PDA

View Full Version : Semifinala: Portugalia - Tara Galilor 2-0



delaparis
1st July 2016, 23:50
Miercuri 6 iulie, Lyon ora 22.00

JJ
1st July 2016, 23:54
Aici se impune favorita. Wales in the final. :ok:

El Pistolero
1st July 2016, 23:55
Meci de meci. :)) Șansã uriașã pentru Ronaldo pentru a juca din nou cu trofeul pe masa.

Lordul
1st July 2016, 23:59
Go Wales !!!!!!! Go ! Ce lovitura ar fi pentru englezi ...ei care nu au finala la EURO sa vada in finala Tara Galilor :))))))))

YoNuTzz
2nd July 2016, 00:20
bale vs ronaldo.

ciorbicafaristu
2nd July 2016, 00:24
O sa fie greu pt galezi fara Ramsey. Eu unul ii vad favoriti pe tigani.

Clau7_D
2nd July 2016, 00:43
Portugalia merge in finala, dupa un joc urat si posibil iar cu prelungiri. Sper sa ma insel :))

Julio_Zane
2nd July 2016, 01:33
Ronaldo e mai bun decat Bale.Dar asta nu inseamna ca Portugalia e automat in finala.Vor avea mult de tras.Un meci foarte echilibrat.55-45,poate fi si invers.

delaparis
2nd July 2016, 01:59
Din ce am vazut in sfert cu Belgia mi-am schimbat pronosticul cu Portugalia. Tara Galilor e echipa serioasa. E echipa britanica de serviciu in forma in turneele finale. De obicei era Anglia dar azi e altfel. :cool:
Meci dificil pt ambele echipe.
Tehnica individuala deosebita la portughezi dar colectiv zero.
Ambitie colectiva exceptionala la galezi dar tehnica rudimentara.
Doi atacanti exceptionali fata in fata si in plus colegi la club. :rolleyes:

sun
2nd July 2016, 09:40
Cred ca in afara de fanii Barcelonei, toata Europa si lumea se va bucura de meciul asta. Se intrevede ceva epic....

Lordul
2nd July 2016, 11:00
Tara Galilor si Tara Portugalilor :)))))))

ronaldinho
4th July 2016, 02:03
Portugalia are 2*120 de minute jucate, plus ca-n meciul cu Ungaria a trebuit sa forteze. Nu e exclus sa ajungem iar la penalty pt ca ambele echipe s-ar putea sa se multumeasca la un moment dat cu acest gand. Eu vreau Wales in finala, dar vedem ce se intampla...
Wales, cea mai frumoasa echipa britanica de la Scotia 92 - 98 incoace. Meci de 1x2... clar.

Freek
4th July 2016, 11:02
As vrea sa risc si as spune ca nu vedem meci cu prelungiri, dar... vor si portughezii ceva acolo in palmares, chiar daca vor fi probabil asociati cu ceva gen Grecia 2004 pentru o eternitate :D sa nu mai zic de sansa poate unica a Tarii Galilor sa joace o finala de CE :o:.

Tin cu galezii aici. Au propus un fotbal frumos si au mai si eliminat Belgia cu mare stil. Am votat Portugalia totusi :D

ciorbicafaristu
4th July 2016, 11:09
Galezii si-o fura in stilul islandezilor aseara. Nu vor lua 5, dar nici strans n-o sa fie. Victorie Portugalia cu handicap. :D

Freek
4th July 2016, 11:35
Eh, handicap micut, no big deal, dar m-as mira sincer :D

Ma uitam iar de dimineata la valoare echipelor de la European, pai diferenta dintre Franta si Islanda era undeva la 300 de mil de lire, iar daca nu stiai ce s-a jucat la europeanul asta nu ai fi fost prea mirat de scor, diferenta intre Purtugal si Wales e de vreo 100 si ceva de mil deci, am asteptari mai mari de la galezi pentru ca sunt peste islandezi ca forta de joc.

ciorbicafaristu
4th July 2016, 11:59
Nu joaca Ramsey, asa ca forta de joc a galezilor va scadea simtitor.

miril
4th July 2016, 12:18
Portugalia are 2*120 de minute jucate, plus ca-n meciul cu Ungaria a trebuit sa forteze. Nu e exclus sa ajungem iar la penalty pt ca ambele echipe s-ar putea sa se multumeasca la un moment dat cu acest gand. Eu vreau Wales in finala, dar vedem ce se intampla...
Wales, cea mai frumoasa echipa britanica de la Scotia 92 - 98 incoace. Meci de 1x2... clar.

Iar Scotia cea mai frumoasa a fost in 74.

ronaldinho
4th July 2016, 22:13
Iar Scotia cea mai frumoasa a fost in 74.

Te cred pe cuvant :D

Mie mi-a placut Rngers din 94-98, cu Gascoine, Laudrup, inconjurati de "celebrii" Goram, Durie, McCoist, McCall, McLaren, Gough.
La astia de la Rangers ii mai puneai pe Gallacher, McAllister , Boyd, Hendry, Collins si avei o nationala super, care se lupa de la egal la egal cu marile forte ale Europei, fara sa aiba talentul Olandei, Angliei, Frantei, Germaniei sau Italiei.

Leul Oltean
5th July 2016, 13:54
Este posibil sa avem (in finala) o reeditare a acestui meci, numa ca atunci era semifinala CE. Cam asa juca Franta 82-86, o echipa cel putin comparabila cu aia care a luat CM si CE.

https://www.youtube.com/watch?v=hfcl3UGIr78

Johnny D
5th July 2016, 14:45
Gelato versiunea finala.

Franz
5th July 2016, 15:32
Este posibil sa avem (in finala) o reeditare a acestui meci, numa ca atunci era semifinala CE. Cam asa juca Franta 82-86, o echipa cel putin comparabila cu aia care a luat CM si CE.

https://www.youtube.com/watch?v=hfcl3UGIr78
chiar si asa nu te vei entuziasma ca la 13 ani

Leul Oltean
5th July 2016, 21:34
Cel mai probabil nu, insa la momentul respectiv aveam si un motiv special sa ma entuziasmez : ii vazusem inainte pe viu, pe stadion, pe multi dintre eroii acestei semifinale (multi jucatori de la ambele echipe).
Cred totusi ca nu ai deschis linkul ... este vorba despre meciul Franta - Portugalia 3-2, semifinala CE Franta 1984.

Franz
6th July 2016, 09:51
n-a fost nevoie sa-l deschid. stiam ca e vorba de acel meci. ai fost suficient de explicit

Leo
6th July 2016, 13:04
Greu deales o castigatoare. Cu norocul de partea lor, tiganii Europei vor merge mai departe. :D

Freek
6th July 2016, 13:07
Si totusi de ce tiganii Europei? :thinkso:


Nu joaca Ramsey, asa ca forta de joc a galezilor va scadea simtitor.

Dap, nu contest. Bale centreaza, Bale da gol. :D

Doctor_Satan
6th July 2016, 16:09
M-as bucura foarte mult sa vad galezii in finala.
Si daca o si castiga, o depasesc pe Leicester la capitolul minuni.

Tim
6th July 2016, 16:33
sociosule, ti-ai platit cotizatia la hoti? cica ati vrut sa va infiintati dar nu aveati dovada platii taxei.

mah, voi chiar nu puteti daca nu furati?

http://dunareabatrana.ro/201606236315/tribunalul-a-amanat-infiintarea-sc-otelul-galati.html

Doctor_Satan
6th July 2016, 16:36
Hopa si trollul.
Ca si data trecuta cand n-ai priceput, ti se mai explica o data: nu am cum sa trimit banii din moment ce inca nu este deschis un cont bancar.
Dar voi ce faceti? Mai mutati o echipa sau cumparati vreun loc in prima liga cu banii primariei?

Tim
6th July 2016, 16:37
tu trimite banii, in galati are cine sa ti-i fure. Doar stii si tu asta!

Nadalfan
6th July 2016, 21:03
Pepe, cel mai bun jucator al portughezilor de pana acum, nu va juca in seara asta. Joaca Bruno Alves in locul lui. D'abia astept sa-l vad pe Bale cum ii distruge pe Alves si Fonte.
Ronaldo n-o sa miste in fata apararii in 3 a alora.

delaparis
6th July 2016, 21:07
Portugalia :
Patrício - Cédric, Fonte, Bruno Alves, Guerreiro - Danilo, Adrien, João Mário - Renato Sanches, Nani, Ronaldo.

Tara Galilor :
Hennessey - Gunter, Chester, Collins, Williams - Taylor ; King, Ledley, Allen - Bale, Robson-Kanu

Lordul
6th July 2016, 21:37
Go !!! Go !!! Wales !!! Go !

delaparis
6th July 2016, 21:44
Go home? :D

JJ
6th July 2016, 21:44
Pepe, cel mai bun jucator al portughezilor de pana acum, nu va juca in seara asta. Joaca Bruno Alves in locul lui.
Cred ca absenta lui Ramsey e mai dureroasa decat absenta lui Pepe.

O statistica misto: Ronaldo n-a marcat la CE sau CM din lovitura libera, desi a incercat de 42 de ori pana acum. Bale in schimb a marcat din primele doua incercari. :))

Lordul
6th July 2016, 21:47
Go home? :D

Go to the final !!!!!

phife
6th July 2016, 21:55
o parte din mine vrea sa castige wales .
da' stiu ca portugalia se califica si am niste bani pe ei.
viata-i dura

JJ
6th July 2016, 22:01
s-au hotarat sa le puna pe amandoua in al doilea echipament, sa nu se supere nimeni?
Tot stadionul in rosu, jucatorii in negru si turcoaz. :))

cip
6th July 2016, 22:06
ce semifinala de kakat,cand ma gandesc ca una dintre astea doua o sa joace si finala imi vine sa ma iau cu mainile de par :D

Leo
6th July 2016, 22:11
ce semifinala de kakat,cand ma gandesc ca una dintre astea doua o sa joace si finala imi vine sa ma iau cu mainile de par :D

Cum sa-ti faci rau diliule? :D

JJ
6th July 2016, 22:46
Prin min. 35 m-a luat somnul... s-a intamplat ceva pana la pauza?

delaparis
6th July 2016, 22:48
Mda. Ne indreptam spre un mare 0-0 dupa 120 de minute.
Statistica e trista chiar si pt un amical.

Suturi pe poarta 1-0 Tara Galilor
Cornere 2-2
Posesie cam 50% - 50%
Faulturi 4-3 Tara Galilor

Leo
6th July 2016, 22:48
Nimic interesant. Portugalia nu a avut niciun sut pe poarta, galezii unul singur.

JJ
6th July 2016, 22:51
Astia zic ca prin min. 10 trebuia sa fie penalty pentru Portugalia, ca l-a luat Collins de gat pe Ronaldo.

miril
6th July 2016, 22:54
Se putea da.

ciorbicafaristu
6th July 2016, 22:54
Sa fiu al dracu daca un Farul-Pojorata nu e mai palpitant decat meciurile portughezilor de la europenele astea.

Eddy DoubleD
6th July 2016, 22:54
Arbitrul a facut o fapta buna si nu l-a dat ca sa-l salveze pe Cristiana de umilinta :D Isi punea ala strangul daca rata...

ciorbicafaristu
6th July 2016, 22:57
Astia zic ca prin min. 10 trebuia sa fie penalty pentru Portugalia, ca l-a luat Collins de gat pe Ronaldo.

A fost fault, dar parca ar fi fost pacat sa se dea:D .

JJ
6th July 2016, 23:05
Bre, treziti-ma. Pasele astea fara pressing advers intre fundasii galezi la mijlocul terenului imi dau iar somn. :P
Na, ca m-a trezit CR7. :D

phife
6th July 2016, 23:06
la multi ani. astia nu-s belgia.

Eddy DoubleD
6th July 2016, 23:07
Gol Cocalaria!

phife
6th July 2016, 23:09
2-0, salut, pa!

Julio_Zane
6th July 2016, 23:10
bv Portugal

delaparis
6th July 2016, 23:15
Tinand cont ca galezii pot marca in orice moment indiferent de scor si minut cred ca meciul nu e terminat. Problema lor este daca Portugalia se pune serios pe joc. Pot lua o valiza :cool:

Leo
6th July 2016, 23:15
No Ramsey, no party

delaparis
6th July 2016, 23:20
S-a schimbat si statistica.
Suturi pe poarta 2-1 Portugalia :o:
:)

YoNuTzz
6th July 2016, 23:23
al draq cristiano...face si finala de UCL si finala de euro...

e clar balon de aur...

phife
6th July 2016, 23:26
renato sanches are cea mai buna pasa "la firul ierbii" din fotbalul actual. nu ai cum...

delaparis
6th July 2016, 23:26
al draq cristiano...face si finala de UCL si finala de euro...

e clar balon de aur...

Depinde de Franta lui Griezmann :rolleyes:. Daca Franta castiga Euro si Griezmann ramane golgheter atunci se discuta

iulian_1976
6th July 2016, 23:31
Portugalia spre finala :)
Tara Galilor a primit gol din corner exact pe contre pied.

Portugalia ca si Franta sunt pe un trend crescator.:)

phife
6th July 2016, 23:31
da. adica, stim toti ca griezmann a castigat ucl.
CRu il bate si la goluri la club.

JJ
6th July 2016, 23:32
Daca nu i-a dat Bale la pase lui Patricio...

Julio_Zane
6th July 2016, 23:32
Messi a jucat mai slab anul asta,daca se poate numi asta cu finala la Copa si sfert UCL si titlu cu Barca.Locul 2 argentinianul.

delaparis
6th July 2016, 23:36
da. adica, stim toti ca griezmann a castigat ucl.
CRu il bate si la goluri la club.

Stim cu totii ca se voteaza la Ballon deci cota de po****ritate CR7 nu cred ca este un avantaj in caz de balotaj :rolleyes:
Dar ,repet, in caz ca Griezmann castiga Euro si ramane golgheter aici ...

phife
6th July 2016, 23:38
haiku 3-0

dlp, daca nu iese CR iese messi si griezmann tot nu...
totusi golgheter la liga sau pe acolo, golgheter ucl castigat sau pe acolo, finala euro cu macar 3 goluri date.. Griezmann ce a castigat? not even in top3.

ciorbicafaristu
6th July 2016, 23:46
A zis omul, daca ia euro. Cu sau fara euro, si eu il vad in top 3 anul asta.

Julio_Zane
6th July 2016, 23:47
da,top 3 este ok.

delaparis
6th July 2016, 23:50
Comentatorul francez a anuntat din greseala "Portugalia in finala contra Germaniei" :))

phife
6th July 2016, 23:53
Ok :D traim&vedem.
Pacat ca o sa uitam conversatia asta :(

JJ
6th July 2016, 23:55
Doar Federer a castigat azi de la 0-2. :))

ciorbicafaristu
6th July 2016, 23:56
Mi-e groaza sa ma gandesc cum vor juca portughezii in finala :D

El Pistolero
6th July 2016, 23:57
N-a impresionat Portugalia la turneul asta si totusi joaca finala. Wales ramane cu un turneu fantastic. :ok:

Eddy DoubleD
6th July 2016, 23:59
Probabil cea mai rusinoasa finalista pe care mi-o amintesc la un turneu final.:rosu:

YoNuTzz
6th July 2016, 23:59
portugalia si-a luat ultima data 4-0 de la germania la world cup 2014...

delaparis
7th July 2016, 00:01
Ok :D traim&vedem.
Pacat ca o sa uitam conversatia asta :(

Noroc ca nu a zis ca "vin americanii si castigam Euro" :)):)):))

Bai ce natie de defetisti :cool:

JJ
7th July 2016, 00:02
Apararea care a luat trei de la unguri nu a mai luat decat un gol in trei meciuri - si a jucat contra lui Rakitic, Modric, Lewandowski, Bale.

phife
7th July 2016, 00:04
Probabil cea mai rusinoasa finalista pe care mi-o amintesc la un turneu final.:rosu:

No love for grecia? :(
Asta au putut sa joace asta au jucat. Tre sa recunosc, nu i-am vazut in finala..

Lordul
7th July 2016, 00:04
Comentatorul francez a anuntat din greseala "Portugalia in finala contra Germaniei" :))

s-o fi dat de gol :)))))))

Ronaldo si-a facut datoria in aceasta semifinala

La galezi am remarcat o scadere de forma fata de meciurile precedente , absenta lui Ramsey a contat enorm

Portugalia a fost echipa superioara in aceasta seara

ciorbicafaristu
7th July 2016, 00:08
In meciul ala ungurii au mancat ***** cu polonicul :D. Interesant e ca avem o finalista care daca s-ar fi pastrat vechiul format nu ar fi reusit sa iasa din grupe.

Eddy DoubleD
7th July 2016, 00:13
No love for grecia? :(
Asta au putut sa joace asta au jucat. Tre sa recunosc, nu i-am vazut in finala..

Grecia juca fotbal pe langa astia. Si castiga si meciuri cu echipe bune.

delaparis
7th July 2016, 00:14
Da, Portugalia s-a pus pe joc si este Brazilia 2 :ok: ... in a doua repriza :cool:
Era clar ca o echipa cu jucatori tehnici la nivel exceptional va trece aici indiferent de daruirea adversarului. Tara Galilor au avut azi doar un jucator exceptional. Nu ajunge in semifinala, colectivul galezilor nu a fost suficient.
Portugalia are un parcurs legendar. Finalista desi a fost calificata la limita in grupa, a reusit sa se strecoare in finala :ok:

La UK, desi a trisat cu Wales, pana la urma brexit are ultimul cuvant. Democratie, nu gluma :D

JJ
7th July 2016, 00:21
Messi a jucat mai slab anul asta,daca se poate numi asta cu finala la Copa si sfert UCL si titlu cu Barca.Locul 2 argentinianul.
Messi nu va intra in top trei, in primul rand din cauza condamnarii de azi.

phife
7th July 2016, 00:27
Messi nu va intra in top trei, in primul rand din cauza condamnarii de azi.

Aha :)))))

Gata tejghelia, franta finalista, v-am pupat, v-am salutat t/c

Johnny D
7th July 2016, 01:02
o parte din mine vrea sa castige wales .
da' stiu ca portugalia se califica si am niste bani pe ei.
viata-i dura

Era no brainer.


In meciul ala ungurii au mancat ***** cu polonicul :D.

Cum sutau la egalitate pe tabela, cum intra mingea-n poarta.
Dar pentru portughezi acel egal a fost aur, i-a trimis pe pista usoara spre finala!:))

ciorbicafaristu
7th July 2016, 01:20
Cum sutau la egalitate pe tabela, cum intra mingea-n poarta.
Dar pentru portughezi acel egal a fost aur, i-a trimis pe pista usoara spre finala!:)) Golul islandezilor din ultima faza a meciului cu Austria i-a trimis pe partea asta.

delaparis
7th July 2016, 01:24
Portugalia spre finala :)
Tara Galilor a primit gol din corner exact pe contre pied.

Portugalia ca si Franta sunt pe un trend crescator.:)

Tu de ce crezi ca Franta va castiga Euro? Deoarece e cea mai tare?
Sincer acum sunt de acord cu tine :)

Johnny D
7th July 2016, 07:16
Golul islandezilor din ultima faza a meciului cu Austria i-a trimis pe partea asta.

Da, asa e!:) Ciorbicul cunoscator!:yes:
Dar ei tot de acel egal aveau nevoie, altfel nu era bine pentru ei.

dardar_3
7th July 2016, 09:24
Imi pare rau de Wales :mda: Bine ca scapam de Portugalia dupa finala :D

sun
7th July 2016, 11:12
Portugalia la EURO din 1996 incoace :

Minim sferturi la fiecare editie. Locurile 5,3,2,7,3 si acum cel putin 2. Plus un loc 4 la singurul mondial disputat in Europa ( 2006 ).

https://en.wikipedia.org/wiki/Portugal_national_football_team

ce se mai poate spune ? Au fost 2 generatii foarte bune la rand.

Doctor_Satan
7th July 2016, 12:37
tu trimite banii, in galati are cine sa ti-i fure. Doar stii si tu asta!
Pana atunci, Timisoara e detinuta de hoti profesionisti, deci tu ar trebui sa-i recunosti cel mai usor pe cei din breasla.

Freek
7th July 2016, 14:05
Saracu Gelu, sa fii atat de bun si sa te huleasca atata lume :D
Doar pentru el mi-as dori sa castige Purtugalia titlu, desi mi-as fi dorit sa-i vad eliminati inca din grupe :headbang:

Leul Oltean
7th July 2016, 14:15
Portugalia la EURO din 1996 incoace :

Minim sferturi la fiecare editie. Locurile 5,3,2,7,3 si acum cel putin 2. Plus un loc 4 la singurul mondial disputat in Europa ( 2006 ).

https://en.wikipedia.org/wiki/Portugal_national_football_team

ce se mai poate spune ? Au fost 2 generatii foarte bune la rand.au fost mai multe, cel putin din 1983.

sun
7th July 2016, 15:03
Saracu Gelu, sa fii atat de bun si sa te huleasca atata lume :D
Doar pentru el mi-as dori sa castige Purtugalia titlu, desi mi-as fi dorit sa-i vad eliminati inca din grupe :headbang:

Eu acum imi doresc sa castige pentru fanii Barcelonei ( si in special ai lui Messi ) :ok:
Desi, la fel ca tie, initial mi-ar fi placut sa fie eliminat din grupe.

Johnny D
7th July 2016, 15:17
Nah, si eu ca si Messi, loseri in finala!;)

miril
7th July 2016, 15:29
Dar cu taxele cum stai?