PDA

View Full Version : Serie A - 2016-2017



Pages : [1] 2

YoNuTzz
27th July 2016, 15:18
Un nou sezon de Serie A va incepe in weekendul cu 20-21 August 2016.
Acest nou sezon pare mai boring ca niciodata, deoarece campioana ultimelor 5 sezoane, Juventus a luat cei mai buni jucatori de la locurile 2 si 3: Napoli si Roma.

99.9% Juve va face al 6-lea titlu consecutiv.

Transferuri cu nume:

Juve - Pjanic, Dani Alves, Benatia, Pjaca, Higuain
Napoli - Giaccherini :D
Roma -
Inter - Banega
Fiorentina -
Milan -

smiLey.
28th July 2016, 04:23
In ritmul asta Juventus o sa faca un record sau ceva castigand titlul 10 ani la rand si chiar mai mult.

El Pistolero
28th July 2016, 11:21
Hmm...genial transferul lui Pipita. Omul merita sa castige trofee si sa joace in CL. Imi pare rau de Napoli, dar cu banii aia isi pot lua 2 atacanti super buni. :ok:
Nu se pune problema campioanei in acest sezon, Juve isi face echipa pentru castigarea CL. :ok:

SwedishMafia
28th July 2016, 11:51
juve nu are echipa sa castige CL. Sa fim seriosi :)) Maxim sferturi de finala CL. Daca hotii prind barca, real. atletico. bayern, psg sau city , te toaca maruntel maruntel. in serie A, e altceva. au echipa buna, cand o sa fie nevoie arbitri vor trage cu ei..hot la hot trage :D
hotii au cam aruncat banii pe geam, aducand babalaci gen dani alves, cu tineri ca dani alves, nu faci nimic in CL. Alves vara viitoare il vezi prin china sau MLS :))

Capitanu.Burcea
28th July 2016, 12:29
Gata, te-ai pisat pe campania lor de transferuri in doua propozitii. Ai ochi la fotbalisti, ma mir cum dracu' nu te ia Braida consigliere :))

El Pistolero
28th July 2016, 12:51
Vorbeste prostii. Juve a fost la 2 minute sa elimine Bayern sezonul asta. Acum 2 ani au jucat finala. E acolo in top 5-6 echipe ale Europei.
Citys si PSG peste Juve? Nu prea cred. Vedem ce o sa fie anul asta in CL.

De vazut daca ramane si Pogba si isi pastreaza fundasii centrali.

miril
28th July 2016, 14:07
Dupa suma pe care au dat-o pe Higuain eu nu cred. Mai important mi se pare sa nu-l piarda pe Bonucci, un jucator greu de inlocuit.

YoNuTzz
28th July 2016, 14:35
juve acum 2 ani a facut finala, si anul trecut min 90 in retur ii elimina pe bayern...daca nu lua gol de la muller facea iar finala...

in opinia mea e nr 4 in lume dupa cele 3 - barca / bayern / real

SwedishMafia
29th July 2016, 00:02
numa niste tinerei in apararea hotilor, in frunte cu barzagli :D chiellini, alt tinerel, plm. .bonucci, alt june, nu mai zic de evra :D aveti dreptate.super-tinerei, super-hoti, :D

dardar_3
29th July 2016, 14:23
Steauamania, lejer ca nu-i chiar asa :D
Juve devine un fel de Bayern in Bundesliga.
Apararea lui Juventus e peste ce vezi la Barca, Real sau City:
Evra, Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Barzagli, Rugani, Benatia, Dani Alves, Lichtensteiner

Basca mai pui ca e si Buffon in poarta. Asta nu e nimic iar de-ar fi sa adaug si de la mijloc in sus ce jucatori au, pe mine cel putin ma intristeaza :mda: Marchisio, Pjanic, Pjaca, Khedira, Lemina, Hernanes, Asamoah, Pareyira. Plus: Mandzukic, Dybala, Zaza, Higuain. :))

Mai joaca cu astia daca poti! :))

Milanul asteapta sa vanda cumatru clubu. Azi-maine... :))
Pana acum a venit Lapadula (nume sonor, rimeaza cu ... :drak:).
De plecat, Menez semneaza cu Bordeaux saptamana viitoare pe mocca si noi il platim pana in iarna :))
Bacca si-a facut checkinu si asteapta sa fie teleportat. Partea buna e ca jocu nu e deloc prost sub comanda lui Aeroplanino :great:

SwedishMafia
29th July 2016, 14:43
lichsteiner 32 de ani, evra 5786 ani, buffon 9827 ani, chiellini 32, hernanes 31, alves 7582, marchisio 30, asamoah, cica are 27, dar fiind nascut in Africa, in realitate are 37 :D higuain face 29 anu asta, bonucci 29, khedira 29, barzagli 35,alt tinerel. Da-va-n ...ca prea le stiti :D o echipa de tinerei are rubentus :D

Daca in loc de rubentus, se numea altfel, erau catalogati echipa de batranicioasa.In schimb, rubentus e echipa de castigat CL. Dupa cum ziceam, da-va-n... :D

phife
29th July 2016, 14:53
modric 30, ronaldo 31, pepe 33, ramos 30, navas face si el 30, benzema 29.
i-a durut in pl, au luat ucl.

dardar_3
29th July 2016, 15:24
As mentiona varsta jucatorilor care au castigat UCL in 2007 dar se presupune ca ii stie :D

YoNuTzz
30th July 2016, 01:51
de pe troll football:

phife
30th July 2016, 03:02
ba nu e iguain in poza. si e pogba - care btw nu stiu cat mai pleaca -
nu ami uploadatz fakeuri !

YoNuTzz
30th July 2016, 13:03
era de pe troll football, dupa cum am zis :D

in sez asta intrebarea este cine va merge in ucl

de obicei merg napoli si roma...sa vedem daca inter ar putea sa sparga acest top 3.

YoNuTzz
31st July 2016, 01:01
ce top 3 sa sparga inter :)) vorbesc prostii...

ma uitam la amicale...nu au deloc echipa...
1-3 cu psg si acum 0-4 la pauza cu rezervele lui bayern :))

dardar_3
1st August 2016, 10:30
Inter ofera 50m pentru Cavani si Milan incearca un loan pe free pt Zaza :))

Doctor_Satan
1st August 2016, 11:55
Chiar, Inter avea atacant? Ca acel chelios cu codita era doar ocazional.

dardar_3
1st August 2016, 13:12
Icardi e titular. Insa Napoli vrea sa dea o avere pe el. La fel si Arsenal. UCL e tentant si Inter s-ar putea sa-i dea drumu. :D

Doctor_Satan
1st August 2016, 14:27
Totusi, e tanar si are un randament bunicel.
Are peste 50% rata de goluri/meci. La cum au crescut preturile, as zice ca valoreaza vreo 50 de milioane.
Are cifre mai bune decat Dybala si ala a fost 40 de milioane.

miril
1st August 2016, 15:20
Chiar, Inter avea atacant? Ca acel chelios cu codita era doar ocazional.

Daca te referi la Rodrigo Palacio, ala e ocazional de vreo patru ani, marcand in acest timp 38 de goluri pentru Inter.

Doctor_Satan
1st August 2016, 15:33
Merge de backup, dar daca vrei sa ataci primele locuri, iti trebuie un atacant ceva mai constant.
Gen Icardi.

miril
1st August 2016, 17:11
Nu te contrazic dar ti-am raspuns la ce ai afirmat. In plus, argentinianul are 34 de ani.

milanezu
2nd August 2016, 00:50
ba-i tataie pleaca de la club.
30 de ani sunt suficienti.
lasa clubul la altii.
nu mai strica inca un sezon.

YoNuTzz
2nd August 2016, 11:17
nu il pierde psg si pe cavani dupa ce a plecat ibrahimovic.

YoNuTzz
5th August 2016, 16:01
Former Italian Prime Minister Silvio Berlusconi agrees to sell AC Milan for €740m (£627m) to group of Chinese investors

CIK

Doctor_Satan
5th August 2016, 16:03
Iar vinde?

dardar_3
5th August 2016, 17:01
Ziua si vanzarea :D
Ziarele din peninsula scriu ca e oficial. Sa vedem acum ce-o sa fie! Nihao! :drak:

sannicola
5th August 2016, 21:44
era de pe troll football, dupa cum am zis :D

in sez asta intrebarea este cine va merge in ucl

de obicei merg napoli si roma...sa vedem daca inter ar putea sa sparga acest top 3.


Amicale,amicale dar ma cam apuca plansul cand ma uit la ce lot are Inter.
1-6 azi cu Spurs...

YoNuTzz
5th August 2016, 22:41
inter e un pic mai patetica decat milan...

isi ia rape-ul in fiecare amical :))

dardar_3
8th August 2016, 12:02
Mancini a fost dat afara de Tohir. Vine De Boer. Naspa ca au verishorii antrenor acum :mda:
Va fi greu sa terminam in primele 4 locuri, chiar si cu banutii chinezilor. :D

YoNuTzz
8th August 2016, 13:30
care banuti ?

cat despre inter...era doar o chestiune de timp...

Dante7
8th August 2016, 14:53
Daca Juve nu ia campionatul anul asta, cred ca ar fi una dintre cele mai mari surprize din istoria Seriei A. Efectiv concureaza singuri. Zici ca e campionatul Scotiei dupa ce a retrogradat Rangers.

Doctor_Satan
8th August 2016, 17:44
Cica Gorgonzola Higuain.

Iar a scos Vadim inserarea imgainilor direct cu link?
Bine ca nu mai sterge vreun subforum cu sute de mii de postari, cum a facut cu Wrestling.

YoNuTzz
18th August 2016, 23:30
bravo sassuolo...au luat locul milanului in EL si bine au facut.

trec de luzern si steaua rosie belgrad si au intrat in grupele EL

well done :ok:

YoNuTzz
21st August 2016, 19:11
milanul incepe meciul cu torino cu exact aceeasi echipa de kkt din sez trecut.

pana nu se schimba ceva la club, nu voi mai urmari nici un meci din acest nou sezon...

e prea trista situatia in care a ajuns clubul.

miril
21st August 2016, 21:03
Ce noroc a avut Milan. Penalty ratat de torinezi in ultima secunda a jocului, la scorul 3-2 pentru milanezi.

Dante7
21st August 2016, 21:08
AC Bacca & Donnarumma bate cu 3-2 pe Torino, dupa un final nebun de meci. Milan a avut 3-1 la un moment dat, iar in prelungiri Torino a redus din diferenta si a ratat un penalty in ultima sec. Paletta, cel care a comis faultul, a iesit mai sifonat decat adversarul.
Bertolacci a intrat in repriza a 2-a, a jucat 2 min si a iesit apoi accidentat.

Per total, Milan inspira mediocritate. Jocul nu straluceste, Bacca si Donnarumma sunt cam singurii care au fata de acest club.

YoNuTzz
21st August 2016, 21:18
am vzt si eu acum pe flashscore...conduci cu 3-1 min 90 si era sa se faca 3-3...

la milan sunt 4 jucatori care au fata de tricoul lui milan

donnarumma
romagnoli
bonaventura
bacca

atat.
cred totusi ca bacca va pleca in aceste 10 zile cat au mai ramas pana la finalul perioadei de mercato.

Dante7
21st August 2016, 21:33
But WHY ? Nu se fac transferuri din iarna ? De ce sa-ti vinzi probabil cel mai bun jucator daca banii nu mai sunt o problema ?

Luiz Adriano nici nu se compara cu Bacca. Pe final de meci, cand a intrat, a dat o lumanare in careul lui Milan, el fiind undeva pe la 20-25 de m de poarta lui Milan (yep, that's right, mai bine n-am cum sa descriu si nici nu stiu ce a vrut sa faca acolo. Probabil sa degajeze peste poara lui Donnarumma)..
Iar Niang... a fost destul de activ azi, pana undeva spre finalul meciului dar zau ca mai are de lucrat la finalizare. In prima repriza, scapa undeva singur in careu, in partea stanga, si efectiv se pierde, putea sa intre in centru la sut, putea sa dea o pasa... ceea ce a si facut, doar ca la un adversar. Parca vad ca si asta se transforma intr-un Aubameyang cum pleaca de la Milan.

YoNuTzz
21st August 2016, 21:39
nu, nu se va transforma...aubameyang nu a jucat la milan mai deloc, era prea tanar...
niang joaca acum al 2-lea sezon si nu e nimic de capul lui...

bacca face hattrick...eu cred ca se va duce unde sunt banii si contractele de zeci de milioane de euro, adica in premier league.

Dante7
21st August 2016, 21:50
Da, dar ma legam de faptul ca Aubameyang a plecat de la Milan cand avea vreo 21-22 de ani. Cam cat are si Niang acum.

milanezu
21st August 2016, 22:24
am scapat de bonera si am dat de paletta.
sper sa nu il mai vad pe nenorocit in echipa.
niang a jucat destul de bine astazi.

Johnny D
21st August 2016, 22:24
Napoli!:))


Ce i-au pescuit pescarusii! Ce se-ntampla, Higuain era totul!? Dupa el, potopul!?!?:))

Capitanu.Burcea
21st August 2016, 22:25
Totul si ceva in plus, normal. Se mai joaca. Ai vreun plafar prin apropiere?:))

miril
21st August 2016, 23:31
Inter, o rusine.

YoNuTzz
21st August 2016, 23:35
inter, ca de obicei, dupa ce a plecat mourinho in 2010....

intra il al 7-lea an de umilinte :))

Dante7
22nd August 2016, 18:34
Pe Inter zici ca i-a luat niste bogatasi de mana a 2-a. Nici ascensiunea lui City sau PSG n-a inceput dintr-o data, dar la Inter parca nu se vede nici o schimbare de cand a vandut Moratti echipa.
Bine a zis Berlusconi ca nu vrea sa vanda echipa chiar oricui, ci cuiva dispus sa investeasca, sa bage bani buni in club. Bine ca a bagat acele clauze cu investitii obligatorii in Milan, altfel poate vedeam un nou caz Inter.

Dante7
26th August 2016, 23:06
So, cu cat pierd maine Milan si Lazio ?

YoNuTzz
27th August 2016, 23:52
milan cu 2-4 si lazio doar cu 0-1 :))

sannicola
28th August 2016, 23:42
Roma,Napoli,Lazio,Fiorentina,Milan,Inter toate au pierdut deja puncte dupa primele 2 etape.
Macar campionatul trecut Juve a inceput slab si a fost cat de cat suspans pana prin etapa 30.
Acum cred ca o sa fie jale mare :)).

Johnny D
29th August 2016, 07:11
N-ai cu cine... Juve e cu 2 clase peste Napoli, Napoli e cu 2 clase peste restu... seamana cu Germania doar ca primele 2 de aici sunt cu o clasa sub primele 2 de acolo. In rest, fix ca la germani, batalia se da de la locu 3 in jos, favorita e Roma dar... cand ai 2-0 si te egaleaza mutii aia... lasa jos ce-i greu.

Milan...:)) spera si ea sa fie echipa mare, saraca!:D

dardar_3
30th August 2016, 23:52
Jhonny, strange banutii si lasa dracu pariurile. :D
Meciul cu Napoli a fost pierdut dintr-o prostie. Kucka si-a pierdut cumpatul si a luat rosu, Niang a luat ca fraieru al doi-lea galben cand nu trebuia. La scorul de 3-2 in 11 oameni mai mult ca sigur puteau sa egaleze.

Primul meci impreuna pt Gomez-Romagnoli si asta s-a vazut. Basca faptul ca Abate a fost petarda tot meciul si a facut Mertens ce a vrut muschiul lui cu el.

Tragem linie si o luam de la capat. Sa vedem ce mai carpesc astia pe la mijloc pana maine seara cand se incheie mercato.

Forza Milan!

YoNuTzz
31st August 2016, 00:04
dardar, stii si tu ca si mine, ca deja cu echipa asta, asta e al 4-lea sezon la rand compromis...

am terminat pe 8 cu seedorf, pe 10 cu inzaghi si pe 7 cu mihajlovic/brochi...
anul asta tot pe 7 vom termina...

dardar_3
31st August 2016, 00:37
Speranta moare ultima! Chiar daca vor transfera nimic azi, zilele chelului sunt numarate :)) Vara asta a cinat cu toti presedintii de club posibili si au venit Lapadula, Gomez si Sosa :D

milanezu
31st August 2016, 00:40
dupa idiotul de paletta a mai aparut unul adica kucka.
nu se poate sa faci ceva cu atatia idioti in lot.

Johnny D
31st August 2016, 07:08
Speranta moare ultima!

:)


Jhonny, strange banutii si lasa dracu pariurile pe Milan. :D


Da sefu, bun sfat!:rasc:

YoNuTzz
11th September 2016, 06:06
higuain, spre deosebire de pogba isi merita banii...

ps: daca juve la un moment dat a facut 102 puncte acum cateva sezoane...
in sez asta are sansa sa-l depaseasca....

plus - record - 6 titluri la rand...

Dante7
11th September 2016, 19:51
Hai ca e bine... dupa primele 3 etape, Milan e doar la 6 pct de Juve

:groggy:

YoNuTzz
11th September 2016, 22:31
0-1 cu udine...:))

sezonul asta nu ma mai uit la meciurile milanului, dar mi se pare amuzanta situatia in care a ajuns clubul...

ps: daca nu apara donaruma penalty min 95 cu torino, milan ar fi avut 1/9 dupa 3 meciuri.

dardar_3
12th September 2016, 16:01
Daca si cu parca :D Daca intra gol la ocazia lui Sosa vorbeam acum de un Milan Renascut. :)) Udine a castigat cu bulan in min 88 si sincer mai bine ca au pierdut pt ca ma luase somnu prin minutu 65. Jocul e din ce in ce mai prost si Montella nu are bagheta magica si e la fel de inspirat la schimbari ca si Miha... :mda:

sannicola
12th September 2016, 16:48
Gata v-ati calmat si sezonul asta dupa 3 etape :P.

dardar_3
12th September 2016, 17:01
Matematic e inca posibil sa prindem Top 3. Realistic insa, nu prea cred :D Cand ai mijlocasi ca Poli, Montolivo sau Bertolacci nu prea iti propui mare lucru :))

YoNuTzz
12th September 2016, 17:04
eram calmi inaintea de inceperea campionatului...

obiectivul e locul 6...

YoNuTzz
15th September 2016, 22:34
bravo sassuolo - a trecut de 2 duble preliminarii si acum 3-0 cu bilbao...

huge respect ! face in EL ce nu ar fi facut milan niciodata.

pe de alta parte roma - penibila in UCL, penibila in EL.

YoNuTzz
15th September 2016, 23:43
iar inter e mai penibila decat echipe precum milan sau roma...

o adevarata rusine...

de fapt...tre sa facem poll - care echipa e mai penibila din milano:

inter sau milan - greu de zis...

Dante7
16th September 2016, 00:51
bravo sassuolo - a trecut de 2 duble preliminarii si acum 3-0 cu bilbao...

huge respect ! face in EL ce nu ar fi facut milan niciodata.

Total de acord ! Milan se poticnea de la primul pas.
In mod normal as fi zis ca e un scor cam rusinos pt Bilbao. Dar hei, dupa ce elimini Steaua Rosie (la o asa diferenta de scor), ce sa mai spui...



iar inter e mai penibila decat echipe precum milan sau roma...

o adevarata rusine...

de fapt...tre sa facem poll - care echipa e mai penibila din milano:

inter sau milan - greu de zis...

Trist dar adevarat.

Pana acum, dintre toate echipele italiene care joaca in EL/UCL, Sassuolo cred ca s-a descurcat cel mai bine. Ce vremuri traim :groggy:

YoNuTzz
16th September 2016, 10:13
la ce fac roma si inter in europa, ma bucur ca milan sta pe bara anul asta, cu echipa pe care o au.

dardar_3
16th September 2016, 17:06
Relax, Europa League pt echipele mari e ca Antalya pe timp de iarna pentru cluburile din Romania. Pun pariu ca verisorii nu pierd cu zebrele duminica. :D

In alta ordine de idei azi e Doria-Milan. Echipa probabila pt Milan:
Donna - Calabria - Palleta - Romagnoli - DeS - Sosa - Montolivo - Jack - Suso - Niang - Lapadula

Forza Milan!

Nadalfan
16th September 2016, 18:34
Calabria?
Bacca s-a rupt?

De ce nu joaca baiatu' ala adus din Argentina in aparare. Nu cred ca e mai slab decat Palleta.

Dante7
16th September 2016, 18:54
Pun pariu ca verisorii nu pierd cu zebrele duminica. :D

In alta ordine de idei azi e Doria-Milan. Echipa probabila pt Milan:
Donna - Calabria - Palleta - Romagnoli - DeS - Sosa - Montolivo - Jack - Suso - Niang - Lapadula

Forza Milan!

Fereasca Sfantu' :D

Nu stiu cum e la voi, dar eu pe unii nici dupa fata nu-i recunosc din 11-le ala. Nici nu ma obosesc, oricum majoritatea nu sunt de Milan si probabil nu vor sta prea mult timp la noi (sper).

Cum dracu unu' ca Zapata a reusit sa stea 4 ani la Milan ma depaseste. Eu pe asta nu l-as lua nici la Steaua.

Dante7
16th September 2016, 23:51
Cu chiu, cu vai... Milan bate. Inainte de gol, Sampdoria a avut o bara. Probabil ca au avut si un penalty nedat la o tinere in careul lui Milan.

Bataie de joc sa-l tii pe Bacca rezerva. In mod normal, cu el si Donnarumma se incepe primul 11.

Comentatorul de la Chelsea-Liverpool a spus ca e posibil ca Fabregas sa vina imprumut in iarna la Milan. Ar fi parfum. Si schiop si legat la ochi e peste 95% din lot.

Nadalfan
17th September 2016, 23:13
Milik e cam fotbalist...

sannicola
17th September 2016, 23:19
A inceput bine cu 5 goluri in 5 partide oficiale.
6 acum :D

Lordul
18th September 2016, 08:48
tinde sa-l faca uitat la napoletani pe Pipita Higuain

Dante7
18th September 2016, 16:48
Uuuhu dar e tanar. Ce atac isi fac polonezii, cu el si Lewandovski (bine, nu stiu cat pot juca impreuna).

phife
18th September 2016, 17:04
pot ca milik stie si al doilea varf.
nu au jucat si la euro asa?

Dante7
18th September 2016, 17:12
Sincer sa fiu, nu stiam cine e Milik pana sa ajung la Napoli. Prenumele ala ma descurajeaza complet :D

Au jucat impreuna, dar poate de asta fiecare a marcat doar cate un gol.

phife
18th September 2016, 17:15
nu, au marcat cate un gol pentru ca nu au avut playmaker de niciun fel. nu au avut un jucator cu viziune in toata echipa. 2 inchizatori care doar atat stiu sa faca, sa inchida si milik in spatele varfului. au incercat ei ceva mai atletic, britanic, le-a iesit totusi...si acum ma intreb cum au batut ei elvetia.

a jucat la ajax, a dat o palarie de goluri acolo.. s-a ratat la leverkusen din pacate pentru bayer, le-ar fi prins bine acum

Dante7
18th September 2016, 17:22
Pai tocmai, uneori (sau cel putin asa era inainte) playmakerul e cel din spatele varfului. Mi-e sa nu se calce pe picioare cei 2.

phife
18th September 2016, 17:28
nu e mereu in spatele varfului. daca ar avea un jucator gen gundogan le-ar merge mai bine.
la bayern cum mergea ribery-muller-robben-mandzu/gomez?

ma rog, mna :D se cam intelege cum de da' prinzi tu ideea.

Dante7
18th September 2016, 17:39
ma rog, mna :D se cam intelege cum de da' prinzi tu ideea.

:)):))
Acolo erau 2 aripi excelente, un oportunist cu lipici la gol si un varf de calitate. Vorbim totusi de alt nivel :D

Pai n-am zis ca e mereu. Dar daca echipa joaca 4-2-3-1, playmakerul e de obicei cel de la mijloc din linia de 3. Sa-l bagi langa inchizatorul din linia de 2 am vazut doar la Reghe cu Sanmartean :)) Cred ca asa se face doar daca adversarul e mult mai slab sau esti disperat dupa un gol.(ideal, cred ca acolo cel mai bine merge un inchizator pur sange si un box-to-box).

phife
18th September 2016, 17:40
sau regista, ca tot suntem pe serie a.

Dante7
18th September 2016, 17:46
Mda, sa zicem. Prefer totusi playmakerul care apare si la finalizare.

Dante7
18th September 2016, 19:16
Urat mai arata galbenul ala la Inter. Bleah !

YoNuTzz
18th September 2016, 20:49
deci inter...care e rusinea italiei in europa, face astazi ceva ce nu cred ca poate face aproape nici o echipa din europa...

sa o intoarca pe juve de la 0-1...


socant as putea spune.

Dante7
18th September 2016, 20:52
Sa te bata Inter... asta da rusine !

Cum ar fi sa ia titlul Napoli ? Ce ar zice Higuain ?:))

Eddy DoubleD
18th September 2016, 20:56
Sa dai 100 de milioane pe un jucator si apoi sa-ti dai seama ca e praf :)) @United @Juve

Luis Garcia10
18th September 2016, 20:59
Sa te bata Inter... asta da rusine !

Cum ar fi sa ia titlul Napoli ? Ce ar zice Higuain ?:))

Ce titlu sa ia ma? :happy Au pierdut intr-o deplasare infernala azi, dar asta nu inseeamna nimic. Anul trecut au dormit 2 luni si tot au luat la pas.

Dante7
18th September 2016, 21:01
United pierde cu Feyenoord, pierde si azi. Juve face doar egal cu Sevilla, pierde azi. Inter ? Pai cat sa mai indure si ei ?:))

Cred ca transferul lui Pogba a facut mai mult rau pt cele 2 echipe decat bine :))


Ce titlu sa ia ma? :happy Au pierdut intr-o deplasare infernala azi, dar asta nu inseeamna nimic. Anul trecut au dormit 2 luni si tot au luat la pas.

Era o intrebare (retorica), nu o afirmatie. Learn to take a joke.

Si asta clar nu a fost o deplasare infernala... cel putin nu la Interul de azi. La Napoli, Roma, ce sa mai zici ?

YoNuTzz
18th September 2016, 21:08
juve va fi campioana cu vreo 6 etape inainte de final...prin etapa 32-33 asa...

dar oricum e socant ca inter care se face de kkt in primele 3 etape in campionat + in EL o bate pe juve...

Luis Garcia10
18th September 2016, 21:11
Si daca le pierd pe ambele enumerate tot iau la pas. Nu exista concurenta in Italia. Din pacate.

Dante7
18th September 2016, 21:18
dar oricum e socant ca inter care se face de kkt in primele 3 etape in campionat + in EL o bate pe juve...

Cred ca si Milan poate sa o bata pe Inter. Nu cred ca e la Inter vreun jucator care sa se ridice la nivelul lui Bacca sau Donnarumma.

YoNuTzz
18th September 2016, 21:21
handanovic e bun, icardi e bun...si cam atat...sa-l vedem pe joao mario...

Dante7
18th September 2016, 21:25
Nu mi-a placut niciodata Icardi. E o gluma pe langa Bacca. Iar Donnarumma mi se pare mai bun decat Handanovic. De fapt, avand in vedere varsta lui, Donnarumma cred ca e material de Barca si Real.

El Pistolero
18th September 2016, 21:56
Meci pierdut de Allegri, care a inceput cu un 11...meh... Nu ii stres, cum zicea si Luis Garcia, Juve n-are rival, chiar daca pierd 3-4 meciuri acum in tur, tot castiga campionatul.

Nadalfan
18th September 2016, 22:21
Lol :)):)) Inter are super lot. Matura cu Milan in momentu' asta. Au un mijloc de 3 ori mai bun. Kondogbia/Medel/F.Melo ca DM si Banega/Brozovic/Joao Mario ca mijlocasi centrali.
Dupaia, in atac au asa: Candreva, Gabriel, Eder, Perisic ca extreme si Icardi in fata. Si asta fara sa pun la socoteala jucatori precum Jovetic, Palacio. Chiar si Biabiany...In aparare au un super cuplu de fundasi centrali in Miranda si Murillo. La fundasii laterali stau foarte rau. Atat. Eu ii vad la final cel putin pe locu' 4.

phife
18th September 2016, 22:28
word. milan nu se compara ca lot cu inter

YoNuTzz
18th September 2016, 22:35
corect...inter are lot...nu o arata pana acum, dar are lot...bine, au si investit...

miril
18th September 2016, 22:45
Corect, Nadalfan, cu o singura observatie, Melo nu se pune ....ca sa nu mai spun ca Icardi are 23 de ani si Bacca...nu mai are mult pana la pensie. Jucator bun dar nici asa. De Donnarumma am spus nu demult, este noul Buffon si imi place si Bonaventura. Inter a fost tinuta pe loc de Mancini, olandezul este la inceputuri. Pana acum Inter a jucat mizerabil, mult sub valoarea lotului dar in seara asta si-a aratat potentialul. Sa se rezolve problema fundasilor laterali care sunt slabi, ca sa folosesc un eufemism, cu exceptia lui Miangue care pare de viitor dar nu se poate juca cu el ca titular la ora asta.

Dante7
18th September 2016, 22:50
Daca Inter are super lot, inseamna ca Juve are naveta spatiala. Si de cand Felipe Melo a devenit motiv de lauda ? Palacio, really ?! Mare diferenta intre Gabriel si Niang, ce sa zic :rolleyes: Bacca e de unul singur mai bun decat toti atacantii lui Inter la un loc.

Nu cunosc f bine lotul lui Inter, dar din ce am vazut, mie imi pare o echipa apropiata ca valoare de Milan. Meciul direct cred ca va fi influentat mai mult de forma de moment decat de valoarea jucatorilor.
Problema e ca Milan are lotul mai dezechilibrat. In sensul ca are totodata atat jucatorii mai buni cat si petardele mai mari. La portar stam mai bine, la fundasii laterali la fel, fundasii centrali sunt cam tot pe acolo, atacul mai bun. Inter cred ca sta mai bine doar la mijloc.

miril
18th September 2016, 23:11
Bacca a jucat foarte bine la Sevilla, la Milan nu a jucat cine stie ce, deci n-are cum sa fie mai bun decat toti la un loc. Icardi desi a avut multe accidentari a inscris 51 de goluri in 95 de meciuri iar Bacca 22 de goluri in 42 de meciuri, ma refer la serie A, ca sa nu mai adaugam factorul varsta. Concluzia, impresia este una, statistica este alta.

milanezu
18th September 2016, 23:20
prostii etapei sunt juventus.
:happy:happy
bravo ragazzi.
/hello/hello

Dante7
18th September 2016, 23:40
Bacca a jucat foarte bine la Sevilla, la Milan nu a jucat cine stie ce, deci n-are cum sa fie mai bun decat toti la un loc. Icardi desi a avut multe accidentari a inscris 51 de goluri in 95 de meciuri iar Bacca 22 de goluri in 42 de meciuri, ma refer la serie A, ca sa nu mai adaugam factorul varsta. Concluzia, impresia este una, statistica este alta.

Bine, poate am exagerat cu faptul ca e mai bun decat toti atacantii lui Inter la un loc, dar prea departe nu cred ca am fost :D

Bacca, la primul sezon, a avut o medie de aproape 1 gol la 2 meciuri. A fost al 3-lea golgheter al campionatului, la 1 gol de locul 2.
Daca vb doar de Serie A, asa cum zici tu, Bacca are 18 goluri in 38 de meciuri. 43 de meciuri si 20 de goluri are in toate competitiile. Iar anul asta are 4 goluri in 4 meciuri. In ultimul meci, a intrat ca rezerva. Daca in ultimul sezon Milan a sperat vreun moment la Europa, asta se datoreaza in mare masura lui Bacca.

YoNuTzz
18th September 2016, 23:41
roma mai ne arata pentru a 1000-a oara ca iar nu se va bate la titlu.

Dante7
18th September 2016, 23:50
Fuck, am crezut ca Inter-Juve e ultimul meci al zilei. M-as fi uitat putin si la Fiorentina-Roma. Nu ma asteptam ca Roma sa piarda, trec si ei printr-o forma, ceva de speriat.

Efectul Tatarusanu, probabil :D

dardar_3
19th September 2016, 10:22
Meci anost cu Doria insa dupa ghinionul cu Udine trebuia sa vina si o victorie din asta in care doar rezultatul conteaza.
Niang e talismanul nostru. Daca nu face vreo boacana ne batem la top 3. Am zis. :D

V-am zis ca nu pierd verisorii cu zebrele. :D Au lot bun insa tot a doua echipa din Milano vor ramane. :yeah: Ni hao!

Dante7
19th September 2016, 17:10
Milan peste Roma sau Napoli ? Nu cred.

Dante7
20th September 2016, 22:46
Milan conduce la pauza cu 1-0 (ghiciti cine a marcat :rolleyes:) pe Lazio, dupa ce lazialii au cam dominat in inceputul meciului.
Cateva observatii:
- De Sciglio 0 barat in atac. Mi-a placut mai mult Calabria pe dreapta
- l-am urmarit in special pe Montolivo. Am senzatia ca omul asta n-a progresat absolut deloc de cand a venit la Milan. Ba chiar mi se pare in regres. Nu e cine stie ce recuperator, nu apare la finalizare, n-are sut, ca regista e mediocru...
- cred ca 99% din pasele lui Kucka au fost in spate si latera (exceptie face pasa de gol catre Bacca. Super pasa acolo)
- Bacca f putin jucat. Doar mingi inalte pe el, a pierdut duelurile aeriene. A avut cu adevarat doar vreo 2 mingi, a marcat la prima faza de poarta, iar la inceputul meciului a dat practic o pasa de gol lui Niang (n-am inteles ce s-a intamplat acolo, stream-ul e cam shitty, ori Niang a fost faultat de un ultim aparator si trebuia dat rosu, ori s-a aruncat la pamant fara motiv, a la Gilardino in UCL)
- si ajung la Niang. Cel mai activ jucator de la Milan (in special pana la gol), are calitati, dar vai, ia niste decizii... face 3 sferturi de faza bine spre f bine si incheie lamentabil.
- Suso... absolut invizibil, pana in prelungiri cand a creat de unul singur o faza de gol. Insuficient.

Dante7
20th September 2016, 23:49
Milan - Lazio 2-0, cu o repriza secunda care s-ar putea traduce drept ,,Welcome to the Niang show" :)) A alergat, a driblat, a sutat in plopi, a ratat cu poarta goala, a scos un penalty, a marcat din penalty (a la Balotelli), a sutat relativ bine de la distanta. Only Niang :))

Donnarumma ofera multa siguranta apararii, cred ca e unul dintre cei mai siguri portari din Europa. De Sciglio a avut o faza in care a arat flancul stang cum o facea Bale la Tottenham :)) In rest, cred ca punctul slab la Milan e mijlocul. Fundasii s-au descurcat bine, nu au avut probleme azi, dar mijlocul mi s-a parut destul de lent si lipsit de inspiratie. Trioul Kucka-Montolivo-Bonaventura nu ma incanta (destul de slab si ultimul). Kucka aduce forta si determinare, Montolivo ar fi coordonatul de joc si Bonaventura ar fi jolly joker-ul care sa apara si la finalizare daaaar.... zau ca nu le iese :))

3 pct importante cu care Milan practic devine favorita la titlu :D

YoNuTzz
21st September 2016, 00:12
nu am vzt nici un meci din acest sezon al lui milan...de fapt nu voi vedea nimic pana nu ii vad plecati pe berlusconi si galliani...

oricum pentru cat de penibil e lotul 9/15 e ok.

Dante7
21st September 2016, 00:47
Nici macar Milan impotriva lui Juve sau Inter ?:D

Unii jucatori sunt tineri rau. Nu cred ca vor pleca dupa ce se incheie era Berlusconi. Plus ca e interesant sa-l urmaresti pe noul Buffon in actiune :D La capitolul portar+atacantul nr 1, Donnarumma-Bacca bate cam tot din Serie A. Doar Juve ce pune probleme (si) aici :D

smiLey.
21st September 2016, 01:43
Mi-a placut ca Montella i-a jucat pe Calabria si Locatelli.

YoNuTzz
21st September 2016, 09:42
montella e mai bun decat precedentii 4: seedorf, inzaghi, mihajlovic si brocchi...dar din pacate nici el nu are lot.

in schimb dupa cele 6 campionate luate la rand de juve, cred ca de anul viitor incolo, inter se va bate si ea la titlu...jucatori buni au inceput sa cumpere +
pe goal apare stirea astea, care chiar e plauzibila

Simeone set for Inter in 2018 as Atletico love affair begins to end.

ii prevad pe inter cu simeone facand cu inter un "mourinho 2010" :))

Andrei_23
21st September 2016, 11:50
2 victorii la rand, 2 cleen sheets, putem visa la lucruri marete! :evil: Prin maret ma refer la finish in prima jumatate a clasamentului :D

Doctor_Satan
21st September 2016, 12:52
3 pct importante cu care Milan practic devine favorita la titlu :D
Da, sigur. La Europa poate.
Ar putea sa traga pentru locul 5.

Dante7
21st September 2016, 17:29
in schimb dupa cele 6 campionate luate la rand de juve, cred ca de anul viitor incolo, inter se va bate si ea la titlu

Deci Forza Juve atunci :D
Inter cu Mourinho si Simeone iar Milan face experimente de ani buni deja :groggy:


Ar putea sa traga pentru locul 5.

Ba chiar 4. Peste Juve, Napoli si Roma e destul de greu, dar restul chiar nu sunt de speriat. Nu neaparat ca Milan are cine stie ce echipa cat faptul ca nici restul nu impresioneaza. (bine, daca se rupe Bacca, we're fucked :groggy:)

Doctor_Satan
23rd September 2016, 06:15
Nici Fiorentina si Lazio nu sunt de exclus din calcule.

Dante7
23rd September 2016, 14:38
Lazio a aratat cam rau cu Milan. Si-a facut Niang de cap cu ei. Si daca a jucat asa cu Milan, nu cred ca vor arata mai bine cu Juve, Napoli (hai ca poate cu Roma se mobilizeaza mai bine, ca deh, e derby). Plus ca se vor incurca si ei cu echipele mici... Mai degraba o vad pe Inter decat pe Lazio sa se bata la locurile fruntase.

YoNuTzz
25th September 2016, 22:45
inter iar a gafat-o acasa.

Dante7
25th September 2016, 23:49
Astazi s-au intalnit cei mai buni portari din Italia :D
Milan scoate 1 pct la Florenta (frumos oras, m-am nascut acolo :D ) si pare pe o usoara panta ascendenta. E departe de pretentiile acestui club, dar daca facem comparatie cu Milanul din ultimele sezoane... Anul asta cred ca echipa are sanse reale sa prinda un loc de cupele europene.

Exceptand-o pe Fiorentina, cam toate marile echipe din Italia sunt in varful clasamentului. Cele 2 din Milano, cele 2 din Roma, Juve, Napoli... Chievo si Bologna ce sunt ratacite pe acolo :D

YoNuTzz
25th September 2016, 23:50
campionat slab...

roma, inter si milan - doar numele e de ele...

din pacate ultimul rival pe care l-a avut juve a fost in 2012 milan...

ultimele 4 titluri le-au luat la caterink..si asta de anul asta la fel...

Dante7
25th September 2016, 23:52
Mda, e cam din alta liga Juve. Campionatul seamana cu Ligue 1 cand era Lyon vs restul lumii.

YoNuTzz
26th September 2016, 00:10
sau psg si restul lumii, sau bayern si restul lumii :))

YoNuTzz
2nd October 2016, 17:52
napoli singura echipa care se putea tine dupa juventus pana in etapa 30 asa...pierde la atalanta...

game over inca din etapa 7...

dardar_3
4th October 2016, 13:19
Am depasit complexul Sassuolo. :D
Un 4-3 epic... Interesant e ca Milan are cu Niang pe teren un adevarat talisman.
Locatelli are un viitor stralucit. Foarte interesant pustiul.
A intrat la 1-3 si s-a produs minunea. Urmeaza meci greu la Verona inaintea derby-ului cu zebrele :yeah:

YoNuTzz
4th October 2016, 21:32
cu juve cred ca avem vreo 10 infrangeri consecutive :))))))))

smiLey.
4th October 2016, 23:00
Of, acum 5 ani nu exista in vocabularul fanilor "meci greu la Verona". Sper sa cumparam ceva la iarna, ca avem bani in sfarsit.

Hai Milanule odata, ridicate, ca e penibil ce se intampla in Italia...Nu are cine sa concureze cu Juventus.

YoNuTzz
4th October 2016, 23:17
mda...6 titluri consecutive...nu cred ca au mai facut asta pana acum...

smiLey.
4th October 2016, 23:26
O sa ajunga la 10 probabil...Pe Inter nu ii vad sa faca ceva, iar echipe ca Roma sau Napoli pur si simplu nu pot sa mearga pana la capat, undeva la etapa 30 cad...nu au acel ADN de campioni.

iulian_1976
5th October 2016, 01:03
A scuze postasem gresit :)
Astept si eu un meci in care Ianis sa fie titular 90 de minute sa vad si eu ce poate fiul lui Hagi.
Antrenorul promite ca il va introduce cat de curand

dardar_3
5th October 2016, 10:50
Ianis probabil o sa faca precum Alibec: debut, rebut, inapoi in liga 1. :D Sper sa ma insel. :ok:
In ultimele jocuri am observat la Juve ca absentele de la mijloc ale lui Pogba si Marchisio se simt. Lotul insa e de departe cel mai valoros. Anul asta eu sper la un loc 3 in extremis dupa Juve si Napoli. Daca prindem loc de UCL vara viitoare vor veni nume grele. Daca nu, il luam pe Pavoletti pana la urma :))

YoNuTzz
5th October 2016, 10:57
e greu cu roma...ei cam prind UCL-ul in fiecare an...

eu sper sa am macar satisfactia sa terminam peste inter, dar si asta va fi greu.

Doctor_Satan
5th October 2016, 12:40
Pe Ianis tac-su il lauda ca joaca mai bine decat juca el la varsta lui.
Asta-i Messi, gata.

Johnny D
6th October 2016, 07:54
Am depasit complexul Sassuolo. :D
Un 4-3 epic... Interesant e ca Milan are cu Niang pe teren un adevarat talisman.
Locatelli are un viitor stralucit. Foarte interesant pustiul.
A intrat la 1-3 si s-a produs minunea. Urmeaza meci greu la Verona inaintea derby-ului cu zebrele :yeah:

Bravo Dardarele, lumea e mandra de voi! Inca putin si promovati la nivelul de-a lupta pentru EL!:D


mda...6 titluri consecutive...nu cred ca au mai facut asta pana acum...

Asta a fost cam asa: "Ne-ati retrogradat si ne-ati luat 4 titluri din palmares?:o: No bine daca asa sta treaba...":))

YoNuTzz
6th October 2016, 13:09
faptul ca titlul din 2005 s-a retras e ok, faptul ca titlul din 2006 i s-a dat lui inter e foaaaaaaaaaaaaarte wrong atat ptr juve cat si ptr inter...

frate...ori le retragi pe ambele, ori nu...

penibil...nu imi vine sa cred ca a ramas asa...

de asemenea pateticii de la inter daca aveau putina demnitate nu trebuiau sa-l accepte...au terminat in plm pe 3, dar nah, cand contra performantele sunt definitorii ptr tine, cand iti vine un titlu moca, il iei :))

YoNuTzz
11th October 2016, 01:51
milik s-a rupt la nationala si va sta vreo 6 luni minim...nasol rau ptr napoli.

queque
15th October 2016, 18:08
Ianis probabil o sa faca precum Alibec: debut, rebut, inapoi in liga 1. :D Sper sa ma insel. :ok:
In ultimele jocuri am observat la Juve ca absentele de la mijloc ale lui Pogba si Marchisio se simt. Lotul insa e de departe cel mai valoros. Anul asta eu sper la un loc 3 in extremis dupa Juve si Napoli. Daca prindem loc de UCL vara viitoare vor veni nume grele. Daca nu, il luam pe Pavoletti pana la urma :))
Ai uitat de Roma.In campionat e clar peste Napoli,nu ma refer doar la meciul de azi.Milan (si Inter) mai au de crescut.

YoNuTzz
15th October 2016, 18:16
wow...roma bate la napoli...

mda..este posibil ca roma sa ii ia fata lui napoli si sa termine pe 2...

dar avand in vedere ca locul 1 nu se disputa...campionatul nu este interesant.

YoNuTzz
16th October 2016, 20:45
inter au atins un minimum low chiar si ptr ei :))

aproape socant ce se intampla cu inter atat in campionat cat si in EL, la cat au investit.

ps: pe de alta parte, milan, la cat de slab are lotul...face o figura frumoasa in campionat pana acum. bravo lui montella :ok:

milanezu
17th October 2016, 00:14
etapa viitoare violam zebrele.

Lordul
17th October 2016, 18:01
sau ele pe voi

dardar_3
20th October 2016, 00:05
Iarta-l parinte ca nu stie ce vorbeste. :D

Johnny D
22nd October 2016, 23:24
Nu stiu ce le-a dat Dardare sa manance dar parca au inceput si limbricii astia de Milan sa miste ceva!:D

milanezu
22nd October 2016, 23:52
victorie absolut normala.
de acuma inainte zebrele trebuie sa se obisnuiasca cu infrangerile san siro.
dybala si higuain au jucat?

YoNuTzz
22nd October 2016, 23:58
socant ce s-a intamplat in seara asta...

tot respectul ptr montella...

milan o batepe juventus, desi diferenta de valoare dintre cele 2 loturi e colosala...

ps: juventus avea 8 victorii consecutive in meciurile oficiale...7 in campionat si 1 in cupa..

smiLey.
23rd October 2016, 03:14
Locatelli al doilea super gol in 3 etape, Donnarumma parada superba in minutul 95 la sutul lui Khedira.
Un boost enorm de incredere cu aceasta victorie !

sannicola
23rd October 2016, 10:46
Mai prinde si Milan un loc de cupele europene?
Chiar UCL poate :D.
De vreo 3 ani pauza totala la ei.Verisorii au mai prins asa timid cate un loc in europa league.Sa se faca de rahat pe acolo :P.

YoNuTzz
23rd October 2016, 13:17
greu top 3...si nici nu ar fi bine UCL din prima sa iti iei 5-6 de la barca acolo...

mai bine incepem cu Europa League...sa vedem daca ne face de ras ca inter sau nu...

Johnny D
23rd October 2016, 13:24
victorie absolut normala.
de acuma inainte zebrele trebuie sa se obisnuiasca cu infrangerile san siro.
dybala si higuain au jucat?

Eh, cat e in ultimele 10 meciuri 1-9?:D


Mai prinde si Milan un loc de cupele europene?
Chiar UCL poate :D.


Le da pomana 4 locuri de CL, nu auzi!?
O sa si-o fure in draci de la echipele din campionatele care conteaza, Anglia, Spania si Germania, ba chiar si de la Besiktas uneori, pe teren propriu:happy... echipe de CL auzi!:rolleyes: Poate ca Milan o sa miste ceva daca continua tot asa pe langa Juve, dar restu sunt de rasul curcilor.
Trecand de Besiktas ca te bate acasa, te egaleaza de la 3-1 acasa cine!? Tocmai marea forta, Austria Viena!:o: FORZZA ITALIA!!!!!!/hello:happy

inter
23rd October 2016, 15:55
mai bine incepem cu Europa League...sa vedem daca ne face de ras ca inter sau nu...

acum serios ... tot ne pomenesti la fiecare 2 posturi ... ai fost abuzat in copilarie de vreun fan Inter ? altfel nu-mi exprim ...... elocinta ta! :rosu:

YoNuTzz
23rd October 2016, 18:16
@inter, in loc sa comentezi, mai bine te duci si plangi in baie pe intuneric ptr situatia dramatica in care se afla echipa ta...

0/6 in EUROPA LEAGUE cu Beer Sheva si Sparta Praga...

1/12 in ultimele 4 meciuri dintre care 3 infrangeri consecutive...

chiar, reusiti salvarea de la retrogradare sezonul asta ?

resita
23rd October 2016, 19:15
lipsa de fair play la Juventus, cei de la Milan au dat mingea afara pt. ca portarul era accidentat iar *****ii astia nu le-au dat-o inapoi.

:rosu::rosu::rosu::rosu:

smiLey.
24th October 2016, 01:20
lipsa de fair play la Juventus, cei de la Milan au dat mingea afara pt. ca portarul era accidentat iar *****ii astia nu le-au dat-o inapoi.

:rosu::rosu::rosu::rosu:

Also, multi juventini au acuzat ca golul inscris de ei a fost anulat pe nedrept, nefiind offside la Bonucci.
Dar defapt golul s-a anulat pentru ca lovitura libera era indirecta, si mingea nu a fost atinsa de nici un jucator.

dardar_3
24th October 2016, 10:26
interica, aprinde globuletele! Alea primite de la Al Dracu! Pana de Craciun ajungem pe primu loc! :drak:

Fantastica victoria cu zebratii! :yeah: Echipa joaca bine chiar daca nu pot sa nu recunosc superioritatea lui Juve in multe momente ale jocului. Acum inteleg de ce Paletta a fost pastrat: Pipita nu a miscat. :D

Sa vedem daca s-au trezit baietii din euforie si fac un meci misto maine la Genoa. Forza Milan! :great:

@Jhonny, postezi doar aberatii.

Johnny D
24th October 2016, 12:03
Daca tu numesti faptele drept aberatii, poate. Au inceput sa dea si limbricusurile tale din aripioare si deja esti arogant, al dracu!:))
Daca esti atent nu e vb de lipsa de respect vis-a-vis de Milan, am zis ca s-ar putea sa miste ceva pe langa Juve, ma refeream la ulterioarele sezoane de CL, dar Roma si Napoli asa cum faptele o atesta (fapte care intr-adevar sunt aberatii de forma, forma penibila) sunt VARZA! Material didactic pentru salata! De Inter nici n-am mentionat, la ei e de asteptat sa fie penibili, nu mai surprind pe nimeni.

dardar_3
24th October 2016, 13:08
Cupa Mitropa aka Europa League e pentru looseri in zilele noastre. Porto a prins un meci fantastic in playoff cu Roma si asta e, se mai intampla. Faptul ca Napoli nu e constanta nu poate decat sa ma bucure insa are jucatori de calitate. Inter va reveni si ea in top destul de repede, o sa vezi.

Repet, aberezi cam des pe-aici fara sa fi vazut un meci din serie A (alea pe livescores nu se pun). :D

Johnny D
24th October 2016, 13:18
Am vazut destule, c-am pariat pe ele, futa-le Stalin!:))
Raportat la valoarea jucatorilor, echipe bune mi se par Torino si Sassuolo, o echipa buna se respecta indiferent de competitie! Sah mat!:cool:


:rasc:

SwedishMafia
25th October 2016, 12:07
MERDA rubentus !!!

smiLey.
25th October 2016, 23:38
Heh, scor de neprezentare cu Genoa. Trebuia noi sa calcam stramb...

YoNuTzz
25th October 2016, 23:43
cu juventus a fost minune...un fel de leicester...

acum ne-am revenit la normal...

obiectivul ramane: locul 6 :))

milanezu
26th October 2016, 00:55
paletta noul bonera.
retardul mai mananca un meci.
sper sa primeasca 5 etape.

Johnny D
26th October 2016, 08:26
Si Dardare saracu deja se vedea in lupta la titlu... aproape ca... mi-e mila!:D

dardar_3
26th October 2016, 14:53
Nu am zis ca suntem in lupta pt titlu Jhonny. Sunt destul de realist :D Urmatorul obiectiv pentru mine e meciul cu Inter de dupa pauza competitionala, peste o luna. :ok:

Pana atunci mai sunt meciurile cu Pescara si Palermo.

Johnny D
26th October 2016, 15:27
Milan e a 2-a echipa din Italia, sa nu ai griji Dardare!;)

Adica, excesiv!:D

Lordul
30th October 2016, 16:14
Higuain inscrie impotriva fostei sale echipe golul decisiv in Juve-Napoli 2-1

YoNuTzz
30th October 2016, 19:26
dap, juve a luat deja al 6-lea titlu...

cu atat mai mult inseamna minunea din weekendul trecut cand i-am batut.

YoNuTzz
31st October 2016, 00:11
inter 4 infrangeri in ultimele 5 meciuri...

si chiar au echipa...sa vedem cat mai sta de boer...

oricum, cand vine simeone...we are fucked...

smiLey.
31st October 2016, 13:04
Si cand te gandesti ca De Boer era si pe lista noastra inainte sa vina Montella.

YoNuTzz
1st November 2016, 12:38
de boer va fi sacked sapt asta.

dardar_3
1st November 2016, 14:17
De Boer e istorie: http://gianlucadimarzio.com/it/inter-ufficiale-lesonero-di-de-boer-panchina-affidata-a-vecchi

Inter va fi condus de Stefano Vecchi de la Primavera pana la gasirea unui inlocuitor. Nici acum nu imi vine sa cred cum a acceptat De Boer sa preia echipa care a facut stagiul de pregatire sub comanda lui Mancini. Focu' la ei :D

YoNuTzz
1st November 2016, 14:34
v-am zis, vine simeone din vara si inter va redeveni din pacate ptr noi inter 2010...

Johnny D
2nd November 2016, 07:42
Totusi n-ar fi asa rau sa mai vedem si noi pe Inter ca n-o bate Legia sau Plzen cu 3-0 ca pe Lazio din cand in cand, facand cinste italienilor.

miril
2nd November 2016, 09:27
Se vorbeste de Simeone de ceva vreme dar nu cred ca va veni la Inter in sezonul viitor.

Lordul
6th November 2016, 17:42
ce gol inscrie Lampadula in Milan-Palermo

YoNuTzz
6th November 2016, 17:51
este de-a dreptul socant ce face montella la milan fara bani fara jucatori, fara patron fara nimic...

la inceputul sezonului, dupa ce am terminat in genunchi sezonul trecut, fara transferuri in vara, fara nimic, am zis locul 10..

huuuge respect ptr montella.

ps: o rupe europa league pe sassuolo in Serie A.

Lordul
20th November 2016, 17:42
frumoasa aceasta echipa a Atalantei , fara mari veleitati iata ca pe teren propiu e o forta ..acum tine in sah pe Roma 1-1 si incearca sa marcheze si golul 2 , de altfel in ultimele 8 meciuri Atalanta are 6 victorii si 2 egaluri.

Lordul
20th November 2016, 17:50
penalty pentru Atalanta !!!!!!!!!!

Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooool 2-1 pentru Atalanta

YoNuTzz
20th November 2016, 22:00
roma ca de obicei...an de an...nici o sansa la titlu...

ps: doamne ce echipa slaba are milanul...ma mir ca stam atat de bine in clasament...e chiar o minune...

YoNuTzz
21st November 2016, 00:02
am fost egalati de inter in min 92...pacat...dar rezultatul e echitabil...

ps: desi inter sta prost in clasament, ca valoare a lotului e muuuuuuuult peste milan.

SwedishMafia
23rd November 2016, 10:09
MERDA inter !

inter
23rd November 2016, 19:39
cum era de asteptat ... a postat un merdist despre ce ii miroase in casa ...:rosu:

YoNuTzz
24th November 2016, 22:47
marea inter se face de ras pe toate planurile...

in EL intr-o grupa cu sparta praga, sotton si beer sheva, inter are 3/15 dupa primele 5 etape :))

bravo inter :D

smiLey.
27th November 2016, 00:13
E adevarat ca nu e cea mai stralucita echipa cea a Milanului, dar macar avem jucatori precum Donnarumma (17 ani), Romagnoli (21 ani), Locatelli (18 ani), Niang (21 ani), Suso (23 ani).

Toti au crescut foarte mult si sper sa fie pastrati si lasati sa joace, pentru ca dupa foarte mult timp chiar avem rezultate si ne castigam meciurile (chiar daca asta se datoreaza in mare parte si lui Montella).

Si mai sunt si Gomez (23 ani) si Calabria (19 ani) care mi se par la fel de promitatori, dar inca nu au jucat foarte mult.

YoNuTzz
27th November 2016, 11:03
dap, este socant ceea ce face montella cu cea mai slaba echipa a milanului din istorie (din punct de vedere al numelor jucatorilor)

ma uitam ieri primul 11 era aproape halucinant si 4-1 :))

oricum, sunt sanse sa mergem in europa dupa 3 ani lipsa..

YoNuTzz
27th November 2016, 18:40
juve pierde la genoa...pacat ca nu exista un adevarat contra-candidat la titlu...

Lordul
27th November 2016, 20:46
juve pierde la genoa...pacat ca nu exista un adevarat contra-candidat la titlu...

atentie la Atalanta ..daca Leicester a putut , iar in Germania si Franta avem surprize de ce sa nu asistam si in Italia la ceva surprize !

YoNuTzz
27th November 2016, 21:44
nu se pune problema...juve a luat deja al 6-lea titlu...

Lordul
27th November 2016, 21:46
stiu ! era doar o glumita !!! dar sper sa-i tina cat mai mult pe Atalanta forma buna

Leo
2nd December 2016, 23:27
Ce batuta incaseaza Inter.

YoNuTzz
3rd December 2016, 14:16
inter, ca de obicei...o gluma proasta...si in EL si in Serie A...

Lordul
3rd December 2016, 17:46
diseara Juve-Atalanta

Leo
3rd December 2016, 22:08
Juvrntus are 2-0 si este minutul 20. Poate intoarce Atalanta scorul. :D

Lordul
4th December 2016, 12:38
3-0 final . N-a mai fost cazul de o surpriza . Juve ramane Juve.

miril
4th December 2016, 13:19
3-1, ca sa fim corecti.

Leo
4th December 2016, 18:08
Roma invinge Lazio cu 2-0.

YoNuTzz
4th December 2016, 18:38
azi la mijloc am jucat cu sosa, locatelli si pasalic :)))

si iar am obtinut cumva 3 puncte...suntem un fel de leicester anul asta :))

ps: bravo roma !

Leo
4th December 2016, 19:06
Sa vina Milanul!

Johnny D
12th December 2016, 08:09
1. Juve
2. Napoli
3. Milan!?:o:

Am o veste proasta, locu 3 merge la baraj in CL, exact cum a mers Roma si...:D

YoNuTzz
12th December 2016, 09:31
nuu...in top 3 vor termina juve roma si napoli

da...au pierdut pe rand barajele si napoli si lazio si roma...

dardar_3
13th December 2016, 07:50
Milan ramane pe 3 si desi au pierdut aseara cu Roma, diferenta din teren a fost mult mai mica decat cea de pe hartie.
Niang a ratat al doi-lea penalty consecutiv :mda: Fara Kucka, Jack sau Bacca ne-am luptat de la egal la egal cu romanii :D

Ultimele 3 meciuri din turul campionatului sunt vitale:
Atalanta (acasa) - 17.12
Bologna (deplasare) - 22.12
Cagliari (acasa) - 08.01

Roma are cu Juve in deplasare, acasa cu Chievo si la Genoa si nu cred ca obtin mai mult de 4 puncte :P

YoNuTzz
13th December 2016, 13:35
ceea ce ma ingrijoreaza pe mine este faptul ca s-a amanat vanzarea clubului si cred ca nu se va mai realiza niciodata.
lotul este fff subtire, ff neexperimentat si lipsit de valoare...

dardar_3
13th December 2016, 13:54
http://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/Milan/13-12-2016/milan-fininvest-altri-100-milioni-c-bonifico-cinese-closing-marzo-1801478943.shtml
Au venit banutii. Vanzarea e ca si parafata. Problema e sa scapam in iarna de Honda, Luiz Adriano si Poli. Chiar si in cazul in care termina pe loc de Europa League, vor fi ceva transferuri insa alea importante la vara. In iarna as vrea sa vina Musacchio de la Villareal. De la vara se vorbeste de Andre Silva insa sunt convins ca au pus ochii pe el si echipe din Premier League sau Spania.

Momentan suntem pe 3 cu 3 etape inainte de terminarea turului, ceea ce e foarte bine! :great:

YoNuTzz
15th December 2016, 00:00
e socant de bine avand in vedere ce 11 bagam in teren meci de meci...

eu ma asteptam turul asta undeva la locul 11-12.

Leo
17th December 2016, 21:10
ECHIPELE DE START

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Marchisio, Sturaro - Pjanic - Mandzukic, Higuain
Antrenor: M. Allegri

Roma: Szczesny - Rudiger, Manolas, Fazio, Emerson - De Rossi, Strootman, Nainggolan - Gerson, Dzeko, Perotti
Antrenor: L. Spalletti

Leo
17th December 2016, 21:22
Relanseaza Roma lupta pt Scudetto?

YoNuTzz
17th December 2016, 22:36
nu cred...deja e 1-0 ptr juve...

Leo
17th December 2016, 22:45
Si arbitrul trage cu Juve.

Eddy DoubleD
18th December 2016, 21:07
Ce joaca Mertens ala in ultima vreme.

Si Chiriches a dat gol :)) Si n-a fost din faza fixa, ci din actiune.

Johnny D
20th December 2016, 12:34
Ce joaca Mertens ala in ultima vreme.


Mertens la schimb cu Ozil!:rasc:


nuu...in top 3 vor termina juve roma si napoli

da...au pierdut pe rand barajele si napoli si lazio si roma...

Valoarea!:rolleyes:

Eu zic ca nu e sigur, e batalie mare la locu 3 intre Roma, Milan si Lazio anu asta!

Primele 2 sunt acontate, se stie si in ce ordine, nu e problema.

YoNuTzz
23rd December 2016, 23:23
crezi ca napoli termina peste roma...eu nu cred.


ps: le-am luat supercupa lui juventus...destul de socant as putea spune :D

Eddy DoubleD
23rd December 2016, 23:26
Mertens la schimb cu Ozil!:rasc:

Nici macar nu joaca pe acelasi post.

Xaviesta
24th December 2016, 01:19
Ce asteptari sa ai de la Jd:))

SwedishMafia
24th December 2016, 12:13
MERDA rubentus !

Johnny D
26th December 2016, 18:26
Nici macar nu joaca pe acelasi post.

Ce asteptari sa ai de la Jd:))
Nu trebuie ca 2 jucatori sa joace pe acelasi post ca sa-i dai la schimb, plus ca poti schimba si sistemul ca nu te doare capu, ce asteptari sa am de la voi.:rolleyes:


Felicitari lu Milan pentru supercupa! Juve a parut usor nedecisa in meciul asta in multe momente!
Suso ala nu stiu ce cauta la Milan, e de echipa mare!:D

YoNuTzz
13th January 2017, 00:21
haha...milan - juventus in sferturile cupei italiei :D

dardar_3
16th January 2017, 11:14
Forza Viola! :D
Montella face treaba buna la Milan. Meci important diseara cu Torino, echipa pe care Milan a batut-o de 2 ori la limita in sezonul asta. :great:

dardar_3
16th January 2017, 23:06
In loc sa fie 3-0, s-a facut 2-2 :D Forza Milan! :great:

Johnny D
17th January 2017, 07:58
:)) Forza Forza! :D

Echipa f buna Torino, mai ales acasa, dar cam frivola. Baga meserie 30 de minute si daca nu da 3-4, risca sa fie egalata!:))

YoNuTzz
17th January 2017, 10:21
wtf...noul logo al lui juventus...ma intreb pentru cati bani si de la cine au facut sacrificiul asta...
oribil...

Leo
17th January 2017, 13:15
''Noul logo defineste ceea ce este Juve astãzi si ne va ajuta sã privim spre viitor cu încredere. Sunt sigur cã va scrie istorie si cu el vom câstiga multe trofee'', a spus despre aceastã schimbare presedintele Andrea Agnelli.

Pana una alta pare a fi o gluma proasta.

Srdjan
17th January 2017, 14:58
Arata mai mult ca si un logo a unei firme de sepci pentru copilasii de cartier

Elgorriaga
17th January 2017, 15:19
''Noul logo defineste ceea ce este Juve astãzi si ne va ajuta sã privim spre viitor cu încredere. Sunt sigur cã va scrie istorie si cu el vom câstiga multe trofee'', a spus despre aceastã schimbare presedintele Andrea Agnelli.

Pana una alta pare a fi o gluma proasta.

As fi jurat ca logo-ul se citeste "Jiji" ... :D

YoNuTzz
18th January 2017, 09:46
oricum nu se poate sa fii dpdv sportiv at your best, si sa-ti pui suporterii in cap absolut degeaba...

inexplicabil.

dardar_3
19th January 2017, 12:55
Se tot vorbeste de o repatriere a lui Aubemayang la Milan pt 70mil in vara. :)) Sper sa-si bage mintile in cap domnu Fassone si sa treaca peste teapa care au luat-o tata Fester lasandu-l sa plece pe cateva sute de mii. :D

Lordul
21st January 2017, 11:07
ce logo urat are Juve , iar infrangerea de la Firenze a reaprins campionatul..Juve a scartait serios in meicurile tari : Fiorentina-Juve 2-1 , Inter-Juve 1-0 (parca) , Milan -Juve 2-1

Johnny D
21st January 2017, 21:59
Awci.... cu Roma am stiut ca nu pierde rau Milanu, dar daca ma-ntrebai de Napoli... aici deja e o clasa diferenta. Fata de Roma doar jumate.:P

El Pistolero
21st January 2017, 22:05
Zici ca joaca Juve cu Bari... Ce diferent݋. :D

Srdjan
22nd January 2017, 00:28
Ce meci face Callejon din nou. Fenomenal copilul

YoNuTzz
22nd January 2017, 18:29
la milan nu sunt valori...mijlocul era format din kucka pasalic si sosa what the fuuuuuuuuuuck !

napoli e cu 50 de clase peste ! juventus cu 100 !

dardar_3
26th January 2017, 09:36
In mai putin de o saptamana, Milan a ratat aproape tot sezonu: s-a departat la 7p de locul 3 si a iesit din cupa. :mda: Locaboom a fost eliminat cand ne era lumea mai draga: min55 dupa ce scorul devenise 2-1 pt Juve.
Diferenta mare de jucatori intre Milan si Juventus. Rezultatul este just. :ok:

Ultimele 3 meciuri le-am inceput practic de la 0-2. :D

Lordul
26th January 2017, 09:43
la Locatelli a fost adrenalina tineretii altfel nu se explica o asemenea intrare in momentul acela...Juve putea sa mai marcheze

YoNuTzz
28th January 2017, 21:43
nu era cupa un obiectiv...

la ce jucatori avem, nu mai prindeam in veci culoarul de anul trecut cu echipe din ligile inferioare pana in finala.

si daca printr-o minune treceam de juve la juve acasa, apoi urma napoli si tot asa...

iar in campionat, la ce echipa slaba avem, oricum este o minune ca nu suntem pe locul 10-12.

daca terminam pe 6 e ok.

YoNuTzz
29th January 2017, 23:06
interul in schimb isi revine...sunt la a 7-a victorie consecutiva.

Johnny D
30th January 2017, 07:14
Da, ce forma pe Inter! N-ai fi zis dupa fiasco-ul din EL.
Roma sa aiba 2-1 in min 67 si apoi in 3 minute sa piarda meciul, Napoli, cel mai lejer meci al etapei teoretic, sa nu bata acasa pe Palermo...
Juventus oficial nu mai are competitie la titlu, dar fraierele astea doua aproape au fost ajunse de Inter. Interesanta lupta la CL acum.:)

YoNuTzz
31st January 2017, 23:43
am pierdut si la udinese..sper sa nu ratam locul 6 si anul asta.

ps: semifinalele din coppa italia:
napoli - juve
lazio - roma

nice :D

YoNuTzz
5th February 2017, 17:48
am pierdut si la udinese..sper sa nu ratam locul 6 si anul asta.

ps: semifinalele din coppa italia:
napoli - juve
lazio - roma

nice :D

am pierdut si acasa cu sampdoria...

va fi al 4-lea an consecutiv in care nu vom termina in top 6...

El Pistolero
5th February 2017, 22:37
Ce sut a prins nebunul asta de Cuadrado.

Lordul
7th February 2017, 22:05
am pierdut si acasa cu sampdoria...

va fi al 4-lea an consecutiv in care nu vom termina in top 6...

Milanul se indeparteaza usor dar sigur de top 6 si se parea ca va merge bine cu Montella antrenor

Lordul
8th February 2017, 22:32
Juve a castigat restanta de la Crotone scor 2-0 au marcat atacantii Mandzukic si Higuain

Lordul
13th February 2017, 19:19
Juve isi ia vant din pupa spre titlu dupa 2-0 la Cagliari

Srdjan
13th February 2017, 23:06
E dat titlul, nu se mai incurca Juve ca sa revina Napoli sau Roma din spate

Lordul
14th February 2017, 09:50
dar e lupta stransa pentru ultimele locuri de cupa europeana : Inter , Atalanta , Lazio 3 echipe in 2 puncte ; Milan si Fiorentina sunt ceva mai in spate de acest trio la 4 respectiv 5 puncte de Inter si Atalanta

Eddy DoubleD
19th February 2017, 18:11
Milik a revenit pe teren pentru Napoli :ok:

YoNuTzz
19th February 2017, 23:45
roma da numai 4 goluri in fiecare meci si in campionat si in europa..dar cu toate astea sunt destinati sa fie eternul loc 2..

napoli merge si ea bine...

inter probabil va termina pe 4.

milan sper sa prinda locul 6, dar probabil ca atalanta si lazio vor termina inainte...

Johnny D
20th February 2017, 08:54
Si eu sper, pentru Dardarel prietenul meu care mi-a urat de bine inainte de meciul cu Bayern si de bine am si primit, 5. Numa bine sa-i fie si lui.:)

Iulian.
20th February 2017, 15:31
...
milan sper sa prinda locul 6, dar probabil ca atalanta si lazio vor termina inainte...

Incerc sa fiu optimist si eu si sper ca Milan va prinde cupele europene.
LIKE!!!...

Elgorriaga
20th February 2017, 15:59
Sa facem punctul, cum se zice:

60883

YoNuTzz
24th February 2017, 09:28
fiorentina a avut 3-0 cu gladbach pe dubla mansa...s-a terminat 3-4...
roma a trecut de villarreal.