PDA

View Full Version : Baraj de promovare pentru Liga 3 (2016-2017)



solaris
9th July 2016, 13:38
41 de campioane de județ din România și câștigătoarea Ligii a IV-a București ar fi trebuit să se vor înfrunte sâmbătă, 25 iunie, de la ora 17:30, în returul celor 21 de meciuri ale barajului pentru obținerea promovării în Liga 3. Totuși, două dintre aceste meciuri nu vor avea loc.

FC Hidișel (BH) a anunțat că nu va participa la baraj, fiindcă nu are bani să susțină o posibilă prezență în Liga 3, astfel că Recolta Dorolț (SM) a obținut promovarea la "masa verde". Mai nou, Pandurii Cerneți (MH) a trimis la federație înștiințare că nu se prezintă la returul cu CSM Școlar Reșița (CS), deoarece nu are bani de deplasare. Învinși în meciul tur cu 6-1, mehedințenii s-au temut de o umilință și mai mare la Reșița, astfel că au decis să nu mai facă deplasarea, acesta fiind de fapt motivul pentru neprezentare. În această situație, CSM Școlar Reșița este a doua campioană județeană care a obținut promovarea în Liga 3.După desfășurarea meciurilor tur, trei echipe au câștigat la o diferență de cel puțin trei goluri, astfel că aproape și-au asigurat promovarea: Avântul Valea Mărului (GL)(4-1 cu Pajura Huși - VS), Ripensia Timișoara (TM)(4-0 cu Hercules Lupeni - HD) și CS Șirineasa (VL)(4-1 cu Tractorul Cetate - DJ).


VIITORUL FELEACU (CJ) - GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR) 2-2 după 120 de minute, 1-0 după 90 de minute (0-1 în tur)
Stadion: TCI (Cluj-Napoca - Cluj);
Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare - Maramureș);
Asistenți: Cristian Nicolae Lucaci și Gheorghe Vasile Tarba (ambii din Baia Mare - Maramureș);
Observatori: Ioan Onicaș și Costin Dan (ambii din Zalău - Sălaj).

â–șMarcator: Horațiu Moldovan (79), Radu Danciu (107) / Andrei Purice (111), Ghergar (120)



ȘOIMII TOPOLOG (TL) - SPORTUL CHISCANI (BR) 1-4 (2-2 în tur)
Stadion: Comunal (Topolog - Tulcea);
Arbitru: Florin Miron (București);
Asistenți: Cristian Ionuț Măndită (Tunari - Ilfov) și Marian Istrate (Buftea - Ilfov);
Observatori: Marian Dorobanțu (Buzău) și Rodel Aron (Slobozia - Ialomița)

â–șMarcatori: Moldoveanu (72) / Durbac (36), Huțu (68), Pascu (82), Cl. Boariu (90)

AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) - VENUS INDEPENDENȚA (CL) 3-0 (3-4 în tur)
Stadion: Trust (Cernavodă - Constanța);
Arbitru: Ionuț Coza (Cernica - Ilfov);
Asistenți: Dragoș Baluna și Alexandru Midvichi (ambii din București);
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca - Cluj) și Marin Rusen (București).

â–șMarcatori: Husein (37), Fotescu (62 - pen.), Rusu (90+2)

PROGRESUL BUCUREȘTI (B) - ARSENAL MALU (GR) 1-4 (0-2 în tur)
Stadion: Romprim (București);
Arbitru: Andrei Moroiță (Ploiești - Prahova);
Asistenți: Cătălin Alexandru Popovici și Ștefan Dumitrache (ambii din Ploiești - Prahova);
Observatori: Constantin Ștefan și Dan Ionescu (ambii din București).

â–șMarcatori: ... (83) / Silviu Radu (34, 65, 85), Alin Damian (44)

FLACĂRA MORENI (DB) - VOINȚA CREVEDIA (IF) 3-0 (2-2 în tur)
Stadion: Flacăra (Moreni - Dâmbovița);
Arbitru: Dan Grigore Botescu (București);
Asistenți: Mihai Marian Ionescu (Suseni - Argeș) și Șerban State (Pitești - Argeș);
Observatori: Corneliu Fecioru și Mihnea Marsilian Totan (ambii din București).

â–șMarcatori: Vlad Cârnaru (24), Timofte (25 - pen.), Negrea (81)

CS PĂULEȘTI (PH) - EUROMANIA DUMBRĂVENI (VN) 2-0 (3-1 în tur)
Stadion: Comunal (Păulești - Prahova);
Arbitru: Cristina Mariana Trandafir (București);
Asistenți: Mihaela Țepușă și Roxana Ivanov (ambii din București);
Observatori: Irina Mîrț și Andrei Simion (ambii din București).

â–șMarcatori: Vlad Negoiță (17 - autogol), Andrei Ciobanu (75)

NEMERE DIN GHELINȚA (CV) - PETROLUL BERCA (BZ) 1-0 (2-4 în tur)
Stadion: Comunal (Ghelința - Covasna);
Arbitru: Bogdan Dumitrache (București);
Asistenți: Aurelian Țoie și Gabriel Neagu (ambii din București);
Observatori: Cristian Nica (Ploiești - Prahova) și Ilie Luca (Brașov).

â–șMarcator: Ciprian Ursu (4)

AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL) - PAJURA HUȘI (VS) 3-1 (4-1 în tur)
Stadion: Comunal Valea Mărului (Galați);
Arbitru: Eduard Ioniță (Constanța);
Asistenți: Silviu Brandușa (Călărași) și Marian Carson (Constanța);
Observatori: Nicolae Marodin (București) și Constantin Chiriazic (Tulcea).

â–șMarcatori: Vlad Antofe (7), Ionuț Cristian (20), Cristian Frunză (60 - pen.) / Mădălin Căciulă (71 - pen.)

GAUSS RĂCĂCIUNI (BC) - SIRETUL LESPEZI (IS) 0-1 (1-2 în tur)
Stadion: Răcăciuni (Bacău);
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila);
Asistenți: Florin Alexandru Vișan (Galați) și Daniel Vlase (Slobozia Conachi - Galați);
Observatori: Liviu Seceanu (Galați) și Vasile Vămanu (Piatra Neamț - Neamț).

â–șMarcatori: Andrei Dandu (75)

LUCEAFĂRUL MIHAI EMINESCU (BT) - VOINȚA ION CREANGĂ 1-5 (NT) (1-0 în tur)
Stadion: Comunal Mihai Eminescu (Mihai Eminescu - Botoșani);
Arbitru: Valentin Lungu (Iași);
Asistenți: Ionuț Melinte și Andrei Diaconu (ambii din Iași);
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava) și Gabriel Flaviu Pop Ion (Bacău).

â–șMarcatori: Vechiu (90+2) / Marius Doboș (18, 72), Ionuț Tofan (35, 60), Silviu Boboc (66)

ȘOMUZ FĂLTICENI (SV) - FC BISTRIȚA (BN) 1-1 (0-0 în tur)
Stadion: Tineretului (Fălticeni - Suceava);
Arbitru: Sergiu Mavriche (Bacău);
Asistenți: Damian Antal și Alexandra Theodora Apostu (ambii din Bacău);
Observatori: Virgil Stărică (Iași) și Daniel Cioloboc (Târgu Mureș - Mureș).

â–șMarcatori: Cutaș (90+4) / Otniel Sighiartău (5)

UNIREA MIRȘID (SJ) - VIITORUL ULMENI (MM) 0-7 (0-1 în tur)
Stadion: Comunal (Mirsid - Sălaj);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad);
Asistenți: Sebastian Pantea și Alina Mihoc (ambii din Arad);
Observatori: Claudiu Ștefănuți (Bistrița - Bistrița Năsăud) și Viorel Vancea (Oradea - Bihor).

â–șMarcatori: Dănuț Sabău (22), Marius Feraru (34, 50), Sergiu Chiorean (39), Dumitru Morar (71, 84), Alexandru Ignat (78)

MUREȘUL LUDUȘ (MS) - MUREȘUL VINȚU DE JOS (AB) 0-3 (0-1 în tur)
Stadion: Mureșul (Luduș - Mureș);
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca - Cluj);
Asistenți: Iulian Szekely și Doru Claudiu Lucaciu (ambii din Cluj-Napoca - Cluj);
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) și Mihail Băcescu (Brașov).

â–șMarcatori: M. Popa (8) , Apetri (26), Iacșa (79)

HERCULES LUPENI (HD) - RIPENSIA TIMIȘOARA (TM) 0-3 (0-4 în tur)
Stadion: Minerul (Lupeni - Hunedoara);
Arbitru: Dorian Micloșină (Reșița - Caraș Severin);
Asistenți: Răzvan Constantin Nistoran (Reșița - Caraș Severin) și Ionel Caius Drula (Drobeta Turnu Severin - Mehedinți);
Observatori: Luis Moisescu (Drobeta Turnu Severin - Mehedinți) și Valeriu Nichimiș (Alba Iulia - Alba).

â–șMarcatori: Florin Nanu (4), Briciu (79), Mediop (86)

TRACTORUL CETATE (DJ) - CS ȘIRINEASA (VL) 3-1 (1-4 în tur)
Stadion: Tractorul (Cetate - Dolj);
Arbitru: Cătălin Marian Pană (București);
Asistenți: Ionuț Marius Bobe (Videle - Teleorman) și Marilena Cătălina Nan (Alexandria - Teleorman);
Observatori: Vasile Balaj (Reșița - Caraș Severin) și Nicolaescu Florin (Slatina - Olt).

â–șMarcatori: Jilcu (23), Boboescu (65 - pen.), Dodoacă (77) / Ceapă (1)

GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI (GJ) - FC HERMANNSTADT (SB) 1-5 (0-1 în tur)
Stadion: Local (Târgu Cărbunești - Gorj);
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara - Timiș);
Asistenți: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj - Timiș) și Andrei Nicolae Chițoiu (Timișoara - Timiș);
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitești - Argeș) și Călin Marius Orbonaș (Ilia - Hunedoara).

â–șMarcatori: ... () / C. Trohin, Daniel Tătar (două), Ionuț Simion, Andrei Greavu

FC ARGEȘ 1953 PITEȘTI (AG) - RECOLTA STOICĂNEȘTI (OT) 4-1 (1-1 în tur)
Stadion: Bradu (Bradu - Argeș);
Arbitru: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște - Dâmbovița);
Asistenți: Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea - Vâlcea) și Ramona Doriana Bunget (Târgu Jiu - Gorj);
Observatori: Adrian Vidan (București) și Tudor Negoiță (Ploiești - Prahova).

â–șMarcatori: Pătrănoiu, Tameș, Dima, Prodan / Preda

OLIMPIC CETATE RÂȘNOV (BV) - UNIREA CRISTURU SECUIESC 2-0 (HR) (1-3 în tur)
Stadion: Bucegi (Râșnov - Brașov);
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureș - Mureș);
Asistenți: Balint Albu și Andra Tănăsuc (ambii din Târgu Mureș - Mureș);
Observatori: Andrei Ioniță și Mihai Costache (ambii din București).

â–șMarcatori: Nicolae Mariean (40, 44)

ANDRIAS ANDRĂȘEȘTI (IL) - FCM ALEXANDRIA (TR) 1-1 (1-3 în tur)
Stadion: Comunal (Andrășești - Ialomița);
Arbitru: Florin Aurelian Macovei (Galați);
Asistenți: Florin Iftode (Târgu Bujor - Galați) și Răzvan Negoiță (Brăila);
Observatori: George Ionescu și Olivian Capra (ambii din București).

â–șMarcatori: Baltă (75) / Căpățână (44 - pen.)

CSM ȘCOLAR REȘIȚA (CS) - PANDURII CERNEȚI (MH) 3-0 la masa verde (6-1 în tur) - nu se dispută

RECOLTA DOROLȚ (SM) - FC HIDIȘEL (BH) - nu se dispută

solaris
9th July 2016, 13:41
Au obtinut promovarea in Liga 3 urmatoarele echipe:

- Sportul Chișcani (Braila)
- Axiopolis Cernavodă (Constanta)
- Arsenal Malu (Giurgiu)
- Flacăra Moreni (Dambovita)
- CS Păulești (Prahova)
- Petrolul Berca (Buzau)
- Avântul Valea Mărului (Galati)
- Siretul Lespezi (Iasi)
- Voința Ion Creangă (Neamt)
- FC Bistrița (Bistrita-Nasaud)
- Viitorul Ulmeni (Maramures)
- Recolta Dorolț (Satu Mare)
- Mureșul Vințu de Jos (Alba Iulia)
- Gloria Lunca Teuz Cermei (Arad)
- Ripensia Timișoara (Timis)
- CSM Școlar Reșița (Caransebes)
- CS Șirineasa (Valcea)
- FC Hermannstadt (Sibiu)
- FC Argeș 1953 Pitești (Arges)
- Olimpic Cetate Râșnov (Brasov)
- FCM Alexandria (Teleorman)