PDA

View Full Version : 29. José Antonio ROMERA NAVARRO



Leo
15th July 2016, 13:55
Fundas dreapta
Varsta: 28 ani
Data nasterii: 1987-09-08





José Antonio Romera Navarro, 28 de ani, fundas dreapta, a evoluat in ultimele doua sezoane pentru FK Jablonec in prima liga a Cehiei. Finalist in editia din acest an a Cupei Cehiei, José Antonio Romera Navarro a adunat 16 partide in toate competitile, sezonul trecut, pentru FK Jablonec.
Format la Scoala de Fotbal a clubului Levante, José Antonio Romera Navarro (1.79 m / 73 kg) si-a inceput cariera la CD Onda si a mai evoluat in campionatul spaniol pentru Levante B si CF Gandia, fiind transferat in urma cu patru ani in Cehia, la FK Dukla Praga.

41 de meciuri a adunat José Antonio Romera Navarro pentru FK Jablonec in prima liga a Cehiei in perioada 2014-2016.

2 goluri in 49 de partide a marcat José Antonio Romera Navarro pentru FK Dukla Praga, in Cehia, in perioada 2012-2014.

14 jocuri a evoluat José Antonio Romera Navarro in Cupa Cehiei pentru FK Jablonec si FK Dukla Praga.

Leo
30th May 2017, 17:02
Romera si-a prelungit contractul cu Dinamo pana in vara lui 2018.

Leo
3rd June 2018, 17:30
Contractul lui Romera a luat sfarsit. Mult succes in continuare!


''Este timpul sã spun la revedere, este sfârsitul perioadei ca jucãtor al lui Dinamo. Au fost 2 ani minunati, în care am întâlnit mari jucãtori si mi-am fãcut prieteni buni pe teren si în afara acestuia.
Sunt foarte mândru si recunoscãtor cã mi s-a oferit sansa sã apãr tricoul lui Dinamo. Mi-as fi dorit ca acest sezon sã fie diferit, dar în memoria mea vor rãmâne doar momentele bune.
La final, as vrea sã le spun MULTUMESC celor mai buni fani pe care i-am avut. M-ati fãcut sã mã simt special, iar sprijinul vostru a fost fãrã egal. Atmosfera pe care o creati si cântecele voastre din timpul meciurilor vor fi mereu în mintea mea''.