PDA

View Full Version : Sferturi: Germania-Italia 1-1, 6-5 la penalty



Pages : [1] 2

Leo
27th June 2016, 21:02
Sambata, 2 iulie, Stade de Bordeaux - Bordeaux, ora 22.00

phife
27th June 2016, 21:17
finala :cool:

testul maturitatii germaniei.

miril
27th June 2016, 21:20
Italia vine dupa un meci cu Spania, Germania are o linie de fund la paritate cu cea a Italiei. Concluzia, avantaj Germania. Asta daca nu se ia in consideratie bilantul celor doua echipe in meciurile directe.

Clau7_D
27th June 2016, 21:21
Singura problema pe care o vad la italieni e ca se simte oboseala la ei prin repriza a doua. Daca nemtii deschid scorul o sa fie greu pentru Italia sa alerge dupa egalare.
Dar totusi, ce meci :yes: /hello

Julio_Zane
27th June 2016, 21:56
E clar,cine castiga acest meci,ia titlul.

Am 3 argumente:

- Daca trece Germania de Italia,Germania se autodepaseste enorm psihic si ca joc.

- Italia are o aparare beton,un spirit de echipa ca nimeni alta, batut atat Belgia cat si Spania strategic.Joc inteligent.

- Semifinala cu Franta,sau Anglia.Egal cine pica,nu e de nivelul lor.

Totodata,daca Germania isi mareste viteza si trece,e clar si peste celelalte.

Win-win situation.

JJ
27th June 2016, 22:03
in sfarsit un MECI.
In 2006, Italia a batut Germania in amicalul din martie cu 4-1, apoi la CM cu 2-0.
Acum, Germania a batut Italia in amicalul din martie cu 4-1... :D

El Pistolero
27th June 2016, 22:24
Italia ii invata fotbal pe nemti la orice ora. O sa fie ca la Euro 2012. ;)

Freek
27th June 2016, 22:32
Am votat Germania dar imi doresc sa mearga mai departe Italia.

Eddy DoubleD
27th June 2016, 22:37
Am votat Germania dar imi doresc sa mearga mai departe Italia.

Tu esti ca britanici: am votat leave, dar nu stiu de ce iesim din UE :))

Freek
27th June 2016, 22:42
Macar nu-s rasist si xenofob, e ceva :D.

Imi starneste mai multa emotie Italia la turneul asta decat mi-a starnit Germania, desi in continuare este favorita mea la titlu.

YoNuTzz
28th June 2016, 00:58
2006 - la nemti acasa, italia ii elimina in semi
2012 - italia ii elimina in semi

cele 2 echipe sunt cele 2 favorite ale mele la acest euro, si in general.
sper sa treaca italia, dar va fi fffffffffffff greu.

ronaldinho
28th June 2016, 01:05
Inainte de turneu, asta ar fi fost un meci de 1 solist. Italia totusi e Italia, dar deja la fazele astea superioare iti trebuie si inspiratie. Pelle si Eder vor fi usor anulati de Boateng si Hummels. Punctul slab al apararii nemtilor e pe benzi, dar nici italienii nu au jucatori care sa faca diferenta.
La nemti, ajunge ca macar unul dintre Muller, Kroos sau Draxler sa prinda o zi buna si sunt bye bye macaronarii. Nu ar fi exclus sa-l tina pe tusa pe Ozil si sa-l bage pe Schurlle pe stanga, trecandu-l astfel pe Draxler in centru. Schurlle e mult mai agresiv si cred ca Ozil ar fi mana moarta cu fineturile lui. Ca si varf, ar trebui un atacant inteligent, speculativ, iar Gomez nu cred ca se potriveste. Podolski zic ca ar fi mai indicat..

Julio_Zane
28th June 2016, 01:12
Nu au explodat inca nemtii,cum o fac de obicei,dau 4-5 boabe cand nu te astepti.Löw a declarat imediat ca baietii trebuie sa fie cu picioarele pe pamant ca nu au castigat nimic,au jucat cu Slovacia,si mai urmeaza... deci e clar ori si-o ia Italia,ori Islanda/Franta.Sau chiar finalista.

In 2014 a rupt in patru Portugalia,si i-a dat 7 Braziliei.De neuitat asa ceva.in 2010 a dat 4 Australiei,4 Argentinei si 4 Angliei.


Ma indoiesc.Tare de tot.Nu pierde Italia rau cu Germania.Never.Maxim la 1 gol diferenta sau in prelungiri.E totusi Buffon,care,la 38 ani,e worldclass.Numai Neuer,De Gea si Courtois mai buni,maxim.As zice Courtois la egalitate,da in niciun caz peste el.

Buffon a facut pana acum un turneu foarte bun.Ca si Neuer.Numai ca Neuer nu a luat niciun gol pana acum.Ce meci se anunta,abia astept sa-l vad,chiar vreau sa vad cum va juca Germania cu ei.

Daca ii iese lui Löw si asta,ca i-a mers cu Brazilia si Argentina,da tuturor criticilor o lectie.Inclusiv Reivan va ramane cu gura cascata.Pentru mine,este cel mai bun selectioner din fotbalul modern,maxim Conte sau Del Bosque ( sau Mourinho in functie de strategie) sunt cu el la aceeasi masa.Löw e meserias.Pai daca pleaca asta nu mai pupa Germania astfel de performante minim 8-10 ani.

delaparis
28th June 2016, 01:15
2006 - la nemti acasa, italia ii elimina in semi
2012 - italia ii elimina in semi


1982 - Italia castiga in finala :))

iulian_1976
28th June 2016, 01:34
:) Germania pe benzi stau destul de rau;un meci tactic dificil de anticipat.
Germania cu Slovakaia a schimbat sistemul parca au jucat mai legat,primele 2 meciuri nu mi-au placut.
Italienii daca vor ataca pe benzi cu schimbari de directii si Buffon va scoate tot se califica Italia,nu prea as crede ca Buffon scoate tot.

phife
28th June 2016, 01:48
exista cateva scenarii :
1. germania joaca cu varf si are sanse
2. germania joaca si cu gomez si cu podolski (care-s in cel mai rau caz de valoarea lu pelle) si castiga
3. low joaca fara varf pentru ca asa crede el ca se desface o aparare ca a italiei si germania nu are sut pe poarta,

eu mizez pe varianta 3 pentru ca il stiu pe low, si voi chiar daca o sa fie fix cum spun o sa credeti ca-i un mare antrenor pentru ca a castigat cu un mega lot un mondial pe care nu a vrut nimeni sa-l castige. si aia care au vrut si-au luat septila

Julio_Zane
28th June 2016, 02:21
Nu-l baga pe Gomez,sigur.Cred ca o sa intre 100 la 100 in meci Schweinsteiger,dar nu cred ca va fi titular,ceva gen minutul 65-70.

In 2012,cand a pierdut,Löw a folosit urmatorii jucatori:


Neuer-Boateng-Hummels-Badstuber-Lahm-Schweinsteiger-Khedira-Kroos-Özil-Podolski-Gomez

Din lotul actual lipsesc Badstuber si Lahm.Schweinsteiger si Podolski nu sunt titulari.Germania apierdut atunci cu 1-2.Primele 2 goluri s-au dat in prima repriza,20 si 36,ultimul al lui Özil in 92,din penalty(mana).

Intrebarea e cine va juca,pe cine va .Titulari siguri sunt Neuer,Boateng,Hummels,Kroos,si sper,Muller.

Ma intreb ce rol ii da lui Kimmich,lui Goetze.Ce va face Schweinsteiger.Asta cu Kroos joaca exceptional,cand e in forma.Si Poldi,daca are viteza ,poate fi o optiune.Poate il pune si pe Hector,sau pe Höwedes. Poate intra totusi Khedira sau Gomez,Draxler si Özil.Sau,cine stie,chiar Mustafi,daca nu e accidentat.Tough,very tough choice.Va trebui sa analizeze foarte bine unde a gresit in 2012 si cum poate sa se revanseze.Sper din tot sufletul sa ia o decizie inteleapta care sa-l duca mai departe.

Chiar daca Italia a eliminat Spania,Löw are de-a face cu o echipa destul de imbatranita.Va trebui sa se uite cum i-au invins irlandezii si,mai ales,cum a primit gol Buffon.Cum poate sa gaseasca acolo o solutie.

In amicalul din martie,cand Germania i-a spulberat cu 4-1,Löw a folosit urmatorii jucatori:
Ter Stegen - Rüdiger-Mustafi-Hummels-Rudy-Hector-Özil-Kroos-Müller-Draxler-Götze.A avut un 3-6-1 :))) iar Conte un 3-4-3,pe hartie foarte ofensiv.

Ideea e destul de clara,la european,italienii au avut initiativa,au asteptat greseala adversarului,iar Balotelli i-a macinat de doua ori.

Sunt intrigat ce a invatat din lectia asta Löw.

Oare ce prim 11 va alcvatui? Are minim 14-15 de titulari,dar numai 11 intra.

Sunt absolut convins,ca,de data asta,o sa surprinda lumea bine,a invatat din gresela tactica de data trecuta.Cred ca a gasit o solutie buna.We´ll see...si parerile voastre ma interseaza.In orice caz,a facut din echipa asta una mare.Si o sa fie si mai mare.

ronaldinho
28th June 2016, 02:23
exista cateva scenarii :
1. germania joaca cu varf si are sanse
2. germania joaca si cu gomez si cu podolski (care-s in cel mai rau caz de valoarea lu pelle) si castiga
3. low joaca fara varf pentru ca asa crede el ca se desface o aparare ca a italiei si germania nu are sut pe poarta,

eu mizez pe varianta 3 pentru ca il stiu pe low, si voi chiar daca o sa fie fix cum spun o sa credeti ca-i un mare antrenor pentru ca a castigat cu un mega lot un mondial pe care nu a vrut nimeni sa-l castige. si aia care au vrut si-au luat septila

Joaca sigur cu un varf si Muller oricand gata sa treaca din banda ca si al doilea varf. In cazul asta trebuie un mijlocas dreapta si scos Khedira din schema. In fine, are optiuni, nu cred ca-l plange nimeni. Nu-ti fie frica, nu o sa-l vezi pe Gotze nuai in finala :D

Julio_Zane
28th June 2016, 02:27
Dap,Ronaldinho,in cazul asta,Khedira nu intra in prim plan.Draxler sa fie surpriza? Cu Muller si Goetze?Surprinzator ar fi sa joace cu doi atacanti.Dar nu cred ca va risca.Va juca conbinativ,inovativ.Italienii sa nu inteleaga tactica si jocul nemtilor.Parjoliti fantanile :drak: antijoc combinativ? Nah,nici asta.

Julio_Zane
28th June 2016, 02:31
Ce meci...sa gaseasca echilibru in aparare,putere si motor in mijloc,atac inteligent,idei pe benzi,ce rol ii da lui Kimmich,si ce poate face sa fie armonie acolo cu Kroos.Cat de playmaker il va face,si cine va anihila mijlocul italienilor.Cand va juca Schweinsteiger,ce intuitie are,ce crede ca vor juca italienii,ce crede ca va face Conte.Pana acum l-a citit si,spre surprinderea mea,l-a invins clar.Care-s oamenii mai buni la asta,si cine are mai multe sanse.Plus...si cu o surpriza,la care nu se asteapta nimeni.Are mult de munca pana la meci.

phife
28th June 2016, 02:33
aveti amandoi niste perspective care nu-s conforme nici macar cu realitatile recente ale echipei.

eu sper sa vad un : neuer - howedes (da, howedes) -hummels - boateng- hector / khedira-kroos / sane - muller - draxler / gomez
probabil ca in locul lui sane o sa fie bagat 100 % ozil. ramane de vazut daca o sa joace gomez sau gotze, nu inteleg de ce ar juca gotze la cat a ratat in euro si la cat de out of shape e dar ma rog, omul nu e sanatos si cred ca-l baga. nu cred in kimmi fundas dreapta.

altfel de ce dracu ar juca schweini ? de ce sa scoti un mijlocas central ca sa bagi un mijlocas dreapta cand poti sa-l scoti pe ozil care nu a aratat nimic?

de ce sa-l bagi pe moustafi ? de ce sa te uiti la rezervele italiei - irlanda? adica, serios, cine crede ca meciul ala a contat pentru italia inseamna ca nici primu 11 nu l-a citit. podolski nu are viteza de vreo 3-4 ani.

si in 2010 germania a luat bataie pe mana fundasilor centrali si a lu neuer care au fost dezastruosi cel putin.

cred ca all in all acum dupa optimi low ar trebui sa nu mai incerce sa joace ca spaniolii. asta daca nu-i atat de arogant incat sa creada ca poate s-o faca mai bine si sa castige cu italia.

ronaldinho
28th June 2016, 02:45
Pai a mea nu difera mult: kimmi in locul lui howedes si schurrle in locul lui sane

Julio_Zane
28th June 2016, 02:50
Si eu sunt de acord ca nu-i poti bate pe italieni cu fineturile lui Özil,iti trebuie ceva mai robust,dar totodata rapid.Inlocuitorul cel mai bun al lui Özil ar fi clar,in opinia mea,Draxler,chiar daca nu chiar pe post.Eu l-as pune pe Draxler,in opinia mea,mult mai bine armonizeaza cu Kroos.

Cheia e Kroos.Cum va juca Kroos,am observat deseori ca mijlocasii defensivi pot fi o solutie.Mai ales cu italienii.Daca nu Khedira,cine e mai bun cu italienii?

Eu nu stiu cat de in forma e Schurrle,relativ rapid,da e in forma? Cum a jucat cu polonezii? Asta e pe postul lui Götze.

Si acum imi amintesc cum a jucat cu brazilienii.A fost o teroare :D

phife
28th June 2016, 02:55
then a ta e ok. dar nu poti sa contesti cuplu kroos-khedira.

necunoscutele-s putine. sau,na, daca tot vrei cu ozil [ daca era in forma maxima cu pasele alea ale lui era fix ce trebuie] iti iei si tu injuraturi si toate cele si il lasi pe banca pe muller care la fel multe nu a prestat. doar sa nu vad iar draxler-ozil-muller-gotze, sa le lasi dracu spatiu sa respire ca si asa o sa fie pe mijloc full de italieni.

mi-e frica de faptul ca nu o sa avem alte sanse decat sa jucam mingi in banda si de acolo centrari. daca joci gomez sau gomez podolski ai sanse sa faci ceva cu ele. daca joci cu gotze si 3 saptamani nu dai gol si nu-i deschizi central intr-o aglomeratie cu muller si ozil si draxler si mortii mortilor si viilor + defensiva italiana si inchizatorii.

parca vad cum o frecam nitel la centru, incearca kroos mingi lungi care nu ies, ajungem cu ea pana in 20 si ne trezim cu zidu in fata, o dam in lateral, centrare in careu spre gotze intre 3 fundasi centrali.
Daca low nu e un idiot sinistru joaca cu varf. daca nu eu imi mananc palaria si imi dau foc la cetatenie.


Dude, wtf :groggy::groggy::groggy: draxler de meserie joaca in spatele varfului, decar na, numar 10. gotze la fel. schurrle in banda. i hope its all clear now. intelegi de ce spuneam eu despre aia 4 de o pozitie pe care-i arunca aiurea in fata? btw, draxler nu e robust.
a da, schurrle nu e in forma de cel putin 2 sezoane.

ronaldinho
28th June 2016, 03:06
Nu e in forma mare, dar nici nu face kk pe el daca ridica aia putin talpa. Ozil mi se pare mult mai usor de timorat decat Schurrle. Aceasi poveste si cu Gotze. Astia sa intre cu Franta....

Julio_Zane
28th June 2016, 03:06
Pai,asta e cheia jocului,anihilarea italienilor,sau..al jocului lor.Si asta o poate face numai unu robust ca ei.Goetze si Özil din start nu-s facuti pentru asta.Pe italieni trebuie sa-i bati cu propriile lor arme.

Au aia aprare beton cu Buffon-Chiellini-Barzagli-Bonucci si compania?

Trebuie clar mai buni Neuer-Boateng-Hummels-Kimmich si asa mai departe.

Joaca italienii cu Pelle,ok,hai sa il bagam, pe Muller,sau rapid,pe Draxler,sa fie teroare si haos in apararea lor

Asta e clar razboi psihologic.Care e mai breaz,mai bun,care stie meserie mai bine,si cine o aplica exact asa cum trebuie.Nu va trebui sa-ti mananci nicio palarie.

phife
28th June 2016, 03:13
Razboi psiho.... Ce ma?

Boss, la noi pe unde curge dambovita se vede asa : germania e in stare sa de gol? Castiga l e j e r e a n u. Vrea sa o frece acolo la 20 si sa o scoata la margine de unde sa curga o centrare in animalele alea 3 ca ei il au atacant pe gotze? Acasa fara sut pe poarta tati !
Robustete ai la podolski si gomez. Atat. Poate si scurrle. Dar atat. Nu te bati cu ei, ii bati. Draxler are 70 de kile. Ca muller, inalt da nu robust. Gomez : 1,9 si 85+ kg, podolski 1,82 si 80+ kg. Asta e robustete.

Si normal in plm ca joaca italia cu pele ca e singurul lor varf.

Julio_Zane
28th June 2016, 03:19
Mda...vedem ce si cum,pana atunci mai vorbim de idei de joc.Pe maine ;)

TheIceMan
28th June 2016, 05:38
Am votat Germania dar imi doresc sa mearga mai departe Italia.

La mine e invers :))

cip
28th June 2016, 08:14
pfff,preferatele mele... :headbang:

fie sa castige cei mai buni...:rolleyes::P

adica nemtii :D

Clau7_D
28th June 2016, 08:39
pfff,preferatele mele... :headbang:

fie sa castige cei mai buni...:rolleyes::P

adica nemtii :D

Uite si timisoreanul /hello acum apare si el, cand se imparte tortul :D

Seful de la munca, neamt 100%, e resemnat cu gandul ca Italia merge mai departe :)

cip
28th June 2016, 08:45
Uite si timisoreanul /hello acum apare si el, cand se imparte tortul :D

Seful de la munca, neamt 100%, e resemnat cu gandul ca Italia merge mai departe :)
sunt in Urlaub :D sibiene,am alte prioritati zilele astea...:P

cip
28th June 2016, 08:56
dublura,semnal prost in Dobrogea :D

Leul Oltean
28th June 2016, 13:38
Indiscutabil, Germania e favorita nr 1 la acest euro. Numai ca in acest meci e outsider. :D

Leo
29th June 2016, 12:45
Va fi un meci frumos. Italienii merg in semifinale.

steaua-86
29th June 2016, 13:14
Asta ar fi trebuit sa fie finala campionatului. Oricine va merge mai departe (Italia sau Italia :D ), restul va fi o labareala trista cu genii de echipe gen Portugalia, Franta sau Islanda.

ronaldinho
29th June 2016, 19:45
Germania va domina meciul, categoric. Spania, in afara de Silva si Busquets, au jucat la relanti. Cesc zici ca era din Ken si Barbie cand atingea mingea, Iniesta e imbatranit si nu stie sa verticalizeze. La Barca, le--o da in lateral lui Messi si Neymar care scot altfel adevarsurul din joc. Cu Germania, nu le va merge italienilor. O sa joace dur de la inceput si sper sa nu-l agate pe Muller :D. Anyway, eu zic ca urcarile fundasilor centrali ai Germaniei vor face diferenta in acest meci. Eu vad un 2-0 pt Germania, posesie 65%

Julio_Zane
29th June 2016, 20:07
Hm..eu nu as fi atat de sigur ca vor domina acest meci.E totusi Italia.Nush..eu ca jucator,daca stiu ca nu i-am batut niciodata,as fi f atent sa nu fac vreo boacana.Clarf avantaj la italieni.Nemtii vor simti presiunea,cred.

Leul Oltean
29th June 2016, 21:56
Indiscutabil :D Germania este o echipa ofensiva, cu jucatori care pot marca multe goluri/meci. Sunt sigur ca o vor face si impotriva Italiei ... bineinteles, daca apuca sa traga la poarta.

delaparis
29th June 2016, 22:09
Nici eu nu cred ca Germania trece. Italia e cam singura echipa de la Euro care o poate scoate si cred ca o va face.
Cum se spune aici? Grexit? Gerexit? Nemexit? :D

phife
29th June 2016, 22:22
aham :D

ronaldinho
30th June 2016, 00:34
Ce-mi place de voi: unu tine cu Germania, altul cu Franta si numai nod in papaura le gasiti de la inceputul turneului. N-au pierdut niciun meci pana acum si nu au luat gol decat din penalty. (8 meciuri cumulat)
Italienii au tot atatea sanse sa treaca de Germania cat au si islandezii sa treaca de Franta. Si cu un joc perfect, Italia face maxim egal si la 11 m e loterie.

cip
30th June 2016, 08:05
Va fi un meci frumos. Italienii merg in semifinale.
ba mai bine Germania,vrem sa simtim sange musulman pe baionete in semifinale,o cincila sau macar o patrula ceva,ca poate vor sa mai prinda ciocolatiii frantuji ramadanul pe ultima suta si ar fi pacat :drak:

or pe talieni nu-i vad capabili de asemenea facere de bine de-a dreptul crestineasca :D

dardar_3
30th June 2016, 11:34
La fel ca la mondialul din Brazilia, nemtii vor fi nemilosi cu tara gazda in semifinale. Daca Italia ia gol va fi greu de tot sa revina. Chiar si asa, dupa cum au aratat la turneul asta, vor fi marea favorita sambata. :D

Johnny D
30th June 2016, 13:02
Germania, pi fata. Nici nu discuta cu ciumetii astia batuti de Irlanda.
Nemtii nici nu iau gol pana cel devreme in semifinala, asta daca iau gol la acest Euro, Neuer ar fi UNICUL INVINCIBIL la un turneu final!:cool:

steaua-86
30th June 2016, 14:50
Germania, pi fata. Nici nu discuta cu ciumetii astia batuti de Irlanda.
Nemtii nici nu iau gol pana cel devreme in semifinala, asta daca iau gol la acest Euro, Neuer ar fi UNICUL INVINCIBIL la un turneu final!:cool:

Ciumetii astia n-au luat bataie niciodata intr-un oficial de la hitleristii lu' peshte prajit in toata istoria fotbalului. Doar peste bot si-au luat-o, cum merita orice hitlerist di merda. :drak: N-o sa ia nici sambata. :yes:

Franz
30th June 2016, 14:55
jos hitler!!









sus mussolini!!

Franz
30th June 2016, 15:39
interesant. daca italia castiga campionatul, ar fi primul titlu european pentru italieni. pana acum au pierdut 2 finale. germanii au pierdut 3 finale

miril
30th June 2016, 16:33
Interesant este ca Italia a castigat titlul de campioana a Europei in 1968 batand Iugoslavia cu 2-0.

Franz
30th June 2016, 16:42
uite ca am uitat de 68. mea culpa

deci spre al doilea titlu!

Lordul
30th June 2016, 17:08
Italia a mai jucat si 2 finale in 2000 si 2012 ambele pierdute...prima dramatic dupa prelungiri cu 2-1 gol de aur Trezeguet

Meciul va fi de lupta de ambitie..iar Italia a fost o echipa de gladiatori cu Spania sa vedem cum va fi cu Germania ..

Germania e singura echipa de la acest Euro fara gol primit . Vom vedea ce va fi !!!!!!!! '

O sa tin cu Germania (Naturlich) dar nu ma voi supara daca se va califica Italia !

Franz
30th June 2016, 19:30
buffon n-a luat gol pana acu

Lordul
1st July 2016, 01:01
nici Neuer

cip
1st July 2016, 13:10
Ciumetii astia n-au luat bataie niciodata intr-un oficial de la hitleristii lu' peshte prajit in toata istoria fotbalului. Doar peste bot si-au luat-o, cum merita orice hitlerist di merda. :drak: N-o sa ia nici sambata. :yes:
atata ura...:rolleyes:

Leo
1st July 2016, 15:21
atata ura...:rolleyes:

Atata aroganta... :rolleyes:

cip
1st July 2016, 15:56
Atata aroganta... :rolleyes:
pai altfel n-ar mai avea niciun farmec :D
altfel,pregatiti de bataita?
nu ca mi-ar face o mare placere sa eliminam Italia,dar totusi...:D
de imnul ala fain cantat din inima de Bufon si baietii o sa-mi fie umpic :sneaky: dor,tre sa recunosc :P

Leo
1st July 2016, 16:17
Sunt pregatita pt victoria italienilor. :)

cip
1st July 2016, 16:37
treaba ta :D

iulian_1976
2nd July 2016, 00:27
Am o banuiala ca joia viitoare o se intalneasca Gemania:Franta :)

YoNuTzz
2nd July 2016, 00:27
tare imi e frica ca trece italia, daaaaar fundasii chiellini, bonucci si barzagli vor lua galben si vor rata meciul cu franta..

asa ca mai bine se duc nemtii...

delaparis
2nd July 2016, 00:40
Am o banuiala ca joia viitoare o se intalneasca Gemania:Franta :)

Tu ai auzit de Islanda? :)

Julio_Zane
2nd July 2016, 01:37
Franta nu e Anglia :D

delaparis
2nd July 2016, 01:45
Franta nu e Anglia :D

Evident. Franta e si campioana europeana de doua ori :D

OT: 32 de meciuri, 15 victorii Italia, 7 Germania dintre care 5 RFA :), 10 meciuri la egalitate.
0 victorii pt Germania in meciuri oficiale. :cool:

phife
2nd July 2016, 02:35
si asta demonstreaza ce?
relevanta care e? de cate ori batuse albania pe romania pana anul asta?

Lordul
2nd July 2016, 10:58
Ne batusera o data...deci oarecare relevanta are

phife
2nd July 2016, 13:04
Acum 70j de ani. E relevant. Foarte relevant. Practic nu mai era nevoie sa intram in teren, ne batusera acum 70 de ani, era inevitabil.

miril
2nd July 2016, 13:32
Germania este in avantaj. Italia este slabita la mijloc, in plus, multi jucatori din primul 11 risca sa rateze semifinala in caz ca Squadra Azzurra merge mai departe si ei primesc galben. Forza Azzurri!

Julio_Zane
2nd July 2016, 13:43
Eu cred ca va fi un meci echilibrat.Italienii au o aparare beton,iar nemtii un mijloc foarte bun.Ambele au portari foarte buni.Germania ii bate numai daca va juca cobinativ.Trebuie sa joace foarte inteligent.Cheia e la Kroos.

cip
2nd July 2016, 13:58
cheia e la Low,nu trebuie decat sa-si bage iar mana in chiloti,s-a vazut de la o posta ca asta i-a purtat noroc pana acum :D

Leul Oltean
2nd July 2016, 14:52
Serios acum ... istoria fotbalului e plina de surprize. Una dintre cele mai titrate nationale, Italia, a fost adesea protagonista unor meciuri si rezultate ciudate. Am avut celebra infrangere in fata RPD Corea, multe meciuri proaste si rezultate modeste in fazele grupelor, calificari chinuite, infrangeri in fata unor echipe mult mai slab cotate ... insa de fiecare data adversare au fost alte nationale, nu Germania. :D

Johnny D
2nd July 2016, 15:08
Ciumetii astia n-au luat bataie niciodata intr-un oficial de la hitleristii lu' peshte prajit in toata istoria fotbalului. Doar peste bot si-au luat-o, cum merita orice hitlerist di merda. :drak: N-o sa ia nici sambata. :yes:

Atunci n-a aparat Neuer!:evil:


insa de fiecare data adversare au fost alte nationale, nu Germania. :D

Idem pisto si pentru tine. Portarul asta e supraom, viteza de reactie, forta si anticipatie a fazei de aparare, iesite din comun.

El Pistolero
2nd July 2016, 18:53
Italia dã de pãmânt azi cu nemții. Am zis! :D

ronaldinho
2nd July 2016, 19:46
Nu sunt surprize in echipa probabila a Germaniei. Kimmi pe dreapta, Draxler stanga si Ozil in centru, cu Gomez varf. O sa-i calareasca Germania, zic eu si la sfarsitul meciului valoarea jucatorilor isi va spune cuvantul. 2-0 Muller si Khedira :D

delaparis
2nd July 2016, 21:13
Germania:
Neuer - Höwedes, Boateng, Hummels - Kimmich, Khedira, Kroos Hector - Özil, Gomez, Müller.

Italia :
Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi, Parolo, Sturaro, Giaccherini, De Sciglio - Pellè, Eder.

JJ
2nd July 2016, 21:14
Nu joaca Draxler, Germania incepe cu un 5-3-2.

phife
2nd July 2016, 21:19
E 4-3-2-1
Nu inteleg. O sa incerce sa atace pe centru cu italia. Fara benzi. Spania a jucat parca tot cu 3 cm si nu a miscat. Daca ozil si muller o sa faca tusa si draxler e tinut pe banca atunci imi bag pl in el de antrenor

Ultimu meci la care-i dau credit. Daca pierde si joaca foarte prost cred ca o sa intelegeti si voi astia care-mi baga cm2014 pe gat ca low e foarte prost.

delaparis
2nd July 2016, 21:23
Eu cred ca Germanaia e in 3-4-3. A mai jucat asa.

La italieni 7 jucatori sunt amenintati cu suspendare in semifinala daca iau cartonas galben.

JJ
2nd July 2016, 21:45
Pele este cel mai bun jucator din istorie. Sigur va marca azi contra nemtilor.

phife
2nd July 2016, 21:49
Ce glumita originala

YoNuTzz
2nd July 2016, 22:03
doamne ce mijloc are italia.

sturaro, parolo, giaccherini :))


e incredibil ca au reusit sa ajunga pana aici...tot respectul ptr conte, dar nu cred ca pot trece si de germania...
diferenta valorica e uriasa.

phife
2nd July 2016, 22:13
Low = pep
Nu stiu ce jucati, important e sa plimbati mingea

delaparis
2nd July 2016, 22:20
Deja o schimbare la nemti in min 16! Daca se ajunge la prelungiri vor avea un mic handicap. :rolleyes:

cip
2nd July 2016, 22:20
Low = pep
Nu stiu ce jucati, important e sa plimbati mingea
defetistule! :D

phife
2nd July 2016, 22:22
Ai weigl, ai can. Si il bagi pe schweini care s-a retras

delaparis
2nd July 2016, 22:32
Nemtii au castigat la schimbare. Schweinsteiger e in plina forma, ma mir ca nu e titular in turneul asta.

phife
2nd July 2016, 22:35
Faci misto, nu?
Ozil nu exista la euro. Daca il gasiti sa-i anuntati familia.

cip
2nd July 2016, 22:43
si chimicul e cam mana moarta...:D

delaparis
2nd July 2016, 22:43
Faci misto, nu?

A dat gol, nu? :)

Serios nu fac misto. E inspirat de fiecare data cand intra si mi se pare un plus in jocul Germaniei. Sa te lipsesti de un jucator de experienta lui e o erezie.

phife
2nd July 2016, 22:47
Nu e. El si kimi nu au ce cauta la euro. Uite ce face kimi

delaparis
2nd July 2016, 22:54
Prima repriza echilibrata.
Posesie 55% - 45% pt Germania, suturi la poarta 5-4 pt Italia, pe poarta 1-1.
Nemtii au faultat mai mult. 6-3 :rolleyes:

phife
2nd July 2016, 22:57
Fotbal 0. Nimeni nu a jucat nimic, si nu datorita unui mare duel tactic. Pur si simplu low a cerut sa nu jucam. Ceea ce imi place.

A da, kimmich, kroos si ozil au fost absolut inexistenti. Kimi s-a zbatut ca e tanar dar ozil e dat disparut si kroos da pasa/centrare mereu in primul adversar

JJ
2nd July 2016, 22:59
Ma mira ca nu zici nimic de Müller, care a fost un mare zero.

YoNuTzz
2nd July 2016, 23:00
nu inteleg cum naiba regele assisturilor ozil nu joaca niciodata nimic la nationala...

delaparis
2nd July 2016, 23:00
Reivan, meciul e tensionat si nimeni nu vrea sa deschida deci sa se puna in pericol. Cred ca ambele tabere stiu ca daca trec aici au sanse f mari sa castige turneul. Nu sunt prosti, au vazut ce echipe au ramas in cursa si ce fotbal propun :rolleyes:
Cred totusi ca un gol va schimba totul ca spectacol asta seara.

miril
2nd July 2016, 23:03
Reivan, meciul e tensionat si nimeni nu vrea sa deschida deci sa se puna in pericol. Cred ca ambele tabere stiu ca daca trec aici au sanse f mari sa castige turneul. Nu sunt prosti, au vazut ce echipe au ramas in cursa si ce fotbal propun :rolleyes:
Cred totusi ca un gol va schimba totul ca spectacol asta seara.

:yes:

phife
2nd July 2016, 23:04
Ma mira ca nu zici nimic de Müller, care a fost un mare zero.

Muller misca. Nu are noroc, neam ni are dar misca, incearca.

Nu stiu dlp, pur si simplu germania nu vrea sa atace salbatic, nu sunt asa idioti sa le faca jocul. De ce sa nu doreasca gol? La penaltyuri cred ca realizam toti ca o echipa are un avantaj.

JJ
2nd July 2016, 23:05
motm in prima repriza - Boateng.

Eddy DoubleD
2nd July 2016, 23:06
nu inteleg cum naiba regele assisturilor ozil nu joaca niciodata nimic la nationala...

Pentru ca Germania nu propune acelasi fotbal ca Arsenal, d'uh

phife
2nd July 2016, 23:15
Forumu in format mobile e noaptea mintii
A inviat fotbalu

delaparis
2nd July 2016, 23:18
A devenit interesant meciul cand echipele joaca in sfarsit ce stiu mai bine. Germania ataca percutant iar italienii resping si pleaca pe contra.

delaparis
2nd July 2016, 23:24
Gol Ozil

phife
2nd July 2016, 23:25
A inviat ozil. A inghetat iadu
Familia sa stea linistita, l-am gasit in franta.

Eddy DoubleD
2nd July 2016, 23:25
Ia-ti Ozilul :yeah:

Johnny D
2nd July 2016, 23:25
Si Germania s-a calificat! Cum spuneam, expected!;)


PS: Gomez merita o echipa mai buna!:ok:

Johnny D
2nd July 2016, 23:28
Cum sa nu dai si pasa de gol!? Gomez!:headbang:


Draxler daca intra, ii indoapa pe ciumetii italieni.

phife
2nd July 2016, 23:29
Gomez e un fenomen. Ce cauta el in turcia..
Unii spuneau pe vremea cand era la bayern ca e un ratangiu norocos. E na ?!

Johnny D
2nd July 2016, 23:30
A ratat aici!:)) Dar nu prea ai ce sa-i reprosezi... dupa turneul asta final pleaca din fotbalu ala de rahat.


De subliniat antrenoru asta de-l tot critici Reivan ca l-a scos din fotbalu ala de rahat si l-a pus titular la CAMPIOANA MONDIALA!:yes:

YoNuTzz
2nd July 2016, 23:31
a fost klose, acum gomez :ok:

ps: wtf has just happened with ozil ?! :))

phife
2nd July 2016, 23:32
Pai era singura optiune de atacant si golgheter in turcia. Adica forma era
Si a jucat din preliminarii si mereu cand a fost fit sub Low, il place. Are si motive.

delaparis
2nd July 2016, 23:32
Cand a castigat Italia ultima oara un meci cand a fost condusa? Aici la Euro nu cred

Johnny D
2nd July 2016, 23:32
ps: wtf has just happened with ozil ?! :))

Cum ce s-a intamplat, si la Arsenal o data la 4 meciuri e genial, 3 sta degeaba.
Pai e functia lui sa creeze gol, macar din cand in cand sa si-o faca la ce bani isi ia!:))

Hingherul
2nd July 2016, 23:33
daca doriti sa salutati campioana.... :))

cip
2nd July 2016, 23:33
sa vina maghrebienii sa le umplem tolba...:D

unic_jul1980
2nd July 2016, 23:33
Germanii au mai jucat ceva dar italienii pur și simplu refuza jocul. Nu joaca nimic din ce a jucat cu Spania. Italia merita sa piardã. Nici mãcar atitudinea nu mai e aceeași din meciul cu Spania, pur și simplu fac figurație pe teren.

Johnny D
2nd July 2016, 23:34
Cand a castigat Italia ultima oara un meci cand a fost condusa? Aici la Euro nu cred

In conditii in care sunt random Joes pe teren, dar aici e Neuer in poarta, deci nu mai conteaza.


daca doriti sa salutati campioana.... :))

Sau Franta. Desi Germania e cea mai buna echipa din lume, joaca la francezi acasa, si astia sunt al dracu de greu de cucerit.

delaparis
2nd July 2016, 23:34
daca doriti sa salutati campioana.... :))

Iar incepi cu Astra? :D

Johnny D
2nd July 2016, 23:35
:happy:happy:happy:yes:

Julio_Zane
2nd July 2016, 23:35
E idiot Löw,daaaa,nu e antrenor,normal.

cat ma sdezamagesti Reivan..nu apreciezi deloc! sa iti fie rusine

Julio_Zane
2nd July 2016, 23:37
E idiot Löw,daaaa,nu e antrenor,normal.

sa iti fie rusine Reivan

1-1 va fi

Johnny D
2nd July 2016, 23:37
Ce tantalau Boateng!:jerk::jerk::jerk::jerk: NU PATAAAAAAAAA!!!!:help:

Hingherul
2nd July 2016, 23:37
In conditii in care sunt random Joes pe teren, dar aici e Neuer in poarta, deci nu mai conteaza.



Sau Franta. Desi Germania e cea mai buna echipa din lume, joaca la francezi acasa, si astia sunt al dracu de greu de cucerit.

:happy:happy:happy:happy

istoria te contrazice. :))


na, gol si broscarii. pentru frumusetea meciului :D

phife
2nd July 2016, 23:38
A jucat bine meciu asta. Cam atat.

Ce noroc au astia ba.

Boateng zici ca era iisus pe cruce. Nu trageti, sunt eu lascarica :))

unic_jul1980
2nd July 2016, 23:38
Cat bulan.....

delaparis
2nd July 2016, 23:38
Cand a castigat Italia ultima oara un meci cand a fost condusa si a egalat? :D

unic_jul1980
2nd July 2016, 23:38
Boateng zici ca juca volei:)))

Johnny D
2nd July 2016, 23:39
Boateng zici ca era iisus pe cruce. Nu trageti, sunt eu lascarica :))
:))


istoria te contrazice. :))

Istoria se schimba azi cu tot bulanu rusinilor astora antifotbal!;)

Eddy DoubleD
2nd July 2016, 23:40
Boateng credea ca e la un concert Justin Bieber, handicapat

YoNuTzz
2nd July 2016, 23:40
ce gafaaa...
blestemul italiei loveste din nou.

phife
2nd July 2016, 23:40
Cat noroc sa aiba italia ma nene :))

Julio_Zane
2nd July 2016, 23:41
Si daca vor fi eliminati,nu ai ce sa-i reprosezi antrenorului! a alcatuit bine si echipa si tactic.°Asa ca mana moarta Özil nu tine!!

Johnny D
2nd July 2016, 23:41
A intrat Draxler, do not despaire!


Prelungiri!? Avantaj... Franta!:)

JJ
2nd July 2016, 23:44
Cand a castigat Italia ultima oara un meci cand a fost condusa si a egalat? :D
Euro 2004 cu Bulgaria.

Julio_Zane
2nd July 2016, 23:44
Daca trece Germania de italieni,o mananca pe Franta cu fulgi cu tot.

El Pistolero
2nd July 2016, 23:44
Hai ma afara cu aia ai lui Merkel. :D

phife
2nd July 2016, 23:44
Si daca vor fi eliminati,nu ai ce sa-i reprosezi antrenorului! a alcatuit bine si echipa si tactic.°Asa ca mana moarta Özil nu tine!!


Am zis, putea sa nu joace mare lucru si tot nu-i reprosam doar sa nu vad spaniolesti d-astea fara varf cum jucam acum.
Ozil nu a jucat nimic, a dat gol simplu acolo, nu-mi ia ochii.

Johnny D
2nd July 2016, 23:45
Ozil nu a jucat nimic, a dat gol simplu acolo, nu-mi ia ochii.

Si pasa de gol peste toata apararea ce te lasa singur in careul mic? Ce practic a fost pasa de calificare, de 2-0?:rolleyes:

phife
2nd July 2016, 23:46
Si pasa de gol peste toata apararea ce te lasa singur in careul mic? Care practic a fost pasa de calificare, de 2-0?:rolleyes:

Ba nu am fost atent la cine a dat-o. Daca e a lui inseamna ca s-a miscat in limitele in care si aia l-au tinut strans.

Julio_Zane
2nd July 2016, 23:46
....ceee,e cumva Löw de vina ca face Boateng kkt-uri d-astea? ai mai lasama naibii cu tampeli dastea

Johnny D
2nd July 2016, 23:48
Daca trece Germania de italieni,o mananca pe Franta cu fulgi cu tot.

Depinde ce zice si Payet.

Oricum, daca Germania nu trece, Franta e deja campioana europeana.

Ca de obicei cand joaca acasa, vorba Unghierului, si toate istoriile se respecta.:)



Hummels nu joaca, e clar, Franta va lua ca de obicei cand joaca acasa titlul!:yes:

phife
2nd July 2016, 23:50
....ceee,e cumva Löw de vina ca face Boateng kkt-uri d-astea? ai mai lasama naibii cu tampeli dastea

Unu la mana invata gramatica
Doi la mana reciteste ce am scris si nu-mi baga vorbe-n gura. L-am laudat pe om meciul asta si am spus ca atat timp cat nu jucam sf uri nu am de ce sa imi vars nervii pe el.

phife
2nd July 2016, 23:51
Depinde ce zice si Payet.

Oricum, daca Germania nu trece, Franta e deja campioana europeana.

Ca de obicei cand joaca acasa, vorba Unghierului, si toate istoriile se respecta.:)



Hummels nu joaca, e clar, Franta va lua ca de obicei cand joaca acasa titlul!:yes:

Nu joaca hummels joaca mustafi, howedes. Are cine, fundasi centrali avem peste franta oricand. Chiar si pe can poti sa-l fortezi fundas central/dreapta

YoNuTzz
2nd July 2016, 23:52
tare imi e frica de faptul ca daca trece italia, atunci cumva nemernicii de francezi care pana acum au jucat cu albania, romania, elvetia, irlanda si islanda ii vor elimina pe italieni...

indiferent cine se duce aici, trebuie neaparat sa elimine franta.

Johnny D
2nd July 2016, 23:53
Nu joaca hummels joaca mustafi, howedes. Are cine, fundasi centrali avem peste franta oricand. Chiar si pe can poti sa-l fortezi fundas central/dreapta

Au jucat aia SF/F de turnee finale? Daca Boateng face penalty-uri... aia isi dau autogoluri!:))

phife
2nd July 2016, 23:53
Franta trece de italia. Aia au 3 atacanti, fix ce le trebuie sa bata.

delaparis
2nd July 2016, 23:53
Euro 2004 cu Bulgaria.

:yes:

Cam nasol. Nu numai ca suntem in 2016 si in plus in fata nu e Bulgaria :)

phife
2nd July 2016, 23:55
Au jucat aia SF/F de turnee finale? Daca Boateng face penalty-uri... aia isi dau autogoluri!:))

Howedes? Titular in brazilia meci de meci.
Mustafi a fost in brazilia alegerea preferata lu hummels pana in sferturi.

Nadalfan
3rd July 2016, 00:00
Sper sa se ajunga le penalty-uri. Neuer vs. Buffon...

delaparis
3rd July 2016, 00:00
La CM 2006 in Germania a fost 0-0 si in prelungiri Italia a castigat semifinala :rolleyes:

iulian_1976
3rd July 2016, 00:02
Italia s-a autodepasit nu se stie ce final urmeaza.
Germania un pic previzibila in atac,in minutul 75 surprinzator Neuer a inceput cu degajari,cum nu prea fac ei din astea.
Oezil pe final cam iesit din forma.

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:02
nici buffon nici neuer nu mi se pare cine stie ce la penalty-uri sincer...

la italia iau galben toti, mai putin cine conteaza: bonuccia, barzagli si chiellini...asta e bine :ok:

Johnny D
3rd July 2016, 00:02
Howedes? Titular in brazilia meci de meci.
Mustafi a fost in brazilia alegerea preferata lu hummels pana in sferturi.

Pai si Howedes ce are? Data trecuta cand a lipsit Humells parca Mustafi a jucat titular!
Mda... joaca si acum, deci doar pe Mustafi il ai sa-l inlocuiasca.:rolleyes: Nu are exp de la SF in sus, conteaza.

phife
3rd July 2016, 00:05
Fara varf...greut. Podolski ?!

phife
3rd July 2016, 00:07
Pai si Howedes ce are? Data trecuta cand a lipsit Humells parca Mustafi a jucat titular!
Mda... joaca si acum, deci doar pe Mustafi il ai sa-l inlocuiasca.:rolleyes: Nu are exp de la SF in sus, conteaza.

Conteaza o ****. Nu joaca el ?joaca howedes dar daca tu crezi ca e vorba de experienta in faze finale nu ai minte. Francezii nu stiu cati oameni cu experienta de semifinala sau finala au la turnee finale in tot lotul

Vezi ca e huMMels nu humeLLs

delaparis
3rd July 2016, 00:10
Fara varf...greut. Podolski ?!

Daca ajungeti la emigranti polonezi sunteti Arsenal :D

Johnny D
3rd July 2016, 00:10
Francezii joaca acasa!:D

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:10
Unu la mana invata gramatica
Doi la mana reciteste ce am scris si nu-mi baga vorbe-n gura. L-am laudat pe om meciul asta si am spus ca atat timp cat nu jucam sf uri nu am de ce sa imi vars nervii pe el.


1.nervi.si asta din cauza ta.
2.spune-o mai clar si atunci o sa inteleg si eu.

3.si,e matura Germania cu Italia? Cum e cu testul? nu au jucat nemtii bine? nu au marcat primii?

4.nu a jucat cu varf Löw? cat de idiot sinistru a fost=

raspunsuri clare,nu cu jumatate de inima.

Johnny D
3rd July 2016, 00:12
Giacherini!:)):ok:


E bun ungurul, degeaba.

delaparis
3rd July 2016, 00:12
Francezii joaca acasa!:D

Da, maine :D

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:12
pe mine nu m-ar mira deloc daca ii salveaza Buffon la penalty-uri.Asta e si meciul in care se decide portarul turneului.Eu zic Buffon.

Johnny D
3rd July 2016, 00:13
Da, maine :D

Nu, maine se joaca!:D

phife
3rd July 2016, 00:15
1.nervi.si asta din cauza ta.
2.spune-o mai clar si atunci o sa inteleg si eu.

3.si,e matura Germania cu Italia? Cum e cu testul? nu au jucat nemtii bine? nu au marcat primii?

4.nu a jucat cu varf Löw? cat de idiot sinistru a fost=

raspunsuri clare,nu cu jumatate de inima.

am zis, si nu de acum, de la meciul cu svk ca daca joaca normal cu gomez si fara gotze nu am ce sa ii reprosez. Da, au jucat relativ matur pana la golul italienilor.

Acum insa joaca fara varf si se vede. Se vedea si daca nu juca de la inceput, gomez a facut faza golului si a avut cea mai mare ocazie. De cand s-a rupt si l-ai bagat pe draxler nu ai mai miscat

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:15
urmeaza repriza secunda de prelungiri.Zic deja de acum felicitari pt acest joc nemtilor.Si-au jucat serios sansa.

Johnny D
3rd July 2016, 00:16
Julio, tot nemtii merg. Azi asistam la retragerea unui mare portar si inlocuirea lui de altul, si mai mare!:yes:

phife
3rd July 2016, 00:18
Francezii joaca acasa!:D

Serios ?



Fuck, intra insigne

Johnny D
3rd July 2016, 00:18
Serios ?

Conteaza ca si moral! Mustafi cred ca o va comite! Eu voi tine cu Franta oricum!:D

delaparis
3rd July 2016, 00:19
Italienii au pus autobaza si nu e bine . Si-o pot lua pe final de meci

Johnny D
3rd July 2016, 00:20
Amu aici cine-a gresit Draxler, sau Muller?:mda:

iulian_1976
3rd July 2016, 00:21
Din cate stiu Neuer este peste Buffon la lovituri de departajare :)

cip
3rd July 2016, 00:21
kimi a tutuf cam toate mingile...:D

Johnny D
3rd July 2016, 00:22
Din cate stiu Neuer este peste Buffon la lovituri de departajare :)

Azi ne certificam!:)

phife
3rd July 2016, 00:23
Conteaza ca si moral! Mustafi cred ca o va comite! Eu voi tine cu Franta oricum!:D

Mustafi joaca cu barca, real si atleti an de an. Ala are o concentratie de fier. Ca greseste el sau altul e fix intamplator.

Cum **** mea vine asta, pai ba gioni, francezii nici nu au mirosit semifinala de mondial sau european.

Adica mustafi o sa fie ***** pe el desi omul e fotbalist da francezii nu ca joaca acasa. Ce logica e asta ma?

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:23
Julio, tot nemtii merg. Azi asistam la retragerea unui mare portar si inlocuirea lui de altul, si mai mare!:yes:
poate la nivel de club,Neuer e mai valoros,

da la Nationala nu.Inca nu are rezultatele lui Buffon.

Buffon campion mondial+icecampion european

Neuer doar semifinalist european.

delaparis
3rd July 2016, 00:23
kimi a tutuf cam toate mingile...:D

si tu cam toate berile :D

Johnny D
3rd July 2016, 00:25
Adica mustafi o sa fie ***** pe el desi omul e fotbalist da francezii nu ca joaca acasa. Ce logica e asta ma?
Nu confunda meciuri de club cu meciuri internationale!:D
Boateng daca nu ma insel, n-a mai facut blocaj la fileu pana acum pe la ce cluburi a jucat!:))

poate la nivel de club,Neuer e mai valoros,

da la Nationala nu.Inca nu are rezultatele lui Buffon.

Buffon campion mondial+icecampion european

Neuer doar semifinalist european.
Inca nu, dar acu va fi momentul cand are loc inlocuirea. Neuer mai are timp, Buffon nu va mai juca mult.

phife
3rd July 2016, 00:26
Vai, iti dai seama.
Orice s-ar intampla azi, ca fan buffon, neuer e peste. Neuer e complet din orice punct de vedere si mai aduce si ceva in plus.

cip
3rd July 2016, 00:27
si tu cam toate berile :D
vezi-ti de treaba,sunt curat ca lacrima :D

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:27
mda...exact ce nu voiam...sa ajunge la penalty-uri...

noroc ca germania / italia vor avea 1 zi in plus de odihna fata de francezi...

phife
3rd July 2016, 00:27
Nu confunda meciuri de club cu meciuri internationale!:D
Boateng daca nu ma insel, n-a mai facut blocaj la fileu pana acum pe la ce cluburi a jucat!:))

Mi-am amintit ca nu are rost sa incerc polemici cu tine

Johnny D
3rd July 2016, 00:28
Un singur handicap va avea Neuer fata de Buffon in carierele lor, el nu va fi declarat niciodata cel mai bun jucator dintr-un an, si asta dintr-un simplu motiv: el nu joaca ca Buffon la un club care poate castiga CL-ul practicand in mare antijoc si iesind portarul drept cel mai bun daca trebuie sa premiezi pe cineva la final de an din acea echipa!:))

Mi-am amintit ca nu are rost sa incerc polemici cu tine
Treaba ta, eu zic ca era nevoie de HuMMels acum, aici e finala nu cu Portugalia. Simt ca aici se va face diferenta pt Franta.

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:33
Buffone pus pe cai mari in opinia mea.Nu il vad bine pe Neuer.Chiar deloc.O fi avand atsa 38,da e ca vinul...

Johnny D
3rd July 2016, 00:33
Pana una alta sa ne bucuram de un show Neuer!:cool:

JJ
3rd July 2016, 00:34
Rateaza iar Ozil si Italia in semifinale. :ok:

phife
3rd July 2016, 00:34
*****.
Ozil / Draxler / kimi / howedes rateaza.

Urasc penalty fmm de italieni. Sa vezi ce tin eu cu franta in semi.

delaparis
3rd July 2016, 00:35
A fost o placere sa vezi un meci tensionat si de nivel top tehnic, tactic intre doua echipe care nu au mingea ca adversar. :yes:
Pacat ca una dintre ele va parasi competitia asa devreme si pacat ca se va decide la loterie.... :cool:

Johnny D
3rd July 2016, 00:35
Da, in genere italienii stiu suta foarte bine... atat stiu ei din fotbalul spectacol, restul e antijoc!:))

phife
3rd July 2016, 00:36
**** mea, italia cand s-a deschis am avut mereu ocazii. La gol i-am desfacut. Ei nu au existat.

Asta e fotbalu, suparat nu am de ce sa fiu

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:37
schweni alege sa se traga la poarta unde e peluza italiei...what the fuck ?!

Johnny D
3rd July 2016, 00:37
Ciudat, ar fi trebuit sa aleaga mingea, adica sa dea primu, nu!?:thinkso:

phife
3rd July 2016, 00:37
Stie ce face.

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:37
vaide nemti,ce trauma vor avea

iulian_1976
3rd July 2016, 00:38
Daca privesti Italia ar semana putin cu Romania cu exceptia faptului ca au portar,un fundas de mare valoare iar in fata au macar 2-3 atacanti care preseaza tot timpul.
Ca stil un pic mi-a adus aminte un pic de echipa Romaniei insa cu mult mai inteligenti italienii dar nu cu mingea cu cum stau in teren
portarul desigur fara Buffon greu sa scoti rezultate.

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:39
1-1.Buffon o ghicit.

Johnny D
3rd July 2016, 00:39
Pe undeva, sunt de acord cu el, psihologic e alegerea oportuna!

phife
3rd July 2016, 00:39
Zaza :))))))))))

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:39
ua,Zaza rateaza.ok,thats new.

JJ
3rd July 2016, 00:39
Cum sa-l bagi bre pe unul special pentru 11m si el s-o dea in plopi? :))

phife
3rd July 2016, 00:40
Muller e la pamant in euro

Johnny D
3rd July 2016, 00:40
Si asa a si fost! Bine, antrenorul Italiei, l-ai trimis pe mucea ala care n-avea nici un rodaj in teren!:))


Dar Muller a fost panarama acestui turneu final pt Germania!:jerk:

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:40
Apara Buffon!!!!!!

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:40
penibil muller, la fel ca la bayern atletico.

JJ
3rd July 2016, 00:40
Apaaraaa Buffooon

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 00:40
Zaza:happy Penibil, absolut penibil

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:41
2-1 si parca vad ca rateaza germanul

phife
3rd July 2016, 00:41
Bara.
**** mea..

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:41
haha...ozil rateaza al 2-lea penalty :))

JJ
3rd July 2016, 00:41
Rateaza iar Ozil. :)) :)) Ce frumos :D

Johnny D
3rd July 2016, 00:41
Ozil e cap sub presiune... doar nu stiati, retardatii mental sunt la Arsenal?!:))


Hai Franta!:yes:

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:41
Ceratareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

phife
3rd July 2016, 00:42
Pelle e mort in cada.

Johnny D
3rd July 2016, 00:42
Pele!:happy:happy:happy

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:42
cerateaza astia in draci

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:42
penibil si graziano...cu 7 m in fata.

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 00:42
No fucking way!!!

phife
3rd July 2016, 00:43
Hai schweini !

Johnny D
3rd July 2016, 00:43
Neeeeeeeeeuueeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!! Ce va ziceam!?!?!? /OLE/

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:43
ce nebunie ULUITOR

phife
3rd July 2016, 00:44
Ahahahahahahahahahahahahah

sannicola
3rd July 2016, 00:44
muhhahahah

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:44
penibil si schweni...la fel ca in finala cu chelsea din 2012 :))

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:44
Rateaza schweini

Johnny D
3rd July 2016, 00:44
Ce idiot... Schweinsteiger!:jerk:

JJ
3rd July 2016, 00:44
Deci portughezii si polonezii pot sa le dea lectii astora :))

phife
3rd July 2016, 00:44
Merge italia.

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:45
eclar hummels o face de kkt

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:45
Aproape Buffon

sannicola
3rd July 2016, 00:45
Bah macar Bonucci a prins poarta :D.Atacantii lu peste au rupt norii.

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:46
dezastru aceste penalty-uri...

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:46
kimmich=? e tanar cedeaza

Johnny D
3rd July 2016, 00:46
Cine e asta saracu?:))


N-are cum sa dea gol, poarta are cativa centimetrii cred!:))

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:46
vai ce aproape.EXTRAORDINAR

Johnny D
3rd July 2016, 00:47
Da uite ce bine a dat!:D

Spirit german veritabil!:evil:

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:47
urmeaza retardu de de sciglio...

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:47
baragol

Johnny D
3rd July 2016, 00:47
N-aiba noroc de gunoaie bulanoase!:jerk:

phife
3rd July 2016, 00:47
Prea mult noroc pe italia


Ne ingroapa boateng iar.

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:47
boateng e mana moarta

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:48
surpriza,nu

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:48
se va ajunge la buffon vs neuer...

si neuer le bate bine.

Johnny D
3rd July 2016, 00:48
Si totusi a marcat, se continua!:)

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:48
a gafat-o darmian.

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:48
apara.Vai de plm

Johnny D
3rd July 2016, 00:48
NEUER BOSS! AM ZIS! CEL MAI BUN!:cool:

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:49
Germania scapa de blestem!!!!!!!!!!!! Uluitor!!!!!!

sannicola
3rd July 2016, 00:49
:(:(:(:(:(
Meh hai sa bem zic eu :))).

Johnny D
3rd July 2016, 00:49
Cele mai tari echipe mental din lume, tot Germanai e nr 1!;)


Aveam pe bilet Germania se califica, 1.60. Astea da penalty-uri sa le traiesti!:)):))

cip
3rd July 2016, 00:49
Leo,esti bine bre? :rasc:

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:50
Bravo Neuer!!! Ai fost mai bun,jos palaria!!!!

phife
3rd July 2016, 00:50
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

HECTOOOOOOOO OOOOOOOOOR
Pe hector lumea asa o sa-l tina minte. Altfel el o sa fie un slabut si un necunoscut.

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:50
ghinion buffon...

ps: lui schweni si lui muller ar trebui sa le fie rusine.

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 00:51
Mumu Italia :))