PDA

View Full Version : Marii absenti de la euro



JJ
29th June 2016, 23:15
Carui jucator european ii simtiti cel mai mult lipsa la acest Euro? Pe cine ati fi vrut sa vedeti jucand? Cine merita sa fie in Franta?
Avem pe de o parte jucatori ale caror nationale nu s-au calificat, cum ar fi Robben, Matic sau Pjanic, mai sunt jucatorii neselectionati, ca Diego Costa, Benzema, Isco, Lahm sau Ben Arfa, si accidentatii - Reus si Gündogan imi vin aici in minte.

PS. Da, stiu ca Lahm s-a retras singur, nu e nevoie sa-mi ziceti. :)
PS2. Bre, sa nu veniti cu Messi Chicarito si Suarez, astia au fost la copa America centenario! European, ok? :P

phife
29th June 2016, 23:19
e reus. cu un s

delaparis
29th June 2016, 23:29
Costa si Benzema. Au lipsit enorm nationalelor respective.

Eddy DoubleD
29th June 2016, 23:31
Singurul loc unde Costa e lipsit e intr-un cosciug.:ok:

Probabil Reus. N-a avut sansa sa-si arate adevarata valoare pentru Germania si e pacat.

Freek
29th June 2016, 23:35
:lol:
Dupa Costa megea si Mutu :D.

Robben Benzema. Pur subiectiv.

JJ
29th June 2016, 23:54
In opinia mea, Robben. Daca ar fi putut juca mai mult de trei meciuri si-un pic in calificari, aveam Olanda in locul Turciei la Euro.

ronaldinho
30th June 2016, 00:22
Eu nu-i iau in considerare pe componentii echipelor care nu s-au calificat. Benzema, Reus ... jucatori de top care au lipsit pe alte considerente, categorie in care intra si Veratti. Nu-mi place deloc de el, dar cred ca Costa ar fi fost benefic Spaniei. Au pierdut mult la capitolul angajament si Costa le-ar fi dat acel plus. Mai lipseste si Montolivo sau chiar Pirlo.

Lordul
30th June 2016, 16:29
Benzema cu siguranta mai ales daca Franta va castiga .

Robben nu s-a calificat cu echipa Olandei

Ar mai fi Torres de mentionat

JJ
30th June 2016, 20:59
Lordule, logica ta ma deruteaza un pic. Daca Franta va castiga, inseamna ca n-avea nevoie de Benzema, si deci federatia a avut perfecta dreptate sa nu-l ia la Euro.

ronaldinho
30th June 2016, 23:01
Ar mai fi Torres de mentionat

:ok::ok::ok:
Eu l-as pune chiar si pe Gabi.

Foarte proasta selectia Spaniei....

Nadalfan
30th June 2016, 23:56
Verratti si Marchisio. Cu Verrati in locul lui Parolo, Italia ar fi dominat cam orice echipa la mijloc.

Lordul
1st July 2016, 00:57
Lordule, logica ta ma deruteaza un pic. Daca Franta va castiga, inseamna ca n-avea nevoie de Benzema, si deci federatia a avut perfecta dreptate sa nu-l ia la Euro.

gresit...cel putin pt el pentru ca nu isi va trece in palmares un trofeu cu echipa nationala

Julio_Zane
1st July 2016, 06:35
Robben

JJ
2nd July 2016, 15:44
Cred ca merita pus si Kompany aici. Cum a fost suspendat unul din aparatorii titulari, cum a luat Belgia 3 goluri.

Lordul
2nd July 2016, 16:28
si l-as mentiona si pe Costica Budescu

phife
2nd July 2016, 16:56
Si pe geo flores

Julio_Zane
2nd July 2016, 18:54
Constantin,nu Costica.Plus ca nu-i cine stie ce mare jucator de talie europeana.Joaca in liga a doua chineza,nici macar in prima.

Pirlo nu participa,ca deh,nu l-a selectionat Conte

Varane,accidentat



Benzema,neconvocat...mm Deschamps

Frank Ribery!!

Reus,Gündogan

Cazorla de la Arsenal

Diego Costa

Isco

Carvajal

Kevin Trapp PSG

Lordul
3rd July 2016, 01:27
pe Benzema nu l-a convocat ca sa nu destabilizeze atmosfera din vestiar , ar fi creat tensiuni suplimentare

phife
3rd July 2016, 01:29
Trapp unde sa mai intre? Cazorla idem.

Lordul
3rd July 2016, 01:31
Reus , Gundogan accidentati altfel ar fi fost in lot

Ribery se retrasese parca din nationala

phife
3rd July 2016, 01:32
Si pirlo? Nu s-a retras? Cand te duci in mls te retragi practic oricum

Lordul
3rd July 2016, 01:37
Pirlo nu s-a retras oficial din nationala