PDA

View Full Version : 26. PENEDO Jaime Manuel Cano



Leo
15th July 2016, 14:00
Portar
Varsta: 34 ani
Data nasterii: 1981-09-26



Titular in nationala statului Panama la editia din acest an de la Copa America, Jaime Penedo (34 de ani) si-a inceput cariera la Estudiantes de Panama si a mai evoluat pentru Club Deportivo Plaza Amador, Club Deportivo Arabe Unido (toate din Panama), Cagliari (Italia), Osasuna B (Spania), Club Social Deportivo Municipal (Guatemala), LA Galaxy (SUA) și Deportivo Saprissa (Costa Rica).
La Copa America din acest an, organizata in SUA, Jaime Penedo a fost titular in poarta echipei panameze in toate cele trei meciuri din grupa D: 2-1 cu Bolivia, 2-4 cu Chile si 0-5 cu Argentina.

Leo
28th May 2017, 15:45
Penedo si-a prelungit contractul pana in vara lui 2018.

Leo
3rd June 2018, 17:47
Penedo a semnat prelungirea pana la finalul sezonului 2018/2019.

''Multumesc întregii familii Dinamo, sunt foarte fericit de prelungirea contractului''.

Leo
14th December 2018, 14:37
Penedo a reziliat contractul cu Dinamo la cererea lui Rednic.
''Nu voi uita niciodată anii pe care i-am petrecut la Dinamo, sînt mîndru de ceea ce am realizat aici. Le multumesc clubului, colegilor, antrenorilor si suporterilor dinamovisti pentru această perioadă minunată din viata mea! Inima mea bate pentru tine, Dinamo!''

Leo
2nd January 2019, 19:55
Panamezul Jaime Penedo (37 de ani) vrea sa infiinteze o academie in tara natala. Scoala de fotbal va purta numele fostei sale formatii, Dinamo.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/jaime-penedo-gest-suprem-de-dragoste-fata-de-dinamo-ce-va-face-panamezul-dupa-plecarea-din-romania-556563.html