PDA

View Full Version : Etapa 3: ACS Poli Timisoara-Pandurii 1-3



Leo
30th July 2016, 16:30
Duminica, 7 august, ora 21.00

Leo
3rd August 2016, 12:12
Hai cu prima victorie.

cip
5th August 2016, 23:10
1-0 si trecem la minus 11 /hello
fu-te-v-ar toti dracii cu fotbalul vostru de prima liga...:drak:

Hingherul
5th August 2016, 23:18
Am asa niste emotii.... :))

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 07:11
Eram la Beograd, 80 de mii de sarbi ne mancau bojocii in tribune. Strig la Paltinisanu, insa pretioasa indicatie tactica e inghitita de vuietul maracanei. Romică salta balonul pe bombeu, cu 3 sarbi agatati de grumaz. Velcea il priveste admirativ din urma. Sau era Zicu? Nevasta-mea imi striga din bucatarie ca Vlaicu. Ies din alveola si basca se rostogoleste in urma, ridicand un firicel de praf. Sarbii amutesc. Subliniez la repezeala ideile principale: domnilor fotbalisti, haideti sa ducem basica in plasa, pt ca Banatul merita acest deziderat. Fotbalistii se insufletesc, adrenalina creste ca popcornul in ceaunul incins. Dembro fura cotofana din piciorul lui Geaici, apoi cu o englezeasca il angajeaza pe Pelici. Dintr-una la Barbut, pe dreapta, suuuut siiii, siiii...80 de mii de sarbi plang langa plasa rupta. Pe tunel, ma astepta Lucescu, cu clasamentul deja facut: Mircea, nu astazi, avem o calificare de savurat. Din spate, cativa iezi violeti de la under 21 ma incoltesc, ma cuprind de șale si intr-o clipa ajung cu nasul in tavan. Fac un semn sa elibereze porumbeii, astazi nu trimitem nicio petitie. Doar una, la Unesco, pt un ofsai semnalizat aiurea la Croitoru. O pagina de neuitat din istoria Politehnicii se scria cu litere de aur, iar eu, directorul tehnic Ion Ve Ionescu eram, bineinteles, acolo...

cip
6th August 2016, 09:14
:))

are toa'su capitan o boala pe cimiseni mai ceva decat pe stelisti si slujitoristi la un loc...:))

trebuie sa recunosc ca ma simt usor magulit...:rasc:

de texte nici nu mai zic,dar asta a fost mereu punctul forte al dinamovistilor,deci nicio surpriza din partea asta...:P

Tim
6th August 2016, 09:26
Eram la Beograd, 80 de mii de sarbi ne mancau bojocii in tribune. Strig la Paltinisanu, insa pretioasa indicatie tactica e inghitita de vuietul maracanei. Romică salta balonul pe bombeu, cu 3 sarbi agatati de grumaz. Velcea il priveste admirativ din urma. Sau era Zicu? Nevasta-mea imi striga din bucatarie ca Vlaicu. Ies din alveola si basca se rostogoleste in urma, ridicand un firicel de praf. Sarbii amutesc. Subliniez la repezeala ideile principale: domnilor fotbalisti, haideti sa ducem basica in plasa, pt ca Banatul merita acest deziderat. Fotbalistii se insufletesc, adrenalina creste ca popcornul in ceaunul incins. Dembro fura cotofana din piciorul lui Geaici, apoi cu o englezeasca il angajeaza pe Pelici. Dintr-una la Barbut, pe dreapta, suuuut siiii, siiii...80 de mii de sarbi plang langa plasa rupta. Pe tunel, ma astepta Lucescu, cu clasamentul deja facut: Mircea, nu astazi, avem o calificare de savurat. Din spate, cativa iezi violeti de la under 21 ma incoltesc, ma cuprind de șale si intr-o clipa ajung cu nasul in tavan. Fac un semn sa elibereze porumbeii, astazi nu trimitem nicio petitie. Doar una, la Unesco, pt un ofsai semnalizat aiurea la Croitoru. O pagina de neuitat din istoria Politehnicii se scria cu litere de aur, iar eu, directorul tehnic Ion Ve Ionescu eram, bineinteles, acolo...

Azi e dezlegarea la peste. Cum dreaq reusiti voi ,militienii, sa faceti rachiu si din peste, numai voi stiti.:D

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 12:16
Bai, ce omor isi ia adevarata Poli, chiar pe Dan Impaltimișanu! No, greu si pt oras sa sustina doua echipe de divizia B :))

Tim
6th August 2016, 12:22
tu de unde pana mea stii?

am fost prima repriza: soc ,groaza sau altfel spus lipsa portar ,lipsa fundasi centrali si lipsa antrenor. Iarna nu-i ca vara si nici liga 2 nu e ca liga satelor.

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 12:25
Cum de unde stiu? Se joaca la Timisoara, nu in Balta Brailei. A trimis cineva un porumbel spre capitala cu scorul. Ajungea mai repede, dar l-a intors din drum de 3 ori in prima repriza :))

Tim
6th August 2016, 12:28
am vazut ca flashscore nu da rezultatul live, de aia intreb. Mai frate, joaca oaspetii un 4-4-2 de i-au scos din ghete pe baietii in ghete.
Si ca sa fiu rautacios pana la capat, azi s-a vazut cat de mare e stadionul Paltinisanu!:rolleyes:

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 12:34
Buna echipa Targovistea, au ratat barajul la mustata. In conditiile in care i-am slabit transferandu-le si golgheterul :)) Oricum, observ in div B multe meciuri in care se marcheaza, fotbalul e mult mai atractiv decat in mizeria liga 1. La ora asta nu e cald, Ninele si nea Petrica Grigoras? Futu-va in bot fotbalul ala basit!

Futbol 24 a actualizat la pauza, dar mi-e putin teama de o remontada cimisana :))

LE. 4-1 Chindia :))

Tim
6th August 2016, 12:37
Buna echipa Targovistea, au ratat barajul la mustata. In conditiile in care i-am slabit transferandu-le si golgheterul :)) Oricum, observ in div B multe meciuri in care se marcheaza, fotbalul e mult mai atractiv decat in mizeria liga 1. La ora asta nu e cald, Ninele si nea Petrica Grigoras? Futu-va in bot fotbalul ala basit!

Futbol 24 a actualizat la pauza, dar mi-e putin teama de o remontada cimisana :))

Tocmai ce am postat acelasi lucru pe "liga2".:)

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 12:38
4-1 Chindia, ma vad nevoit sa repet si intr-o postare noua :))

Tim
6th August 2016, 12:43
ti-am zis, am plecat la pauza, atata amatorism mai rar, iar ala care a fost pus sa stea in poarta probabil au vrut sa-si bata joc de el, omul nu are treaba cu fenomenul.

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 12:43
2-4, violetii incearca miracolul in ultimele 6 minute. Bucile se strang la unison pt unica echipa fanion a orasului .

Tim
6th August 2016, 12:46
Vezi ca avem 2 (doua) echipe unice , deocamdata doar una e fanion.:D

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 12:50
Ca sa fim corecti, o echipa fanion a orasului si una a primariei. Asa oras, asa primarie, asa rezultate :))

Tim
6th August 2016, 12:51
cand vorbesti de primarie faci vreo aluzie la neacoitza?:D

Capitanu.Burcea
6th August 2016, 13:01
Era bine daca ne sufla putin capital in panze primaria sector 3, dar Robert si Ionut sunt frati pana la bani :)). La Rin sufla vantul prin camere, deci si prin bugetul echipei...

Tim
6th August 2016, 13:05
Dar si voi ati vrut sa faceti big brother acolo, nu mai poate omul sa sexeze in liniste.....:D

Leul Oltean
6th August 2016, 13:20
are toa'su capitan o boala pe cimiseni mai ceva ...Eu vad doar dispret. Dar pe tine ce te intereseaza ? :D

Leul Oltean
6th August 2016, 13:34
Dembro fura cotofana din piciorul lui Geaici ... Da. :D
Pe tunel, ma astepta Lucescu, cu clasamentul deja facut. :))

cip
6th August 2016, 14:19
Eu vad ...
tu mai vezi pe dreq dupa ce ai tot ras ieri la pungile alea de vin...:D
auzi la el."eu vad"...vreun vis n-ai mai avut bai martinluzerking? :))

Leul Oltean
6th August 2016, 14:30
Touche, rapid ... adica normal. :D
Nimic surprinzator, e doar comme d'habitude ... nu e prima data cand e offline si se face instant online doar ca sa imi raspunda.
Acuma ca raspunsul e de liga judeteana ... :))

cip
6th August 2016, 14:43
salut,cariciule
cu o bere ai incercat?
extraveral nu-ti recomand,mai ajungi naibii la spalaturi stomacale daca le tot combini. si aia s-ar putea sa nu se prinda ca de fapt ai cu capul...
altfel fain pe thd neesential Poli-Pandurii?
bai dar atata ura...:happy

Leul Oltean
6th August 2016, 14:51
E in lumea lui, saracu' ... dar nici pretentii nu poti avea de la un produs finit de calitate indoielnica :
Cip-tm, asta este rezultatul teambuldingurilor multinationalelor ! :(:)) :))

altfel, thread neinteresant ... :D

Tim
6th August 2016, 14:56
Vezi ca te bag la plagiat!


Cum spuneam, de ce sa mergi la Sinaia cand poate veni Sinaia la tine?:D

cip
6th August 2016, 15:29
E in lumea lui, saracu' ... dar nici pretentii nu poti avea de la un produs finit de calitate indoielnica ::)) :))

altfel, thread neinteresant ... :D
neinteresant neinteresant,dar vad ca nu te mai lasi dus de-aici...:))

Leul Oltean
6th August 2016, 15:34
Touche, again ... :D

Am inteles, e destul pentru astazi. Ai incasat mult si nu mai poti duce. Ok, mai e si maine o zi.

cip
6th August 2016, 20:33
bai obsedatule,maine e dumineca...:o:
ce mama dreq se intampla cu tine,parca te vad in fiecare dimineata cu ochii aia beliti cautandu-mi toate postarile din urma...:))

Hingherul
6th August 2016, 20:35
Cine te-a pus sa instalezi Pokemon GO??
Acum dai de *****chu peste tot! :))

cip
6th August 2016, 20:42
bai dar asa ceva...:o:
plm,cum postez cum apare...am renuntat si la blinker,tot degeaba...cat de mare gura tre sa aiba sa aspire chiar tot...:))

Hingherul
6th August 2016, 20:44
I-ai facut tu ceva...
Stii zicala aia cum ca daca arzi o femeie bine te alearga cu patul? :D

cip
6th August 2016, 20:54
recunoaste ca esti un pic invidios...:))

Hingherul
6th August 2016, 20:57
Da dar dupa ce ii vad replicile imi trece repede. Prefer sa ma intretin cu Ionel despre rapidulet :D

cip
6th August 2016, 21:13
pai normal ca preferi,fata de asta Ionica poseda chiar si simtul umorului...
bai dar egoist mai esti,ia-i tu pe toti astia buni...:))

Leo
6th August 2016, 21:14
De ce va certati?

Tim
7th August 2016, 09:42
degeaba

delaoltenia
7th August 2016, 09:45
am auzit ca ieri v.ati luat 4 bucati una si una, azi de la 4 in sus sau in jos? :D

Tim
7th August 2016, 10:35
neah, maxim doua marcam!:D

delaoltenia
7th August 2016, 10:41
nu degeaba zice novacul ca esti pe$edist imbogatit pe spinarea clasei muncitoare, o dai doar cum iti convine...cu ocaua mica. :D

durii, DURII... :))

Tim
7th August 2016, 10:49
stiu ca nu zice degeaba, e platit sa zica.:D


vrei sa faci si tu bani? nu paria pe durii tai!:ok:

Leul Oltean
7th August 2016, 12:15
degeabaEh, sunt ei cam retardati ... dar sunt ai nostri. :D

delaoltenia
7th August 2016, 12:21
stiu ca nu zice degeaba, e platit sa zica.:D


vrei sa faci si tu bani? nu paria pe durii tai!:ok:
bre, nu fac bani din pariuri, doar ma distrez cu sume marunte.
retine, noi oltenii nu ne uitam originile. de aia, durii, DURII... :)

Hingherul
7th August 2016, 18:09
babaiatule, ce liniste e aici...
nici musca nu se aude. e asa liniste incat daca asculti atent poti auzi cum scrasnesc bucile banatenilor cand le incordeaza de frica :))

linistea dinaintea furtunii, ca sa zic asa :D

timache, cipane, stam si noi la un chat ca baietii pe la 21:00 trecute fix? :D

Tim
7th August 2016, 20:30
ce buci auzi tu la tine in sufragerie?:confused:

Hingherul
7th August 2016, 20:37
uiti ca am si balcon? :D

Leo
7th August 2016, 20:56
Echipele de start:


ACS POLI: Straton - Scutaru, Canu, Seroni, Neagu - Artean, Cârstocea - Bărbut, Croitoru, Popovici - Elek
PANDURII: Lazar - Ungurusan, Buijs, Bunoza, Grecu - Obodo, Mrzljak - Trifu, Voiculet, Herea - Tucudean

Hingherul
7th August 2016, 21:03
cipane, unde esti????
hai ca avem meci! :D

sesica, tu ce stai ca popandaul in papusoi? zi ceva! razi! :))

Leo
7th August 2016, 21:33
Offside la Tucudean.

Hingherul
7th August 2016, 21:40
important e sa nu pariati pe Duri! a zis si timache :D

Leo
7th August 2016, 22:12
1-1 Elek.

Hingherul
7th August 2016, 22:18
Gata, de acum trebuie sa apara si prietenul cipanu. Parca il si vad plezind de sanatate si plin de voie buna :D

Hingherul
7th August 2016, 22:36
Offf, 1-2...
Clar nu mai apare frunce de banatean in seara asta. Poate maine :D

Hingherul
7th August 2016, 22:51
vrei sa faci si tu bani? nu paria pe durii tai!:ok:

Iar o sa scrii maine ca ti-a fugit nu stiu ce angajat cu banii, cand tu ii pierzi la pariuri :))

Leul Oltean
7th August 2016, 23:12
Plictisitor oras ... :mda:

Oltenii dau fum banatanilor, o zi obisnuita la Timisoara. Nimic notabil.

Leul Oltean
7th August 2016, 23:43
Offside la Tucudean.La cratita. :D

Clau7_D
8th August 2016, 07:36
Da dar dupa ce ii vad replicile imi trece repede. Prefer sa ma intretin cu Ionel despre rapidulet :D

E Rapid, cum nu e nici stieaua si nici Dinamu :rolleyes:
Astept sa vad cum iti dai sanctiune singur pentru pocire voita nume club :rolleyes:

Tim
8th August 2016, 09:55
Plictisitor oras ... :mda:

Oltenii dau fum banatanilor, o zi obisnuita la Timisoara. Nimic notabil.

Fum? De unde fum? De unde foc pentru fum? De unde lemne pentru foc?:o:

Doctor_Satan
8th August 2016, 10:17
Asa saracie e pe la Recas?
Primaria n-a mai bagat bani sau ce?

Tim
8th August 2016, 10:20
penibil, cel mai penibil.:yes:

Hingherul
8th August 2016, 10:33
penibil, cel mai penibil.:yes:

in sfarsit, un comentariu pertinent despre prestatia timisoarei.
felicitari! :D

Tim
8th August 2016, 11:20
Muta-ti bucile in casa!:D



Mai, adevarul e ca nu ne miscam rau. Sau altfel spus ne miscam mult mai bine decat in mandatul lui grigoras. Nu stiu ce ii de Ionut Popa lui Croitoru dar aseara m-a surprins.

Doctor_Satan
8th August 2016, 13:41
penibil, cel mai penibil.:yes:
Pai si eu ce-ti zic de cativa ani incoace?
Ca-i facuta pe bani furati, ca-i pe bani publici, clona Timisoarei tot penibila e.

Tim
8th August 2016, 14:39
boanghina

cip
8th August 2016, 14:45
Gata, de acum trebuie sa apara si prietenul cipanu. Parca il si vad plezind de sanatate si plin de voie buna :D
buey,tu te mai uiti la prima liga? :o:
pai la 21 au inceput vikingii,aveam de ales intre Grigoras de la oras si Floki :))

Capitanu.Burcea
9th August 2016, 00:44
Axu' a fost frustrata de un penalty care oricum nu a fost :DProblema e ca a dat pt panduri la o faza identica, in care milogul a plonjat in bazin, cu stropi de 3 metri. Anul asta, famiglia isi face bine temele, punctele pleaca spre tinta cu precizie.

Leul Oltean
9th August 2016, 13:07
buey,tu te mai uiti la prima liga? :o:
pai la 21 au inceput vikingii,aveam de ales intre Grigoras de la oras si Floki :))Da. :D

Tim
9th August 2016, 14:09
Axu' a fost frustrata de un penalty care oricum nu a fost :DProblema e ca a dat pt panduri la o faza identica, in care milogul a plonjat in bazin, cu stropi de 3 metri. Anul asta, famiglia isi face bine temele, punctele pleaca spre tinta cu precizie.multumim de aparare, poate ai observat ca noi nici macar nu mai comentam arbitrajul.

Leul Oltean
9th August 2016, 14:15
Mai, adevarul e ca nu ne miscam rau. Sau altfel spus ne miscam mult mai bine decat in mandatul lui grigoras. Nu stiu ce ii de Ionut Popa lui Croitoru dar aseara m-a surprins.Acuma depinde la ce anume te raportezi. Fata de un Dacia Mioveni sau Olimpia Satu Mare ... sunteti pe acolo. Esti constient ca sunteti sub UTAA :D, de exemplu.
In liga I nu bateti pe nimeni, in afara de Mures, poate. Cu echipa asta va duceti in B si daca aveati +14 la inceput, nu -14 ... :(

Tim
9th August 2016, 14:21
cat de usor te imbeti, vezi ca mahmureala e crunta. eu zic ca si fata de jocul csucului suntem pe acolo.:D


si utaa nu mai e utaa . e uta bd a. bd nu e de la brigada diverse.:evil:

Doctor_Satan
9th August 2016, 14:30
boanghina
Frunce-n buric.


multumim de aparare, poate ai observat ca noi nici macar nu mai comentam arbitrajul.
Asta ar fi o noutate la voi.
Desi, dupa ce ati scris romane SF dupa fiecare meci era cazul sa se termine cerneala pana si la voi.

Tim
9th August 2016, 14:32
penibil. cel mai penibil.

Leul Oltean
9th August 2016, 14:34
Eu stiu sa beau, bilivmi. Nu sunt precum precenul tau Carcalete, care la ora 18:15 (dupa fix juma de pet) e deja ... cum e dudu. Adica lemn. :D
Nu am vazut integral meciul cu durii, stiam ca va bat aia, cu sau fara arbitri. M-am uitat ce si ce. Dar m-am uitat atent la un ceva anume : apararea voastra (de liga a 3-a) era foarte usor depasita la fiecare verticalizare a durilor superficiali. In mod normal, la pauza meciul ar fi fost inchis, daca jucatorii ofensivi ai ''oltenilor'' nu erau tantalai si greoi. Foarte greoi si prostalai. Herea, Tucudean ... :mda:
In etapa urmatoare mereti la Astra. Aia va dau rusine doar din experienta. Apoi reveniti acasa, dar exact acolo vine si ... Craiova. :happy

Doctor_Satan
9th August 2016, 14:35
penibil. cel mai penibil.
Alzheimerul asta te face sa uiti ce repeti incontinuu.

Tim
9th August 2016, 14:37
la asta ma gandeam acum, la aroganta olteneasca care va cuprinde. Ce zici daca o echipa cu -14 puncte care nu are ce pierde va ia EXACT punctele de care aveati nevoie pentru europa?

E si asta o performanta si nu una mica.


Asa ca mai usor cu aroganta ca nu sunteti dinamovisti. Si nu uita, locul 6 ( sase ) e ocupat. Ce loc va alegeti?:D

Tim
9th August 2016, 14:38
Alzheimerul asta te face sa uiti ce repeti incontinuu.

daca te incapatanezi sa stergi semnatura aia de ***** care te descrie perfect poate macar la rubrica echipa favorita vrei sa editezi si sa nu mai spui ca tu esti suporter a unei echipe care nu exista.:evil:

Doctor_Satan
9th August 2016, 15:19
daca te incapatanezi sa stergi semnatura aia de ***** care te descrie perfect poate macar la rubrica echipa favorita vrei sa editezi si sa nu mai spui ca tu esti suporter a unei echipe care nu exista.:evil:
Si tu de ce te incapatanezi sa fii acelasi caracter de rahat de atatia ani?
Asta cu semnatura e doar un alt pretext, ca te comportai la fel si inainte ca eu s-o am.

Leul Oltean
9th August 2016, 15:34
la asta ma gandeam acum, la aroganta olteneasca care va cuprinde. Eu incerc sa fiu obiectiv. Sunt foarte exigent, in primul rand cu echipa orasului meu natal. Nu imi place cum arata/se exprima, insa e ceva peste anul trecut ... ramane de vazut.
Craiova a avut 8 ocazii mari cu Astra (din care a dat 2 goluri). De acord ca Astra e peste Timisoara ? Eu cred ca da ...
La Timisoara, Craiova o sa aiba 10 ocazii clare de gol, cel putin una la 10 min. Hai sa facem pariuri : cate da Craiova, din zece ? :D

Tim
10th August 2016, 12:47
Am mai spus-o aici, eu consider ca fotbalul este unul dintre cele mai urate sporturi deoarece e absolut nedrept. Daca A bate pe B , B bate pe C , aproape niciodata A nu bate pe C.