PDA

View Full Version : EURO 2016- concluzii



Tim
11th July 2016, 16:00
E gata.
Hai sa tragem linie si sa facem bilantul !
Cum vi s-a parut? Ce a fost bun, ce a lipsit?

Clau7_D
11th July 2016, 19:01
Raspund eu primul, ca stiu ca iti sunt drag :D
E primul European la care am fost la meciuri si te-am intalnit si pe tine deci nu stiu ce e mai important :drak:
E pacat ca s-a terminat asa de repede, un European (sau un Mondial) misca un intreg continent. Pentru frumusete si diversitate e ok ideea cu 24 de echipe dar din punct de vedere al valorii as avea ceva dubii.
Mi-a placut faptul ca arbitrii au lasat jocul mai liber, obisnuit fiind cu meciurile din campionatul nostru unde se fluiera la fiecare atingere :headbang:

Leul Oltean
11th July 2016, 19:20
Ce a fost bun, ce a lipsit ?Mutu si Dodel.

cip
11th July 2016, 19:27
un European (sau un Mondial) misca un intreg continent.
va trebui sa ta hotarasti,mondialul misca mai multe,europeanul unul singur...ce draq e cu cu tine bai FanSportRomania? :D

Clau7_D
11th July 2016, 19:29
va trebui sa ta hotarasti,mondialul misca mai multe,europeanul unul singur...ce draq e cu cu tine bai FanSportRomania? :D

Haidi bre ca esti ditamai ingineru' si tu...foloseste regula de 3 simpla :))

Lordul
11th July 2016, 21:13
Din 12 in 12 ani se produc surprize :

Danemarca 1992
Grecia 2004
Portugalia 2016

phife
11th July 2016, 21:41
portugalia not even close.
ei de bine de rau au ceva jucatori si unul dintre ei e printre cei mai buni din istorie.
unii :rolleyes: nu i-au judecat dupa grupe

liverpool-kid
11th July 2016, 21:59
Noi trebuie sa mai asteptam pana in 2028?apoi ca in 2029 sa vina Terminator si astfel omenirea sfarseste cu Romania campioana europeana

cip
11th July 2016, 22:33
Haidi bre ca esti ditamai ingineru' si tu...foloseste regula de 3 simpla :))
pai nu-mi bat capul...
thd de kkat deschis de cristiano ronaldo al forumului care vrea sa se bage in seama cu orice pret...:)

SwedishMafia
11th July 2016, 22:38
concluzie : avem cea mai slaba generatie de jucatori din istoria fotbalului romanesc. :D

Leul Oltean
11th July 2016, 23:34
thd de kkat deschis de cristiano ronaldo al forumului care vrea sa se bage in seama cu orice pret...:)Auzi, mah, timache ... cu cacaciosu asta ai stat tu la masa, de atatea ori ? Ati fost la meciuri, la bere si cine stie pe unde, multe clipe frumoase petrecute impreuna si nu stiu ce ... cu asta ? :confused:

phife
11th July 2016, 23:39
nu, serios, ei au fost prieteni si i-a despartit politica?

Leul Oltean
11th July 2016, 23:44
Eh, politica ... unu e patron, celalalt e plebeu. Asta i-a despartit. Plus diferenta mare de coeficient de inteligenta.

YoNuTzz
11th July 2016, 23:54
concluzie

nu stiu cine a fost umilit mai tare: noi, rusii sau englezii ?

in rest - bravo portugalia, tara galilor si islanda.

Clau7_D
12th July 2016, 07:36
pai nu-mi bat capul...
thd de kkat deschis de cristiano ronaldo al forumului care vrea sa se bage in seama cu orice pret...:)

Timisoara naste Politehnici --> mai multe tabere de suporteri in oras :)) noua dinamovistilor ne convine, cele mai usoare puncte de castigat :sneaky:

Tim
12th July 2016, 08:06
Iar a intrat Payet la rupere?:))

Doctor_Satan
12th July 2016, 09:38
pai nu-mi bat capul...
thd de kkat deschis de cristiano ronaldo al forumului care vrea sa se bage in seama cu orice pret...:)
Cristiano Ronaldo?
De ce? E cu kilul de gel dupa el sau are obiceiul sa planga si cand se juleste la genunchi?

Tim
12th July 2016, 09:40
iaca si sociosul sholdovean.....:))

Mai rasfirati baieti,mai rasfirati.

FanSportRomania , tu ce parere ai despre EURO 2016? :D

Clau7_D
12th July 2016, 09:58
iaca si sociosul sholdovean.....:))

Mai rasfirati baieti,mai rasfirati.

FanSportRomania , tu ce parere ai despre EURO 2016? :D

Am scris mai sus, in primul comentariu ;) emotia traita la imn si bucuria de la golul nostru cu elvetienii, de nepretuit :yes:

Tim
12th July 2016, 14:45
Acum intelegi de ce am insistat sa inchid acel thread de la inceputul campionatului european? Sunt insi care nu se pot bucura de nimic.
Ei doar ii urasc pe ceilalti.

asta e una din concluziile acestui CE.

Clau7_D
12th July 2016, 16:57
Acum intelegi de ce am insistat sa inchid acel thread de la inceputul campionatului european? Sunt insi care nu se pot bucura de nimic.
Ei doar ii urasc pe ceilalti.

asta e una din concluziile acestui CE.

Nu am fost de acord atunci cu faptul ca ai vrut inchiderea thread-ului si nu mi-am schimbat parerea intre timp :)
Atmosfera din ziua meciului cu elvetienii, din jurul stadionului, mi-a demonstrat inca o data de ce Romania e acolo unde e.
Deci ma intalneam pe strada cu elvetieni, imbracati in rosul lor frumos :D si ne salutam, dadeam noroc, ne uram success unii altora...super de treaba.
In schimb cand ne intalneam cu romanii parca eram dusmani...fara saluturi, ne masuram din priviri, fara cuvinte :headbang:

cip
12th July 2016, 19:22
Cristiano Ronaldo?
De ce? E cu kilul de gel dupa el sau are obiceiul sa planga si cand se juleste la genunchi?
nu,doar ca e la fel de infatuat :D

Tim
12th July 2016, 20:02
caldura mare, mon cher!:groggy:

Leul Oltean
12th July 2016, 23:23
Din 12 in 12 ani se produc surprize :

Danemarca 1992
Grecia 2004
Portugalia 2016Portugalia nu e surpriza, Vasile. Sau e surpriza doar pentru aia care se uita la fotbal si nu pricep nimic.
Acum, dupa ce s-a incheiat competitia, eu o consider o castigatoare merituoasa. A fost cea mai buna, cel putin a fost echipa cu cei mai multi fotbalisti adevarati (discutam, totusi, de o competitie echilibrata, cu 7-8 echipe foarte apropiate ca valoare, adica o treime dintre participante).

ronaldinho
13th July 2016, 03:01
De acord. Portugalia a castigat pe merit. Pepe a fost magnific, R Sanches a fost, de departe, revelatia turneului, Ronaldo e Ronaldo. Au fost condusi doar de Ungaria din niste devieri si au avut mega bulanul sa dea islandezii gol in ultimul minut contra Austriei, deci au avut si bulan. Sper sa ajungem si noi intr-o buna zi in acele 7-8 echipe.
Cu exceptia primei sapt, nu au fost probleme organizatorice, deci Franta s-a achitat bine de sarcini.
Arbitrajul a fost la super-inaltime
Spania are multe schimbari de facut si urmatorii ani va lupta la reorganizare. Germania are nevoie de atacant, ca fundas dreapta si-au gasit. Portugalia si Franta mai propun niste generatii de exceptie. Anglia, Belgia si Elvetia vor fi mereu overrated, iar Italia va incropi tot timpul o echipa capabila sa se bata la semifinale, la orice mondial, european.
Islandezii si irlandezii, cei mai superbi fani!
Ai nostri.... trebuie sa invete sa atace, cu sau fara minge. :D

Clau7_D
13th July 2016, 07:37
Nu zice nimeni nimic de portarul portughezilor :ok: meserias, a scos tot ce se putea scoate...in faza eliminatorie a luat gol doar de la polonezi. Cat de sigur a fost, iesea perfect pe centrari...ce sa mai , ca Tatarusanu al nostru :headbang::headbang:

Tim
13th July 2016, 12:01
Inca ai cosmaruri cu iesirile tatarusinii? Las'ca-ti trece, esti tanar, ai timp sa uiti.

Clau7_D
13th July 2016, 14:30
Cosmarul meu e ca o sa il vad si din toamna, in preliminarii, tot pe el in poarta :headbang:

Tim
13th July 2016, 14:45
Pai tocmai de asta il urasc toti pe neamt, sansele ca sa apara schimbari (chiar si in poarta) sunt destul de mari. Poate il incercam pe Pantilimon, poate pe Lung JR poate pa altii mai in forma. Asta daca nu alege si neamtul sa doarma in pat cu Bogdan Stancu si sa-l puna pe sigla nationala pe Adi Popa.:((