PDA

View Full Version : Etapa 2: CSU Craiova-ASA Tg Mures 2-1



Leo
22nd July 2016, 22:21
Luni, 1 august, ora 18.30

Leul Oltean
23rd July 2016, 14:37
Salve, Johnny.
Mai, prietene ... sursele :D mele imi spun ca in acest meci evolueaza (cel putin) o ''clona''. If I'm not asking too much :sneaky: ... poti sa precizezi care e aia ? (am remarcat ca ai o sensibilitate aparte pentru clone)

Leo
27th July 2016, 17:25
1 solist.

Leo
1st August 2016, 18:49
CSU Craiova: Calancea -€“ Popov, Acka, Da Graca, Vătăjelu -€“ Zlatinski, Madson - N. Rocha, Bancu, Ivan - Rambe

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu -€“ Matei, Cordoş, M. Constantin, Dobrosavlevici -“ P. Andre, Dică -€“ A. Ioniţă, Zicu, Borza - Kuk

cip
1st August 2016, 19:00
3 postari Leo,una ariciul spiritual...:rolleyes:
bine,Leo modereaza deci e obligata...
un meci de mare interes din cate vad,austrieci vs francezi :D

Leo
1st August 2016, 19:05
Rocha deschide scorul. Numai tu esti de vina, Cip. :D

cip
1st August 2016, 19:12
Rocha asta e de la Craiova sau de la Tg-Mures? :o:
ca nu urmaresc porcarii de-astea de prima liga,nu mai sunt la curent...
sper ca-i de la francezi,a bas les autrichiens! :D

Leo
1st August 2016, 19:17
De la Craiova.

cip
1st August 2016, 19:25
aha,sa fie sanatosi si unii si ceilalti...:)
ma bag la un film acum,salutare Leo! :P

Leo
1st August 2016, 19:36
Salutare Cip. :)

Leo
1st August 2016, 19:43
1-1
Autogol Ivan.

Johnny D
1st August 2016, 19:46
Ivan Turbinca!:))


Daca n-ar fi Nuno Rocha, Craiova asta ar fi de rasul curcilor dar Leul insista cu Ivan al sau cel autogolist!:D


Salve, Johnny.
Mai, prietene ... sursele :D mele imi spun ca in acest meci evolueaza (cel putin) o ''clona''. If I'm not asking too much :sneaky: ... poti sa precizezi care e aia ? (am remarcat ca ai o sensibilitate aparte pentru clone)

Foarte atent la a masura ochiometric o treaba, ca de obicei, o mica diferenta doar, Tg Mures e clona unei echipe mult mai mari decat clona olteana!:D Am pariat pe clona asta de la nord de Dunare dar mai bine imi bagam banii la pacanele, pana si apararea Rapidului e mai buna!:))

Johnny D
1st August 2016, 19:58
Gol clona Micutza!:D
Gol si pasa de gol Rocha, deja vu!?:rolleyes:

Si pe comentator l-a prins la baie, nu era nicaieri de gasit!:))

Doamne slaba e clona Muresului, concureaza serios cu clona Timisoarei la ultimul loc anu asta!


Liga 1, razboiul clonelor!

Johnny D
1st August 2016, 20:27
Alte pase de gol Rocha dar ce paraziti puteti avea acolo in atac... clone legate la ochi!:jerk: Imi place imnul, o clona veritabila!:D
In afara de Rocha, absolut nici unul n-are capul limpede si nu poate crea pericol voit, decat intamplator! Fara el, o echipa de impedicati.

Nu stie da cu capu, si nu se stie apara, dar fara el voi nu puteti da gol, de aparat se pot apara si altii, macar drept jalaone sa serveasca!:))
Daca nu e bun, dati-ni-l noua in Liga a 4-a, mergem doar cu scoruri de tenis!:D Acolo unde nu suntem prea ocupati cu semanatul cartofilor!:P

Hingherul
1st August 2016, 20:39
Ce prost e Ivan ala :))
Bine ca se transfera la Barcelona ca face liga 1 de ras :D

phife
1st August 2016, 22:32
A dat gol ivan.

Hingherul
1st August 2016, 23:02
Cica "transfermarkt" e cazut de cand a dat asta golul ala superb. Probabil ca nu cad de acord sa ii faca un pret :))

Johnny D
2nd August 2016, 07:17
Ce s-o fi intamplat cu Leul? Asa tare s-o fi bucurat cu baetii ca n-a mai ajuns ieri acasa!?:))

Leul Oltean
2nd August 2016, 20:08
Foarte atent la a masura ochiometric o treaba, ca de obicei, o mica diferenta doar, Tg Mures e clona unei echipe mult mai mari decat clona olteana!:thinkso:

Am impresia ca esti chiar mai autist decat credeam ...
Apoi, sa compari pe Nuno Rocha cu Ivan este ca si cum ai compara Armatura Zalau cu Universitatea Craiova. Unul e alergator bezmetic, celalalt e ... fotbalist. Simplu.
Ai remarcat ... fix un *****. :D Ca a dat Rocha gol (cu poarta goala, din 2 metri), dar nu l-ai vazut pe ala care a creat faza. Si care a facut exact ce trebuie sa faca un jucator de banda (matur !), desi el are doar 19 ani.
Ivan a jucat chiar bine ieri, simplu, fara sa se complice, pentru echipa. Cine este antrenor si stie fotbal ... de obicei remarca asta. ;)

Leul Oltean
2nd August 2016, 20:24
Ce prost e Ivan ala :))

A dat gol ivan.Cu voi doi e si mai simplu : ustura ... si tot ustura ...
Bine, si Ivan ala e nu stiu cum, sa se pise cu jet si spume pe sigla voastra de 57 milioane ... :))

Hingherul
2nd August 2016, 20:27
Hai ho, ce te-ai oparit asa? :))

Johnny D
4th August 2016, 07:12
Un Leutz confuz. Imi place mai mult decat cel care-l denigreaza pe singurul jucator de valoare din lotul clonei, poate singurul care ar merita sa joace la adevarata Cariova!:D

Leul Oltean
4th August 2016, 19:11
Te incapatanezi sa ramai ... cum esti. Nu vrei sa inveti nimic de la aia care stiu mai multe. De exemplu ... de la aia care iti spun sa nu mai joci la pariuri; in orice caz, macar nu mai paria pe fotbal, ca nu te pricepi deloc.
Rocha nu isi indeplineste nici jumatate din sarcinile de joc. Nici atunci cand ''joaca bine'', cum a fost in ultima etapa. Pe Cartu il disperase, il pusese ala pe lista neagra la nici 2 luni dupa ce venise la echipa (Cartu, nu Rocha). Pe el si pe Herghelegiu. Are viteza (tehnica deloc) dar alearga de bezmetic, cand in spate, cand in fata.
Exemplu : assist-ul de care vorbeai a existat doar in mintea ta si a catorva ziaristi (la fel de priceputi ca tine). De fapt, a fost o angajare (nereusita) a lui Rambe, insa mingea a ajuns la Mazarache (asta are si el o calitate : viteza/explozia). Rocha nu avea nici o treaba cu Maza, aflat undeva la 30m in stanga lui. Nici nu l-a vazut. Doar la Rambe se uita si spre el a trimis (prost).
Pe de alta parte, a avut in fata o echipa de liga a 3-a cu o aparare de paie.

Nu il poti compara cu Ivan, care la 19 ani chiar e fotbalist. Rocha are 24 si nu stie nimic. Nu a progresat deloc, de cand se afla la echipa.

Franz
4th August 2016, 21:41
nuno asta ce natie e? ivan banuiesc ca e roman

Johnny D
4th August 2016, 22:40
Te incapatanezi sa ramai ... cum esti. Nu vrei sa inveti nimic de la aia care stiu mai multe. De exemplu ... de la aia care iti spun sa nu mai joci la pariuri; in orice caz, macar nu mai paria pe fotbal, ca nu te pricepi deloc.


Am pus pe Clone nr. 1 care juca acasa, nu pe astialalti! Am impresia ca esti cu reflexe inverse, cand pierd o sa-mi zici sa mai pariez!:))


Leule, da-ti 2 palme si fa un nani frumos. Fara Rocha sunteti o echipa de idioti 19 ani sau peste, nu mai conteaza cui a vrut s-o dea, cum a dat gol, important e ca singurul care stie sa-si gaseasca coechipierul c-o pasa sau plasa c-un sut! Ca o face intentionat sau nu, e interpretabil. Eu interpretez ca are o tehnica de executie atat la pasa cat mai ales la sut excelenta, un dribling f bun, ca tie nu-ti place, asta e. Dar n-am zis ca nu te pricepi doar pentru ca nu-s de acord cu tine.:)

Leul Oltean
4th August 2016, 23:10
Am pus pe Clone nr. 1 care juca acasa, nu pe astialalti! Am impresia ca Eu vorbeam in general, nu de meciul asta la care toata lumea a jucat 1 solist. Raman la parerea ca nu te pricepi, insa partea proasta la tine este ca nu te pricepi dar joci. In fine, sunt banii tai.
... important e ca singurul care stie sa-si gaseasca coechipierul c-o pasa sau plasa c-un sut ! ...tocmai ca e printre putinii care nu stiu sa dea o pasa, nu are sut (nici stangul, nici dreptul), nu stie sa dea cu capul, iar la inteligenta tactica e zero. Are doar viteza, dar nici aia nu ii foloseste tot timpul.
Nu are nici creier, de aceea rata lui de crestere e zero. Nu poate fi comparat cu Ivan. In etapa 2 a jucat cu niste gugustiuci ... urmareste-l cu atentie in etapa urmatoare, in fata unor fundasi mai buni. Urmareste-i pe ambii.

Johnny D
5th August 2016, 07:14
Eu cu Ivan te tachinam, daca nu te-ai prins...:P

Eu vorbeam in general, nu de meciul asta la care toata lumea a jucat 1 solist. Raman la parerea ca nu te pricepi, insa partea proasta la tine este ca nu te pricepi dar joci.
Ieri mi-au mancat ultimii bani Brazilia, daca nici Neymar nu e instare sa dea sau sa creeze un gol cu rahatii aia si in superioritate peste 30 de minute... apoi chiar ca nu ma pricep!:)):))

Da al dracu de bine la ochi Rocha, e un fel de Alexis Sanchez la noi, poate nu joaca mereu dar si cand joaca!:D:D