PDA

View Full Version : BoJack Horseman



Eddy DoubleD
7th July 2016, 05:52
Din categoria "chestii misto pe Netflix".

http://www.imdb.com/title/tt3398228/

Voci de Will Arnett, Aaron Paul, Alison Brie:floricica: si o gramada de alti actori cunoscuti cu interventii episodice.

Se uita cineva? :)) Cred ca nu. Recomand:ok:

Freek
7th July 2016, 14:12
Din trailer ma lasa rece dar incerc un episod doua. I'll be bach! zilele astea :D

Eddy DoubleD
7th July 2016, 14:53
Baga tot sezonul. Eu nu m-am prins cat de bun e pana am ajuns la finalul primului sezon. IMO e "Rick & Morty" level.

Johnny D
7th July 2016, 15:03
Si ala ce level e?:D

Eddy DoubleD
7th July 2016, 15:28
Above your understanding, peasant :D

Johnny D
7th July 2016, 15:54
Some things must be!:D

Freek
7th July 2016, 18:40
Ce sa fac atunci, incerc un sezon... :D

Apropo de Rick & Morty, cica s-ar putea sa avem o surpriza spre sfarsitul anului. Can't. Fucking. Wait.

Eddy DoubleD
7th July 2016, 18:56
Nu trebuie sa apara noul sezon luna asta?

Freek
7th July 2016, 19:00
Era vorba de 2017 sau mai mult. Stai poate il gasesc pe Mr. Poopybutthole :)).

de la secunda 56.
oInrnKObiFQ

Eddy DoubleD
7th July 2016, 19:05
Teasing, teasing :D

Freek
7th July 2016, 19:07
Bah! :D

Eddy DoubleD
22nd July 2016, 15:03
S-a lansat sezonul 3. Facem maraton la noapte. Toate reviewurile arata bine.

Eddy DoubleD
24th July 2016, 02:03
Excelent sezonul 3. Printre cele mai bun seriale on air si cele mai bune animatii all time. A primit imediat si sezonul 4. :ok: Acum asteapta un an...

Freek
25th July 2016, 08:34
Top notch :D. Am avut timp de 3 episoade dar m-a prins. Are o mistocareala asa finutaaaa, pi gustu' meu.

Johnny D
25th July 2016, 08:54
Se uita cineva? :)) Cred ca nu. Recomand:ok:

E desen animat!? Pai ce, esti copil?:o: Reivan sigur nu!:))

O intrebare am, e mai bun sau mai slab decat Family Guy?:)

Freek
25th July 2016, 10:10
Mno care Family Guy? Family Guy cand inca era bun sau *****ul asta de acum? Acum e ceva gen am dat o basina hai sa radem. Sau poate asa a fost tot timpul :D

Johnny D
25th July 2016, 11:09
Ala de-l tot da la televizor pe Comedy Central sau cum se numeste canalul ala, doar la ala ma uit cand il mai nimeresc si n-am altceva de urmarit!:P

Eddy DoubleD
25th July 2016, 16:48
Nu e in aceeasi categorie cu Family Guy (in afara de faptul ca sunt ambele animatii).

Johnny D
26th July 2016, 07:14
Presupun ca e si drama, atunci e mai distilat, mai rafinat. Family Guy e doar parodie, dar mult mai buna ca si South Park.

Lucian86
25th August 2016, 22:49
Primul sezon m-a lăsat rece. Devine mai bun după ?
Mă rog, așteptările mele erau puțin diferite. Mă așteptam să râd mai mult însă serialul e mai mult o dramă sau 50/50 acolo.

Eddy DoubleD
25th August 2016, 22:54
Daca nu iti place nota dramatica, iti pierzi timpul. Aia e de fapt esenta.

Johnny D
26th August 2016, 07:54
Daca nu iti place nota dramatica, iti pierzi timpul. Aia e de fapt esenta.

Uite ca-ntelege si Eddy ceva din lumea asta, drama mereu este de o calitate mult mai fina si patrunzatoare decat comedia.
Cineva ar trebui sa-i spuna asta si lu Reivan, dar sa nu-si faca sperante mari ca are sa priceapa.

Cred ca o sa ma apuc de el, ma atrage mai mult ideea asta decat niste anime-uri ce-aveam in plan sa le vad.

Johnny D
26th August 2016, 10:51
Am vazut primele 2 episoade, sunt dezamagit de profilul personajului principal, prea curvar si nici vocea de Wallace Warrior nu prea-l ajuta.
E o drama decenta totusi cu note misto de umor insa daca vrei o drama animata de-ti sar ochii din orbite,vrei Little Princess Sara din 1985.:yes:
Dar e o diferenta mare de stil, serialu asta e realizat in stil fantezie, ironie pe cand LPS e pur realistic, fara nici un strop de satira.

Seamana intru catva cu mult prea scurtul serial "Extras", tot comedie-drama pe baza esecurilor din viata personajului principal.

Eddy DoubleD
26th August 2016, 16:05
Uite ca-ntelege si Eddy ceva din lumea asta, drama mereu este de o calitate mult mai fina si patrunzatoare decat comedia.

:jerk: Nu e vina mea ca faci presupuneri gresite. De asta nu esti bun la pariuri :))

Sentimentele/trairile negative si drama sunt mult mai interesant de studiat si abordat din punct de vedere psihologic decat contrariul (sentimente/trairi pozitive, fericirea, iubirea, etc.). Ceea ce nu cred ca realizezi tu e ca umorul nu este ceva pozitiv; umorul e rezultatul dramei, e un mechanism de abordare a tuturor conflictelor din viata cuiva. Asta e ceea ce Bojack Horseman face cel mai bine. Asta imi aminteste de ceva spus Rorshach in The Watchmen, un fel de "gluma":


Heard joke once: Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel. Says he feels all alone in a threatening world where what lies ahead is vague and uncertain. Doctor says, "Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up." Man bursts into tears. Says, "But doctor...I am Pagliacci."

O gluma pana cand iti dai seama ce inseamna de fapt. Asta e esenta BJ. Toate one line-urile, pun-urile si glumele inofensive din seriale sunt doar o perdea.:ok:

Johnny D
26th August 2016, 18:01
Ceea ce nu cred ca realizezi tu e ca umorul nu este ceva pozitiv; umorul e rezultatul dramei, e un mechanism de abordare a tuturor conflictelor din viata cuiva. Asta e ceea ce Bojack Horseman face cel mai bine. Asta imi aminteste de ceva spus Rorshach in The Watchmen, un fel de "gluma":


Interesant.:) Daca n-ai vazut, iti recomand sa te uiti si la "Extras", o sa-ti placa, e si mai tare decat asta!;) Doar ca e f scurt.
Am vazut 5 episoade pana acu, nu e rau dar nici genial, e ok.

Eddy DoubleD
26th August 2016, 18:03
Stiu de Extras, imi place Gervais:ok:, dar cred ca nu l-am bagat doar din cauza ca e prea scurt.

Johnny D
26th August 2016, 18:05
Pai ce e putin e bun:D, au trecut ceva ani de cand l-am vazut, poate o sa-l mai dau o data! E clar mai lung decat un film, totusi!;)

Johnny D
28th August 2016, 01:28
Mai am 2 episoade din primu sezon, Doamne ce enervant e cainele ala, cand ii vad moaca mai ales din profil imi vine sa-l spal pe dinti cu peria de sarma! E cel mai enervant personaj secundar din istoria personajelor secundare.

Acolo in primele episoade cand Bojack s-a tot sarutat cu tipa aia n-am inteles dc dracu are mereu obrajii umflati tipa, apoi mi-am dat seama ca, calu are limba mare si lunga!:))

Eddy DoubleD
28th August 2016, 02:38
Acolo in primele episoade cand Bojack s-a tot sarutat cu tipa aia n-am inteles dc dracu are mereu obrajii umflati tipa, apoi mi-am dat seama ca, calu are limba mare si lunga!:))

This is the kind of shit you get with this :))

phife
22nd September 2016, 02:44
primele 3 episoade din s1 au fost ..meh, dragut, potential dar meh.
de la episodu 4, whoa.

Eddy DoubleD
22nd September 2016, 03:30
Welcome to the club :ok:

Hopshio
22nd September 2016, 23:04
il downloadez si eu. sper sa merite

phife
22nd September 2016, 23:30
Ba deci am crezut ca renunt dupa ep 2. In continuare a fost chiar misto, il ajuta animatia doar cat sa se desprinda de celelalte seriale care au o idee asemanatoare si pentru na, posibiliattile si caterinca pe care le ofera. altfel putea f bine sa nu fie animat.
Dar e fantastic, nu am terminat inca s1 si mi se pare whoaaa

Eddy DoubleD
22nd September 2016, 23:34
il downloadez si eu. sper sa merite

Nu pot sa cred ca n-ai incredere in mine :(

Johnny D
27th September 2016, 12:36
El n-are incredere in nimeni!:D Si e posibil sa nu-i placa, nu i-au placut lucruri mai misto!:D

Hopshio
27th September 2016, 15:44
e foarte tare :D am terminat sezonul 2 azi..incep sezonul 3...

Hopshio
29th September 2016, 01:18
cand apare sezonul 4?

Eddy DoubleD
29th September 2016, 01:46
La anul. De abia a aparut sezonul 3 :))

Hopshio
29th September 2016, 01:49
pacat :(

Eddy DoubleD
29th September 2016, 01:51
Baga Rick and Morty.

phife
1st October 2016, 00:25
ultimele 2 episoade din sez 2. in the feelings man, right there.

phife
30th October 2016, 00:55
am terminat s3 azi ca na, treaba, astea...
daca dura cu 15 secunde mai putin si se termina acolo atingea apogeul emotional al tv show ului mondial pe langa care a mai trecut doar house.
the shit is wicked.

Johnny D
1st November 2016, 12:49
am terminat s3 azi ca na, treaba, astea...
daca dura cu 15 secunde mai putin si se termina acolo atingea apogeul emotional al tv show ului mondial pe langa care a mai trecut doar house.
the shit is wicked.

Chiar asa bai Reivane, chiar asa!? Te uiti la desena animate!?:o: Parca era vorba ca nu le poti lua in serios...

In alta ordine de idei, am inceput si eu sezonu 2, si deja ma misc cu pasi rapizi spre jumatatea lui.

phife
1st November 2016, 17:17
Asta nu-i desen. Adica, plm, droguri, alcool si drame - nu fantasy pentru japonezi virgini

Johnny D
2nd November 2016, 07:18
Da, ai descris 2 lumi total opose, una mult mai naspa decat cealalta, corect! :))

Little Princess Sara il baga-n buzunar pe Bojack cu tot neamu lui in ceea ce priveste drama. Si e realizat dupa o carte, nu dupa scenarii de teribilisti dati cu creierul prin pudre dizolvabile rapid in sistemul nervos, ce-l face sa trepideze si sa halucineze pe covor. :))

phife
3rd November 2016, 19:16
dude si fetita cu chibrituri era dramatic da plm. nu ma astept sa intelegi.
gusturile difera, tu nu vrei sa intelegi.

Johnny D
4th November 2016, 07:08
Fetita cu chibrituri e prea unidimensional - previzibil, nu ma astept sa intelegi.