asta faci tu, sau aplici aceasta ''metoda'' doar cand joaca Barça :mda: in meciul cu Chelsea, Barça a jucat foarte bine si nu s-a facut deloc de rushine, ca a luat 3 goluri in 18 minute (si nu 11 cum zici tu, dar nah, tu erai mai atent la ce se intampla pe forum decat la meci) asta e alta treaba... insa a reusit sa revina (de acest lucru nu ai zis nimic :rosu: )
:happy si iti spun sincer ca esti singurul care crede ca real a cu fruntea sus din CL :happy pai nu ati fost in stare sa va demonstrati adevarata valoare pe delle alpi :no: in schimb Barça practicat un joc spectacular, placut publicului si mergea mai departe daca nu intervenea colina...
si trebuie sa-ti spun ca stai prost de tot si cu cifrele, de 5 ani (si nu 7) nu a mai castigat Barça un titlu' asa ca mai bine informeaza-te inainte sa postezi din ''cunostiintele'' pe care le ai tu in capul tau... (dar, mai bine ma opresc aici, n-are rost sa ma agit cu unu` ca tine :)) mai bine editeaza-ti mesajele ca sa nu te faci de ras...

realmadrid.com
5th April 2005, 23:10
Nu il mai baga pe Colina, nu Colina va dat 3 goluri, a gresit..asta este...dar nu el este vinovat...
Nu stau bine cu statisticile, dar oricum, 3 goluri in 18 minute...asta nu este echipa...este exact Real Madrid de acum 2-3 ani, care doar ataca...si sunt prinsi descoperitzi...
Si 5 ani de zile, asa o fi, dar sa razi ca Real nu a mai castigat nimic de 2 ani, cand voi nu ati mai castigat de atata timp, tot o tampenie este...
Noi am jucat de la egal la egal cu Juve, si am avut ghinion...voi atzi dominat pe Chelsea, dar tot rusinos ati iesit...repet, 3 goluri in 18 minute...e ceva de care nu cred ca vrei sa iti reamintesti...
Am vazut acel meci, crezi ca puteam sa pierd ocazia de a rade de prestatzia voastra, de apararea voastra...ireala ?...in nici un caz...
Asta este...anul asta vetzi castiga si voi titlul...dupa o lunga pauza...nu cred ca ma deranjeaza asa rau, mai ales...ca nici 20 de titluri nu aveti...
O seara buna...si tie si lui Delpi...:happy

Catalanul
5th April 2005, 23:21
:D incepi sa semeni din ce in ce mai mult cu ''fratele'' tau dinamovsit, recent banat, vlad1607... el ureaza tuturor numai bine :D oricum delpi nu cred ca e fericit, liv`pool conduce deja pe juve cu 2-0 :happy
in meciul cu juve ati jucat de la egal la egal doar in prima repriza, in cea de-a 2-a v-ati bagat cu fundu-n poarta si nu ati reusit sa conservati rezultatul :) deci nu poti spune ca nu ati iesit mai rushinos decat Barça... dar mai bine sa ne rezumam la partida de duminica si sa lasam meciurile din CL deoparte :ok:

realmadrid.com
5th April 2005, 23:26
Vladutz nu e fratele meu...eu sunt cu Real, nu cu Dinamo/Steaua/Craiova/Rapid...
A fost banat pt ca nu a respecat regulamentul...

Subiect incheiat:D...vb dumicia:ok:

Mihai
5th April 2005, 23:27
pai tu de ce crezi ca-i ura cu atat de mare placere o seara buna :happy

inter
6th April 2005, 00:01
catalane ... si voi l-ati vandut pe Garcia? .... bun manager Laporta .... ce goluri da pt. altii!

realmadrid.com
6th April 2005, 00:04
Catalanul nu cred ca are placerea sa vada acel super gol...care cred a intra in top5 al golurilor din CL:)
Intradevar, un jucator cu valoare...pe care Barca a considerat ca nu e necesar sa il pastreze:D...si acum, face minuni pt Liverpool.

Catalanul
6th April 2005, 00:08
asta e, si mie imi pare rau de cedarea lui Garcia la Liv`pool :rolleyes: banuiesc ca Laporta credea ca nu mai avea nevoie de el dupa transferurile mari pe care le facuse :)

Thanya
6th April 2005, 21:09
Catalane,ce draq a mancat marmota?Prea multa ciocolata?Cica are probleme gastrice :)) ...poate-mi face bucuria de a nu juca duminica :D

ADelPiero
7th April 2005, 02:20
valeu muica.... thanya, sper ca iti pui si u duminica un avatar, gen mihai sau real :evil:

Mihai
7th April 2005, 11:45
mai delpi mai... in negru o sa stai tu dupa ce in campionat va ia Milan si in CL, Chelsea ca Liverpool nu cred ca mai are sanse :D

ADelPiero
7th April 2005, 15:09
fi serios... chiar crezi ca nu luam cel putin o cupa in acest sezon ? inca nu te`ai trezit ? ;)

Triphat
7th April 2005, 15:17
Forca Barca ;) Bate Barcelona, pacat nu ma voi uita la meci, duminica este ceva mult mai important.

realmadrid.com
7th April 2005, 15:21
fi serios... chiar crezi ca nu luam cel putin o cupa in acest sezon ? inca nu te`ai trezit ? ;)

Nu...va arde Milanul unde va prinde:D...in seria A sau CL:ok:

Dee
7th April 2005, 17:09
Real trebuie sa se revanseze pentru umilinta de data trecuta.
se pare ca nici Ronaldinho nu va juca pentru ca are probleme.

Catalanul
7th April 2005, 17:15
se pare ca nici Ronaldinho nu va juca pentru ca are probleme
se pare ca esti tu prost informat :) ronaldinho va fi prezent duminica inca de la inceputul meciului ;)

Corrado*
7th April 2005, 17:28
se pare ca esti tu prost informat ronaldinho va fi prezent duminica inca de la inceputul meciului

e fata :ok: Si tine cu man utd, asa ca nu te mai lua tu de ea :P

Thanya
8th April 2005, 00:09
M-ai omorat cu "proast/a informat/a" .Las`ca shtiu eu ca aia de la shtiri de pe posturile de TV spaniole baga din top la greu! :D

apparte
8th April 2005, 01:42
Catalane, la tine doar "el mundo depresivo" este sursa de incredere:D?...calciomercato da clasa la multe publicatzi sportive din toata lumea, asa ca nu mai spune ca nu sunt de incredere...
Si tu crezi ca daca anul trecut s-a refacut in 10 zile, se va intampla si acum asa...esti optimist, imi place de tine:D
Pana si ziarul vostru, pe care l-am scris mai sus, a spus ca ati fost facutzi de rusine de o echipa in 10 oameni...
Nu stiu cum o fi "El Mundo",dar "ass" e in mod cert jenant!CAM!

Thanya
8th April 2005, 20:42
Shi pana la urma Ronaldinho nu s-a antrenat nici astazi....pe la tine ce se mai aude Catalane?

remus
9th April 2005, 10:29
Real - Barca 1-1. Echipele sunt de valori egale ; Remarcabil este cat de mult a putut sa cada in valoare campionatul Spaniol ( nici o echipa in 1/2 ale vreunei cupe europene in 2005 ) dupa ce in 2002 aveau 3 echipe din 4 in 1/2 CL.

ADelPiero
9th April 2005, 12:05
Thanya, va aparea in ultimul moment :evil: ... va fi o revenire socanta :D

realmadrid.com
9th April 2005, 13:53
Socanta da...pt ca va juca ca o epava...iar catalanii vor fi socatzi:D

Later Edit:

Noua puncte ii despart pe catalani de madrileni, elevii lui Luxemburgo avind miine ultima sansa de a reveni, cu sanse reale, in lupta pentru titlu. Fotbalul din Vest nu duce nici el lipsa de micile sicane si declaratii incendiare.

„Faptul ca s-a vorbit atit de mult despre arbitrii meciului de duminica este o strategie a presei din Madrid“, a declarat presedintele Barcelonei, Joan Laporta. Este un lucru cunoscut ca publicatiile „As“ si „El Mundo Deportivo“ sint partinitoare, favoritii fiind Real, respectiv Barcelona.

El Clasico va fi privit din tribuna de o serie de jucatori care in mod normal s-ar fi aflat pe gazon, intre titulari. Astfel, marele absent se pare ca va fi Ronaldinho, care nu s-a mai antrenat de patru zile, dupa ce a fost diagnosticat cu gastroenterita si a pierdut in greutate, primind ingrijiri la locuinta sa.

Mai mult, Rijkaard nu se va putea baza pe Deco – suspendat, si Albertini – accidentat, chiar si prezenta capitanului Puyol fiind pusa sub semnul intrebarii din cauza problemelor medicale la glezna dreapta.

De cealalta parte, Luxemburgo ii are doar pe Samuel si Guti suspendati. Marea problema a madrilenilor este insa lipsa de inspiratie a lui Ronaldo in fata portii. „Nu sint obsedat, nici ingrijorat ca nu inscriu“, a declarat brazilianul, care a promis 35 de goluri in acest sezon, obiectiv departe de a fi atins.

Perez nu ii vrea pe Ronaldinho si Eto'o

Presedintele clubului Real Madrid, Florentino Perez, a declarat vineri ca jucatorii formatiei FC Barcelona, Ronaldinho si Eto'o, nu au loc la gruparea madrilena, informeaza Marca.

"Noi avem doi dintre cei mai buni atacanti din lume, Raul si Ronaldo, si este foarte dificil sa spui ca unul dintre ei ar trebui sa plece pentru a veni Eto'o. Noi am luat o decizie in cazul lui Eto'o si am face la fel. Nici Ronaldinho nu are loc la Real Madrid si nici nu exista posibilitatea ca el sa vina aici", a spus Perez.

Presedintele gruparii madrilene a recunoscut, in interviul acordat postului Radio Nacional, ca va face schimbari in echipa.

"Unii vor pleca si cu siguranta vor veni altii. Ma bucur ca atat Joaquin, cat si alti jucatori si-au manifestat dorinta de a face parte din clubul nostru", a spus Perez.

Real Madrid joaca duminica, de la ora 20.00, derby-ul campionatului spaniol, cu formatia FC Barcelona. Inaintea acestui meci, Real Madrid se afla pe locul doi, la o diferenta de noua puncte de ocupanta primei pozitii, FC Barcelona.

onlinesport.ro

ADelPiero
9th April 2005, 14:47
comule, m`ai cam pus pe ganduri :thinkso:

Catalanul
9th April 2005, 14:59
Ronaldinho y Puyol entran en la convocatoria de Frank Rijkaard para el partido contra el Real Madrid

Buenas noticias para los aficionados del Barcelona. Ronaldinho y Puyol han entrado finalmente en la convocatoria del entrenador azulgrana, Frank Rijkaard, para el decisivo partido de este domingo contra el Real Madrid en Santiago Bernabéu. El jugador brasileño, que ha padecido una gastroenteritis aguda desde principio de semana, parece plenamente recuperado y estará en el clásico. Mientras, Carles Puyol, que sufrió un esguince de tobillo hace doce días con la selección española, entra en la lista de convocados tras una espectacular recuperación. (© MARCA)

mai trebuie sa traduc ceva ? :evil: doar titlul spune totul :drak:

realmadrid.com
9th April 2005, 15:01
Avem 2 articole contradictorii:D...vedem noi duminica:D

ADelPiero
9th April 2005, 16:11
catalane, m`ai linistit :lol:

realmadrid.com
9th April 2005, 19:34
Echipe probabile...."El Clasico"

Real Madrid: Iker Casillas; Michel Salgado, Pavón, Helguera, Roberto Carlos; Beckham, Gravesen, Zidane, Raúl; Owen y Ronaldo.
Barcelona: Valdés; Belletti, Puyol, Oleguer, Sylvinho o Van Bronckhorst; Márquez, Xavi, Iniesta, Giuly; Ronaldinho y Etoo.

Arbitru: Ramírez Romínguez
Stadion: Santiago Bernabéu.
Ora: 20:00 (RO)...Live on TvSport:)...si in reluare de la 22:30...tot pe TVSport:)

www.marca.com

Din pacate...si Ronaldihno......si Puyol vor juca maine:headbang:

Catalanul
9th April 2005, 20:30
ce pacat ca nu joaca Figo :( era intr-o forma de zile mari :D :evil:

Sasuke Uchiha
9th April 2005, 21:37
ce cauta raul in primul 11!? :rosu:
cu raul titular nu m-as mira daca s-ar termina meciul la egalitate :D

Catalanul
9th April 2005, 21:53
''curajosule'' mergi la meci ? :D sau n-ai mai gasit ''entradas'' :evil:

Thanya
9th April 2005, 22:05
Sincera sa fiu ma bucur ca joaca Ronaldinho shi Puyol pt. ca Realul va avea ocazia sa bata primul 11 al Barcelonei.Daca nu jucau cei 2 dupa meci veneatzi cu dume de genul:Barcelona a jucat fara cei mai importanti oameni a ei......daca jucau shi cei doi Real nu ar mai fi cashtigat...etc.
Asha ca vom avea ocazia sa-i vedem pe toti extratereshtrii invinshi pe Bernabeu! :D

mircea4u2
9th April 2005, 23:36
nici in cel mai frumos vis al tau real nu o sa bata!!!! barca e prea superioara :P

madridista
9th April 2005, 23:42
nici in cel mai frumos vis al meu(sau al ei ..nu conteaza)..........chiar crezi ca real madrid e o echipa din bangladesh????totusi e pe al doilea loc in spania!!!!exista si posibilitatea de a castiga.....oricat ai visa tu ca nu va fi asa!!!:mda:

mircea4u2
9th April 2005, 23:44
nici in cel mai frumos vis al meu(sau al ei ..nu conteaza)..........chiar crezi ca real madrid e o echipa din bangladesh????totusi e pe al doilea loc in spania!!!!exista si posibilitatea de a castiga.....oricat ai visa tu ca nu va fi asa!!!:mda:

exista sanse :D 10 %

madridista
9th April 2005, 23:47
:lol: ok...daca zici tu!!!te cred...:P
hai totusi....mai ridica putin procentul.....eu zic 50-50%....mai stii ce se poate intampla???:D

mircea4u2
9th April 2005, 23:51
in fine...oricum real nu poate sa castige cu 3-0 cum am castigat noi...daca o sa castige o sa castige cu 2-1 . din partea mea poate real sa castige ca nu ma supar, oricum nu mai are cum sa o ajunga pe barca!

madridista
9th April 2005, 23:56
...oricum nu mai are cum sa o ajunga pe barca!
pai...matematic inca mai poate......din cate stiu eu:rolleyes:

Catalanul
9th April 2005, 23:58
asa e, insa mai greu cu practica la voi :D

mircea4u2
9th April 2005, 23:58
matematice sunt sa castige si villareal campionatul :D .... in fine... vorbim dupa meci!

Mihai
10th April 2005, 00:16
Mai bine il baga dracu pe Figo si il scoate pe raul!

Catalanul
10th April 2005, 00:27
e definitiva decizia luxemburgului ;) figo va sta pe banca de rezerve... si chiar daca joaca ''iuda'' in locul lui raul situatia ar fi aceeasi :D ambii sunt egali cu 0 pe teren :no:

Mihai
10th April 2005, 00:32
Visezi catalane visezi...
Da lasa ca mai e putin pana la momentul adevarului :ok:
Stiu eu ca pe ascuns de bucuri ca nu joaca figo

realmadrid.com
10th April 2005, 00:48
Asa este inainte de meci:D...toata lumea este tare-n gura...vedem dupa cine va avea gura mare...catalanii sau madridistii:D

Mihai
10th April 2005, 00:51
Pregatesc un avatar asa de frumos pt maine... de nici nu viseaza catalanul :P

Catalanul
10th April 2005, 00:53
Stiu eu ca pe ascuns de bucuri ca nu joaca figo
acum 2-3 ani intr-adevar imi era ''frica'' de el, acum insa mi-e indiferent daca joaca sau nu :sleep:

Mihai
10th April 2005, 01:01
Acum 2-3 ani iti era frica de tot ce inseamna Real Madrid... acum cam bate vantul...

madridista
10th April 2005, 13:05
pai dai...dc barca e pe primul loc!!!anul trecut pe vremea asta realul avea un avans mare in fata barcelonei si catalanul era ca noi...deja nu mai visa la titlu...si uite ce s-a intamplat....au iesit pe locul doi...poate noi iesim pe 1 :D :P

Mihai
10th April 2005, 13:07
Acum cred ca te-ai intins mai mult decat ne ajunge plapuma :evil:

madridista
10th April 2005, 13:09
:D visam si eu....ca toata lumea!!!:P ma ierti???:)

mircea4u2
10th April 2005, 14:14
pai dai...dc barca e pe primul loc!!!anul trecut pe vremea asta realul avea un avans mare in fata barcelonei si catalanul era ca noi...deja nu mai visa la titlu...si uite ce s-a intamplat....au iesit pe locul doi...poate noi iesim pe 1 :D :P


faza e ca barca are un lot care rezista la nivel maxim un campionat intreg . asa ceva nu vezi la real madrid.
barca nu are cum sa piarda campionatul!

ADelPiero
10th April 2005, 14:31
daca era real in locul lui barca... se putea pierde campionatul ... asa :D game over :evil:

Thanya
10th April 2005, 19:15
Lotul Bercelonei rezista un sezon intreg shi nu prea!La voi daca se accidenteaza un jucator sunteti mortus shi cred ca cel mai bun exemplu este meciul de saptamana trecuta cu Betis,iar daca in tur Barcelona facea spectacol acum e o echipa obosita rau!Sezonul asta s-au format vreo 26 de echipe la Real,antrenorii au incercat mai multe combinatii shi sa va tineti bine atunci cand se va gasi combinatia perfecta ca o sa fie belea :D :P .....la Barcelona evolueaza mereu acelashi 11 shi parca vad ca sezonul viitor vor fi terminati :D

Catalanul
10th April 2005, 19:24
thanya, cred ca ai uitat de accidentarile care au afectat lotul in acest sezon :ok: 4 jucatori de baza au suferit o ruptura de ligamente care i-a indepartat de terenul de joc... insa acesti jucatori se vor incorpora de la vara, carora li se vor adauga si vreo 2-3 transferuri, asa ca si in sezonul viitor Barça va fi o echipa de temut :ok:

ADelPiero
10th April 2005, 19:29
la real toti sunt sanatosi tun ... ei fac doar prezenta pe teren ... nu au cum sa se accidenteze :evil:

mircea4u2
10th April 2005, 19:31
dar ea de unde sa aiba habar ca gabri , motta , edmilson si larrson s-au accidentat. ultimii 3 puteau fi titulari indiscutabili!!
real are lot valoros cik.... pavon , celades , mejia ,cesar .
anul trecut voi ati jucat tot timpul cu acelasi 11....dar faza e ca nu ati rezistat tot campionatul :D !

Marquise MGP
10th April 2005, 19:34
mai multe combinatii shi sa va tineti bine atunci cand se va gasi combinatia perfecta ca o sa fie belea

0+0+0+...+0=0

oricum ai intoarceo tot acolo iesi :D

mircea4u2
10th April 2005, 19:40
0+0+0+...+0=0

oricum ai intoarceo tot acolo iesi :D
:evil: bine marquise!! :P

diablo20
10th April 2005, 20:11
din pacate nu voi putea sa vad meciul dar cred ca va fi egal 1-1 sau 2-2!!!

diablo20
10th April 2005, 20:25
un alt duel interesant intre cele 2 echipe:
Real-1. Casillas (24 ani, 2 mil)
2. Salgado (29 ani, 2 mil), 22. Pavon (25 ani, 1,2 mil), 6. Helguera(30 ani, 3,6 mil), 3. Roberto Carlos (32 ani, 4,5 mil)
23. Beckham (29 ani, 6,1 mil), 16. Gravesen (29 ani, 2,5 mil), 5. Zidane (32 ani, 6,1 mil) - 11. Owen (25 ani, 3,5 mil),
9. Ronaldo (28 ani, 6,1 mil), 7. Raul (27 ani, 6,4 mil)
Antrenor Vanderlei Luxemburgo (53 ani, 2,5 mil)
Barca-1. Valdes (23 ani, 1 mil)
2. Belletti (28 ani, 2, 5 mil), 5. Puyol (26 ani, 3 mil), 23. Oleguer (25 ani, 0,8 mil), 12. Van Bronkhorst (30 ani,1,7 mil)
24. Iniesta (19 ani, 0,8, mil), 4. Marquez (26 ani, 2,2 mil), 6. Xavi (25 ani, 1,6 mil) - 8. Giuly (28 ani, 2,2, mil)
9. Eto'o (24 ani, 3 mil), 10. Ronaldinho (25 ani, 4,5 mil)
Antrenor Frank Rijkaard (42 ani, 1,2 mil)

Mihai
10th April 2005, 21:08
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL /hello /hello /hello
1-0 Zidane :D

ADelPiero
10th April 2005, 21:13
:mda: ... bine ca o dat si cu capu`n bara :evil:

Mihai
10th April 2005, 21:23
Ce meci frumos :D
Catalane te astept la pauza sa vad ce zici :D

ADelPiero
10th April 2005, 21:34
2-1 !!!!!!! Hepaaaaaaaaaaa !!!!!!! Moama Ce Meci :yeah:

Mihai
10th April 2005, 21:38
Vad ca Realu s-a retras :headbang:
Ce idioti :ciocan:

ADelPiero
10th April 2005, 21:48
na ... 3-1 :(:(:(

miril
10th April 2005, 21:48
3-1, la o faza formidabil construita de Roberto Carlos si finalizata de Raul.

miril
10th April 2005, 21:49
Frumos meci, scor inlesnit de aparari naive. 3-1, scor la pauza. Realul a fost mai buna in prima repriza.

Mihai
10th April 2005, 21:51
Roberto Carlos are tot meritul pt golul asta :ok:

ADelPiero
10th April 2005, 21:52
sa vedem ce va fi in repriza 2 ;)

madridista
10th April 2005, 22:02
dap!!!mie mi-a placut prima repriza...mai ales golul 3....bun e valdes asta....a lasat mingea sa intre...chiar a impins-o!!!!:D
sa vedem repriza 2!!!

Mihai
10th April 2005, 22:03
Pai lu Valdez i-a fost mila de Raul ca nu mai marcase de ceva timp :D

ADelPiero
10th April 2005, 22:06
incredibil Gyuli :shock: !!!!! :(:(

Mihai
10th April 2005, 22:08
Vrei sa zici incredibil Iker :D

ADelPiero
10th April 2005, 22:23
4-1 :shock: ... no na frate :(

Mihai
10th April 2005, 22:26
Gooooool Owen :ok:
un 11m neacordat pt Barca :evil:
Catalane sa nu zici de 11m asta ca a influentat jocul, ca nu stiu ce fac cu tine :D

Sasuke Uchiha
10th April 2005, 22:27
:happy :happy :happy :happy
moare catalanu de ciuda :D
4 goluri :happy
si sigur mai inscriu...

Mihai
10th April 2005, 22:29
Ce bun e eto'o nici sa loveasca mingea nu poate :D

madridista
10th April 2005, 22:29
da...ok...a fost penalty....dar mihai are dreptate.....ce...ar fi fost 4-2....doar nu ar fi castigat barca doar din cauza acestui 11 m!!!
din nou......valdes este......mai bine nu mai zic nimic...sper ca de acum incolo nu o sa mai zici ca el e cel mai tare...da??:D

madridista
10th April 2005, 22:32
gol ronaldinho....nu avea ce sa faca Iker Casillas!!!:mad:
P.S.sorry...stiu ca e post consecutiv...pls nu-l sterge!!!!

Mihai
10th April 2005, 22:33
Bun e dracu ala... :headbang:

ADelPiero
10th April 2005, 22:33
4-2 !! + 11m .... era 4-3 !!!!! meciul se juca !!!!

Mihai
10th April 2005, 22:34
Si daca Veta era fata mare.... :evil:
Offff meciul inca se joaca :(

Triphat
10th April 2005, 22:34
Bate Barca 5-4(not)

Mihai
10th April 2005, 22:36
Ce a patit Eto'o ca ma uitam la Steaua - Dinamo :(
Acum chiar ca nu mai imi e frica :D

madridista
10th April 2005, 22:39
Eto'o a calcat stramb...cred....nu cred ca a fost salgado....:mda:
:lol:sa bata barca 5-4????hai fi serios te rog!!!

Mihai
10th April 2005, 22:43
Bravo Raul :yeah:
M-ai iertat da? :P

madridista
10th April 2005, 22:45
:DCasillas a scos o minge super misto!!!bun portar mai......sunt mandra de tine!!!se vede diferenta intre iker si valdes nu?????:P

Mihai
10th April 2005, 22:46
Se vedea de mult! Valdes are aparare d-aia cica e bun :D

ADelPiero
10th April 2005, 22:54
meci frumos ! multe goluri ... ratari ... felicitari real :mda:

madridista
10th April 2005, 22:56
:D:D:D:D:D
4-2
campionatul este relansat!!!inca 7 partide si.....:)
meci foarte frumos, palpitant......sincer cred ca ma vazut in total doar vreo 3 min din Steaua-Dinamo.....dar asta nu inseamna ca nu tin si cu ei!:D
Valdes...asa cum a zis si comentatorul....eroul negativ al partidei. cat despre Casillas....a fost ff bun bineinteles!!!:evil: raul a jucat bine, a dat gol, si-a facut datoria!!toti au dat tot ce au putut....pana si pavon..care nu juca prea bine... a facut un meci bun!!!
HALA MADRID!!!

Mihai
10th April 2005, 23:00
felicitari Real Madrid :D

inter
10th April 2005, 23:03
campionatul e relansat, dupa o victorie clara a madrilenilor..

Mihai
10th April 2005, 23:14
6 puncte GREU de recuperat dar nu imposibil! Oricum cred ca barca e deja campioana :headbang:

realmadrid.com
10th April 2005, 23:23
Buna seara domnilor si doamnelor...sau domnisoarelor:)...catalani...madridisti..."gobi"...sau interisti:D

In sfarsit...eu unul ma simt implinit...Barca a fost umilita pe Bernabeu...chiar daca mai sunt 6 puncte intre cele 2 echipe...si titlul inca este departe...tot ce mi-am dorit a fost moartea catalanilor pe Bernabeu:)
Zidane a deschis balul...a urmat Ronaldo...Raul....si Owen care a inchis tabela pt Real...pt Barca...a fost Eto'o...care din fericire pt noi s-a accidentat si nu stiu cat va sta pe bara...si Ronaldihno printr-un frumos sut din lovitura libera...de la aproximativ 25 m...care a reusit sa traga prin gaura lasata de zid...:)
Nu are rost sa nominalizez care au fost mai buni...pt ca fiecare a dat tot ce se poate...dar ca intodeauna Casillias a fost la inaltzime...:)
Oricum...astept parerea Catalanului....care radea de mine ca nu am intrat dupa meciul din tur...ca am gasit scuze...dar a gresit...ca am intrat...calculatorul a explodat:D dupa vreo 5 zile de la derby:P


PS_Cineva mi-a zis ca va marca Raul, Ronaldo..si Owen...cata intuitzie:ok:

Catalanul
10th April 2005, 23:26
In primul rand vreau sa felicit realul pentru jocul prestat... de mult timp nu i-am mai vazut jucand asa :ok: trebuie sa recunosc ca apararea Barçei a fost depasita de atacantii realului, Owen si Ronaldo, 2 dintre golurile ''galacticilor'' fiind marcate pe contra-atac :mda: dac-as fi in locul lui Rajkaard pe giuly nu l-as mai titulariza in cele 7 etape care au ramas :rosu: m-a exasperat cu ratarile sale singur cu portarul (5 la numar :headbang: ). Barça a dominat la toate capitolele insa nu a fost in stare sa finalizeze... in schimb a fructificat aproape toate ocaziile de gol avute :rolleyes: mi-a placut golul lui Ronaldinho, de mult nu mai marcase din lovitura libera :) penalty la Maxi nu cred ca a fost, l-a atins putin Roberto Carlos insa nu indeajuns pentru a se taxa cu o lovitura de la 11 m. Per total a fost un meci spectaculos :ok: pe care nu l-am vazut acasa (:degete: al jazera sport ) ci intr-un bar (acelasi unde am vazut si CFC - Barça) culmea s-a terminat cu acelasi scor 4-2 pt. gazde... m-am jurat ca nu am sa mai merg sa vad vreun meci al Barçei la acel bar :D

Mihai
10th April 2005, 23:35
Am uitat sa zic ceva... Beckham a facut cel mai bun meci de cand e la Real Madrid :ok:

Catalane mi-a placut analiza ta :ok:

realmadrid.com
10th April 2005, 23:37
Mersi Catalane...fair-play-ul e cu tine:)
Eu sunt de parere ca a cam fost 11 metri...dar oricum, nu conteaza...:D...se mai intampla cateodata...si nu cred ca arbitrul nu a vrut sa acorde...
Meciul a fost dominat...60% Barca...40% Real...ma refer la cele 90 minute...
Frumso golul lui Zidane...care datorita lui Valdes...a dat cu fatza in bara:happy...dar nu a mai contat nimic...deja stiam ca incepe balul:)
Oricum...frumos meci...si imi pare rau pt cei care au urmarit Steaua-Dinamo...un meci urat de tot...ma da urat..urat de tot...ma credetzi:D?

madridista
10th April 2005, 23:39
si mie catalane....corect si frumos....sincer ma asteptam sa gasesti ceva rau la meci si sa ne bati la cap cu acel lucru!!!respect din partea mea!!!:D
apropo......mihai...ziceai ca ne pregatesti un nou avatar frumos special pt meci...cand soseste???:P

inter
10th April 2005, 23:41
sa renasca Realul precum "pasarea Phoenix"? , si sa castige campionatul? posibil ...

Catalanul
10th April 2005, 23:43
un singur lucru mai am de spus, Barça NU a fost umilita :ok: daca pierdea la o diferenta de cel putin 3 goluri atunci se putea spune acest lucru :rolleyes: Barça a dominat, a avut mai multe ocazii de gol, insa real mizat pe cartea contr-atacului si astazi i-a iesit de minune, insa va rog io frumos, nu faceti afirmatii de acest gen pentru ca sunt false :ok:

mircea4u2
10th April 2005, 23:44
da catalane...asa zic si eu .. giuly n-are ce cauta in primul 11... pacat ca a plecat luis garcia..dar na...oricum valdes si oleguer au jucat slab. si nu-l inteleg pe rijkaard de ce l-a bagat pe iniesta , care nu face deloc faza defensiva. va felicit , real a jucat un meci frumos, a avut mai mult noroc ca barca si s-a concentrat mai mult!!

Thanya
10th April 2005, 23:50
Este mult spus ca Realul mai poate cashtiga campionatul dar.....totul e posibil.In seara asta am vazut shi duelul portarilor(Valdes shi Casillas).....mai are rost sa compar valoarea celor doi?

realmadrid.com
10th April 2005, 23:50
@Catalane
De dominat nu ati dominat...las-o incolo...
Ati jucat un pic mai bine...dar tot umilintza este...

@Thanya

Eu zic ca Valdes a fost de nota 10:happy:happy:happy....Casillias este cel mai bun:)

mircea4u2
10th April 2005, 23:53
Mai...de dominat nu ati dominat...las-o incolo...
Ati jucat un pic mai bine...dar tot umilintza este...


cum adica nu am dominat?!
cum adica umilinta?!

UMILINTA A FOST BARCA - REAL 3-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ATUNCI REAL NU A FACUT NIMIC!!
MACAR NOI AM JUCAT FOTBAL!

Catalanul
10th April 2005, 23:54
umilinta a fost in tur, cand Barça a castigat cu 3-0 dupa ce a dominat tot meciul :ok:... azi insa tot barça a dominat (posesie 60-40 pt catalani) si tot ei si-au creat mai multe ocazii de gol pe care in special giuly nu a stiut sa le fructifice :headbang: asa ca nici vorba de umilinta!

realmadrid.com
10th April 2005, 23:56
Mirciulica...aici nu e tvsport forum:D...asa ca fa o tura:)
Ce ati dominat...?....am zis ca ati jucat mai bine...dar nu ati dominat...
Si 4 goluri incasate...tot umilintza este:)

Mihai
10th April 2005, 23:58
Catalane ba ne lesi :P

Marquise MGP
10th April 2005, 23:59
bravo mai lapticilor ... macar vati indeplini si voi un obiectiv... e bun si asta desi daca o luam ca pe o dubla mansa "el clasico" a fost castigat tot de barca :D...da hai sa va las sa va bucurati in liniste...felicitari .:ok:

realmadrid.com
10th April 2005, 23:59
"Derrota en el superclasico" titreaza mundodepresivo
"El Real Madrid se"engancha" a la Liga" spune Marca
"OTRO MADRID, EL MISMO CASILLAS" spune As

:ok:

Catalanul
11th April 2005, 00:01
reale hai ca nu te inteleg, daca nu posesia balonului spune cine domina jocul atunci cine ? :confused: 4 goluri, unul mai mult decat 3 insa ai uitat ca Barça a marcat 2 :ok:

mihaie, nu te las pana nu mi-arati avataru' ala cu care te laudai :P

Thanya
11th April 2005, 00:07
Alea`s amintiri din copilarie mei catalanilor!

ADelPiero
11th April 2005, 01:44
thanya, ai vazut ca a jucat si Puyol si Ronaldinho :ok: ... dar, tot degeaba :(

Zebrone
11th April 2005, 10:04
bravo mai laptosilor, frumos meci. realul daca ar fi asa pragmatica meci de meci nu ar avea cu cine sta de vorba in spania.

Mihai
11th April 2005, 10:17
Chiar ca Alpi :D
Ce m-am mirat meciul asta a fost aparerea! In tot sezonul asta nu am avut o aparare asa beton ca la meciul cu Barca :yeah:

Zebrone
11th April 2005, 10:44
lasa apararea in general ca eu si acu' sunt socat de car de bine a jucat pavon
oricum marea lovitura a realului e aducerea lui gravesen.

vlad1607
11th April 2005, 10:49
Gravesen care cica e pe faras :D
Ce sfarsit de week-end am avut :P :( :D Dinamo si Barca(Deco where are you? :D) au pierdut ...Roma doar egal si e pe 7 ..doar Arsenal a castigat :D
Oricum Barcelona e Campioana la vara ! OLE :D

ADelPiero
11th April 2005, 10:55
lasa ca a stat destul :D

remus
11th April 2005, 16:04
ce pacat ca nu am vazut meciul :(

Real-Barca duelul inegalabil al fotbalului mondial

1.Real nu e la 6p de Barca ci la 7 ( in caz de egalitate , BARCA e campioana)
2.Sunt curios cine joaca in atac la Barca in meciurile urmatoare..., Eto`o este OUT :(

sorinl
11th April 2005, 16:19
apararea lui real nu e asa mare,casillas i-a scos de vreo trei ori din necaz.in plus gily,cu putina concentrare marca ieri doua goluri...