PDA

View Full Version : FINALA: Portugalia - Franta 1-0



Pages : [1] 2 3

Freek
8th July 2016, 00:53
.

















FINALA
http://i.imgur.com/XrPHzFQ.png
http://i.imgur.com/uX7Txx3.jpg

Portugalia - Franta


Saint-Denis

10 Iulie 2016 Ora 22:00


Stadion: Stade de France (81,338)

Arbitru: Mark Clattenburg


-------------------------------------------------------------


Meciuri disputate
24
Meciuri castigate
5 - 18
Egaluri
1

Locul 2 la CE 2004
Campioni: 1984, 2000

Semifinala CE: 1984, 2000, 2012
Semifinala CE: 1960, 1996

***Se va actualiza***

http://i.imgur.com/VGNleOP.png


1. Rui PATRICIO
Hugo LLORIS 1

2 Bruno ALVES
Patrice EVRA 3

4 FONTE
Antoine GRIEZMANN 7

5 Raphael GUERREIRO
Dimitri PAYET 8

7 Cristiano RONALDO
Olivier GIROUD 9

10 Joao MARIO
Blaise MATUIDI 14

13 DANILO
Paul POGBA 15

16 Renato SANCHES
Moussa SISSOKO 18

17 NANI
Bacary SAGNA 19

21 CEDRIC
Laurent KOSCIELNY 21

23 Adrien SILVA
Samuel UMTITI 22

-------------------------------------------------------------------



Parcurs Euro 2016



Grupe

Portugalia - Islanda 1-1
Franta - Romania 2-1

Portugalia - Austria 0-0
Franta - Albania 2-0

Ungaria - Portugalia 3-3
Elvetia - Franta 0-0


Optimi

Croatia - Portugalia 0-1 (et)
Franta- Irlanda 2-1


Sferturi

Polonia - Portugalia 1-1 (3-5 p)
Franta- Islanda 5-2


Semifinala

Portugalia - Tara Galilor 2-0
Germania- Franta 0-2

Golgheteri:
Franta: Griezmann 6 goluri
Portugalia: Cristiano Ronaldo 3 goluri

Eddy DoubleD
8th July 2016, 00:55
E incorect sa se joace la Franta acasa :rolleyes:

YoNuTzz
8th July 2016, 00:58
2 echipe care pana in finala au avut 1 singur adversar puternic

franta - germania in semi
portugalia - croatia in sferturi

in rest numai advesari de calificari, nici macar de euro...

phife
8th July 2016, 01:00
daca-i bate gelatu si pe astia cum i-a facut anu asta pe atletico devine jucatorul meu preferat si peste messi.

Eddy DoubleD
8th July 2016, 01:02
daca-i bate gelatu si pe astia cum i-a facut anu asta pe atletico devine jucatorul meu preferat si peste messi.

Hai ca deja vorbesti prostii :D Baga un somn, iti revii. :ok:

phife
8th July 2016, 01:03
bine, bine, nu e peste messi da' totusi, daca ii face si pe astia, nu cum i-a facut pe atletico, mi-am amintit ca parca nu a miscat , ma rog, daca bate portugalia imi pun avatar cu cr7

delaparis
8th July 2016, 01:04
2 echipe care pana in finala au avut 1 singur adversar puternic

franta - germania in semi
portugalia - croatia in sferturi

in rest numai advesari de calificari, nici macar de euro...

:))

Elvetia e puternica la CM iar Germania e ... doar campioana mondiala ;)
Germania a avut doar Italia ca adversar puternic si s-a balbait desi Italia era handicapata rau.
Hai sa lasam competitia sa se desfasoare linistit :yes:

In alta ordine de idei, Franta in finala de obicei bate echipa care vorbeste portugheza cu 3-0 :D

YoNuTzz
8th July 2016, 01:04
ma uitam acum:

euro 2000 - franta o bate pe portugalia - penalty zidane :))
world cup 2006 - franta o bate pe portugalia - penalty zidane :))

delaparis
8th July 2016, 01:06
De data asta nu o sa fie Zidane dar tot ... :D

Lordul
8th July 2016, 01:07
o sa fie Griezmann

YoNuTzz
8th July 2016, 01:10
@delaparis - pentru prima oara s-a intamplat asta: nu ati mai furat la euro asta :))

sa vedem daca o faceti in finala :D

TheIceMan
8th July 2016, 01:21
ma rog, daca bate portugalia imi pun avatar cu cr7 :))

Hai ca CR7 nu-i Figo, si nici Franta nu-i Grecia, deci ceva sanse ar avea :ok:
Votat, Portugalia, ca un hater :D

Eu nu ma uit la finala, nu am de ce, chiar mi-e indiferent cine castiga, really... logout si ne "vedem" la toamna. O vara frumoasa, concediu placut va urez tuturor :ok:

over & out

ciorbicafaristu
8th July 2016, 01:22
Tot ce sper de la meciul asta e sa fie ceva mai spectaculos decat portugalia-croatia.

dardar_3
8th July 2016, 01:25
Portughezii vor juca in verde? Sa stiu daca imbraca echipamentul de fotbalisti sau ala de agarici :D

delaparis
8th July 2016, 01:46
Tot ce sper de la meciul asta e sa fie ceva mai spectaculos decat portugalia-croatia.

3-0 Franta, nu auzi :)

Serios, Franta cand a castigat in finala a fost de fiecare data un meci spectaculos. Nu confundati cu Argentina, Germania, Italia. :rolleyes:

ciorbicafaristu
8th July 2016, 01:49
Esti optimist.

delaparis
8th July 2016, 02:07
Da recunosc. E ceva parfum ca in 1998 serios. :rolleyes:
Si am mai spus, fotbalul francez e nebun, lipsit de logica. Cand te astepti mai putin atunci castiga. Apoi acasa Franta nu a pierdut niciun trofeu deci incredere maxima. E adevarat ca acest sentiment este foarte rar in lume dar in Franta complexata de obicei curentul trece. Francezii au ceva special si anume cand se ridica nimeni nu le sta in cale. Napoleon :rolleyes:

Luis Garcia10
8th July 2016, 02:16
Franta dupa extra time. O sa fie o finala frumoasa. :ok:

phife
8th July 2016, 02:17
O sa fie o finala urata, 5-4 la pen pt portugalia

Luis Garcia10
8th July 2016, 02:19
Frumoasa fata de asteptari. Asteptarile sunt 0. Nu o sa fie un clasic, dar o sa fie mai vizionabila decat pare la prima vedere.

delaparis
8th July 2016, 02:36
Portughezii care gadila mingea mai bine decat oricine in Europa contra francezi care se bat contra minge mai bine decat oricine in Europa :)
Viteza la joc Franta, tehnica la minge Portugalia. Agitatie Franta, lentoare plicticoasa Portugalia. Jucatori rudimentari Franta, jucator exceptional Portugalia.
Rezultat? Ronaldo vs Franta ... egal si prelungiri :cool:

milanezu
8th July 2016, 02:43
abia astept sa-l vad pe *****u de ronaldo cum moare de ciuda.
deci franta castiga cupa.

ronaldinho
8th July 2016, 05:51
Am votat cu Franta pentru ca are mai multi fotbalisti decat Portugalia :D. Daca CR7 prinde o zi buna, Franta nu sufla... Pepe a fost fundasul turneului pana acum, Sanches a fost surpriza turneului. Nani, Quaresma... super talente care pot oricand decide soarta unui meci.
Ambele echipe sunt e val, deci va fi un meci interesant

Johnny D
8th July 2016, 08:13
E incorect sa se joace la Franta acasa :rolleyes:

Te-ai prins si tu?:D

E veste buna pt sezonul asta, ne vin zmeii acasa jirUD si Khos Boss campioni europeni, ce nu-ti place?:)
Aaa... am uitat, jumate esti spurist, deci de jumate e veste rea pentru tine!:D


daca-i bate gelatu si pe astia cum i-a facut anu asta pe atletico devine jucatorul meu preferat si peste messi.

:)) :console:
Ah, ce mi-ai facut cu emoticonul meu preferat!?:mad: E numai vina Delaparisului!:jerk:

steaua-86
8th July 2016, 08:32
Da recunosc. E ceva parfum ca in 1998 serios. :rolleyes:
Si am mai spus, fotbalul francez e nebun, lipsit de logica. Cand te astepti mai putin atunci castiga. Apoi acasa Franta nu a pierdut niciun trofeu deci incredere maxima. E adevarat ca acest sentiment este foarte rar in lume dar in Franta complexata de obicei curentul trece. Francezii au ceva special si anume cand se ridica nimeni nu le sta in cale. Napoleon :rolleyes:

Noroc ca Napoleon era italian :)

Gabriel28
8th July 2016, 09:12
Salutari "prietenilor" vechi de aici, ma bucur sa vad ca toata gasca e inca aici! Cei drept am lipsit cativa ani de pe forum, dar m-am intors (din pacate...stiu :)!

Cat despre finala, tin cu Portugalia, dar nu as fi suparat daca va castiga Franta. Sa castige echipa mai buna si mai inteligenta!

Noroc la toti!

Clau7_D
8th July 2016, 09:50
Totul depinde de Ronaldo in meciul asta. Daca prinde o zi buna Portugalia castiga trofeul fara probleme. Lui ii este suficient o singura faza, un corner, o lovitura libera etc. pentru a marca decisiv.
Clar ca portughezii vor aglomera jocul, Pepe trebuie sa dea siguranta apararii iar pe contraatac Ronaldo se joaca cu batranii din apararea franceza.
Deci meci urat, cu Portugalia ducand trofeul acasa la final.

Johnny D
8th July 2016, 09:58
Salutari "prietenilor" vechi de aici, ma bucur sa vad ca toata gasca e inca aici! Cei drept am lipsit cativa ani de pe forum, dar m-am intors (din pacate...stiu :)!


Ai lipsit fix cat sa nu trebuiasca sa-ti schimbi la status din Steaua in FCSB!:D

Welcome back!:)




PS: Portugalia are mai multe voturi decat Franta!:happy:happy:happy Mare e gradina...

Clau7_D
8th July 2016, 10:06
PS: Portugalia are mai multe voturi decat Franta!:happy:happy:happy Mare e gradina...

Zice unul care e fan Arsenal :groggy::groggy:

miril
8th July 2016, 10:14
Noroc ca Napoleon era italian :)

Era corsican. In buna parte. :)

Johnny D
8th July 2016, 10:16
Zice unul care e fan Arsenal :groggy::groggy:

E irelevant. Rahatul ala de gelat nici nu va misca de langa Kante.

Franta la pas se impune.



Dupa meci voi avea grija sa felicit bip-bip(:D) care au votat cu Portugalia.
Inteleg cu Germania, era greu acolo dar aici tre sa fii bip-bip, ma rog. Bip-bip e un compliment!:))

Ii voi exclude totusi pe cei care au votat de ciuda, pe aia-i inteleg.

Clau7_D
8th July 2016, 10:22
E irelevant. Rahatul ala de gelat nici nu va misca de langa Kante.

Franta la pas se impune.

Iti dai seama ca multi au/am votat Portugalia doar pentru a nu castiga francezii turneul.
Sincer nu sunt fanul lui, de cand a plecat la Real, dar recunosc ca are valoarea necesara de a castiga meciul de unul singur.
Franta are probleme daca cei din fata lor aglomereaza jocul. A reusit si Puiu sa faca asta :)) si portughezii nu sunt rusinosi sa stea pe 2 linii si sa astepte atacurile lor.
Si aseara nu au miscat prea multe pana la penalty, nemtii au vrut sa intre cu mingea pana in poarta si asta i-a costat la final.

Johnny D
8th July 2016, 10:24
Franta nu poate fi invinsa pe teren propriu amice decat de o superechipa si chiar si asta nu prea s-a intamplat vreodata, si uite c-a incercat si superechipa si n-a reusit si tu-mi vii cu idiotii astia de care si-a batut joc pana si Ungaria!? Si norocul lor ca a fost primul meci bun al gelatului altfel erau rusinea turneului! Hai da-o-n castraveti ca e mai bine!:))
Croatia si TG sunt niste rusini, din start am zis ca portughezii trec de ei. De ce sunt niste rusini? Pentru ca n-au mentalitate de echipe de faze finale, ei joaca bine in grupe si pe urma pa, exact cum am anticipat, asa a si fost. Bine, asta e valabil mai mult la croati, TG pur si simplu n-are valoare, si-a depasit cu mult conditia tocmai din cauza mentalului bun de competitie. Surpriza turneului c-au ajuns pana in sferturi.

La astia pana si Giroud le da gol, ii baga la subnivel pe subnutritii astia!
N-ai cum sa faci fata unor echipe ca Germania sau Franta cu pispireii astia, doar si pana si fizic si ti-i rup in bucati francezii!;)

miril
8th July 2016, 10:29
Nu stiu de ce zice lumea ca meciul va fi urat, ma rog, de fapt stiu. Portugalia este un fel de Italie, jucatorii stiind bine tactica de joc conceputa de antrenor. Franta, in schimb, este o echipa ofensiva cu cele mai multe goluri date in acest turneu. Pana acum partea de la mijloc in sus a adus victoria echipei dar ieri s-a intamplat ceva, ceva care a facut ca Germania sa nu marcheze. E drept au ratat mult iar varful presupus nu si-a facut datoria. Este pentru prima data in turneu cand si apararea franceza s-a ridicat la nivelul celorlalti coechipieri. De fapt singur jucator care a jucat slab, a dezamagit a fost Payet, care nu a reusit, obosit sau nu, sa-si faca sarcinile defensive. Fundasii laterali au jucat excelent, in ciuda varstei iar tanarul Umtiti a aratat ceva ca m-a facut sa inteleg cat de cat de ce Barca l-a dorit in echipa. Eu cred ca va fi un meci interesant si nicidecum plictisitor. Ronaldo nu va avea chiar o misiune usoara, caci apararea Frantei este mai valoroasa decat cea galeza, ca o comparatie, in plus mijlocul va fi intarit de prezenta lui Kante care presupun va juca din start.

Johnny D
8th July 2016, 10:31
Degeaba stiu bine tactica Mirile, daca sunt depasiti clar fizic de oponenta.

Clau7_D
8th July 2016, 10:32
Franta nu poate fi invinsa pe teren propriu amice decat de o superechipa si chiar si asta nu prea s-a intamplat vreodata, si uite c-a incercat si superechipa si n-a reusit si tu-mi vii cu idiotii astia de care si-a batut joc pana si Ungaria!? Si norocul lor ca a fost primul meci bun al gelatului altfel erau rusinea turneului! Hai da-o-n castraveti ca e mai bine!:))
Croatia si TG sunt niste rusini, din start am zis ca portughezii trec de ei. De ce sunt niste rusini? Pentru ca n-au mentalitate de echipe de faze finale, ei joaca bine in grupe si pe urma pa, exact cum am anticipat, asa a si fost.

Te referi la Germania cu Can si Schweinsteiger la mijloc? :) astia nu pot sa alerge dar portughezii au un mijloc care face risipa mare de efort. O Germanie cu Muller varf, cu baiatul ala Kimmich care era pierdut, cu Boateng in aparare care e depasit la viteza de orice fotbalist.
Hai sa vedem meciul...e posibil sa fie cum zici tu, franta sa inscrie repede si apoi sa aiba meci usor sau portughezii sa joace ce au jucat la campionatul asta si stim cum se incheie.

miril
8th July 2016, 10:33
Inchid bine culoarele si joaca cu minim de energie. Franta este favorita,clar dar nu va fi o formalitate. A propos, eu tin cu Franta, sa ne intelegem de pe acum. :)

Johnny D
8th July 2016, 10:34
Te referi la Germania cu Can si Schweinsteiger la mijloc? :) astia nu pot sa alerge dar portughezii au un mijloc care face risipa mare de efort. O Germanie cu Muller varf, cu baiatul ala Kimmich care era pierdut, cu Boateng in aparare care e depasit la viteza de orice fotbalist.

Pai da, pe asta m-am si bazat. Ca lipsesc cateva piese cheie de la germani, altfel nu sunt doar o superechipă, sunt SUPERECHIPA!;)
Altfel as fi mizat pe Germania ca ia turneul cum am facut-o inainte de debutul sau, dar lipsurile lor plus cele 120 de minute grele din sferturi m-au facut sa ma razgandesc. Insa in ceea ce priveste finala, nu e nici un dubiu cine va castiga, e prea evidenta diferenta la toate capitolele in favoarea Frantei. Oricum eu din start am zis ca Franta e favorita 2, si a profitat de lipsurile superechipei sa sara pe 1!:yes:

Inchid bine culoarele si joaca cu minim de energie.
Abia astept sa vad cum vor inchide ei culoarul aerian al capitanului meu de la Fantasy din finala, jirUD!:evil:


Eu voi miza ca si pana acu pe cine se califica mai departe, in cazul de fata ia trofeul, desi la Portugalia si Franta a iesit in mod clar ca si invingator in semifinale, am avut multe meciuri in optimi de exemplu care mi s-au calificat favoritele doar in prelungiri sau la penalty-uri. In cel mai rau caz posibil, worst case scenario Franta se impune in prelungiri, nu vor fi penalty-uri.
Daca scorul e strans, Giroud nu mai iese de pe teren, e imposibil sa fie atat de prost Deschampes. Si nu va fi.

Tim
8th July 2016, 10:59
Oricine numai Ponta.....aaa....Portugalia sa nu castige .:ok:

Johnny D
8th July 2016, 11:02
Stai linistit ca astia nu-s Real Madrid, sa se tarasca toata competitia si apoi sa castige finala fie ca joaca ceva sau nimic.

Ici c'est la France!:cool:

steaua-86
8th July 2016, 11:07
Era corsican. In buna parte. :)

Haha, frumos spus. :ok:

On-topic, ai dreptate cu analiza privind Portugalia, mi-as dori sa fie o mica Italie. Dar francezii sa piarda acasa... cam greu. Deschidem fabrica de butoniere daca se intampla asta...

Johnny D
8th July 2016, 11:12
Mi-a placut in sferturi cum striga toata tribuna GI-ROUD, GI-ROUD! Parizianul si el era foarte suparatzel pe alegerile selectionerului cu privire la lotul final, azi si el ca si toti francezii nu mai au decat un lucru de spus:



Benzema who!?:rolleyes:

(Sau Benzema qui!? ma rog:P)

PS: Golul 2 cu Germania desi fu creat superb de Pogba si finalizat de Griezmann, a fost defapt golul lui: a sarit in asa hal la cap cu fundasu de l-a speriat si pe invincibilul de pana atunci Neuer de-a gresit si el respingerea! De respins, a respins-o, dar nu unde trebuia.

Clau7_D
8th July 2016, 11:31
Oricine numai Ponta.....aaa....Portugalia sa nu castige .:ok:

:headbang: credeam ca suntem prieteni :ciocan:

Doctor_Satan
8th July 2016, 11:49
Finala intre 2 echipe antipatice cu joc infect.
Bine ca-i duminica si n-o sa fiu tentat s-o vad.

ciorbicafaristu
8th July 2016, 11:53
Mai bine mergi pe blat gioni, le-a mancat un gol ca si facut la 0-0.

Tim
8th July 2016, 11:57
:headbang: credeam ca suntem prieteni :ciocan:

eu , precen cu dinamovistii?:o:

Cin'te minte , cutule?:))



Stai relax, am spus demult ca trisorii portughezi vor castiga finala cu franta!

Johnny D
8th July 2016, 12:51
Nu confesiunea fotbalistica e importanta, ci caracterul omului!
Eu am vazut chiar si stelisti cumsecade:o:, daca poti sa crezi!

Lordul
8th July 2016, 12:58
Ronaldo asteapta de 12 ani acest meci

phife
8th July 2016, 13:22
Ronaldo o sa fie 5 clase peste restu din teren :( imbatraneste asta si se lasa, nu mai are cine sa o bata pe atletico

miril
8th July 2016, 13:31
Ronaldo da semne ca a cam imbatranit. Mai are sclipiri, superba detenta cu galezii, dar corpul a inceput sa o ia la relanti. Pe mine, de la francezi, m-a impresionat Griezmann, sa vedem ce va face in finala. Eu cred ca se va descurca. De la portughezi, cred ca nu sunt multi care nu l-au remarcat pe Renato Sanches. Deci, in ciuda pesismismului ca finala va fi terna, cu doua echipe "urate", eu am speranta ca vom vedea si fotbal de calitate.

Freek
8th July 2016, 13:40
Dupa meciul cu galezii s-a spulberat si spaima asta ca astia-s capabili doar de egal si prelungiri, daca mergeau in finala tot cu un egal puteam sa dau foc la televizor, era clar ca nu pierdeam nimic :D.
Votat Franta ca na, am zis ca mi-as dori sa-i vad castigand la ei acasa, dar mi-as dori mult trofeul pentru CRonaldo :sneaky:

miril
8th July 2016, 13:45
Ronaldo este crucificat de multi pentru narcisismul lui, asta-i impiedica pe multi sa-l judece dupa ce "produce" pe gazon. Se uita ca aceste vedete cam sufera fara exceptie de aceasta trasatura de personalitate, altfel nu ar fi ajuns acolo sus, doar forma de manifestare este diferita, individuala.

Johnny D
8th July 2016, 13:51
Bine Mirile, de acord cu tine daca ne arati si poza semnata cu CR7!:D

Tim
8th July 2016, 14:03
Mirile, din cauza gelatului portughez am pierdut 2000 de euro. Dupa ce nu au castigat in primul meci din grupe , aveam un bilet castigator de 2000 de euro si ultimul meci pe bilet era victoria Portugaliei. Atunci a ratat fitosul acel penalty. Stiu ca suna a teoria conspiratiei dar eu ca parior vechi sunt sigur ca CR a jucat pentru casele de pariuri in acel meci. Sunt absolut sigur ca poate da in bara 10 din 10 mingi de la punctul cu var!:(

ciorbicafaristu
8th July 2016, 14:07
De ce sa se chinuie sa dea in bara cand putea sa dea pe langa sau peste? Crezi ca pariase ca va fi cel putin o bara in meci? :D

Tim
8th July 2016, 14:30
Nu s-a chinuit deloc pentru banii incasati. Poate peste timp va aparea in presa ceea ce sustin eu acum. Eu sunt absolut convins ca CR a fost blat cu casele de pariuri in grupe. De aceea si sustin ca ei vor castiga acest CE.

miril
8th July 2016, 15:04
Mirile, din cauza gelatului portughez am pierdut 2000 de euro. Dupa ce nu au castigat in primul meci din grupe , aveam un bilet castigator de 2000 de euro si ultimul meci pe bilet era victoria Portugaliei. Atunci a ratat fitosul acel penalty. Stiu ca suna a teoria conspiratiei dar eu ca parior vechi sunt sigur ca CR a jucat pentru casele de pariuri in acel meci. Sunt absolut sigur ca poate da in bara 10 din 10 mingi de la punctul cu var!:(

Tot respect pentru tine Tim, stii asta fara sa ti-o mai spun eu, si, totusi, daca n-ar fi pariorii... Ma intreb, in alta ordine de idei, o fi cu taxele la zi?

Tim
8th July 2016, 15:08
Tot respect pentru tine Tim, stii asta fara sa ti-o mai spun eu, si, totusi, daca n-ar fi pariorii... Ma intreb, in alta ordine de idei, o fi cu taxele la zi?Asta intraba-l pe Novac, el e cu monitorizarea pe ramura.:D

miril
8th July 2016, 15:17
Asta intraba-l pe Novac, el e cu monitorizarea pe ramura.:D

:yes:

JD, nu ma intereseaza personajul dar ma surprinde atata ura adunata. Si altii gresc asemanator dar nu au parte de acelasi tratament .

Lordul
8th July 2016, 17:54
ce cota avea Portugalia inaine de EURO sa castige trofeul ?

JJ
8th July 2016, 21:32
Am un coleg care a facut un pariu combinat: Ronaldo golgeter si Franta campioana mondiala. Acum se roaga pentru un 5-4 pentru Franta, fara Griezmann, Payet sau Giroud printre marcatori. :))

Lordul
8th July 2016, 21:46
si 3 goluri pentru Ronaldo

ciorbicafaristu
8th July 2016, 22:05
Am un coleg care a facut un pariu combinat: Ronaldo golgeter si Franta campioana mondiala. Acum se roaga pentru un 5-4 pentru Franta, fara Griezmann, Payet sau Giroud printre marcatori. :))
Mai are de asteptat 2 ani:D

delaparis
8th July 2016, 22:28
M-am mai linistit si dupa discutii cu colegii azi m-a cam luat frica.
Editia asta numai surprize a adus. Italia batea mereu Germania in oficiale si acum Germania a trecut. Germania batea mereu Franta si Franta a trecut. Franta bate mereu Portugalia in oficial ... :rolleyes:

cip
8th July 2016, 22:41
plm,daca stiam ce schweinerie se intampla in semifinale.mai bine tineam cu Italia in sferturi...:D

ciorbicafaristu
8th July 2016, 22:42
Sa stii ca ar fi avut viata mai grea cu italienii.

cip
8th July 2016, 22:47
cu siguranta,dar de unde era sa stiu atunci? :o:
ce,eu mi-s nostradamus? :D

delaparis
9th July 2016, 00:24
Cu italienii?
Franta ar fi castigat usor ... la penalty dupa prelungiri. Doar nu era finala :D

Leul Oltean
9th July 2016, 00:29
3-0 Franta, nu auzi :)Ne, ne ... e grele. Sansele sunt 50-50 aici, fiecare echipa are argumentele ei.

LE : Mi-am amintit de unul Nene :D ... ce ocazii a ratat in semifinala aia de pomina din 1984. Una din ele a fost la 1-2, daca dadea atunci Franta era gata. Culmea, la Benfica era rezerva, dar juca la nationala ...

delaparis
9th July 2016, 00:35
Stiu.
Am postat 3-0 asa euforic ieri dupa victoria contra Merkel :D
Portugalia are CR7, Franta are GR7. E diferenta totusi :)

Leul Oltean
9th July 2016, 00:44
Iar meciul va fi unul frumos, cam ca ala de atunci. Ambele echipe au fotbalisti adevarati, nu ca Germania. :D

PS. Echipa cea urata a Portugaliei a marcat la acest euro mai multe goluri decat frumoasa echipa a Germaniei.

phife
9th July 2016, 00:50
ce vina au ei ca oamenii au tendinta sa bage curu-n poarta cand joaca impotriva lor?
chiar si franta... :D ce echipa are coaie sa nu bage curu-n poarta cu germania, barca, real si bayern?

delaparis
9th July 2016, 00:55
Ambele echipe au inceput turneul dificil. Franta castiga dar chinuit si lasa impresia ca are noroc de fiecare data. Portugalia nu reusea sa propuna ceva care seamana cu un joc colectiv si nu castiga dar nici nu pierdea :sneaky:
Ambele au crescut in joc pe masura ce meciurile s-au jucat si acum cred ca au ajuns la optim.
Am o remarca totusi. Ronaldo, probabil cel mai talentat atacant la Euro, va juca contra celor mai slabi fundasi centrali sau printre cei mai slabi. :rolleyes: Aici poate e un hint in finala asta.
Meciul va fi spectaculos deoarece nicuna dintre echipe nu are reflex sa inchida jocul. Sau in niciun caz reprezinta prima solutie tactica. Se va juca pe goluri deoarece ambele stiu ca vor inscrie orice ar fi.

ciorbicafaristu
9th July 2016, 01:34
Se va juca frumos doar dupa ce se va deschide scorul...daca se va deschide. Eu merg totusi pe un meci plictisitor, cu putine ocazii.

delaparis
9th July 2016, 02:02
Se va deschide si chiar repede. Daca nu Portugalia, Franta sigur va inscrie. Atacantii au foc la c* in ultimele meciuri iar Giroud si Payet au dorinta de revansa fata de meciul ratat pe jumatate cu Germania.
CR7 revine tare in turneul asta desi da semne de ... varsta :rolleyes:
GR7 Griezmann este pe val si fotbalul pare asa simplu pt el incat se amuza marcand goluri dupa goluri :yes:

Johnny D
9th July 2016, 02:36
M-am mai linistit si dupa discutii cu colegii azi m-a cam luat frica.
Editia asta numai surprize a adus. Italia batea mereu Germania in oficiale si acum Germania a trecut. Germania batea mereu Franta si Franta a trecut. Franta bate mereu Portugalia in oficial ... :rolleyes:

Si Franta mereu castiga acasa!:)) Eh, nu va fi cazu, bate Franta sigur, acolo era loc de surprize, aici nu e, e prea mare diferenta!;)



Portugalia are CR7, Franta are GR7. E diferenta totusi :)

Evident, Franta mai are un Giroud care le va da gol pishpireilor astora, un Payet, Pogba, este loc de goluri suficient.

delaparis
9th July 2016, 02:42
Ce diferenta? De tehnica in favoarea portughezilor? Da ...
De noroc la Euro 2016? Aici e egal...
Jucat acasa? Aici probabil Franta e in avantaj dar nu e sigur. Portughezi francezi sunt mai multi decat arabi francezi azi in Paris si nu numai :rolleyes:

Johnny D
9th July 2016, 02:53
De talie, Giroud face cat 2 aparatori de-ai lor!:))

delaparis
9th July 2016, 02:58
La tehnica Giroud face "cat" 0,25 ultima rezerva la portughezi :rolleyes:

Johnny D
9th July 2016, 03:07
Pai da nu sa dribleze trebuie el!:evil:

delaparis
9th July 2016, 03:12
Da, el trebuie sa insiste sa faca fault la portar ... sau ecran la fundasi etc... :rolleyes:
Giroud este un Horst Hrubesch francez in epoca voastra :) In niciun caz e un jucator de valoare

Tim
9th July 2016, 11:23
ce vorbaret e delasufragerie !:))

Clau7_D
9th July 2016, 11:27
ce vorbaret e delasufragerie !:))

N-o sa uitam ca a plecat de acasa cand am fost sa il vizitam chiar pe stadionul lui psg :rosu:

Tim
9th July 2016, 11:38
Atentie, nu il provoca, s-ar putea ca diseara ca vrea sa te baneze.:D

Clau7_D
9th July 2016, 11:44
Atentie, nu il provoca, s-ar putea ca diseara ca vrea sa te baneze.:D

Dinamovistii nu se baneaza intre ei :drak:

Leo
9th July 2016, 19:24
Franta castiga acest meci la scor de neprezentare. De data asta Messi il va consola pe Gelat. :D

YoNuTzz
9th July 2016, 20:01
dupa anul 2000:

franta - italia 2-1
grecia - portugalia 1-0 ???!!!
spania - germania 1-0
spania - italia 4-0

sa vedem daca franta face 3, sau portugalia face 1...

Julio_Zane
9th July 2016, 20:10
Clar cu Franta in finala.Au jucat mai bine decat Portugalia la acest turneu,au victorii mai concludente,cu echipe mai puternice.

CR7,e ultimul,sau penultimul ceas sa ia titlul.Nu a imbatranit fratilor,sezonul a fost foarte lung,nu toata lumea care joaca in finala asta a jucat atat de mult in acest sezon,uitati-va la statistici.

CR7 ori face meciul turneului,ceea ce ma indoiesc,ma gandesc clar la Griezmann.Asta.Asta o sa fie omul turneului.Cu tot respectul pentru fotbalistul Ronaldo (fata de voi,eu analizez clar numai fotbalul jucat,nu altceva,ca doar nu ne uitam la ce bauturi bea),dar a venit momentul ca Franta sa renasca.Au eliminat Germania,joaca acasa.

France,lights will guide you home.And we will try to fix you.

ALLEZ !!!!!

delaparis
9th July 2016, 23:59
N-o sa uitam ca a plecat de acasa cand am fost sa il vizitam chiar pe stadionul lui psg :rosu:

Cu treaba, de aia am plecat. Asa am eu cam tot timpul de munca, intre doua avioane. Apoi eram i o zi la Montpellier pt semifinala Top 14 rugby. :yes: Sorry, in plin campionat european fotbal sunt sporturi mai importante e urmarit :D

Clau7_D
10th July 2016, 00:29
Cu treaba, de aia am plecat. Asa am eu cam tot timpul de munca, intre doua avioane. Apoi eram i o zi la Montpellier pt semifinala Top 14 rugby. :yes: Sorry, in plin campionat european fotbal sunt sporturi mai importante e urmarit :D

Dar juca Romania pe stadionul vostru :P si aveai ocazia sa il vezi si pe Timache imbracat in tricoul lui rosu de la psd :rosu:

delaparis
10th July 2016, 00:50
De fapt nu suport tricoul, asta e adevarul :D

Oricum nu aveam bilet si slabe sanse sa le cumpar la bisnita. La Euro biletele la francezi s-au vandut intr-o jumatete de ora de la punerea in vanzare. As fi putut sa le iau pe internet siteuri straine dar unii si-au oparit si m-a descurajat.
Apoi pe Parc des Princes ma duc doar sa vad PSG in CL. Ce Romania? :D

Clau7_D
10th July 2016, 01:00
De fapt nu suport tricoul, asta e adevarul :D

Oricum nu aveam bilet si slabe sanse sa le cumpar la bisnita. La Euro biletele la francezi s-au vandut intr-o jumatete de ora de la punerea in vanzare. As fi putut sa le iau pe internet siteuri straine dar unii si-au oparit si m-a descurajat.
Apoi pe Parc des Princes ma duc doar sa vad PSG in CL. Ce Romania? :D

A fost plin de bisnitari in jurul stadionului cu bilete la meci. Chiar am ramas surprins de treaba asta. Toti erau de culoare, deci nu romani de-ai nostri. Destul de multe locuri goale si pe stadion.

delaparis
10th July 2016, 01:08
Doarece la de trei ori pretul normal vandut biletul la bisnita sigur ca nu intereseaza pe nimeni. Cine da 700 euro pt un meci Elvetia Romania?

Clau7_D
10th July 2016, 01:14
Doarece la de trei ori pretul normal vandut biletul la bisnita sigur ca nu intereseaza pe nimeni. Cine da 700 euro pt un meci Elvetia Romania?

Pai e nationala Romaniei, cu Chipciu si Prepelita in teren, platesti oricat :))
Nu i-am intrebat cat costa biletele, dar era tare ca ei vindeau de langa politisti si nu aveau nici o grija :o:

delaparis
10th July 2016, 01:17
Politistii in Franta se ocupa de teroristi, nu au treaba cu bisnita la negru. :D Aici e libertate egalitate si fraternitate :))

Clau7_D
10th July 2016, 01:24
Politistii in Franta se ocupa de teroristi, nu au treaba cu bisnita la negru. :D Aici e libertate egalitate si fraternitate :))

+ procent din incasarile bisnitarilor :))

phife
10th July 2016, 04:27
gata, mi-am revizuit comportamentul.
mi-e ...sila de franta. hai gelatule tata, hai !

Tim
10th July 2016, 11:58
Delaparisule, dat dreaq militianul asta mic, te-a facut sa spui tot! Ai remarcat ca eu nu am zis nimic din ce am discutat! :D

Clau7_D
10th July 2016, 12:32
Delaparisule, dat dreaq militianul asta mic, te-a facut sa spui tot! Ai remarcat ca eu nu am zis nimic din ce am discutat! :D

Tu cum crezi ca am reusit sa il luam pe Messi din Banat (adica Torje :evil:) ?
Avem un talent de-al nostru, sunt multe de povestit si nu e locul aici :drak:
Deci azi castiga Portugalia, sa ne intelegem de la inceput :pace:

Tim
10th July 2016, 13:42
Deci azi castiga Portugalia, sa ne intelegem de la inceput :pace:d'accord!

delaparis
10th July 2016, 14:41
Deci de la inceput nu ne intelegem :drak::D

Johnny D
10th July 2016, 17:42
Momentul adevarului azi pentru Portugalia. Va pierde rau, sau va pierde bine?:yes:

Lordul
10th July 2016, 18:18
Prima echipa care termina pe locul 3 la un turneu final de CM sau CE indiferent de categoria de varsta care ajunge sa joace cu trofeul pe masa este Portugalia

Leul Oltean
10th July 2016, 18:50
Prima echipa care termina pe locul 3 la un turneu final de CM sau CE indiferent de categoria de varsta care ajunge sa joace cu trofeul pe masa este PortugaliaMda :thinkso: ... ai cumva disponibila si versiunea in limba romana ?

Lordul
10th July 2016, 19:16
Am vrut sa zic ca prima echipa care se califica de pe locul 3 dintr-o grupa de CE sau CM si ajunge sa joace cu trofeul pe masa e Portugalia

JJ
10th July 2016, 19:18
Prima echipa care termina pe locul 3 la un turneu final de CM sau CE indiferent de categoria de varsta care ajunge sa joace cu trofeul pe masa este Portugalia
Daca nu stii, nu vorbi. In 90 Argentina tot de pe 3 din grupa s-a calificat, si a jucat finala. In 94 Italia la fel.

Leul Oltean
10th July 2016, 19:29
De fapt, nici nu e foarte spectaculoasa treaba asta. Te invarti in grupe dupa cum e sistemul, nici mai mult, nici mai putin.
In '94, de exemplu, Argentina a lasat-o moale in ultimul meci din grupa (cu Bulgaria, fiind invinsa de aceasta, 0-1) pentru ca orice alt rezultat o ducea pe primul loc in grupa si o imperechea cu ... Italia in optimi. In felul acesta s-au clasat pe 2 sau pe 3, adica au preferat ... Romania, pe care au si luat-o la pret de matineu in meciul eliminatoriu. Rezultatul ? cel mai important din istoria nationalei RO. :))

Johnny D
10th July 2016, 19:43
Mda, parca ai reusit sa ne-o iei si bucuria asta: cea mai buna performanta a Romaniei = prostia Argentinei!:))

Leul Oltean
10th July 2016, 19:46
Pai ce, nu stiati ? :o:

Mai mult, un egal sau victorie Argentina ar fi trimis Bulgaria acasa ... dar asa, bulgarii au mers in optimi, apoi in sferturi (2-1 cu Germania), apoi in semifinale ... realizand, si ei, cea mai mare performanta din istoria lor. :))

Lordul
10th July 2016, 20:19
Daca nu stii, nu vorbi. In 90 Argentina tot de pe 3 din grupa s-a calificat, si a jucat finala. In 94 Italia la fel.

dar nici una n-a castigat...aici e poanta !!!!

phife
10th July 2016, 20:27
mai bine mai scriai o carte ba lordule :D

Hingherul
10th July 2016, 20:32
avem vreun film bun in seara asta pentru cei care nu vor sa se culce de la 22:00?

Tim
10th July 2016, 20:44
ce te-ai mai culca tu, dar n-ai cu cine.:))

Hingherul
10th July 2016, 20:47
bucataresei aleia nu ii dai si tu concediu? :D

Tim
10th July 2016, 20:52
Nu , acuma o bat cu piciorul de la masa.:D

Anul asta esti fecesebist sau tot viitorean de mic?

Hingherul
10th July 2016, 20:54
am invatat de la arici ca primele trei etape nu se pariaza. lasa-ma si pe mine cateva etape si iti spun dupa :))

delaparis
10th July 2016, 21:06
Autocarul Frantei a ajuns la stadion. Sper ca jucatorii sa coboare deoarece au avut ceva probleme cu presa saptamana asta ...

phife
10th July 2016, 21:14
Franta nu poate fi invinsa pe teren propriu amice decat de o superechipa si chiar si asta nu prea s-a intamplat vreodata

ce ma ? :)) :happy :happy

ce nu a pierdut franta pe teren prorpiu? virginitatea poate, pe aia au pierdut-o-n belgia.

Tim
10th July 2016, 21:24
Autocarul Frantei a ajuns la stadion. Sper ca jucatorii sa coboare deoarece au avut ceva probleme cu presa saptamana asta ...

Au ajuns dar cu greu. Autostrada aia ce leaga Parisul de CDG este in permanenta in stau!:headbang:

delaparis
10th July 2016, 21:43
France :
Lloris - Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra - Pogba, Matuidi - Sissoko, Griezmann, Payet - Giroud.

Portugal :
Rui Patricio - Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Sanches, Adrien, William, Joao Mario - Ronaldo, Nani.



Au ajuns dar cu greu. Autostrada aia ce leaga Parisul de CDG este in permanenta in stau!:headbang:

Unde stai?
Eu nu stiu ce e pe A1 aia ... nu ma duc niciodata la stadion :D

florian.X
10th July 2016, 21:56
Franta, victorie la H

Cristyniku
10th July 2016, 22:09
Olá:cya:! As vrea sa castige Portugalia, dar cred ca va castiga Franta. Anyway, sper sa vedem un meci frumos, fara greseli de arbitraj/hello.

Leo
10th July 2016, 22:35
Nicio schimbare in echipa Frantei fata de meciul cu Germania.

delaparis
10th July 2016, 22:37
O sa fie spectacol.
Sanches ala chiar incepe sa-mi provoace teama cu insolenta lui pozitiva :cool: Parca vad ca il ridiculizeaza pe Matuidi.
Pogba din ce am vazut la incalzire e crispat. Colegii il tot sustineau de parca tipul avea o problema.
Griezmann parea linistit si sigur de valoarea sa. Incredibil ce dimensiune a atins baiatul asta.

Leo
10th July 2016, 22:39
Griezmann parea linistit si sigur de valoarea sa. Incredibil ce dimensiune a atins baiatul asta.


Doar il antreneaza Simeone. :D

delaparis
10th July 2016, 22:43
Exact si e serios. A declarat si el ca Simeone l-a ajutat enorm sa progreseze

Leul Oltean
10th July 2016, 22:47
Pogba din ce am vazut la incalzire e crispat. Colegii il tot sustineau de parca tipul avea o problema. Pai normal ca e crispat, normal ca are o problema : stie ce neinspirati are acolo, in fata ... si se gandeste ca tot el va duce greul ...
Griezmann parea linistit si sigur de valoarea sa. Incredibil ce dimensiune a atins baiatul asta.Cand va invata sa traga si cu dreptul, atunci vorbim si de ... dimensiune. :D Deocamdata e un aspirant.

delaparis
10th July 2016, 22:54
Cand va invata sa traga si cu dreptul, atunci vorbim si de ... dimensiune. :D Deocamdata e un aspirant.

Deci stie sa traga cu stangul? :D

JJ
10th July 2016, 22:54
Pogba din ce am vazut la incalzire e crispat. Colegii il tot sustineau de parca tipul avea o problema.
Juve nu vrea sa-l dea la United? :))

Leul Oltean
10th July 2016, 22:56
Deci stie sa traga cu stangul? :DDa, stie. Ma rog, mai bine decat Adi Popa.

delaparis
10th July 2016, 23:01
Da, stie. Ma rog, mai bine decat Adi Popa.

Cu capul stang poate :D
Din alea 6 goluri nu stiu cate au fost marcate in urma unui sut. Ah ... a mai fost penalty cu nemtii acolo, uitasem :)

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:10
Haha, intrarea aia la Ronaldo:ok: Sper ca i s-au amestecat organele in interior...

JJ
10th July 2016, 23:11
Am observat. Parca are tinta mai buna cu capul stang decat cu piciorul stang.

Leul Oltean
10th July 2016, 23:11
Olá:cya:! As vrea sa castige Portugalia ...Da, stim. CR7 ...
Ola. :D

Cristyniku
10th July 2016, 23:12
Da, stim. CR7 ...
Ola. :D

Ai memorie buna :D.

LE: Puie Mayet.

Sunt pe vine meme-urile cu Ronaldo plangand in finala la EURO 2004, 2016.

phife
10th July 2016, 23:18
s-a rupt cr.

sa-mi bag ****. payet accidenteaza un jucator la a carei unghie nici nu viseaza sa ajunga.

Freek
10th July 2016, 23:18
Mno, sa-i dau la mumu lu' Payet :yes:.

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:19
L-au atacat fluturii pe Ronaldo, de aia s-a rupt :))

Johnny D
10th July 2016, 23:19
Cam atat cu Portugalia pt cei care irational mai aveati ceva sperante!:)


PS: Dubla deposedare Giroud!:yes: Prima cu calcaiu!:evil:

El Pistolero
10th July 2016, 23:21
Sugaci Payet.

BlueEnergy
10th July 2016, 23:21
Futu-l in gura pe Payet cu intrarea pwelii...francezi scarbosi. Cu Germania ii ajuta arbitrii, in finala il "rup" pe Ronaldo. Scarbosii draq.

phife
10th July 2016, 23:22
asta e prost. intra pe teren iar, isi risca sezonul pentru o finala in care oricum o sa traga toata lumea cu adversarul si o sa incearca sa-i arda cat de des.

Johnny D
10th July 2016, 23:22
Futu-l in gura pe Payet cu intrarea pwelii...francezi scarbosi. Cu Germania ii ajuta arbitrii, in finala il "rup" pe Ronaldo. Scarbosii draq.

Da, i-au rupt piciorul, noroc c-au sarit aia de pe banca cu scociu rapid, cineva l-a avut la indemana.

Hingherul
10th July 2016, 23:22
hai cocoselu` galic! :D

delaparis
10th July 2016, 23:23
Nu a intrat la rupere Payet, sa fim seriosi. Mai degraba Ronaldo a fost imprudent si a stat relaxat acolo de zici ca era la incalzire. Hello, meciul a inceput si e Finala :cool:

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:24
Banda adeziva rezolva orice :ok:

Printesa a uitat cum se joaca in Anglia. Nu se intra la mangaiere ca in Spania.

Freek
10th July 2016, 23:24
Rezolva o pl. Nu era d-aia argintie...

sun
10th July 2016, 23:25
Am zis ca vreau sa il vad plangand... dar nu din cauza asta. :(

Hingherul
10th July 2016, 23:26
cocalar la pamant! repet, cocalar la pamant!!!

Freek
10th July 2016, 23:26
I-am injurat cred ca aproape tot turneul dar, hai Purtugal :D.

p.s. Payet autogol. Te-n freza...

Cristyniku
10th July 2016, 23:26
S-au golit barurile la Lisabona.

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:27
S-au golit barurile la Lisabona.

Pleaca cine e fan cocalar, nu cine e suporter al Portugaliei.

Avem sansa sa vedem freza lui Quaresma, o piesa de arta :ok: Monalisa level.

delaparis
10th July 2016, 23:27
Trist dar nu e exclus ca portughezii sa joace mai bine din momentul asta :cool:

dardar_3
10th July 2016, 23:28
Quaresma le rupe fasu' :D

phife
10th July 2016, 23:29
fockin' shiet. alegerea corecta. si asa il mai rupeau aia de 2-3 ori si are echipe anti-fotbal de batut anul asta mai mult ca oricand.

JJ
10th July 2016, 23:29
Avem sansa sa vedem freza lui Quaresma, o piesa de arta :ok: Monalisa level.
E freza? Eu credeam ca e tatuat. :))

Cristyniku
10th July 2016, 23:29
Pleaca cine e fan cocalar, nu cine e suporter al Portugaliei.

E cam gata meciul. La cum joaca Franta, fara Ronaldo e aproape imposibil. Speranta moare ultima, dar:)).

App de ce zic comentatorii, sper sa nu-l fi activat asta pe Pepe si sa inceapa cu rahaturile lui.

mariomax
10th July 2016, 23:30
s-ar putea sa ii ajute pe portughezi treaba cu Ronaldo. Ronaldo chiar nu a tras echipa dupa el la campionatul asta. desi vorba intre noi Portugalia nu merita sa castige...

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:30
E freza? Eu credeam ca e tatuat. :))

Uite close up:))

Julio_Zane
10th July 2016, 23:31
Banda adeziva rezolva orice :ok:

Printesa a uitat cum se joaca in Anglia. Nu se intra la mangaiere ca in Spania.

Ronaldo merita poate sa termine invins,dar nu accidentat.Nu asa.Si in niciun caz nu se intra asa.Nicaieri.

Niciodata nu mi-as bate joc de suferinta unui om,nu dau in el cand e la pamant.Nu este bine.

phife
10th July 2016, 23:32
moliile alea nu-i deranjeaza pe francezi.. nu se pun pe chestii de culoare inchisa.

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:33
Ronaldo merita poate sa termine invins,dar nu accidentat.Nu asa.Si in niciun caz nu se intra asa.Nicaieri.

Niciodata nu mi-as bate joc de suferinta unui om,nu dau in el cand e la pamant.Nu este bine.

Ronaldo primeste ceea ce merita. Nimeni nu scapa de roata vietii:ok:

Cristyniku
10th July 2016, 23:33
moliile alea nu-i deranjeaza pe francezi.. nu se pun pe chestii de culoare inchisa.

:))

phife
10th July 2016, 23:33
francezii nu au avut penaltyuri pana acum :rolleyes:
daca incearca sa nu ajunga la ele pot sa faca greseli. maari :rolleyes:

sissoko asta nu-si cauta echipa? cica-l vrea borussia dortmund.
cedric nu a inteles ca degeaba-l bati pe payet ca el a plecat ca romania acasa dupa grupe?

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:34
Ce joaca Sissoko, care a fost varza tot sezonul in PL :happy

ciorbicafaristu
10th July 2016, 23:34
s-ar putea sa ii ajute pe portughezi treaba cu Ronaldo. Ronaldo chiar nu a tras echipa dupa el la campionatul asta. desi vorba intre noi Portugalia nu merita sa castige...
Dar chiar deloc...doar 2 goluri in egalul care i-a calificat din grupa cu ungurii, gol si pasa de gol care au calificat echipa in finala.

Julio_Zane
10th July 2016, 23:35
Payet este un porc :rosu:

mariomax
10th July 2016, 23:36
Dar chiar deloc...doar 2 goluri in egalul care i-a calificat din grupa cu ungurii, gol si pasa de gol care i-a calificat in finala.

una-i una, alta-i alta. Portugalia joaca acelasi lucru cu sau fara el.

Johnny D
10th July 2016, 23:38
Payet este un porc :rosu:

Trebuia sa ia galben! Imi mai trebuie 3 galbene si 3 cornere la Franta, ca victoria e ca si rezolvata!:D

Julio_Zane
10th July 2016, 23:38
Ronaldo primeste ceea ce merita. Nimeni nu scapa de roata vietii:ok:

Such inhuman :( O fi el arogant,face declaratii idioate,dar nu merita sa-l schingiuiesti.N-a omorat pe nimeni.E prea mult sa-i doresti atata rau unui om.Mult peste normal.Nu stiu..mai bine plec,mi se face realmente rau.

Dante7
10th July 2016, 23:38
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/13567473_729233107216453_2924987785273299390_n.jpg ?oh=5b1cbd926f63e27f15121de7c26ddecb&oe=57FD7BA8&__gda__=1474969502_4447aed4528bccb3159612baadc1e43 8

Urata accidentare...

sun
10th July 2016, 23:39
Ce se fac organizatorii daca castiga Portugalia la penaltiuri ? Cine va fi Jucatorul turneului ? ( Griezmann oricum ? )

phife
10th July 2016, 23:40
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/13567473_729233107216453_2924987785273299390_n.jpg ?oh=5b1cbd926f63e27f15121de7c26ddecb&oe=57FD7BA8&__gda__=1474969502_4447aed4528bccb3159612baadc1e43 8

Urata accidentare...

nu s-a dat nici fault.

payet a parasit euro dupa grupe ma.

@sun
pai fac ce au facut si aia in brazilia. messi.

unic_jul1980
10th July 2016, 23:41
Ronaldo primeste ceea ce merita. Nimeni nu scapa de roata vietii:ok:
Dar ce a făcut asa de rău încat sa merite asta? Nici unui dușman nu i poți dori ce pățește Ronaldo acum. Omul asta respira fotbal și sa nu poți juca o finala de campionat european nu e tocmai ușor.

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:41
Ce se fac organizatorii daca castiga Portugalia la penaltiuri ? Cine va fi Jucatorul turneului ? ( Griezmann oricum ? )

Pepe, daca vrei de la Portugalia.

sun
10th July 2016, 23:43
Ok, deci Messi e jucatorul EURO 2016 ? Inteleg ca e cel mai cel din istoria omenirii, dar chiar asa ? :D

ciorbicafaristu
10th July 2016, 23:44
una-i una, alta-i alta. Portugalia joaca acelasi lucru cu sau fara el. Genial raspuns. :D

Dante7
10th July 2016, 23:44
Dar ce a făcut asa de rău încat sa merite asta?

Asta ma intreb si eu... adica John Terry, Ryan Giggs, sa pateasca asta... nu mi-ar parea chiar rau pt ei. Dar Ronaldo ce a facut asa de grav ?

phife
10th July 2016, 23:46
Ok, deci Messi e jucatorul EURO 2016 ? Inteleg ca e cel mai cel din istoria omenirii, dar chiar asa ? :D

eu ti-am raspuns la intrebare, asta ar face organizatorii :D
eu il propun pe ...pogba ca si asa nu a facut nimic tot euro da toata lumea-l dadea inainte de turneu jucatorul cel mai bun al turneului.

Johnny D
10th July 2016, 23:46
Ia dat-o-n frunza!:))

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:47
S-a ofilit frunza :))

Freek
10th July 2016, 23:47
Daca tot n-a mai jucat din grupe si mai ales dupa performanta din seara asta, Payet ar merge nominalizat la jucatorul turneului.


A. Ce a facut CRonaldo? Simuleaza si foloseste gel de par. Se spala cu Clear si probabil asculta si manele romanesti :D. Daca nu romanesti macar d-alea portugheze.

YoNuTzz
10th July 2016, 23:48
culmea, nu-l suport, dar chiar mi-a parut rau de ronaldo....

franta nu joaca nimic...si are un adversar slabut in fata...

cred ca se ajunge la penalty-uri...

YoNuTzz
10th July 2016, 23:49
o prima repriza oribila...

BlueEnergy
10th July 2016, 23:50
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/13567473_729233107216453_2924987785273299390_n.jpg ?oh=5b1cbd926f63e27f15121de7c26ddecb&oe=57FD7BA8&__gda__=1474969502_4447aed4528bccb3159612baadc1e43 8

Urata accidentare...

Trebuie sa fi idiot sa te bucuri ca l-a rupt Payet pe Ronaldo. Si mai scria careva pe aici ca e vina lui Ronaldo, ca era prea relaxat....si scarbosenia aia frantuzeasca (francez nu e....e o natie de prin Africa adoptat de "mama" Franta) ii intra cu genunchiul pe piciorul de sprijin. Vai mama voastra de frustrati.

ciorbicafaristu
10th July 2016, 23:51
franta nu joaca nimic...si are un adversar slabut in fata...

Te-ai gandit macar o secunda ca poate joaca prost tocmai fiindca adversarul nu e deloc slab?

Hingherul
10th July 2016, 23:52
mai bine ii dadea un picior in cap cocalarului. la cat gel are in freza sigur se amortiza :D

Cristyniku
10th July 2016, 23:53
Fun story: Bunica-mea e hater Ronaldo si ma suna adineauri sa-mi faca in ciuda ca a iesit accidentat:happy.

Lordul
10th July 2016, 23:53
Pacat pentru Ronaldo sa paraseasca finala cu ochii in lacrimi.Payet ar fi meritat cartonasul galben la aceea intrare .

Portugalia a echilibrat pe finalul reprizei . Meciul e deschis oricarui rezultat.

Hingherul
10th July 2016, 23:55
Fun story: Bunica-mea e hater Ronaldo si ma suna adineauri sa-mi faca in ciuda ca a iesit accidentat:happy.

si eu as fi facut la fel daca aveam numarul tau :))

Dante7
10th July 2016, 23:56
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/13619817_1607655332860531_3527903984678660593_n.jp g?oh=32624c46751a6bd3cdb40bf144a64a12&oe=57EE5B4D&__gda__=1475834484_8068a6f808357bf7ed4f2fc6efcbc4f b

Nu stiu cat a fost intentie la Payet, dar sigur la Cedric nu e vb doar de o greseala :)) Cine intra asa ?:))

Lordul
10th July 2016, 23:56
am parasit si eu o finala in curtea scolii accidentat si cu ochii in lacrimi , dar nu va zic deznodamantul la acel meci

Eddy DoubleD
10th July 2016, 23:58
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/13619817_1607655332860531_3527903984678660593_n.jp g?oh=32624c46751a6bd3cdb40bf144a64a12&oe=57EE5B4D&__gda__=1475834484_8068a6f808357bf7ed4f2fc6efcbc4f b

Nu stiu cat a fost intentie la Payet, dar sigur la Cedric nu e vb doar de o greseala :)) Cine intra asa ?:))

"K1, bitch" :))

Raiden
11th July 2016, 00:00
Mai bine daca nu se accidenta Criscianu. Acum trebuie sa ascultam toate pisdele aflate pe stop cum se plang de accidentarea lui.

Leul Oltean
11th July 2016, 00:01
am parasit si eu o finala in curtea scolii accidentat si cu ochii in lacrimi , dar nu va zic deznodamantul la acel meciStiu, vrei sa cumparam cartea.

YoNuTzz
11th July 2016, 00:02
am parasit si eu o finala in curtea scolii accidentat si cu ochii in lacrimi , dar nu va zic deznodamantul la acel meci

trebuie sa ne spui...a contat mult iesirea ta ? a mai avut echipa vreo sansa ?

unic_jul1980
11th July 2016, 00:03
Ronaldo sa privească și partea buna a lucrurilor: nimeni nu o sa i mai poată reproșa o posibila înfrângere.

Ce destin au Ronaldo și Messi. Amândoi termina în lacrimi finalele. Când ăștia 2 se vor retrage nu știu dacă o sa mai pupam noi o asa rivalitate , asa jucători geniali

delaparis
11th July 2016, 00:05
A fost un accident la intrarea lui Payet. Sigur ca francezul a intrat determinat dar nici Ronaldo nu a fost pe faza. A stat ca o stanca acolo ... si nu e o stanca. Daca nu esti Zlatan nu joci ca Zlatan. Fii atent ca se joaca tare deci risti accidentare. Daca Payet intra in Zlatan asa, el ar fi avut genunchiul rupt.

Leul Oltean
11th July 2016, 00:06
Mai bine daca nu se accidenta Criscianu. Acum trebuie sa ascultam toate pisdele aflate pe stop cum se plang de accidentarea lui.Esti fan wrestling, corect ? :D

phife
11th July 2016, 00:07
Fun story: Bunica-mea e hater Ronaldo si ma suna adineauri sa-mi faca in ciuda ca a iesit accidentat:happy.

hopa. lume noua.

Dante7
11th July 2016, 00:08
A fost un accident la intrarea lui Payet. Sigur ca francezul a intrat determinat dar nici Ronaldo nu a fost pe faza. A stat ca o stanca acolo ... si nu e o stanca. Daca nu esti Zlatan nu joci ca Zlatan. Fii atent ca se joaca tare deci risti accidentare. Daca Payet intra in Zlatan asa, el ar fi avut genunchiul rupt.

La viol este ea vinovata ca nu a avut pistol ?:D

Raiden
11th July 2016, 00:09
Esti fan wrestling, corect ? :D

Esti oltean ? :D

Freek
11th July 2016, 00:10
Ah, Zlatan, acest Chuck Norris al fotbalului :D.
Daca isi prindea piciorul in gazon si facea entorsa, injuram gazonul... Nu a existat intentie, doar neatenite, asta este... Mumu Payet :cheer:

Dante7
11th July 2016, 00:10
Eu in locul lui Payet as sta cat mai departe de Pepe :)) Nu stii cum ii fuge pumnul dintr-o data :))

delaparis
11th July 2016, 00:12
La viol este ea vinovata ca nu a avut pistol ?:D

Da si Ronaldo avea fusta prea scurta acolo :D

ciorbicafaristu
11th July 2016, 00:21
La ce meci s-or uita idiotii astia de la protv?

Nadalfan
11th July 2016, 00:22
Eddy(un baiat inteligent, de altfel) si mariomax tocmai ce au adus penibilitatea la un nou nivel...
Delaparis...ma abtin.

Cristyniku
11th July 2016, 00:25
si eu as fi facut la fel daca aveam numarul tau :))

:P


hopa. lume noua.

Te-am citit amuzata din umbra de multe ori:)):bere:.

Johnny D
11th July 2016, 00:25
De era Giroud acolo, era gol!:headbang:

sun
11th July 2016, 00:25
mario nu are decat un singur nivel de penibil : Maxim

Freek
11th July 2016, 00:25
Ugh. Ah... Ce gol iesea.

ciorbicafaristu
11th July 2016, 00:26
De era Giroud acolo, era gol!:headbang:
Joaca Giroud?

Johnny D
11th July 2016, 00:28
Joaca Giroud?

A jucat excelent, vreo 3 sau 4 recuperari, faze facute pentru impedicatul de Payet care a dat doar la adversari. Excelent meci.
A plecat o data bine pe contra-atac de i-a dat unu peste gioale si-a luat galben.

Eddy DoubleD
11th July 2016, 00:30
Niste fraieri au platit bani seriosi sa fie in tribune la meciul asta. Ratatii :))

Johnny D
11th July 2016, 00:30
Imi mai trebuie 2 galbene baga-mi-as puii-n el de meci de vacanta!:headbang:

Freek
11th July 2016, 00:32
Niste fraieri au platit bani seriosi sa fie in tribune la meciul asta. Ratatii :))

Colectionari de insecte.

delaparis
11th July 2016, 00:32
Delaparis...ma abtin.
Abtine-te din mai multe motive.
In primul rand sunt fan Ronaldo indiferent de suporter PSG sau sustinator Franta in turneul asta. Sunt trist pt el si pt Portugalia, ma pun in locul lor si imi dau seama ce traiesc acum.
Apoi sunt trist pt finala asta care speram sa fie spectacol dar spectacol e doar cu jucatori exceptionali. Un jucator exceptional a iesit accidentat ... nu mai sunt multi. Cati mai sunt? :rolleyes:
Si in cele din urma sunt trist si pt francezi daca castiga in conditiile astea. Ce mandrie pot avea cand castiga cu o Portugalie diminuata serios fara cel mai bun jucator al lor? Dar castiga Franta pana la urma? :rolleyes:

Raiden
11th July 2016, 00:36
La cum se desfasoara laba asta trista de meci, ii vad pe "portugheji" castigand la penalty-uri.

phife
11th July 2016, 00:37
:P



Te-am citit amuzata din umbra de multe ori:)):bere:.

Pai tu meriti sa stai in umbra? Iesi si tu la lumina.

A iesit si sanches. S-a dus speranta. Intra gignac :))

Guerrerio ala e fantastic.

Freek
11th July 2016, 00:42
Cred ca iar ma chinuie Portugalia cu prelungiri... Haida bai cu un gol in puii mei ca am treaba maine de dimineata. :mda:

YoNuTzz
11th July 2016, 00:42
oribila finala...mai urata si decat finala de UCL in care nu s-a jucat nimic, si era sa o castige real-ul cu un offside...

ps: eu nu l-as fi scos pe giroud ca sa-l bag pe nulitatea aia de "mexican"

Eddy DoubleD
11th July 2016, 00:46
Cum sa ataci bah cu Gignac? :))

Cristyniku
11th July 2016, 00:47
Quaresma si-a facut ucenicia la Pepe:happy.

LE: Ce ratare, fratiwear. Am vazut mingea-n poarta.

Dante7
11th July 2016, 00:48
Quaresma ce a vrut sa faca acolo ?:))

delaparis
11th July 2016, 00:48
Ugh. Ah...

Da ... meciul asta seamana cu finala CL '86 Barcelona - Steaua :D

Eddy DoubleD
11th July 2016, 00:50
Nici Portugalia nu e mai breaza. Ataca cu Eder, care n-a fost in stare sa se impuna nici macar la Swansea :)) Mai lipseste Gomis de pe teren :happy

El Pistolero
11th July 2016, 00:51
Sa vezi de nu câștiga Portugalia la 11 m. Francezii temători ca și croații și polonezii.

phife
11th July 2016, 00:51
Da dlp, sa se bucure gazdele ca atunci.

ciorbicafaristu
11th July 2016, 00:52
Vezi ba gioni, asta trebuie sa faca un atacant.

JJ
11th July 2016, 00:52
Deci de cand a iesit Ronaldo sunt portughez de mic. :))

YoNuTzz
11th July 2016, 00:52
bine naiba ca nu au castigat africanii in min 92...urasc goluri in ultimul min...

Freek
11th July 2016, 00:53
Deci prelungiri. :headbang:
http://memesvault.com/wp-content/uploads/No-Meme-The-Office-15.gif

Sa sara dracu direct la penalty sa nu ma mai chinuie, ba!

Johnny D
11th July 2016, 00:53
Vezi ba gioni, asta trebuie sa faca un atacant.

Da-l in plm, sa castige Portugalia de mine. Ce gunoaie bah, sa nu se dea 4 galbene, am stiut eu de ce nu joc genu asta de pariuri, da nici nu-l mai joc decat daca joaca Romania care ia minim 5 pe meci!:))

delaparis
11th July 2016, 00:53
Deci de cand a iesit Ronaldo sunt portughez de mic. :))

A iesit acum 30 de ani :))

Eddy DoubleD
11th July 2016, 00:53
Prea mult bulan pentru vitejii lui Penaldo. Astia castiga la penalty-uri :mda:

Freek
11th July 2016, 00:54
Preferam o finala Islanda - Polanda :(.

Eddy DoubleD
11th July 2016, 00:55
Preferam o finala Islanda - Polanda :(.

Eu as alege si o Ucraina vs Austria la ora asta...

El Pistolero
11th July 2016, 00:55
Penibila Franța dacă nu e în stare sa câștige cu o Portugalia fără Ronaldo.

phife
11th July 2016, 00:55
Gignac > Giroud hashtag facts !

Ce sa-ti fac gioni daca tu ai uitat la cine se joaca ? :D daca le luau francezii pe ale lor aveai.

Dlp tu lucrezi in constructii?

Dante7
11th July 2016, 00:57
Cat de mult a scazut nivelul daca astea 2 au ajuns in finala...

Freek
11th July 2016, 00:58
Fun fact. Si Grecia in 2004 tot un sut pe poarta a avut :rolleyes:

ciorbicafaristu
11th July 2016, 00:58
Portughezii ar trebui sa-l controleze un pic pe Sissoko si ajung linistiti la penalty:D

steaua-86
11th July 2016, 00:59
Atatea molii intr-o finala n-am vazut niciodata...

phife
11th July 2016, 00:59
Cu gignac, giroud si payet si portughezii..

Parca ieri jucau henry, figo, deco, zidane.

Urata finala. @freek au avut 2 portughezii.

YoNuTzz
11th July 2016, 00:59
pai portugalia a jucat doar cu 1 adversar mai tare - croatia
franta a jucat doar cu 1 advserar mai tare - germania

in rest numai echipe de mana a 2-a...

franta a jucat cu de-al de albania, romania, irlanda, islanda
portugalia cu de-al de ungaria, islanda, austria, tara galilor, polonia..

ce va asteptati ? euro cu 10000 de echipe :))

ps: hai odata cu penalty-urile.

Eddy DoubleD
11th July 2016, 01:00
Atatea molii intr-o finala n-am vazut niciodata...

Da, 22 pe teren.

phife
11th July 2016, 01:01
Nu e asta ionut, acum toata lumea se apara. Croatia, spania, germania... intr-o lume ideala unde e ok sa te aperi dar nu sa bagi tot curu scoteau finalistele de azi.

Freek
11th July 2016, 01:03
@freek au avut 2 portughezii.

Uefa. On target 1. Am verificat inainte pentru ca nu eram sigur...

delaparis
11th July 2016, 01:03
Nu avem spectacol fotbalistic dar avem meci tensionat. Buna finala. Nu va mai plangeti ca se putea si mai rau. Victorie Franta 1-0, gol Gignac in min 89 :)) :rolleyes:

Johnny D
11th July 2016, 01:04
Gignac > Giroud hashtag facts !

Ce sa-ti fac gioni daca tu ai uitat la cine se joaca ? :D daca le luau francezii pe ale lor aveai.


Kante lua sigur si era bine.... crapa-o-ar matele-n ei de francezi, Doamne da sa-i bata portughezii.
Ce futai mi-au dat la un galben nenorocit ca nimeni n-a vrut sa faulteze portughezii cand ieseau pe contre. Negrii nenorociti!